Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.222.624
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Radit ce ti nasi znakovi bez otiska ili ne - slova ne ovisi o tisku na tipkama, nego o postavkama sistema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Može preporuka do max 800kn po mogućnosti sa HR layoutom, ili da je bar slično.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2018 15:47 (shadowlapy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
shadowlapy kaže...

Može preporuka do max 800kn po mogućnosti sa HR layoutom, ili da je bar slično.

 znam da ozone strike battle ima hr layout (posjedujem ju) koji je odštampan preko uk layout-a

cherry prekidači, cijenovno mislim da ti je tu negdje oko 800 kn, ali provjeri malo 

ako ti ne smeta to što je TKL, preporuka

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.9.2018 21:07 (matija656).
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Zna li netko ima li ova Roccat Suora FX HR ili US layout?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
FileFicho kaže...

Zna li netko ima li ova Roccat Suora FX HR ili US layout?

Ja sam je kupio sa US layoutom.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
11 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kupujem mehaničku tipkovnicu.

Boli me penis za rainbow pozadinsko osvjetljenje tipaka, bitno mi je da tipke ne proizvode iritantne zvukove cvilenja i skvičanja.

HR layout obavezno.

Želim da ima jako nizak input lag pošto će biti korištena za kompetitivno gejmanje.

 

Spreman sam izdvojiti oko 1000 kuna, ali rado bih prošao što jeftinije moguće - dok god tipkovnica zadovoljava gore navedene kriterije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 13:15 (pavlovs_dog).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Imam jedan problem,radi se o tipkovnici Genesys Rhod 600

 .Sve tipke na njoj rade normalno dok ne pokrenes neku igru (Nebitno koju,u svakoj isti problem).

Kada recimo zelim ici naprijed (s tipkom W) lik u igri pocne stucat (krene pa stane,krene pa stane...) sve dok ne stisnem tipke A i D dok drzim tipku W, tek se tada pocne kretat normalno dok opet ne stanes (Pustis sve tipke).

 

Do sada sam probao Slj.:

 

*Ustekao u druge USB portove

*Istekao sve i samo ostavio tipkovnicu i mis

*Reinstairao drajvere (Isto napravio u Device Manageru)

*Disejblo antiv.program

*Napravio Key Mapping

*Promjenio layout u settingsu 

*Zamjenio tipke u igri

 

Da stvar bude zanimljivija tek kad sam pristekao staru tipkovnicu (dosta  staru) na njoj je radilo sve NORMALNO i nije bilo nikakvih problema.

Pa me zanima dali je netko imao slicni problem ili zna rijesiti ovaj misterij,bio bi mu jako zahvalan.Tipkovnica je jos u garantnom roku, pa ako se to ne rijesi saljem je na servis.

 

P.S.

 

Sorry ako sam off topic !

 

 

*# @Frk #*/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ja ti mogu preporučiti Razer Huntsman.

UK layout, sa HR znakovima, koji su prozirni tako da i kroz njih prolazi svjetlost.

Danas mi je stigla, 1.019,00 kn u Santa Domenici.

Ne cvili i ne skiviči, ali ima nove Razer switcheve (tipa Mx blue, Razer green), znači glasne.

Prešao sam na nju sa 6Gv2

14 godina
neaktivan
offline
Savjet za izbor mehaničke tipkovnice

Htjeo bi si kupiti mehaničku tipkovnicu, ali sam zapeo u dvojbi između ova dva modela pa bi mi savjet dobro došao :)

 

Prva opcija: Logitech G413

 

Druga opica: Roccat Suora

 

 

Tipkovnicu koji kupim ći koristit 70% za pisanje a 30 % za igranje igara. I naravno zvuk pritiska tipke na mehaničkoj tipkovnici ovožavam :)

10 Logitech G413
1 Roccat Suora
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 23:08 (Rolac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Prošli tjedan uzo G413 Silver model, predobra mi je, jako je kvalitetno napravljena. Htio bi ja G513 noviju sa RGB, al puno novaca pa ništa od tog.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Da li netko zna u Zagrebu firmu koja gravira slova na tipkovnice?
Unaprijed zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

bok, 

 

može preporuka za tipkovnicu do 300 kuna.

 

Netreba biti mehanička, samo da je osvijetljenje tipaka, znači da ne probija svjetlo sastrane i da tipkovnica izgleda ko lunapark, nego da je samo osvijetljeno slovo.

 

Do sad sam imo Genius kb-g265 i služila je dobro, možda se malo bolje moglo osvijetlit ta slova, možda ima šta bolje sada na tržištu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ima u Linksu dobra akcija ovaj vikend za 400kn
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

postoji li ijedna mehanicka rgb bijela tipkovnica,po mogucnosti blue switches i tenkeyless

Bog,hrvati,real madrid i evil access!
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Samo da javim kako ipak nije crkla tipkovnica Genius KB-g265,,, zablokirala je tipka š i starci nisu znali odblokirat, a tipkovnica tada više nije htjela reagirat... za tipkovnicu staru 5 godina to je bila prva i jedina greška... jedino zna "ispast" iz usb-a, ali to je rijetko, možda sam svega 5 puta moro isključit-uključit, vjerujem da se i na puno skupljim dešava isto.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
DiRT kaže...

Prošli tjedan uzo G413 Silver model, predobra mi je, jako je kvalitetno napravljena. Htio bi ja G513 noviju sa RGB, al puno novaca pa ništa od tog.

 Gdje i kolko para?

15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Koja je sada recimo best buy tipkovnica sa nekim tihim mehaničkim prekidačima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ovosi kolko love i koja veličina tipkovnice te zanima.

A kad kažeš tihi mehanicki prekidaci, što to točno znaci ? Da u obzir ulaze samo red ili da ne smiju biti blue ?

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
bik kaže...

Koja je sada recimo best buy tipkovnica sa nekim tihim mehaničkim prekidačima?

 Ova ti bas ima silent switcheve klik, ako ti je to prevelika cifra trazi neku sa cherry mx red switchevima koji su najtisi od ovih standardnih switcheva (blue, black, brown, red), onda npr imas ovakvu jeftiniju opciju klik.

 

 

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Tako do 100eur, full layout. Ne kuzim se u mehaničke prekidače, ono nabrzinu sto sam probao su večinom bile glasne za moj ukus, bile su i neke tiše al sam zaboravio modele.

Ova RUSH Pro Gaming Silent mi se cini dobrom, koje su alternative?

13 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
jelincav kaže...
DiRT kaže...

Prošli tjedan uzo G413 Silver model, predobra mi je, jako je kvalitetno napravljena. Htio bi ja G513 noviju sa RGB, al puno novaca pa ništa od tog.

 Gdje i kolko para?

 U mall hr prije tjedan dana na akciji 630kn.

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ja ti imam Fnaticovu Rush, al nije Silent, vec kao obična sa brown i nije uopce glasna tipkovnica jer je materijal neka kao gumena plastika pa se ne čuje tolko klikanje to. Ja sam direktno s njihove trgovine kupio i mislim da me izasla nekih 500kn (iskoristio sam i neki kupon).

 

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
8 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Moze misljenje za ovu tipkovnicu Gamdias hermes p1 rgb mehanicka,  na popustu u linksu 300kn, jel valja to sta za te novce.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
...prosla baba s kolacima, nije vise 300kn...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
8 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Krivo sam vidio 399kn je sa kodom sa HCL a

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav ljudi, tražim wireless tipkovnicu. Prvenstveno za programiranje, upala mi je logitechova k380 u oči no nigdje nema plave boje. Ako ima netko još preporuka samo šibajte i hvala 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Trebao bih preporuku tipkovnice sa plitkim hodom(ili kako se god to vec zove). Tipkovnica bi vecinom sluzila za programiranje, ali i za povremeno gameanje. Nemam neki cjenovni rang, ali sigurno ne bih isao preko 700-800kn. Najbitnije mi je da ima plitki hod, jer sam navikao na to na laptopu pa sad nemogu niti pisati normalno na mehanickim tipkovnicama. Takoder treba imati numpad.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Logitech MK240
Samo da javim da sam ju vidio i isprobao u HG Spotu. Oduševljen. Ima otisnuta kao primarna HR slova, i veliki enter. Tipke mekane i vrlo tihe, preugodne, njihov hod taman, ni prekratak ni dug.

To što je značajno manja dimenzijama mi je presudan plus u odnosu na MK235, ostaje više mjesta za miša i ostalo na stolu, lakše baratanje
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Sad vise nisam ogranicen na trgovine samo u Hrvatskoj. Dugo vec planiram kupiti novi tipkovnicu, po mogucnosti mehanicku i to prvu u zivotu, pa sad mogu i prijedlozi s kineskih stranica odnosno njihovih brandova. Meni je za oko zapela Tronsmart TK09R tipkovnica, znam da sam i prije viđao ovdje na forumu da se preporučuju Motospeed tipkovnice.

 

Buđet mi je do nekih 500kn.

 

Što više boja, multimedijalne tipke (odvojene i u kombinacijama s F tipkama), wrist rest

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ja drage volje preporučjem Anne Pro ako netko želi tipkovnicu minimalističkog dizajna sa brdo funkcionalnosti i mogućnosti customizacije.

Imam ju od tamo 2 mjeseca ove godine i prezadovoljan sam. Sad su izbacili i verziju 2 koja ima neke nove feature (hardverske i softwerske), a samim time će i software od prve verzije nadogradit tako da će ova prva verzija biti optrilike 1.8.

Jednostavno bolestan omjer uloženog i dobivenog.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice