Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša izdvojena tema

poruka: 6.051
|
čitano: 1.178.539
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Jučer sam bocnuo na Infogameru

 

Logitech G403 (skoro sam uzeo Rival 600) i podlogu HyperX Fury S Pro gaming X-Large

 

cijena 440+190 (prošlo je na rate kao i za gotovinu)

 

Ostaje mi još tipkovnica. Još sam neodlučan oko toga . . .

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 10:38 (get).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ja sam na G402 i žica je debela i iritantna. Miš je oblikom savršen, ali vuče me na bežično i nečkam se između G305 i G603/G703. Oblik je dosta bitan :)

 

Ima ko kakav savjet?

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 19:59 (peroko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

g403 ili g402? Mislim se samo zbog velicine misa jer imam saku cca 17cm, pa neznam oce li mi g403 bit prevelik?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
sLim95 kaže...

g403 ili g402? Mislim se samo zbog velicine misa jer imam saku cca 17cm, pa neznam oce li mi g403 bit prevelik?

 402 je i dulji po tlocrtu, ja imam šaku 21cm meni je to taman no nije sve stvar toga, ergonomija je glavna, "đabe" ti sve na svijetu ako ti mis ne lezi dobro u ruci:

Način držanja miša utjeće na potrebnu veličinu i težinu miša

Ukoliko miš držite tako da su vam dlan i prsti u potpunosti naslonjena na njega, da se na njemu odmaraju i pokrete radite iz zgloba (Palm grip) potreban vam je veći miš koji dobro leži u ruci i po potrebi više teži.

Ukoliko pak miš držite lagano u prstima, ne naslanjajući dlan na miš i pokrete radite cijelom rukom (Claw grip) vama bolje odgovara miš manjih dimenzija i težine.

Ako svoj miš držite kao kombinaciju gore navedenih (naslonjena ruka i povišeni prsti, combo grip), vama odgovara veći miš manje težine.

Odi u neku trgovinu tipa Links pa probaj tamo kako ti paše.lp

 

Intel Core™ i7 Forever
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ekipa treba mi savjet za nasljednika Logitecha g500s. Znači slična ergonomija i obavezno mi treba da ima 3 bočne tipke kao kod g500. Koliko vidim ni jedan noviji logitech nema takav raspored bočnih tipki, većina ima samo 2. Ima tko iskustva sa g602? on mi je zapeo za oko jer ima 6 bočnih tipki, to je najbliže od logitecha ovom što mi treba. Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Ramo kaže...

Ekipa treba mi savjet za nasljednika Logitecha g500s. Znači slična ergonomija i obavezno mi treba da ima 3 bočne tipke kao kod g500. Koliko vidim ni jedan noviji logitech nema takav raspored bočnih tipki, većina ima samo 2. Ima tko iskustva sa g602? on mi je zapeo za oko jer ima 6 bočnih tipki, to je najbliže od logitecha ovom što mi treba. Hvala

 G502 je naslijednik G500 serije a G402 je naslijednik oblika. Međutim, ja ne bih preporučio nijedan od njih, prevaziđeni su, glomazni i teški.

 

Prouči:

http://www.rocketjumpninja.com/find-a-mouse/

http://www.rocketjumpninja.com/top-40/

 

Twitter: @191x7
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
peroko kaže...

Ja sam na G402 i žica je debela i iritantna. Miš je oblikom savršen, ali vuče me na bežično i nečkam se između G305 i G603/G703. Oblik je dosta bitan :)

 

Ima ko kakav savjet?

 Onda nemoj g305 posto je on manji i laksi od g402 a ako ti odgovara g402 oblik velika je sansa da bi ti i g603 odgovarao, to je moja preporuka naspram g703, meni osobno vise odgovara g603 jer koristi AA baterije i moze raditi na jednoj...ako ubacis jednu litijsku mis uopce nije tezak i baterija traje jako dugo..ja svog vec mjesec dana koristim na jeenoj bateriji i nije pokazao da se trosi

9 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Imao sam razer deathadder chroma, peijatelj ima g903, sad imam zowie ec2-b sa kojim imam osjećaj da mi je produžetak ruke, također imam veliku ručetinu 20+cm

edit:

ugl. poanta posta je da me jedino zowie zadovoljava ergonomijom

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 13:40 (dr3ad).
9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

G203 ili rival 110?ili nešto treće, ali u cjenovnom rangu ova 2 miša

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
morbida kaže...

G203 ili rival 110?ili nešto treće, ali u cjenovnom rangu ova 2 miša

 g203 bez razmisljanja

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Glomazni i teški? Pa valjda ja znam kakav mi miš odgovara :) ovaj tvoj link sa nabrojanih 100 miševa mi ne znači nista, treba mi konkretan savjet ako tko ima. Dakle koristio sam i g500 i g500s, i idealni su mi, a pošto ovi njihovi nasljednici nemaju više tri bočne tipke već dvije, treba mi nešto takvo, a ne nešto što nije "glomazno i teško" :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Ramo kaže...
Glomazni i teški? Pa valjda ja znam kakav mi miš odgovara :) ovaj tvoj link sa nabrojanih 100 miševa mi ne znači nista, treba mi konkretan savjet ako tko ima. Dakle koristio sam i g500 i g500s, i idealni su mi, a pošto ovi njihovi nasljednici nemaju više tri bočne tipke već dvije, treba mi nešto takvo, a ne nešto što nije "glomazno i teško" :)

 Ne postoji.

 

Ako bas toliko jako trebas 3 tipke pogledaj roccat kone aimo. Nema isti oblik kao g500s ni isti razmjestaj ali neces tako nesto nac sigurno jer bi se onda taj mis zvao g500s. Morat ces se prilagodit kao i svi mi koji smo mijenjali mis nakon nekog koji nam je odgovarao najbolje a nije imao direktnog nasljednika.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 19:43 (pacijent007).
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Normalno da nema identičan, to niti ne tražim. Ali lakše se prilagoditi na 3 malo drugačije smještene bočne tipke nego nakon 8 godina preći na dvije. O tome se radi :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Onda pogledaj taj kone aimo, ili roccat leadr i tyon oni svi imaju po 3 tipke al su malo neobicni misevi izgledom

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Hvala, to je već konkretan savjet :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Da tak sam si nekak i ja razmišljao. Di uopće ima nabaviti litijske AA baterije?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Ma imas ih u svim trgovinama samo pogledaj je li-ion a ne alkaline

14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Molim preporuku,

želio bih žičnog miša koji:

 

 1. Je velik, imam veliku ruku i odgovaraju mi samo veliki ali još bitnije - široki miš. Neki modeli koje sam isprobao i koji su mi super odgovarali su imali mjesto za mali prst

 2. Marka nije toliko bitna, ako je Logitech samo je dodatni plus jer sam njih 2 do sad imao i ni s jednim nisam imao probleme. Jedan od njih je bio MX518.

 3. Cijena do 300 kn.

 4. Gledao sam i vertikalne miševe (Anker) i čini mi se dosta dobar.

 

Da vam malo skratim muke, ovaj model mi je odlično odgovarao zbog pinky resta (slika).

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 14:24 (EZY-E).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
EZY-E kaže...

Molim preporuku,

želio bih žičnog miša koji:

 

 1. Je velik, imam veliku ruku i odgovaraju mi samo veliki ali još bitnije - široki miš. Neki modeli koje sam isprobao i koji su mi super odgovarali su imali mjesto za mali prst

 2. Marka nije toliko bitna, ako je Logitech samo je dodatni plus jer sam njih 2 do sad imao i ni s jednim nisam imao probleme. Jedan od njih je bio MX518.

 3. Cijena do 300 kn.

 4. Gledao sam i vertikalne miševe (Anker) i čini mi se dosta dobar.

 

Da vam malo skratim muke, ovaj model mi je odlično odgovarao zbog pinky resta (slika).

 Probaj sa roccat kone xtd

14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
pacijent007 kaže...
EZY-E kaže...

Molim preporuku,

želio bih žičnog miša koji:

 

 1. Je velik, imam veliku ruku i odgovaraju mi samo veliki ali još bitnije - široki miš. Neki modeli koje sam isprobao i koji su mi super odgovarali su imali mjesto za mali prst

 2. Marka nije toliko bitna, ako je Logitech samo je dodatni plus jer sam njih 2 do sad imao i ni s jednim nisam imao probleme. Jedan od njih je bio MX518.

 3. Cijena do 300 kn.

 4. Gledao sam i vertikalne miševe (Anker) i čini mi se dosta dobar.

 

Da vam malo skratim muke, ovaj model mi je odlično odgovarao zbog pinky resta (slika).

 Probaj sa roccat kone xtd

 Dobro izgleda al nema sa strane prostora za mali prst i uzak je previše.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
EZY-E kaže...
pacijent007 kaže...
EZY-E kaže...

Molim preporuku,

želio bih žičnog miša koji:

 

 1. Je velik, imam veliku ruku i odgovaraju mi samo veliki ali još bitnije - široki miš. Neki modeli koje sam isprobao i koji su mi super odgovarali su imali mjesto za mali prst

 2. Marka nije toliko bitna, ako je Logitech samo je dodatni plus jer sam njih 2 do sad imao i ni s jednim nisam imao probleme. Jedan od njih je bio MX518.

 3. Cijena do 300 kn.

 4. Gledao sam i vertikalne miševe (Anker) i čini mi se dosta dobar.

 

Da vam malo skratim muke, ovaj model mi je odlično odgovarao zbog pinky resta (slika).

 Probaj sa roccat kone xtd

 Dobro izgleda al nema sa strane prostora za mali prst i uzak je previše.

Probaj onda OVDJE pogledati

14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
pacijent007 kaže...
EZY-E kaže...
pacijent007 kaže...
EZY-E kaže...

Molim preporuku,

želio bih žičnog miša koji:

 

 1. Je velik, imam veliku ruku i odgovaraju mi samo veliki ali još bitnije - široki miš. Neki modeli koje sam isprobao i koji su mi super odgovarali su imali mjesto za mali prst

 2. Marka nije toliko bitna, ako je Logitech samo je dodatni plus jer sam njih 2 do sad imao i ni s jednim nisam imao probleme. Jedan od njih je bio MX518.

 3. Cijena do 300 kn.

 4. Gledao sam i vertikalne miševe (Anker) i čini mi se dosta dobar.

 

Da vam malo skratim muke, ovaj model mi je odlično odgovarao zbog pinky resta (slika).

 Probaj sa roccat kone xtd

 Dobro izgleda al nema sa strane prostora za mali prst i uzak je previše.

Probaj onda OVDJE pogledati

 Jesam i tu al je samo par njih imalo prostor sa strane za mali prst.

Nema veze, brat mi dao G402 potrganog kabela, zalemio i sad ga koristim.

Uzak je što mi smeta al ga spašava što ima gripavu površinu pa ruka ostaje na mjestu, dost je dobar.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 14:36 (EZY-E).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Slabo se sad prave misevi s tim sa strane za mali prst jer vecini ljudi to nije udobno pa onda ostatak kojima je ima problem s nalazenjem odgovarajuceg

ja imam g403 i g603 i misevi su stvarno fantasticni

16 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Pozz ljudi, može preporuka žičanog miša oko 200kn?

IRebic
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
IRebic kaže...

Pozz ljudi, može preporuka žičanog miša oko 200kn?

 Klik

9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Pozz ekipi. Kupujem mis uskoro pa me zanima par preporuka ako tko ima za oko 500 kn. Trenutno koristim Logitechov G402 al mu je doslo vrijeme za zamjenu. Nemam nekih preferenci, treba mi uglavnom za FPS igre i tu i tamo koju mobu. Izmedju nekakva hajmo reci dva favorita gledam ovaj "nas" eSport Arena No-Scope Master (takodjer me zanima jel ga netko mozda kupio da cujem dojmove) zbog ovog Pixart-a kojeg ima i tih tzv. Omron prekidaca. Drugi koji mi se cini super je Roccat Kone EMP. Ako tko ima jos koju ideju neka molim kaze samo. Hvala unaprijed za pomoc 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Logitech g403/g603 no brainer...ako ti je odgovarao g402 pretpostavljam da bi ti i g403 dobro lezao

9 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Hvala pogledat cu, G402 mi je legao odlicno osim manjeg problema sto mi bas nije uvijek najpogodniji bio za nesto izmedju claw i palm gripa  (iako preferiram misa drzati malo vise u claw gripu ipak) al nije da me smetalo toliko da bih ga nazvao neugodnim. Bitno mi je samo da je brz i responzivan mis. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Nakbolje probaj kako ti lezi a sto se tice responzivnosti tu nemas brige 

9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Nakon tjedan dana korištenja logitecha g203 mogu reći da sam prezadovoljan sa mišem , igrao sam cs go, rainbow six siege i overwatch i mogu kazati da mi se senzor čini nepogrešiv, a još je lijepo paše za moju ruku . 

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2018 12:32 (morbida).
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice