Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.218.593
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kupio na kraju gore navedenu tipkovnicu.

55$ kad sam iskoristio bodove sa Gearbesta (-30% cijene).

 

Kad dođe bacim neki kratak review nakon nekog vremena korištenja.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Gorstak79 kaže...

ok, gugl je pomogo...ta velika enter tipka se zove uk/iso layout, a tipkovnica kakvu ja zelim, mora bit slim...nadjoh je ovdje:

 

https://www.links.hr/hr/tipkovnica-modecom-mc-800g-uk-layout-bezicna-usb-101200213?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

izgleda mi ko cokolada, cim sam je vidio sam pomislio aj ken hez? lipsa od bilo koje rainbow mehanicke, imho...

 

Jesi li kupio tipkovnicu?

Ako jesi, kakva su iskustva?

Koliko traje baterija?

6 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Adam kaže...
Gorstak79 kaže...

ok, gugl je pomogo...ta velika enter tipka se zove uk/iso layout, a tipkovnica kakvu ja zelim, mora bit slim...nadjoh je ovdje:

 

https://www.links.hr/hr/tipkovnica-modecom-mc-800g-uk-layout-bezicna-usb-101200213?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

izgleda mi ko cokolada, cim sam je vidio sam pomislio aj ken hez? lipsa od bilo koje rainbow mehanicke, imho...

 

Jesi li kupio tipkovnicu?

Ako jesi, kakva su iskustva?

Koliko traje baterija?

 

I jesam i nisam. Dosao doma s njom, bacio oko na otvorenu links stranicu otprije nego sam izasao u stana do doticnog, pa skuzio da postoji identicna, 800m izvedba ove 800g tipkovnice, koja nije wireless. Pa shodno tome, napravio jos jedan djir pjehe do linksa i zamijenio, uz nekih 50ak kuna nadoplate.. Noge mi otpale. Ali tipkovnica je savrsenstvo...ima poseban botun za minjanje osvijetljenja, ali moze se samo jedna boja odjednom izabrat i pokriva cijelu tipkovnicu. Neke tipke imaju dodatna "objasnjenja" na sebi cemu sto sluzi. Postoji odredjen razmak izmedju tipaka, doslovno izgleda kao udubine na pravoj cokoladi i prelijepa je za vidjeti. Tipka se tiho, jedino sto ja ponekad volim "posebno" zviznut enter nakon ukucavanja nekog koda i to se cuje kao da si lupio daskom o metal. Druga zamjerka je sto je raspored tipaka qwerty, ne nas qwertz i nema nasih slova. Ali doslovno je zelim pojesti kad je vidim, apsolutno najljepši komad bilo cega za pc sto sam do sada vidjeo. Nisam profic sto se tice tipkanja, tipkam ovako, po onlajn forumima i osjecaj je zadovoljavajuci, ali pretpostavljam da bi profesionalni tipkaci nasli pokoju zamjerku. Enter tipka je velika sto sam i htio, no nazalost lijevi shift je nesto duzi nego sto bi smio biti, odnosno nedostaje ona slash tipka pored njega, sto mi ponekad smeta, jer nisam naviknut koristiti ž, na kojem se dotična ovdje nalazi. To bi otprilike bilo to.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2018 15:28 (Gorstak79).
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Molio bih preporuku za minimalisticku tipkovnicu (bez ekstra tipki osim eventualno za glasnocu) ali da ima num keys i obavezno ISO layout. Također, pozadinsko osvjetljenje je veliki plus, a još veći da je svaka tipka zasebno osvijetljena te da su hrv znakovi. Sviđa mi se npr. Roccat Suoru, no ima gro proizvođača tipkovnica te možda netko zna još tipkovnica sličnih karakteristika...

 

Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Effectrix kaže...

Bok, evo baš jučer sam kupio Modecom Volcano Lanparty RGB s Brown switchevima. Na prvu mogu reći da mi se tipkovnica jako sviđa: izgled, kompaktnost, dizajn i prije svega odziv tipki, ali zbog nekih osobnih razloga mislim da ću se neko vrijeme još privikavati (prethodna tipkovnica mi je bila Logitech K120). Skužio sam da za svaku prednost tipkovnica također ima i neku manu zbog toga, ali to je barem moje osobno mišljenje, netko drugi će vjerojatno misliti drugačije.

Prednosti i mane:
+ za pisanje tipkovnica je neusporedivo bolja nego prijašnja membranska; imaš taktilni feedback kada stisneš tipku što po meni omogućava bolju preciznost pri pisanju
- veličina Enter tipke te položaj Ž tipke; nisam baš pobornik uskog Entera, ali da ću ovoliko lupati po slovu Ž umjesto po Enteru zaista nisam očekivao (pretpostavljam da se moram još malo priviknuti); također očekivao sam veći ili barem isti otpor tipki nego na prijašnjoj tipkovnici

+ zvučni feedback - što se tiče pisanja po meni je prednost jer smanjuje pogreške prilikom tipkanja
- iako je brown tiši od blue switcheva mislim da tko god je s tobom u sobi će izluditi od ove razine buke jer je daleko veća razina buke nego kod membranskih tipkovnica; meni osobno ne smeta jer imam slušalice
+ položaj Spacebar tipke; tipka je pozicionirana vrlo dobro po meni jer više ne moram lupati po rubu Spacebara već direktno po sredini tipke - bolji odziv tipke jer lupam direktno po switchu i neće mi se brzo pokvariti tipka i početi zapinjati kao na prethodnim tipkovnicama
- tipka Alt mi se čini da je više prema lijevo postavljena nego na prethodnoj tipkovnici; malo mi je teško lupati tipku palcem koja mi je točno ispod dlana, ali opet trebam se priviknuti
+ upalio sam LoL, bacam spellove bez problema; odziv bolji nego na prijašnjoj tipkovnici
- idem pingat nekoga i moram slomiti palac da bi stisnuo Alt
+ upalio sam WoW, bacam spellove, odziv opet bolji nego na prijašnjoj
- idem baciti spell koji mi se nalazi na onoj tipki sa strelicama (između Shift i Y tipke) i skužim da te tipke uopće nema; lijeva Shift tipka proširena je preko te tipke koje nema - po meni prednost za FPS, za ostale igre baš i ne
+ tipkovnica je jako kompaktna i zauzima puno manje mjesta na stolu od prijašnje jer nema Numpad
- u Blenderu idem promijeniti pogled na objekt s Numpad 1 i stisnem prstom na stol jer numpada nema (glupa stvar koju sam previdjeo); neke refleksne navike ću izgleda morati promijeniti uz pametno rebindanje tipki
+ RGB osvjetljenje izgleda stvarno cool, uz pregršt različitih modova rada; po meni za LAN super (mislim samo ime Lanparty govori sve)

- RGB wow faktor je trajao valjda 10 min; također 99% vremena zurim u ekran i svaka RGB svjetlina iznad minimalne na tipkovnici mi samo odvlači pažnju

Eto to bi bilo nekakvo moje iskustvo od jednog dana korištenja ove tipkovnice. 

 

Postoji mogucnost programiranja neke macro tipke?

Volim namjestit da mogu sa jednom tipkom otvorit browser ili music player i slicno?

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Jel postoji koja bezicna tipkovnica sa pozadinskim osvjetljenjem a da je ispod 400kn? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
...pogledaj post na pocetku stranice...
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
djigibao kaže...
...pogledaj post na pocetku stranice...

 ne bih bas mehanicku uzimao zbog glasnoce jer mi treba za coworking space

10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Jeli mi moze netko preporuciti neku tipkovnicu koja se tiho cuje kad se tipka a da kosta max 300kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav!

Trebao bih novu tipkovnicu. Htio bih da je mehanička, da ima odmorište za dlanove, bilo bi lijepo da se Windows tipka da isključiti i bilo bi lijepo da ima "Fn" tipke. Spreman sam izdvojiti 700, 800 kuna. 
Što bi preporučili?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
chutac kaže...

Pozdrav!

Trebao bih novu tipkovnicu. Htio bih da je mehanička, da ima odmorište za dlanove, bilo bi lijepo da se Windows tipka da isključiti i bilo bi lijepo da ima "Fn" tipke. Spreman sam izdvojiti 700, 800 kuna. 
Što bi preporučili?

Probao sam ovu jednom, odlična je!

Također je u buđetu. :)

 

roccat-ryos-mx-black

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ok, hvala na preporuci, budem ju proučio :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Okej, samo naprid. Probaj agresivno tipkati :)

 

Sritno!

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Inače nisam baš blag prema tipkovnicama, čudo je što je Razer Arctosa izdržala skoro 10 godina 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Stari moj, kužim te, onda bi to čudo trebalo biti baš za tebe.

 

p.s. evo još jedna mala pomoć ako nisi vidio slučajno!

 

bolex/koju-mehanicku-tipkovnicu-kupiti

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Nadam se :D

Taman da ju naručim i vidim da je cijena sa 700 skočila na 1124. Svašta...

Ništa od Roccata 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
chutac kaže...

Nadam se :D

Taman da ju naručim i vidim da je cijena sa 700 skočila na 1124. Svašta...

Ništa od Roccata 

 

700kn - https://www.hgshop.hr/proizvod/tipkovnica-roccat-ryos-mk-gaming-mx-black-zicana-usb-crna/207811

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Danke!

E, samo da pitam, kako da ustanovim koji je ovo model(tj. podmodel) Ryos tipkovnice?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
djigibao kaže...

 

Postoji mogucnost programiranja neke macro tipke?

Volim namjestit da mogu sa jednom tipkom otvorit browser ili music player i slicno?

 

Isprika na kasnom odgovoru. Tipkovnica koliko znam ne podržava programabilne macro tipke, ali ima multimedijske tipke koje pritiskom na kombinaciju dvije tipke pokreću defaultne aplikacije.

 

Također htio bih se nadovezati na svoj prijašnji review ove tipkovnice i nadodati da nakon podužeg korištenja sam stvarno jako zadovoljan - za gaming je vrlo dobra, a za pisanje i općenito rad na kompu je vrhunska. Mislim da se definitivno isplati.

10 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Vjerojatno ste svi čuli za Redragon Gaming Keyboard (ovdje imate kratak opis tipkovnice) ali neznam dal ste probali ovu tipkovnicu.

Ja osobno nisam ljubitelj jeftinije periferije ali ovo je stvarno best buy. Osobno sam ju isprobao i mogu reći da nisam primjetio nikakvu razliku između nje i ROCCAT Suora koja je duplo skuplja. Jedino što ja nevidim gdje naručiti kod nas. Tako da ako stvarno vam nije bitna brand tipkovnice a tražite neku za gaming i da isprobate mehaničku tipkovnicu za 39$ možete ući u svijet mehaničkih tipkovnica. Osjećaj igranja je skroz drugačiji, kao prelazak s HDD na SSD. Očekujte tipkovnicu za gaming ne tipkanje jer jer bar meni užasno tipkanje tekstova na mehaničkim tipkovnicama, zato je puno bolja moja stara Roccatica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Mislim da je Redragon bio na Infogameru, ali ne mogu naci koji ih shop prodaje.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

U chipoteci ima red dragon misevi mozda ima i tipkovnica...mozda ih drze i u megastoreu

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ja sam imao priliku isprobati ju jos prije Reboota, ali da bio je Redragon na Reebotu i ta tipkovnica po promo cijeni od 400 kn. 


Sad mi je žao što nisam uzeo jednu pa nek stoji u kutiji :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pp, op. Došla danas.

Trebalo im je 2 tjedna da je shipaju jer su se taman vratili s nove godine, a zalihe prazne bile.

Izbjego carinu, znači milina 

 

Nakon nekog vremena korištenja bacim review.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
AmonZero kaže...

Pp, op. Došla danas.

Trebalo im je 2 tjedna da je shipaju jer su se taman vratili s nove godine, a zalihe prazne bile.

Izbjego carinu, znači milina 

 

Nakon nekog vremena korištenja bacim review.

 Stvarno lijepo izgleda, jel to ona sto moze i wireless biti sto si linkao ranije?

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.3.2018 20:07 (zzZZzz).
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Tako je. Stavio sam nadporuku na prethodni post da možete povezat na šta se referenciram.

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Idealist kaže...

Molio bih preporuku za minimalisticku tipkovnicu (bez ekstra tipki osim eventualno za glasnocu) ali da ima num keys i obavezno ISO layout. Također, pozadinsko osvjetljenje je veliki plus, a još veći da je svaka tipka zasebno osvijetljena te da su hrv znakovi. Sviđa mi se npr. Roccat Suoru, no ima gro proizvođača tipkovnica te možda netko zna još tipkovnica sličnih karakteristika...

 

Hvala unaprijed

 uzeo sam logitech g413. Hvala svima na savjetima

12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ima li tko možda iskustva sa Logitech Illuminated K740 ?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

AmonZero Anne Pro Review

 

Evo dobio sam tipkovnicu u ponedjeljak i od tada mi je na poslu i koristim ju cijelo vrijeme.

Tipkovnica je fantastična, pogotovo za tu cijenu koju sam ja dao za nju (di sam izbjego carinu i snizio cijenu za 30% sa bodovima na GB).

Naravno jos se uvijek privikavam na 60% tipkovnicu i layout koji dosad nisam koristio, al mi je full dobra kombinacija za programiranje jer su znakovi jako lijepo raspoređeni. To mi je manji minus, al on će se riješit s vremenom kad se full naviknem na layout i koristenje FN tipke da bi pohvatao ostale funkcije na ovoj 60% tipkovnici .

 

Kvaliteta izrade jako dobra, nema nikakvog škripanja, sve vrlo dobro napravljeno i povezano. Tipke normalne glasnoće kao standardni brown switchevi koje sam ja odabrao ovdje (Dolazi u Brown, Red i Blue varijantama). Switchevi su Gateron i kad ih usporedim sa MX Cherry (oba brown) razlika je mala. Moja Fnatic rush se nešto slabije čuje na pritisak tipke, ali to je vjerovatno što je napravljena od nekog gumiranog materijala za razliku od Anne koja je full neka plastika. Space i ove tipke s ruba tipkovnice se malo glasnije čuju, al to je skoro kod svake tipkovnice. Malo je povišena tak da ako ispravno tipkate po tipkovnici pa nećete imat problema ili bi vam preporučio možda i neki wrist rest da si stavite. Ja ju recimo samo za tipkanje koristim, al da igram igre garant bi neki wrist rest uzeo. 

 

Tipkovnicu možete povezat bežično sa BT, čak dobijete i USB reciever što je plus. Malo mi je trebalo da pohvatam kak funkcionira spajanje sa mobom jer se nekad hoće spojit, a nekad ne, pa ne znam dal je do mene il tipkovnice, al ono uspio sam se povezat. Možete tipkovnicu povezat čak i s mobitelom i koristit ju da se krećete kroz mobilno sučelje kao na desktopu i pišete poruke što je isto super. Način povezivanja tipkovnice s drugim BT uređajem je super izveden na tipkovnici. Ona vam kad uđete u BT mode sugerira sa osvjetljenjem njeno trenutno stanje dali je povezana s nekim uređajem, koji BT profil koristi, unos koda za povezivanje uređaja i ostalo. Kad povezete mobitel i tipkovnicu, možete preuzeti mobilnu aplikaciju preko koje imate brdo mogučnosti customizacije vaše tipkovnice. Recimo možete mijenjat osvjetljenje, layout tipkovnice, dodavat makro i ostalo. Promjena layouta mi je fantastična opcija i samim time možete podesit tipkovnicu da radi kako vi želite. Možete definirati 4 različita layout slota gdje za svaki definirate što želite da vam svaka tipka radi (možete mijenajt raspored znakova) te još imate drugi pod layout gdje definirate kombinaciju FN tipke sa ostalima (to vam je da prokrijete DELETE, Arrows, F1-F12 i sve ostale tipke koje su izbačene zbog 60% layouta). Layout mijenjate il preko mobilne ili pritiskom dvije CTRL tipke što vam rotira vaša 4 predefinarana layouta.

 

Osvjetljenje je full RGB. Kao što rekoh imate jedno 10-tak predefiniranih modova i još možete preko mobilne aplikacije sami definirat svoj RGB layout i reć kak želite da vam pojedina tipka svijetli na tipkovnici. Rotrat kroz različita osvjetljenja možete mijenjati i na tipkovnici koristeći FN tipku.

 

Tipkovnicu možete koristiti bežično il putem kabla. U njoj imate bateriju koja se btw ne može ugasiti (možete ugasiti osvjetljenje i to je to), al vidio sam da su ljudi na reditu radili modove na njoj i samo kupili jednostavan ON/OFF switch, izbušili rupicu na kućištu i zalemili na bateriju i sad mogu isključit bateriju da se ne troši. Ja razmišljam da to isto napravim. Ja ju koristim cijelo vrijeme preko kabla. Za trajanje baterije još ne znam kolko traje, al ljudi tvrde da ide i preko mjesec dana bez punjenja što je super.

 

Tipkovnica je rađena po nekim standardima tako da za nju možete naručit kučišta i keycaps-ove na netu i napravit da iz vana izgleda kako vi želite.

 

Neki lik na reditu je krenio malo čačkat po softweru od same tipkovnice i dodaje brdo novih mogučnosti i featurea koje pravi developeri nisu uključili u proizvod. Tak da će bit svega.

 

 

Znači ukratko:

 

PLUSEVI:

  • Veličina
  • Kvaliteta izrade
  • Switchevi
  • Mogućnost da ju koristite bežično
  • RBG osvjetljenje
  • Brdo customizacije (Layout, osvjetljenje, makro)
  • Cijena (znači s popustom i bez carine, kak sam ja prošo)
  • Baterija traje mjesec dana

 

mali minusi:

  • Nekad malo zeznuto povezivanje 2 uređaja s BT (možda moje neiskustvo)
  • 60% je tipkovnica, tak da će vam trebat vremena da se naviknete na kombiniranje FN i drugih tipki
  • Bez modifikacije baterija vam je cijelo vrijeme ON 

 

Mislim da bi i da sam platio full cijenu tipkovnice bio jako zadovoljan s onime što sam sve dobio od featurea.

Neam pojma kak su sve to mogli natrpat u to malo čudo 

 

 

Ak imate bilo kakvih pitanja, slobodno se obratite na PM il vamo u temi.

 

 

Et ne znam više što da napišem, mislim da sam sve pohvato. 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
AmonZero kaže...

AmonZero Anne Pro Review

 

 

 

Gledam sada tu tipokovnicu na BangGoodsu po 65 eura. Rekao si da si nekako izbjegao carinu - kako oni opce izracunaju cijenu carine za taj proizvod? uzeo bi tipkovnicu, al kao i uvijek, ne da mi se zajebavat s carinom ako dode do toga...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice