Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.771
|
čitano: 786.483
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ukoilko tražiš jeftine zamjenske tinte cac 20 -30 kn onda je najjeftinaija opcija

Canon iP 7250 == cca 600 kn

 

Samo po mojem iskustvu taj printer ne doživi više od 2000 otisaka. Ista svar vrijedi i za neki MG 5750

U čemu je štos?

 

U tomu da si ti iz početka super zadovoljan po sistemu >puna šaka brade< a kad ti rikne glava onda onda je to kak ti normalno. I idemo iz početka. Kupujemo novu igračku za igranje. I opet si zadovoljan jer si si kupio novu igačku

 

Znači ukoliko ti je to cilj izbor ti je vrlo ograničen. I to je to. Ne možeš fulat.

 

Dok ukoliko tražiš nešto na dužu stazu onda potraži Epson XP 245 + trajne kazete. To ti je nešto skuplja opcija ali i zadovoljstvo je  kad vidiš da umjesto da daš za neku zamjensku kazetu 20 - 30 kn. Ovdje te to košta  maksimalno 5 kn. Odnosno umjesto da  daš  350 kn + PDV  za  10 - 15 kazeta za Canona  ovdje za iste novce dobiješ 80 - 100 kazeta.  Možda je računica i nešto malo drukčija ovisno o trgovini. Ali ne bitno.

 

Dakle cijela priča te dođe  cac 900 kn. Naravno ovaj novikCanon rikne ili počne zafrkavati nakon toliko kazeta.

 

Međutim ukoliko potražiš sličnog Epsona refubrish,  onda te ista stvar dođe  500 kn + PDV

Znači imaš 3 opcije

 

Canon MG 5740 == cca 600 sa start up kazetam

Epson XP 245 == cca 550 kn sa start up kazetama.

Epson SX 115 == 500 kn sa 80 kazeta.

 

Ukoliko vidiš neku drugu alternativu u tom cjenovnom razredu >PITAJ pa ćemo je usporediti sao ove gornje 3 opcije

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.10.2018 17:56 (InkJet Artist).
13 godina
offline
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...

Ukoilko tražiš jeftine zamjenske tinte cac 20 -30 kn onda je najjeftinaija opcija

Canon iP 7250 == cca 600 kn

 

Samo po mojem iskustvu taj printer ne doživi više od 2000 otisaka. Ista svar vrijedi i za neki MG 5750

U čemu je štos?

 

U tomu da si ti iz početka super zadovoljan po sistemu >puna šaka brade< a kad ti rikne glava onda onda je to kak ti normalno. I idemo iz početka. Kupujemo novu igračku za igranje. I opet si zadovoljan jer si si kupio novu igačku

 

Znači ukoliko ti je to cilj izbor ti je vrlo ograničen. I to je to. Ne možeš fulat.

 

Dok ukoliko tražiš nešto na dužu stazu onda potraži Epson XP 245 + trajne kazete. To ti je nešto skuplja opcija ali i zadovoljstvo je  kad vidiš da umjesto da daš za neku zamjensku kazetu 20 - 30 kn. Ovdje te to košta  maksimalno 5 kn. Odnosno umjesto da  daš  350 kn + PDV  za  10 - 15 kazeta za Canona  ovdje za iste novce dobiješ 80 - 100 kazeta.  Možda je računica i nešto malo drukčija ovisno o trgovini. Ali ne bitno.

 

Dakle cijela priča te dođe  cac 900 kn. Naravno ovaj novikCanon rikne ili počne zafrkavati nakon toliko kazeta.

 

Međutim ukoliko potražiš sličnog Epsona refubrish,  onda te ista stvar dođe  500 kn + PDV

Znači imaš 3 opcije

 

Canon MG 5740 == cca 600 sa start up kazetam

Epson XP 245 == cca 550 kn sa start up kazetama.

Epson SX 115 == 500 kn sa 80 kazeta.

 

Ukoliko vidiš neku drugu alternativu u tom cjenovnom razredu >PITAJ pa ćemo je usporediti sao ove gornje 3 opcije

 

 

 

Bitno mi je da je sve u jednom. Ima li nesto kao Canon iP 7250 sa skener opcijom?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
marxone kaže...

 

Canon MG 5740 == cca 600 sa start up kazetam

Epson XP 245 == cca 550 kn sa start up kazetama.

Epson SX 115 == 500 kn sa 80 kazeta.

 


 

 

Bitno mi je da je sve u jednom. Ima li nesto kao Canon iP 7250 sa skener opcijom?

 

13 godina
offline
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...
marxone kaže...

 

Canon MG 5740 == cca 600 sa start up kazetam

Epson XP 245 == cca 550 kn sa start up kazetama.

Epson SX 115 == 500 kn sa 80 kazeta.

 


 

 

Bitno mi je da je sve u jednom. Ima li nesto kao Canon iP 7250 sa skener opcijom?

 

 Noviji model Canon MG5750 vidim da je na nabavi 530kn, to je onda best buy vjerojatno. Hvala

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Pazite kad kod nekoga kupujete taj MG 5750 obavezno pitajte kod tog  trgovaca što trebate napraviti kad vam se na Ekranu pojavi CRVENA greška B200

 

Ukoliko kaže>>>Pa ukoliko imate još uvijek garanciju onda ga odnesete u servis. Nema problema.

 

A ukoliko su u njemu zamjenske kazete. >> Pa naravno onda više nemate garanciju. Znači tada se možete slikati.

A ukoliko u njega stavim originalne prazne kazete>> Nema problema. Servis će vam naplatiti zamjenu orginalnih kazeta po nominalnoj cijeni. Što mislite da budu oni trošili svoju originalnu Canon tintu i da ih to ništa ne košta.

Ajoj  pa to onda više košta nego da kupim novi printer. >>> Upravo tako. Tako vam je to kad niste htjeli slušati iskusnije i kad su vam za iste novce preporučili jedan refubrish printer sa 80 kazeta. Jer taj printer sigurno ne pati od Crvene greške B 200

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2018 16:49 (InkJet Artist).
13 godina
offline
Printer - preporuke

Ima li netko MG5750 i da je imao ovakvih problema koristenjem zamjenskih tonera? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2018 19:00 (marxone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

 

Uzmi Googl i napravi search

 

Canon ip7250 + Error B200 + Nepovratno otišla inkjet glava.

 

Sve ti tamo lijepo piše uz hrpu primjera

 

Naime sve je to jedan te ista glava ili tehnologija.

 

Sa druge strane ukoliko napravimo  sljedeću kalkulaciju

 

1. uz printer dobijete novu glavu

2. Uz priter dobijete  set start up kazeta  Znači standardne a ne XL kazete. Orginali XL koštaju cca 100 - 130 kn. Znači ove start up sa orginalnim CHIP ovima vrijede barem 50 % Dakle oko 60 kn Ili  60 * 5 == 300 kn

 

Odbijemo li to od cijene novog printera  ispada da nova glava košta 250 kn. Što u šuštini nije loše  jer ukoliko  pogledate koliko koštaju nove orginalne kazete za jednokratnu upotrebu zajedno sa glavom  onda ispadne da je to tu negdje. Ili 50 kn skuplje.  A to znači da se u suštini radi o istoj glavi.

 

I sad ukoliko uzmete neku dobru i provjerenu tintu za refil i derete ove orginalne kazete dok sve ne krepa cijela prića za onih 2000 otisak vas dođe  cca 750 kn. A ukoliko koristite zamjenske kazete  200 ml == 20 kazeta == 600 - 700 kn +.

 

Dakle sve se vrti oko verificrane tinte. Jer verificirana refil tinat za Canon je duplo skuplja od  slične takve verificirane  tinte za Epson.

Zašto?

Pa zbog onih gore opisanih popratnih pojava.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 8:12 (InkJet Artist).
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
marxone kaže...

Ima li netko MG5750 i da je imao ovakvih problema koristenjem zamjenskih tonera? 

 imao sam 2 zadnja printera cannon all in one, te kategorije kao MG5750 i koristio sam zamjenske tonere, tri seta godišnje...

 

jedan je izdrzao godinu i pol a drugi godinu i mjesec dana...

 

sve zavisi o tome koliko printaš, ako printaš malo uzmi neku opciju gdje sa mijenjanjem seta boja promijeniš i print glavu .. pa onda puni tonere i kad se zaštopa kupiš novi set

 

a ako puno printaš onda nađi neki printer sa CISS opcijom (od 1200 kn pa naviše) ...

 

sve se da izračunati ..

 

13 godina
offline
Re: Printer - preporuke
BoTiA kaže...
marxone kaže...

Ima li netko MG5750 i da je imao ovakvih problema koristenjem zamjenskih tonera? 

 imao sam 2 zadnja printera cannon all in one, te kategorije kao MG5750 i koristio sam zamjenske tonere, tri seta godišnje...

 

jedan je izdrzao godinu i pol a drugi godinu i mjesec dana...

 

sve zavisi o tome koliko printaš, ako printaš malo uzmi neku opciju gdje sa mijenjanjem seta boja promijeniš i print glavu .. pa onda puni tonere i kad se zaštopa kupiš novi set

 

a ako puno printaš onda nađi neki printer sa CISS opcijom (od 1200 kn pa naviše) ...

 

sve se da izračunati ..

 

 To mi je za starog, isprinta 50ak stranica mjesecno mozda.

Ovaj MP160 je star oko 7g i do prije godinu je printo sasvim ok, zamjenske boje cijelo vrijeme, nikakvih problema. U zadnje vrijeme printa full bljedo, preskace papire, zaglavi se itd.

Imas nekou bolju preporuku od tog MG5750? 

15 godina
offline
Printer - preporuke

mislim da nemam nista pametnije ako ti treba multifunkcijski.... najbolje ti je nazvati neki refil shop i pitati kako stoje stvari sa zamjenskim bojama

 

Moj PC  
0 0 hvala 2
6 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Ekipa pozdrav, što je bolje kupiti Epson Expression Home XP-452 Print/Scan/Copy ili Epson xp-245. Po onome sto sam gledao 452 ima brže ispise crno i u boji po minuti a i cijene su skoro iste do 500 kn ? Može pomoć!
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ukoliko primarno ne kupuješ nakičenu božičnu jelku XP 245 je bolji odabir.

 

Zašto?

 

Zato jer konkretno imam jako dobra iskustva sa navedenim printerom u aplikacijama za sublimaciju na šalice i za tisak na PVC foliju. Ili na preslikače za tamne T majice. Naravno ne uz orginalnu već uz adekvatnu refil  tintu. Znači odlična glava u kombinaciji sa verificiranom tintom.

 

Odnosno i jedan i drugi printer imaju jednu te istu glavu. Ali ipak se radi o Konzumer Klasi 59 Nozzle. Tako da je razlika u cijeni sključivo  potrošeno na kićenje božićne jelke. Printrerski dio je identičan kod svih Epsona u ovoj kalsi bez obzira koštao on 500 ili 2000 kn. Tako da ukoliko daš 2000 za zakičenu jeklu nemoj misliti sa  si dobio Merceses  spram onoga od 500 kn. Samo zato jer je 3 * skuplji

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 11:44 (InkJet Artist).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Svaka čast na vrhunskom odgovoru i opisu stanja ta dva printera. Znači 245 :) Hvala:)
6 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
I samo me zanimalo ovo u poruci što ste rekli za printanje na šalicama i majicama na koje ste tonere mislili sa original ili sa advekvatnim refilima nisam taj dio skužio, je li imaju neke posebne boje za tisak za majice ?
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

To moraš kupiti u kompletu zajedno sa printerom. Naime to su rubni uvjeti i netko prije isporuke mora verificirati svaki printer posebno.

 

Naime u čemu je kvaka

Kvaka je u tome što se koristi  neka tinta koja nije namjenjena prvenstveno za taj printer. Već za neku posve drugu platformu.

Zatim u taj printer se stavljau zamjenske kazete za nadopunjavanje. Dakle imao 4 zamjenske kineske kazete koje se razlikuju samo po odgovarajućem CHIPu. Sve isto

Sa druge strane ovaj printer ima konfiguraciju glave  180 + 3* 59 mlaznica. Znači zamislite si  jednu bocu od mljeka (180 nozzle) i bocu Coca Cole (59 nozzle). I u jednu i drugu bočicu ( refil kazetu ) stavite jednaku tintu. I okrenete bočice naglavačke bez čepova.  I što će se dogoditi? Ista tinta u istim kazetama će uz 3 * veći otvor čepa potokom iscuriti.

Naravno to je karikairano opisano. Ali u suštini se svodi na isto.  Naime tinta poćne kapati na 180 mlaznica. Kapljica se razlije na recimo Magenta nozzle I sad vi vidite da vam Magenta kanal ne radi.

 

Znači TUTLEK će automatski zaključiti >> Ova Vaša refil tinta mije zaštopala mlaznice. Vratite mi novce za tintu. I  hoču da mi date novi printer.

 

Upravo zbog takvih situacija kad se radi o specijanim aplikacijama sistem >> Ja imam XP245 dajte mi prodajte samo tu i tu  Vašu specijalnu tintu<<<< To ne funkcionira.

 

Znači netko mora uložiti svoje vrijme  iskustvo i eksperzu, da bi sve to provjerio i verificirao. A vrlo često i modificirao recepturu izvorne tinte ili modificirao refil kazete  kako bi to sve skupa uredno funkcioniralo.

 

 

Zato ukoliko vas zanima nekao od ovih aplikacija u konačnici je najpametnije i najislatljivije uzeti jedan ovakav gotov paket. Jer svako malo se susretnemo sa situacijom da je netko tu školu izučio na svojoj koži. Jer je mislo da je jako jako pametan i da je to sve jedno te isto. Samo naliješ tintu u neki CISS sistem i vozi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 15:31 (InkJet Artist).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

U principu sa orginalnim tintama  i Teflon Transfer papir + Flexy Developer u prahu možeš raditi i na svjetlim majicama,

 

Postupak je jednostavan

 

1. Na TT transfer papiru otisneš predložak.

2. Preko mokrog otiska posipaš Flexy Developer.

3. Uzmeš fen za vrući zrak i rastopiš Flexy Developer  tako da se poveže sa Epsonovom DuraBrite tintom

4. Staviš otisak na svjetlu majicu i zapeglaš sa običnom peglom

5. Odvojiš TT transfer papir

 

I to je to

 

Ovaj postupak funkcionira jedino uz DuraBrite tintu.  Znači Zamjenske tinte == 0 Bodova. Ista stvar == 0 Bodova i na svim Epsonima L xxxx serije.

Ukoliko želiš istu stvar na tamnim majicama, onda stvari više nisu tako jednostavne. Radi se sa dva printera. Jedan je posebno žrtvovan za Bijelu pozadinu. A za kolor otisak  je ovaj XP 245 OK. Bitno je naglasiti da se na ovaj način postiže otisak u BIT MAPI. Znači nije silueta ili CUT. Što je inače jedino moguće uz 10 puta skuplje DTG uređaje.

Jedino se mora koristiti jedan drugi proziran transfer papir

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 17:30 (InkJet Artist).
8 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav svima,

 

Molim za preporuku za uredski printer za mjesecni ispis cca 500 stranica CAD nacrta u boji, format A3. Budget cca 3000-5000 kn.

 

Sve osim HP, moze Epson, Canon...

 

Imamo HP Officejet 7110 i izrazito me iritira jer je on predvidjen za ispis fotografija u borderless varijanti, ali ne i za obicne crteze, pa moramo koristiti razne workarounde da bi dobili rezultat. Plus, nekad nece printa valjda zbog memorije ili cega vec. Uglavnom ide van dok ga ne razbijem nogom.

 

Nigdje na netu nemogu naci kvalitetan test roundup bilo sto. Sve samo neki jeftikaneri od 100€ best buy all in one multipraktici.

 

Isto tako nam treba kvalitetni radni konj za A4 u boji, uglavnom tekst, mjesecno cca 2000 str, budget cca 3500 kn.

 

Ako je moguce da bude neki laser koji objedinjuje A3 i A4 onda mozemo i spojiti budgete.

 

Naravno, koriste se samo original tinte.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 9:04 (lukasijaner).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Printer - preporuke

Kakav je taj Epson xp 245 sa zamjenskim bojama? Moraju li se sve istovremeno (zamjenske) promijeniti ili se može, među originalne staviti zamjenska? Kakav je po tom pitanju Cannon Pixma MG 5750? Naime, trebam printer za srednjoškolce! Desetljeće sam koristio Epson SX 100! Osim prvog seta, sve ostale boje bile su zamjenske! Znam da takvih printera više nema i da su sada nova, potrošačka vremena! Zato, molim pomoć kod odabira! Da li je 245 bolji od 5750 ili imate neki drugi savjet? Ovih 2000 kopija zazživota od 5750 me baš ne privlači ili sam nešto krivo shvatio? Zbog pozitivnog iskustva naginjem Epsonu ili griješim?  Hvala na pomoći!

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 20:35 (Nemo nemo).
7 godina
protjeran
offline
Printer - preporuke

Tebi ne treba printer nego ploter, jer ploter A3 moze printati od ruba do ruba, i zove se A4/A3+ format.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 20:35 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Pogrešno razmišljate

 

Pitate dali je Epson XP 245 dobar ili ne a u njega mislite u startu stavljati zamjenske kazete.

 

Dakle trebate pitati dali su dobre  te zamjenske kazete koje u njega mislite stavljati a ne dali je dobar XP 245.

 

Ili u prijevodu  1.XP 245 je ofličan 2 zamjenske kazete su lutrija

 

Kad zbrojimo 1 + 2 == ispadne sranje.

 

Ili konkretno 

IMAO SAM VIDJETI NA SERVISU 16 TAKVIH XP 245 KAO POVRAT DISTRIBUTERU U GARANTNOM ROKU . SVI SU VRAČENI AKO NEIPRAVNI ILI NEZADOVOLJNI KORISNICI. Korisnici ih sredili sa zamjenskih kazetama i onda unutra vratili orginalne tinte te tražili povrat love ili zamjenu. Od toga samo 6 je bilo neupotrbivo. Ostali su se dali očistiti. I uredno rade dan danas kao refubrish printeri sa  sublimacijskom tintom.

 

Znači pravo pitanje glasi koju zamjnska tinta valja za XP 245. Jer tinta određuje dali neki inkjet printer valja ili ne valja

 

A to vam može reći jedio onaj kod koga mislite ostaviti novce. Znači kad kupujete neku zamjensku tintu obavezno morati postaviti to pitanje. A koliko ćete nekome vjerovati to nema veze sa time dali Epson XP 245 valja i ne valja

 

Još jednom sam Epson XP 245 je odličan odabir za tako malo love.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 7:14 (InkJet Artist).
6 godina
offline
Re: Printer - preporuke

Kada sam kupovao zamjenske tinte za svoj Epson, tražio sam da je "oni made kn USA"! I sa takvom je radio OK! Za Epson XP 245 svi hvale Orink tinte!? Da li su one dobre, mislim da ne "zeznu" printer? Naravno da razmišljam o zamjenskim tintama kada je komplet 140 kn spram 90 kn po komadu za originalne!

Tako i za Cannon 5750 isto hvale Orink!

Valja li ta/njihova tinta ili ne odnosno imate li prijedlog za neku drugu?

Neovisno o zamjenskim tintama, obzirom da im je cijena manje/više slična, koji je po vama bolji/kvalitetniji (trajniji) uređaja, XP 245 ili 5750?

Hvala!

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Svatko svoga konja u štali hvali samo da ga bolje proda.

 

Kad ulovim vremena budem stavio i  na hrpu i usliakao sve zamjenske kazete koje smo zatekli u neipravnim printerima. Pa zaključite sami koje valjaju a koje ne valjaju. Isto toliko ima i orginala.

 

Znači nije stvar u kazetama. Već u tinti. Ili još bolje o mentalitetu korisnika.

 

Nije svejedno dali u nekoj kazeti ima 3,5 ml, pa je odna potrošite do 90%. Pa u kazeti ostane  0.5ml tinte. A u ostalim kazetama imate recimo 2.5 ml ili ste potrošili tek 10%, i onda vam se ne da kupiti novu kazetu kao zamjenu za tih 0.5 ml, jer kažete. >> Pa ja tu boju tako i onako ne koristim. I onda sredite glavu i onda vam Epson ne valja. A u biti ne valjaju kazete od 3.5 ml  jer je sve tako narihtano da ih mijenajte što više. Bilo orginale bilo zamjenske. I svi u trgovini zadovoljni.

 

Međutim ukoliko u printer stavite trajne kazete u kojima ima cca 11 ml. Onda kad vam status monitor pokaže da imate 0.5 ml u kazeti u stvarnosti u kazeti će  biti  8 ml tinte. 

 

I sad si zamislite ista situacija. Ista indikacija. A u jednoj zamjenskoj ili orginalnoj kazeti imate 0.5 ml  a u drugoj 8 ml.  I što mislite što će se dogoditi nakon 3-5 mjeseca ukoliko na vrijeme na zamjenite  onu kazetu sa 0,5 ml.  Ona od 8 ml će raditi ko urica i nakon 12 mjeseci  a printer sa onom od 0.5 ml  ide u konteiner ili distributeru kao reklamacija.

 

I kako vam to neko može uliti u glavu. Nikako! Jer Vi budete i dalje kupovali one kazet od 3.5ml .  A onoga što se organizairao da vam ponudi ovu varijantu od 11 ml, obavezno moramo BANNIRATI  je ta opcija nije nikome u trgovini od interesa.

 

E upravo zato Epson XP 245 radi savršeno sa sublimacijskom  ili nekom drugom polimer tintom za PVC.  Jer jednostavno ne postoji neka druga opcija za tu aplikaciju. I jer jednostavno nikad u kazeti količina tinte na padne ispod 5 ml. Osim ukoliko iz ljenosti ne napunite kazetu na vriujeme.  I cijelo vrime koristite jednu te istu verificiranu i provjerenu refil tintu. A ne svaki puta drugu samo zato jer je bila jeftinija od neke druge zamjenske. I morate je probati da >> Da vidimo kakva je. Jeli što vrijedi za te novce.

6 godina
offline
Re: Printer - preporuke

Kako onda odabrati kvalitetnu, zamjensku tintu? Po kojim kriterijima? Znam da ima dobrih zamjenskih tinti jer sam takve godinama koristio! I nisam "šarao" nego se držao iste marke!

A zamjenske tinte preferiram, osim cijena i zbog većeg kapaciteta nego što ih imaju originalne tinte!

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ti očito ne želiš shvatiti što gore piše.

 

Pitaš za savjet a u startu želiš odgovor koji bi želio čuti. I ništa drugo ne prolazi osim tog odgovora koji želiš čuti.

 

Znači onda plati za par različitih zamjenskih kazeta i odaberi one što ti se najviše sviđaju.

Možda po izgledu kutije ili teksta koji je otisnut na njima.

 

A u međuvremenu si pogledaj ovu dolje fotografiju možda ti to šta razjasni

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 11:11 (InkJet Artist).
6 godina
offline
Re: Printer - preporuke
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Upravo tako

 

Samo ima jedna kvaka.

 

Takav trgovac ti nikad ne bude rekao da čim staviš zamjenske kazete automatski gubiš granciju.

 

To ti najbolje govori o kakvom mentalnom sklopu i moralu ovog partikaularnog a i sličnih hrvatskih trgovca je riječ.

 

Znači kupio si nešto novo. Samo zato jer novo je novo. Zato jer na novo imaš 12 mj garanciju. Naravno refubrish zbog toga ne valja.

 

Onda od lakomosti i pohlepe kupiš paket zajedno sa setom zamjenskih kazeta. Zato jer si u tom slučaju si dobio lijepi i ljepliv rabat na zamjenske kazete. A onu garanciju od 12 mjeseci si automatski bacio u košaru za otpadke samo zbog toga da ne bi propustio onu rabat koja ti se tako ljepljivo nudi za zamjenske kazete.

 

Odnosno recimo pokvari ti se printer i sad ga ti odneseš u servis. Traže fakturu kao dokaz kupnje.Aa na njoj lijepo piše  Epson XP 245 + set zamjenskih kazeta = 5xx kn. I što ti misliš da te ne budu ljubazno poslati u 3 PM.

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav! Treba mi preporuka za multifunkcionalni printer u boji (fax i skener)+ duplex. Inkjet ili laser nije bitno, što jeftiniji (ako laser, s dostupnim povoljnim tonerima). Našao sam Epson L565 koji mi izgleda ok ali nema duplex. Ako ima tako nešto nekakva preporuka do 3000kn bilo bi super. Koristiti će se za manje poduzetničke poslove, ništa specijalno max 100 stranica mjesečno. Duplex možda neće biti ni korišten nikada, ali za svaki slučaj ako ima nešto solidno u tom rangu. Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 19:20 (The Big D).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ovaj Epson je klasa 59 Nozzle. Znači u autu je  ista mašuna kao Epson XP 245

 

Usporedbe radi pogledaj Epson PX 7x0 ili 8x0 imaju mogučnost Duplex jedinice, Isto tako imaš ga sa dodatnim  CISS om i 6 boja u CISSu. Pored duplexa ima i integriranu i posebnu ladicu za foto papir.Te integriran utor za direktan print na CD DVD. Znači zvijer

 

A na Njuškalu košta jednakao kao i L565. Samo ima jedna kvaka

 

A kvaka je u tome da je to klasa 6* 180 Nozzle . Dakle PHOTO printer . Odnosno danas ista stvar odnosno Klasa 180 postoji jedino u A3 formatu i košta  cca 4500 - 5000 kn. Odnosno  Epsonu se istu stvar ne isplati raditi za manje od toga iznosa. A L565 mu se očito  jako ljepo isplati.

Pa se ti misli što ja pametnije uzeti za iste novce.

 

16 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav!

 

Ima li sad kakvih akcija sad za BF?

 

Ink sve u jedan? Oko 1000 kn? 

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Printer - preporuke

Evo jedan zanimljiv printer 4u1  po speckama, od wifi, duplex, punjivi spremnici itd....

 

Link:

 

EPSON L6910

 

 

InkJet Artist  ili bilo tko drugi što misli o ovom komadu tehnike.....?

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice