Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.764
|
čitano: 782.823
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...

Ukoliko znaš čitati između redova to ti znači da  da bi iskoristio tih 3 godine garancije. Ti budeš uredno kupovao Epsonovu original tintu za vrijeme te 3 godine. Po cijeni koja je 3 * skuplja od iste takve zamjenske tinte

 

Recimo da si dobio samo 6 mjeseci garnciju, onda bi ti i tu  tih 6 mjeseci kupovo uredno Epsonove tinte da kojim slučajem ne bi izgubio tih 6 mjeseci garanciju. Nakon tih 6 mjeseci bi sigurno kupio neke zamjenske kazete

 

Ovako si dobio virtuelnu ugovornu obaze od 36 mjeseci a da toga nisi ni svjestan. A Epson će kroz tih 36 mjeseci iz tebe izvući kroz tinte još jednu vrijenost prvobitne investicije. Samo zato da ti ne bi ostao bez one  gore spomenute virtuelne garancije.

A da si recimo uzeo

Epson XP 245 + Trajne kazete + Zamjensku tintu za CISS  Epson bi zaradio tek cca 300 kn. A 300 kn bi te došle trajne kazete + 4* 100 ml tinte. Dakle zamalo duplo jeftinije i 30% više tinte nego li uz neki L printer. A kasnije te opet ista tinta dođe 1/3 Epsonove.

 

A ovaj XP 245 i L 345 su identični uređaji osim  CISSA. A potrošnaja brzina i kvaliteta je identična

 

Ali zato nemaš onu garanciju ili ugovornu obavezu od 36 mjeseci.

Dakle ukoliko znaš čitati ovdje između redova  poučak glasi

 

Daš 1200 kn za nešto što funkcionalno kao roba košta 300 kn. Ostalo je potošan materijal ili 900 kn za CISS + tintu + ugovornu obavezu.

 

 Da ti budem iskrena kužim i ne kužim..hahahahah inaće mi nije hrv materin jezik pa pola ne razumijem...

 Ako sam skužila bar nešta, po tome se on ne isplati kupiti ili?? Šta mi onda predlažeš da valja i da ima 3u1 i da me nekoštaju puno crno i boje, pošto imam u planu stalno printati nešta (5str. dnevno max.)?? Za taj drugi printer što si naveo ne vidim ga u elipsa, linksa, chipoteke (jedino te ducane imam u ZD)

 I što je CISS?? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 19:52 (Miki_16).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Za 1200 kn sigurno ima boljih solucija. Ali za to ipak treba malo sigurnija ruka.

 

Ali ukoliko ne misliš pokušavati isprobavati manualan duplex. Hraniti ga sa kokicama ili ukosnicama  spajalicama i sl. Onad ti ovaj L Epson može biti od koristi

 

Ali fukcionalno XP 245 je identičan uređaj. Ali nije Pug and Play kao ovaj L i košta oko 300 kn u veleprodaji.

 

JA bi osobno uzeo za iste novce jedan Refubrish Epson SX 405 + trajne kazete + 4*100 ml je znam jednu žensku što ga koristi već 5-6 godinu i već je  na 3 ili 4 setu 4*100 ml  kvalitetne zamjenske refil tinte

Zašto?

 

Zato jer ima osjetno robusniju mehaniku. Idealn je za kolor otisak i spada u semi profesinal kategoriju. Istu kao Epson L805 što košta cac 3000 kn. Znaći 3* skuplke za 90 mlaznica po kanalu u kolor modu. Doko ovaj L ima 1/3 manje mlaznica ili 59 mlaznica u kolor modu. Ali je zato L boji za nekoga kome treba printer primarno za tekst jer ima 180 mlaznica po  Black kanalu. Ali ukoliko radite primarno kolor otisak onda vam to ništa ne znaći jer tada svi kanali moraju biti od 59 ml. I tada se onih 121 mlaznice lako zaštopaju jer nisu u funkciji u kolor modu. Pa se onada čudite zašto printer radi neke crte u tekstu.

 

Dok kod SX 405 to nije slučaj

 

 

 

12 godina
offline
Printer - preporuke

Zahvalna sam sto mi zelis pomoci i cjenim tvoje odgovore, medutim ni te navedene printere ne vidim da se prodaju negdje po ducanima :-/ a sa njuskala polovne traziti ne zelim...

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ukoliko traži nešto iz dučana onad otiđeš u dučan i pitaš.

Tražiš od trgovca da ti proda nešto što zadovoljava tvoje kriterije.

Jako jednostavno.

E sad je veliko pitanje dali će taj printer koji ti je preporučio trgovac ikad završiti na Njuškalu.

Naime neki printeri se pokvare pa ih se ne isplate popravljati ili ih nije moguće popraviti ili su pre skupi za korištenje, tako da im je jedina destinacija reciklaža.

A koji će od današnjih printera će završiti na Njuškalu a koji isključivo na reciklaži, taj odgovor ti nitko ne zna. Osim proizvođača kojemu je u interesu da ti što prije ponovo proda jedan novi printer. A ne da ga netko servisira i stavi u ponovo u funkciju.

 

Znači nitko pametan ti ne može preporučiti neki takav uređaj. Jer bi ih prvo morao isprobavati. A onda isti taj uređaj nije novi već izrauban i zreo za reciklažu. Dakle ukoliko vidiš za neki uređaj da je refubriš znači da u startu pre kvalitetno napravljen. I netko ga je uspio poraviti ili iz njega napraviti uspješno i isplativo rješenje. Na svoju i vašu korist i zadovoljstvo.

 

Za primjer postoji jedna HP Office Jet serija MF uređaja. Napravljena je na prethodnoj generaciji HP OfficeJet uređaja. Do nedavno najnoviji model.. Ovi drugi starri su prosto nepoderivi i dožive  cca 80 - 100 000 otisaka. A ovi prvi su zamalo idenični. Ista konstrukcija. Sve isto osim jednog plastično zupčanika.  I taj plastični zupčanik obavezno pukne kad se  potroši ili zasuši mast što podmazuje mehaniku. I gotova priča nakon 5- 10 000 otisaka. Nema popravka. Nema zamjene zupčanika. Ne postoji takav rezevni dio. Nemoguće ga je rastaviti i sataviti za neku realnu satnicu. THE END. A uređaj ptava zvjer. Prethodnici i dan danas uredno rade nakon 10 godina, ili 50 000 otisaka. A kupci su ih kupovali jer su vjerovali da kupuji istu stva. Isti uređaj kao što je bila ona stara generacija. Na pogled sve isto. Jednake kezete, jednake glave, jednaka mehanika. A ono mučak.

 

Dakle ukoliko ti je to jasno onda ukoliko želiš nešto provjereno onda to potraži na Njuškalu ili kao Refubrished. Znači netko je to već isprobao i ako danas uredno 100% radi nakon toga, neće se to samo tako pokvariti.

 

A ukoliko hoćeš nešto provjeravati za vlatite novce onda ti je tak svejedno što ćeš uzeti.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2017 10:44 (InkJet Artist).
12 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Da se uključim u raspravu...

 

Da li postoji multi-funkcionalni inkjet printer koji košta nekih 700-ak kn, a da za takvog postoji zamjenska tinta od nekih 20-30kn? Naime, godinama sam koristio HP & famozne "363" tinte, ali mi je prije par dana otišla glava i sad tražim zamjenu...

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Imaš takve i Canon-e i HP-e

 

 

Ali ukoliko misliš koristit izamjenske kazetei, kod svog trgovca obavezno provjeri koliko dana nakon prodaje imaš garanciju na inkjet glavu.

 

Da ubrzo ne bi imao dva identična kvara na dva različita uređaja.

 

Pazi kad kupuješ neki uređaj ukoliko želiš istu trajnost kao i kod predhodnog, obavezno moraš prethodni uređaj staviti na digitalnu vagu. I zapiši podatak.

 

I pazi ukoliko staviš novi isto tako na vagu i pokaže se da je 50% lakši, to ne znači da bude trajao 50% kraće.

 

Ili za primjer prije naki dan nazvao čovjek servis. Tuži se da ima problema sa printerom i otiskom. Ne želi ga dati na servis preko trgovine pod garancijom jer tada printer bude završio u Mađarskoj na servisu. I pitanje kad ga bude dobio natrag. Orginalne tinte nije ni stavio u printer već je u startu stavio zamjenske po 20 -30 kn. Iz nekog glasnog hr web shopa. I sad bi da mu tu u Hrvatskoj netko trebao riješi problem. Naravno pod u garancijom.

 

Zvući li ti to nešto poznatao?

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 20:31 (InkJet Artist).
12 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Ma, ovaj moj (stari) HP D7160 je već dosta star... Kupio sam ga preko oglasa kao rabljenog, iako je odradio samo 40-ak stranica i koristio sam na njemu sve i svašta... Od originala, "Orink" pa sve do "Print Team" zamjenskih tinti, sve radilo savršeno do neki dan. U stvari, i sad radi savršeno, jedino što je "cyan" zaštekao, izgleda da se negdje u mlaznici stvorilo začepljenje koje nikako ne nestaje. Razmišljam čak da ga ostavim za ispis teksta i sličnog jer mu crna tinta i dalje radi savršeno.

 

Nego, našao sam Canon Pixma MG5750, pa budemo vidjeli... Možda ga i kupim :)

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Printer - preporuke

pozdrav sima,

 

da li bi mi netko mogao preporuciti jedan obicni printer da nije AIO jer imam vec na kojem skeniram stvari. 

 

znaci marka mi je nebitna samo da ink nije skuplji od samog printera. 

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Koliko novaca?
Koliko otisaka uključeno za te novce?

Tekst il kolor?
6 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Pozdrav,
Malo sam listao po temi, ali nisam našao neki zadovoljavajući odgovor...nego da prijeđem na stvar, u procesu sam kupnje printera i iskreno kad kupujem elektroniku volim kupiti novo iz trgovine. Međutim, u potpunosti se slažem s tvrdnjom kako je najčešće kod printera to "dvosjekli mač", tako da pristao bih i na kupnju rabljenog ukoliko zadovoljava moje potrebe. Dakle ovako: količina ispisa mjesečno maksimalno oko 400 stranica (ali najčešće oko 200) , preferiram laserske printere (iako nije u potpunosti nuzno), ispis crno bijeli, da bude multifunkcijski - skener (po mogućnosti ADF), velika prednost da ima mrežnu povezanost, bilo bi lijepo kad bi printao A3 ( opet, nije nužno...), da je moguće koristiti zamjenske tonere ( ili eventualno tintu), po mogućnosti da nije previse ogroman.
Evo dakle to su neki moji zahtjevi, cijena naravno sto niže to bolje ( mada vjerujem u ono kol'ko para tol'ko muzike ). Dakle ili novi ili rabljeni (ali da je provjeren).
Nadam se da mi možete nesto preporučiti sto bi bar većim dijelom zadovoljilo moje potrebe. Unaprijed hvala :)
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Pogledaj nek Epson PX 3xx za nekih 300 - 400 kn

Otisak nije ništa lošiji od Canona. A glava je definitivo trajnija od ovih Canon konzumerističkih glava.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Hmm, ne mogu naći nikakav epson PX 3XX serije ? Neka preporuka za laserski printer (koliko sam shvatio px serija je inkjet) ?

10 godina
offline
Printer - preporuke

Mene isto zanima neka 3u1 opcija koja bi dugoročno bila najisplativija. Printer bi bio samo za povremeno korištenje (samo tekst). Je li bolje ići na tintni ili laserski?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Potraži na Njuškalu

Imaš 4 opcije

1.Orginale 70 ml po cca 60 kn ili cca 10 kn =10 ml Made in Indonesia

2. 50% jeftinije od originala. Standardna kvaliteta tinte 10 ml == cca 4 kn Made in China
3. 30% jeftinije od orginala. Prehrambena kvaliteta tinte 11 ml == 7 kn Made in Croatia
4. +40% skuplje PHOTO kvaliteta tinte 10 ml = 14 kn Made in Germany == 10- 20% jeftinije od orginal Epson tinta u Photo kvaliteti za L 800 i sl. Made in Japan


Zaključak: Ista orginal tinta Made in Indonezija  je 50% jeftinija od slične orginal tinte Made in Japan ili Made in Germany .

Samo pazite i u Njemačkoj se prodaje isto ta  tinta Made in China a kod nas je trgovci prodaju pod Made in Germany.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2017 12:12 (InkJet Artist).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Na ni jednom našem oglasniku nisam našao nikakav epson px serije...i dalje tvrdim da bih radije laser, nekakva preporuka ?
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Za 500 kn možeš dobiti novi Brother HL 1xxx
Ili refubrished HP LaserJet 1010
ili HP LaserJet 1200
Cijena zamjeskog tonera po otisku je jednaka
Jedino je trajnost uređaja u odnosu 1 : 4 : 20
12 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Molim preporuku kucnog color lasera koji ima dobre drivere za windowse i mac, ima mrezu i podrzava air print. Koristenje malo i rijetko, ali hocu da je ispis kvalitetan.
Hvala!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav, može preporuka multifunkcijskog printera u boji za kucnu upotrebu, jos mi je bitno da ima fax i bilo bi lijepo kad bi imao wifi povezivost. Također me zanima koje zamjenske tinte je najbolje koristiti uz taj uređaj. 

Hvala unaprijed na odgovoru :)

A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster. -Jeremy Clarkson
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Dobar Dan ne znam dali je ovo dobra tema za moje pitanje ali evo ga pitati cu, dakle ovako, imam digitalnu fotokopirku Canon IR2018 i sad bi trebao napuniti kazzetu sa prahom ali ja ne znam di bi uopce kupio taj prah i koji je prah za njega kompatabilan imali smo prije kopirku Canon IR1020 i imamo jos kilu praha za njega dali se može to koristit u Canon IR2018? htio bi si sam puniti toner dok mogu kao sto smo i prije radili. Unaprijed hvala na pomoci.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Printer - preporuke
N!NO kaže...
Molim preporuku kucnog color lasera koji ima dobre drivere za windowse i mac, ima mrezu i podrzava air print. Koristenje malo i rijetko, ali hocu da je ispis kvalitetan.
Hvala!

 Riješio - uzeo sam HP M252dw - zadovoljava sve uvjete, kompaktan je, otisak izvrstan, 1.800kn.

13 godina
offline
Printer - preporuke

može preporuka za laserski mono pisač, mjesečni ispis mi je cca 2500+ stranica, poželjno je da ima zamjenske tonere.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Prvo potraži neki novi laser u koji ide toner od 10 000 otisaka.
Zatim pogledaj koliko košta zamjenski toner za njega.
Onda to pomnoži sa 3 i zbroji sa cijenom printera.
Tad si dobio trošak na 12 mjeseci

Uzmeš li neki refubrish HP stare generacije u koji idu toneri 3-4 K kapaciteta napravit ćeš isti broj otisak za 1/3 ove godišnje investicije.
Odnosno ukoliko uzmoš opciju produžene garancije od dodatno 30 kn po svakom zamjenskom toneru, onda dobiješ neograničenu garanciju jer se iz onih 30 kn akumuliraju sredstva za koje se dobije novi isti takav printer kad ti ovaj krepa.
Dok u onoj prvoj varijanti te zamjena printera dođe 3-4 K Kn.
6 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav ekipa, trebam preporuku za c/b printer ink ili laser . Primarno bi bio korišten za printanje folija za foto-jetkanje. Bitno je da ima dobru rezoluciju i da je crna što neprozirnija jer se radi o sitnim detaljima. Love do 1000 kn.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Lexmark E 350 je zakon za te stvari

Zašto?
1. Jer ima rezoluciju 2400 DPI
2. Jer je osjetno sporiji od današnjih uredskih printera pa zbog toga može imati veći nanos tonera a da se toner ne zaljepi na valjcima fjuzea.
3. Vezano uz 2 ima mogućnost podešavanja intenziteta tonera od 1- 10 dok novi lasei nemaju tu mogućnost jer su optimizirani na najveću moguću brzinu štampanja. Odnosno zagrijavanja toner u kratkom vremenu.

Jedina mana je što ni u ludilu ne smiješ koristiti zamjenske tonere na ovom uređaju. Jer proizvođači tih tonera pojma nemaju kako se njihov toner ponaša u Lexmarku E350 kad vi podesite maksimalno zacrnjene i minimalnu brzinu transporta papira da bi dobili opimalana otisak. Odnosno promjenom tih parametara Lexmark automatski podešava druge profile za fiksiranje tonera u fjuzeru. I sad ukoliko je neki Kinez stavio unutra neki univerzalan toner onda se to uz ove specijalne parametre lijepo zapeče. I sve ispadne kao na daljnjim slikama.

Zaključak: Ukoliko želite optimalan otisak za filmove potražite Lexmark E350 ali sa originalnim tonerom ili sa zamjenskim tonerom gdje onaj što vam ga nudi zna o čemu se tu govori.

Međutim ukoliko te rezolucija od 2400 dpi i rasterizacija uz laserski otisak ne zadovoljava već tražiš najbolje od najboljeg onda potraži neki Epson sa ALL BLACK tintama. Samo takve solucije te dođu nekih 5-10000 Kn zajedno sa prikladnim RIP softverom: Jer ALL Black RIP softver radi samo sa određenim printerima..
Ali se kod nas mogu naći i solucija zamalo jednako tako dobre i za 1200 kn + PDV. Jedini problem što ovdje nemaš 4 kanala već 3 kanala kao ALL BLACK. I umjesto RIP a od $500 - 1000 koristiš besplatan softver u obliku Ad on >>Gutten print Drivera .


Odnosno za više napravi search Google + Lexmark E350 + Laser za grafičku pripremu

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.6.2017 11:09 (InkJet Artist).
6 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

super, zahvaljujem na odgovoru

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Trebao bih preporuku za neki best buy multifunkcionalni printer, dobro bi bilo da mu nije zamjenski toner preskup. Treba mi za kopiranje, printanje (c/b), skeniranje. Mjesečno oko 100-200 stranica. Fax, printanje u boji i ostalo nije nužno. Budžet oko 500-900kn.

Prodajem AMD Athlon X2 4000+
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Osnovni problem kod multifunkcijskih lasera je u tome što njih 50% ne preživi duže od 3 godine. Ili taman toliko koliko traje produžena garancija. Odnosno nitko ne zna koji od ovih novih takvih MF lasaera spada u tih 50%. Ali zato siguno ćemo znati koji su to za 3 godine.

E sada ukoliko izokrenemo ovaj teorem na glavačke onda pogledaj koji MF laseri su danas još živi i živahni nakon te tri godine i automatski si dobio ogovor koji bi inače trebao čekati 3 godine. I igrao se ruskog ruleta i plačati tonere iz vlastitog novčanika po premium cijenama.

Ukoliko ti je to jasno raspitaj se malo po servisima koji su to uređaji. Ili potraži neki talav MF uređaj pod etiketom refubrished. Odnosno oni uređaji kojie više ne možeš naći kao refubrished očito spadaju u onu prvo kategoriju od 50%. Jednostavno nisu predviđeni za popravak. . Isto tako možeš podvući neku paralelu pa pogledati koji su nasljednici tih prvih 50% i onih drugih 50%. Odnosno možeš pogledati na web stranicama koji model navedeni proizvođač preporuča ako zamjenu za ovaj refubrished model. Vrlo korisna informacija.  To međutim ništa ne znači jer se su se lako stvari iz temelja promijenile unutar thih 3 godine. Sigurno ne u tvoju korist. Ali ipak donekle smanje tapkanje u mraku.

Jednostavno da jednostavnije ne može biti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 7:01 (InkJet Artist).
12 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Hvala na profesionalnom odgovoru i savjetu, osjećam se kao da kupujem printer od 10.000kn  

 

Kako ionako svi imaju garanciju onda zanemarimo izdržljivost, dakle u mojem budžetu, i da su zamjenske tinte jeftine, koji trenutno dostupan printer bi bio ok kupnja?

Prodajem AMD Athlon X2 4000+
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2017 15:05 (studentvz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Što ti misliš
Proizvođač printera je budala idiot kreten. Vrana mu popila mozak.

Pa da bude on proizvodio nove printere, a ti da budeš kod nekoga drugoga ostavljao novce za tonere.

Znači onda je ta budala smislila igru da ti kod njaga kupiš novi printer. Ukoliko želiš granciju onda kod njega moraš ostaviti novce za tonere.
Ukoliko ti ne želiš kod njega ostavljati novce za tonere. onda možeš potražiti i nekakve kineze. Ali onda više nemaš garanciju.
E sad pošto je to našoj"budali" jako jako jasno. Onda je napravio takve nove printere da ti moraš kupiti 3 -4 takva tonera da bi dobio jednak broj otisaka kao uz neki refubrish printer.
Zatim je naša " budala" dizajnirala printer da nakon 10 -15 kupuješ kod nega opet novi printer. Opet kupuješ jeftine zamjenske kazete a on ti je svoj toner 50% kapaciteta uz novi printer prodao po PREMIUM cijeni.

A pošto je riječ o igri velikih brojeva naša "budala" može sasvim solidno zarađivati što ti svaki puta proda jedan takav toner kapaciteta 50%. a sam printer je tako i onako napravljen od PVC kartona i zamalo deblje Alu fojije. A elektronika je slabija od jednog prenosnog walkmana ili telefona od 50 - 100 kn. a fjuzer je isti kao palstifikator iz Lidla za 180 kn A kondenzatori su oni isti sa metričnih ploća što se napuhaju točno nakon određenog vremena

 

i svi zadovoljni. Proizvođač naravno pobrao ti je svake 2-3 godine 500 600 kn

Trfovac zadovoljan pobrao ti je  50 - 100 kn svake 2 -3 godine  + 20- 30kn po svakom toneru  inače bi ti mogo uzeti 30-40 kn ali 4 puta rijeđe uz neki toner velikog kapaciteta.

PDV ma super

A koprisnik oduševljen. Svake druge ili 3 godine dobije neku novu glupost kao na primjer print sa i Phona. Gdje moraš prste polomiti da napišeš par redova teksta.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.6.2017 10:38 (InkJet Artist).
15 godina
offline
Printer - preporuke

Bok ekipa,

Prije godinu i pol uzeo sam HP6830 all-in-one.

Nakon pola godine javljao se problem sa glavom (problem with printhead) odnio na servis i dobio zamjenski model 6835, razlog problema sa glavom navodno je sto sam printer gasio i nije se puno ispisivalo na njemu.

Nisam toliko upoznat s printerima pa se nisam puno raspravljao s njima.

Zamjenski je bio stalno upaljen, 1-2puta minimalno mjesecno bih printao na njemu,makar test stranicu, ali evo sad opet isti problem "problem with printhead".

 

E sad moje pitanje je da li bi se to moglo negdje popraviti ili se isto ne isplati?

Ako se ne isplati, da li imate mozda preporuku all in one do nekih 1500-2000kn sa sto duljom garancijom (sve osim hp-a moze)?

S obzirom da ne printam toliko puno da li bi bilo bolje mozda uzeti laserski?

 

CARPE DIEM
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice