Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.218.342
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav svima, trebao bih malu pomoć u vezi odabira tipkovnice. Trenutno imam Logitech UltraFlat - solidna tipkovnica, ali proizvodi jeftini plastični zvuk dok tipkam što je podosta iritantno.

Nisam gamer pa mi ne treba gamerska tipkovnica. Tipkam jako puno teksta - nekoliko sati dnevno. Bitno mi je i da ima numerički dio (dakle one "skraćene" verzije mi ne dolaze u obzir.) Poželjno je da bude što jednostavnija, odnosno da nebude "nađiđana" sa funkcijskim, programabilnim tipkama i sl.

 

Buđet je 500tinjak kuna (+/- 50)

Traži se žična tipkovnica

Može iz svih trgovina - preferiram protis i adm (bojkotiram links i portio)

 

Ja sam oko bacio na Stelseries 6gv2 ili Logitech illuminated (koja bi od ove dvije bila bolje za pisanje) - nije mi imperativ ni mehanička ni sa pozadinskim osvijetljenjem, ali ako može za ove novce - zašto ne.

 

Unaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Probao sam logitech illuminated, jer mi je izgledala lijepo, ali je sranje za tipkat. Ok, nije sranje, ali je osjećaj u rangu potpuno prosječnih laptop tipkovnica. Steelseries bi uzeo prije i da ima pola tipaka :D 

 

e sad sam se sjetio nečeg, mislim da steelseries hrvatska verzija ima onaj retardirani backspace smanjeni i ž gore i ako je to jedina verzija šteta :/

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2012 10:19 (SebaOS).
 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
SebaOS kaže...

Probao sam logitech illuminated, jer mi je izgledala lijepo, ali je sranje za tipkat. Ok, nije sranje, ali je osjećaj u rangu potpuno prosječnih laptop tipkovnica. Steelseries bi uzeo prije i da ima pola tipaka :D 

 

e sad sam se sjetio nečeg, mislim da steelseries hrvatska verzija ima onaj retardirani backspace smanjeni i ž gore i ako je to jedina verzija šteta :/

 

Hvala na odgovoru - pročitao sam ovaj uvodni post, sad me zanimaju mišljenja forumaša koji su radili sa nekim sličnim tipkovnicama. Tu steelseries sam vidio i malo tipkao po njoj (sa njom) i stvarno je odlična, jedino što ima taj "retardirani" backspace. Kod illuminated me živcira što je to qwerty tipkovnica lokalizirana na hr, a onda te lokalizirane tipke ne svijetle.

 

Da li možda netko ima nešto treće za preporučiti?

13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Uzmi Steelseries 6Gv2 !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
SebaOS kaže...

Probao sam logitech illuminated, jer mi je izgledala lijepo, ali je sranje za tipkat. Ok, nije sranje, ali je osjećaj u rangu potpuno prosječnih laptop tipkovnica. Steelseries bi uzeo prije i da ima pola tipaka :D 

 

e sad sam se sjetio nečeg, mislim da steelseries hrvatska verzija ima onaj retardirani backspace smanjeni i ž gore i ako je to jedina verzija šteta :/

 

Noup ima smanjeni shift(backspace je normalan) i ž se nalazi pokraj toga shift-a, a ne pokraj enter-a.

 

Iskreno i mene je živciralo (prvih mjesec danas sam uvijek umjesto ž pritisnuo enter), ali sad sam se već donekle priviknuo. A što tiće zvuka i osjećaja tipkanja, ajnc a.

 

Ima cherry black tipke, koje nisu kao jako dobre za tipkanje, jer su malo tvrđe, ali ja tipkam dosta i nisam primjetio nekakav zamor u rukama (prstima) ili da bi imao problema prilikom tipkanja. Jedini još nedostatak (ajde ne tako velik) jest da je hrvatski layout samo printan gore (engleski layout je laserski ugraviran) tako da lagano izliže. @ znak na slovu V mi je već niti nakon 2 mjeseca korištenja skoro pa nevidljiv. Engleski layout naravno uopće nema naznaka korištenja.

 

Sve u svemu moja topla preporuka.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Hvala svima, upravo naručio Steelseries 6gv2 iz hg spota (tamo je među jeftinijima 502 kn, a tamo imam račun pa da ne kompliciram).

 

Ako netko traži tipkovnicu - ovu subotu je u Linksu akcija - Logi K750 spuštena sa 500 na 400 (to je ona bežićna solarna) - iako mrzim links - ponuda nije loša.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Loše su wireless tipkovnice i zašto mrziš Links?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
RedHill kaže...

Loše su wireless tipkovnice i zašto mrziš Links?

Wireless me trenutno ne zanimaju jer imam super stol (moj pc kutak) pa imam kamo sa žicama. A u kompu imam avermedia tv tuner pa sve multimedijske zadaće obavljam sa daljincem od toga.

 

Links mrzim jer sam radio za bagru - iako su jako fini prema van (prema kupcima) iznutra su izrabljivačka govna. Od mene nemogu dobiti ni lipe.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
dado2202 kaže...

Noup ima smanjeni shift(backspace je normalan) i ž se nalazi pokraj toga shift-a, a ne pokraj enter-a.

 

Iskreno i mene je živciralo (prvih mjesec danas sam uvijek umjesto ž pritisnuo enter), ali sad sam se već donekle priviknuo. A što tiće zvuka i osjećaja tipkanja, ajnc a.

 

Ima cherry black tipke, koje nisu kao jako dobre za tipkanje, jer su malo tvrđe, ali ja tipkam dosta i nisam primjetio nekakav zamor u rukama (prstima) ili da bi imao problema prilikom tipkanja. Jedini još nedostatak (ajde ne tako velik) jest da je hrvatski layout samo printan gore (engleski layout je laserski ugraviran) tako da lagano izliže. @ znak na slovu V mi je već niti nakon 2 mjeseca korištenja skoro pa nevidljiv. Engleski layout naravno uopće nema naznaka korištenja.

 

Sve u svemu moja topla preporuka.

Imam 7G i mogu reći da se ipak osjeti otpor na tipkama. Čak i nakon par mjeseci upotrebe taj osjećaj je prisutan još uvijek. Nisam probao tipkovnicu sa brown mehanizmom, ali mislim da bi to bio bolji izbor ukoliko se tipka nešto više od prosjeka. Blue je dobar, ali je glasan. Najviše me smeta što većina mehaničkih tipkovnica na našem tržištu nisu lokalizirane, tj. nemaju hr layout.

11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav svima - preuzeo tipkovnicu (odmah u srijedu) i od onda tipkam. Malo je tvrđa, ali za sada nemam primjedbi. Čak mi ne smeta ni hr lokalizacija. Za sada vrlo zahvalan na savjetu. Nije ni glasna jer tipke registrira vrlo "visoko".

 

Doista je građena ko tenk, ima dubok hod ali visoko registrira i za sada sam prezadovoljan.

 

I za one na linuxu: ona "steelseries" tipka (umjesto windows tipke= - koja služi
kao fn tipka (mute, vol +, vol-, pause/stop, ffwd, rwd) radi i na linuxu (ja
provjerio za arch, kubuntu i open suse) - što nije slučaj sa svim tipkovnicama.

 

 

Dodao sam par slika na temu "slike hardwarea".

 

 

Hvala svima!

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2012 23:27 (Z00X).
 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Uh da, imam jedno pitanje pa da ne forsiram novu temu: dakle tipkovnicu spajam preko usb/ps2 adaptera i sve radi ok. Kad ju spojim na usb port (bilo koji na matičnoj) nakon što ugasim komp ledice i dalje svijetle... jel to neki problem ili ...?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Z00X kaže...

Uh da, imam jedno pitanje pa da ne forsiram novu temu: dakle tipkovnicu spajam preko usb/ps2 adaptera i sve radi ok. Kad ju spojim na usb port (bilo koji na matičnoj) nakon što ugasim komp ledice i dalje svijetle... jel to neki problem ili ...?

 

Hvala

Uključeno ti je da računalo pušta napon na ploču/usb i dok je komp ugašen. Ne bi trebalo praviti problem, svejedno gasiš dovod struje na prekidaču produžnog kad je komp ugašen.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Thnx - ugasim switch na napajanju pa je ok..

 

Idem da ne zagađujem ovu temu više usputnimm stvarima... idem tipkat

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

BTW. samo hint. Ako je imaš priključenu na USB, onda možeš maksimalno pritisnuti 6 tipaka istovremeno, ako je spojiš na PS/2 onda imaš skoro pa neograničen broj.

 

Preporučeno je da uvijek štekaš na PS/2 zbog toga jer USB ima neka ograničenja.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
dado2202 kaže...

BTW. samo hint. Ako je imaš priključenu na USB, onda možeš maksimalno pritisnuti 6 tipaka istovremeno, ako je spojiš na PS/2 onda imaš skoro pa neograničen broj.

 

Preporučeno je da uvijek štekaš na PS/2 zbog toga jer USB ima neka ograničenja.

Ja imam bizaran problem sa tipkovnicom kad je priključena putem PS/2. Naime, tipku za točku na numeričkom dijelu treba pritisnuti i držati sekundu, dvije da bi računalo registriralo pritisak. Kad 7G priključim putem USB adaptera, sve normalno radi, osim naravno što se dobije spomenuto ograničenje za max 6 tipki.

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Sil kaže...

Ja imam bizaran problem sa tipkovnicom kad je priključena putem PS/2. Naime, tipku za točku na numeričkom dijelu treba pritisnuti i držati sekundu, dvije da bi računalo registriralo pritisak. Kad 7G priključim putem USB adaptera, sve normalno radi, osim naravno što se dobije spomenuto ograničenje za max 6 tipki.

Hmmm, čudni problem nije mi se pojavio na 6G.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav svima !
Što mislite o http://www.links.hr/?naziv=tipkovnica-roccat-isku-illuminated-usb&option=artikl&id_kategorija=101201&id_artikl=101.201.029  ? 
Već neko vrijeme planiram uzeti novu te sam do sada htio uzeti Lycosu, ali sam vidio ovu i nekako mi se više svidjela od Razerove.
Molio bih za mišljenja, i ako netko ima iskustva s tipkovnicom neka se slobodno izrazi {#}

još dvije slike http://www.pcgameshardware.de/screenshots/original/2011/03/Roccat_Isku_3.jpg ,    

            http://www.topreviewshop.com/graphics/roccat_isku_gaming_keyboard_with_accessories.JPG
Unaprijed hvala. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Meni se jako sviđa taj Roccat Isku , pogotovo sam izgled tipkovnice ! Po meni bi bila jos bolja da ima ekran ! Ako hoces proci jeftinije , uzmi ju u ADM-u !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Haf932 kaže...

Meni se jako sviđa taj Roccat Isku , pogotovo sam izgled tipkovnice ! Po meni bi bila jos bolja da ima ekran ! Ako hoces proci jeftinije , uzmi ju u ADM-u !

Sviđa mi se ponuda samo što sam uz nju još planirao uzeti i 2 http://www.topreviewshop.com/graphics/roccat_isku_gaming_keyboard_with_accessories.JPG ili 2 http://www.links.hr/?naziv=ventilator-nzxt-fn-140-140mm-1300-okr-min&option=artikl&id_kategorija=050908818&id_artikl=050.908.223 te http://www.links.hr/artikl-052.650.170 za novo kućište. Koji bi bio bolji od ove dvije vrste fanova ? nije mi toliko važna glasnoća ( samo da nije glasan kao traktor ), nego mi je važnije da ima što bolji protok zraka odnosno da što bolje hladi.
Mislim da ima slična s ekranom, ali ne vidim je nigdje u RH u ponudi.

Odlučio bih se za ovu ponudu u adm-u, ako tamo ima za uzeti neki ekvivalentan fan poput ove dvije vrste gore i sličan potenciometar.
Nadam se da ne zamaram, i sori zbog linkova nikako da shvatim kako da ga stavim na ovaj, kako si ti, način {#} 

13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Za vent mozes uzet Scythe Gentle Typhoon , 120mm , 1150rpm !

 

Za potenciometar uzmes Scythe Kaza Q !

 

A sad da ti objasnim kako da stavis link ko ja , za primjer cu linkat ventilator NZXT FN kojeg si ti stavio !

 

1. Prvo napises NZXT FN

2. Zatim ga oznacis

3.Kad je tako oznacen , kliknes na simbol " umetni poveznicu "
4.otvorit ce ti se prozor
5. i u njemu gdje ti pise " URL poveznice "  kopiras URL s Linksove stranice za NZXT i kliknes " UMETNI "

6. Na kraju dobijes poveznicu NZXT FN

 

Music As A Weapon !!
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Haf932 kaže...

 

Ah, ja sam cijelo vrijeme pokušavao link uredit u ime, umjesto obrnuto  {#}

Hvala na svoj pomoći i trudu {#}

15 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

http://protis.hr/products/details/tipkovnica-genius-luxemate-i220-usb-crna/40042

 

zanima me kakva je ova tipkovnica? ima itko iskustva s njom? bitno mi je da je slim, da je hod mali, u biti da bude tipkovnica kao na laptopima (pogotovo dell laptopima)

ili ako netko moze preporuciti neku super tipkovnicu za pristojnu cijenu, 150-200kn

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Koliko kuna treba izdvojit za mehaničko tipkalo s osvjetljenjem?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Razer BlackWidow Ultimate , Corsair K90 ! Mislim da je to sve sto se moze nabavit kod nas !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Haf932 kaže...

Razer BlackWidow Ultimate , Corsair K90 ! Mislim da je to sve sto se moze nabavit kod nas !

A bez osvjetljenja? Pre skupe su te s osvjetljenjem

13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

A bez osvijetljenja mozes uzet odlicnu Steelseries 6Gv2 i Razer BlackWidow običnu !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
5 Logitech G510
1 Razer Lycosa
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2012 22:43 (damodar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
damodar kaže...

 

Ja bi na Logi G510 išao.

 

 

OutlawZ NiGGa, 2Pac R.I.P (Rap is Pac) ||| Music As A Weapon!
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2012 9:50 (donator_bubrega).
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Prepravi anketu u Logitech G510

 

Bez razmisljanja uzmi G510 - ima ekran ,G-tipke , odlican softwear i support ...

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice