Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.224.736
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
war3_tft kaže...

Z tipkanje se najvise preporucuju blue switchevi jer pruzaju taj fini taktilni osjecaj, s druge strane red (a pogotovo speed koji su takoder linearni) su bas za gejmanje, "najbrzi" su, ali ne daju prostora za pogreske tj promasivanje tipki jer se vrlo lako aktiviraju. Brown se zapravo nalaze izmedu obadva svijeta i najsigurniji su odabir, pogotovo ako prije nikad nisi koristio mehanicku tipkovnicu.

 

brown se ne nalaze izmedju red i black

brown je taktilan linearan switch dok su red i black samo linearni switchevi

 

izmedju red (45g) i black (60g) switcheva imas nature white switch (55g) - to je u biti brown bez taktilnosti 

 

 

imam nature white i osjeti se razlika izmedju red switcheva - red switchevi se prelagano aktiviraju (dovoljno je nekad samo odmarati prste na tipkama) dok nature white nema taj problem ali je zato malo teze tipkati (posto treba veca sila da se aktivira tipka)
nikad ne bih isao na teze switcheve od nature white, tako da black ne bih nikome preporucio tko mora dosta tipkati

 

cherry blue switchevi su preglasni i ako radit do dugo u noc ili imate dosta ukucana, nisu bas najbolji izbor

 

 

po meni su red i nature white najbolji odabir za gejming - tipka samo klizi do dolje bez otpora ili glasnog zvucnog signala

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2017 11:39 (Fanu).
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Fanu kaže...
war3_tft kaže...

Z tipkanje se najvise preporucuju blue switchevi jer pruzaju taj fini taktilni osjecaj, s druge strane red (a pogotovo speed koji su takoder linearni) su bas za gejmanje, "najbrzi" su, ali ne daju prostora za pogreske tj promasivanje tipki jer se vrlo lako aktiviraju. Brown se zapravo nalaze izmedu obadva svijeta i najsigurniji su odabir, pogotovo ako prije nikad nisi koristio mehanicku tipkovnicu.

 

brown se ne nalaze izmedju red i black

brown je taktilan linearan switch dok su red i black samo linearni switchevi

 

izmedju red (45g) i black (60g) switcheva imas nature white switch (55g) - to je u biti brown bez taktilnosti 

 

 

imam nature white i osjeti se razlika izmedju red switcheva - red switchevi se prelagano aktiviraju (dovoljno je nekad samo odmarati prste na tipkama) dok nature white nema taj problem ali je zato malo teze tipkati (posto treba veca sila da se aktivira tipka)
nikad ne bih isao na teze switcheve od nature white, tako da black ne bih nikome preporucio tko mora dosta tipkati

 

cherry blue switchevi su preglasni i ako radit do dugo u noc ili imate dosta ukucana, nisu bas najbolji izbor

 

 

po meni su red i nature white najbolji odabir za gejming - tipka samo klizi do dolje bez otpora ili glasnog zvucnog signala

 

 

Sto ti znaci ovo "taktilan linearan"? Ili je jedno ili drugo, linearan jednoliko ide do dolje, a taktilni imaju taj "bump", to su ubiti dvije glave kategorije po kojima se razvrstavaju. Posto su razlicite vrste nebi svrstao brown izmedu black i red, a s druge strane brown i red imaju jednaki "actuation force" od 45g, pretpostavljam da si brown tako svrstao misleci da taj "bumpa" pruza veci otpor.

 

Ovo za red se slazem da su najbolji za gejmin, a blue su definitivno najglasniji zbog svog "clicky" mehanizma.

11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
war3_tft kaže...
Sto ti znaci ovo "taktilan linearan"? Ili je jedno ili drugo, linearan jednoliko ide do dolje, a taktilni imaju taj "bump", to su ubiti dvije glave kategorije po kojima se razvrstavaju. Posto su razlicite vrste nebi svrstao brown izmedu black i red, a s druge strane brown i red imaju jednaki "actuation force" od 45g, pretpostavljam da si brown tako svrstao misleci da taj "bumpa" pruza veci otpor.

 

Ovo za red se slazem da su najbolji za gejmin, a blue su definitivno najglasniji zbog svog "clicky" mehanizma.

 

to sam mislio

red su linearni, dok su brown taktilni (upravo zbog tog bumpa) pa mi zato nema smisla njih stavljati u isu kategoriju 

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Može preporuka mehaničke tipkovice sa mx cherry blue switchevima da je do 800kn? Gledam između cm storm i fnatic gear rush. Možda imate bolji prijedlog? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Planiram si uzet mehaničku tipkovnicu. Ne želim da mi bude preglasna.

Naletio sam na ovu ponudu za ROCCAT Suora 560kn pa me zanima dali ima išta bolje za uzet u tom cjenovnom rangu ?

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
AmonZero kaže...

Planiram si uzet mehaničku tipkovnicu. Ne želim da mi bude preglasna.

Naletio sam na ovu ponudu za ROCCAT Suora 560kn pa me zanima dali ima išta bolje za uzet u tom cjenovnom rangu ?

 

Ne, to je stvarno odlična cijena... No ne pišu ti switchevi.

 

Ako hoćeš tihu ne smiješ uzeti blue switcheve jer oni klikću...

 

I kupi si o-ringove na ebayu pa će ti biti još tiša, to ti košta 1-2$

10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Koliko znam, sve Suore imaju smeđe.

15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Tako je ta ima smeđe.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
AmonZero kaže...

Planiram si uzet mehaničku tipkovnicu. Ne želim da mi bude preglasna.

Naletio sam na ovu ponudu za ROCCAT Suora 560kn pa me zanima dali ima išta bolje za uzet u tom cjenovnom rangu ?

 

 Uzimaj! Odmah! Dvije!

 

Ja je imam! Ženim je!

15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kak vidim pošto nema ovu podlogu za ruku (frame) morat ću si neki dodatak sa neke online trgovine uzet.

 

Što kažete na ovu u usporedbi sa gore navedenom ?

Rush Pro Gaming Keyboard, Brown MX Cherry Switches

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.2.2017 15:09 (AmonZero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
AmonZero kaže...

Kak vidim pošto nema ovu podlogu za ruku (frame) morat ću si neki dodatak sa neke online trgovine uzet.

 

Što kažete na ovu u usporedbi sa gore navedenom ?

Rush Pro Gaming Keyboard, Brown MX Cherry Switches

 

Rush koliko znam ima Cherry MX, a suora neku kinesku... Ja imam kinesku mehaniku na kineskoj tipkovnici i super sam zadovoljan... Sad što ti draže. Cherry je cherry jbg.

 

i suora ima plavu, a ova crvenu rasvjetu... 

 

10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
AmonZero kaže...

Kak vidim pošto nema ovu podlogu za ruku (frame) morat ću si neki dodatak sa neke online trgovine uzet.

 

Što kažete na ovu u usporedbi sa gore navedenom ?

Rush Pro Gaming Keyboard, Brown MX Cherry Switches

 

Ha gle. Ja sam tražio specifičnu tipkovnicu i Suora je za mene savršena. Ova tu je drugačija odnosno nije ogoljena već je "klasičan" dizajn. Zavisi što želiš.

 

Evo na ovoj strani ti je moja recenzija Suore pa pročitaj više info. Ne znam kak se stavi link direktno na post. :(

http://www.bug.hr/forum/topic/periferija/savjetnik-odabir-odgovarajuce-tipkovnice/149072.aspx?page=82&jumpto=5191054&sort=asc&view=flat

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Azmo kaže...
AmonZero kaže...

Kak vidim pošto nema ovu podlogu za ruku (frame) morat ću si neki dodatak sa neke online trgovine uzet.

 

Što kažete na ovu u usporedbi sa gore navedenom ?

Rush Pro Gaming Keyboard, Brown MX Cherry Switches

 

Ha gle. Ja sam tražio specifičnu tipkovnicu i Suora je za mene savršena. Ova tu je drugačija odnosno nije ogoljena već je "klasičan" dizajn. Zavisi što želiš.

 

Evo na ovoj strani ti je moja recenzija Suore pa pročitaj više info. Ne znam kak se stavi link direktno na post. :(

http://www.bug.hr/forum/topic/periferija/savjetnik-odabir-odgovarajuce-tipkovnice/149072.aspx?page=82&jumpto=5191054&sort=asc&view=flat

 Hvala ti na ovome, jako sam blizu da si ubodem jednu radi tvog reviewa i krajnjeg zadovoljstva (netko ce pomislit da radis za njih :P). Buduci da raspolazem sa 600 kn koje bih utukao u tipkovnicu, takodjer bi volio cuti i tudja misljenja - ima li jos koji bestubuy u tom rangu do 80 eura ? Prednost bih tu dao cinjenici da je tipkovnica dostupna u HR ili da 600 kn ne premasuje shipping + price.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 14:32 (BorgMater).
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
BorgMater kaže...
Azmo kaže...
AmonZero kaže...

Kak vidim pošto nema ovu podlogu za ruku (frame) morat ću si neki dodatak sa neke online trgovine uzet.

 

Što kažete na ovu u usporedbi sa gore navedenom ?

Rush Pro Gaming Keyboard, Brown MX Cherry Switches

 

Ha gle. Ja sam tražio specifičnu tipkovnicu i Suora je za mene savršena. Ova tu je drugačija odnosno nije ogoljena već je "klasičan" dizajn. Zavisi što želiš.

 

Evo na ovoj strani ti je moja recenzija Suore pa pročitaj više info. Ne znam kak se stavi link direktno na post. :(

http://www.bug.hr/forum/topic/periferija/savjetnik-odabir-odgovarajuce-tipkovnice/149072.aspx?page=82&jumpto=5191054&sort=asc&view=flat

 Hvala ti na ovome, jako sam blizu da si ubodem jednu radi tvog reviewa i krajnjeg zadovoljstva (netko ce pomislit da radis za njih :P). Buduci da raspolazem sa 600 kn koje bih utukao u tipkovnicu, takodjer bi volio cuti i tudja misljenja - ima li jos koji bestubuy u tom rangu do 800 eura ? Prednost bih tu dao cinjenici da je tipkovnica dostupna u HR ili da 600 kn ne premasuje shipping + price.

 Haha da, al što mogu osvojila me! Totalni sam fan postao. Recenziju sam nastojano napisati maksimalno objektivno. Valjda sam uspio. Tko god kupi neće požaliti GARANTIRAM! :) I cijena, dizajn, kvaliteta, sve je super. Ma milina! :) Ako imaš pitanja slobodno na PM.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 14:21 (Azmo).
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ja sam je kupio curi i isto mogu potvrditi da je tipkovnica super. Druga opcija ti je je Coolermaster Masterkeys ili Quickfire, ali koliko vidim ovako nabrzinu sve su po cca 100+ kn skuplje od ove ponude za Suoru na ekupi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 16:03 (Domdom32).
14 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Domdom32 kaže...

Ja sam je kupio curi i isto mogu potvrditi da je tipkovnica super. Druga opcija ti je je Coolermaster Masterkeys ili Quickfire, ali koliko vidim ovako nabrzinu sve su po cca 100+ kn skuplje od ove ponude za Suoru na ekupi.

Pa 100kn nije strasna razlika a dobijes cherry switcheve. Sad pitanje je koliko su uopce kvalitetniji al nesto bi trebali biti.

13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
BorgMater kaže...

 Hvala ti na ovome, jako sam blizu da si ubodem jednu radi tvog reviewa i krajnjeg zadovoljstva (netko ce pomislit da radis za njih :P). Buduci da raspolazem sa 600 kn koje bih utukao u tipkovnicu, takodjer bi volio cuti i tudja misljenja - ima li jos koji bestubuy u tom rangu do 80 eura ? Prednost bih tu dao cinjenici da je tipkovnica dostupna u HR ili da 600 kn ne premasuje shipping + price.

 ja bih ti mogao preporučiti ozone strike battle tkl, posjedujem istu sa cherry brown prekidačima

meni je savršena jer sam tražio tipkovnicu da nema num pad, tj da je što manja  jer nemam previše mjesta na stolu

praktički je jako slična suori, recimo da ja na svoju ozone stavim num pad, bila bi skoro pa ista suora

ja sam ju platio 700 kn dok sam ju kupovao u instaru, sad neznam kako joj stoji cijena trenutno 

prednost mi je na njoj i to što ima hrvatske dijakritičke znakove i hrv raspored ugraviran na tipke, pa sve lijepo svijetli kako bi moralo

je da je to gravirano preko uk layout-a, ali barem imaš hr znakove, a i hr layout se dosta poklapa uk layoutom

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

zar se ne isplati Rush Pro Gaming sa Cherry Brown switchevima, umjest RS, osim ako se ne ide na minimalizam, odnosno ako ti nije bitna velicna tipkovnice?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
matija656 kaže...

 ja bih ti mogao preporučiti ozone strike battle tkl, posjedujem istu sa cherry brown prekidačima

meni je savršena jer sam tražio tipkovnicu da nema num pad, tj da je što manja  jer nemam previše mjesta na stolu

praktički je jako slična suori, recimo da ja na svoju ozone stavim num pad, bila bi skoro pa ista suora

ja sam ju platio 700 kn dok sam ju kupovao u instaru, sad neznam kako joj stoji cijena trenutno 

prednost mi je na njoj i to što ima hrvatske dijakritičke znakove i hrv raspored ugraviran na tipke, pa sve lijepo svijetli kako bi moralo

je da je to gravirano preko uk layout-a, ali barem imaš hr znakove, a i hr layout se dosta poklapa uk layoutom

 sad je 900kn u adm-u :)

13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
roby27 kaže...
matija656 kaže...

 ja bih ti mogao preporučiti ozone strike battle tkl, posjedujem istu sa cherry brown prekidačima

meni je savršena jer sam tražio tipkovnicu da nema num pad, tj da je što manja  jer nemam previše mjesta na stolu

praktički je jako slična suori, recimo da ja na svoju ozone stavim num pad, bila bi skoro pa ista suora

ja sam ju platio 700 kn dok sam ju kupovao u instaru, sad neznam kako joj stoji cijena trenutno 

prednost mi je na njoj i to što ima hrvatske dijakritičke znakove i hrv raspored ugraviran na tipke, pa sve lijepo svijetli kako bi moralo

je da je to gravirano preko uk layout-a, ali barem imaš hr znakove, a i hr layout se dosta poklapa uk layoutom

 sad je 900kn u adm-u :)

 uf kako mi je drago da sam ju upikno dok je bila jeftiniija u usporedbi sa ovom cijenom :D

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Meni ta Rush izgleda super. Ima i ovaj oslonac za ruku i nekako mi ljepše izgleda, a i prostor na stolu mi nije problem. Iako imam g402 koji bi se bolje uklopio sa Roccat, nekako više vućem na Rush.

Isprobao sam jučer Roccat S. na nekoliko sati i nekako su mi tipke previsoke kada tipkam bez nekog oslonca ispod (nisam isprobao stavit neki oslonac). Sve ostalo vezano uz tiipkovnicu mi je super bilo. Jedino što su zalijepili ove HR znakove, pa čak i na Z i Y umjesto samo da su zamijenili mjesta te kabel od slušalica mi se znao zavuć ispod tipki pošto je tikovnica frameless.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 10:51 (AmonZero).
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ne možeš samo tako zamijenit tipke Y i z
Jer se radi o drugačijim redovima, pa je sa tim i njihov nagib drugačiji
Probao ja na svojoj isto napraviti, osjetiš da je na tom mjestu tipka koja tamo ne mora biti po nagibu
Drugo bi to bilo da su sve tipke na tipkovnici iste, tj ravne, onda zamijeniš kak ti paše
Ovako dok je svaki red drugačijeg nagiba to jednostavno ne ide
battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
AmonZero kaže...

Meni ta Rush izgleda super. Ima i ovaj oslonac za ruku i nekako mi ljepše izgleda, a i prostor na stolu mi nije problem. Iako imam g402 koji bi se bolje uklopio sa Roccat, nekako više vućem na Rush.

Isprobao sam jučer Roccat S. na nekoliko sati i nekako su mi tipke previsoke kada tipkam bez nekog oslonca ispod (nisam isprobao stavit neki oslonac). Sve ostalo vezano uz tiipkovnicu mi je super bilo. Jedino što su zalijepili ove HR znakove, pa čak i na Z i Y umjesto samo da su zamijenili mjesta te kabel od slušalica mi se znao zavuć ispod tipki pošto je tikovnica frameless.

 Cini se da Rush Pro Gaming mogu nabaviti iskljucivo s fnatic sajta ili ju se moze nekako drugacije ?

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ima i u našim trgovinama, al je skuplja i to dosta u odnosu na njihovu online trgovinu koja nudi i besplatnu dostavu.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
BorgMater kaže...
AmonZero kaže...

Meni ta Rush izgleda super. Ima i ovaj oslonac za ruku i nekako mi ljepše izgleda, a i prostor na stolu mi nije problem. Iako imam g402 koji bi se bolje uklopio sa Roccat, nekako više vućem na Rush.

Isprobao sam jučer Roccat S. na nekoliko sati i nekako su mi tipke previsoke kada tipkam bez nekog oslonca ispod (nisam isprobao stavit neki oslonac). Sve ostalo vezano uz tiipkovnicu mi je super bilo. Jedino što su zalijepili ove HR znakove, pa čak i na Z i Y umjesto samo da su zamijenili mjesta te kabel od slušalica mi se znao zavuć ispod tipki pošto je tikovnica frameless.

 Cini se da Rush Pro Gaming mogu nabaviti iskljucivo s fnatic sajta ili ju se moze nekako drugacije ?

 https://www.nabava.net/search.php?q=FNATIC+GEAR+RUSH

15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ovi iz Fnatica su mi rekli da ukoliko bude kakvih problema sa tipkovnicom, a imaš garanciju, treba ju se slat u UK.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ako netko uzima roccat suora preko ekupi nek ukuca promo kod ekupi50 -50KN popusta ;D

 

Bezveze isprobava promo kodove i prošlo je :)

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Cijena je onda još bolja 

Pitao ih neki dan kolko im je ostalo ovih US/HR layout i rekli su 4. Čudno mi je kako je još ostalo.

Jedino ak su muljali pa da kupim prije nego ode 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

e kud nisi to napisao koji sat prije, ja je popodne kupio po ovoj normalnoj/sniženoj cijeni :) uzeo ujedno i roccat kone pure miš koji je također na sniženju. btw tipkovnica je sa us/hr layout-om tako da ih očito još ima na stanju

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2017 21:35 (djdeva).
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Trebao bi mi savjet za tipkovnicu do 250 kn. Bitno mi je  da je žična i da je duga max. 40 cm. 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice