Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.212.972
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Mislim, to mi je preglupo. Takvi zvučnici se kupuju da ih imaš, a ne mutne poslove s njima radit i obogatit se na preprodaji...Ja svoje Z-5500 nemrem pošteno ni slušat, ne koristim ih baš, jednom tjedno il jednom u 2 tjedna si tu i tam nešto pustim, uvijek se iznenadim jačinom s tim da su skoro pa nikad iznad 1/4 glasnoće.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Eto, čovjek očito čita forum, pa je odlučio zvučnike dat po nabavnoj cijeni... 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

bok ljudi...kupio bi si neke 2.0 zvucnike za komp. do nekih 100 eurica...moze neka  preporuka?? sta mislite o bose companion 2 series III??' ili mislite da je precijnjen...ima ko kakva iskustva ? hvala

šibaaj
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
DiRT kaže...

Mislim, to mi je preglupo. Takvi zvučnici se kupuju da ih imaš, a ne mutne poslove s njima radit i obogatit se na preprodaji...Ja svoje Z-5500 nemrem pošteno ni slušat, ne koristim ih baš, jednom tjedno il jednom u 2 tjedna si tu i tam nešto pustim, uvijek se iznenadim jačinom s tim da su skoro pa nikad iznad 1/4 glasnoće.

 Bo'me da. Imam z-5300... Dosta ljudi niti ne zna da su postojali, jer su ih povukli brzinom munje. Bili su malo previse 'konkurentni' z-5500 (kvaliteta:cijena) kada su izasli...

Sve u svemu. I njih jedva da odvrnem na 1/4, a kamoli taj tvoj  z-5500.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 0:41 (Mrgud Veliki).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
inflames1010 kaže...

bok ljudi...kupio bi si neke 2.0 zvucnike za komp. do nekih 100 eurica...moze neka  preporuka?? sta mislite o bose companion 2 series III??' ili mislite da je precijnjen...ima ko kakva iskustva ? hvala

 Ne gotivim Bose, ali ti companion su dobri, bolji recimo od Creative T20. Genius nije loš sa svojim modelima, ali ako bi išao na kvalitetu zvuka, onda definitivno nešto od manjih monitora.

 

Po meni su najbolji do 100 eura Kurzweil KS-40A

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdravljeni

Kupio bih zvučnike ali se ne razumijem dosta ili bolje rečeno nikako u njih. Želja mi je ako je to moguce naravno glavni zvučnik, 6-7 malih onih, da ima daljinski i da mogu usb spojiti ili sta vec i onda s tim daljinskim mijenjati pjesme. I da, da ti ostali zvučnici su bez šnjure :D. Cijena do 200 eura.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
explorer 4 kaže...
inflames1010 kaže...

bok ljudi...kupio bi si neke 2.0 zvucnike za komp. do nekih 100 eurica...moze neka  preporuka?? sta mislite o bose companion 2 series III??' ili mislite da je precijnjen...ima ko kakva iskustva ? hvala

 Ne gotivim Bose, ali ti companion su dobri, bolji recimo od Creative T20. Genius nije loš sa svojim modelima, ali ako bi išao na kvalitetu zvuka, onda definitivno nešto od manjih monitora.

 

Po meni su najbolji do 100 eura Kurzweil KS-40A

 ako ja tako isao bi mozda do 1000kn....baci jos neku preporuku?? hvala

šibaaj
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

https://hd-multimedia.com/shop/proizvod/edifier-r1280t/

 

...ili....

 

https://hd-multimedia.com/shop/proizvod/edifier-r1280db/

 

Edifier R1280DB vs Edifier R1280T || Sound Demo w/ Bass Test

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 16:32 (djigibao).
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Mali update vezan uz moje nove jbl 305 zvucnike...

 

Stavio sam problem i na pc ekspert, pa da vidimo sto i ođe eksperti kazu :)

 

Neovisno jesu li zvucnici spojeni na intergriranu zvucnu ili usb asus xonar, kod nekih iara (ne svih) cuje se bas jak sum! Sum se cuje samo kod nekih igara, ne svih... Primjerice kod Kingdom Come bas se cuje... Tako da ju igram sa sluskama... ali to sam jucer primjetio, dosta jako, ali se ne sjecam da sam taj problem imao prije koji dan... cudno

Takodjer guglam da vise ljudi ima takav problem...

https://www.reddit.com/r/techsupport..._make_buzzing/

JA imam usb xonar zvucnu ali problem je tu...

Ne znam bi li mi Focusrite 2i2 pomogao koa sto je liku na redditu?

Ili neka druga ideja?
Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Evo čovjek prodaje Kurzweil KS-40 s malim drvenim stalcima za 550kn, to je dobra cijena. Stari su tek nešto više od godinu dana.

 

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/kurzweil-ks-40a-studijski-monitori-zvucnici-oglas-24779252

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Muahahahahahaha!!!

JBL vise ne sume!!!!

Muahahahahahaha!!!

Dakle, Asus Xonar nije resio problem, ali ga je resio mali, mocni i socni Fiio Taishan D03K DAC!!!

all hail the king!!! all hail the king!!! all hail the king!!!

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav momci!

 

Doslo je vrijeme da se kupe neki bookshelfovi jer draga zeli slusati glazbu, ja sam razmazen slusalicama i strah me uopce ulagati u zvucnike i sistem ali eto sto je tu je, budzet je do 200eur, idealno bi bilo da su powered, mali i nenametljivi, imam Aune X1s dac/amp koje nazalost ima fiksni izlaz pa je realno naupotrebljivo za ista osim slusalica, ali ako imate neki savjet za budget friendly dac/amp za zvucnike, dobrodosao je. Primarna funkcija bi im bila glazba ali ja realno nemam iskustva sa iole boljim zvucnicima izuzev raznih logiteka i slicnih PC zvucnika. Koliko 2 bookshelfa uopce mogu dobro realizirati low end, da li je moguce dobiti prostornost i imaging sa 2 mala zvucnika i naravno svaki savjet i pomoc je dobrodosla!

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ti bi odvojeno zvučnike i pojačalo ili bi gotov set zvučnika s integriranim pojačalom?

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Pretpostavljam da je pojacalo i zvucnici bolja ruta do dobrog zvuka, ali idealno bi bilo komplet u tom cjenovnom rangu, u slucaju da se do 200eur samo za zvucnike i kasnije pojacalo vise isplati, isao bi i tom rutom. Koja je fora sa subwooferom, on se pretpostavljam moze isto ugraditi naknadno?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pojačalo i zvučnici su najbolja verzija. Ako si spreman ići na rabljeno do 200 eura, dobit ćeš dosta zvuka. Ja sam uvijek za takve opcije, možeš stvarno puno dobiti. Za 200 eura ne znam ni da li pojačalo možeš dobiti, a kamoli komplet sa zvučnicima. Za te novce imaš monitore, a kad već spominješ subwoofer, za 1400kn se prodaju M Audio AV32.

 

http://www.audiopro.hr/proizvod/m-audio-av32-1-set?idPro=29413

 

Ali po meni je ipak bolji čisti stereo. Javi što ti paše od toga.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Isto bi ti preporučio posebno pojačalo i zvučnike, imaš ove Spektor 1 , dosta ih hvale, kasnije uzmeš pojačalo.

To budete na desku držali? Ako da, uzmeš nešto kao Smsl AD13 ili SA-98E

 

Ako ti nije mrsko rabljeno ovi MA BR1 su ti odlična prilika ako je poštom opcija, imao sam veću braću i meni je to sjajno zvučalo,

pojačala si pogledaj u okolici ako netko prodaje neki Marantz PM, Sony TA-FE ili NAD, to bi radije osobno uzimao.

 

Spojiš to onda na line out od Aune-a i fino bi trebalo zvučati. 

P.S. kak si zadovoljan sa tim Auneom? Vidim da ga svi hvale. Jel je bolji od one SMSl kombinacije?

Imam nešto slično, Yulong Daart Canary, isti dac, samo je Pojačalo A klasa i to dosta dobro zvuči. 

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2018 19:01 (Absu).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

ovaj spektor1 je po komadu 1.5k kn? to mi je malo izvan budzeta ako hocu stereo :(

 

Sto se tice Aunea, ja sam prilicno zadovoljan, vozi mi od earbudsa do sennheiser hd650 i fostexa. nisam cuo yulong iako mi je bio na popisu kad sam uzimao aune.. aune je mrrvicu anemican iako i dalje prilicno detaljan, tako da ako zelim nesto vise low enda koristim dac od aunea i spajam na smsl sap6, pravi mali dragulj koji ozivi bilo koje anemicne slusalice i doda im low end dok i dalje ostaje savrseno detaljan.

Koristio sam smsl sanskrit dac i modi2 magni2 kombinaciju i svi su nekoliko kopalja ispod aunea, a o kvaliteti konstrukcije, packagingu i opcenito dojmu kvalitete da ne pricam.

13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ne, to ti je cijena za par, pogledaj si još Q Acousitcs Q3010 ili Dali Zensor Pico, oni bi trebali biti dobri isto,

ja planiram neki takav odvojen combo ove godine, veći Spektor 2 ili nešto slično i možda SMSL pojačalo, ne znam još, više mi se dopadaju veći integrirci jel nema tolko problema sa mogućim background noise-om ali ovo je odlično za desk, a i kolko čitam zvuče super.

ako ti nije do kemijanja uzmeš si JBL Lsr305 u Muzikeru, po komadu je 800kn, ima i b-stock za 715kn, nisam čuo al ih svi hvale, možda bi ti to bilo i najbolje za prvu pa kasnije nešto bolje ako se navučeš :)

 

Da, i Yulong je građen kao tenk, dizajn je sličan kao Aune, DACovi su isti i moguće da im je digitalna sekcija indentično dizajnirana,

pojačalo je drugačije, A klasa, tko zna kak bi se sa Aune x7s nosilo, sigurno nije na toj razini al bilo bi dobro isprobati.

 

 

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Nema sanse da je to cijena za par. Dali obicno ide po komadu.

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
roby27 kaže...

Nema sanse da je to cijena za par. Dali obicno ide po komadu.

 Cijena je za par, ne po komadu...

13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Jel bi se dobilo na kvaliteti zvuka da se postojeći sateliti od Z-5500 zamijene sa Dali zvučnicima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
DiRT kaže...

Jel bi se dobilo na kvaliteti zvuka da se postojeći sateliti od Z-5500 zamijene sa Dali zvučnicima?

 

mislim da bi, zvucnici s brcicima su uvijek bolji...

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
bukowski kaže...
roby27 kaže...

Nema sanse da je to cijena za par. Dali obicno ide po komadu.

 Cijena je za par, ne po komadu...

 Ja sam gledao u elipsu Zensor liniju i sve je po komadu

https://www.elipso.hr/audio__video/audio-komponente/DALI-ZENSOR-3-BLACK/

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
DiRT kaže...

Jel bi se dobilo na kvaliteti zvuka da se postojeći sateliti od Z-5500 zamijene sa Dali zvučnicima?

 Osjetila bi se razlika, definitivno, no bolje bi bilo ići na neke rabljene zvučnike. I naravno, ne prevelike kutije, nema smisla.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

pozdrav,

 

imam Philips 43" tv,4132 model sa optickim izlazom,izlazom za slušalice i HDMI-ulazima.

 

Nisam zadovoljan zvukom sa tv-a jer je vrlo šuplji i prazan i nema ni malo basa.

 

Postoji li kakva šansa da zvučnike od PC-a spojim na tv?

 

Mislio sam kupiti neke logitech tipa z-506 za 700 tinjak kuna (ili neke druge do te cijene) pa dobiti bolji zvuk,soundbarovi su mi malo preskupi trenutno koliko vidim svi su iznad nekih soma.

 

Imam izlaz za slušalice ali sam citao po netu da nije pametno spajati tako zbog različite impedancije pa da nakon negog vremena se pojavi šum i smetnje.

 

ideje,ima koji nacin da to složim?

 

 

edit: ili neke 2.1 zvučnike jer je uopce pitanje dal bi dobio sve kanale na z506

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Odustao sam definitivno od 5.1 sustava,nije mi toliko napet

 

Procitao sam po dosta tema i dosta recenzija i uzeo bi nesto od ovog:

 

znaci kako sam gore napisao glavna namjena je poboljsat zvucnike na telki prilikom gledanja filmova.

 

Jako mi se sviđaju ovi 2.0 sustavi koje sam nasao Genius ili Edifier ali nemam pojma dal ce biti dosta prodoran bas prilikom

gledanja filmova.

 

Jesu li basevi na ovim 2.0 bar na razini z333?

 

 

0 Logitech Z333 cijena oko400kn
0 Logitec Z533 cijena oko 650kn
3 Genius sp-hf1800A oko 500kn
10 Edifier 2.0 R1280T oko 850kn
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ako tražiš da ti bude dobra pokrivenost niskih tonova, onda je jasno da su 2.1 sustavi koji nešto vrijede bolji na tom polju. Možda bi ti tu Z533 bio najbolji izbor jer imaju dosta snage i subwoofer solidne veličine.

 

Ako tražiš kvalitetu zvuka, onda ove Edifier koje si napomenuo.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 2
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

aha thx ,a nekak se i meni cini da bi trebao biti neki zasebni bass da pokrije neke efekte u filmovima da ima malo jaci bum.

 

Nekak sam se nadao da ti edifier ili genius 2.0 imaju bar nekakav bass.

 

 

Cak sam probao spojit svoje jeftine 2.1 zvucnike sa PC-a na telku i zvuk je milju puta bolji nego na ugrađenima u tvu,i sub ima i vise nego ok bass

za moje potrebe i cisto solidno udari pri nekim eksplozijama...

ove imam na pc i te sam spojio:

http://www.d-computer.com/en/products/25817.html

 

 

eventualno da te sa pca prebacim na tv,a za pc su mi ok onda neki 2.0 koje uzmem

 

 

....ili si skratim muke i dodam jos 100kn na edifierove i uzmem Logitech Z623(oko soma kuna) ti bi trebali biti ok :)

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Edifier se čine, a i izgledaju jako kvalitetno. Ak ti je bitan bass, možda te ti zvučnici razočaraju jer su ipak 2.0, dok kod Z623 ćeš imat bassa kolko oćeš, ja mislim da je tak. Meni više odgovara bass, nikad dosta pa čak bi i na Z-5500 htio da su stavili 200-250W, a ne 187W. Za 965kn, teško da će se dobit ta snaga jedino rabljeno. Sve ovisi šta oćeš, kvalitetu il snagu, Logi ima dobar zvuk i jak, glasan je.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.3.2018 1:54 (DiRT).
Moj PC  
1 0 hvala 2
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Razmisljam o genius 1250b ili 1800a jer isplativa razlika od 200kn za 1800a ili ce mi bit dovoljni ovi jeftiniji....

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice