Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.224.043
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
lllnuclearlll kaže...

Odakle ti ova boldana informacija? Odakle znaš?

 

Konkretno imam kinesku tipkovnicu, switchevi su kopija MX Blue. Da netko sjedne i piše na njoj ne bi skužio da se ne radi o originalu, jedino što je možda malo glasnija od originala. Switchevi rade savršeno.

 

Ja ti mogu preporučiti sličnu kakvu ja imam. Konkretno imam model Motospeed CK108, a za tu cijenu koju ti želiš uzmi (15 dolara više) CK104. To su praktički iste tipkovnice, jedino ova moja ima odmorište za dlanove i malo je veća... Ostalo je sve praktički isto.

 

https://www.aliexpress.com/item/MOTOSPEED-Inflictor-CK104-Mechanical-Gaming-Keyboard-Gamer-Ergonomic-Virtual-Humanized-Wired-Keyboard-With-Multicolor-Backlight/32680624308.html?spm=2114.01010208.3.10.WynhNX&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10065_10068_433_434_10136_10137_10138_10060_10062_10056_10055_10054_302_10059_10099_10103_10102_10096_10052_10053_10050_10107_10051_10106_10084_10083_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_130_10078_10079_10073_10070_10122_10123_10126_6000000_10124,searchweb201603_1,afswitch_1,ppcSwitch_5,single_sort_0_default&btsid=68f90b7c-0b34-4bc2-b42e-fd848d7e0f76&algo_expid=6e9e698e-63bf-4b30-a715-5888fcae8092-4&algo_pvid=6e9e698e-63bf-4b30-a715-5888fcae8092

 

Ak ti lupe PDV na to uračunaj i to. Frendu je došla bez PDVa, meni su lupili...

 

Backlight ti je skoro pa RGB... imaš i efekte, no ja koristim jednobojni... Možeš promijeniti jedno 10tak boja i 15tak efekata.

 Ma predpostavio sam pošto su kineski, ali sad vidim da sam se prevario. To mi je ipak malo izvan budžeta, ali našao sam ovo, ali ta je pak ispod 35$. Imam i neki kupon za iznad 5$ dobim 2$ popusta pa bi me ispala 31.75$. Šta vi mislite? Meni se čini da je ista ko i ove ostale samo je full format. Nije jednobojno osvjetljenje, ali to bi pregrmio pošto bi dobio full format za tako malo $$.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Nadaj se da se rasvjeta može ugasit 

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Bazinga kaže...
lllnuclearlll kaže...

 

 Ma predpostavio sam pošto su kineski, ali sad vidim da sam se prevario. To mi je ipak malo izvan budžeta, ali našao sam ovo, ali ta je pak ispod 35$. Imam i neki kupon za iznad 5$ dobim 2$ popusta pa bi me ispala 31.75$. Šta vi mislite? Meni se čini da je ista ko i ove ostale samo je full format. Nije jednobojno osvjetljenje, ali to bi pregrmio pošto bi dobio full format za tako malo $$.

Koliko vidim, to gotovo ista kao ona što sam ja linkao (samo crna), sa drugim nazivom zaljepljenim i to je to (pogledaj raspored šarafa, ovo izmedju esc i F1 i u gornjem desnom kutu).

Trebalo bi to biti ok.

 

8 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Zna li netko da li Logitech K120 dolazi s malim ili velikim enterom?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Veliki

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
non pasara kaže...

Zna li netko da li Logitech K120 dolazi s malim ili velikim enterom?

Pišem na njoj upravo na poslu... Koristim ju već skoro godinu dana. OK je... Normalna membranska tipkovnica, malo niži hod tipki, ali ne nizak kao na laptopima. Nije glasna (no to je subjektivan dojam jer doma pišem na Blue mahanici pa ni ništa više nije glasno). Tipke ne pokazuju znakove izlizivanja slova... Generalno gledano zadovoljan...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Domdom32 kaže...

Sumnjam, ja još nigdje nisam naišao na coolermasterovu tipkovnicu (osvijetljenu) s hrvatskim znakovima. Moguće da ima nalijepljene HR simbole na tipkama, tako to neki rješavaju. Možda najbolje da im pošalješ upit.

 
Evo došla je danas. Ipak nisu naljepnice nego je sve otiskano.

10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Čekaj, i svijetle? Ako ne, na to sam i mislio :D Takve su i na Suori, otisnute su sa strane, ali ne svijetle.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2017 20:47 (Domdom32).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Domdom32 kaže...

Čekaj, i svijetle? Ako ne, na to sam i mislio :D Takve su i na Suori, otisnute su sa strane, ali ne svijetle.

 Svijetle sve.

 

 

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Budem mi zlo kad vidim ovaj mali enter i ovu dodatnu tipku iznad.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
AmonZero kaže...

Budem mi zlo kad vidim ovaj mali enter i ovu dodatnu tipku iznad.

 Navikavanje traje punih dva sata.

16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Molim savjet glede kupnje novog tipkala.Ista bi služila najviše za "gaming" i poneki dopis uglavnom ništa specijalno glede rada i bilo bi poželjno da bude tiša sa ISO layautom i još bolja ako ima HR znakove.

Neki max. glede cijene bi bio 100ojra, inaće skoro da nekoristim desni dio tipkovnice sa brojkama tako da može biti i manja.Trenutno koristim neku Logitech od 120kn pa bi se počastio nećim boljim.Pročitao sam skoro cijelu temu ali se nemogu odlučiti što

uzeti premda u tom "budžetu" i nema nekog prevelikog izbora.

 

 

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pa imaš Masterkeys M recimo baš unutar budžeta, ona ti je skraćena (imaš i na alzi za cca 670 kn s dostavom). Imaš i full size Suoru, ona ti je nešto jeftinija i ISO. Mislim da s hrvatskim znakovima baš i nećeš naći tipkovnicu u tom rangu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 13:57 (Domdom32).
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Našao sam i ovako nešto Rapoo V500 http://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=147432

 

Pa me zanima ima li tko i kako je zadovoljan s njom.

 

http://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=148475

 

Ili ovako nešto može i model Corsair  K40 s obzirom da se uklapa u cijenu ili je od tih bolja predložena Roccket Suora???

 

http://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=fnt-rush-brown-uk  Za ovu piše da ima HR znakove ima li tko da to potvrdi možda.

 

 

Svi prijedlozi su dobrodošli pa se zahvaljujem.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 17:49 (Smille).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Može preporuka za bluetooth tipkovnicu i miš za Macbook, ako je moguće sa Mac rasporedom tipki

 

 

hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 19:11 (cuta03).
 
0 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Poz, procitao sam zadnjih par stranica i vidim da se spomimje Roccat Suora. Naime, crkla mi je membranska tipkovnica pa rekoh ajde da vidimo i te mehanicke. Tipkovnicu najvise koristim za igranje i nekakvo programiranje tak da sam mislio Brown switcheve uzet. I eto, prva koja mi je upala u oko je bila CM Quickfire ali kad sam vidio da je engleski layout sam odlucio na forum pitati jel postoji kakva sa hrvatskim slovima, ili barem ono pol pol ali da svijetle i hrv i eng layout (od prilike kao kolega forumas gore sto je sliko). Sad, svidja mi se roccat jer je jeftinija, ali ne znam koja (ako i jedna) ima hrvatske znakove koji svijetle. Postoji li neka treca za koju ne znam a da je za budget?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
fpozar kaže...

Poz, procitao sam zadnjih par stranica i vidim da se spomimje Roccat Suora. Naime, crkla mi je membranska tipkovnica pa rekoh ajde da vidimo i te mehanicke. Tipkovnicu najvise koristim za igranje i nekakvo programiranje tak da sam mislio Brown switcheve uzet. I eto, prva koja mi je upala u oko je bila CM Quickfire ali kad sam vidio da je engleski layout sam odlucio na forum pitati jel postoji kakva sa hrvatskim slovima, ili barem ono pol pol ali da svijetle i hrv i eng layout (od prilike kao kolega forumas gore sto je sliko). Sad, svidja mi se roccat jer je jeftinija, ali ne znam koja (ako i jedna) ima hrvatske znakove koji svijetle. Postoji li neka treca za koju ne znam a da je za budget?

 Mislim da nećeš naći niti jednu s HR layoutom...

13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
fpozar kaže...

Poz, procitao sam zadnjih par stranica i vidim da se spomimje Roccat Suora. Naime, crkla mi je membranska tipkovnica pa rekoh ajde da vidimo i te mehanicke. Tipkovnicu najvise koristim za igranje i nekakvo programiranje tak da sam mislio Brown switcheve uzet. I eto, prva koja mi je upala u oko je bila CM Quickfire ali kad sam vidio da je engleski layout sam odlucio na forum pitati jel postoji kakva sa hrvatskim slovima, ili barem ono pol pol ali da svijetle i hrv i eng layout (od prilike kao kolega forumas gore sto je sliko). Sad, svidja mi se roccat jer je jeftinija, ali ne znam koja (ako i jedna) ima hrvatske znakove koji svijetle. Postoji li neka treca za koju ne znam a da je za budget?

čisto hr layout nećeš naći, to ti garantiram

fnatic gear rush ti je isto u toj cijeni kao suora (naravno ovisno od trgovine do trgovine), praktički skoro pa ista suora samo što ima malo okvira oko sebe i oslonac za ruke (na njoj su mislim naša slova ugravirana na tipkovnicu sa layoutom koji se nudi, tako da svijetle zajedno sa ostatkom tipkovnice)

 

najjednostavnije za provjerit kako ima riješena hrv slova tipkovnica je da im pošalješ mail i pitaš

tako sam ja za svoju ozone strike battle tkl provjerio, i iz trgovine mi potvrdili da su hr slova ugravirana na uk layout, a pošto su naš i uk dosta slični (iako ima preklapanja i duplih znakova po tipkovnici), uk layout sa ili zaljepljenim ili ugraviranim slovima ti je najbolja opcija, jer onda imaš i veliki enter)

idealno bi bilo da su ti hrv  slova ugravirana pa da svijetle kao i ostatak tipkovnice kad već imaš pozadinsko, a mislim da suora ima tako riješen hr layout (iako nisam 100% siguran, jer znam da su ljudi tu kupovali i pisali o toj situaciji, pa nek ti potvrdi netko tko ima suoru)

 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 12:50 (matija656).
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Na Suori su hrvatska slova otisnuta, ali ne svijetle.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Hvala puno, provjerit cu onda za tu fnatic i jos nekoliko prije spomenutih :)
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav! 

Trebam pomoc oko nove gameing mehanicke tipkovnice..nemrem se odlucit izmedu SteelSeries Apex M500 vs Roccat Suora vs Fnatic Rush G1? 

Neki savijet?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav,

 

Zanima me gdje bi u Zagrebu mogao isprobati mehaničku tipkovnicu ako netko zna, konkretno sa cherry mx red switchevima. Možda ako ima negdje u centru (Algoritam i sl.)?

Hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
shammay kaže...

Pozdrav! 

Trebam pomoc oko nove gameing mehanicke tipkovnice..nemrem se odlucit izmedu SteelSeries Apex M500 vs Roccat Suora vs Fnatic Rush G1? 

Neki savijet?

 

Evo ti jos jedne za uzet u obzir ovaj vikend u Links.hr (sa 1100kn snizeno na 700kn).

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
djigibao kaže...
shammay kaže...

Pozdrav! 

Trebam pomoc oko nove gameing mehanicke tipkovnice..nemrem se odlucit izmedu SteelSeries Apex M500 vs Roccat Suora vs Fnatic Rush G1? 

Neki savijet?

 

Evo ti jos jedne za uzet u obzir ovaj vikend u Links.hr (sa 1100kn snizeno na 700kn).

 Ides... to je ekstra ponuda..sad jos jedna za birat... :D

Ali i dalje neznam kaj uzet :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 18:50 (shammay).
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ovo su samo red switchevi ak se ne varam.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Sinoć mi krepucnuo numpad na kojem sam naviko lupat brojeve napamet bez gledanja na ovoj coolermasterovoj tipkovnici iz komba, a Roccat Suora mi se smješi na linksu. Uzeo bi na 6 rata i miran sam godinama što se tiče tipkovnice. Samo mi recite jel samo postoji UK layout? Jer uzimam preko linksa izgleda da samo taj imaju. I jel su u svakoj Suori brown switchevi? Znam snimat stvari dok igram pa nadam se da se neće čut znatno jače od trenutne tipkovnice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ona ide samo u brown varijanti. Za links ne znam, al znam sad kad je bila na popustu na ekupi da su imali i UK i US varijantu za uzet.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ma dobro, layout nije ni bitan, ionak ne gledam dok pišem, a u windows lagano stavim HR, tojest ostavim kako je. Hvala na odgovoru. 

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Magibagi kaže...

Sinoć mi krepucnuo numpad na kojem sam naviko lupat brojeve napamet bez gledanja na ovoj coolermasterovoj tipkovnici iz komba, a Roccat Suora mi se smješi na linksu. Uzeo bi na 6 rata i miran sam godinama što se tiče tipkovnice. Samo mi recite jel samo postoji UK layout? Jer uzimam preko linksa izgleda da samo taj imaju. I jel su u svakoj Suori brown switchevi? Znam snimat stvari dok igram pa nadam se da se neće čut znatno jače od trenutne tipkovnice.

 

Imas dobru ponudu u linksu ovaj vikend, pogledaj par poruka gore.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice