Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.764
|
čitano: 781.454
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav.

Možete mi preporučiti neki printer u boji koji može printati A3 format?

Printat će se 20-30 A3 stranica mjesečno, većinom jednostavni tlocrti. 

 

Dakle, sekundarni printer, ništa skupo. 

 

Hvala.

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ukoliko želišnovo i jeftino onda ovih dana imaš A 3 Canon iX89xxx zamalo nešto više 1000 kn . Naravno ukoliko netko tu u tražilicama ne laže. Puniš originalne kazete sa provjerenom Briliant refil tintom i miran si za siću. Ili još bolje uzmeš set zamjenskih pa ih isti tako puniš

 

Dok ukoliko ti je bitan profesionalan printer za  nacrte onda je napametniji odabir refubrish Canon BJC 5500 + Bc/ BX 20 glava za 2000 kn.  Isto je možeš puniti više puta. I kapaciteta je 40 ml. A kad ti rikne glava kupiš novu za 200 kn  Dok kod onog prvog Canona u istoj situaciji kupuješ novi printer. Narvno ne više za 1000 kn. Jer je normalna cijena za takve pritere nešto ispod 2000 kn.

 

I još jedna druga bitna stvar Canon BJC 5500 je A2 a Canon IX 89xxx je samo A3. Jedini problem su driveri. Moraš ga koristiti na XP u ili XP prticiji

 

Isto tako imaš novih  i jeftinih A3 HP. Ali tu stvari sa tintama nisu tako jednostavne kao kod Canona

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 10:33 (InkJet Artist).
14 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Treba mi za kucnu upotrebu, da tinta nije preskupa i da ju ne moram mijenjati svako malo.

Koji od ona tri s prosle stranice je najbolji? Canon, Epson ili HP?
Taj neki rang... oko 1200 kn.

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 19:43 (rebelsy).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Što ti misliš da od ova tri proizvođača dva rada takve printere da bi svjesno završili u stečaju-

Ili u prijevodu

Svi nude jedno te isto

 

Konzumer mf od 300 kn + CISS

ILi ponovo u prijevodu

Ciss vas dođe 900 kn

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 20:21 (InkJet Artist).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Pa ne znam, zato i pitam koji da uzmem?

Po tvome ne valja ni jedan ili sam krivo shvatio? Na prošloj stranici hvališ HP, sad tu Canon-a... ne kužim.

Ne kupujem printer za sebe, polovni ne dolazi u obzir.

 

Koji je ovo "A 3 Canon iX89xxx zamalo nešto više 1000 kn"? Link?

 

A ovo sto se tice isplativosti popravka, za 200 kn uzmem tih 5 godina pune garancije pa sam miran.

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 21:53 (rebelsy).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Gledaj stvari ti stoje ovako:

 

1. Prvo su verzirani forumaši skužili da se u konzumer printere može više manje jednostavno instalirati ciss sistem i da ga takva pregradnja dođe cca 1000 kn zajedno sa printerom

2. Pa se onda Epson skockao i rekao: Zašto mi nebi uzeli taj dio tržišta pod svoje. I strpali dobit od cca 800 u vlastitu kasu. I zato imaš L xxx seriju

3. Kasnije vidio Canon da je žaba digla nogu. Pa rekoše >Zašto i mi nebi uzeli isti dio kolače. Odnosno vidili smo da su forumaši iz Canona iP 1800 napravili istu stvar prije Epsona Lxxx I da to savršeno funkcionira. A glave su jeftine i mjenjaju se po potrebi.  Znači još jedna kopija domišljatih forumaša.

4. I sad HP vidio žabe kako krekeću pa počeon za razliku Njakati >>>IjaIjaijaayaaaa

 

Dakle odaberi što ti se više svida i što te dođe jeftinije

 

A sad što se tiće Canona A3 vidio negdje isti za cca 1000. Potrudi se pa traži. Ni u moj djep ni iz mog djepa.

Ukoliko trebašA3 printer za sublimaciju za T majice onda ova Canon opcija otpada. I to te dođe najeftinije cca 2500 kn Sve u kompletu. Možda Latex ali to je druga prića

5 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Imam printer Epson L3050 i ne znam kao ispsati pojedinačno sliku 10x15. u postavkama softvare sve podesim kako treba, ali on ne ispiše kako treba.

Dali taj model može ispisati pojedinačno format 10x15 ili to samo maže na A4 formatu, kao 4x 10x15?

Hvala.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Kako ne ispiše kako treba?

Pojasni

5 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ipiše samo pola slike, kao da mu orjentacija nije dobra, ali dobra je i prewiev mu je dobar, sve kobinacije sam probao ali jednostavno nemogu dobiti full sliku na 10x15.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Očito nisi dobro podesio margine, Pa ti printer povuče papir u koso i nakon pola printa papir izađe izvan senzora za papir i izbaci papir van

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Canon G3411 ili Epson L4150? 

 

Po cijeni su tu negdje.

Ako ima nesto puno bolje, a da je i 500 kn skuplje. Dajte prijedlog.

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ima nešto što je puno bolje a 500 kn je jeftinije

Zašto?

Zato jer ima umjesto CISS a trajne zamjenske kazete + refil tinta

Zašto je to bolje?

Zato jer i jedan i drugi gornji printer dolaze sa vodo ne postojanom tintom. Zato da bi korisnik imao što manje problema  sa cissom i zaštopavanjem mlaznicama, Odnosno da se proizvođač ne bi gnjavio sa reklamacijama tog tipa ukoliko korisnik nagari na gas pa počne štampati do mile volje.

Dok u varijanti sa trajnim kazetama lako mijenjamo trajne kazete po želji i po potrebi.

Danas to mogu biti trajne kazete sa Dye vodo nepostojanom tintom. Istom onom što dolazi uz ona dva CISS a. A  sutra to može biti SUBLIMACIJA, Acryl PIGMENT, Pigment bez polimera. UV Polymer pigment tinta. Prehrambena tinta, Prozirna ili Bijela tinta  itd.

Znači isti printer samo mijenjate zamjenske kazete.  A kad rikne glava za 400 - 500 kn dobijete novi printer sa istom onom glavom koju ste u gornjem primjeru kupili za 1800 kn  Znači ista klasa 59 NOZZLE

 

Evo dolje jedan primjer sa istom tom glavom i uz Sublimacijsku tintu uz transfer na Eko platnene vrečice kje su šivali hendikepirani štičenici radi dodatne zrade.

 

Uz druge kazete može transfer na što god drugo. Recimo možete na istom printeru raditi etikete za vino ili mslinovo ulje. Transfer na mobitele, keramiku samoljepiv PVC dekupaž.  Samo zamjenite kazete sa prikladnom tintom. Dok kod onih gore to

>>E NE MOŽE<<

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Canon G3411 je isti printer kao i Canon MG 3XXX. Iste glave ista brzina ista kvaliteta otiska

 

A Canon MG 3xxx imaš  isto u CISS verziji Made in Croatia za cca 300 kn jeftinije.

 

E sad đolazi pitanje što je bolje?

 

Pošto su i jedan i drugi termički uređaji trajnost glava im nije vječna. A to je istovremeno i prednost i mana. Prednost je u tome što svakom zamjenom glave efektivno dobijete novi printer. A mana je u tome da za G3411 nove glave ima jedino neki ovlašteni Canon servis. Nema ih u slobodnoj prodaji.  Znači jedna glava sigurno dođe 300- 400 kn + servis.

 

Dok za Canon MG 3xxx Made in Croatia imate i orginalne i zamjenske glave. Imate ih na svakom koraku ili web shopu po 100 - 140 kn

 

I sad kad vam neko kaže kupite istu stvar Made in Croatia večina će reći >>> Ne hvala. Ja ću rađe kupiti Original CISS i dati 2 * 400 kn za zamjenu glave. Ili sve skupa baciti pa radije  ponovo dati 1300 kn za istu stvar. Umjesto 200 - 300 kn opet za nove glave.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Uzeo sam Epsona L4150 za 1100 kn novog, 1 + 2 godine garancije odnosno do 30.000 ispisa.

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
15 godina
online
Re: Printer - preporuke
rebelsy kaže...

Uzeo sam Epsona L4150 za 1100 kn novog, 1 + 2 godine garancije odnosno do 30.000 ispisa.

 to ti je dobra kupnja!

15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
rebelsy kaže...

Uzeo sam Epsona L4150 za 1100 kn novog, 1 + 2 godine garancije odnosno do 30.000 ispisa.

 Odmah da te upozorim, da ti garancija 1 + 2 godi ILI 30k ispisa, što prije dođe, da nebi bilo zabune ako dođe do problema oko ostvarivanja prava iz garantnih uvjeta.

Npr. naštancaš 30k ispisa unutar 2 godine, ode glava ili nešto drugo= garancija više ne vrijedi.

 

Mada ako si ga uzeo za privatne svrhe prije će proći garancija nego li dostigneš tu brojku ispisa.

 

I nemoj se zaboravit prijavit na proizvođačevu stranicu da bi tih dodatnih 2 godine bilo valjano. Vjerovatno te na to upozorio trgovac.

 

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 14:58 (kostolomac).
11 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav,

koja je razlika izmedu ova 2 printera i koji bi Vi kupili? Kakvo je Vase misljenje za oba?
HP LaserJet Pro M402dne, C5J91A
HP LJ Pro400 MFP M426fdn F6W14Aa

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

@kostolomac Da,da tako sam i shvatio.

 

@BoTiA i ja mislim da je, pošto je najjeftiniji kod nas 1600-1700 kn, a vani npr amazon de isto tako negdje, oko 260€. Na mall.hr-u je bio snizen vec na 1400 i onda su dali jos 20% popusta.

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 19:13 (rebelsy).
15 godina
online
Re: Printer - preporuke

a bas sam se mislio kako si uspio dobiti tako jeftno

14 godina
offline
Printer - preporuke

Imam več 10 godina Epson BX610 , od toga je 8 godina na zamjenskim bojama koja god mu je došla pod ruku ali pretežno Orink.

Sada trebam ispisati oko 700 letaka A5 i to je največi ispis u idučih godinu dana. Za to bi uzeo normalni papir A4 130 - 160 grama a po specifikacijama ne ide u ovaj printer.

 

Koja bi bila dostojna zamjena, možda https://www.epson.hr/products/printers/inkjet-printers/for-home/workforce-pro-wf-3720dwf#accessories .

 

Može preporuka za papir i printer za jednokratnu namjenu,  ne želim u tiskaru.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Provjereno ide i do 200 gr u ovaj BX 610

 

Samo pazi ukoliko misliš štampati letke onda ti definitivno treba PIGMENTIRANA tinta. Naime sve zamjenske jeftine su ti Dye tinte.

U čemu je problem?

Pa problem je u tome da ukoliko ti se letak namoći malo na vodi ili pokisne, dobiješ jedan lijepi AKVAREL na papiru

Zato ukoliko misliš zadržati ovaj printer

potrebne su ti

1. Trajne kazete. Verificirane za neku pigmentiranu tintu. Naime ukoliko nisu verificirane ne znaš kad počnu problemi dali je problem u mlaznicama printera ili u pigmentom zaštopanom pre filter u trajnim kazetama.

 

2, Dobra i kvalitetna pigmentitana tinta. E sad tu imaš više verzija pigmentirane tinte. Ovismo o vezivu u inkjet tinti koji služi da se pigment ne bi skidao pri struganju

 

Evo ti jedan konkretan primjer i probne otiske otisnute na jednom Epsonu sa pigmentiranom tintom.

 

Epson SX 430 + trajne kazete + Artist II Pigmentirana tinta  4* 50 ml. 

 

Znači kapacitet jednak kao neki Epson iz Lxxx serije a košta te jednako ako i novi WF3720 sa kojim možeš u startu napraviti tek 100 otisaka. A zamjenske ne smiješ trošiti iz gornjeg razloga jer otisak nije vodo postojan. A orginali koštaju da Boli glava.

 

Inače WF3720 je super odabir za ured. Ali ne i za grafičke potrebe.

Zašto?

Zato jer nema mogučnost direktnog ili manualnog ulaganja papira. Već se sav papir uzima iz ladice uz jednu S patlju.

Nažalost isto tako nemaš za njega verificirane trajne kazete za pigmentiranu tintu.  Ali zato imaš WF 7210  za više nego li  duplu cijenu od onog provjerenog SX 430 ili WF 3720. I taj printer ima 3 različita uvlačenja papira. Znači može prožvakati sve živo.

 

Pažnja!!!!

Pogledajte si dolje koliko je crvena izražajna. Naime to je veliki problem kod pigmentiranih tinti posebno kod Magenta pigmenta

Zato je ovaj paket idealan za tisak na etikete za VINO

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2019 19:31 (InkJet Artist).
14 godina
offline
Printer - preporuke

Za WF3720 nema zamjenskih tinti tako da otpada a letci idu u tiskaru.

Sada za inat zbog jučerašnjeg hvaljenja potpuno mi je stala žuta boja , ne prolazi čiščenje, mijenjao sam patronu, znači vjerojatno glava.

 

Sa kojim sredstvom i metodom da je probam očistiti,  želim spasiti ovaj odličan printer jer mu ne vidim zamjenu u rangu 1000 kn.

 

 

384 Nozzles Black, 128 Nozzles per Color

15 pages/min Monochrome, 9 pages/min Colour

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Da stvarno odličan printer. Kao što kažete riječ je o klasi 128 nozzle. Svi današnji MF uređaji do 2000 kn su klasa 59 Nozzle.  Nisu loši ali ovo je bilo najbolje što ste mogli svojevremeno kupiti za iste novce.

 

Što se tiće čišćenja, najpametnije vam je odnjeti printer u neki servis koji ima iskustva sa takvim stvarima. Naime ovdje je očito u pitanju kristalizacija pigmenta zbog slabog korištenja. Zamjenskih kazeta kojima je isteko rok trajanja. Ili aljkavosti korisnika koji je duže ostavio printer sa polupraznim kazetama pa je isto tako došlo do kristalizacije prema priloženoj fotografiji.

Da ste koristili trajne kazete sa verificiranom refil tintom to vam se sigurno ne bi dogodilo, jer te kazete nemaju u sebi spužvicu tako da nema problema sa kristalizacijom žutog pigmeta

 

Ukoliko želite sami probati očistiti glavu probajte na Njuškalu nabaviti neko sredstvo za ćišćenje mlaznioca. Pazite imate ih 2 - 3 razna tipa ovisno o agresivnosti i ciljanom djelovanju. Ali jedno nije dovoljno jer treba djelovati i na mlaznice površinski i dubinski na prefilter u glavi. Te na kanale

 

Zatim je pametno uzeti jednu čistu refil kazetu napuniti je sa takvim sredstvom za čišćenje + refil tinta 1:1. I štampati full a4 stranicu žute dok se mlaznice ne očiste.

Ali kad sve skupa zbrojite pametnija je prva opcija

 

Za primjer evo vam nozzle check od jučer na jednom Epsonu L 1800.  Magenata je bila u komi a korištena je isključivo orginalana Epson refil tinta. Printer je već bio na servisu u garantnom roku zbog istog problema.

Isto tako trebate uočiti da su sada sve mlaznice ok. Ali da je riječ o printeru koji košta cca 4500 kn a ipak je riječ o klasi 90 Nozzle. A vi mate 128 Nozzle klasu.

 

Isto tako možete uočiti da je korisnik napravio 8000 otisaka od kojih 6330 A4. Isto tako je radio na njemu neki promiđbeni materijal. I kaže isplatio mu se je već dva puta s obzirom na tiskaru

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2019 9:26 (InkJet Artist).
14 godina
offline
Printer - preporuke

Mogu li ja na svom vidjeti broj otisaka?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Koliko ja znam jedino u servisu

4 godine
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Molim Vas može li preporuke za kućni printer ali koji ću koristiti za povremeno isprintati neki projekt od 20ak stranica i 10ak nacrta. Par puta mjesečno.

Obavezno formata A3 i koliko sam uspjela pohvatati bolje uzeti laserski za ovo što trebam? 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

E da, i naravno u boji

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Za cca 5000 kn možeš dobiti Epson L 1800 sa tvorrničkim  CISSom

Dakle uz jedanaki kapacitet otisaka u obzir dolazi  za 2500 kn paket dakle 50% jeftinije ali uz Trajne ARC kazete

===Epson WF 7210 + trajne kazete + pigmentirana refil tinta

Isto tako pogledaj si

Canon iX 6850 + trajne kazete + dye refil tinta

ili

HP OJ Pro 7720

 

S tim da mislim da paket Epson WF7210 ima najbolji odnost uloženo dobiveno. Kazete se lako pune. Auto reset su. A Printer ima mlaznica ko u prići. A ukiliko mislite uzeti isti printer i kupovati originalne Pigmetirane kazete. E onda ste se nasanjkali. Jer cijeli set od ukupno 40ml vas dođe oko 1000 kn. A zamjenske nisu pigmentirane.

 

Evo vam i jednu zgodnu demonstraciju za WF7210

 

Zatim sljedi Canon lako se puni ali nije toliko trajna opcija kao Epson uz verificiranu refil tintu

A L1800 je za onoga što nema finacijskih problema

Sa HP te serije nemam dobra iskustva

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 19:47 (InkJet Artist).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

OK. Hvala puno. Ovaj WF7210 izgleda super. Trajne kazete i pigmentirana tinta dolaze u paketu ili naručim to posebno? 

A zašto inkjet a ne laserski?

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Pa netko se morao organizirati da bi napravio i verificiro takav paket. Znači može i pojedinačno pa kad počnu problemi onda se ne možeš obratiti tamo gdje si mogla dobiti sve verificirano. Kasno je. Otišla baba sa kolačima.

Ili u prijevodu

Ovaj WF7210 ima 800 Nozzle Black. Znači ukoliko ima kapljicu veličine 3,5 pL onda relativno ima i otvor jedne mlaznice od 3.5 pL. Isto tako imaš neki drugi ink jet sa glavom od 3.5 pL ali sa 90 mlaznica. I sad ti uzmeš neku ne verificiranu pigmentiranu tintu što se neki trgovac kune da je verificirana tinta ali nema pojma na koliko mlaznica. I staviš je u bocu koja ima cca 10* veći otvor na čepu. I okreneš naopačke tu bocu. I što misliš što će se dogoditi sa tintom u kazeti kad sutra pogledaš nivo tinte u kazeti..!!!!

Ili počneš štamapati a ono plava boja ne radi. Automatski sljedi zaključak plava pigmentirana tinta mi je zaštopala glavu. a ne da se je crna prelila preko cyan mlaznica i normalno da nema otiska.

 

Ili još bolje proguglaj malo na internetu i forumima ključne riječi Epson WF 7110 + sublimacijska tinta. I pogledaj koliko ljudi ima problema sa ovim printerom. Zašto?

Zato jer im nitko nije opisao problem 800 vs 90 mlaznica. Odnosno objasni što to znači neka verificirana inkjet tinta.

 

Znači totalna pušiona ua nabrijane E bay, Amazon i slične trgovce koje zanima samo jednokratna prodaja ili kupce koje isto tako zanima samo jednokratna kupnja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 19:08 (InkJet Artist).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice