Savjet za odabira subwoofer-a

poruka: 31
|
čitano: 22.662
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Savjet oko odabira woofera

Znaci imam Pioneer zvučnike (3-way speaker system) CS-3070 i Yamaha Receiver HTR-6130,spojeno na komp preko optike. Nemogu se požalit na zvučnike,odlični su, čistoća zvuka,čak je i bass ok,ali u većini pjesama fali dubine,i zato sam odlučila kupiti posebno subwoofer,pa mi treba savjet na koje specifikacije trebam obratiti pozornost,watti,jel treba paziti na impedanciju(npr da bude minimalno 6 ohms,koliko je i pojačalo), koliko se para isplatiti uložiti u to isl.? trenutno mi je budzet ogranicen na nekih 700- 800kn,pa se valjda moze naci nesto solidno preko njuškala? evo npr kakav je ovaj: http://www.njuskalo.hr/auto-zvucnici-pojacala/woofer-focal-30-a1-oglas-5019395 osim kaj ima 4ohms,a nez jel to ok ili nije,a ugl  vecinu woofera koje sam pretrazila po njuškalu samo i imaju 4ohms ... pliz dajte neke prijedloge, savjete :) i naravno moze i za manje para ako se nadje nesto dobro :) 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet oko odabira woofera

Za watte i ohme je načelno svejedno, ionako subwoofer mora imati svoje pojačalo. Auto zvučnici su specijalizirani za svoju namjenu, pa nisu baš najidealniji za kućni hifi. Bolje ovako nešto: http://www.njuskalo.hr/zvucnici/yamaha-yst-sw120-sub-woofer-oglas-5343270 (ne znam kakav je baš taj, navodim samo kao primjer).

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet oko odabira woofera

e sad me to muci s tim pojacalom ,da li je bolje da ima pojacalo u sebi ili ne,jer bi ga ja ovak i onak spojila na svoje pojacalo,a i neznam jesam se dobro izrazila za taj subwoofer,znaci meni treba uz 2 zvucnika jedan dobar bas(ili woofer kak se to vec kaze) koji ce mi dati dubinu kod slusanja electroničke muzike? :)

16 godina
neaktivan
offline
Savjet za odabira subwoofer-a

Subwoofer izlaz iz receivera se ne može spojiti direktno na zvučnike, tj. može ali se ništa ne bude čulo. Bar je tako bilo kod moje prijašnje Yamahe. Zato trebaš ili posebno pojačalo + pasivnu kutiju sa zvučnikom, ili aktivni subwoofer (s ugrađenim pojačalom). Nisam baš shvatio imaš li već pojačalo viška ne računajući receiver, ako da onda je zbilja dovoljna pasivna kutija, vjerojatno će ok raditi i neka za auto. Ako ne, trebaš dodatno pojačalo negdje u cijelom sistemu, bilo kao posebnu "kutiju", bilo ugrađeno u sub.

 

Ako sam blebnuo nešto krivo, naravno neka me netko ispravi...

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za odabira subwoofer-a

ovako taj receiver je i pojacalo, http://www.ronis.hr/yamaha/170/av-receiver-yamaha-htr-6130-silver/HTR-6130/ ... imam neki socijalni bas od nekog kucnog kina i probala sam ga spojit na receiver,a on u sebi ima to pojacalo,i cak se ok cuje,al je lagano sjeban, i zivcira me kaj ga moram posebno gasit,a ak ga ne ugasim onak bolesno zuji... znaci da bude tipa ko zvucnik al da je samo bas i da udara dum dum dum,da daje tu dubinu koju mi sami zvucnici nemogu dat  xD samo da ga spojim žicama u receiver i da on u skladu sa zvucnicima  udara =) evo slike da vidis kak sam ja to spojila =D

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2012 13:25 (crna.pantera0406).
16 godina
neaktivan
offline
Savjet za odabira subwoofer-a

Sve štima, skroz identično je i meni bilo spojeno. Međutim klasičan aktivni sub mi se i dalje čini najelegantnije rješenje; imalo bolji modeli se i sami pale i gase ovisno kad detektiraju ulazni signal. Prilično sam uvjeren da se receiver ne može iskoristiti za sub...

 

Tehnički postoji još nekoliko varijanti (s virtualnom frekvencijskom skretnicom i višekanalnom zvučnom karticom; vanjskom aktivnom skretnicom prije receivera; pasivnom skretnicom i dvostrukim subom s uparenom impedancijom nakon receivera), ali je to sve kompliciranije i upitne izvedivosti i/ili isplativosti...

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za odabira subwoofer-a

znaci najbolje kupiti kak ja to zovem obican bas sa pojacalom u sebi i spojiti ga u receiver? mislim tutlek sam za to{#},ko da si sad sve ovo na švedskom napisao,tak meni izgleda kad ja to čitam =) ak imas kakv primjer na njuškalu šta bi bilo dobro da kupim da dobim to što trazim,znaci da grmi, bila bi ti zahvalna ( bilo bi dobro samo zagreb da se ne z....... sa postom) {#}

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za odabira subwoofer-a

http://www.njuskalo.hr/zvucnici/subwoofer-yamaha-yst-sw-225-oglas-3394924

 

Ili aktivni gore navedeni na njuškalu ili neki pasivni i spojiš ga di si spojila i ostale zvučnike, no sve ovisi koliku prostoriju imaš i koliko glasno želiš jer inače to tvoje AV pojačalo je realne snage 2 x 80 i nisam siguran da će imati snage za neki pravi pasivni subwoofer.

Ja glasam za aktivni ako je bitna snaga i ako je velika prostorija, ako ne onda može obični pasivni subwoofer kojeg nađeš na njuškalu, to ti se spaja ka i svaki drugi zvučnik samo mu je namjena da reproducira niske tonove i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2012 23:54 (vedran984).
15 godina
offline
Savjet za odabira subwoofer-a

ja imam isti receiver, i uzeo sam sub od kucnog kina, spojio na taj sub izlaz u receiver i nista se nije culo na taj sub, moze pojasnjenje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za odabira subwoofer-a
mar123 kaže...

ja imam isti receiver, i uzeo sam sub od kucnog kina, spojio na taj sub izlaz u receiver i nista se nije culo na taj sub, moze pojasnjenje?

 

Jeli sub aktivan ili pasivan?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za odabira subwoofer-a
vedran984 kaže...

http://www.njuskalo.hr/zvucnici/subwoofer-yamaha-yst-sw-225-oglas-3394924

 

Ili aktivni gore navedeni na njuškalu ili neki pasivni i spojiš ga di si spojila i ostale zvučnike, no sve ovisi koliku prostoriju imaš i koliko glasno želiš jer inače to tvoje AV pojačalo je realne snage 2 x 80 i nisam siguran da će imati snage za neki pravi pasivni subwoofer.

Ja glasam za aktivni ako je bitna snaga i ako je velika prostorija, ako ne onda može obični pasivni subwoofer kojeg nađeš na njuškalu, to ti se spaja ka i svaki drugi zvučnik samo mu je namjena da reproducira niske tonove i to je to.

ee pa to mi treba,napokon konkretan odgovor =) znaci nikakve kemije da bude ko obican zvucnik da ga spojim i da udara, to je to...hvala :)

e sad al meni ne treba tako skupi,ako moze neki jeftiniji,jer neznam sta je bitno gledat koje specifikacije?  kak mislis 2x80? kao 2x80w iz ova 2 izlaza na kojem su mi spojeni zvucnici? tesko,pise u spec. da mu je ukupna snaga 500w,znaci 100wx5,ili 2x250w? jer moji su zvucnici 120w,a bome mogu pojačavat i jos mi se nije dogodilo da se pojacalo npr ugasilo(ima kao neku sigurnosnu mjeru da se ugasi ak nes krene po zlu) :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za odabira subwoofer-a
crna.pantera0406 kaže...
vedran984 kaže...

http://www.njuskalo.hr/zvucnici/subwoofer-yamaha-yst-sw-225-oglas-3394924

 

Ili aktivni gore navedeni na njuškalu ili neki pasivni i spojiš ga di si spojila i ostale zvučnike, no sve ovisi koliku prostoriju imaš i koliko glasno želiš jer inače to tvoje AV pojačalo je realne snage 2 x 80 i nisam siguran da će imati snage za neki pravi pasivni subwoofer.

Ja glasam za aktivni ako je bitna snaga i ako je velika prostorija, ako ne onda može obični pasivni subwoofer kojeg nađeš na njuškalu, to ti se spaja ka i svaki drugi zvučnik samo mu je namjena da reproducira niske tonove i to je to.

ee pa to mi treba,napokon konkretan odgovor =) znaci nikakve kemije da bude ko obican zvucnik da ga spojim i da udara, to je to...hvala :)

e sad al meni ne treba tako skupi,ako moze neki jeftiniji,jer neznam sta je bitno gledat koje specifikacije?  kak mislis 2x80? kao 2x80w iz ova 2 izlaza na kojem su mi spojeni zvucnici? tesko,pise u spec. da mu je ukupna snaga 500w,znaci 100wx5,ili 2x250w? jer moji su zvucnici 120w,a bome mogu pojačavat i jos mi se nije dogodilo da se pojacalo npr ugasilo(ima kao neku sigurnosnu mjeru da se ugasi ak nes krene po zlu) :)

 

Ovako, ja sam uvijek za, ali treba vidjeti u specifikacijama AV recivera dali ima subwoofer izlaz i kada je on aktivan, ako je aktivan samo u 5.1 modelu rada (DVD filmovi) bojim se da taj izlaz neće raditi kod slušanja muzike i onda neće raditi niti aktivni subwoofer i dali postoji neka opcija na AV reciveru da se uključi nekakav surround mod kod slušanja muzike koji bi aktivirao taj subwoofer izlaz.

Ne vidi, nebih te sada htio opterećivati sa snagom i što oni pišu u manualu, ali to što pišu mogu mačku o rep, straga na pojačalu ti piše njegova realna snaga, a piše 240 W što znači da nikako ne može biti 500 W, pojačalo ima 5 izlaza ali ne mogu istovremeno reproducirati po 100 w na svakom izlaznom kanalu.

 

Da sumiram na kraju sve, najjednostavnije riješenje je uzeti neki subwoofer kojeg ćeš spojit di spajaš i obične zvučnike, to ti je naj naj jednostavnija i najbrža solucija i tvoje potrebe će potpuno zadovoljiti.

A jesu li ti zvučnici zaista 120 W nisam siguran, jer da jesu trebali bi imati dovoljno basa da ti ne treba subwoofer pa slijedi pitanje, kolika je prostorija u kojoj slušaš?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za odabira subwoofer-a
mar123 kaže...

ja imam isti receiver, i uzeo sam sub od kucnog kina, spojio na taj sub izlaz u receiver i nista se nije culo na taj sub, moze pojasnjenje?

evo slike da vidis kakavo sam ja sranje spojila...=) samo sam spojila zicu input di pise woofer i u pojacalo subwoofer,preko optike dvd ili cd u pojacalu i to u komp...i normalno radilo,sam kaj me zivcira kaj ga moram posebno gasit i pojacavat bass i jos zuji kad je tisina xD  ja nemam nikakvo pojasnjenje,ja sam najjednostavnije kaj sam mogla spojit i radilo =) 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za odabira subwoofer-a
crna.pantera0406 kaže...
mar123 kaže...

ja imam isti receiver, i uzeo sam sub od kucnog kina, spojio na taj sub izlaz u receiver i nista se nije culo na taj sub, moze pojasnjenje?

evo slike da vidis kakavo sam ja sranje spojila...=) samo sam spojila zicu input di pise woofer i u pojacalo subwoofer,preko optike dvd ili cd u pojacalu i to u komp...i normalno radilo,sam kaj me zivcira kaj ga moram posebno gasit i pojacavat bass i jos zuji kad je tisina xD  ja nemam nikakvo pojasnjenje,ja sam najjednostavnije kaj sam mogla spojit i radilo =) 

 

E ovako, sad si mi već rekla dio toga.

Aktivni subwoofer se pojačava zasebno, ne možeš ga smanjivat niti pojačavati preko AV recivera.

Ako zuji to znači da je loše kvalitete.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za odabira subwoofer-a
vedran984 kaže...

 

Ovako, ja sam uvijek za, ali treba vidjeti u specifikacijama AV recivera dali ima subwoofer izlaz i kada je on aktivan, ako je aktivan samo u 5.1 modelu rada (DVD filmovi) bojim se da taj izlaz neće raditi kod slušanja muzike i onda neće raditi niti aktivni subwoofer i dali postoji neka opcija na AV reciveru da se uključi nekakav surround mod kod slušanja muzike koji bi aktivirao taj subwoofer izlaz.

Ne vidi, nebih te sada htio opterećivati sa snagom i što oni pišu u manualu, ali to što pišu mogu mačku o rep, straga na pojačalu ti piše njegova realna snaga, a piše 240 W što znači da nikako ne može biti 500 W, pojačalo ima 5 izlaza ali ne mogu istovremeno reproducirati po 100 w na svakom izlaznom kanalu.

 

Da sumiram na kraju sve, najjednostavnije riješenje je uzeti neki subwoofer kojeg ćeš spojit di spajaš i obične zvučnike, to ti je naj naj jednostavnija i najbrža solucija i tvoje potrebe će potpuno zadovoljiti.

A jesu li ti zvučnici zaista 120 W nisam siguran, jer da jesu trebali bi imati dovoljno basa da ti ne treba subwoofer pa slijedi pitanje, kolika je prostorija u kojoj slušaš?

ma receiver ima cudo od postavka(sam kajmi se neda sve to isprobavat),ali probala sam spojit i vise zvucnika i od decka sam posudila bass i sve radi,samo spojim zicom,stavim na pojacalu ulaz cd ili dvd,vec di spojim optiku i sve kaj je spojeno u pojacalo svira =) probala sam i video i muzika sve radilo kak treba...a zvucnici jesu 120w ( http://www.testfreaks.co.uk/hifi-speakers/pioneer-cs-3070/manufacturer-specifications/ ) , trenutno prostorija nije nes velika oko 8-10m2 (al se selim uskoro u kucu i imat cu duplo vecu sobu i zato nije bitno kaj se to nece u maloj prostoji dobro cut,privremeno ce bit ok),al sam probala i u dnevnom od 25m2 i lijepo i glasno se cuju(na zvucnike se ne mogu pozalit-čistoća,kvaliteta zvuka sve super) ali mislim da ni jedan stup nemre dat tako lijepu dubinu ko poseban woofer,kaj ne? ima on ok dubinu,al nije to to 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za odabira subwoofer-a
vedran984 kaže...

E ovako, sad si mi već rekla dio toga.

Aktivni subwoofer se pojačava zasebno, ne možeš ga smanjivat niti pojačavati preko AV recivera.

Ako zuji to znači da je loše kvalitete.

hahahhahaha dok ja svoju bibliju ispisem xD,ma da to je totalno lose neko kucno kino,nema pojma ni od kud mi to uopce,al to sam cisto probala spojit da vidim kak to funkcionira i ok radi,al odma sam ga maknula jer užas....e pa ja ocu pasivni  da ga preko receivera pojacavam i smanjujem =) 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za odabira subwoofer-a
crna.pantera0406 kaže...
vedran984 kaže...

 

Ovako, ja sam uvijek za, ali treba vidjeti u specifikacijama AV recivera dali ima subwoofer izlaz i kada je on aktivan, ako je aktivan samo u 5.1 modelu rada (DVD filmovi) bojim se da taj izlaz neće raditi kod slušanja muzike i onda neće raditi niti aktivni subwoofer i dali postoji neka opcija na AV reciveru da se uključi nekakav surround mod kod slušanja muzike koji bi aktivirao taj subwoofer izlaz.

Ne vidi, nebih te sada htio opterećivati sa snagom i što oni pišu u manualu, ali to što pišu mogu mačku o rep, straga na pojačalu ti piše njegova realna snaga, a piše 240 W što znači da nikako ne može biti 500 W, pojačalo ima 5 izlaza ali ne mogu istovremeno reproducirati po 100 w na svakom izlaznom kanalu.

 

Da sumiram na kraju sve, najjednostavnije riješenje je uzeti neki subwoofer kojeg ćeš spojit di spajaš i obične zvučnike, to ti je naj naj jednostavnija i najbrža solucija i tvoje potrebe će potpuno zadovoljiti.

A jesu li ti zvučnici zaista 120 W nisam siguran, jer da jesu trebali bi imati dovoljno basa da ti ne treba subwoofer pa slijedi pitanje, kolika je prostorija u kojoj slušaš?

ma receiver ima cudo od postavka(sam kajmi se neda sve to isprobavat),ali probala sam spojit i vise zvucnika i od decka sam posudila bass i sve radi,samo spojim zicom,stavim na pojacalu ulaz cd ili dvd,vec di spojim optiku i sve kaj je spojeno u pojacalo svira =) probala sam i video i muzika sve radilo kak treba...a zvucnici jesu 120w ( http://www.testfreaks.co.uk/hifi-speakers/pioneer-cs-3070/manufacturer-specifications/ ) , trenutno prostorija nije nes velika oko 8-10m2 (al se selim uskoro u kucu i imat cu duplo vecu sobu i zato nije bitno kaj se to nece u maloj prostoji dobro cut,privremeno ce bit ok),al sam probala i u dnevnom od 25m2 i lijepo i glasno se cuju(na zvucnike se ne mogu pozalit-čistoća,kvaliteta zvuka sve super) ali mislim da ni jedan stup nemre dat tako lijepu dubinu ko poseban woofer,kaj ne? ima on ok dubinu,al nije to to 

 

Onda mislim da trebaš ići na pravi aktivan subwoofer, dobit ćeš snagu i dubinu koju tražiš.

Dati 1000 kn za aktivni subwoofer nije puno, to su čak i nešto lošije serije jer inače malo bolje zvjeri koštaju malo više.
Dakle pošto ti i ja slušamo isti tip glazbe, jednog dana kad si skupiš novaca pogledaj ove dvije bebe.

 

http://www.jbl.com/estore/jbl/us/products/SUB-550P/SUB%20550P_JBL_US?skuId=SUB%20550PBK_JBL_US

http://www.sweetwater.com/store/detail/EON518S/

 

S time da ova zadnja ima dovoljno snage da ti pomakne zidove, pojma nemam koliki bi pritisak zvuka stvorio taj model u 25 m kvadratnih

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za odabira subwoofer-a
ford eleanor kaže...

Ja kada na svom receiveru aktiviram suround mod onda dobijem i zvuk na subwooferu za slušanje muzike.

Moj sub je aktivan.

kod mene je to tak sve pojednostavljeno xD kaj god da ustekam u njega radi,netrebam nis posebno namjestat =) samo input,i to je to,i nekad si stavim stereo 2ch a nekad music enh 2ch.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjet za odabira subwoofer-a
crna.pantera0406 kaže...
mar123 kaže...

ja imam isti receiver, i uzeo sam sub od kucnog kina, spojio na taj sub izlaz u receiver i nista se nije culo na taj sub, moze pojasnjenje?

evo slike da vidis kakavo sam ja sranje spojila...=) samo sam spojila zicu input di pise woofer i u pojacalo subwoofer,preko optike dvd ili cd u pojacalu i to u komp...i normalno radilo,sam kaj me zivcira kaj ga moram posebno gasit i pojacavat bass i jos zuji kad je tisina xD  ja nemam nikakvo pojasnjenje,ja sam najjednostavnije kaj sam mogla spojit i radilo =) 

ali ja uopce nema sub ko ti, moj nema prekidaca niti kontrola, moj je obicna kutija koja ima dve rupe za zice ko i zvucnici, sad nemam pojma jel to aktivni ili pasivni, ne kuzim se, samo znam da sam imo neku zicu koja ne jednom kraju ima crvenu i crnu boja koja ide u sub a na drugom kraju jedan dio koji ide u receiver, ali zvuka na tom nije bilo.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za odabira subwoofer-a
vedran984 kaže...

Onda mislim da trebaš ići na pravi aktivan subwoofer, dobit ćeš snagu i dubinu koju tražiš.

Dati 1000 kn za aktivni subwoofer nije puno, to su čak i nešto lošije serije jer inače malo bolje zvjeri koštaju malo više.
Dakle pošto ti i ja slušamo isti tip glazbe, jednog dana kad si skupiš novaca pogledaj ove dvije bebe.

 

http://www.jbl.com/estore/jbl/us/products/SUB-550P/SUB%20550P_JBL_US?skuId=SUB%20550PBK_JBL_US

http://www.sweetwater.com/store/detail/EON518S/

 

S time da ova zadnja ima dovoljno snage da ti pomakne zidove, pojma nemam koliki bi pritisak zvuka stvorio taj model u 25 m kvadratnih

 

hahahhaha teško da ću ikad imat toliko novaca za woofer,jos ovaj prvi aj dala bi te novce,al ovaj 900$,...xD to samo u snovima =) e daj mi reci nasla sam na njuskalu jedan lik prodaje za 800kn neki woofer,a neki drugi lik isti taj woofer za 350kn,znaci isti model... sad cu pogledat trebat ce mi vremena da ih nadje pa ces mi rec dal se isplati ? =)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za odabira subwoofer-a
mar123 kaže...
crna.pantera0406 kaže...
mar123 kaže...

ja imam isti receiver, i uzeo sam sub od kucnog kina, spojio na taj sub izlaz u receiver i nista se nije culo na taj sub, moze pojasnjenje?

evo slike da vidis kakavo sam ja sranje spojila...=) samo sam spojila zicu input di pise woofer i u pojacalo subwoofer,preko optike dvd ili cd u pojacalu i to u komp...i normalno radilo,sam kaj me zivcira kaj ga moram posebno gasit i pojacavat bass i jos zuji kad je tisina xD  ja nemam nikakvo pojasnjenje,ja sam najjednostavnije kaj sam mogla spojit i radilo =) 

ali ja uopce nema sub ko ti, moj nema prekidaca niti kontrola, moj je obicna kutija koja ima dve rupe za zice ko i zvucnici, sad nemam pojma jel to aktivni ili pasivni, ne kuzim se, samo znam da sam imo neku zicu koja ne jednom kraju ima crvenu i crnu boja koja ide u sub a na drugom kraju jedan dio koji ide u receiver, ali zvuka na tom nije bilo.

 

To je pasivan subwoofer i trebao bi raditi ako si spojia sve ispravno i ako je subwoofer ispravan

15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za odabira subwoofer-a
crna.pantera0406 kaže...
vedran984 kaže...

Onda mislim da trebaš ići na pravi aktivan subwoofer, dobit ćeš snagu i dubinu koju tražiš.

Dati 1000 kn za aktivni subwoofer nije puno, to su čak i nešto lošije serije jer inače malo bolje zvjeri koštaju malo više.
Dakle pošto ti i ja slušamo isti tip glazbe, jednog dana kad si skupiš novaca pogledaj ove dvije bebe.

 

http://www.jbl.com/estore/jbl/us/products/SUB-550P/SUB%20550P_JBL_US?skuId=SUB%20550PBK_JBL_US

http://www.sweetwater.com/store/detail/EON518S/

 

S time da ova zadnja ima dovoljno snage da ti pomakne zidove, pojma nemam koliki bi pritisak zvuka stvorio taj model u 25 m kvadratnih

 

hahahhaha teško da ću ikad imat toliko novaca za woofer,jos ovaj prvi aj dala bi te novce,al ovaj 900$,...xD to samo u snovima =) e daj mi reci nasla sam na njuskalu jedan lik prodaje za 800kn neki woofer,a neki drugi lik isti taj woofer za 350kn,znaci isti model... sad cu pogledat trebat ce mi vremena da ih nadje pa ces mi rec dal se isplati ? =)

 

Zašto ne, tko zna možda se obogatiš dogodine.

kad ti to misliš tražit, malo mi je kasno za proučavanje i vrime je za lala land, pa najbolje da ja tebi u privatno ostavim svoj privatni e-mail pa na njega piši jer ne dolazim svaki dan ovdje.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za odabira subwoofer-a
mar123 kaže...

ali ja uopce nema sub ko ti, moj nema prekidaca niti kontrola, moj je obicna kutija koja ima dve rupe za zice ko i zvucnici, sad nemam pojma jel to aktivni ili pasivni, ne kuzim se, samo znam da sam imo neku zicu koja ne jednom kraju ima crvenu i crnu boja koja ide u sub a na drugom kraju jedan dio koji ide u receiver, ali zvuka na tom nije bilo.

pa onda ih trebas spojit kao zvucnike valjda,nisam jos probala sa takvim wooferom,samo sa 2-3 aktivna... jel imas onaj od yamahe prirucnik kaj dobis uz njega,tamo fakt sve pise,sam kaj kazem meni se neda s tim za*ebavat =) 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za odabira subwoofer-a
mar123 kaže...

ali ja uopce nema sub ko ti, moj nema prekidaca niti kontrola, moj je obicna kutija koja ima dve rupe za zice ko i zvucnici, sad nemam pojma jel to aktivni ili pasivni, ne kuzim se, samo znam da sam imo neku zicu koja ne jednom kraju ima crvenu i crnu boja koja ide u sub a na drugom kraju jedan dio koji ide u receiver, ali zvuka na tom nije bilo.

 

Pa to je pasivni subwoofer.

Te dvije žice (crvena i crna) su kontakti. Reci mi jel ta žica tanka ili deblja malo.

 

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za odabira subwoofer-a

 

Zašto ne, tko zna možda se obogatiš dogodine.

kad ti to misliš tražit, malo mi je kasno za proučavanje i vrime je za lala land, pa najbolje da ja tebi u privatno ostavim svoj privatni e-mail pa na njega piši jer ne dolazim svaki dan ovdje.

 

hahaha pravo zboris nikad neznas =) evo nasla sam http://www.njuskalo.hr/zvucnici/woofer-jensen-gemini-1200-oglas-6268150

i http://www.njuskalo.hr/auto-zvucnici-pojacala/woofer-jensen-500w-kutiji-p-m-vilicu-bicikl-26-oglas-5359927... pa ovak po specif jel bi to bio aktivni i jel se isplati ? kad ce ti se dat odgovori =) i hvala na pomoci :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2012 1:46 (crna.pantera0406).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za odabira subwoofer-a
crna.pantera0406 kaže...

 

Zašto ne, tko zna možda se obogatiš dogodine.

kad ti to misliš tražit, malo mi je kasno za proučavanje i vrime je za lala land, pa najbolje da ja tebi u privatno ostavim svoj privatni e-mail pa na njega piši jer ne dolazim svaki dan ovdje.

 

hahaha pravo zboris nikad neznas =) evo nasla sam http://www.njuskalo.hr/zvucnici/woofer-jensen-gemini-1200-oglas-6268150

i http://www.njuskalo.hr/auto-zvucnici-pojacala/woofer-jensen-500w-kutiji-p-m-vilicu-bicikl-26-oglas-5359927... pa ovak po specif jel bi to bio aktivni i jel se isplati ? kad ce ti se dat odgovori =) i hvala na pomoci :)

 

Oba dva subwoofera su za automobil a ne za kućnu upotrebu i marka je amo reć loša.

Ostavit ću ti na privat sad svoj mejl pa ti odgovorim sutra ako šta pronađeš.

14 godina
offline
Savjet za odabira subwoofer-a

Ovako prije 2 mjeseca sam si uzeo subwoofer yamaha sw216 ali mi je to malo preslabo pa me zanima dali imate neki prijedlog.. (sta mislite o ovima: Klipsch rw 10d i Monitor Audio BRW10)al da je dosta jaci od ovog sad, koristio bi ga iskljucivo za muziku. I jos me nes zanima, trenutno imam zvucnike od sony linije i navedeni sub dali se vise isplati uzet bolji sub ili bolje zvucnike? (samostojece ili one obicne) Unaprijed Hvala!

Ako sam ti pomogao pretisni gumb HVALA!
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 16:11 (Encyanix).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za odabira subwoofer-a
Encyanix kaže...

Ovako prije 2 mjeseca sam si uzeo subwoofer yamaha sw216 ali mi je to malo preslabo pa me zanima dali imate neki prijedlog.. (sta mislite o ovima: Klipsch rw 10d i Monitor Audio BRW10)al da je dosta jaci od ovog sad, koristio bi ga iskljucivo za muziku. I jos me nes zanima, trenutno imam zvucnike od sony linije i navedeni sub dali se vise isplati uzet bolji sub ili bolje zvucnike? (samostojece ili one obicne) Unaprijed Hvala!

ne kuzim se bas u subwoofere nes,ali mislim da bi ti bilo bolje uzeti bolje zvucnike ( ja bi uzela stupove) i jer ovaj sub je mozda bolji u kombinaciji s boljim zvucnicima,mislim kak ti je to sve spojeno,preko linije ili pojacala,jer ako je prek linije ni nemozes dobit pravu snagu ni kvalitetu tog sub... :)

14 godina
offline
Re: Savjet za odabira subwoofer-a
crna.pantera0406 kaže...
Encyanix kaže...

Ovako prije 2 mjeseca sam si uzeo subwoofer yamaha sw216 ali mi je to malo preslabo pa me zanima dali imate neki prijedlog.. (sta mislite o ovima: Klipsch rw 10d i Monitor Audio BRW10)al da je dosta jaci od ovog sad, koristio bi ga iskljucivo za muziku. I jos me nes zanima, trenutno imam zvucnike od sony linije i navedeni sub dali se vise isplati uzet bolji sub ili bolje zvucnike? (samostojece ili one obicne) Unaprijed Hvala!

ne kuzim se bas u subwoofere nes,ali mislim da bi ti bilo bolje uzeti bolje zvucnike ( ja bi uzela stupove) i jer ovaj sub je mozda bolji u kombinaciji s boljim zvucnicima,mislim kak ti je to sve spojeno,preko linije ili pojacala,jer ako je prek linije ni nemozes dobit pravu snagu ni kvalitetu tog sub... :)

Ma sve ljepo glatko preko pojacala, definitvno bi bio boli zvuk i bass kad bi uzeo drugo malo bolje zvucnike jer sad sam bas testiro i ovi trenutni tek na 60hza davaj neki zvuk.. a gledam ove druge koje mozda mislim uzet svi negdje na 40-45 hz sto ja masu dobro :)

Ako sam ti pomogao pretisni gumb HVALA!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za odabira subwoofer-a

znam da zvucnici od linije da su i od zlata ak nisu sa orginal linijom nece bit zvuk kakav treba. tak da definitivno si uzmi nove zvucnike,pogledaj si ove moj pod moj pc, super su za te novce,mislim da su oko 900kn. cistoca zvuka savrsena,dobar je i bas,al ak imas sub to ti je jos bolje :) mislim ak ne mislis dat vise para od 1000kn s ovim zvucnicima neces pogrijesit

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice