Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša izdvojena tema

poruka: 6.051
|
čitano: 1.176.535
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Nezz nazalost nikog s Mambom. Previse je G903 za 700kn, makar to bio vrh Logitechove ponude. Ako ne sjeda zaboravi. Mogao bi jos probati Zowie EC1-B (EC2-B je isti, manji oblikom ili isti ti samo iz nove Divina serije), ali vjerojatno neces imati prilike gdje isprobati. Jucer sam pisao na mobu pa mi se nije dalo provjeravat koji je tocno Rival 600, no sad vidim da sam tog probao jer ga frend ima pola godine i za sad mu se nije odljepio grip.. Mislim da je vrijedan odabira radi vrhunskog senzora i dobre, vjerojatno bolje kvalitete materijala od Mambe, ako se odvoji ljepilo lako narucis novi mouse grip.. Evo bez veze primjer gripa: link, vjerojatno se nadje i jeftinije, no mislim da su takvi online slabije kvalitete od gripa na Rival 600. Imas i jamstvo za taj slucaj, hebes Steelseries support. Za kraj mislim da je Mamba bolji za cisti palm grip, a Rival 600 za kombinaciju palm i fingertip.. Ti si probao oba pa slijedi osjecaje :) Eventualno jos isprobaj Zowiea EC1-B, makar imao 3310 senzor (problem spinanja kod pucacina naspram 3360, inace skoro isti senzori) pa ak se ti se svidi mozes naruciti i EC1-B Divina sa najnovijim senzorom. Taj mis je vrlo slican Mambi po obliku, ali sigurno ima losije tipke i kotacic jer Zowiea izgleda briga za taj dio misa.

16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

"Search your feelings" :)

Sam grip ako padne ili se pomakne nije problem, al to "ljepilo" onda zamrlja cijeli miš, a ne čisti se lako. Miš je ako to zanemarimo strava i fino paše u ruci.
Nisam baš fan Zowiea; popularni su prije svega radi profi playera zbog mase/jednostavnosti, ali hvala! Sutra ću još probati Roccat Kone EMP; nemam blage kako mi nije prije pao na pamet, ima oblik kao stari Logitech miševi i mislim da bi bio super fit (19.2x11cm šaka), još je i jeftin. Onda ću "pregruntat" da li Roccat, Rival 600 ili Mamba. Hvala još jednom. 

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Da, Roccat Kone EMP oblikom malo podsjeca na G700. Sretno, javi kaj got izabrao, np 

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
The_Fichek kaže...

Nezz nazalost nikog s Mambom. Previse je G903 za 700kn, makar to bio vrh Logitechove ponude. Ako ne sjeda zaboravi. Mogao bi jos probati Zowie EC1-B (EC2-B je isti, manji oblikom ili isti ti samo iz nove Divina serije), ali vjerojatno neces imati prilike gdje isprobati. Jucer sam pisao na mobu pa mi se nije dalo provjeravat koji je tocno Rival 600, no sad vidim da sam tog probao jer ga frend ima pola godine i za sad mu se nije odljepio grip.. Mislim da je vrijedan odabira radi vrhunskog senzora i dobre, vjerojatno bolje kvalitete materijala od Mambe, ako se odvoji ljepilo lako narucis novi mouse grip.. Evo bez veze primjer gripa: link, vjerojatno se nadje i jeftinije, no mislim da su takvi online slabije kvalitete od gripa na Rival 600. Imas i jamstvo za taj slucaj, hebes Steelseries support. Za kraj mislim da je Mamba bolji za cisti palm grip, a Rival 600 za kombinaciju palm i fingertip.. Ti si probao oba pa slijedi osjecaje :) Eventualno jos isprobaj Zowiea EC1-B, makar imao 3310 senzor (problem spinanja kod pucacina naspram 3360, inace skoro isti senzori) pa ak se ti se svidi mozes naruciti i EC1-B Divina sa najnovijim senzorom. Taj mis je vrlo slican Mambi po obliku, ali sigurno ima losije tipke i kotacic jer Zowiea izgleda briga za taj dio misa.

 3310 je senzor kojeg su koristili manje vise svugdje u competitive playu dok nisu izasli ovi noviji i taj "problem spinanja" uopce nije problem, jer vjerojatnost da se to dogodi je gotovo nikakva, to bas moras isforsirati nekim manijackim flickom kojeg nikad neces napraviti u igri.

 

Prijatelj je imao oba zowie-a koja si spomenuo, doduse Divina mu je trenutni mis pa sam ih imao prilike isprobati. Dok je ec1 stvarno ima lose izvedene glavne tipke (pre tvrde su bile) sve nedostatke su rijesili sa Divinom i to je trenutno jedan od top 3 misa danas, a Mamba se uopce ne moze usporedivati s njime.

 

Jasno mi je da si Mambu spomenuo radi tezine, ali ima tu i boljih izbora ako se zeli ici na tezi mis tipa logitech g603 pa si doziras tezinu sa jednom ili dvije baterije.

6 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Trebam miš koji ima dužinu manju od 11 cm. Cooler Master Xornet je bio idealan, ali se više ne proizvodi.

Gabariti su mu 107 x 75 x 35 mm.

 

Trebam nešto slično, ali na svakoj listi na internetu sa malo boljim miševima dobijem mnogo veće primjerke s kojima se ne želim hrvati.

Male ruke i još k tome "fingertip" grip, ne želim da mi miš dira dlan, ali opet ne želim koristiti niti one mini notebook varijante.

 

 

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Probaj Logitech G203 ili bezicnu verziju G305. S tim misem 100% neces dodirnut dlan jer je stvoren za claw/fingertip, makar vise claw, ali probaj negdje, ako mozes.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 20:36 (The_Fichek).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Corsair harpoon?
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

sva 3 prijedloga je miš oko 11.6 i samim time cijeli centimetar duži.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Korny1603987 kaže...

sva 3 prijedloga je miš oko 11.6 i samim time cijeli centimetar duži.

Moras shvatiti da za tvoje vanserijske prohtjeve ne postoji mis koji valja.

 

Mozes se priviknuti na jedan od ovih ili uzeti neki 3 puta losiji sto ti pase po dimenzijama...

16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ako ništa novije ne preostaje morati ću nabaviti još jedan CM Xornet za svaki slučaj.

Ne znam čemu oskudica miševa koji imaju 10.5 cm dužinu.

 

Radi se o savršenoj dužini miša sa claw/fingertip korisnike koji po definiciji ne miču miš dlanom. Razumijem veće gabarite za korisnike sa većim šapama koji još k tome koriste "palmgrip", ali

logično je za očekivati da neki gamer manjih ruku koji koristi fingertip grip mora imati manji miš i ne razumijem zašto bi se takvo tržište ignoriralo.

Zašto koristim fingertip grip? Zato što se pri tome najmanje mora micati ruka već veliku brzinu gibanja i preciznost imam samo pomicanjem prstiju.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 10:45 (Korny1603987).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Korny1603987 kaže...

Ako ništa novije ne preostaje morati ću nabaviti još jedan CM Xornet za svaki slučaj.

Ne znam čemu oskudica miševa koji imaju 10.5 cm dužinu.

 

Radi se o savršenoj dužini miša sa claw/fingertip korisnike koji po definiciji ne miču miš dlanom. Razumijem veće gabarite za korisnike sa većim šapama koji još k tome koriste "palmgrip", ali

logično je za očekivati da neki gamer manjih ruku koji koristi fingertip grip mora imati manji miš i ne razumijem zašto bi se takvo tržište ignoriralo.

Zašto koristim fingertip grip? Zato što se pri tome najmanje mora micati ruka već veliku brzinu gibanja i preciznost imam samo pomicanjem prstiju.

 Zapravo u potpunosti razumijem sto hoces reci, ali primjerice ovaj g203 (g pro/g305) je jedan od najmanjih miseva danas. Takoder preferiram manje i lakse miseve i isto tako koristim nesto izmedu claw i fingertip pa ne vidim zasto bi tih dodatnih 1cm bio toliki problem.

 

Ako si u Zagrebu zaleti se do Linksa na Tresnjevku, tamo ce ti otvoriti mis koji zelis pa ga mozes isprobati.

16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Probati ću taj, ali i G300.  Sviđa mi se što G300 ima dugmadi gore (savršeno za ljubitelje fingergripa).

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Alfa_R kaže...
Spitfire_zg kaže...

U dućan pretpostavljam? Naravno da ću napraviti sve što mogu da ga zamijenim, srećom sačuvao sam račun. Ako nešto platim 400 kuna očekujem barem dvije godine pristojnog rada, pogotovo jer ga nijednom nisam zviznuo niti sam gamer. 

Inače, problem je u skrolanju, kad vrtim gore sam od sebe odjednom vrati u drugom smjeru i vice versa.  Preiritantno da bi zažmirio  

 

Ako ima garanciju u HR i neku grešku koja se svako toliko javlja gledaj to sa pozitivne strane... Imaš doživotno jamstvo :) 

 

 Da, u teoriji, a u praksi to izgleda ovako: platiš miš 450 kuna koji se bez razloga pokvari već nakon pola godine. Osim osjećaja da si izigran još ga moraš nositi na servis gdje gubiš i vrijeme i novac jer je dućan na drugom kraju grada. Tu dodaj još najmanje 2 tjedna 

dok ga ne poprave i bojazan jel popravljen i koliko dugo će ovog puta funkcionirati. Sad još zamisli da si neki gamer pa u tom periodu moraš igrati na nekom smeću od 60 kuna koji, pazi ironije-ima kvalitetniji kotač 

Ne znam jel nam isto ko nutellu ovdje podvaljuju otpad ali Logitech kupiti više sigurno neću i za početak nikome ne preporučujem 403 

 

13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ili u meduvremenu kupis isti il bolji mis na akciji i boli te briga dok se rjesava reklamacija ovog misa. Pa kad dobis novi il ga prodas il ostavis ako zelis i to je to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Jasno, bilo bi super da za sve imam rezervu u slučaju kad se nešto pokvari, no to za početak zahtijeva da ne živiš u državi sa slabijom platežnom moći od rumunjske ili barem razinom profesionalnosti gdje im treba manje od 3 tjedna da tu sitnicu poprave ili zamijene. I opet ne mijenja činjenicu da Logitech vara kupce. Jer da ovo nije cendranje i rant random lika kojem se desio običan peh-najbolje pokazuje što se par dana nakon mene ovdje javio frajer s identičnim problemom-a kolika je vjerojatnost za takvo nešto? Očigledno su u kompaniji zaključili da im je isplativije trošiti na promidžbu i sponzorstva nego na kvalitetu materijala i izrade. Nisam ustrojen na način da takve stvari honoriram ili racionaliziram i ako je jedna osoba odustala od 403 ili logitecha nakon što je ovo pročitala-isplatilo se. Mogu žaliti što se to neće očitovati na globalnoj razini ili u nekom značajnijem omjeru koji bi polučio otkaze i pad vrijednosti poduzeća, no racionalna sam osoba i znam da svijet tako ne funkcionira

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Ne, ovo je upravo rant i cendranje random lika. Pa naravno da na forum nece doci svi oni koji nemaju problema i napisati "mis mi radi". Doci ce upravo oni kojima je nesto otislo pa ce traziti savjet ili plakati kao u ovom slucaju.

Logitech na svu srecu ima odlican support i uvijek rijese sve sa kupcima, nekad cak i nakon isteka garancije, a to sto si ti nestrpljiv i mislis da si poseban je druga prica...
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Eto ja npr imam problem sa misem g400 kojeg sam komplet rastavio i ocistio jer sam time mislio rijesit problem mikroprekidaca od lijevog klika. I nisam uspio jer zeza dvoklik il nece kliknut bez problema neg moras odreden dio lijevog klika stisnut da reagira kak spada, a to nije samo do mikroprekidaca nego i do konstrukcije samih klikova na misu jer su iz komada pa to bas i nije kvalitetno ko da je posebno plastika za lijevi i desni klik. Eto morao sam odlijepit tj potrgat nozice od misa da mogu odsarafit i nove narucit sa ebaya za 20ak kn i nisam rijesio problem. Trebao bi ponovo sve rastavit i opet nove nozice trgat i kupit taj omron mikroprekidac pa bi mozda bilo bolje, al mi se neda navlacit sa supportom koji bi vjerojatno i reagirao na to bez obzira kaje prosla garancija odavno. Al sam vec prije uzo g502 koji je daleko bolji mis i necu se uopce zamarat s tim problemom. A sve drugo od logitecha kaj imam nemrem se zalit jer radi kao i prvog dana jer ocito pazim na opremu. A g400 je proso svoj zivotni vijek unazad 7 god il kolko svakodnevno koristenje i poluispravan je samo lijevi klik dok ostalo sve radi bez greske.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2019 10:50 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
war3_tft kaže...
Ne, ovo je upravo rant i cendranje random lika. Pa naravno da na forum nece doci svi oni koji nemaju problema i napisati "mis mi radi". Doci ce upravo oni kojima je nesto otislo pa ce traziti savjet ili plakati kao u ovom slucaju.

Logitech na svu srecu ima odlican support i uvijek rijese sve sa kupcima, nekad cak i nakon isteka garancije, a to sto si ti nestrpljiv i mislis da si poseban je druga prica...

 

Nadam se da si njihov zastupnik za hrvatsku jer bojim se i pomisliti koja bi bila druga alternativa liku koji brani korporaciju koja podvaljuje smeće i vara kupce, smanjuju rok garancije jer valjda povećavaju kvalitetu, jel? Puno mi znači taj njihov suport kad već tri tjedna nemam miša. 

Ljut sam naravno jer je prelazak na 403 trebala bila nadogradnja u odnosu na prošli dvostruko jeftiniji non logitech miš (i s kojim nisam imao problema) a sad imam samo zajebanciju, nove troškove i frustracije. Ponavljam, meni je cilj ovdje pomoći drugima da ne naprave istu grešku i ne prolaze što i ja jer sam se za taj miš i odlučio nakon par youtube revieowa i čitanja ove teme (ko zna, možda upravo zahvaljujući tvojoj preporuci da ironija bude veća). Ako mi od čitavog kompjutera i periferije nakon 6 godina jedino ode novi miš ugledne tvrtke(!) i to nakon 6 mjeseci i ne samo meni-to već dovoljno pokazuje ima li osnove za moju ljutnju. Koji su pak argumenti za tvoj apologetski stav-to riješavaj sam sa sobom ako uopće ikad dođeš do faze gdje ćeš uvidjeti je li to ispravno i zašto nije

  

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Uopce nije vazno koji je proizvodac. Poanta price je da si dosao bez razloga plakati jer ti se mis pokvario unutar garantnog roka i problem ti je cekati kao i svi ostali da se reklamacija rijesi.

Svi proizvodi se kvare pa tako i "logitech", bitno je jedino kakav im je support kada dode do kvara i u kojem postotku se to dogada. Tvoj uzorak od jednog misa (a kolko sam shvatio i jedinog logitech proizvoda) je nebitan isto kao i tvoja ogorcenost. Lp
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Najnoviji Logitech tweet je privukao veliku pažnju na netu, pa pretpostavljam da će i ovdje biti zainteresiranih.

 

https://twitter.com/LogitechG/status/1124101767539625990

 

Izgleda da nam stiže bežićni G502.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Baš me zanima koliko će onda težiti mis. Moram priznat da nikad nisam mogao odgonetnuti tu famu oko g502 i tog kultnog statusa kojeg drži kod nas. Jako težak mis, oblikom ništa spektakularno naspram npr g403, jedino taj njegov scroll je odličan.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
CyberDemonVZ kaže...

Najnoviji Logitech tweet je privukao veliku pažnju na netu, pa pretpostavljam da će i ovdje biti zainteresiranih.

 

https://twitter.com/LogitechG/status/1124101767539625990

 

Izgleda da nam stiže bežićni G502.

 E nek se hebu, pred 2 tjedna uzeo novi miš i još gledam hoće li možda G503 ili neki upgrade od G502 :D

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Hehe, vidim po temi da nisi jedini :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Lovac

Koji si uopce mis na kraju kupio?

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
The_Fichek kaže...

Lovac

Koji si uopce mis na kraju kupio?

 Skroz neplanirano, u ruci mi je lijepo pasao ogromni (hehe) Roccat Kone AIMO.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Spitfire_zg kaže...

 

 bez potrebe za dramom, G403 je fantastičan miš sa usranim kotačićem

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
pacijent007 kaže...

Baš me zanima koliko će onda težiti mis. Moram priznat da nikad nisam mogao odgonetnuti tu famu oko g502 i tog kultnog statusa kojeg drži kod nas. Jako težak mis, oblikom ništa spektakularno naspram npr g403, jedino taj njegov scroll je odličan.

 114g. Ne znam koliko je žičani model težak.

 

https://www.reddit.com/r/G502MasterRace/comments/bkbw56/i_got_sent_a_g502_lightspeed_by_logitech/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2019 14:30 (CyberDemonVZ).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

To je ugodno iznenađenje, zicani je 120g ako se ne varam. Po mom ukusu malo i dalje pretezak ali sigurno će nekima kojima je zicani bio taman na rubu optimalne težine ovaj model bit po volji. Zasad ostajem pri svojim g203 i g603

16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Riješili su najveću boljku koliko vidim na slici; wheel ima drukčiji materijal (jer mehanizam je bio savršen, samo je "korodirao"). Jooj, što nisam još malo pričekao. Još ako objave da je 2mm širi (miš, ne kobasica)...

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice