Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.797
|
čitano: 1.217.705
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav. Što mislite o Logitech G213 tipkovnici. Znam da se za te novce može dobiti mehanička tipkovnica ali iskreno nesviđa mi se buka kod te vrste switcheva a i vrlo su mi bitne multimedijske tipke što pogotovo mehaničke nižeg cijenovnog ranga nemaju. Dali imate još kakvih preporuka do 600 kuna?

 

 

LINK

Pro audio equipment
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2017 17:22 (Nikacc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

To je sasvim OK tipkovnica, ali debelo preskupa.

 

Ono što bih ti ja savjetovao je neka tiša mehanika (MX Brown, MX Red i slični) u kombinaciji s jeftinim ublaživačima (o-rings) s eBaya.

Nije ti to nešto drastično glasnije od večine membranskih, pogotovo kada se navikneš na tipkanje pa ne udaraš ko manijak. :)

Twitter: @191x7
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Danas ti skoro svaka tipkovnica ima multimedijske tipke, samo što nema dedicated tipke poput ove, već su one jednostavno podfunkcija f-tipki. Recimo, stisneš Fn+F5 i to je play/pause. To imaju i membranske tipkovnice od 200 kn i mehaničke od 600.

 

Za ovo što si linkao će ti svatko reći isto: ili kupuj mehaničku, ili kupi nešto za 200 kn i ostatak si spremi u džep.

Naravno, tvoji novci, tvoj izbor, ali objektivno za tih 400 kuna razlike nećeš dobiti ništa osim tih nekih estetskih dodataka.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
191x7 kaže...

 Da da, i mene ta cijena pati jako. Da li imaš kakvu preporuku za neki određeni model?

Pro audio equipment
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2017 18:00 (Nikacc).
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Nikacc kaže...

Pozdrav. Što mislite o Logitech G213 tipkovnici. Znam da se za te novce može dobiti mehanička tipkovnica ali iskreno nesviđa mi se buka kod te vrste switcheva a i vrlo su mi bitne multimedijske tipke što pogotovo mehaničke nižeg cijenovnog ranga nemaju. Dali imate još kakvih preporuka do 600 kuna?

 

 

LINK

 ROCCAT® Suora, mehanicka, brown tipke, vol + i - 

 

Cijena 560kn

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

I još kupon smanji cijenu za 50kn. Kolega je stavio na prošloj stranici.

BTW na slici je US layout.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2017 18:50 (AmonZero).
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kupio sam prije 4. dana Cherry Stream 3.0 za 250 kuna sa HR layoutom,  i tipkovnica je stvarno vrhunska (uloženo/dobiveno).  Strašno solidna, teška, ultra tiha i ima mulitimedijske tipke,  ali skužio sam da mi ne odgovaraju low profile tipke (a mislio sam da hoće) i sad sam opet  u potrazi za nekom tipkovnicom. Ujedno i prodajem ju pa ako je netko zainteresiran može na PM. Mislio sam da ću tipkovnicu naći za 15. minuta, a na kraju vidim da bi lakše auto kupio nego to.

Pro audio equipment
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2017 19:59 (Nikacc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

još sam u premišljanju tipkovnica...i ajmo ovako još pokoji komentar...Par scenarija..prvi je taj da novci nisu bitni i da mogu dati i 1300kn za tipkovnicu...najljepsa mi je nekako Corsair STRAFE RGB (brown ili red switchevi) i radi se o tome da zelim tipkovnicu koju necu mjenjati min 2 godine.Nazalost  jedinu koju sam uspio isprobati je neku cudnog imena u linksu sa blue switchevima ...iako je u ducanu bilo fora tipkati po tome mislim da bi bilo jako glasno u noci soba do staraca.Tipkao sam malo po Roccat Soura tipk . i onako oke je ali nznm djeluje mi jako malo tipkovnica i cudno mi je na to naviknuti se (bez arm resta  ili malo mesa okolo).Sad vidim da je na ekupi ta suora za 600tinjak kuna...pa vrijedi li mi dati 1000+kn za brendiranu tipk tipa corsaira i biti miran godinama ili ipak uzeti u obzir nešto jeftinije 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
sseennoonn kaže...

još sam u premišljanju tipkovnica...i ajmo ovako još pokoji komentar...Par scenarija..prvi je taj da novci nisu bitni i da mogu dati i 1300kn za tipkovnicu...najljepsa mi je nekako Corsair STRAFE RGB (brown ili red switchevi) i radi se o tome da zelim tipkovnicu koju necu mjenjati min 2 godine.Nazalost  jedinu koju sam uspio isprobati je neku cudnog imena u linksu sa blue switchevima ...iako je u ducanu bilo fora tipkati po tome mislim da bi bilo jako glasno u noci soba do staraca.Tipkao sam malo po Roccat Soura tipk . i onako oke je ali nznm djeluje mi jako malo tipkovnica i cudno mi je na to naviknuti se (bez arm resta  ili malo mesa okolo).Sad vidim da je na ekupi ta suora za 600tinjak kuna...pa vrijedi li mi dati 1000+kn za brendiranu tipk tipa corsaira i biti miran godinama ili ipak uzeti u obzir nešto jeftinije 

 cijena ima svoju kvalitetu, hbg a i corsair ima i jače ime iza sebe pa može i više cijene stavit

a iskreno, sve dok je mehanička , ne možeš tu puno fulati, sve su one u kosturu iste, i po pitanju toga i izdržljovosti nemaš upita (sve dok nije neki kineski šrot, ali otom potom jer i tamo zna bit dobrih), a vanjski dio je sve plastika i kako ona izgleda

ako možeš pregurat to da je suora frameless tipkovnica, uzmi nju i nećeš biti razočaran, garantiram da nebi ni skužio razliku između te dvije tipkovnice da na slijepo tipkaš po njima (naravno ako imaju isti tip prekidača)

ako ti baš treba neki wrist rest, to se lako kupi neki jeftini sa ebaya ili sličnih stranica, čak si ga i sam doma možeš napravit ako imaš materijale 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2017 21:09 (matija656).
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
sseennoonn kaže...

još sam u premišljanju tipkovnica...i ajmo ovako još pokoji komentar...Par scenarija..prvi je taj da novci nisu bitni i da mogu dati i 1300kn za tipkovnicu...najljepsa mi je nekako Corsair STRAFE RGB (brown ili red switchevi) i radi se o tome da zelim tipkovnicu koju necu mjenjati min 2 godine.Nazalost  jedinu koju sam uspio isprobati je neku cudnog imena u linksu sa blue switchevima ...iako je u ducanu bilo fora tipkati po tome mislim da bi bilo jako glasno u noci soba do staraca.Tipkao sam malo po Roccat Soura tipk . i onako oke je ali nznm djeluje mi jako malo tipkovnica i cudno mi je na to naviknuti se (bez arm resta  ili malo mesa okolo).Sad vidim da je na ekupi ta suora za 600tinjak kuna...pa vrijedi li mi dati 1000+kn za brendiranu tipk tipa corsaira i biti miran godinama ili ipak uzeti u obzir nešto jeftinije 

Možda je srednja opcija najbolja za tebe u ovom slučaju, da ne žališ ni za čim.

 

logitech-g810-orion-spectrum

 

p.s. Probao sam je i nisam uspio smisliti nikakvu zamjerku, dok sam osobno prezadovoljan s G610 brown(jer ne volim RGB)...

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2017 21:37 (metallic).
14 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Domdom32 kaže...

Danas ti skoro svaka tipkovnica ima multimedijske tipke, samo što nema dedicated tipke poput ove, već su one jednostavno podfunkcija f-tipki. Recimo, stisneš Fn+F5 i to je play/pause. To imaju i membranske tipkovnice od 200 kn i mehaničke od 600.

 

Za ovo što si linkao će ti svatko reći isto: ili kupuj mehaničku, ili kupi nešto za 200 kn i ostatak si spremi u džep.

Naravno, tvoji novci, tvoj izbor, ali objektivno za tih 400 kuna razlike nećeš dobiti ništa osim tih nekih estetskih dodataka.

Pa ne vole svi osjecaj mehanicke tipkovnice, najskuplje tipkovnice sa Topre switchevima su zapravo rubber dome..

 

10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pa nisam rekao da mora kupiti mehaničku, samo da za te pare neće dobiti ništa puno bolje nego za trostruko manje.

14 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Domdom32 kaže...

Pa nisam rekao da mora kupiti mehaničku, samo da za te pare neće dobiti ništa puno bolje nego za trostruko manje.

Pa to ti i hocu rec, mehanika nije nuzno bolja... 

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Nakon deset godina koristenja iste tipkovnice koja jos dan danas radi ko prvi dan, odlucio sam se kupit novu. Imam novi kvalitetan mis i vrijeme je da ga uparim sa postenom tipkovnicom.
Gledam i ne mogu se odluciti izmedu Corsair K70 ili G910 od Logitecha. Corsair bi uzeo sa Brown switchevima jer necu buku u stanu i ne znam kolko su logitech switchevi glasni.

Zanima me koju bi vi kupili? K70 je LUX model, znaci isto tak moze imat sve farbe ko G910 i danas bude na akciji pa ako spuste ispod 130 eura ko zadnji put onda je slicna cijena ko Logitech koji je po 120 eura.

 

EDIT:

Uzel sam K70 LUX RGB

Izgled i kvaliteta kakvu jos nikad nisam dozivio kod tipkovnice.

4 Logitech G910
2 Corsair K70 LUX
0 Razer BlackWidow Chroma
2 Nesto osmo?
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2017 17:37 (NEW_MAN).
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Evo i ja bih trebao pomoć kod izbora tipkovnice, imajte obzira prema noobu, do sad sam koristio samo tipkovnice od 100kn jer sam ih uvijek uzimao "za prvu ruku" i mislim da je sad vrijeme da uzmem nešto bolje. 
Problem je što vjerujem da ću zbog neznanja platiti više nego što bih trebao. 
Ovako, naizgled sam se zaljubio u ovu tipkovnicu, iz razloga jer mi se savršeno uklapa u stan, dakle tipkovnica mora biti bijelo crna - kao ta roccatova. Odmorište za dlanove je također must, a pozadinsko osvjetljenje nije neophodno, ali je poželjno. Čini mi se puno za ovu tipkovnicu, ali nisam pametan što drugo bih mogao uzeti jeftinije ili bolje za istu cijenu. 
Neka preporuka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Uzeo danas Logitech g810. Za sve koji ne mogu naći informaciju ima li tipkovnica HR tipke:

Ima HR tipke

Osvijetljeni su HR znakovi od ispod kao i ostale tipke

Enter je veliki tj ISO layout

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 15:57 (DGS).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Nisam jučer kupio Roccat Suoru jer me nešto zajebavala kartica (verifikacija i te fore). Danas riješim karticu i tipkovnice više nema.

 

Zašto se dobrim ljudima poput mene događaju ovakve loše stvari?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ta tipkovnica je bila na popustu više od tjedan dana i raspravljai smo o njoj u temi i sve. Bilo je više nego dovoljno vremena da se odlučiš za kupovinu iste.

Imas Fnatic Rush koja ti je u tom cjenovnom rangu i onak dosta slična.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

suora i fnatic su praktički iste tikovnice, samo što fnatic ima okvir, a suora nema

ajde ima tu još stvari vezane za software, opcije, tip prekidača, ali uglavnom dođe te na isto, mehanika nema puno razlike, njznačajnije su u onome što vidiš, feeling je uglavnom isti (barem dok gledaš isti tip prekidača)

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kolega ima ovu Rapo v500 sa brown prekidačima i super je zadovoljan s njom.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
djigibao kaže...
Nikacc kaže...

Pozdrav. Što mislite o Logitech G213 tipkovnici. Znam da se za te novce može dobiti mehanička tipkovnica ali iskreno nesviđa mi se buka kod te vrste switcheva a i vrlo su mi bitne multimedijske tipke što pogotovo mehaničke nižeg cijenovnog ranga nemaju. Dali imate još kakvih preporuka do 600 kuna?

 

 

LINK

 ROCCAT® Suora, mehanicka, brown tipke, vol + i - 

 

Cijena 560kn

 Prije mjesec-dva sam kupio suoru, tipkam po njoj konstanto i još joj nisam našao zamjerku, za pisanje odlična, nije glasna, lijepo svijetli za po mraku, mala-štedi prostor na stolu, za igranje po meni ista ko i ona najjeftinija za 50kn, stisneš desno i ide desno nema neke dobiti

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.3.2017 21:35 (bojan111111).
15 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Htio bih kupiti ovu tipkovnicu, pa me zanima da li ima na njoj hrvatskog znakovlja. U naslovu piše HR ali na slikama su samo US layouti. Hvala.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Sumnjam, ja još nigdje nisam naišao na coolermasterovu tipkovnicu (osvijetljenu) s hrvatskim znakovima. Moguće da ima nalijepljene HR simbole na tipkama, tako to neki rješavaju. Možda najbolje da im pošalješ upit.

9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozz svima. Imam problem: naime, tipkovnica mi se počela čudno ponašati, tj nekako sam oštetio mehanizam na par tipki i to postaje malo iritantno. Jednostavno se čudno pritišču tipke prema unutra. Kod nekih tipki je normalno kao prije, a 2-3-4 njih sam oštetio. Pa ukratko: kupio bi novu tipkovnicu. Pošto je u pitanju: http://www.pcplan-it.com/gtw_sk9921.jpg . Gateway SK 9921 je točan model tipkovnice. Kupio bi neku old school. Pošto nisam nešto s novcima, prvo mi je pao napamet Logitech K120. Jel' je ona k čemu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ovako ljudi trebam pomoć. Dobio sam na AliExpressu kupon od 5$ popusta za kupnju iznad 35$ pa sam razmišljao šta bi mogo kupit i vidio da ima mehaničkih tipkovnica. E sad jel se isplati uopće davat te novce za neke kineze? Nemam iskustva sa mehaničkim tipkovnicama i znam da su switchevi kopija cherry MX-a i da nisu ni blizu kao oni, ali mislim da su i dalje bolji od moje membranske tipkovnce stare 10 godina. Radi tipkovnica ali je stara ko biblija pa reko kad sam već dobio kupon da isprobam kako je to imat mehaničku tipkovnicu. :D

Jel ima ko kakvu kinesku mehaničku tipkovnicu da mi da neki savjet jel se to isplati uopće kupovat ili je bacanje para jer ništa ne valjaju? I ono najvažnije koju uzeti? Volio bih kad bi mi neko preporucio neku od 35$ što bi me izašlo 30$ na kraju s kuponom. Nebi baš da ima ono šareno osvjetljenje, nego da je u jednoj boji sve to mi je i više nego dovoljno. Bilo bi lijepo i kad bi imala numpad, ali vidim da su te skuplje. Možda bi i potego do nekih 40$ (odnosno 35$ s kuponom), ako bi se isplatilo. Hvala Vam unaprijed i do tipkanja. :D

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Bazinga kaže...

Ovako ljudi trebam pomoć. Dobio sam na AliExpressu kupon od 5$ popusta za kupnju iznad 35$ pa sam razmišljao šta bi mogo kupit i vidio da ima mehaničkih tipkovnica. E sad jel se isplati uopće davat te novce za neke kineze? Nemam iskustva sa mehaničkim tipkovnicama i znam da su switchevi kopija cherry MX-a i da nisu ni blizu kao oni, ali mislim da su i dalje bolji od moje membranske tipkovnce stare 10 godina. Radi tipkovnica ali je stara ko biblija pa reko kad sam već dobio kupon da isprobam kako je to imat mehaničku tipkovnicu. :D

Jel ima ko kakvu kinesku mehaničku tipkovnicu da mi da neki savjet jel se to isplati uopće kupovat ili je bacanje para jer ništa ne valjaju? I ono najvažnije koju uzeti? Volio bih kad bi mi neko preporucio neku od 35$ što bi me izašlo 30$ na kraju s kuponom. Nebi baš da ima ono šareno osvjetljenje, nego da je u jednoj boji sve to mi je i više nego dovoljno. Bilo bi lijepo i kad bi imala numpad, ali vidim da su te skuplje. Možda bi i potego do nekih 40$ (odnosno 35$ s kuponom), ako bi se isplatilo. Hvala Vam unaprijed i do tipkanja. :D

Ne koristim te kineske osobno, ali sam narucivao za par prijatelja sa aliexpressa pa sam ih malo isprobao. 
Switchevi su dosta slicni cherry switchevima, razlike u feelingu su minimalne, i tesko ih je zapravo skuziti ako nisi prije tipkao po raznim cherry tipkovnicama.

Ekipa je prilicno zadovoljna sa njima, i sve su jos u funkciji.

Cak me iznenadilo kako su solidno izrađene.

Ja sam osobno uvijek savjetovao ljude protiv kineza, ali s obzirom na ulozeno i dobiveno, rekao bih da je dosta dobar deal.
Jedino sto su se oni odlucili za "pride" backlight :D 

ovaj model konkretno, ali da se naci i sa jednobojnim backlightom.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Hmmm zvuči neloše. :D
Jel ima još tko da je naručivo/kupovo sebi ili nekome neku koja nema "pride" osvjetljenje? Volio bih kupit baš neku koju je neko probao jer ako idem naslijepo ko zna šta bi mogo dobit. E da zzZZzz jesu derali ovi naši carinu na to? Jel se da podvalit neki screenshot na kojem je "popust" da upada u rang koji ne carine. :D

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Bazinga kaže...

Ovako ljudi trebam pomoć. Dobio sam na AliExpressu kupon od 5$ popusta za kupnju iznad 35$ pa sam razmišljao šta bi mogo kupit i vidio da ima mehaničkih tipkovnica. E sad jel se isplati uopće davat te novce za neke kineze? Nemam iskustva sa mehaničkim tipkovnicama i znam da su switchevi kopija cherry MX-a i da nisu ni blizu kao oni, ali mislim da su i dalje bolji od moje membranske tipkovnce stare 10 godina. Radi tipkovnica ali je stara ko biblija pa reko kad sam već dobio kupon da isprobam kako je to imat mehaničku tipkovnicu. :D

Jel ima ko kakvu kinesku mehaničku tipkovnicu da mi da neki savjet jel se to isplati uopće kupovat ili je bacanje para jer ništa ne valjaju? I ono najvažnije koju uzeti? Volio bih kad bi mi neko preporucio neku od 35$ što bi me izašlo 30$ na kraju s kuponom. Nebi baš da ima ono šareno osvjetljenje, nego da je u jednoj boji sve to mi je i više nego dovoljno. Bilo bi lijepo i kad bi imala numpad, ali vidim da su te skuplje. Možda bi i potego do nekih 40$ (odnosno 35$ s kuponom), ako bi se isplatilo. Hvala Vam unaprijed i do tipkanja. :D

Odakle ti ova boldana informacija? Odakle znaš?

 

Konkretno imam kinesku tipkovnicu, switchevi su kopija MX Blue. Da netko sjedne i piše na njoj ne bi skužio da se ne radi o originalu, jedino što je možda malo glasnija od originala. Switchevi rade savršeno.

 

Ja ti mogu preporučiti sličnu kakvu ja imam. Konkretno imam model Motospeed CK108, a za tu cijenu koju ti želiš uzmi (15 dolara više) CK104. To su praktički iste tipkovnice, jedino ova moja ima odmorište za dlanove i malo je veća... Ostalo je sve praktički isto.

 

https://www.aliexpress.com/item/MOTOSPEED-Inflictor-CK104-Mechanical-Gaming-Keyboard-Gamer-Ergonomic-Virtual-Humanized-Wired-Keyboard-With-Multicolor-Backlight/32680624308.html?spm=2114.01010208.3.10.WynhNX&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10065_10068_433_434_10136_10137_10138_10060_10062_10056_10055_10054_302_10059_10099_10103_10102_10096_10052_10053_10050_10107_10051_10106_10084_10083_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_130_10078_10079_10073_10070_10122_10123_10126_6000000_10124,searchweb201603_1,afswitch_1,ppcSwitch_5,single_sort_0_default&btsid=68f90b7c-0b34-4bc2-b42e-fd848d7e0f76&algo_expid=6e9e698e-63bf-4b30-a715-5888fcae8092-4&algo_pvid=6e9e698e-63bf-4b30-a715-5888fcae8092

 

Ak ti lupe PDV na to uračunaj i to. Frendu je došla bez PDVa, meni su lupili...

 

Backlight ti je skoro pa RGB... imaš i efekte, no ja koristim jednobojni... Možeš promijeniti jedno 10tak boja i 15tak efekata.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2017 20:32 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Bazinga kaže...

Hmmm zvuči neloše. :D
Jel ima još tko da je naručivo/kupovo sebi ili nekome neku koja nema "pride" osvjetljenje? Volio bih kupit baš neku koju je neko probao jer ako idem naslijepo ko zna šta bi mogo dobit. E da zzZZzz jesu derali ovi naši carinu na to? Jel se da podvalit neki screenshot na kojem je "popust" da upada u rang koji ne carine. :D

 nisu derali nista, ova zadnja sto sam linkao dosla za 10 dana na kucni prag :D

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice