Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.225.008
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

^
coolermaster ti je odlicna preporuka, kao i hyperx alloy FPS kraca verzija ili duza ovisi sto preferiras

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Links ima akcijua na bundle sa Hermes E1 mehaničkom + miš + podloga za 280kn,za te pare dosta solidno.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.12.2017 15:53 (evang).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Molim preporuku tipkovnice sa osvjetljenjem neku najjeftiniju . Moze i polovno. Sam da nije jako losa marka tipa vivax i da ima osvjetljenje . dosad sam imao collermaster devastator i zamjerka je bila previsoke tipke 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ekipa imam Orion RED g610. Muči me to što mi tipkovnica registrira u igrama slovo z kao y. Da li znate kako to promijeniti? Region and keyboard postavke sam ostavio samo da bude hrvatski jezik za tipkovnicu i opet mi se ovo događa  Zna li netko kako to riješiti? Npr u igri PUBG za prone imam slovo Z, a u igri mi nekada očita slovo Y za prone. Iritira me jako. Left Alt + Shift sam isto maknuo sa mijenjanje jezika.

 

I na dolje priloženoj slici je po defaultu tipkovnice slovo z pored x, a trebalo bi biti gore pored slova t. 

 

Hvala na pomoći 

 

P.S. Nisam htio otvarati novu temu zbog ovog problema pa sam ovdje pisao/pitao :) 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2017 20:17 (Baldurion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Mislim da igra ima neki bug,meni to isto zna radit u pubg.

Y i Z se mjenja sa jezikom,engleski layeout je y gore a z dole.

Ako te to baš smeta možda možeš promjenit u logitech softwareu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2017 20:53 (Anti-fa).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Baldurion kaže...

Ekipa imam Orion RED g610. ...

 Jel' to US ANSI layout?

 

Gle, ako ti je Y pored T, onda ti je to Z na hrvatskom ISO layoutu. QWERTZ je Hrvatski, QWERTY je Engleski.

Twitter: @191x7
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
191x7 kaže...

 Jel' to US ANSI layout?

 

Gle, ako ti je Y pored T, onda ti je to Z na hrvatskom ISO layoutu. QWERTZ je Hrvatski, QWERTY je Engleski.

Na kutiji od tipkovnice piše "US English keyboard". US je da. Mislim ja ovako kada pišem u wordu/browseru itd., normalno mi radi QWERTZ (maknuo sam u "region and language" US keyboard i jezik i ostavio samo Hrvatski).  Jedino u igrama mi se prebacuje z i y tako da sam zbunjen. Spelunky igra mi istu stvar radi kao i PUBG (samo što u pubg random radi, a u spelunky mi očitava z kao da imam qwerty). Možda je to neki bug sa u igrama, ne znam...

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2017 21:18 (Baldurion).
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

mozda slucajno tokom igre stisnes kombinaciju lijevog alta i lijevog shifta, to je hotkey za promijenu jezika.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Znam di sam zeznuo vjerojatno. Kada sam micao engleski jezik iz opcija za tipkovnicu zaboravio sam stisnuti apply tako da je vjerojatno do toga bilo. Budem probao pa javim. Ovaj alt i shift sam maknuo :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2017 21:53 (Baldurion).
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Stigao mi SGK3, za sad sam prezadovoljan. To mi je prva mehanička, kailh blue, full rgb per key, macro, media, njemački layout. Teška je poprilično, gornji sloj je metalni, mislim da je oko kilogram i 300. Kabel oko 2m, opleteni. Vidjet ćemo kako će se ponašati u radu, kažem, za sad oduševljen za tu cijenu (450 kn). Lomio sam to ili fnatic, mislim da ni sa jednom ne bih promašio. Razlika u odnosu na staru membransku G105 je neopisiva. 

Sharkoon SGK3 Sharkoon SGK3
The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Arto kaže...

Stigao mi SGK3, za sad sam prezadovoljan. To mi je prva mehanička, kailh blue, full rgb per key, macro, media, njemački layout. Teška je poprilično, gornji sloj je metalni, mislim da je oko kilogram i 300. Kabel oko 2m, opleteni. Vidjet ćemo kako će se ponašati u radu, kažem, za sad oduševljen za tu cijenu (450 kn). Lomio sam to ili fnatic, mislim da ni sa jednom ne bih promašio. Razlika u odnosu na staru membransku G105 je neopisiva. 

 odlicno izgleda

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Nego evo manji review vezan za ovu tipkovnicu koju sam uzeo sa službene Fnatic stranice. Inače moja prva mehanička.

Tipkovnica: Fnatic Rush

Switch: Mx Cherry Brown

 

Tipkovnicu sam kupio za vrijeme BF kada je bila nešto snižena i iskoristio sam neki Fnatic kupon koji sam našao na face-u u komentarima (kupon bio veći nego onaj koji su dali za Black Friday). Na kraju me izašla nešto manje od 500kn.

Tipkovnica je jako dobro napravljena. Tipke i cijela struktura je obložena nekom tvrđom gumom što mi je dobro. Jedini minus tu je ak vam se znoje ruke il tipkate masnim rukama vidit će se tragovi. Osvjetljenje je crveno i može se podesit par razina osvjetljenja i ima opciju da "diše".

Switchevi su MX Cherry Brown i super su udobni za pisanje. Layout sam uzeo NORDIC jer mi je najbliži HR layoutu po rasporedu slova/znakova i samih tipki. Što se tiće tipki malo mi je space čudno odrađen, tj malo je više povišen ovaj prednji kraj te tipke te lagano pada premu sredini tipkovnice (da je obratno bilo bi mi bolje), al eto to mi je odma na prvu zapelo, al naviko sam se s vremenom. Odmorište za dlan mi je isto super i od istog takog guminarog materijala je. Kabel od tipknovnice pleten i ne može se odspojit od tipkovnice te se u desnom gornjem kutu nalaze 2 usb ulaza koja su mi sada vrlo korisna. Fnatic sowtware nisam previše diro (ne treba mi), al možete podešavat neke makro-e i takve stvari. Paket došo fino upakovan, et jedino sam ga malo dulje čeko jer je bila velika gužva kak su rekli ovi iz supporta.

 

TLDR: Za nešto manje od 500kn za tipkovnicu sa MX Brown switchevima, meni je odlična. Kod nas se cijena u trgovinama kreće od 700kn. Sama kvaliteta izrade, switchevi i wrist rest su super. Od mene preporuka.

Sad gledam da si piknem možda neku manju (isto brown) za posao, ak ne nađem ništa na njuškalu/na popustu, možda opet posjetim fnatic shop i zgrabim još jednu ovu.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Sad su opet u Fnatic shopu na popustu. Ja sam uzeo par dana prije Nove i koristio kod WELCOME za dodatnih 10% popusta tako da se opet mogu kupit za dobru cijenu ako taj kod još radi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Da cijena je sad ista kao na BF.

Ak vam ne prolazi taj kupon probajte sa: FNATIC10 or RELAXO 

Meni je jedan od ta dva prošao i isto mi dao 10%.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
AmonZero kaže...

Nego evo manji review vezan za ovu tipkovnicu koju sam uzeo sa službene Fnatic stranice. Inače moja prva mehanička.

Tipkovnica: Fnatic Rush

Switch: Mx Cherry Brown

 

Tipkovnicu sam kupio za vrijeme BF kada je bila nešto snižena i iskoristio sam neki Fnatic kupon koji sam našao na face-u u komentarima (kupon bio veći nego onaj koji su dali za Black Friday). Na kraju me izašla nešto manje od 500kn.

Tipkovnica je jako dobro napravljena. Tipke i cijela struktura je obložena nekom tvrđom gumom što mi je dobro. Jedini minus tu je ak vam se znoje ruke il tipkate masnim rukama vidit će se tragovi. Osvjetljenje je crveno i može se podesit par razina osvjetljenja i ima opciju da "diše".

Switchevi su MX Cherry Brown i super su udobni za pisanje. Layout sam uzeo NORDIC jer mi je najbliži HR layoutu po rasporedu slova/znakova i samih tipki. Što se tiće tipki malo mi je space čudno odrađen, tj malo je više povišen ovaj prednji kraj te tipke te lagano pada premu sredini tipkovnice (da je obratno bilo bi mi bolje), al eto to mi je odma na prvu zapelo, al naviko sam se s vremenom. Odmorište za dlan mi je isto super i od istog takog guminarog materijala je. Kabel od tipknovnice pleten i ne može se odspojit od tipkovnice te se u desnom gornjem kutu nalaze 2 usb ulaza koja su mi sada vrlo korisna. Fnatic sowtware nisam previše diro (ne treba mi), al možete podešavat neke makro-e i takve stvari. Paket došo fino upakovan, et jedino sam ga malo dulje čeko jer je bila velika gužva kak su rekli ovi iz supporta.

 

TLDR: Za nešto manje od 500kn za tipkovnicu sa MX Brown switchevima, meni je odlična. Kod nas se cijena u trgovinama kreće od 700kn. Sama kvaliteta izrade, switchevi i wrist rest su super. Od mene preporuka.

Sad gledam da si piknem možda neku manju (isto brown) za posao, ak ne nađem ništa na njuškalu/na popustu, možda opet posjetim fnatic shop i zgrabim još jednu ovu.

 neznam zasto ali mi izgleda uzasno plasticno i cheap na slikama bez obzira na to sto ima dosta dobre reviewse svugdje

 

i ovaj wrist rest takoder. ili grijesim?

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Meni baš kvalitetno izgleda i na vid i na dodir. Kao što rekoh cijela tipkovnica je kao od nekog gumiranog materijala.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

pozdrav, jel ima ko iskustva sa outemu switchevima? sad imam roccatovu ryos mk sa cherry black switchevima i fkt je dobra i zadovoljan sam, al sad si gledam modecom volcano lanparty rgb tipkovnicu i sad postoje 2 verzije..blue i brown outemu switch pa me zanima ako neko zna kakve su one u usporedbi sa cherry black switchevima.

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Nije Gateron ali nije ni loš. Za Gateron switcheve čak se tvrdi da su bolji od Cherryevih. Outemu ti je bolji od Kailh.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Može neki izvor za ovo što tvrdiš? S obzirom da outemu redom ide u najjeftinije tipkovnice (MS thunder, recimo)...

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Arto kaže...

Može neki izvor za ovo što tvrdiš? S obzirom da outemu redom ide u najjeftinije tipkovnice (MS thunder, recimo)...

 Ha negdje sam čitao da se Kailh najviše kvare i da zato više ni ne rade za Razer.

Tko će više pronaći što je čitano, kada i gdje u zadnjih nekoliko godina. Upamtim podatak, ali ne memoriram izvor.

Twitter: @191x7
9 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

nikad čuo za ove ostale switcheve..al fala na odgovoru..pomoglo mi u odabiru

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav,

Molim  preporuku za mehaničku tipkivnicu sa MX Brown switcherima. RGB mi nije bitan, može biti sa ili bez osvjetljenja, mora biti clean design. Cijena nije bitna.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
BillY_the_KiD kaže...

Pozdrav,

Molim  preporuku za mehaničku tipkivnicu sa MX Brown switcherima. RGB mi nije bitan, može biti sa ili bez osvjetljenja, mora biti clean design. Cijena nije bitna.

Hvala.

 Logitech G710+ ako ti kvaliteta također nije bitna.

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Trebao bih Razer tipkovnicu sa HR layout?ili ne mora biti HR layout,ako se može unutar windowsa odabrati HR pa da umjesto znakova na tim mjestima budu naša slova.Znate šta mislim

Hvala

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
BillY_the_KiD kaže...

Pozdrav,

Molim  preporuku za mehaničku tipkivnicu sa MX Brown switcherima. RGB mi nije bitan, može biti sa ili bez osvjetljenja, mora biti clean design. Cijena nije bitna.

Hvala.

 Fnatic RushRoccat Suora (nema Cherry nego TCC brown switcheve), Das Keyboard Prime 13, bilo koja Corsair sa cherry mx brown..

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
sstrmi kaže...

Trebao bih Razer tipkovnicu sa HR layout?ili ne mora biti HR layout,ako se može unutar windowsa odabrati HR pa da umjesto znakova na tim mjestima budu naša slova.Znate šta mislim

Hvala

 Zašto Razer? I koji ti je budget?

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Zato što imam razer podlogu,miš će isto biti razer pa sam mislio i tipkovnicu,ali ne mora biti razer

Do 100€,750kn.Više nebih htio dati ako ne moram

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
191x7 kaže...
BillY_the_KiD kaže...

Pozdrav,

Molim  preporuku za mehaničku tipkivnicu sa MX Brown switcherima. RGB mi nije bitan, može biti sa ili bez osvjetljenja, mora biti clean design. Cijena nije bitna.

Hvala.

 Logitech G710+ ako ti kvaliteta također nije bitna.

 

Naravno da mi je bitna kvaliteta. Druga stvar, ta g710+ baš i nije clean design. Svejedno hvala na prijedlogu.

 

zzZZzz kaže...
BillY_the_KiD kaže...

Pozdrav,

Molim  preporuku za mehaničku tipkivnicu sa MX Brown switcherima. RGB mi nije bitan, može biti sa ili bez osvjetljenja, mora biti clean design. Cijena nije bitna.

Hvala.

 Fnatic RushRoccat Suora (nema Cherry nego TCC brown switcheve), Das Keyboard Prime 13, bilo koja Corsair sa cherry mx brown..

 

Kakva je Fnatic Rush što se tiče kvalitete? Da li postoji u hr verzija mx brown?

Postoji li Steelseries APEX M500 sa mx brown switchevima?

 

Napomena: Volio bih da je hr layout sa velikim enterom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2018 12:55 (BillY_the_KiD).
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
BillY_the_KiD kaže...
zzZZzz kaže...
BillY_the_KiD kaže...

Pozdrav,

Molim  preporuku za mehaničku tipkivnicu sa MX Brown switcherima. RGB mi nije bitan, može biti sa ili bez osvjetljenja, mora biti clean design. Cijena nije bitna.

Hvala.

 Fnatic RushRoccat Suora (nema Cherry nego TCC brown switcheve), Das Keyboard Prime 13, bilo koja Corsair sa cherry mx brown..

 

Kakva je Fnatic Rush što se tiče kvalitete? Da li postoji u hr verzija mx brown?

Postoji li Steelseries APEX M500 sa mx brown switchevima?

 

Napomena: Volio bih da je hr layout sa velikim enterom.

Fnatic su dobre sto se kvalitete tice, ali ni njih ni steelseries nisam vec dugo vidio sa brown swtichevima kod nas.

Sto se layouta tice to na fnatic stranici mozes birati.

Vec ju je par ljudi sa ove teme narucivalo, pa prelistaj malo temu ako te zanima vise informacija.

 

Imas jos kod nas i Kingston HyperX Alloy sa brown switchevima, nisam osobno isprobao jos ali po recenzijama na netu se cini dobra.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice