Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša izdvojena tema

poruka: 6.051
|
čitano: 1.183.114
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Guma sa strane Rival 310 se ziher guli isto kako je bilo sa Rival 300 sto se vidi u recenzijama korisnika npr. na Amazonu. Htio bih nest kao Razer Deathadder/Mamba (ali puno je to para), da je za desnjaka, a ipak ne ambidextereous. Naci ce se vec nekaj. Nisam znao da mozes probat mis u Linksu, tnx.
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Ako ne mora biti ambi pogledaj si logitech g403, on je taman za desnjaka palm grip, cijena je isto prihvatljiva.

12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Evo poslije nekih 7-8 godina, Logitech G400 počeo praviti probleme (kabl krepo, neda mi se peglati sa narucivanjem drugog). 

 

Potreban mi je neki jeftiniji “gamerski” miš u cjenovnom rangu 20-30€. Iz BiH sam pa bi najbolje bilo pogledati radnje tipa (imtec.ba, ue.ba, plus.ba, terbajt.ba ili olx.ba). 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ostati na scimitaru rgb ili uzet glave ,m65 pro,roccat leader,rival 700 posto 600 nema kod nas ili asus gladius 2,spatha ili g900....hvala...treba mi hitno

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2018 19:27 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Kupio sam prije nekih 4 mjeseca g203 i mis je stvarno dobar, imam male ruke pa mi je oblik taman, ali definitivno bi se trebao isprobati prije kupnje jer se treba priviknuti na oblik.

Imam pitanje, igram sa osjetljivosti ~ 30 cm pomaka za 360°

Dpi mi je 1000 a ads 36, dali je bolje sniziti dpi na tipa 400 i povecati ads ili ostaviti ovako?

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2018 14:21 (Gallifrey).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Links u suradnji sa HCL-om ima akciju na G403 te je snizen sa 750 na 450 uz kod “thisisdabar300”.

Ima netko iskustva sa tim mišem i dal se ga isplati kupiti pošto je wireless ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Ja sam uzeo G403, ali zicni. I mis mi je odličan. Ima najbolji senzor, pase u ruci fenomenalno. Imao sam g302, g500s, deathadder i ovaj je daleko najbolji. Ali opet stvar kako kome mis lezi u ruci
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ja sam bio koristio razer deathadder pa logitech g500 i to mi je bio najbolji miš do sad ali u uadnjih par godina sam samo igrao na psu pa me zanima da li je taj g403 slican mozda g500?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Realno, u cijeloj svojoj pcmasterrace karijeri od kojih 20ak godina i nebrojeno mnogo promjenjenih miseva (20+) nisam nasao bolji mis od g403. Dakle - moja topla preporuka, cijena je iskreno i preniska.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
HaM kaže...
bik kaže...

Oprostite gospodine nisam znao da ste Razer hater.

Osobno sam probao par najboljih aktualnih gaming miševa i DA Elite se pokazao najboljim od svih za mene. Savršena i najbitnije provjerena ergonomija, odlična kvaliteta izrade, lagan, vrhunski senzor. Po raznim recenzija se navodi kao najbolji gamerski miš današnjice, šta više reć.

 

https://www.pcgamer.com/the-best-gaming-mouse/

 

https://www.techspot.com/bestof/mice/

 

Možda cete si i Vi jednog dana moći priuštiti miš koji uistinu želite, pri tome ne mareći za cijenu istog. Do tada sretno sa Vašim Logitechnom g303 

 


Ja sam Razer hater. Kupio sam slušalice Razer Kraken Pro za 750 kn - doslovce su se raspale unutar godinu dana, zvučnik je crko' unutar dvije. A pazim na stvari ko' da su od zlata. 


Ako su slušalice ovakvo neviđeno govno, onda niti miš nije daleko - ko' ni sve ostalo. Čuo sam da je nekad davno, Razer značio nešto. Sada je čisto precijenjeno sranje, baš kao i podloga (ista se nađe za više od duplo manje para).

---

 

Došao sam na ovaj podforum tužan, pronaći novi miš jer mi je Logitech MX518 eto upravo prestao raditi usred igre - desni klik. Zatim sam ovdje pročitao da se to može popraviti čišćenjem? Neki lim se spominjao...

Pokušao sam jednom - dvaput davno prije, nisam uspio. Sada jesam - uspio sam ga otvoriti (youtube tutorial iz 2013.).

Očistio sam ga i proradio je - sve tipke rade sa tim da unutra nema nikakvoga lima i sva mehanika je minimalna (točak).

Miš je kupljen možda pole godine nakon što je izašao (upravo sam izgooglao, bilo je to davne 2005. godine).

Dakle, 13 godina se miš nije čistio niti je mijenjao vlasnika. Osimhardcore gejmanja, sa njim sam na partijima / festivalima svirao (radim iz ljubavi kao DJ) dakle bilo je tu pijeska, zemlje, prašine, duhana, blata, pive, dima, sangrie...

Kapa dole za izvedbu, Logitech rula.

Snimljeno prije 20ak minuta na razdaljini od cca 5-10 cm, par gornjih dijelova + opet sklopljen miš. Snimio ne za tu već da pokažem frendu koji je kupio isti te godine pa da ga usput pitam gdje je njegov :)

 

-edit-

Evo gledam i ne vjerujem, pa još se proizvode....  Pa đode mi da si kupim novoga jer eto, može se ;) Ali neću, priraste ti srcu kad te nešto ovoliko dugo prati...


MX518 na Aliju

-dupli edit-

Odigrao sam partiju, svaki 10i put desni klik neće :-/ Dakle, RIP... vidim, hvale ga, naručio sam G403 bez kutije na Aliexpressu. 

Javim dojmove i ono još bitnije - za koliko dana je stiglo.

Obećanje ludom radovanje.

 

Došao miš za 28 dana, platio sam 4 eura manje da mi ne bi poslali kutiju. G403 na Aliju


Došao je upakiran u neprozirni zeleni najlon, pa bubble omotnica, pa kartonska kutija, pa bubble omotnica, pa još jedna bubble omotnica, i onda bubble omotnica oko miša.

Da su ga bacili u vulkan, ništa mu ne bi bilo.

Miš je osjetno laganiji od Mx518, nema više dvije tipke nego jednu za mijenjanje sensitivitya on_the_go, kabel je kvalitetnije izrade, željezni logotip je uklonjen i sada se više ne osjeća logotip ne osjeća pod rukom.

Logotip i kotačić, koji je vidljivo kvalitetnije izrade, mijenja osnovnu boju svake 3 sekunde i to je valjda cool? mijenjaju se tri osnovne boje ali zato se vide sve boje između (zelena, ljubišasta, roza naranđasta itd) tako da ispada da se boje mijenjaju svake sekunde...

Sve u svemu, zadovoljan sam i mislim da od ovoga, miš na kabel ne bih mogao pronaći. 

Mana - mislim da pogumljeni dio (plastika prekrivena gumom) sa strane, gdje se drži palac i mali prst, će možda baš poput mx518 se tokom vremena skinuti. 

No dobro, ako bude trajao 8 godina a ne 13 kao mx518, neću se žaliti... a ovaj je skuplji od mx518 kojeg eto još uvijek prodaju...

Što se moje kante tiče, ja sam miran sljedećih par godina tako da me na ovom dijelu foruma dugo nećete vidjeti haha

 

-edit-
Za 4 eura manje NE dobijete utege. Ne znam koje su to fore, otvorio sam miš - a unutra prazno.

Nema druge nego slati prigovor, oh well... očito, još 30 dana čekanja :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2018 13:27 (HaM).
15 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Double post ali neka, jednom se živi.

Našao sam counterweight, ispao je na stol i sakrio se ispod daske za rezanje haha

 

Sa 10 grama je iste težine kao mx518.

Sve u svemu, sve je cool. Ipak mislim da cu ugasiti svjetla na mišu, ne volim led svjetla.

 

-----

Evo lagani edit.

 

1) Maknuo sam uteg, nepotrebno je i čovjek se navikne na ultra lagani miš. Da je 2 ili 5 grama, ostavio bih. 10, nepotrebno. Na slici se vidi KAO da se može štimati težina utega međutim, to je JEDAN komad i ne možeš birati.

2) Skinuo sam program za periferiju od Lođe - na mišu se može namjestiti više stvari, jedna je JAČINA OSVJETLJENJA. Stavio sam na minimalku, jedva da se vidi.

Sada je fora. Em ne blješti u mraku (ne bode oči), po danu jedva da se vidi ali "tu" je, pažljivi promatrač će uočiti (ako se zagleda) i takve stvari volim :) Nenapadne.

Sve u svemu, oduševljen kao i sa prijašnjim Lođa mišem koji mi je trajao eto punih 13 godina. Nadam se da će i ovaj toliko, Irska nema toliko puno pješčanih plaža haha :) I mrava :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2018 11:11 (HaM).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

pozdrav

imam pitanje tj. problem u vezi misa pa ako netko ima savjet. radi se o logitechu g500 doduse rabljenom. problem je u tome sto u jednoj igri mis sam mice kursor a u normalnom radu i drugoj igri sve radi savseno. tipa igram cod i u nekim momentima se kursor sam pomakne na ekranu. igram wot i sve radi kako treba kao i kod obicnog rada na kompu.

dal je ako tko zna do hardverskog ili softversog kvara.

(sorry ako nisam postavio u ispravnu temu)

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

jel ima tko problema sa random disconnectingom misa,doslovce u sekundi se "otpoji" i spoji nazad..al dosta da npr ingame nemogu pucat il mi prekine pucanje i onda moram ponovo kliknut negdje na ekran da se vrati nazad u igru i onda najnormalnije sve radi.  G502 miš

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
sseennoonn kaže...

jel ima tko problema sa random disconnectingom misa,doslovce u sekundi se "otpoji" i spoji nazad..al dosta da npr ingame nemogu pucat il mi prekine pucanje i onda moram ponovo kliknut negdje na ekran da se vrati nazad u igru i onda najnormalnije sve radi.  G502 miš

Mala vjerojatnost: usb port (usb driveri)

Velika vjerojatnost: spoj usb kabela u mišu gubi kontakt

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
191x7 kaže...
sseennoonn kaže...

jel ima tko problema sa random disconnectingom misa,doslovce u sekundi se "otpoji" i spoji nazad..al dosta da npr ingame nemogu pucat il mi prekine pucanje i onda moram ponovo kliknut negdje na ekran da se vrati nazad u igru i onda najnormalnije sve radi.  G502 miš

Mala vjerojatnost: usb port (usb driveri)

Velika vjerojatnost: spoj usb kabela u mišu gubi kontakt

 Potvrđujem prema vlastitom iskustvu.

 

Kod jednog diskonektanja je bio problem u USB portu na računalu.

Kod 4 komada je počeo pucati kabel na mišu, uvijek na onom mjestu gdje "ulazi" u miša. Dva sam popravio lemljenjem, dva sam bacio (bili su neki stari PS miševi)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Ja nemam kabl pa nemam ni problema s istim :D.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Mlađi brat bi si kupio malo bolji gaming miš i traži preporuku za 200kn +/- 100kn. Ja sam tražio okolo i OVAJ mi se čini Best buy za tu lovu.
Možda neki drugi?

Potpisujem
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ljudi trebam preporuku miša za 200kn +/-, ono što tražim je da miš bude donekle beščujan jer ga mislim koristiti u dnevnoj sobi pa da ne živcira klikanje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

bump

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Tesko da ces dobiti nekakvu preporuku jer naci necujan mis je malo teze. Za razliku od tipkovnica kod miseva je uvijek nekakva "mehanika" u pitanju, barem koliko ja znam, tako da je klikanje manje vise neizbjezno. Sigurno ima onih koji se manje cuju od ostalih, ali onaj tko ti daje preporuku bi trebao biti netko tko je isprobao pozamasan broj miseva, ak se ne varam kolega CyberDemonVZ ih je hrpetinu isprobao pa mozda da njega pitas za savjet.

10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
war3_tft kaže...

Tesko da ces dobiti nekakvu preporuku jer naci necujan mis je malo teze. Za razliku od tipkovnica kod miseva je uvijek nekakva "mehanika" u pitanju, barem koliko ja znam, tako da je klikanje manje vise neizbjezno. Sigurno ima onih koji se manje cuju od ostalih, ali onaj tko ti daje preporuku bi trebao biti netko tko je isprobao pozamasan broj miseva, ak se ne varam kolega CyberDemonVZ ih je hrpetinu isprobao pa mozda da njega pitas za savjet.

 

Izvini ali gadno se varas. Kolega CyberDemonVZ  samo kenja vecinu stvari,prica gluposti vecinom i on ako je oprobao vise od 3 misa kitu mi osici.

 

Ako oces takav mis pogledaj Logitech M330 ili M220.

M220 sam imao u ruci i stvarno je tih,klik skoro ne cujes nikako,pogotovo ako si u nekoj prostoriji da neko prica ili oda oko tebe onda se ne cuje sigurno.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2018 10:43 (hrka11).
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
3n3m1 kaže...

Ljudi trebam preporuku miša za 200kn +/-, ono što tražim je da miš bude donekle beščujan jer ga mislim koristiti u dnevnoj sobi pa da ne živcira klikanje...

Na poslu već koji mjesec koristim ovaj mišmodecom-m10s-optical-silent. Sasvim je u redu, nemam pritužbi, osim što je srednje građe pa nije za drvosječe.

Ostatak novca uložiš u drugo nešto po mogučnosti.

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
hrka11 kaže...

 

Izvini ali gadno se varas. Kolega CyberDemonVZ  samo kenja vecinu stvari,prica gluposti vecinom i on ako je oprobao vise od 3 misa kitu mi osici.

 

Ako oces takav mis pogledaj Logitech M330 ili M220.

M220 sam imao u ruci i stvarno je tih,klik skoro ne cujes nikako,pogotovo ako si u nekoj prostoriji da neko prica ili oda oko tebe onda se ne cuje sigurno.

 Mozda sam onda zamjenio koji je kolega bio, znam da je jedan imao nekih desetak novih miseva u isto vrijeme kod sebe...

11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

To je bio X3M ako se ne varam.

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
war3_tft kaže...

 Mozda sam onda zamjenio koji je kolega bio, znam da je jedan imao nekih desetak novih miseva u isto vrijeme kod sebe...

 Ma nema veze,bitno je meni da sam ja napisao da cayber kenja... 

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
war3_tft kaže...

Tesko da ces dobiti nekakvu preporuku jer naci necujan mis je malo teze. Za razliku od tipkovnica kod miseva je uvijek nekakva "mehanika" u pitanju, barem koliko ja znam, tako da je klikanje manje vise neizbjezno. Sigurno ima onih koji se manje cuju od ostalih, ali onaj tko ti daje preporuku bi trebao biti netko tko je isprobao pozamasan broj miseva, ak se ne varam kolega CyberDemonVZ ih je hrpetinu isprobao pa mozda da njega pitas za savjet.

 Nisam ja taj s mnogo miševa. 

U zadnje vrijem sam imao Logiteche (G300s, G500, G700, G700s, G900) i NI JEDAN od njih nije "tih miš". Svima se približno isto čuje klik (nisam siguran za 300 i 500, davno sam ih imao, ali bi zapamtio da je drugačiji klik).

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

pozdrav!

troumim se izmedju logitechovih g302 deadalus prime, gaming g300s i g203 prodrigy.

svi kostaju po 35e. ako moze preporuka bio bi zahvalan

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Menibje g302 najbolje legao oblikom a pogotovo mi se cini za claw grip/fps gaming. 

Mis bi po mogucnosti trebalo probati kako lezi u ruci jer npr. najskuplji mis s najboljim senzorom ne znaci nista ako ti ergonomski ne odgovara pa igras s grcem u saci/ruci/ramenu.

 

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Ja imam g303 i osobno mi nijedan mis nije ergonomski pasao kao ovaj. Brat i prijatelj koji imaju vecu sapu imaju isto misljenje.

G302 je starija verzija, senzor nije vrhunski 3366 kao na g303, al to ne bi trebao biti problem, ono sto je meni upalo u oko je da g302 nema bocne "nozice" koje su dodali na g303, nekim ljudima je smetalo sto im se znao iz tog razloga naginjati.

Ako nema priliku isprobati ergonomiju misa, jer je kod g302(3) dosta specificna, mozda bolje da ide na g203, on ima kako bi se reklo "siguran" dizajn i senzor mu je jako dobar.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice