Prepuruka- zvucna kartica

poruka: 18
|
čitano: 3.295
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Prepuruka- zvucna kartica

Treba mi neka dobra zvucna do 500-600kn za Z-5500, pa molim preporuke,

isto tako ak ko ima  za prodat, kupujem :)

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prepuruka- zvucna kartica

Osobno preferiram Asus Xonar seriju zvučnih kartica. Prva D ili DX generacija se može naći za manje od 500 kn.

Zašto ne probaš spojiti zvučnike preko optičkog SPDIF-a? Sumnjam da će zvuk biti loš.

14 godina
neaktivan
offline
Prepuruka- zvucna kartica

Traži na oglasniku Creative audigy 2 , 4 , 2zs ili 2zs platinum.Odlične kartice i daju se naći po 200-250 kn , platinum je oko 400.

 

Sve novo do kakvih 500-600 kod nas nije ništa bolja od ovih kartica.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Prepuruka- zvucna kartica

Iskreno, ne mislim da ti je pametno kupovati neke bijesne zvučne kartice za te zvučnike. Spoji ih na optiku na matičnoj i nemaš brige...

Freak Show Inc.
 
5 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prepuruka- zvucna kartica
Friday kaže...

Iskreno, ne mislim da ti je pametno kupovati neke bijesne zvučne kartice za te zvučnike. Spoji ih na optiku na matičnoj i nemaš brige...

naravno da mu je pametno,takvi zvucnici ne dolaze do izrazaja bez zvucne kartice i to minimalno extreeme gamer,ko nije probao sa i bez nje nezna razliku.

Heroes get remembered, but legends never dies.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prepuruka- zvucna kartica

evo i mojih preporuka sa njuskala,naravno bilo bi lakse da znamo koji utor trazimo ali to ce vlasnik sam odlucit.

 

link 1

 

link 2

 

link 3

Heroes get remembered, but legends never dies.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prepuruka- zvucna kartica
ljubo2mad kaže...
Friday kaže...

Iskreno, ne mislim da ti je pametno kupovati neke bijesne zvučne kartice za te zvučnike. Spoji ih na optiku na matičnoj i nemaš brige...

naravno da mu je pametno,takvi zvucnici ne dolaze do izrazaja bez zvucne kartice i to minimalno extreeme gamer,ko nije probao sa i bez nje nezna razliku.

 

Mnogo ljudi NE MOŽE primjetiti razliku između zvučne i integrirane.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prepuruka- zvucna kartica
explorer 4 kaže...
ljubo2mad kaže...
Friday kaže...

Iskreno, ne mislim da ti je pametno kupovati neke bijesne zvučne kartice za te zvučnike. Spoji ih na optiku na matičnoj i nemaš brige...

naravno da mu je pametno,takvi zvucnici ne dolaze do izrazaja bez zvucne kartice i to minimalno extreeme gamer,ko nije probao sa i bez nje nezna razliku.

 

Mnogo ljudi NE MOŽE primjetiti razliku između zvučne i integrirane.

onda su ti ljudi stvarno gluhi jer razlika je ogromna,a na logitech z-5500 ce se stvarno cuti,po mojem misljenu vrhunski zvucnici zasluzuju zvucnu karticu,jer da mu zvuk nije bitan uzeo bi bilo kakve zvucnike.

Heroes get remembered, but legends never dies.
14 godina
neaktivan
offline
Prepuruka- zvucna kartica

Nije stvar u gluhoći ljudi nego u nerazvijenosti sluha.

 

Surround za koji su namjenjeni ovi zvučnici njemu(autoru teme) ne može doći do izražaja kad su mu svi zvučnici natrpani na stolu.

 

Evo audigy 2 za 220 kn AUdigy 2

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Prepuruka- zvucna kartica

Ja ih isto imam i poprilično sam gledao po netu da li ima smisla kupiti kvalitetnu zvučnu za njih. Neki se kunu da su se preporodili, drugi kažu da su razlike totalno marginalne. Meni su spojeni na optiku na matičnoj i posve sam zadovoljan.

A kreatoru teme bih preporučio da tih parsto kuna radi potroši na bolje kablove. Ovi koji se isporučuju sa zvučnicima su drlog i svi se slažu da je zvučna slika kudikamo bolja kad se spoje na kvalitetnije kablove. Ja nisam još kupio nove kablove ali definitivno hoću i mislim da je to bolja investicija od nove zvučne kartice.

 

EDIT: nemojmo se zavaravati i pričati o ovim zvučnicima kao VRHUNSKIM zvučnicima.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2011 11:56 (Friday).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prepuruka- zvucna kartica

vrhunski zvucnici za GAMING. Ako ih koristis za slusanje muzike onda je svakako bitno na sta ih spajas ali mislim da

zvucne od 500 kn i nisu neki napredak u odnosu na integrirke.

14 godina
neaktivan
offline
Prepuruka- zvucna kartica

Pričamo o PC zvučnicima i oni su u tom svijetu odlični.

 

Dalje nećemo ići.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prepuruka- zvucna kartica

a kad pise da treba 500-600 kn pa sam iso na max iznos,i ova tvoja je solidna.

Heroes get remembered, but legends never dies.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prepuruka- zvucna kartica

Uh, hvala na trudu, ova mi se najviše sviđa: http://www.njuskalo.hr/pc-kartice/creative-x-fi-titanium-oglas-3258397

 

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Prepuruka- zvucna kartica

Ipak ako možeš probaj negdje isprobat kako zvuče zvučnici na zvučnoj kartici.Možda ti uopće ne primjećuješ razliku.

 

Zašto bi bacio 500-600 kn u vjetar a za te novce možeš kupit npr. SSD

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prepuruka- zvucna kartica

a ako ti se ne svidi kako zvuce na zvucnoj ti zvucnici,prodaj ih meni,lol  {#}

Heroes get remembered, but legends never dies.
14 godina
offline
Prepuruka- zvucna kartica

pozdrav.kupio sam novi pc sa maticnom MSI H97_PCMATE, S1150, ATX Retail.nisam pazio ona nema s/pdif coaxial out.

dosad sam na starom pc-u imao tako spojeno zvuk na pojacalo.trebao bih pomoc kako spojiti ponovno u pojacalo.

kakvu zvucnu karticu uzeti ili nekakav pretvarac?kako bi to  bilo najbolje spojiti.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Prepuruka- zvucna kartica

Pozdrav! :D... Ako bi mi neki majstor mogao preporucit Zvucnu karticu za jedne stare zvucnike  Nikola Tesla MS 60w ....Imam maticnu asus p5g41t-m lx3 ... Nesto jeftino a funkcionalno..

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice