Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.209.865
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Da , veoma su hvaljeni i vjerujem s razlogom ! Steta kaj ih vise nema kod nas , al je tu zato mnogo slabiji model SP2200 !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
=xfact= kaže...

imam gore navedeni corsair sp 2500 2.1 (+audigy 2 zs) .. i moram reci da je to jednostavno strasno kolko sam odusevljen njima.. svake preporuke.. jednostavno prakticno i snazno .. imam ih pola godine i nemaju nikakvih trzavica za sada..

 

ako ko kupuje ili ima kakvih pitanja moze na pm ili ovdje.. poz

 

Definitivno da su to dobri zvučnici, nešto najbolje od pc zvučnika što ima subwoofer, čak su mi i bolji od Z 2300, koje i posjedujem.

 

Šteta što je kod nas cijena visoka.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Šta mislite pošto jedan lik prodaje full ispravne Genius 2.1 SW.HF3000 zvučnike za 300kn dali ih se isplati kupiti?Inače ako ih netko posjeduje može slobodno napisati komentar.
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ako su to ovi zvučnici, to nije loše ali opet nije ni dobro.

 

Genius s tim starim modelima nije baš nešto pretjerano pouzdan. Bio je tu jedan kolega s foruma koji je te hf3000 kupio rabljene i nakon par dana mu je otišao bass driver.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2012 16:48 (explorer 4).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
explorer 4 kaže...

Ako su to ovi zvučnici, to nije loše ali opet nije ni dobro.

 

Genius s tim starim modelima nije baš nešto pretjerano pouzdan. Bio je tu jedan kolega s foruma koji je te hf3000 kupio rabljene i nakon par dana mu je otišao bass driver.

Sam od sebe? :)

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Father_Dougal kaže...
explorer 4 kaže...

Ako su to ovi zvučnici, to nije loše ali opet nije ni dobro.

 

Genius s tim starim modelima nije baš nešto pretjerano pouzdan. Bio je tu jedan kolega s foruma koji je te hf3000 kupio rabljene i nakon par dana mu je otišao bass driver.

Sam od sebe? :)

 

:ifyouknowwhatimean:

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Pa jedan model defektan nemoraju svi...ipak ču ih kupiti jer 80W uopšte nije loše za 2.1 za igranje igara dušu dalo.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
3n3m1 kaže...
Pa jedan model defektan nemoraju svi...ipak ču ih kupiti jer 80W uopšte nije loše za 2.1 za igranje igara dušu dalo.

 

Za igranje su slušalice...

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Meni svejedno iako ima svojih "mana"u vezi igranja po noči u kuči.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
3n3m1 kaže...
Pa jedan model defektan nemoraju svi...ipak ču ih kupiti jer 80W uopšte nije loše za 2.1 za igranje igara dušu dalo.

Pa nisam rekao da će riknut, nego te upozoravam da elektronika kod Geniusa nije jača strana

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
explorer 4 kaže...
=xfact= kaže...

imam gore navedeni corsair sp 2500 2.1 (+audigy 2 zs) .. i moram reci da je to jednostavno strasno kolko sam odusevljen njima.. svake preporuke.. jednostavno prakticno i snazno .. imam ih pola godine i nemaju nikakvih trzavica za sada..

 

ako ko kupuje ili ima kakvih pitanja moze na pm ili ovdje.. poz

 

Definitivno da su to dobri zvučnici, nešto najbolje od pc zvučnika što ima subwoofer, čak su mi i bolji od Z 2300, koje i posjedujem.

 

Šteta što je kod nas cijena visoka.

kad su tek dosli bili su oko 1100 kn sto je bila prava bagatela, tad sam ih ja uzeo ali zbog nekih hitnih izdataka sam ih morao prodat nakon par tjedana(mjesec dana) pa sam se vrlo malo druzio s njima

 

sad evo sto meni treba, preporuka zvucnika za tulume, znaci ne kvaliteta nego glasnoca, da se nece raspast kad ih nabim na 100% ko ovi moji neki sta ih imam na stolu(pojaco na 100 i tako para dana i ode to u ku*ac, sad vise ne sviraju).

13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

http://www.avmax.hr/muzicka-linija-sony-mhcex700~proizvod_6365.html

nemos puno falit

ako ces samo zvucnike, isto mi se sony cini najizdrzljiviji

bili su jednom davno sony ssf6000 za 1000kn u emezete

nikad necu prezalit sto ih nisam kupio, al nije se imalo...

Any aluminum product may scratch or chip with use, exposing its natural silver color. That is normal.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2012 22:47 (apoteka).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
mar123 kaže...
explorer 4 kaže...
=xfact= kaže...

imam gore navedeni corsair sp 2500 2.1 (+audigy 2 zs) .. i moram reci da je to jednostavno strasno kolko sam odusevljen njima.. svake preporuke.. jednostavno prakticno i snazno .. imam ih pola godine i nemaju nikakvih trzavica za sada..

 

ako ko kupuje ili ima kakvih pitanja moze na pm ili ovdje.. poz

 

Definitivno da su to dobri zvučnici, nešto najbolje od pc zvučnika što ima subwoofer, čak su mi i bolji od Z 2300, koje i posjedujem.

 

Šteta što je kod nas cijena visoka.

kad su tek dosli bili su oko 1100 kn sto je bila prava bagatela, tad sam ih ja uzeo ali zbog nekih hitnih izdataka sam ih morao prodat nakon par tjedana(mjesec dana) pa sam se vrlo malo druzio s njima

 

sad evo sto meni treba, preporuka zvucnika za tulume, znaci ne kvaliteta nego glasnoca, da se nece raspast kad ih nabim na 100% ko ovi moji neki sta ih imam na stolu(pojaco na 100 i tako para dana i ode to u ku*ac, sad vise ne sviraju).

 

Pa zašto mora ići na 100 %, može to i na 50 % biti dosta glasno a da se zvučnici ne muče toliko i da se zvuk ne rasipa.

Npr. Z 623, za 900 kn dobiješ obilje snage.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
15 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Evo imam jedno pitanje. Kakvi su ovi zvučnici? Ne izgledaju loše, ali mi ime nije baš pouzdano.

http://www.magazinrs.hr/hercules-xps-20-30-dj-club/HER-4780690

 

http://www.magazinrs.hr/hercules-xps-20-60-dj-set/HER-4780691

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Hercules da nisu poznati? lol

 

Nego, bratić ima muku s Logitch x-530. Dobio ih je polovne, godinu dana stare no slabo korištene.

I ne radi mu desni prednji zvučnik (onaj u koejga ide power kabel i svi ostali i iz kojega ide u subwoofer.

Mislio je da je kod njega problem s zvučnom pa smo probali i kod mene. Jednostavno zvučnik ne radi.

Ima li tko kakvu ideju što se može pokušati?

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Balvan8 kaže...

Evo imam jedno pitanje. Kakvi su ovi zvučnici? Ne izgledaju loše, ali mi ime nije baš pouzdano.

http://www.magazinrs.hr/hercules-xps-20-30-dj-club/HER-4780690

 

http://www.magazinrs.hr/hercules-xps-20-60-dj-set/HER-4780691

Vjerojatno je starije od tebe samog, u PC svijetu. {#}

 

http://www.hercules.com/us/our-company/

 

Guillemot / Hercules - 1984. godina. Imali su oduvijek odlične proizvode, 60 DJ model, ovaj drugi izgleda izvrsno, osim drvene izrade, tu je i membrana od kevlara što se Bass-a tiče, dovoljno snage 2x15W za radnu sobu i zanimljiv izgled. Odvojena kontrola visokog i niskog tonskog područja je također +. Nisu ni preskupi imho, fer cijena za to što nude.

 

Prva stvar koju treba definirati, da odmah napišem u vezi X530, je da li je problem u satelitu, ili izlazu na subwooferu. Logično, to ćeš napraviti spajanjem satelita na neki drugi izlaz, ako svira - ispravan je, ako ne svira - nije.

 

Isto vrijedi i za isprobavanje na tom sumnjivom izlazu na subu, u ovom slučaju nekog drugog ispravnog satelita. Dakle testiranje satelit - izlaz. Dalje bi trebalo otvoriti satelit ukoliko se pokaže defektnim i vidjeti kontakte, možda i našpricati kontakt sprejem.

 

Onda vjerojatno ne gine i zamjena pojedinih dijelova u satelitu, hvala Bogu tu je Chipoteka {#}.

Faith divides us. Death unites us.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2012 7:50 (thedream).
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
thedream kaže...

 

Prva stvar koju treba definirati, da odmah napišem u vezi X530, je da li je problem u satelitu, ili izlazu na subwooferu. Logično, to ćeš napraviti spajanjem satelita na neki drugi izlaz, ako svira - ispravan je, ako ne svira - nije.

 

Isto vrijedi i za isprobavanje na tom sumnjivom izlazu na subu, u ovom slučaju nekog drugog ispravnog satelita. Dakle testiranje satelit - izlaz. Dalje bi trebalo otvoriti satelit ukoliko se pokaže defektnim i vidjeti kontakte, možda i našpricati kontakt sprejem.

 

Onda vjerojatno ne gine i zamjena pojedinih dijelova u satelitu, hvala Bogu tu je Chipoteka {#}.

Problem je u satelitu. Ako nisi upoznat s tematikom desni prednji satelit se spaja na računalo (sva tri konektora) i na struju, a iz njega se serijskom vezom spaja na woofer iz kojega idu rca izlazi za ostale satelite.

Woofer radi, svi drugi sateliti rade. Kao što rekoh ne radi se o izlazu sa suba jer prednji desni ne dobija signal od suba već od računala direktno. konektori provjereni, sve izgleda ok. Zvučnici predani na servis.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Kad sam imao X530, čim su izašli..{#} Davno je to bilo.

Faith divides us. Death unites us.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika
Jel se isplati sad uzet polovne logitech x530 za 300kn ? Koristio bi ih iskljucivo za gaming
Ljubomorne duše mogu da mi puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
xR4Z3R kaže...
Jel se isplati sad uzet polovne logitech x530 za 300kn ? Koristio bi ih iskljucivo za gaming

Ja bi rekao još uvijek da, uz sve mušice (emitiranje radio-signala) itd. Ako su u dobrom stanju, to je u redu cijena, čak ih je i po 250 znalo biti. Od alternative pogledaj Genius 5.1 modele po 300kn (njuškalo), i naravno Creative 5.1 modele, također isti oglasnik.

 

Pa koji ti budu u boljem stanju, njih uzmi, performansama su ionako podjednaki, osim eventualno Geniusa zbog materijala izrade, time i nešto drukčije obojenog zvuka.

 

Ove Creative sam i osobno imao neko vrijeme, vrlo dobri za tu lovu.

 

http://www.njuskalo.hr/zvucnici/creative-5.1-zvucnici-oglas-6269784

Faith divides us. Death unites us.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2012 12:15 (thedream).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
thedream kaže...

Vjerojatno je starije od tebe samog, u PC svijetu. {#}

 

http://www.hercules.com/us/our-company/

pa mrvicu jesu stariji {#} čuo sam ja za tu firmu, ali nisam pretjerano obraćao pažnju pošto su se kod nas mogli kupiti samo samo ova 2 modela

http://www.hercules.com/us/Speakers/bdd/p/108/xps-2-1-20-gloss/ i http://www.hercules.com/us/Speakers/bdd/p/42/xps-2-1-20/ , a oni mi nisu izgledali baš nešto pretjerano dobro.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2012 12:48 (Balvan8).
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

A kao i Logitech / Creative u toj entry-level klasi. Isti vrag. Sub komotno možeš držati na stolu jer to nije sub {#}. Onaj od Z2300 baš i ne možeš.

Faith divides us. Death unites us.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Nevjerojatno mi je da netko uzima zvučnike da bi se igrao. Bolje za te novce uzeti poštene slučalice i igrati se ko čovjek...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Friday kaže...

Nevjerojatno mi je da netko uzima zvučnike da bi se igrao. Bolje za te novce uzeti poštene slučalice i igrati se ko čovjek...

 

Pa što ti je tu čudno

 

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
explorer 4 kaže...
Friday kaže...

Nevjerojatno mi je da netko uzima zvučnike da bi se igrao. Bolje za te novce uzeti poštene slučalice i igrati se ko čovjek...

 

Pa što ti je tu čudno

 

 

Kvaliteta i preciznost zvuka. Za 300 kn kupiš "ne baš sjajne" zvučnike nikakve snage, smetaš ljudima dok se igraš i nemaš nikakav osjećaj za prostornost u nekim FPS igrama. Za 300 kn kupiš vrlo solidne slušalice i imaš sve što fali zvučnicima...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Friday kaže...
explorer 4 kaže...
Friday kaže...

Nevjerojatno mi je da netko uzima zvučnike da bi se igrao. Bolje za te novce uzeti poštene slučalice i igrati se ko čovjek...

 

Pa što ti je tu čudno

 

 

Kvaliteta i preciznost zvuka. Za 300 kn kupiš "ne baš sjajne" zvučnike nikakve snage, smetaš ljudima dok se igraš i nemaš nikakav osjećaj za prostornost u nekim FPS igrama. Za 300 kn kupiš vrlo solidne slušalice i imaš sve što fali zvučnicima...

Zato i ima moja tema "Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta".

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
191x7 kaže...

 

Da, i tim gore je kupiti zvučnike za igranje...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Friday kaže...
191x7 kaže...

 

Da, i tim gore je kupiti zvučnike za igranje...

A gle, razumijem ja to. Ponekad i sam volim igrati nešto na zvučnike, bila što single player ako zvuk nikome u blizini ne smeta.

Ali igrati nešto multiplayer (npr BF3, CoD4, UT3, ...) na zvučnike, pogotovo ak ose igra competitive, to mi je nepojmljivo.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Friday kaže...
explorer 4 kaže...
Friday kaže...

Nevjerojatno mi je da netko uzima zvučnike da bi se igrao. Bolje za te novce uzeti poštene slučalice i igrati se ko čovjek...

 

Pa što ti je tu čudno

 

 

Kvaliteta i preciznost zvuka. Za 300 kn kupiš "ne baš sjajne" zvučnike nikakve snage, smetaš ljudima dok se igraš i nemaš nikakav osjećaj za prostornost u nekim FPS igrama. Za 300 kn kupiš vrlo solidne slušalice i imaš sve što fali zvučnicima...

 

Znam ja to, jednostavno, mnogim ljudima nije gušt igrati igre na slušalicama. Na slušalicama ćeš uvijek više detalja čuti nego na zvučnicima, to je jasno.

 

Ja npr. samo Cod i Counter igram sa slušalicama, sve ostalo na zvučnike.

 

Jednostavno mi je na zvučnicima bolji doživljaj, ako me razumiješ. Tebi vjeroajtno više pašu slušalice.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2012 15:19 (explorer 4).
14 godina
moderator
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

dosta {#}

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
Moj PC  
2 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice