RECENZIJA - beyerdynamic CUSTOM STUDIO

poruka: 3
|
čitano: 2.047
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
RECENZIJA - beyerdynamic CUSTOM STUDIO

Nakon nekoliko mjeseci druženja donosim vam kratku recenziju jednih odličnih slušalica koje nemaju RGB osvjetljenje ili riječ "gaming" u nazivu, a ipak nadjačavaju, odnosno nadglašavaju spomenutu kategoriju. Kako je to moguće i koliko su zapravo dobre slušalice (čija je namjena mixanje u samoći studia) za svakodnevno slušanje glazbe, filmove, igranje ili pak Skype razgovor?

 

Za početak par osnova:

ŠTO? Slušalice za fanove analiziranja i neutralnog zvuka te prije svega profesionalnu upotrebu u studiu. Ručna izrada sound drivera.
TKO? Njemački proizvođač audio opreme, u skoro 100 godina postojanja postali su jedan od najvećih proizvođača audio opreme.
GDJE? Za ovakve slušalice obavezno gdje ih možete isprobati te usporediti s nekim drugim modelima. U trenutku pisanja na akciji 1212kn.
OSJEĆAJ? Kad ih prvi put stavite na glavu jastučići su dosta tvrdi i pritiskom nešto pucketa u njima, kao da se prilagode specifičnosti vaše glave. Boli nakon 30 minuta.
Drugo nošenje i sva nakon toga - jastučići su mekani, a slušalice nevjerojatno udobne i nakon dana nošenja čemu doprinosi i silikonski mekana obloga oko spojnog metala koji leži na vašoj glavi. U odnosu na moje druge slušalice, HyperX Cloud, CS imaju veće kapice što sjedaju preko ušiju i mogu se daleko više podesiti po širini.



Tehničke specifikacije


Vrsta: Over-ear, zatvorene slušalice; kružni jastučići od mekane tkanine
Frekvencijski odaziv: 5 Hz do 35 kHz
SPL nominalni/max: 96dB/116dB
Nominalna impedancija: 80 ohm-a
Promjer zvučnika: 45mm
Konektor: 3.5mm + 6.35mm adapter
Masa (bez kabela): 290g

 


Bundle


U pakiranju osim standardnih manuala nalazi se još i:
- imbus ključ za izmjenu pokrova slušalica
- vlažna krpa za čišćenje jastučića
- bedž
- vodo nepropusna torba za slušalice
- 6.35mm adapter
- 3.5mm spiralni kabao
- slušalice
Ništa ekstra što će vas ostaviti bez daha, ali poprilično dobro. Možda ne bi bilo na odmet da su unutra još jedni jastučići za same slušalice budući da je to potrošna roba, a novi su preko 200 kuna.
OCJENA: 89/100

 


Izrada


Sami zvučnici u kućištu su od čvrste, ali pomalo neugledne "mat" plastike kako bi se uštedjelo na masi. Vanjski poklopac je izmjenjiv, baš kao i platneni jastučići. Kad smo već kod mogućnosti izmjenjivanja, spomenut ću da je isto moguće (vrlo lako) učiniti i s mekanom oblogom spojišta slušalica. Potonja je veoma udobna i jako doprinosi komforu budući da slušalice preko nje sjede na glavi. Kabao nisam mjerio, no bez neke napetosti možete biti i preko dva metra od audio izlaza. Debeo je i spiralan što je veoma praktično, a najvažnije za mobilnost - u potpunosti je odvojiv.
Svi su konektori pozlaćeni tako da će vam vjerojatno prije korodirati auto u garaži nego nešto na CUSTOM STUDIO slušalicama.
Iako je mat plastika ovdje kao zalutala iz nekih ranijih vremena, nemajte straha, ovo su slušalice napravljene da traju i veoma su robusne.
OCJENA: 95/100

 


Zvuk & Feature-i


Prvo ću spomenuti ono što ove slušalice malo izdvaja od ostalih (osim već spomenute modularnosti). To je fizički klizač kojim izravno utječete na ponašanje bassa i boju donjeg frekvencijskog spektra.
Isti ima 4 pozicije: potpuno zatvoren te tri stupnja otvorenosti. Fantastična stvar za sve koji žele čuti kako im mixevi zvuče na opremi s više ili manje bassa. Isto tako, želite li se fokusirati na sve osim bassa, samo je potrebno zatvoriti klizač. Idući položaj daje jako linearan i neutralan zvuk dok je sve nakon toga, jasno, izraženiji bass.


Zanemarite što se CS reklamiraju kao pro studio slušalice, Coca Cola se reklamirala kao lijek, pa su ljudi kasnije shvatili da ima tu nekih boljih/slađih svojstava. Slična je situacija i ovdje.
Kod glazbe slušalice će vas oduševiti. Kao što sam spomenuo, riječ je o ručno rađenim zvučnicima, a vrag je u detaljima kojih ovdje čujete stvarno pregršt, bez obzira slušate li nešto od Miroslava Škore ili pak tresete glavom na Slayer (ne brinite, slušalice se ne miču ni milimetar i kad gledate okomito dolje).


Zahvaljujući jako prirodnom i "utegnutom" bass-u ne gube se detalji kod srednjeg i gornjeg dijela frekvencijskog spektra što se čuje npr. u pjesmama kao što je "The silver tear" od Sirenie. U jednom trenutku čuju se nešto teži gitarski dijelovi, bubnjevi, muški i ženski vokal, obično zvuk pucketa, preljeva se i gubi te malo smanjimo volume u većini slučajeva. No ne i ovdje. Sve se u ton čuje točno onako kako treba. Dotaknuvši se zvuka, odmah moram naglasiti da ga nećete čuti na integriranim zvučnim karticama. Iako službeno ne zahtijevaju nikakav amp ili sl., jednostavno 80 ohma je malo previše za puni potencijal ovih slušalica. Osobno ih zbog praktičnosti imam spojene na ASUS Xonar U7 i prezadovoljan sam.


U igrama i filmovima opet dolaze do izražaja detalji; vjetar, krhotine stakla, šumovi. Sve ono što u našim umovima ocrtava atmosferu. Za potpuni "doom-DOOM" efekt bass se otvara do kraja.
Za glasno slušanje glazbe ili uživanju u omiljenoj igri i više je nego dovoljan volume na 30% što fino oslikava o kakvom se "zvonimiru" ovdje radi. Za 100% obavezno ih skinite s glave i ostavite na stolu. Sada imate sasvim fine stereo zvučnike.

OCJENA: 97/100

 


Ukupni dojam


Da su svake slušalice stereotip (bez obzira na to što ove jesu tamo proizvedene) CS bi bile nijemac. Tipični, precizan i inženjerski nastrojen. Bez nepotrebnog disko svjetlucanja. Isto tako s druge su strane kao Madonna u najboljim danima. Stalno se presvlače pa su malo drukčije. Slušalice kameleon. Osim što ih vizualno možete promijeniti kako vam je to volja, klizačem definirate bass čime jako fino utječete na boju zvuka.
Dodajte na to opcije kao što su Dolby Home Theater i imate SW/HW kombinacija koliko vam je volja.


Potencijalni odbijanac je cijena "paketa" ako tražite nešto za voice/ingame chat (osim zvučne treba vam i mikrofon). Jer ako zanemarimo akcije to je otprilike ovako:
- slušalice 1700kn (1600-1900)
- zvučna 750kn
- ne skupi, ali opet solidan mikrofon - 100kn
Total: 2550kn što je ipak jako skupo, tako da svakako savjetujem da vrebate akcije ako se odlučite za ove slušalice.

 

ZA:
- gotovo savršeni frekvencijski odaziv
- udobnost i izolacija
- modularnost
- fizičko podešavanje bass-a
- kvaliteta izrade


PROTIV:
- dijelovi s tvrdom plastikom
- cijena dodataka (da zamijenite sve što se može s npr. bijelim detaljima platiti čete oko 600 kn)

 

OCJENA: 96/100

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
Moj PC  
7 0 hvala 7
14 godina
neaktivan
offline
RECENZIJA - beyerdynamic CUSTOM STUDIO

Odlicna fora sa sliderom regulacije otvorenosti, wet dream mi je isto imati na mojim Fostex t20rp mk3, vecina ljudi nece ni cijeniti tu opciju :D

 

Koliko vidim slusalice imaju odvojivi 3.5mm utor tako da ih sa vmoda boompro micom mozes pretvoriti u savrsen headset :) ako stane jel, nisam guglao tocne specifikacije.

 

Dobar izbor u moru silnih 770tki i 990tki (dat treble).

 

Nisam ih nikad cuo ali ovako na papiru izgleda da imaju dosta zabavan i zaokruzen zvuk, odlicno za neki gaming i light music listen.

 

Uvijek podrzavam kupnju slusalica ispred headset abominationa tako da good buy :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: RECENZIJA - beyerdynamic CUSTOM STUDIO
fix kaže...

Odlicna fora sa sliderom regulacije otvorenosti, wet dream mi je isto imati na mojim Fostex t20rp mk3, vecina ljudi nece ni cijeniti tu opciju :D

 

Koliko vidim slusalice imaju odvojivi 3.5mm utor tako da ih sa vmoda boompro micom mozes pretvoriti u savrsen headset :) ako stane jel, nisam guglao tocne specifikacije.

 

Dobar izbor u moru silnih 770tki i 990tki (dat treble).

 

Nisam ih nikad cuo ali ovako na papiru izgleda da imaju dosta zabavan i zaokruzen zvuk, odlicno za neki gaming i light music listen.

 

Uvijek podrzavam kupnju slusalica ispred headset abominationa tako da good buy :)

Mislim da bi stao jer je 3.5mm na slušalicama dosta dobro pozicioniran, iako uzeo sam mikrofon na malom stalku, neki običan Trust od 100kn i neusporedivo je bolji nego build-in na headsetima.
Ove sluške su puno više nego za light music listen ;) 

A od klasičnih gaming headseta sam odustao kad sam dobio drugi G35 sa zvučnom koja "pišti".

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice