Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.430
|
čitano: 1.651.903
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Cervinjo kaže...

Pozdrav ekipa!

Kupio sam Logitech g933, sad me zanima koje postavke koristi ekipa koja ima te slušalice, igram csgo i opcenito sve mi se nekako čuje kao u hodniku, od glasa na teamspeaku do svega ostalog..Molim pomoć !

 Ne znam dal se može nadogoraditi firmware. Ako može to odma napravi.

Makni drivere i ponovo snimi najnovije.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Evo danas sam saznao da i moj arctis 3 kupi zvukove sa windowsa pa evo kako sam popravio..

 

Realtek audio manager ili u mom slučaju asus realtek audio console pa advanced i onda separate all input jacks as independent input nakon toga sam namjestio da su svi jackovi konfigurirani kako i trebaju biti znači slušalice na zadnji, mikrofon na zadnji bla bla i isto tako u discordu namjestiti gdje je šta. I upaljen mi je AEC za svaki slučaj.

Eto nakon toga sam frknuo neku muziku na 100% dok sam u callu na discordu i frend kaže da ništa nije čuo.

 

Pa eto možda nekom pomogne.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav,

 

Trenutno sam zainteresiran za slušalice: Sennheiser RS 175 (cca 1500,00 kn)

 

Namjena pretezno za gledanje Filmova/serija na kompu. 

 

Ako sam dobro razumio slušalice ne trebaju posebnu zvučnu karticu s obzirom da su wierless.

 

Imali tko iskustva sa slušalicama ili kakav prijedlog u tom cijenovnom rangu ?

 

Unaprijed zahvaljujem

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Lijepi pozdrav svima!

 

Interesira me koja bi bila najbolja opcija za headset/slusalice do 300kn. Mikrafon mi nije bitan posto koristim zaseban. Koristio bi se kao all-rounder tj. gaming, muzika, filmovi itd.

Ono sto ne volim pretjerano na slusalicama je pretjerana izolacija zvuka. Tipa da ne cujem svoj glas cak i kada je headset skroz smanjen ili uopce nema zvukova. Naravno, snazni 

bass nikad nije na odmet xD Svjestan sam da se za tu cijenu ne moze dobit neka iznimna kvaliteta, ali na zalost vrlo sam ogranicen budzetom. 

 

Gledao sam nesto ovako na svoju ruku po Linksu kao npr GENIUS HS-610, 3.5mm, SPEED-LINK Maxter Stereo Gaming Headset ili  PLANTRONICS RIG400, Gaming Headset,

ali naravno nemam pojma sto bi bilo bolje uzet. 

Isto tako ogranicen sam na web-shop koji ima opciju placanja pouzecem.

 

Unaprijed hvala svima na pomoci i savjetima.

“Some people hear their own inner voices with great clearness. And they live by what they hear. Such people become crazy... or they become legend.” -Jim Harrison
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Moze preporuka za best buy headset namjenjen za voice chat za vrijeme igranja.

Budge: 300+-50 HRK

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Protegni se do bilo koje serije hyperX, neces pozaliti.

Kovačić
7 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Dobar dan, postoji li tvrtka u Hrvatskoj u kojoj se mogu kupiti slusalice uz placanje PayPalom?
PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
User23 kaže...

Moze preporuka za best buy headset namjenjen za voice chat za vrijeme igranja.

Budge: 300+-50 HRK

U tom cjenovnom rangu, eventualno Roccat Cross, 349 kn. Recenzija

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2019 17:42 (Cesc).
5 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Moze preporuka za headset za oko 600-700kn , koristio bi ih za gaming i povremeno slusanje glazbe, trenutno me interesiraju cloud alpha i arctis 5 , ali naravno ako imat neke bolje napisite mi ,Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pa, Cloud Alpha ili Cloud 2, čak i Cloud Flight.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
13 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Što je bolje, RAZER Electra V2 ili Roccat Cross...otprilike su jednake cijene...ili potegnuti još malo do nečeg boljeg...?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Command Prompt kaže...

Što je bolje, RAZER Electra V2 ili Roccat Cross...otprilike su jednake cijene...ili potegnuti još malo do nečeg boljeg...?

 Nijedno od toga nije dobro. Jel' se možeš rastegnuti do HyperX Cloud nekog?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

 to uzmi i sasvim dovoljno ti je
nema potrebe da kupuješ skuplje, a i sigurno da su čvršće od plastičnog stingera
bolje da razliku od skupljih uložiš u bolje jastučiće za njih
brainvawz ima dobar izbor jastučića, što ravnih što nakošenih, kožni ili platneni

ja sam na svojim cloudicama imao njihove jastučiće i prezadovoljan sam bio sa njima, bolja udobnost, više mjesta za uho, čak i pomognu sa dobivanjem malo bolje zvučne slike (barem sam ja tako imao osjećaj)

https://www.brainwavzaudio.com/collections/headphone-pads/products/pleather-headphone-pad - trenutno je akcija, pa se može malo jeftinije dobit odličan par jastučića

ja sam uzeo svom bratu za njegove cloudice jedan par, samo mu moram dati to

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Hvala ti, mislim da cu se odluciti za cloudice...

13 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Cloud Alpha ili Cloud 2, da li se isplati dati oko 300kn više? 

Alpha vidim da ima malo bolji zvuk od Clouda 2 ali nema onaj adapter za USB i neudobnije su...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Command Prompt kaže...

Cloud Alpha ili Cloud 2, da li se isplati dati oko 300kn više? 

Alpha vidim da ima malo bolji zvuk od Clouda 2 ali nema onaj adapter za USB i neudobnije su...

 udobnost je relativna stvar, ne možeš znati prije nego li probaš

ali mislim da alpha ima memorijsku pjenu na jastučićima i headbandu

ja bih osobno išao na alphu, znamari ovaj usb dongle za cloud 2, njega kako god možeš kupiti zasebno ako će ti baš trebati, ali bolje je investirati u neki jeftiniji dac/amp, za kojih 400 kn na oglasima se može naći fiio e10k koji je best buy od jeftinijih

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
7 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Evo samo da se javi, zamjenio sam svoje g933 s hyperx cloud flight i prezadovoljan sam. Udobne, lagane i odličan zvuk za gaming. ( preferiram CS:GO).

Mala zamjerka su samo što nema nekakve oznake kad je mi je mikrofon na mute, mali kabel za punjenje..Osim toga sve super !

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Evo sad imam actris 3 neko vrijeme pa ću napisat malo šta mislim o njima...samo da napomenem da sam prije toga imao sharkoon h10.

 

Znači slušalice su plastične ali plastika ne djeluje jeftino već je taj dio odrađen kako treba, znači čvrste su i sve djeluje sigurno osim jednog metalnog djela koji u biti drži cjelu slušalicu za okvir, to mi djeluje malo nesigurno ali vrijeme će pokazati.

Druga stvar koja mi djeluje nesigurno bi bio konektor koji mi sliči na micro usb i ide u slušalice, nadam se da će potrajati :/

Na gornjem djelu je traka koja mi se sviđa jer doprinosi udobnosti a jastučići su krpeni i vrlo udobni...sve u svemu headset je vrlo udoban, lagan i ne smeta mi ni nakon 3 sata igranja (to je najduži session otkad ih imam).

Mikrofon je na izvlačenje i inače je okej ali treba malo istražiti pozicije jer često skuplja zvukove disanja, puhanja.

Kontrole za glasnoću i mikrofon se nalaze na stražnjoj strani lijeve slušalice što je vrlo praktično jer znaš da će uvijek biti tamo, ne moraš tražiti po kabelu.

Zvuk...e sad ja ću to ovako grubo napisat jer nisam neki ekspert šta se toga tiče. Znači u odnosu na stari sharkoon H10 zvuk je dosta bolji, nekako kao da je puniji ili bogatiji, bas mi se čini podjednak ali svejedno u nekim pjesmama me je actris iznenadio i definitivno je veći gušt slušati glazbu.

E sad sa mikrofonom sam imao nekih problemčića jer mi je skupljao zvukove sa windowsa i o tome sam pisao nekoliko postova iznad, uglavnom rješenje je bilo odvojiti prednji i stražnji izlaz ali nakon toga mi je mikrofon postao vrlo tih...nakon toga sam slušalice prebacio sa stražnjeg na prednje 3.5mm i od tad sve funkcionira kako treba, nitko se ne žali kad igramo nešto, možda je problem bio u zvčnoj tko će znat.

Slušalice sam testirao i na ps4 i sve radi super samo ne znam dali je normalno da se čuju tiše nego na pc-u ili ih ja ne znam pojačat...i još da napomenem da mi se vrlo sviđa kako je napravljeno da kad želim igrati na ps4 iskopčam samo pola kabela tako da ne moram svaki put vući kabel oko stola.

Sve u svemu vrlo sam zadovoljan za sad, preporučujem ih i ako netko ima još kakvih pitanja slobodno dajte.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Je li postoji tvrtka u HR sa mogućnošću plaćanja Paypalom. Naravno tražim slušalice.
PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Nikolacurak kaže...
Je li postoji tvrtka u HR sa mogućnošću plaćanja Paypalom. Naravno tražim slušalice.

 Evo, tu ima nekih:

https://www.bug.hr/forum/topic/it-trgovine/hr-webshop-placanje-paypalom/246246.aspx

 

 

P.S. ako već plaćaš PayPalom, zašto si ograničen na hr?

Ne samo da vani imaju niže cijene i veći izbor, nego se znalo dogoditi da imaju i bržu dostavu nego naši dućani :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2019 14:44 (CyberDemonVZ).
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav,

 

Pošto nisam baš iskusan s headsetima, trebao bih savjet vezano uz kupnju.

 

Naime, stare Sonyev headset mi se raspao, otkinule se slušalice i gubi kontakt kod pojačavanja/stišavanja (imam ga 10+godina).

Vrijeme je za novi, a primjetio sam kako su neke slušalice certificirane kao ''surround'' u varijantama 5.1 ili čak 7.1

Pošto je u gamingu dosta važan osjećaj pozicioniranja.

 

Bitno mi je da su udobne za višesatno korištenje u komadu, te dobar zvuk uz kvalitetne surround efekte.

 

Za oko mi je zapela ROCCAT Khan AIMO ima li tko kakvih iskustava s istima, dali se radi o dobrom proizvodu?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Ja sam imao stare steelseries siberia i nekih 10k sati cod4 i sta de tice pozicioniranja u toj igri bile su odlicne, znao sam i nositi vise of 12h i posiljke kupio siberia 200 bas zbog udobnosti. Pogledaj si hyperx seriju, I ako mozes probaj nju jer ju jako hvale na forumu.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
CyberDemonVZ kaže...
Nikolacurak kaže...
Je li postoji tvrtka u HR sa mogućnošću plaćanja Paypalom. Naravno tražim slušalice.

 Evo, tu ima nekih:

https://www.bug.hr/forum/topic/it-trgovine/hr-webshop-placanje-paypalom/246246.aspx

 

 

P.S. ako već plaćaš PayPalom, zašto si ograničen na hr?

Ne samo da vani imaju niže cijene i veći izbor, nego se znalo dogoditi da imaju i bržu dostavu nego naši dućani :)

 Nisam ograničen sa Hrvatskom, nego sam mislio radi carine da neću imati dovoljno sredstava. Ograničen sam na 350 kuna

PSN:nikolacurak
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Nikolacurak kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Nikolacurak kaže...
Je li postoji tvrtka u HR sa mogućnošću plaćanja Paypalom. Naravno tražim slušalice.

 Evo, tu ima nekih:

https://www.bug.hr/forum/topic/it-trgovine/hr-webshop-placanje-paypalom/246246.aspx

 

 

P.S. ako već plaćaš PayPalom, zašto si ograničen na hr?

Ne samo da vani imaju niže cijene i veći izbor, nego se znalo dogoditi da imaju i bržu dostavu nego naši dućani :)

 Nisam ograničen sa Hrvatskom, nego sam mislio radi carine da neću imati dovoljno sredstava. Ograničen sam na 350 kuna

 Ako naručuješ iz EU nema ti carine. Koliko platiš proizvod i dostavu, to je to.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Nobru93 kaže...

Pozdrav,

 

Trenutno sam zainteresiran za slušalice: Sennheiser RS 175 (cca 1500,00 kn)

 

Namjena pretezno za gledanje Filmova/serija na kompu. 

 

Ako sam dobro razumio slušalice ne trebaju posebnu zvučnu karticu s obzirom da su wierless.

 

Imali tko iskustva sa slušalicama ili kakav prijedlog u tom cijenovnom rangu ?

 

Unaprijed zahvaljujem

 

 

 Ja imam te slušalice, stvarno su odlične, preporučam. Prije njih san ima RS170.

6 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Takoder imam te sluske. Zvuk fantastican. Imaju odlican bas sto preferiram. Udobne. Nemoras mislit o tom dal bu baterija izdrzala jer je nemoguce potrositi osim ako doslovno cijeli dan ne skidas sluske s glave. Imaju surround mod koji u filmovima daje dojam kao da si u kinu i to stvarno jako dobro radi.
Imaju svoj stalak koji je i punjac. Domet je nenadjebiv.Ne stisavaju se same od sebe ko bluetooth.
Imaju optiku tako da nema nimalo suma i smetnji.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2019 16:41 (Ares001).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Emil kaže...

Pozdrav,

Pošto nisam baš iskusan s headsetima, trebao bih savjet vezano uz kupnju.

Naime, stare Sonyev headset mi se raspao, otkinule se slušalice i gubi kontakt kod pojačavanja/stišavanja (imam ga 10+godina).

Vrijeme je za novi, a primjetio sam kako su neke slušalice certificirane kao ''surround'' u varijantama 5.1 ili čak 7.1

Pošto je u gamingu dosta važan osjećaj pozicioniranja.

Bitno mi je da su udobne za višesatno korištenje u komadu, te dobar zvuk uz kvalitetne surround efekte.

Za oko mi je zapela ROCCAT Khan AIMO ima li tko kakvih iskustava s istima, dali se radi o dobrom proizvodu?

 Jako, JAKO dobar test pozicioniranja u igrama: Dolby atmos, vs softver od slušalica, vs pravih 7.1 slušalica!!

 

 

Spoiler: U ciljanju mete na slijepo Dolby DALEKO najbolji, od slušalica najbolji Raze ManOwar, a .. iznenađenje... najgore 7.1 slušalice sa 5 zvučnika po slušalici :D

U pozicioniranju najbolji Logitech i ASUS

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2019 15:55 (CyberDemonVZ).
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Te slušalice Sennheiser slušalice RS 175 se mogu spojiti na tv tv koji ima Digital Audio Out (Optical)? Da li to tako funkcionira ili sam ja krivo shvatio što je vrlo lako moguće:) Ako se može spojiti tv i ta kutijica od slušalica onda treba dodatni kabel?

6 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Da moze se spojiti analogno 3.5mm priključak i digitalno sa optikom. Svi kabeli se dobiju sa sluskama.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice