[Review]Wintech G3

poruka: 1
|
čitano: 4.813
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
[Review]Wintech G3

 

 

Pozdrav!

 

Danas radim review jednog budžetnog "gamerskog" miša Wintech G3 kojeg možemo naći u našim trgovinama s cjenom do 120kn.

U Chipoteci sam ga platio 120kn s podlogom 150 kuna.Odlučio sam se napraviti ovaj review da malo pomognem ljudima s izborom miša.

Započeti ćemo:

 

Pakiranje:

 

Miš dolazi u običnom pakiranju.Paket naglašava sve karakteristike miša s upadljivom crnom bojom i jasno izraženim "gamerskim" opcijama.U pakovanju

također dolazi driver CD i to je to.Nikakvih dodatnih listića o jamstvu niti User Manual.Važno je napomenuti da se driveri ne instaliraju za x64 Windows-e.

 

Ergonomija:

 

Ako volite velike miševe,te ste koristili MX518 ili G5,onda je ovo miš za vas.Odlikuje se "jajastim" oblikom.Miš je estetski updaljiv,jer je s gornje strane išaran mrežom zelene

boje.Na pozadini u dnu vidjeti ćemo jedan otvor zatvoren plastikom.Naime tu se nalaze 3 diode koje svijetle različiti ovisno o brzini rada miša.

Bezbojno označava 800DPI,Zeleno-1200DPI,Plavo-1600DPI te crveno označava 2400DPI.

Scroll button ima prozirno-jogurtastu boju te ovisno o načinu rada svijetli u 3 odnosno 4 boje.

Dok je bijel,lijevi klik označava jedan shoot.Na crvenom označava tj radi s jednim klikom 2 shoota.

Na plavom radi tri shoota,dok držeći lijevi klik i uključeni rozi mod puca se infinite.

Iza scrolla nalaze se dvije omanje tipke-za namještanje Click&Shoot te za namještanje DPI osjetljivosti.

S lijeve strane naći ćemo dva buttona za back i next,te ispod njih udubljenje za palac.

Inače površina sa strane je gumena radi boljeg grip-a.

 

Mogućnosti:

 

Dolazi sa laserom osjetljivosti do 2400DPI,te posjeduje 4 načina rada koji se mogu mijenjati On-The-Fly.

Više je opisano gore.Kabal je dugačak oko 1.3m te ima pozlaćeni USB konektor,te na defaultu kuca na 125Hz.

Također posjeduje mogućnost umnožavanja lijevog klika-točnije ima 4 načina rada koji su opisani gore.

 

 

Dojam:

 

Meni je malo prevelik,jer ne koristim grip kojemu je on namijenjen.Zamjerka ide na tipke koje su definitivno pretvrde i upadaju.

Kvaliteta izrade tipaka je srednja žalost.Sviđa mi se izgled i mijenjaje rada u pokretu.U igrama sam koristio najviše zeleni mod,tj.

1200DPI dok mi je 2400DPI bio debeli overkill.(Ako ima nekog smisla to je na FullHD monitoru.)

Međutim miš je za cjenu-odličan,te dalje ispod FireGlidera za 200kn ne vrijedi ići.

Zanimljivo kako jedna relativno nepoznata tvrtka radi dobre miševe.

Sam miš je kao križanac Logitechovih G3,G5 i MX518.

Dok sam korisiti poboljšani hardver Logitecha G3 s Avago chipsetom,vizualno je sličan G5,dok je bočno najsličniji MX518.

Također nožice su identične kao god starije MX518 tj 1600DPI verzije.

Ako tražite dobrog križanca-ovo je vaš miš.

 

 

Plus:

  1. Količina DPI
  2. On-the-fly DPI switching
  3. LED diode označavaju način rada
  4. Najbolje od tri Logijeva miša.
  5. Ergonomija
  6. Cijena

 

Minus:

  1. Tvrdoća tipki
  2. Kvaliteta izrade
  3. USB radi samo na 125Hz
  4. Nema dodatne opreme
  5. Nema utege

Ocjena(*/5):

  • Pakiranje 4/5
  • Izgled 5/5
  • Ergonomija 4/5
  • Mogućnosti 3.5/5

Ukupno: 4.125/5

 

Kupljeno u Chipoteka,poslovnica Imotski,cijena 120kn.

www.chipoteka.hr

 

P.S.Slike su zasad s neta jer mi se fotoaparat puni.

 

P.P.S.Sliverlight{#}

 

Pravljeno na uzor: Vex5555{#}

 

I have not failed.I've just found 10,00 ways to do it wrong.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2011 22:06 (pandza94).
Moj PC  
5 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice