Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.764
|
čitano: 781.644
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Printer - preporuke

Ma mozes i zamjenske punit al vise se ne isplati. Dok su zamjenske bile 50-60kn komad,

tad se isplatilo - sad su 15-20kn komad, jeftinije je kupit zamjenske i to je to.

Ne proljas ruke, nemas igle po stanu, i siguran si da nisi pretankao sam spremnik,

da ti nece procurit (mora se pazit, kad spuzvica vise ne drzi, voli procurit - nije veliki problem

osim sto moras ocitit printer, pa gubis vrijeme i zivce bezveze).

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Printer - preporuke

Ako sam dobro skuzio, za ovaj canom ima zamjenskih vec od 25 kn

25x5 - 125 kn sto mi se cini sasvim povoljno.

Kazem,bitno mi je da radi i da je solidan za faks.

Kvaliteta slika i skenera mi ne igra veliku ulogu.

Samo da mi ispadne čim jeftinije.

Nasao sam sad ponudu 

500 kn s kompletom org. tinti i mislim da je to oke

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

U tvom razmišljanju postoji jedna VELIKA LOGIČKA GEŠKA

 

a to je da od iP 4200 Canon je napravio

iP 4300

ip 4350

ip 4500

ip 4600

ip 4700

ip 4850

ip 4900

ip 7250

 

I koliko si ti platio za svoj iP 4200 ? Što misliš da kad se danas za iste novce može kupiti iP 7250 nakon svih tih printera i da je Canon u gubitku.

 

Ili možda danas uz istu cijenu Canon ima nekvu skrivenu računicu o kojoj ti ne želiš ni čut. I još uvijek živiš u vremenima Canona iP 4200.

 

A kad ti netko ponudi jedan takav ili sličan refubrished printer, onda ćeš reći obavezno ne hvala ja kupujem samo nove stvari.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2018 18:46 (InkJet Artist).
6 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...

A kad ti netko ponudi jedan takav ili sličan refubrished printer, onda ćeš reći obavezno ne hvala ja kupujem samo nove stvari.

 Sasvim mu slučajno ti možeš ponuditi jedan takav obnovljeni model pisača. Sretne li slučajnosti!

All work and no play makes Jack a dull boy.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Malo si po brkao lončiće

Recimo da hipotetski kažemo sljedeće.

Recimo da ja imam Canon iP 4200 refubrished  Otisnuo je nekih 1000 otisaka. Znači zamalo novi printer jedino je prije netko muljao sa zamjenskim kazetama pa ga je šutnuo kad su počeli problemi.

A čovijek je imao isti takav printer i na njemu napravio 30 000. Baram tako tvrdi.  Znači za nekih 500 kn  na ovom refubrish printeru mogao bi ponoviti isto iskustvo i napraviti  29 000 otisaka

Right?

I sad postavlja se pitanje što ako netko može pomoći  navedom subjektu i ponuditi tako nešto. Ne čini li mu  lavlju uslugu.  Navedeni subjekat bi mu se trebao klanajti do poda. Ušparao bi hrpu love zato što je netko preventivno sačuvao baš taj printer.

 

A netko drugi tvojeg profila će vidjeti ono što on želi vidjeti. A ne to da je netko napavio gore navedenu analizu i od hrpe razno raznih printera selektirao baš one printere  kojima korisnik može ponuditi gore opisano iskustvo. I ovdje dijeli to iskustvo kao korisnu i vrijednu informaciju. Vrijednu onih mogućih 29 000 otisaka.

 

Nažalost na tvoje veliko razačaranje i navedenog subjeta ja na lageru nema ni jedan  Canon iP 4200.  Tako da ni uz najbolju volju ne mogu pružiti ni jednom od vas željeno zadovoljsto.

 

Probaj malo razmišljati na taj način, moža budeš drugi puta zahvalan kad ti neko objasni zašto za 500 kn sa jednim refubrish printerom možeš naparviti 30 000 otisak a sa novim za 500 kn  500 - 2000 otisaka. Možda promjeniš svoje kriterije i počneš cijeniti nečiji trud i iskustvo što ti je pružio jednu takvu drugu mogučnost i korisnu informaciju koja nije u intersu ni jednom trgovcu.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.9.2018 10:11 (InkJet Artist).
7 godina
protjeran
offline
Printer - preporuke

Vozio sam Forda Sieru MK-II do 470.000km. Dali to znaci da bi kupio rabljenu Sieru sa 150.000km i vozio je opet do 470.000km? Nebi.

Isto tako je i sa printerima. Imao IP4200, IP4600, MG5750 - sa svakim od tih sam napravio od 25 do 30.000 ispisa.

Za kucnog korisnika je to jako puno - jer sam ih napravio za manje od 2 godine koristenja, dakle oko 1300 ispisa mjesecno, dakle 40ak dnevno.

 

Dali bi sad kupio refurb? Nebi - jer osim glave, koja je najbitnija, a moze biti popravljana, gurat jos 30.000 ispisa, ili 1.000, to nitko ne moze garantirati,

tu su i gumice, mehanizam i jos sto drugih stvari. Dovoljno je i da napajanje kihne, i vec imas problem od 35€.

 

Radije kupim novi Canon i trosim dok ide, od 25.000 do 35.000 ispisa napravis sa svakim kucnim ink-jetom, uz rednovno koristenje.

Vrlo lako se cisti waste ink posuda, lako se i resetira, dok kod Epsona kad zacvili "waste ink replacement", mozes se je*at.

Sam ga ne mozes resetirati, a u servisu  ti naplate masno - 70€ minimalno + 25-30€ posudica.

 

Printer je kao auto - najbolji je nov.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Printer - preporuke

Znaci trebao bi preprouku nekog laserskog crno/bijelog printera do 800 kn (+/-100kn ) . Htio bi da je toner sto jefitniji , ako moze da ima wifi al nije uvjet isto da ako moze printat obostrano . 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Pogledaj refubrished

 

Lexmark E250 E350 ili E450  Svi imaju ugrađen duplex

Isto tako potraži HP LaserJet 2000 2100 2200 isto ima duplex u sebi

 

Dalje pogledaj cijenu zamjenskih tonera za te printere  Svi su oni kapaciteta 4000 otisak  a koštaju zamalo 50% jeftinije od novog originalnog tonera za  novokomponirane lasera kapaciteta tonera za 1500 otisaka. Te im je  životni vijek cac 50 100 000 otisaka.

 

Dakle razmisli što je pametnije uzeti za 500 - 800kn

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Ne, hvala, kupujem samo nove stvari.

All work and no play makes Jack a dull boy.
11 godina
offline
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...

Pogledaj refubrished

 

Lexmark E250 E350 ili E450  Svi imaju ugrađen duplex

Isto tako potraži HP LaserJet 2000 2100 2200 isto ima duplex u sebi

 

Dalje pogledaj cijenu zamjenskih tonera za te printere  Svi su oni kapaciteta 4000 otisak  a koštaju zamalo 50% jeftinije od novog originalnog tonera za  novokomponirane lasera kapaciteta tonera za 1500 otisaka. Te im je  životni vijek cac 50 100 000 otisaka.

 

Dakle razmisli što je pametnije uzeti za 500 - 800kn

 

 

 Za ove HP piše da se ne proizvode više , jel mozes neki link za te dati . I koji je best buy ? 

Šta misliš o HP LaserJet Pro MFP M130nw ili ovako nešto 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2018 21:42 (Rucipe).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

O novim printerima nemam pojma .

U servis dođu tek kad se prestanu proizvoditi. Ili kad im istekne garncija.

Zato mogu govoriti sa debelom osnovom jedino o printerima koji se više ne proizvode.

Novi printeri se ne proizvode da bi bili best buy za kupca već da bi bili best profit za proizvođača. Inače zašto bi on to uopće proizvodio.

Probaj malo razmišljati na taj način.

Kad to shvatiš svatit ćeš da su rebubrish printeri stvarno Best Buy za kupca. Odnosno best pušiona za proizvođača. Zato ih više i ne proizvodi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2018 23:13 (InkJet Artist).
11 godina
offline
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...

O novim printerima nemam pojma .

U servis dođu tek kad se prestanu proizvoditi. Ili kad im istekne garncija.

Zato mogu govoriti sa debelom osnovom jedino o printerima koji se više ne proizvode.

Novi printeri se ne proizvode da bi bili best buy za kupca već da bi bili best profit za proizvođača. Inače zašto bi on to uopće proizvodio.

Probaj malo razmišljati na taj način.

Kad to shvatiš svatit ćeš da su rebubrish printeri stvarno Best Buy za kupca. Odnosno best pušiona za proizvođača. Zato ih više i ne proizvodi.

 Razumijem ja to , al mi treba neki printer da isprintam par puta godisnje po 100 str odjednom i ostatak vremena po maksimalno 30 stranica tjedno . Zato želim neki da sjednem u auto i odem si kupit za 15 minuta . Znaci za studenta printer , duplex nije uvjet al bilo bi lijepo da moze , al cijena i dobavljivost na prvom mjestu . 

15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Čitatelj kaže...

Koristis ih kao i Canonove. Preporuka je da ne updateas Firmware od printera, jer nekad blikiraju zamjenske chipove.

Al inace nije problem, izbaci ti poruku da koristis "non Canon genue" tinte/tonere, i pita te dali zelis pomoc pri kupnji.

Kazes mu "ne zanima me" i vozis dalje, dok te opet za par mjeseci ne pita.

Baš sam namjeravao postaviti slično pitanje, već duže vremena mi Canon MG5750 javlja da ažuriram firmware,

ali nisam siguran da li da to odradim jer koristim Orink-ove tinte. Ne bih želio da mi firmware "zaključa" printer da

mogu koristiti samo genuine Canon tinte.

 

Mislim da neću raditi update, sigurniji sam da ću moći koristiti zamjenske tinte.

 

Ili mislite da ću imati nekih benefita ako napravim update?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
7 godina
protjeran
offline
Printer - preporuke

Ako ti sve radi, onda ti ne treba nikakav update.

 

Vrlo vjerovatno mozes zaboraviti na Orink nakon updatea, kao i bilo koje druge koje nemaju chip

od Canona, a vidis i sam da je to samo komad plastike, spuzvice i tinta.

 

Crvena originalna je nesto bolja, al sve druge su iste, cak bi rekao da je zamjenska zuta bolja od originala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Kod novih uređaja pogledaj koliko košta novi toner. i kakava je dobavljivost.

 

Novi uređaju su novi upravo zbog toga da potjeraju u bankrot razno razne preprodavače tonera kojima se  ciljano na taj način blokiraju obrtna sretsva.

 

Čisto usporebe radi  jedan konkretan primjer.

 

Jučer došao na servis  Samsung ML 1665. Donosilac ga je dobi za 10 kn i ne zna u čemu je problem. Gori crveni LED.

Brojač pokazuje  1450 otisaka. Znači printer potrošio tek jedan toner. A star je 5 godina. Orginalni Samsung toneri za njega su cac 450 - 500 kn  a zamjenski cac 120- 140 kn.  A veleprodajna cijena cca 80 kn. Novi sličan takav Samsung košta cac 800 kn. A zamjenske nitko lokalno  ne drži iz gore opisanog razloga. Ima ih jedino u WEb shopovima. I čeka se par dana.

 

Ukoliko želi odmah doznati dali printer od 10 kn radi ili ne radi, donosliac bi prvo trebao dati tih 500 kn da bi doznao dali printer radi ili ne radi

A izvorni korisnik nije mogao naći zamjenski toner  i nije mislio kupiti novi za 500kn pa je rashodovao isti printer sa 1450 otisaka. I kupio novi za 600 - 700 kn koji opet bude rashodovao nakon 1500 otisaka.

 

Znači imao opciju  120  kn vs 700 kn za istu stvar.

Sve ovisi o tome koliko je neki korisnik komotan ili informiran ili ima vremena za traženje zamjenskog rješenja.

 

Probaj se naći u ovoj prići.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Printer - preporuke
Koji je neki best buy printera iskljucivo za print dokumenata, dakle crno-bijelo?
Bitno mi je da je kompaktan, ne trebam nikakve dodatne funkcije, eventualno wifi.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Kad kupuješ novi laser za 500 kn dobiješ  start up toner od 500 otisaka.  Novi originalni košta opet 500 kn za 1500 otisaka

Dok ukoliko uzmeš refubrish, za 500 kn dobiješ standardni toner kapaciteta 1500 otisaka.  A zamjenski je cac 120 kn.

 

Pa nam sad ti reci što je za tebe Best Buy

 

PS.

 

Upravo provjereno. Za  onaj novi HP nema zamjenskih tonere ispod  250 - 325 kn

A za Samsung ML 1665 ima ih već od 80 kn

 

Jedan i drugi su bili kod Samsunga prije isporuke.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.9.2018 8:23 (InkJet Artist).
9 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav :D 

Sestri treba printer, nikakvo pretjerano koristenje, vecinom za printanje testova, vjezbi i tih stvari. Vrlo joj je vazno da printer ima zamjensku boju te mi je poslala ova 4 modela:  CANON PIXMA MG2550S (479kn), CANON PIXMA TS3150 (599kn), EPSON XP-255 (499kn) EPSON XP-245 (489kn). Kaze da bi voljela imati mogucnost povezivanja preko wifija, ali prioritet je zamjenska boja. Planira potrositi do 600kn na njega, ove modele je gledala u Ronisu.

Ako imate neke druge prepruke, slobodno. 

Hvala.

 

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.10.2018 17:37 (LLAMABOY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ukoliko misliš proći naj jeftinije onda pogledaj ovu ponudu. Znači 100 kn još jeftinije.

Dakle možeš tih 100 kn potrošiti na neku dobru refil tintu  i  za 500 kn imaš rješenje

Canon MG 2550

Nije za svakoga ali za one koji znaju i ne boje se šprice ovo uredno funkcionira.

Epson isto uredno radi uz refil kazete i provjerenu refil tintu ali tad priča nije 500 kn  već 800 - 900 kn za istu stvar.

5 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Što mislite o HP Deskjet-u f2480? Nije mi se pokvario, kaže samo da nemam tonera. Imam ga već gooodinama i počela sam imati probleme jer mi treba rijetko (u posljednje vrijeme  mi je baš, ono, rijetko trebao), ali kada mi treba, onda mi treba da je spreman. A sada printer, tj. kopir imam, a nemam, :/ Sam toner mi je skup, dosad sam koristila samo originalni, ne znam ni mogu li za ovaj model koristiti neki jeftiniji. Kakvi su ovi ''refubrished'' toneri s ebay-a iz Azije, imate li iskustava? Što mi preporučate, zadržati ovaj printer/kopir/skener ili kupiti neki drugi? O čemu bih trebala voditi računa s obzirom na moje potrebe (povremeno, čak jako rijetko printanje, ali printanje čega god mi padne na pamet, od fotografija do običnih dokumenata)? Nisam pretjerano ograničena novcem, ali ipak ne bih voljela pretjerati, sada za printer davati tisuće i tisuće kuna. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Imaš jeftine zamjenske  koje su u principu obnovljeni orginali. Samo ima jedna kvaka a to je da nakon određenog datuma printer više ne prihvača ni originalne kazete. Bile one pune ili prazne a kamo li zamjenske sa e Baya koje su iste takve orginalne sa istim tim datumom samo što su napunjenje sa tintom.

 

A od kud ti možeš znati koji je datum upisan primarno u CHIP u jednu takvu repariranu kazetu. I što misliš ukoliko neka kazeta ne bude radila tko će biti krivac: tvoj printer ili kazeta sa E Baya.

 

Znači obavezno moraš provjeriti kakvu politiku ima neki E buy shop.  Tko plača poštarinu za povrat. 

 

Tako da ima smisla kupiti svježu novu originalnu kazetu i puniti je dok je u chipu svježi datum. U tom slučaju se jedna te ista kezeta može više puta uspješno puniti.

Isto tako treba obavezno uzeti novu XXL kazetu jer standardne kazete nema smisla dopunjavati.

Zašto?

 

Pa pogledaj si ovu sliku u prilogu

 

 

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

XXL kazete mi za ovaj model koštaju po 350kn (jedna crna i jedna za printanje u boji), pa ne znam isplati li mi se više uopće kupovati ih, iti jednom, tj. povremeno. To su one kazete s oznakom 300. Uglavnom, kao što vidiš, napisala sam da mislim da mi se tekućina u kazetama suši s obzirom na to da mi printer treba izrazito rijetko. Da ga ipak zamijenim, i to laserskim (koliko sam skužila, laserski upotrebljavaju boju u prahu pa ne može doći do sušenja)? I, što ti misliš o izjavama da su stariji printeri bolji jer ipak nisu napravljeni tek za kraće vrijeme? Po ovome što sam (površno, jer je previše teksta) pročitala, najbolje je naći stariji laserski printer, :D

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Sve zavisi kakva je tinta u kazetama. Koja je inicijalna količina tinte u kazetama

 

Prema onoj slici od malo prije lako vidiš koliko može inicijalno biti tinte u nekoj kazeti. A izvana sve su te kazete fizički jednake. I sad od kuda ti možeš znati koliko svarno imaš tinte u nekoj kazeti ukoliko nisi ekspert za te svari.

 

Dakle kad si kupovala printer onda si kupila ovaj uređaj na jedan lizing odnos kupac prodavač. Samim time što si kupila taj proizvod pristala si na taj lizing aranžman. Kad si ga kupovala onda ti je taj lizing aranžman odgovarao jer si za relativno malo love dobila  puno toga. A sada ti taj lizing aranžman više ne odgovara, odnosno proizvođač je digao cijenu kazeta kako bi te privolio da  ponovo uđeš u jedan novi lizing ugovor, i ti ga normalno želiš raskinuti. A ne znaš da ćeš automatski kupnjom nekog novog uređaja opet potpisati i pristati na isti takav  lizing aranžma. I naravno ni jedan trgovac ti neće  reči da ponovo ulaziš u isti pravni odnos jer to nikome u tom lancu nije u interesu.

 

Dakle ukoliko želiš izači iz tog začaranog kruga  pitaj ovdje ljude koji printer imaju zadnje 3 -4 godine i ne osječaju se robovi jedne ovakve skrivene lizing igre.

 

Imaš jednak broj takvih ink jet i laserskih printera.

 

Odnosno lako bi i ovaj tvoj HP mogo biti jedan od takvih printera kad bi se netko potrudio da u svoju ponudu ugradi jedno takvo rješenje. Ali ukoliko ima na lageru više solucija koje su za jednu i drugu stanu u konačnici daleko pametniji odabir, onda nikoga potencijano ne zanima tržištu ponuditi neko rješenje za ovaj model printera. I jednostavno se možeš sa njime slikati. Znači ovaj printer ide defintivno u konteriner makar je 100% ispravan

 

Odnosno u prijevidu ukoliko ti se nudi neko drugo rješenje isto  iz konteinera, onda nema pametnog rješenja ukoliko i korisnik i podrška nemaju zajednički interes.  Nažalost taj interes nečeš naći kod novih uređaja jer je tu sve postavljeno i podređeno samo jednostranom interesu.

Dakle moraš potražiti bilo laserski bilo inkjet zamjenu gdje možeš nači zajedniču dodirnu točku.  Nažalost to nije popularna i prihvatljiva tema na bilo kojem ovakvom forumu.

 

Znači još jednom pronjuškaj po prethodnim osvrtima nekih korisnika i probaj iz toga izvući neku korist za sebe.

 

Ili potraži dali negdje možda kod nas postoji za tvoj printer jedan ovakav kit. Nova kazeta + 50 - 3*50ml  refil tinte == ==120- 200 kn. Postoji iz gore opisanog razloga ze neke druge HP printere. A za ovaj tvoj pojma nema.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 15:39 (InkJet Artist).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Već polagano dobivam migrenu i od same pomisli na svo znanje koje bih trebala prikupiti samo da odlučim što ću. Očekivala sam baš ono - pomoć, da mi netko ponudi konkretno rješenje, po mogućnosti s objašnjenjem. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Pa zašto ne otiđeš u neki shoping centar.

 

Dobit ćeš i savjet i pomoć i sve će to biti lijepo naplačano i zapakirano od iste osobe.  Ako si mislila konkretan i kvalitetan savjet i pomoć i da se to prvenstveno najbolje tebi isplati a ne njima i da ti to na kraju krajeva  u tom shoping centru i ne naplate, onda onda tu nešto u startu ne štima.

13 godina
offline
Printer - preporuke

Može li neka brza preporuka za laserski printer u boji za oko 1000kn. Ako postoji takvo što :D

Potrebno za printanje dokumenta, ne za fotografije ili sl.

 

Što mislite o ovome?

 

https://www.najboljiprinter.hr/

 

Cijene redovnih kazeta iznose: 453,00  Kn + PDV blk za 2.000 ispisa

Cijena kolora 598,00 Kn x3 ( cyan + magenta + yellow ) + PDV za 1.600 ispisa

 

Imaju u ponudi i zamjenske kazete:

blk 243,00 Kn + PDV, te svaka od boja također po cijeni od 243,00 Kn + PDV - za isti broj ispisa kao i originalne kazete.

 

 

 

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 10:02 (PaoloDP).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Ovaj Ricoh je OK ponuda. Kompaktan, povoljan, laserski što znači manje brige nego oko inkjeta, servis u HR, dostupni originalni i zamjenski toneri. Ima jedan review na netu u kojem su mu dali 5 zvjezdica jer je jeftin, a Ok ispis. Nažalost, jamstvo je samo 12 mjeseci i dosta je težak.

Pogledaj si i HP Color LaserJet Pro M254dw (T6B60A). Malo skuplji, ali ima 3 godine jamstva.

OK se čini i Xerox Phaser 6022ni (6022V_NI), ali taj model nema automatic duplex.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 10:51 (Did12).
15 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav,
Mozete li mi preporuciti neki 3u1 printer u boji koji ima ADF s mogucnoscu obostranog skeniranja i kopiranja?

Imala sam Canonov MX925, medutim nakon godine dana (par dana nakon isteka garancije) izbacio je error da je pokvaren skener i platila sam popravak 650 kn. Nakon toga radio je normalno jos 2 godine i sada izbacuje error B200. Popravak se ne isplati, ali rekli su mi da mi opet preporucuju Canon pa se mislim za maxify Mb5150?

Maksimalno bih dala 1300 kn za printer, a za Mb5150 mi je problem sto ne mogu pronaći zamjenske boje (na ebayu su isto preskupe i postarina je previsoka, a vidim na ebayu da prodavaci zamjenskih boja ne nude ni dostavu u RH (boje su iz UK)).
Pokusavam pronaci postoji li mozda Epson ili HP printer do navedene cijene s navedenim karakteristikama, ali web stranice im nisu dobre pa ne mogu pronaci.
Unaprijed zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Canon Maxify Mb 5150 orginalno koristi pigmentiranu tintu. Znači ukoliko nemaš povjerenja u isporučenu zamjensku kazetu i isporučioca bolje se sa time ne petljati.

 

Znači postavi si generalno pitanje: U koga u svom dosadašnjem životu sam  stekla adekvatno povjerenje.

13 godina
offline
Printer - preporuke

Do sad sam imao Canon PIXMA MP160, moze preporuka za neki best buy printer-skener do 500kn s jeftinim zamjenskim bojama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice