Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.764
|
čitano: 782.430
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Printer - preporuke

moze preporuka za neki printer, ne mora biti preskupo cisto da se moze skenirati i printati normalno po potrebi nista pretjerano.....  po mogucnosti da ima neku jeftiniju zamjensku tintu... do sad sam imao canon pixma mp210, koji je dao svoje... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Epson ili Canon

Nebitno

Dobiješ printer + refil tintu za 1000 - 1500 kn

Ukoliko ti je to suviše skupo  potraži na Njuškalu istu stvar za 200- 300 kn ali u B&W izvedbi.

Znači 1 ml == jednak broj B&W otisaka bilo za 200 ili za 1500 kn

 

Koiliko se god trudio fizički zakoni su jednaki u jednom i drugom slučaju.

Jedino je razlika u softwaru koji pokreće nekog korisnika.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 5:31 (InkJet Artist).
13 godina
offline
Printer - preporuke

Prepopruka multifunkcijskog printera do 1000 kn, a da ima jeftine zamjenske boje koje mogu kupiti npr. na Ebayu.

Mora imat wifi i obostrano printanje.

 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozz narode

Može tko preporučit inkjet printer u boji, jeftin i mora htjet printat c/b ako mu se tinta u boji potroši. Printam oko 1000 stranica na godinu, skoro sve c/b

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Pogledaj si neki Canon u koji idu PG540 kazete

Zatim imaš na Njuškalu iste takve zamjenske PG540 kazete zajedno sa tintom za punjenje. Sveukupno 70 ml == 130 - 150 kn

Znači za 1/3 -1/5 cijene što bi dao za neki Epson L serije sa istom takvom crnom tintom od 70 ml za refil  dobio si jednak broj otisaka

Kad ti rikne PG540 glaav uzmeš novi zamjesnki kit i riješio si problem

 

Samo ima tu jedna kvaka a to je da se origigi PG540 ne mogu puniti. Jedino zamjenske već moraju biti prerađene za punjenje

Zašto?

Zato što Canon je bio na školovanju kod HP a pa su primjenjili jednaku tehniku protiv punjenja B&W kazeta za jednokratnu upotrebu.

7 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke
Zapravo mu treba mono laser, a ne ink jet. Za mono ispis jeftino i kvalitetno. A zamjenske glave su ionako uzas. Lutrija oce ispis bit dobar il ne. Nekad su super nekad ne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Upravo tako.

Zato i iskusni Knjigovodstveni servisi radoje kupe za iste novce (500 - 600 kn) neki refubrish laser sa 10- 20 000 otisaka sa zamjenskim tonerom od 4000 otisaka jer znaju da će jedan takav odraditi 200 000 otisaka.

 

Dok ukoliko uzmu neki novi mono laser za iste novce dobit će ga sa tonerom od 500 otisaka. I morat će trčati u trgovinu nakon svakih 1000 otisaka po novi toner. A izdržat će im nekih 10- 15 000 otisaka Zamalo jednako  kao jedan Hield Yeild toner za HP LaserJet 4000 refubrished koji u kompletu sa takvim zamjeskim tonerom košta cac 1000- 1200 kn

Čista špeceraj koncepcija. Jer kad kupac dođe u neki PC odjel po toner onda obično vidi  kupi još hrpu drugih stvari koje nije ni planirao. Znači trgovcu je bolje i u interesu navući kupca 4* puta u svoju trgovinu, nego samo jedan puta.

Zato treba na sve načine ispratii mozak kupcu da dolazi 4 * puta a ne 1* puta

A kod nekih knjigovodsvenih servisa to ne funkcionira jer se inače ne bi bavili knjigovodsvom i financijama.

7 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Pa moze i nov MonoLaser do 1000kn sa zamjenskim tonerima do 1500 stranica za 150-200kn.

 

Stvar je popunjenosti lista, i s obzirom na to, sa tim tonerom napravi oko 2000 ispisa.

 

Naravno roba i materijal ide u trosak. Godisnje 1600kn nije puno. S tim printerom kad napravi

izmedju 25.000 do 35.000 stranica, proda za 200kn i kupi novi za 1000kn.

10 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

E jbg sad sam već uzeo inkjet s PG540...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Pozdrav
Trenutno imam Epson sx 100 al više mi ne printable crno izgleda da je glava otišla.
Pa bi trebao neki printer za printanje oko 15 stranica na mjesec a da ima skener što preporučate.
Hvala
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Novo

Potraži negdje Epson XP 235 == 400 -500 kn ==4 kazete za te novce Iimaš za njega zamjenske tinte cca 20-30 kn

Znači 4 kazete cca 100 kn

 

ili

 

Refubrished

Epson SX 105 ili 115 + Trajne kazete + tinta za trajne kazete 4* 100 ml. == 500 kn. Znači 30% više tinte i otisaka nego Epson L serija.

Odnosno za iste novce kao za XP 235 ( ==cca 15 ml) dobio si  400 ml. Odnosno ukoliko samo trebaš crnu, pomješaš CYM 1:1:1 i peri deri dalje. To isto ne smiješ napraviti sa orginal tintom za Epson L seiju ili nekom drugom kvalitetnom tintom jer u tom slučaju se tinta zgruša. Odnosno postoji nešto što se zove interbeading efekat i da bi se to eliminiralo dvije različite tinte u dodiru na papiru se zgrušavaju da ne bi prodirale jedna u drugu. Dok u ovom slučaju nije problem.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Što nije bolje uzeti neki HP koji ima glavu na kazeti?
10 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Molio bih vas za preporuku inkjet printera u boji za koji je moguće nabaviti jeftiniju zamjensku boju u zasebnim kazetama, cijena do 700kn, poželjan Wifi i skener. Vidio sam na prijašnjim stranicama da se preporučuje Canon Pixma iP7250, je li taj model i dalje aktualan? Vidio sam da još uvijek postoje zamjenske boje od po 15kn za njega, što je izvrsna opcija. Uz taj, možete li mi pomoći s još par modela pa da odaberem najbolji?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Evo ti jedan primjer takvog uređaja sa jeftinim zamjenskim tintama.

 

Pa se konzultiraj sa korisnikom.

Pitaj ga koliko je otisaka napravio sa tim jeftinim zamjenskim tintama prije nego li mu se je raspala crna glava

 

http://www.forum.hr/showthread.php?p=64619363#post64619363

10 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...

Evo ti jedan primjer takvog uređaja sa jeftinim zamjenskim tintama.

 

Pa se konzultiraj sa korisnikom.

Pitaj ga koliko je otisaka napravio sa tim jeftinim zamjenskim tintama prije nego li mu se je raspala crna glava

 

http://www.forum.hr/showthread.php?p=64619363#post64619363

 Ok.....hvala na odgovoru, ali mene bi i dalje zanimale preporuke i odgovori na postavljena pitanja.

 

Ja sam imao sasvim drugačije iskustvo, zato i tražim još jedan takav printer. Naime, 7 punih godina me služio jedan Epsonov model, ne sjećam se točno o kojem se radi, iz SX serije. Funkcionirao je na navedeni način i bio izuzetno zahvalan za korištenje pa bih htio okušati sreću još jednom, pa kako bude, ako se pokvari, pokvari....za skuplje opcije ionako nemam sredstava, ovo mi je bilo super-jeftino.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Pogledaj koja je numerička oznaka na tom SX -u pa da ti kažemo koliko košta danas ista ta klasa od 7 godina

 

Znači ista klasa  prije 7 godina i danas ne znači da uređaji koštaju danas jednako. Da možeš multiplicirati postojerće iskustvo

Odnosno nemoj se iznenaditi kad se sjetipš da si za taj SX do cca 500 kn. A danas ista klasa košta cca 2000 - 2500

 

Odnosno kad ti netko ponudi takvog SX od prije 7 godina refubrish 100% za 50% one gornje cijena sa trajnim kazetama i tintom u kompletu  za punjenej za narednih 7 godina, onda ćeš se ti radije odlučiti za onu prvu varijantu  Ili uzeti opet nešto za 500 kn i vjerovati da će te to jednako služiti sljedećih 7 godina.

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

da, ja sam optirao prema ovoj trećoj opciji, tako sam i rekao. Radi se o SX218, provjerio sam. Mislim da je tada koštao 500kn novi, da.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

U principu nisi daleko od istine

Znači printer te  dođe cca 500 kn

a 10 zamjenskih za njega su 300 kn <==> trajne kazete + refil tinta 4* 100 ml == cca 100 zamjenskih kazeta

Za iste novce (500 kn) možeš dobiti jedan refubrish SX 218 ili SX 215 + efektivno 100 zamjenskih kazeta.

Pa izračunja sam koliko ti vrijedi jedna šarena kutija

8 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav, frendica me pitala da joj nađem printer u boji do nekih 1000 kn i rekla je da joj je bitno da toneri budu jeftini.

Pročitao sam dosta stranica foruma i raznih drugih stranica i muka mi je od svega toga iskreno.

Jel ok Canon G1400?

Mrvicu je iznad 1000 kn, ali toneri su dosta jeftini i koliko sam pročitao, meni se čini solidan. Znam da uvijek može bolje, ali njuškalo nije opcija u ovom slučaju.

 

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
nastypillow kaže...

Pozdrav, frendica me pitala da joj nađem printer u boji do nekih 1000 kn i rekla je da joj je bitno da toneri budu jeftini.

Pročitao sam dosta stranica foruma i raznih drugih stranica i muka mi je od svega toga iskreno.

Jel ok Canon G1400?

Mrvicu je iznad 1000 kn, ali toneri su dosta jeftini i koliko sam pročitao, meni se čini solidan. Znam da uvijek može bolje, ali njuškalo nije opcija u ovom slučaju.

 

Hvala unaprijed

 ako vec ides na 1400, onda je jako mala razlika u cijeni do modela 3400 koji ima a) +skener (model 2400), b) +wifi (3400), redom 1100 vs. 1200 vs. 1250kn. 

ono sto meni osobno ide nazivce kod cile te serije je sto nema ladicu za papir, pa ga ne mogu smjestit u regal di mi uredno stanu i ip4000, i ip3600, i mg5350, i to samo zato sto za papir ima samo ubacivanje straga. cijena original tinte od 65kn je odlicna. 

16 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Jel itko ima iskustva s Brother inkjet printerima? Poglavito me zanima DCP-T500W https://www.brother.hr/printers/all-in-one-inkjet/dcp-t500w a koji bi triba zadovoljit sve moje potrebe, bar na papiru. Ima ladicu za papir, punjive tinte, skener, wifi, i zaklopljen uredno stane u regal. 

Inace sam dosad ima hrpu Canon-a, ali ova g serija ne stane, a osim toga, s obzirom da ocito provode politiku planiranog zastarjevanja i samounistavaju printer nakon odredjenog broja strana/vremena, mislim da triba dat sansu i drugima. Tako je MP610 jednostavno presta radit bez znakova zivota (nije napajanje), a MP5350 izbacuje U052 gresku, "The type of printhead is incorrect. Install the correct printhead". Sudeci po googlu, ni zamjena glave (koja je btw, bar 90$) ne rjesava uvijek stvar, a ne triba ni govorit koliko je kretenski da kvar glave primjerice onemogucava koristenje ostatka printera, odnosno skener, citac kartica, itd. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Printer - preporuke

LJUDI MOLIM VAS DA MI PREPORUCITE NEKI COPY SCAN PRINT LASER DO 1500 KUNA

 

POTREBNO JE DA ZA PRINTER POSTOJI ZAMJENSKI TONER I DA IMA DUPLEX PRINT

 

BRZINA PRINTA I NIJE NESTO SUPER VAZNA JER CE SLUZITI ZA POVREMENO PRINTANJE 

 

NIJE MI POTREBAN WIFI  BLUETOOTH A POGOTOVO FAX

 

IMAM TCOM BON OD 400KN ZA SANTA DOMENICU PA MOZE PREPORUKA IZ NJIHOVE PONUDE

ILI NEKE DRUGE TRGOVINE U ZAGREBU 

 

HVALA

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Prije par dana kupio sam novi laserski printer skener borther 1610we i imam problem sa papirom. Probao sam više vrsta papira ali svaki put printer ostavlja udubljenja u papiru tj. dvije vertiklane linije po sredini da li je problem u prineru ili u postavljanju papira.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ništa bez slike

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Odričan primjer kako neki inženjeri u nekoj  firmi moraju slušati gazdu zbog njegovog profita.

 

Zašto?

 

Zato jer je cijeli profit u potropnom materijalu

Dakle uz printer dobijete toner kapaciteta od cca 700 otisaka. A upraksi to ispadne dovoljno za 350.

1600 + 350 kn nakon 350 otisaka ide iz vašeg đepa

 

Ali vi kažeete. Ja znam gdje ima zamjenske za njega po 100 kn. I odmah kupujete zmjenske.

 

A onaj gore inženjer

šapne gazdi na uho. > E jsmo ga zajebali. Ne zna on da je ovaj uređaj dvodjelni uređaj. Toner + OPC. A recepturu toner smo tako naritali da ukoliko ne koristi originalne tonere onda 30% zamjenskog tonera završi u OPC u kao otpad, Znači on misli nas zajebati time što bude kod kineza kupaovao zamjenske tonere  a mi budemo svoje novce na kraju pobrali kroz zamjenu OPC jedinica HHHAAAAA <

 

Inale čisto za informaciju zamjena  OPC košta 50% cijelog uređaaja

 

Znači odličan uređaj za sve  drugo osim za štampanje

 

Odnosno ukoliko vam treba nešto za štampanje onda lijepo uzmete jedan HP LaserJet 1300 u kompletu sa dva tonera od 2* 4000 otisaka za cijenu jednog novog OPC a za ovaj uređaj i možete  ga spojiti sa programom iCopy. Tako da vam ovaj gornji uređaj može lijepo poslužiti za gleanje i za skaniranje i kopiranje. Naravno ukoliko ne postoji još neka kvaka koji su ovi inženjeri smisli Samo još nije isplivala na površinu.

 

 

14 godina
offline
Printer - preporuke

Printam max par stotina stranica godisnje 

 

Na x340 sam samo jednom zamijenio toner 

U 10 godina

 

Zao mi je starog x340 ali popravak bi me kostao

Vise nego sto sam printer vrijedi a postao mi je

I prevelik za prostor u kojem bih ga trebao drzati:)

 

Da li su xeroxi iz linksa mozda bolja opcija od ovih

Hp sto sam planirao kupiti 

 

Trazio sam i lexmarke i vidim da ih bas i nema u ponudi

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.8.2017 9:48 (filip1).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Da ali za Lexmark X340 možeš dobiti kazetu sa bijelim tonereom. A za ovaj HP takva opcija ne postoji.

 

Isto tako Lexmark X340 možeš pretvoriti u monokromatski kolor printer A za ovaj HP tako nešto ne postoji

 

Isto tako Lexmark X340 možeš pretvoriti u printer sa UV vidljivim otiskaom. Idealno za falsifikataore. A za ovaj HP tako nešto ne postoj.

 

Znači odštampaš unapred memorandume u nekoj Panone Spot boji. Zamjeniš kazetu  Pa ih samo doštampavaš u crno

14 godina
offline
Printer - preporuke

pozdrav ljudi

 

prilikom pokušaja ažuriranja na hp m130fw

dobivam poruku

 

pogreška u povezivanju

pisač se ne može povezati s uslugom

provjerite internetsku mrežu

pritisnite (pokušaj ponovno za ponovni pokušaj)

ili (ok) da biste izašli

 

da li možda znate u čemu je problem i kako ga riješiti

 

printer je normalno povezan na kućnu mrežu i internet

isprobano je hp e printanje i sve radi osim tog

ažuriranja

 

probao sam u internet preglednik upisati ip printera i

malo sam gledao po stranici printera ali pošto se nikada

nisam susretao sa takvim problemom nisam ništa mijenjao

 

na internetu sam pronašao da je problem možda u krivo postavljenom

vremenu i datumu pa sam ih mijenjao ali problem se nije riješio

 

 

hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

https://www.mall.hr/laserski-pisaci-printeri/hp-laserski-pisac-laserjet-pro-m12w-t0l46a?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Isplati li se kupitii ovaj laserski printer?

Ne printam bas cesto, i u nije mi potrebno printanje u boji.

This is Spartaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice