Razer Deathadder Review

poruka: 7
|
čitano: 6.549
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Razer Deathadder Review

Nakon sto sam vidio da nas forum nema review ovog misa, koji je i nakon dugo vremena (dijelom zbog obnovljene verzije) ostao opcija pri kupnji mnogih, nisam gubio vrijeme.

 

Koristim ovaj mis jako dugo, koristim ga sa update-anim driver-ima i firmware-om, i vjerovali ili ne, nisam imao problema, niti jednog jedinog.

 

Ovaj mis po svojoj opremljenosti spada u visu srednju klasu miseva, ima dvije tipke vise, 5 profila (koje nikad nisam koristio), on-the-fly sensitivity (kojeg nikad nisam koristio ni u jednoj igri, ali jesam u Photoshop-u), i svijetli (scroll i Razer-ov logo na ledjima misa).

 

Da se razumijemo, ovaj mis sam koristio svaki dan, mnogo sati (presao nekoliko igara, kao i 150 sati TF2), i ni jednom mi nije zatrebalo nista osim njegove 2 dodatne tipke.

DPI je na maksimumu, sto vjerovatno necete nikada ni mjenjati, stopa uzorkovanja je takodje na maksimumu. Jedino sto se mijenja je in-game sensitivity, koji, ukoliko ste odrasli, ne mijenjate kada ukljucite zoom na sniper-u.

 

Sto se ergonomije tice, mis je prilicno dobar, gumirani dio povrsine je divan, ali mis ne pruza lijep polozaj malom prstu koji ce ostati zakinut za svoje mjesto. Dvije velike glavne tipke su jako osjetljive.

Mis sa strana koristi plastiku piano finish-a, ali to nije problem, jer ukoliko na vasem stolu nema cevapa, on nece biti klizav.

Polozaj tipki lijeve strane je odlican, jer ce vrh palca stajati na samom pocetku prve tipke.

Vjerovatno najbolje uradjen dio misa je scroll, to je jedan divan scroll s kojim se rijetko koji scroll-ovi mogu porediti. Osim sto pruza odlican taktilni feedback tijekom scroll-anja, savrseno je pogodjena sila kojom je potrebno djelovati da bi se scroll pritisnuo.

 

Kabal ovog misa je tanak i njime se lako upravlja, tako da kabal ne bih uzimao za manu, osim toga, sto ako promijenite USB port u koji ste ga ustekali, morat cete ponovo instalirati driver-e. Cudna procedura, ali mis se svakako rijetko vadi.

Svjetlo se moze iskljuciti (kao sto vidite na slikama, moj mis ne svijetli) u driver-ima.

Mis se klize po jako tankim nozicama, koje se skoro i ne trose, i iako bi covjek pomislio da su pretanke, obavljaju svoj posao dobro.

 

Ovaj mis sam kupio davno za 117KM, ali jako davno, koliko sad kosta ne znam.

 

Iako mi je ovaj mis dokazao svoju kvalitetu i izdrzljivost vjerovatno su na trziste izasli bolji proizvodi, pa probajte njih. Deathadder-a kupite ukoliko igrate na sigurno, ili obozavate dobar scroll.

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2011 12:13 (Mentalist).
Moj PC  
9 0 hvala 8
16 godina
offline
Razer Deathadder Review

Kod tebe možda nema ćevapa ali ima prašine ili što već po štakoru {#}

 

Meni je minus taj što su tipke nekako prelagane, dosta ljudi koji su nešto prčkali po kompu često su pritiskali desnu tipku jer se vrlo lagano stišće. I malo je "preplastična" izrada, ne izgleda tako kvalitetno kako ustvari je.

Do sada s njime nisam imao nikakvih problema, služi me nešto više od godinu, dvije.

 

Inače, dobar review {#}

Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kad ju ponovite.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Razer Deathadder Review

Meni tipke uopće nisu preosjetljive, a što se tiče USB portova ja ga na laptopu stalno ištekavam i uštekavam u različite utore i radi bez problema.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Razer Deathadder Review
Jakovp kaže...

Meni tipke uopće nisu preosjetljive, a što se tiče USB portova ja ga na laptopu stalno ištekavam i uštekavam u različite utore i radi bez problema.

Da li ti imaš 1800DPI ili 3500DPI verziju, jer Mentalist ima 1800 verziju.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Razer Deathadder Review
Vapor kaže...
Jakovp kaže...

Meni tipke uopće nisu preosjetljive, a što se tiče USB portova ja ga na laptopu stalno ištekavam i uštekavam u različite utore i radi bez problema.

Da li ti imaš 1800DPI ili 3500DPI verziju, jer Mentalist ima 1800 verziju.

Ako se dobro sjećam 3500. Ne mogu sada doći do kutije.

 

U biti nemam pojma, možda je i 1800 {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2011 12:32 (Jakovp).
13 godina
offline
Re: Razer Deathadder Review
Jakovp kaže...
Vapor kaže...
Jakovp kaže...

Meni tipke uopće nisu preosjetljive, a što se tiče USB portova ja ga na laptopu stalno ištekavam i uštekavam u različite utore i radi bez problema.

Da li ti imaš 1800DPI ili 3500DPI verziju, jer Mentalist ima 1800 verziju.

Ako se dobro sjećam 3500. Ne mogu sada doći do kutije.

 

U biti nemam pojma, možda je i 1800 {#}

Pa piše ti u driverima. Uostalom, ako neznaš koliko imaš DPI vidim da nisi razumio što je on rekao. Rekao je da moraš reinstall drivere svaki put kad promjeniš utor. Znači da driveri radi, a ne da radi miš.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Razer Deathadder Review
Vapor kaže...

Pa piše ti u driverima. Uostalom, ako neznaš koliko imaš DPI vidim da nisi razumio što je on rekao. Rekao je da moraš reinstall drivere svaki put kad promjeniš utor. Znači da driveri radi, a ne da radi miš.

Evo imam 1800dpi verziju, pogledao sam u drivere.

 

Ne moram raditi reinstall kad mijenjam utore.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice