Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša izdvojena tema

poruka: 6.051
|
čitano: 1.178.870
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
DangerousB kaže...
X3M kaže...
DangerousB kaže...

moze li preporuka za neki gejmerski mis do 100km pretezno za bf1 iz ove radnje bih kupio imtec.ba nasao sam Cooler Master Devastator II tastatura + mis za 80km jel valja cemu to?

 preporucio bih ti ovaj ili ovaj

 ja sam mislio da je ova g302 los mis ili sam ja nesto krivo shvatio

 od nekih je bolji od nekih je losiji.

 

bolje je od ovog coolermastera kojega si naveo.

 

dao sam ti samo prijedlog od onoga sto vidim na webshopu koji si naveo

 

da si u HR predlozio bih ti Modecom MC-GMX4 :D

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
X3M kaže...
DangerousB kaže...
X3M kaže...
DangerousB kaže...

moze li preporuka za neki gejmerski mis do 100km pretezno za bf1 iz ove radnje bih kupio imtec.ba nasao sam Cooler Master Devastator II tastatura + mis za 80km jel valja cemu to?

 preporucio bih ti ovaj ili ovaj

 ja sam mislio da je ova g302 los mis ili sam ja nesto krivo shvatio

 od nekih je bolji od nekih je losiji.

 

bolje je od ovog coolermastera kojega si naveo.

 

dao sam ti samo prijedlog od onoga sto vidim na webshopu koji si naveo

 

da si u HR predlozio bih ti Modecom MC-GMX4 :D

 trazio sam taj modecom ali ga nigdje u Sarajevu nema :( ali hvala ipak

7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
DangerousB kaže...

 trazio sam taj modecom ali ga nigdje u Sarajevu nema :( ali hvala ipak

 zovi Imtec i neka ti ga naruce 

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
DangerousB kaže...
X3M kaže...
DangerousB kaže...

moze li preporuka za neki gejmerski mis do 100km pretezno za bf1 iz ove radnje bih kupio imtec.ba nasao sam Cooler Master Devastator II tastatura + mis za 80km jel valja cemu to?

 preporucio bih ti ovaj ili ovaj

 ja sam mislio da je ova g302 los mis ili sam ja nesto krivo shvatio

 Nisam ga imao, ni proučavao, ali znam da se svaki tjedan bar 1-2 put spomene. Pogledaj search za G302, dvije stranice rezultata. Pretpostavljam da je dobar izbor za tu lovu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
DangerousB kaže...
X3M kaže...
DangerousB kaže...

moze li preporuka za neki gejmerski mis do 100km pretezno za bf1 iz ove radnje bih kupio imtec.ba nasao sam Cooler Master Devastator II tastatura + mis za 80km jel valja cemu to?

 preporucio bih ti ovaj ili ovaj

 ja sam mislio da je ova g302 los mis ili sam ja nesto krivo shvatio

 Gledajuci cijene u HR g303 je samo 60kn skuplji od g302, a puno je bolji mis. Najvaznija razlika je sto ima bolji senzor (trenutno najbolji na trzistu, isti senzor imaju g pro, g403, g900), za razliku od g302 dodali su jos dvije teflonske nozice sa bocnih strana, g302 je znao naginjati na strane sto je ljudima smetalo, rijesen je problem sa klepetanjem senzora i ako se ne varam g302 nema kabel oblozen tkaninom dok g303 ima. Sve u svemu za malo vise novaca se dobije puno bolji i doradeniji proizvod.

 

Mis je dosta malen i lagan, ovaj oblik dijamanta izgleda malo zbunjujuce, ali zapravo jako lijepo lezi u ruci. Ja npr imam manju saku i pase mi, brat ima vecu sapu i njemu isto pase, uglavnom po pitanju dizajna nismo mogli naci neku zamjerku.

15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

a nasao sam i ponudu razer abyssus 1800 + podloga goliathus podloga za 115km mozda je to bolja opcija? A evo nasao sam ovaj g303 150km u sarajevu bas pretjeruju sa cijenama u bosni i jos jedan sam nasao samo mis razer abyssus Ambidextrous 2014 za 94km

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 14:03 (DangerousB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

U zadnjih par stranica spominje se podosta g403. Sad u linksu ima rival 300 za 439kn. Za koji je preporuka? Igram WoT i otisao mi je sharkoon fireglider onaj mat bio je ok mis.  Vise drzim mis semi claw. Volim da mi je korijen dlana na misu. Hvala puno

9 G403
3 Rival 300
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2017 0:04 (cveletdi).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Evo da se i ja pridružim hvalospjevima o G403. Planirao sam nabaviti žičanu verziju prvo prilikom kad bude na nekoj boljoj akciji, ali na njemačkom Amazonu se pojavila wireless verzija za 520 kn zajedno s dostavom pa nisam mogao odoljeti. Miš je danas stigao i na prvi pogled mi se čini savršenim. Nema nikakvog zveckanja kotačića ili senzora, lagan je čak i s utegom i ergonomski je jako dobro napravljen (nebo i zemlja razlika s obzirom na moj stari Darkglider). Ja imam nešto veću ruku i definitivno bi mi ga bilo malo nezgodno koristiti s palm gripom, ali budući da ja imam stvarno nedefinirani grip to mi ne predstavlja nikakav problem. Nema nikakvih problema s wirelessom i jako mi se sviđa kako su riješili punjenje i prijemnik. Jedino što bi možda bilo zgodno da su u kutiju ubacili i rezervne nožice za svaki slučaj, pogotovo s obzirom na cijenu, ali eto.

 

Sve u svemu, čini mi se da je miš stvarno super, a i bolje mu je, s obzirom na cijenu.

Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Samo da javim da sam na kraju uzeo Trust GXT 25. Za sad sam jako zadovoljan. Ne vjerujem da možete dobiti bolji miš za 100kn 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
war3_tft kaže...

Ovisno o gripu g pro, g403 ili g303. Svi imaju isti vrhunski senzor tako da s te strane ne mozes fulati, jedino bi bilo dobro da ih negdje isprobas koji ti najbolje lezi.

Ja imam g303, to je najmanji i najlaksi medu ekipom, super je za claw i fingertip grip. Jedan kolega se dvoumio izmedu g403 koji je ergonomski i vise za palm grip i izmedu g pro, na kraju je uzeo ovaj drugi jer ima "sigurniji" dizajn tj pase vecem broju ljudi i super je zadovoljan.

Ako ipak zelis probat mis i kojim slucajem zivis u Zagrebu ili imas prilike doci odi u Links na Tresnjevci, tamo ce ti odpakirati mis da ga isprobas kak lezi u ruci.

 Na kraju sam se odlučio za G pro miš, naručio jučer dopodne iz Linksa i danas mi stigao poštom! :) Isprobao sam ga malo igrajući Overwatch i za sada sam prezadovoljan. Nisam nikad imao iskustva sa gamerskim miševima i ovo me ugodno iznenadilo... Miš izgleda jednostavno,ima par tipki i to je sve što mi treba... Hvala svima na savjetima 

8 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Trebam savjet.

Gledam gejmerskog miša i ne mogu se odlučiti.

 

Naime, htio sam g502 ali probao ga i premali je za moju šapu... jednostavno donji dio dlana ostane prazan i vuce se po podu (palm grip).

Sad gledam Kone EMP ili Rivala 700... kod kona mi fale tipke, a kod rivala još i što izgleda težak i skup je.....

(kad se sjetim da logi g502 ima za one tipke sve složiti i to - za svaku igru posebno...  i kad pomislim što bi mogao s njim u browseru, mail... jao...)

 

Trenutno za igre koristim stari razor diamondback 3g.....

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Pogledaj Zowie EC1-A

LoL EUW - pomijac - https://500px.com/darkonakic HS-HotS Pomijac#2840
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
darko099 kaže...

Pogledaj Zowie EC1-A

 

Budem bacio oko... :)

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Ako imas vecu sapu probaj Rival 300, ima provjereni pmw 3310 senzor koji je odlican i dosta je jeftiniji od Rival 700 koji ima takvu cijenu zbog raznih nepotrebnih gluposti koje su nabacali na njega.

 

Mozes probati i Deathadder, evo bas sam nasao ovaj po dobroj cijeni, to je model iz 2013. ali sto se tice senzora to je prakticki isti senzor koji imaju noviji Deathadder modeli, on ima Avago S3988 senzor, a noviji imaju Avago S3989 koji je prilagoden za veci DPI (koji vecina ljudi nikad niti nece iskoristiti).

 

Po meni najbolja opcija bi bio Logitech g403, ali ako ti je g502 malen onda bi ti i ovaj bio sad kad sam pogledao dimenzije ta dva misa.

7 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Dali je sharkoon fireglider najbolje sto se moze naci za 200tinjak kuna za palm (eventualno claw) grip? 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
crnmarin kaže...

Dali je sharkoon fireglider najbolje sto se moze naci za 200tinjak kuna za palm (eventualno claw) grip? 

 ako mozes se jos isprsit za 50tak kn vise preporucujem ti ovaj mis

 

https://www.links.hr/hr/mis-modecom-volcano-mc-gmx4-opticki-7200-dpi-crni-usb-podloga-volcano-elbrus-101800321

 

jeftinja verzija G502, sa Pixart PMW 3330, a i dobijes podlosku s njime 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Zanimljiva ponuda svakako, razmislit ce se, fireglider mi izgleda malo veci za moju šapu, al i ovo mi se cini zanimljivo.

Koju podlogu uz fireglider ako se ne odlucim na GMX4

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Za tog Fireglidera nemam pojma kakav senzor ima dok Modecom ima provjereno dobar senzor, kupilo i pohvalilo ga je vec podosta forumasa. Koju god podlogu od 50-70kn uzmes bit ce dobro, evo ja npr imam ovu i nemam zamjerki, jos je to starija verzija koja nema prosiveni rub.

 

Sve u svemu po mome ti je najbolje uzeti ovaj combo Modecom+podloga sto je kolega gore linkao.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
war3_tft kaže...

Za tog Fireglidera nemam pojma kakav senzor ima dok Modecom ima provjereno dobar senzor, kupilo i pohvalilo ga je vec podosta forumasa. Koju god podlogu od 50-70kn uzmes bit ce dobro, evo ja npr imam ovu i nemam zamjerki, jos je to starija verzija koja nema prosiveni rub.

 

Sve u svemu po mome ti je najbolje uzeti ovaj combo Modecom+podloga sto je kolega gore linkao.

 Aha, cini se super ponuda. Moguce da ce biti tako.

11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
crnmarin kaže...

Zanimljiva ponuda svakako, razmislit ce se, fireglider mi izgleda malo veci za moju šapu, al i ovo mi se cini zanimljivo.

Koju podlogu uz fireglider ako se ne odlucim na GMX4

 fireglider je idealan za velike šape, ja već mjesecima razmišljam čime ga zamijeniti jer ne dolazi mi više u obzir ništa manje od 130mm dužine

na poslu sam promijenio sve miševe koje imamo u firmi i uvijek mi se vuče donji dio dlana po stolu, što nije veliki problem na poslu obzirom da ionako ponajviše koristim tipkovnicu

 

inače za fireglider, miš kao miš je inače vrlo dobar, barem meni osobno (igram uglavnom rpg i strategije, tek poneku sp pucačinu), a dobar je i ženi (igra rpg mmo-e uglavnom)

imam ga već 3-4 godine i radio je perfektno donedavno otkako tu i tamo ponekad zna zablokirati na kratko, ali dignem ga i lupnem lagano po stolu i radi opet

uzeo bi ga ponovo bez razmišljanja, ali baš me vuče promjena

 

kad već komentiram, vidim da ovaj rival 300 ima popriličnu dužinu i zato mi dolazi u obzir, ima li kakvih iskustava s njim, pogotovo za palm grip?

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
picajzla0707 kaže...

 

kad već komentiram, vidim da ovaj rival 300 ima popriličnu dužinu i zato mi dolazi u obzir, ima li kakvih iskustava s njim, pogotovo za palm grip?

 Probao sam ga ja u linksu i meni osobno je bio prevelik jer imam manju saku, evo bas mjerio od zapesca do vrha srednjeg prsta 19cm. Tebi bi vjerovatno pasao jer je to jedan od vecih miseva i ima sire "dupe" od prednjeg dijela i bas je za palm grip, ako si u Zagrebu najbolje ti se zaletit do linksa na Tresnjevku i tamo ce ti otvorit kutiju da probas. Sto se tice senzora tu nemas brige jer ima provjereni i odlican pmw3310 senzor koji je jedan medu najboljima.

11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
zahvaljujem, inače sam u zadru i vidio sam da ga imaju na lageru, pa ću isprobati poslije posla (ako ga budu htjeli izvaditi)
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
picajzla0707 kaže...
zahvaljujem, inače sam u zadru i vidio sam da ga imaju na lageru, pa ću isprobati poslije posla (ako ga budu htjeli izvaditi)

Ma kakav rival, uzmi Logitech G900 bežični.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Valentin17 kaže...
picajzla0707 kaže...
zahvaljujem, inače sam u zadru i vidio sam da ga imaju na lageru, pa ću isprobati poslije posla (ako ga budu htjeli izvaditi)

Ma kakav rival, uzmi Logitech G900 bežični.

 ružan dozlaboga i prije svega preskup

ne sviđaju mi se transformers miševi, više preferiram klasiku i što manje điđa-miđa po njima (od svjetlećih do meni bespotrebnog viška gumbića)

13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
picajzla0707 kaže...

(od svjetlećih do meni bespotrebnog viška gumbića)

Ma daj, pa moraš biti in, vidiš da Lucidius uvodi taj trend.

Evo ja npr. sada tražim RGB RAM.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2017 16:02 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Valentin17 kaže...

Ma daj, pa moraš biti in...

 baš neću

 

nisam se imap što razmišljati, mišonja mi odlično leži u šapi

13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
picajzla0707 kaže...

 baš neću

 

nisam se imap što razmišljati, mišonja mi odlično leži u šapi

Pa sada baš nemoj.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
picajzla0707 kaže...
crnmarin kaže...

Zanimljiva ponuda svakako, razmislit ce se, fireglider mi izgleda malo veci za moju šapu, al i ovo mi se cini zanimljivo.

Koju podlogu uz fireglider ako se ne odlucim na GMX4

 fireglider je idealan za velike šape, ja već mjesecima razmišljam čime ga zamijeniti jer ne dolazi mi više u obzir ništa manje od 130mm dužine

na poslu sam promijenio sve miševe koje imamo u firmi i uvijek mi se vuče donji dio dlana po stolu, što nije veliki problem na poslu obzirom da ionako ponajviše koristim tipkovnicu

 

inače za fireglider, miš kao miš je inače vrlo dobar, barem meni osobno (igram uglavnom rpg i strategije, tek poneku sp pucačinu), a dobar je i ženi (igra rpg mmo-e uglavnom)

imam ga već 3-4 godine i radio je perfektno donedavno otkako tu i tamo ponekad zna zablokirati na kratko, ali dignem ga i lupnem lagano po stolu i radi opet

uzeo bi ga ponovo bez razmišljanja, ali baš me vuče promjena

 

kad već komentiram, vidim da ovaj rival 300 ima popriličnu dužinu i zato mi dolazi u obzir, ima li kakvih iskustava s njim, pogotovo za palm grip?

 E sad bojim se da mi GMX4 ne bude premali za palm grip. 
Naletio sam na g402 logitech koji je 400kn al cini mi se duzin 13.6cm, a to cu otic sad koji dan probat u Links.

 

fireglider, GMX4, g402...

Podloga goliathus control npr.

11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
crnmarin kaže...

fireglider, GMX4, g402...

Podloga goliathus control npr.

 ne mogu reći za ove druge, no fireglider je, bar meni, bio jedna od najboljih investicija - ne preskup, a jako dobar mišonja

čak i s ovim skoro pa triput skupljim steelseries rivalom nisam toliko zadovoljan kao sa firegliderom

 

npr., meni osobno nema razlike u ponašanju, čak mi je fireglider bio bolji bez podloge i gutao je bilo kakav stol ispod sebe, dok rival zahtijeva podlogu, pa sam se morao isprstiti još i za coolermaster swift rx

također, fireglider ima dodatnu tipku pored lijeve tipke, koja po defoltu daje trostruki klik i koja mi sad fali

a najveća mi je razlika što na rivalu često palcom slučajno zakačim jednu od dviju tipki sa strane, dok mi se to kod fireglidera nije nikad događalo

 

u iskušenju sam rivala dati klincima i opet uzeti fireglidera, no dat ću sam sebi još vremena za privikavanje 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
picajzla0707 kaže...
crnmarin kaže...

fireglider, GMX4, g402...

Podloga goliathus control npr.

 ne mogu reći za ove druge, no fireglider je, bar meni, bio jedna od najboljih investicija - ne preskup, a jako dobar mišonja

čak i s ovim skoro pa triput skupljim steelseries rivalom nisam toliko zadovoljan kao sa firegliderom

 

npr., meni osobno nema razlike u ponašanju, čak mi je fireglider bio bolji bez podloge i gutao je bilo kakav stol ispod sebe, dok rival zahtijeva podlogu, pa sam se morao isprstiti još i za coolermaster swift rx

također, fireglider ima dodatnu tipku pored lijeve tipke, koja po defoltu daje trostruki klik i koja mi sad fali

a najveća mi je razlika što na rivalu često palcom slučajno zakačim jednu od dviju tipki sa strane, dok mi se to kod fireglidera nije nikad događalo

 

u iskušenju sam rivala dati klincima i opet uzeti fireglidera, no dat ću sam sebi još vremena za privikavanje 

 Slazem se da, imao sam fireglider bio u ruci, i stvarno prelijepo lezi bas je masivan cijela ruka upadne u njega, i odlican senzor

 

 ovo uzet i nema greske po meni, nego experimentirati sa GMX4 ili nesto tako.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice