Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.207.535
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Tannoy vrlo vjerojatno bolje zvuče (nisam čuo niti jedan od navedenih setova, samo pretpostavljam), no pitanje je koliko su stari i kako su korišteni. Ja bih u tvom slučaju ipak išao na novo.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Može preporuka za PC zvučnike 2.1 ili 5.1 cijena oko 1000kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

A u tom cjenovnom rangu imaš samo Logitech Z623 i Genius SW HF 6000.

 

Imaš i trenutno dosta dobrih rabljenih zvučnika, vidio sam nekidan Razer Mako za 750kn, mislim da je to dosta dobra kupnja.

 

Koja bi bila namjena zvučnika?

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
explorer 4 kaže...

A u tom cjenovnom rangu imaš samo Logitech Z623 i Genius SW HF 6000.

 

Imaš i trenutno dosta dobrih rabljenih zvučnika, vidio sam nekidan Razer Mako za 750kn, mislim da je to dosta dobra kupnja.

 

Koja bi bila namjena zvučnika?

 Slušanje glazbe

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Onda ti ništa od toga nije baš najsretnije rješenje, možda bi Genius čak bili bolji izbor zbog dvosistemskih satelita i izrade u mdf-u. Kolika ti je prostorija gdje bi držao zvučnike?

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Bok svima posebno pokretaću i znalcu ove teme! :)

 

O zvučnicima znam zbilja malo pa mi treba pomoć. Pročitao sam uvodni posta i cudos tu you za brdo informacija!

 

Doma za komp imam neke 2.1 Creative zvučnike stare već 10 godina i mora postojati nešto bolje! :)

 

Molio bih preporuku do 1000 kuna za neke dobre zvučnike. Iz uvodnog posta sam zaključio da bi 2.0 možda bili najbolji! Ak to nije slučaj može i 2.1. Za sad navijam za 2.0.

 

Hvala!

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav i tebi :)

 

Koje Creative zvučnike imaš? Bilo je tada modela koji su bolji od svega do 1000 kn danas.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
explorer 4 kaže...

Pozdrav i tebi :)

 

Koje Creative zvučnike imaš? Bilo je tada modela koji su bolji od svega do 1000 kn danas.

 Po slici bi trebali biti Creative Inspire M2600. Nisam doma pa ne mogu provjeriti.:)

14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

U redu, onda ima boljih :)

 

Ciljaš na rabljeno ili na novo? Uvijek pitam to rabljeno/novo jer je naše tržište posljednjih godina zaista tužno što se tiče ponude dobrih pc zvučnika.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Novo ako je moguće! :)

 

Ne moraju nužno biti "gamerski". Ono Logitech, Genius i slično. Želim da su dobri i kvalitetni. :) Valjda je tak nešto moguće dobiti do 1000 kn?

 

U međuvremenu sam našao ovo:

http://www.audiopro.hr/proizvod/kurzweil-ks-40a-aktivni-desktop-monitori-par?idPro=3153

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Moguće je dobiti solidne monitore, a to opet moraš isprobati da vidiš odgovara li ti takav zvuk. U audio pro ti je ljubazno osoblje, spojit će ti zvučnike pa ako ti se svidi uzmi te Kurzweil jer nema boljih za taj novac. Možeš još pitat što imaju do 1000kn, vidim da ima nekih modela, ali mislim da razlike nisu velike kolika je razlika u cijeni.

 

Od pc zvučnika stvarno nema ništa posebno do 1000kn.

 

Ono što bih do 1000kn također izdvojio su Edifier R1280. Nisu deklarirani ni kao pc zvučnici ni kao monitori, što mi se osobno sviđa. I njih bi bilo dobro poslušati + što imaju daljinski.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2018 13:44 (explorer 4).
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Jel imaš ti kakvu drugu preporuku? Što bi mi preporučio da nisam stavio taj link? :)

 

Jel mi treba nešto još uz te zvučnike? Neka kartica ili nešto?

 

Ti zvučnici se bez problema mogu spojiti na integriranu zvučnu na matičnoj?

 

Također i preporuka dućana gdje se može još pogledati? Znam samo za AudioPro i SonusArt. Ima još koji?

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2018 13:52 (Azmo).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Stavio sam ti one Edifier zvučnike u zadnjem postu, ne znam jesi li vidio. Da nisi stavio link za Kurzweil, vjerojatno bih ti preporučio Kurzweil :D Za te novce jednostavno nema ništa bolje od tih 2.0 sustava, a da su monitori i da nešto valjaju.

 

Ne treba, kad su zvučnici aktivni onda imaju pojačalo u sebi, spajaš ih na komp i to je to.

 

Maloprije spomenute Edifier zvučnike možeš poslušati u ovoj trgovini, s tim da se prethodno moraš najaviti da dolaziš. https://hd-multimedia.com/shop/

Što se tiče trgovina gdje bi još mogao poslušati neke aktivne zvučnike, probaj nove boje zvuka, sigma i možda zvuči smiješno, ali kad budeš u nekim trgovačkim centrima baci oko na dio o elektronici, njima znaju zalutati neki odlični setovi po smješnim cijenama, ne znam na koju shemu. Sjećam se da sam prije par godina uhvatio jedne Philips slušalice za samo 200kn, kod nas ih uopće nije bilo kupiti, a vani su uredno bile po 50 eura.

 

Što se tiče još nekih zvučnika, vidim da u muzikeru imaju Alesis Elevate 5 mkII za 950 kn, što je vrlo dobra cijena za takav par zvučnika. Mislim da bi oni bili jedan dobar korak naprijed u odnosu na Kurzweil.

 

https://www.muziker.hr/alesis-elevate-5-mkii

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

OK. Puno ti hvala! Odlučim se za jedne od ta 3! :)

14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Volio bih ti više pomoći, ali sve te setove sam čuo na nekim izložbama/ili sobama za slušanje, na kratko, tako da nema puno pametnog za reći.

 

Edifier mi je favorit zbog prekrasnog dizajna i daljinskog, iako su zvukom vjerojatno malkice lošiji od Alesisa.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ako koga zanima, stavija san u oglasnik bija Creative gigaworks S750, a moga bi ih dat i kao 2.1 sustav. Bas je promjera 8", mid bas 3.5" i 1" visokotonci, sve skupa 350 W RMS. Evo i stanje na fotkama.

 

 

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
3 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

pozz.. uzeo bi zvucnike za manju sobu dvoumim se izmedju logitech Z533 i Z537(bluetooth) pa ako mi mozete reci razliku i koje bi bile kvalitetnije?

Ne treba mi jacina nego kvaliteta samog zvuka.. hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Ren0 kaže...

pozz.. uzeo bi zvucnike za manju sobu dvoumim se izmedju logitech Z533 i Z537(bluetooth) pa ako mi mozete reci razliku i koje bi bile kvalitetnije?

Ne treba mi jacina nego kvaliteta samog zvuka.. hvala

 Nema razlike u zvuku, ovi su skuplji jer imaju bluetooth.

 

Ako te zanima kvaliteta zvuka, za te novce onda nemoj uzimati Logitech. Bolje je ići na neki 2.0 set zvučnika, naravno, ako ti takvo nešto odgovara.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
explorer 4 kaže...
Ren0 kaže...

pozz.. uzeo bi zvucnike za manju sobu dvoumim se izmedju logitech Z533 i Z537(bluetooth) pa ako mi mozete reci razliku i koje bi bile kvalitetnije?

Ne treba mi jacina nego kvaliteta samog zvuka.. hvala

 Nema razlike u zvuku, ovi su skuplji jer imaju bluetooth.

 

Ako te zanima kvaliteta zvuka, za te novce onda nemoj uzimati Logitech. Bolje je ići na neki 2.0 set zvučnika, naravno, ako ti takvo nešto odgovara.

Mnogo su skupi ti zcucnike. Bolja kupocins je z 333 

 

6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Sto se tice zvucnika Logitech Z333, kupio sam ih po preporuci ovdje, ali jednostavno problem je da nemaju dovoljno visokih tonova, kad smanjim sub bass do kraja uvijek ostaje ta neka prigusenost zvuka. Tako da sam otisao i zamjenio za Genius SP-HF 1800A i super su moze se namjestiti treble i bass po zelji, a i dizajn je odlican. 

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Sve ovisi o tome što očekuješ. Logitech 2.1 sustavi su za gaming napravljeni, ne za slušanje glazbe. Kod Geniusa imaš tweeter pa je onda i logično da ćeš imati više visokih tonova. No zato nemaš toliko basa koliko si imao na Z333. To je sve u pet deka, doduše, i ja bih radije uzeo Genius nego te Logitech u rangu do 500kn čisto jer mi više zvučnici trebaju za glazbu nego za ostale stvari.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Da vise sam ljubitelj glazbe i cistog glasa, a ovi Genius to imaju. Bass mi kod zvucnika vise smeta nego godi.

6 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
tajo1960 kaže...

Hej, Explorer... prilično hrabra izjava/odgovor da ljudi prije 20 godina nisu čuli ništa bolje od Sony HCD-V808 ... zapravo jako hrabra i samouvjerena  

Ti, obzirom na svoje godine starosti nisi čuo tada ni to, jer si imao 5 godina , ali život na Zemlji (i slušanje glazbe sa dobrih uređaja) nije počeo 1993. godine, tvojim rođenjem... bilo je ljudi i prije tebe (pa čak i prije "potopa") i čuli su jako dobro svakakvih "čuda", ne samo samo navedeni Sony, nego i puuuuno drugih (i puuuuno boljih) audio uređaja raznih imena

 Slažem se zemo.

Ta tada zvana mini linija je imala tutnjajuće basove odn. zvučnici su bili loši, prljavi bass, a i visoki su bili krš.

Tko je ikad držao do slušanja glazbe kupovao je komponente posebno u rack, a samo moje tadašnje pojačalo iz 1988 koštalo je 1000 DM, gramofon 1200 DM, jedn zvučna kutija 1400  DM, a cijela ta Sony igračka je koštala oko 700/800 €

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Evo jedan dosta dobar 2.1 sustav za 300 kn, šteta je ne uzeti ako tko traži nešto slično. Logitech u toj klasi nije konkurentan ovim zvučnicima.

Creative itrigue L3500

 

https://www.njuskalo.hr/pc-audio/vrhunski-pc-zvucnici-creative-trigue-l3500-oglas-25750116

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav,

jeli itko kupio ove Alesis Elevate 5 mkII https://www.muziker.hr/alesis-elevate-5-mkii?

Kupio bih si ove monitore za PC pa me zanimaju dojmovi.

Čitao sa da monitori imaju specifičan zvuk, što god to značilo.

Nisam neki audiofil, htio bih nešto malo bolje od klasičnih PC zvučnika za slušanje glazbe.

Trenutno koristim neke jeftine slušalice.

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2018 11:32 (Adam).
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Neznam konkretno za taj model, ali koristio sam Alesis Elevate 6 aktivne monitore i s obzirom na cjenovni razred ostao ugodno iznenađen. Mislim da za tu lovu nema boljeg izbora. Razred iznad PC zvučnika.

14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Kakva je situacija s bluetoothom kod današnjih PC zvučnika? Ne vidim baš da to imaju generalno, a čini mi se kao nešto što im ne bi bilo toliko teško ni skupo za ugraditi :)

Gledam ove Geniusove modele (1250, 1700), u principu to je to što mi treba (doma za PC, muzika više nego igre), al bi rado nadoplatio 100-200 kn za neki jednako dobar koji bi nudio i opciju spajanja bluetoothom.

Ima li takvo što u ponudi? Ili je isplativije kupit bluetooth receiver za dva dolara s aliexpressa i onda spajat zvučnike time.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

bluetooth receiver ti treba svakako...a neke pristojne bluetooth zvucnike ne mogu iskopati, nudi se samo kič i ne znas koji je gadniji od kojega...

 

lazem, iskopao nes: https://www.muziker.hr/samson-mediaone-bt3

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2018 22:43 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
betmen kaže...

Kakva je situacija s bluetoothom kod današnjih PC zvučnika? Ne vidim baš da to imaju generalno, a čini mi se kao nešto što im ne bi bilo toliko teško ni skupo za ugraditi :)

Gledam ove Geniusove modele (1250, 1700), u principu to je to što mi treba (doma za PC, muzika više nego igre), al bi rado nadoplatio 100-200 kn za neki jednako dobar koji bi nudio i opciju spajanja bluetoothom.

Ima li takvo što u ponudi? Ili je isplativije kupit bluetooth receiver za dva dolara s aliexpressa i onda spajat zvučnike time.

 

https://hd-multimedia.com/shop/proizvod/edifier-r1280db/

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav svima.

Isprike što je post malo offtopic, ali ako netko zna neka pomogne. Naime, nedavno mi je jedan Adam F5 monitor 'prozujao'. Nakon nekih pola sata rada bi počeo dosta glasno zujat (čuje se jasno i glasno na preko metar udaljenosti). Probao sam se malo igrat sa strujom, zamijenio kabel od struje, zamijenio produžni, uštekao ga diretno u zid, probao i sa drugim Dac-om, zamijenio Xlr na rca kabel koji sam koristio, ali ništa, zuji i dalje. Zujanje prestane kad ga isključim iz struje, ali se opet javi nakon kratkog rada. Pretpostavljam da je problem u pojačalu u zvučniku. Garancija je, nažalost, ne tako davno, istekla. Ima li netko ideju kako to riješiti, ili barem zna nekoga u Zg tko se bavi popravkom takve opreme?

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice