Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.219.352
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Postoje naravno, ali odgovor je i da i ne. Uvik trebas provjerit mailom ili uzivo ako ti je bitno.

pozz

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

trebao bih novu tipkovnicu, mehaničke su mi preskupe jer sam student, membranske od 300+ mislim da su neisplative pa me zanima hoću li išta dobiti u igrama s nekim "gaming" tipkovnicama tipa genius k215, k20 ili mi je najbolje uzet neku običnu logitech ili neku drugu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ovo je po meni najbolja GAMING membranska kod nas: LOGITECH g103!

 

Probao sam više tzv. gaming membranskih, ali ovu sam imao dvije godine i zamjenjena je samo radi mehanike!

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Matoje kaže...

trebao bih novu tipkovnicu, mehaničke su mi preskupe jer sam student, membranske od 300+ mislim da su neisplative pa me zanima hoću li išta dobiti u igrama s nekim "gaming" tipkovnicama tipa genius k215, k20 ili mi je najbolje uzet neku običnu logitech ili neku drugu?

 Pa imaš onih mehaničkih MS Industrial (mislim da je Thunder ili tako neki model) za 300-400 Kn, svakako bolja opcija nego membrane od 200-300 Kn.

Probao sam tipkati na jednoj takvoj, osjeti se da nije Cherry MX ali je miljama ispred membrana.

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Dobra preporuka kolege za povoljnu mehaniku.

Ne treba zaboraviti da je membranska brza od skoro svake mehanike, ako decko cilja na kompetitivni gaming ili poboljsanje u igrama.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 2 hvala 1
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Membranska brža?!

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
191x7 kaže...

Membranska brža?!

Definitivno ne, možda netko misli da bi niskoprofilna membranska bila brža od mehaničke, zbog hoda tipki, ali u stvarnosti je obrnuto, npr puno brže možeš istu tipku stisnuti zaredom jer je ih ne moraš stiskati do kraja.

Ukratko, ako se netko boji preći na mehaničke misleći da će izgubiti na brzini, vara se, treba se samo naviknuti malo i to je to.

Steam: okrad5656
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Iskreno, ja razlike u brzini primijetio nisam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
metallic kaže...

Ne treba zaboraviti da je membranska brza od skoro svake mehanike

A baš i nisi u pravu, barem po mojem iskustvu do sada.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

U redu, prihvačam suprotna mišljenja i kritike. Samo sam izjavio što sam saznao kroz svoju zanimaciju.

 

Iako sam se nespretno izrazio, nisam mislio sve membranske, već gaming enhanced modeli, koje preferira(preferirala) ova klasa gamera koji se natječu.

 

Imao sam jedno i drugo i osobno ne vidim neku razliku, valjda je to vilinska prašina...

 

 

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Trebala bih preporuku za tipkovnicu do 200-300kn max. Trenutno koristim neku obicnu bijelu koja je kostala 80-ak kn. Kupujem najvise jer mi "treba" za cs-go. 
Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ta mi se cini super i izgledom i cijenom, pogotovo jer je mehanicka.. Jedino mi smeta sto nema desno ove brojeve, a bez toga ne bi :/
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
0mnia_x kaže...
Ta mi se cini super i izgledom i cijenom, pogotovo jer je mehanicka.. Jedino mi smeta sto nema desno ove brojeve, a bez toga ne bi :/

 Onda izdvoji mrvicu više za isti model s numpadom. Ili pak naruči neku s gearbesta/ebaya/etc u nadi da ćeš proći bez carine.

Twitter: @191x7
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Pitanje za vlasnike roccat suore
Tipkovnica ima ugraviran hr layout na UK layout, tj slova svjetle kao i ostatak tipkovnice?
Sestra i ja bratu uzimamo za rođendan roccat suoru, UK/HR layout, ttc Brown, u hg spotu, tamo je najjeftinija, 580 kn za kupnju putem web shopa, sestra je u zg pa bi kupili preko web shopa i podigli u poslovnici u utrinama
A ne mogu se sjetiti kako ima riješen hr layout, znam da je bilo riječi o tome, ali se fakat ne sjećam
Stoga ako bi tko mogao pomoć da tom informacijom bio bi zahvalan
Nisam u stanju sam provjeriti jer sam na poslu...
Unaprijed hvala
battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kolko se sjećam, soura ima naljepljene HR znakove, tak da HR znakovi ne svijetle. Pogledaj u temi. Bilo se vrtilo to pitanje u vezi te tipkovnice prije nekoliko mjeseci.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
matija656 kaže...
Pitanje za vlasnike roccat suore
Tipkovnica ima ugraviran hr layout na UK layout, tj slova svjetle kao i ostatak tipkovnice?
Sestra i ja bratu uzimamo za rođendan roccat suoru, UK/HR layout, ttc Brown, u hg spotu, tamo je najjeftinija, 580 kn za kupnju putem web shopa, sestra je u zg pa bi kupili preko web shopa i podigli u poslovnici u utrinama
A ne mogu se sjetiti kako ima riješen hr layout, znam da je bilo riječi o tome, ali se fakat ne sjećam
Stoga ako bi tko mogao pomoć da tom informacijom bio bi zahvalan
Nisam u stanju sam provjeriti jer sam na poslu...
Unaprijed hvala

 

Kaze da su HR slova utisnuta sa strane i da ne svijetle - KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Hvala za odgovore
Vjerujem da mu to neće smetati, jer je preklapanje, odnosno dupliranje znakova minimalno na hr i UK layoutu
A i dobiva ju za poklon, tako da se ne može bunit u vezi tih sitnica :)
battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Molio bi preporuku za kvalitetnu membransku tipkovnicu sa pozadinskim osvjetljenjem i HR layoutom? Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Nabavio sam corasir strafe mx silent za 500kn sa 2 godine garancije. Super je tipkovnica, no više bi mi odgovarali brown switchevi no što je tu je, za tu cijenu nisam previše birao :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Di si uspio nabavit strafe za tak malo para?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Jel se isplati prodat suoru fx i kupit ilig 810 ili strafe rgb red?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

dobio sam ponudu za suoru fx...dobivam g810 orion rgb staru 6 mj ali je kupljena u mediamarktu u njemackoj papiri i racun i garancija..rekao covjek da nije koristena....1 za 1...e sad jer mogu ostvarit jamstvo kod nas u slucaju necega ili moze kod logya direktno....taman mi pase na g502 makar bi ja radje corsair strafe rgb

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pitanje jel moguce ikako dobit corsiar k70 lux ili novu K95 sa HR keybordom? ili samo US prodaju

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Imas k70 rapid fire u instaru sam vidheo ali nisam o ratio pozornost koji layout..btw suora otisla...kupio strafe rgb red switch english layout u instaru..slike navecer kad dodjem s posla u hardwareu...nakon promjene 4 tipkalice mislim da je to sad to

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Nvidia GTX 680 kaže...

 samo US prodaju

Odgovor imaš iznad.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
8 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Koji prekidači su na kraju tiši, red ili brown? Na sto mjesta sam pročitao da su tiši red a na drugih sto mjesta da su tiši brown?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Spinout kaže...

Koji prekidači su na kraju tiši, red ili brown? Na sto mjesta sam pročitao da su tiši red a na drugih sto mjesta da su tiši brown?

 RED-BROWN-BLUE

 

od najtišeg do najglasnijeg

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Tu razliku u "buci" neces previse osjetiti, ali ono sto hoces je razlika u tipkanju kod red i brown switcheva.

Ako si citao onda znas da su red linearni tj kad ih pritisnes jednolicno klize prema dolje i ne osjetis onaj dio gdje se dogodi aktivacija, brown s druge strane imaju takozvani "bump" na mjestu gdje se dogada aktivacija tipke.

Sila potrebna za aktivaciju kod oba switcha je jednaka, navodno su red za nijansu brzi pa s time bolji za gaming, ali ne dozvoljavaju gresku, nema tog bumpa koji bi te upozorio da li si aktivirao tipku ili ne ukoliko promasis. Brown su ajmo reci podeseni za gaming i za tipkanje, potrebna je mala sila aktivacije sto pogoduje gamingu, a opet su taktilni tako da je na njima ugodno tipkati.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice