Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.218.387
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Sve to pada u vodu ako se tipkovnica ne može nabaviti u rasporedu ISO. (Razlika je dvaju rasporeda objašnjena ovdje.)

Ti, Sibila, moja prva ljubav!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Za mene postoje 3.

 

1. Deck 87 Francium Pro

2. Filco Convertible 2 TKL Bluetooth

2. WASD V2 TKL

 

To je kvalitet i pravi filing mehanicke tastature.

Jedina od ovih koja fabricki dolazi sa Double Shoot PBT i Belim Pozadinskim osvetljenjem mogucim da se programiraju sa skriptama je Francium PRO.

 

Ali to se vama ne bi svidelo. 

 

https://youtu.be/Hm-WIZEzwyc
6 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kad smo već kod tipkovnica, nekidan sam vidjela na internetu recenziju IBM-ova modela M. Otad mi se ponovno vraća želja da nabavim taj čuveni model u dobrome stanju po razumnoj cijeni. Pronašla sam informaciju da ga američka tvrtka Unicomp dan-danas proizvodi, ali postoje tri problema: (1) mislim da ne dostavljaju tipkovnice u Hrvatsku; (2) čini se da ne nude raspored ISO, nego samo ANSI; (3) nisu baš jeftini. Očito mi preostaje samo kupnja iz oglasnika, međutim trenutačno se na Njuškalu ne nudi apsolutno ništa. Pretpostavljam kako ću morati čekati da se štogod pojavi u oglasnicima i pritom se nadati dobromu ulovu.

Ti, Sibila, moja prva ljubav!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
eVGA-011 kaže...

Za mene postoje 3.

 

1. Deck 87 Francium Pro

2. Filco Convertible 2 TKL Bluetooth

2. WASD V2 TKL

 

To je kvalitet i pravi filing mehanicke tastature.

Jedina od ovih koja fabricki dolazi sa Double Shoot PBT i Belim Pozadinskim osvetljenjem mogucim da se programiraju sa skriptama je Francium PRO.

 

Ali to se vama ne bi svidelo. 

 

 

Ako moze linkovi gdje ih kupiti bilo bi super 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pa znas kako, ja kada mi je trebala dobra tastatura ja sam uvezao iz Amerike. 

Ali ih ima i u Evropi. 

 

https://www.keyboardco.com/category.asp?sr=&path=mechanical+keyboards&man=Filco&swi=Cherry+MX+Brown&ss=de&rtv=100

 

Ja kada sam mislio da mi je crklo LED svetlo i poslao poruku rekli su mi da sam prvi kome je riknuo LED na Deck tastaturi jer su planirane za 20 godina da traju.

Ispalo je da sam podesio sam da ne radi i kada sam je fleshovao vratilo se.

Znaci imam je 3 godine, kada je ocistim kao nova je. Ni ne koristim svetla. Na sledecoj ce biti bez njih ako mi ikada vise bude trebala tastatura.

I to cu uzeti jos manju, Filco Manila Air je 60% Bluetooth tastatura LUDILO potpuno, poserem se na RGB.

 

Slusaj sta je mehanicka tastatura...  cak i Red su drugaciji jer su tasteri PBT drugacija plastika.

 

 

 

 

 

Ja sam uvezao iz Amerike jer je Azisko trziste trazilo od Decka tastaturu ali ne sa DS PBT tasterima nego sa ABS plastikom.

Tako da je jedino US Layout za Americko imao DS PBT i kupio sam na mechanicalkeyboards.

 

Filco sa druge strane je ono sto je CM posle napravio na njihovim onim prvim tastaturama, oni su kopirali Filco unutra plocu i sve ostalo.

Samo sto je Filco pravljen u Japanu a CM u Kini.

 

https://youtu.be/Hm-WIZEzwyc
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2018 16:14 (eVGA-011).
6 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Istraživala sam još malo o mehaničkim tipkovnicama koje se mogu nabaviti u Hrvatskoj. Naišla sam na ovaj oglas u kojemu se nudi Cherryjeva mehanička tipkovnica s plavim prekidačima. Što je najbolje od svega, tipkovnica je sasvim obična, osim što umjesto klasičnih membranskih prekidača ima ugrađene Cherryjeve plave. Zna li netko može li se štogod slično kupiti u Hrvatskoj, odnosno u hrvatskim trgovinama? Htjela bih baš takvu, samo što bi mi više odgovaralo da je nova, a ne rabljena. Sviđaju mi se takve asketske tipkovnice koje nemaju nepotrebno osvjetljenje, multimedijske tipke, opasne crteže itd. Vjerujem da je osjećaj tipkanja vrlo dobar s obzirom na to da tipkovnicu - kao i prekidače - proizvodi glasoviti Cherry. Ako je u praksi sve kao na papiru, moglo bi se raditi o pravome nasljedniku IBM-ova modela M.

Ti, Sibila, moja prva ljubav!
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
eVGA-011 kaže...

Za mene postoje 3.

 

1. Deck 87 Francium Pro

2. Filco Convertible 2 TKL Bluetooth

2. WASD V2 TKL

 

To je kvalitet i pravi filing mehanicke tastature.

Jedina od ovih koja fabricki dolazi sa Double Shoot PBT i Belim Pozadinskim osvetljenjem mogucim da se programiraju sa skriptama je Francium PRO.

 

Ali to se vama ne bi svidelo. 

 

 Aj ne pretjeruj molim te... Filing mehanickoj tipkovnici prvenstveno daju switchevi, a te koje si ti naveo imaju cherry mx switcheve kao i vecina kvaliteih tipkovnica. Razlike naravno postoje u samim keykapsima, ali na tipkovnicama od 700 kn na dalje su oni vec jako dobre kvalitete. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2018 14:38 (war3_tft).
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav svima!

 

Čitam danima ovu temu, ali nisam došao do pravog odgovora.

 

Naime, trebao bih novu tipkovnicu, sada bih se vjerojatno odlučio za mehaničku.

 

Samo kratka povijest dosadašnje opreme. Prošle godine sam malo obnovio računalo pa sam tako uzeo set tipkovnicu + miš Logitech MK520. Plaćeno na akciji 400 kn.

Nakon 10 mjeseci primjetio sam da ne prihvaća dobro neke tipke.

Imao sam ovaj problem iz linka.

 

Tipkovnica je bila na servisu cca mjesec dana, da bi mi servis odluičio poslati novu tipkovnicu, odnosno novi model MK540.

Tipkovnica je bolja za nijansu, ali već nakon 5 dana se pojavio problem space tipke. Znala je ostati poluzaglavljena nakon pritiskanja pogotovo ako se pritisne lijevo od sredine.

Kako mi se više nije dalo testirati logitech bugove, odlučio sam se za povrat novaca.

Novce sam dobio i u potrazi sam za novom tipkovnicom (a i mišem, ali to ne pripada ovoj temi).

 

Vrtim se u krug, ali imam nekoliko zahtjeva, a to je da budu MX brown sa "HR layout-om" ili nešto najbliže tomu, ali minimalno da ima označena sva HR slova.

 

Teško je pronaći slike stvarnih tipkovnica kupljene u HR da se vidi raspored.

 

Još nisam išao po trgovinama da vidim izložene tipkovnice, pa ako može i prijedlog gdje se može najbolje to sve i vidjeti.

 

Cijena, ha rekao bih neki srednji rang, ali ostavimo cijenu za kraj, prvo da vidimo ima li išta što ispunjava gore navedene uvijete.

 

Hvala.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ova bi trebala zadovoljiti tvoje uvjete klik.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Hvala.

 

Da, znači i nemam baš preveliki izbor?!

 

Jer bio sam gledao i Patriot Viper V760, ali ona ima Kalih prekidače, i kad čitam okolo, to se popljuje, iako sama tipkovnica ima dobru recenziju.

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
A gle Cherry mx su klasa iznad Kalih switcheva, razlika se osjeti u zvuku jer su mx tisi.

U Linksu (barem ovom na Tresnjevci) su voljni raspakirati proizvod pa testiraj tu koju si spomenuo, mozda ce ti pasati i nece biti glasna.
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Koja bi bila vaša preporuka do nekih 700-750 kn ?

Za sada mi je prvi pick svakako Fnatic Gear RUSH Cherry MX Brown.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ja ti nju imam, Naručio direktno s njihove stranice s nekim kuponom. Izašla me 500kn. Super zadovoljan.

Probao sa Roccat Suora koja je slična kategorija i cijena, al bilo mi je odbojno ono "golo tijelo" di mi je kabel od slušalica zapinjo ispod tipki.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Je li vrijedi Fnatic Rush Gear dvjestotinjak kuna više od Roccat Suorae?

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2018 21:05 (big smoke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Mislim da vrijedi jer su Cherry switchevi, u Suori su pak Topre ili koji već.

 

Nemojte zaboraviti na Logitech G610 s MX brown switchevima. Izvrsna keyba.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Imam G610 brown i potvrđujem da je dobra!

Sretno klikce! ;)

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Da li je netko bio u prilici isprobati (ili ima kod kuce) Genesis Thor 300 TKL?

Kod nas ima za manje od 400kn pa mi se cini dosta interesantna.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
djigibao kaže...

Da li je netko bio u prilici isprobati (ili ima kod kuce) Genesis Thor 300 TKL?

Kod nas ima za manje od 400kn pa mi se cini dosta interesantna.

 Moj buraz ju je nabavio baš prošli petak i za sad je zadovoljan. Ja sam kratko isprobao tipkat i tipkovnica je skroz ok. Po meni se definitivno isplati za <400kn

vorpal mind, was it?
9 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

modecom lanparty volcano ili red dragon k553?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Spitfire_zg kaže...

modecom lanparty volcano ili red dragon k553?

 

REDRAGON KALA K557 u toj klasi ako ti pašu blue switchevi ...
dok ..ModecomLANPARTYVolcan imaš i brown i blue
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2018 12:23 (BoTiA).
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
BoTiA kaže...
Spitfire_zg kaže...

modecom lanparty volcano ili red dragon k553?

 

REDRAGON KALA K557 u toj klasi ako ti pašu blue switchevi ...
dok ..ModecomLANPARTYVolcan imaš i brown i blue

 Onda definitivno ova Modecom sa brown switchevima, plavi switchevi su glasni sami po sebi, a daleko najnekvalitetniji Outemu plavi su tu negdje sa zvukom stemerice...

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

nije bas stemerica

 

ali da, poprilicno su glasni....

 

djeci i meni to ne smeta... brown smo probali u dućanu i djeca su izabrala kliktavu verziju (blue)

9 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Hmm, niste baš pomogli. Dakle, red dragon je kvalitetnija ali je problem s glasnim zvukom tipki, jel? E sad je pitanje jel taj zvuk bude iritantan onome tko tipka ili okolini, pošto s ovim drugim nemam problema ;) 

Nisam još imao iskustva s tim tipom tipkovnica a tipkanje mi se svodi na w,a,s,d 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

pa najjednostavnije ti je otići u neku trgovinu i sam probati tipkati na blue i brown tipkovnici ... mi smo to probali i djeca su odabrala blue, brown im je bio pre tih ...

 

 

9 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

pošteno

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav,

Zelim prijeci sa membranske na mehanicku tipkovnicu, ali stvarno se nemogu odluciti koju bih kupio. Kao prvo neznam koje switcheve uzeti, bio sam u par ducana no rekli su mi da nemogu isprobati, stoga sam isprobao samo tipa e-blue i takve tipkovnice za koje nemam blage veze tko im proizvodi switchve. No sve su imale nesto kao cherry mx blue jako "kliktave", i neznam sto bih o tome mislio, svida mi se zvuk no znam da nisu idealni za gaming, zbog toga me zanima kakav je osjecaj sa mx brown.

Uglavnom jako mi se svida Hyperx alloy fps, no nema RGB. Ako ima itko neki prijedlog puno bi pomoglo hvala. 

Nisu mi bitni efekti osvjetljenja samo mi je bitno da mogu promjeniti boju kada zelim i kakvu zelim ;).

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Plave switcheve izbjegavaj za gaming, pogodniji su za tipkanje, red su linearni i ajmo rec "najbrzi" pa neki to vole, a sa brown switchevima ne mozes fulati jer im je potrebna jednaka sila aktivacije kao i red, ali imaju lagani bump koji ti govori kad se aktivacija dogodila. Sto se samog tipkanja tice nema ti prevelikih razlika medu tipkovnicama koje koriste iste switcheve, sve tipkovnice sa cherry mx switchevima su kvalitetne i robusne, pa jednostavno biraj koja ti se svida po dizajnu, dimenzijama, macro mogucnostima i osvijetljenju.

13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Max_settings kaže...

Pozdrav,

Zelim prijeci sa membranske na mehanicku tipkovnicu, ali stvarno se nemogu odluciti koju bih kupio. Kao prvo neznam koje switcheve uzeti, bio sam u par ducana no rekli su mi da nemogu isprobati, stoga sam isprobao samo tipa e-blue i takve tipkovnice za koje nemam blage veze tko im proizvodi switchve. No sve su imale nesto kao cherry mx blue jako "kliktave", i neznam sto bih o tome mislio, svida mi se zvuk no znam da nisu idealni za gaming, zbog toga me zanima kakav je osjecaj sa mx brown.

Uglavnom jako mi se svida Hyperx alloy fps, no nema RGB. Ako ima itko neki prijedlog puno bi pomoglo hvala. 

Nisu mi bitni efekti osvjetljenja samo mi je bitno da mogu promjeniti boju kada zelim i kakvu zelim ;).

 imam cherry mx brown u svojoj tipkovnici, i imaš toplu preporuku za njih
lagani, tihi (iako je to diskutabilno kod svake mehaničke tipkovnice), imaju bump na pola da znaš kad je tipka pritisnuta

dakle lagani za gaming, a opet imaš i taktilni feedback koji pomaže prilikom pisanja 

iako su cherry prekidači najkvalitetniji, mislim da sa bilo kojom vrstom i bilo kojim proizvođačem prekidača, ne možeš previše fulati, jer ipak mehanika je mehanika, osim nekih uber šroteks kineskih

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Hvala,

Mozete li preporuciti neku mehanicku tipkovnicu sa mx brown switchevima (ne moraju nuzno biti cherry mx ali nebi skodilo), treba mi full sized i u cjenovnom rangu od 700kn do 1000kn.

Zanima me jos da li postoji neka TKL tipkovnica sa blue switchevima sa HR layoutom, trazim je vec duze no nigdje je nemogu pronaci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Max_settings kaže...

Hvala,

Mozete li preporuciti neku mehanicku tipkovnicu sa mx brown switchevima (ne moraju nuzno biti cherry mx ali nebi skodilo), treba mi full sized i u cjenovnom rangu od 700kn do 1000kn.

Zanima me jos da li postoji neka TKL tipkovnica sa blue switchevima sa HR layoutom, trazim je vec duze no nigdje je nemogu pronaci.

 ja ti imam Ozone Strike Battle TKL, možeš ju nabaviti u brown ili red varijanti cherry prekidača kod nas, znam da nije full size i da nije plavi prekidač, ali meni je odlična

cijenom je 900 kn kod nas - https://www.nabava.net/search.php?q=ozone+strike+battle (ja ju kupio dok je bila 700 kn :D)

tipkovnica ima hr layout otisnut preko uk layouta, iako ima preklapanja i duplanja nekih znakova, barem imaš veliki enter, hrvatska slova i raspored otisnut na njoj za lakše snalaženje (pogotovo ako ju nećeš samo ti koristiti, meni tipkovnicu koristi i cura nekad pa pomogne)

meni je savršena jer ne uzima puno prostora na stolu, cherry prekidači, kvalitetno napravljena, taman što sam tražio kad sam ju kupovao 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice