Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša izdvojena tema

poruka: 6.051
|
čitano: 1.176.440
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
thedream kaže...

Posudim ti ja svoj V2 EVO pa ga probaj..ako si u Zg.

Ma nisam u Zagrebu, nego imama 200kn, pa sam odlučio to na miša stavit, pa sada ne znam, Fireglider mi je dosta glomazan, a rapier-e su mi zapeli za oko. Možeš mi objasnit kako se V2 ponaša u ne zahtjevnim igrama, tipa Fallout Tactics, Soldat, Warcraft 3, Far Cry, te slične igre koje se uglavnom igraju mišem...

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

V1 65 ips je 1.65 m/s.

V2 40 ips je 1 m/s

 

Brzinu pokreta od 1 m/s lako pređeš, probaj samo otvoriti paint, uzeti u njemu običnu olovku i brzim pokretima crtati krivulje (kružnice rekli bi).

Kad dobiješ ovakve lomove kao na slici koju sam stavio to ti znači da si prešao brzinu koju miš može pratiti.

Preko 1.5 m/s riejtko tko može brže (što se samog gaminga tiče).

 

Mala brzina praćenja je ok ako igraš na jako puno dpi pa ne moraš puno micati miš za velike pomake na ekranu.

 

Što se tiće brzine slikanja podloge, ona ne igra neku veliku ulogu, pogotovo ako se miša ne pokreće jako jako brzo.

Recimo osjetno je lošije 40 ips s 9600 FPS (bubam brojku FPS-a jer nisam zapamtio točan broj) nego 65 ips s 7080FPS. Znam jer sam koristio.

 

Koristio sam oba, V1 i V2. Točnije, testirao sam oba. V2 jest lošiji iako je oku ugodniji i djeluje normalnije.

I da, nije razlika samo u masci već i hardverska.

Genius Ergo 555 40ips Genius Ergo 555 40ips
Ivan Marijanović, univ. bacc. ing. comp.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2010 16:54 (191x7).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ako on skuži razliku svaka mu čast,a i svakom drugom osim tebi - koji si za tim išao - da ju skužiš. Možda će V2 njemu biti ergonomičniji u radu od V1,i onda i taj "nedostatak" 65 vs. 40 neće ni primjetiti,ne znam jel dovoljno glupo i obično da se složiš sa mnom, ali čisto prizemno gledano, ležanje u ruci - jer po meni V2 traži manje navikavanja nego V1.

 

Ne znam dal se slažeš.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2010 17:02 (thedream).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
thedream kaže...

Ako on skuži razliku svaka mu čast,a i svakom drugom osim tebi - koji si za tim išao - da ju skužiš. Možda će V2 njemu biti ergonomičniji u radu od V1,i onda i taj "nedostatak" 65 vs. 40 neće ni primjetiti,ne znam jel dovoljno glupo i obično da se složiš sa mnom, ali čisto prizemno gledano, ležanje u ruci - jer po meni V2 traži manje navikavanja nego V1.

 

Ne znam dal se slažeš.

 

Slažem se da V1 traži navikavanje. No kad se navikneš postaje prirodni produžetak ruke kao i svaki drugi miš.

Dapaće, scroll su vrlo intuintivno pozicionirali, samo to nama bude čudno zbog navike.

Ivan Marijanović, univ. bacc. ing. comp.
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Pozz.. i sve pohvale za dosadasnje postove.

Dvoumim se izmedju 2 misa i toliko sam toga procitao po forumima da sam izgubio objektivno misljenje.

Ugl. dvoumim se izmedju G500 i Trust GM-4800 koj je nesto jeftiniji.. Jel mi moze neko dat nekakvo kvalitetno misljenje/savjet?..

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

A bolje Logitech g500 ipak je kvalitetniji.Nikad se ne možeš pouzdat u Trust.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
kp_robach kaže...

Pozz.. i sve pohvale za dosadasnje postove.

Dvoumim se izmedju 2 misa i toliko sam toga procitao po forumima da sam izgubio objektivno misljenje.

Ugl. dvoumim se izmedju G500 i Trust GM-4800 koj je nesto jeftiniji.. Jel mi moze neko dat nekakvo kvalitetno misljenje/savjet?..

Uzmi G500. Neces pozaliti.

Low life ! Alat ne cini majstora!
13 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

kao sto sam negdje vec spomenuo, onaj mis koji je po vecini kriticara il' kak se vec zovu smece, vama ce bit odlican... Jer ti misevi od 400+ kn nemogu bit tolko losi kao sto se za neke tvrdi. Svi su oni "dobri" neki vise neki manje

Ja imam ss xai i meni je mis pre, a sad cu nest rec, logitech misevi su MENI sranje! sad me slobodno vjesajte. naravno po kvaliteti su najbolji, ali.. meni ne pasu, iskljucivo zbog dizajna. Ponavljam, ovo je samo moje misljenje.

13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

http://www.x7.cn/en/product.asp?id=18

 

Imas mislim u electronic centru jeftino, ispod 200 kn, a inace preporucam fireglidera, naviknes se..ili abyssu

[url="http://www.signaturebar.com/"][img]http://www.signaturebar.com/uploads/images/48289.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Zadnji što sam si ja kupio je SpeedLink Kudos. Dvoumio se izmeđun jega i Logitecha G500.

G500 mi ne leži dobro u ruci i ima neke mane koje Kudos nema. I zadovoljan sam Kudosom.

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
xavieRRRR kaže...

kao sto sam negdje vec spomenuo, onaj mis koji je po vecini kriticara il' kak se vec zovu smece, vama ce bit odlican... Jer ti misevi od 400+ kn nemogu bit tolko losi kao sto se za neke tvrdi. Svi su oni "dobri" neki vise neki manje

Ja imam ss xai i meni je mis pre, a sad cu nest rec, logitech misevi su MENI sranje! sad me slobodno vjesajte. naravno po kvaliteti su najbolji, ali.. meni ne pasu, iskljucivo zbog dizajna. Ponavljam, ovo je samo moje misljenje.

Ma neće te nitko vješat, niti išta prigovorit bar od "boljih" forumaša, jer si u ovoj podvučenoj rečenici sve rekao, SS Xai ti odgovara, i za tebe je to najbolji miš i točka, ali opet nije uredu da kažeš da su Logitech-ovi miševi sranje, iako si naglasio "za tebe", al mogao si reć da ti nepašu, a ne ra su sranje!?

Nije Ivsa, nego bi treblo biti; Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša
Sve je u redu nitko se neće ljutit. Meni je razer los i ne volim ga ali nikako ne mogu reci da ne valja kad je dosta ljudi zadovoljno s njima.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2011 10:45 (explorer 4).
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Uzeo si mi rijec iz usta, mozda njemu Logitech nije dobar, ali nema pravo reci da je smece kad nije, jer je 90% korisnika ako ne i vise, zadovoljno njihovim proizvodima.

Low life ! Alat ne cini majstora!
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Sad mene objesite ali svako ko izjavi da je logi smece sam sebe je diskvalifikovao da ikad ista komentarise na temu periferija. Smece je ako nekome ne pase u ruku? Ako se nekome i pokvari logi to se rjesava kroz fenomenalan support. Kamo srece da svaki proizvodjac koji ima namjeru postati ozbiljan ima support kao logi.

:)
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Upravo to i kažem, inače me jako smeta kad neko na nešto generalno kaže da je sranje, recimo mnogi spotiču Razer-u da je loš, itd, itd, a ko god da je imao DeathAddera, tvrdi da je naj, naj miš koji je koristio, i ja sam općenito visokog mišljenja o dotičnom mišu, ali o Razer-u nisam, za običan miš sa dvije tipke i scroll-om, koji ima izrazito loš laser traže 400 KN, pa tko je tu lud, alopet neću reć da je Razer sranje, jer ipak ima ljudi koji koriste njihove proizvode i jako su zadovoljni, isto tako i sa Logitech-om, HP, Sony-em, itd, itd, nemožeš reć da su sranje, ćak ni precizirajući točno na neki od njihovih proizvoda, jer ipak se netkom može svidit i bit mu najbolji proizvod koji je imao!?
Naravno, uvjek postoje iznimke, odnosno proizvodi koji "ne valjaju" koji sve svaki raspadne nakon tjedan dana, ili ima defekt, to je već druga stvar!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Možda je pretjerano reći da su sranje, al Razer je najprecjenjeniji igrač na tržištu periferija, daleko.

Priznam, nisam imao priliku koristiti deathaddera, al sve ostalo razerovo što sam koristio bilo je ipodprosječne ili prosječne kvalitete.

Uključujući Mambu, Lycosu, megalodon, arctosa, Lachesis...

Jedino im podloge vrijede moje love. :) A njih ne koristim.

Samo znam da nikad neću ništa razerovo imat.
Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ja imam Abyssusa, i odlazi ovih dana. Prije njega sam imao MS-ov niskobudjetni mis pa sam bio zadovoljan. U petak mi stize R.A.T 7 pa cemo tada malo usporediti, iako potpisujem izjavu da je Razer precjenjen.

Low life ! Alat ne cini majstora!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Sta reci. Trust je trust. dno dna. Ali ne kuzim napomenu ispod da je pdv na knjige 0%. Kakve to veze ima sa bilo cime.

:)
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

ma nisam zahtijevan samo mi je vazno da mis ne trokira i ne se*e

ima li neko takav mis 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Imam ja. Nekoliko. Uglavnom ako zelis takav mis onda logi do cijene koliko mozes izdvojiti.

:)
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Moja preporuka Logitech RX1000.

Low life ! Alat ne cini majstora!
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Gman kaže...

Moja preporuka Logitech RX1000.

jedino sto mi treba je da je mis za desnjake 

ako mozete napraviti popis miseva do 300kn  

 

EDIT:ima neko link gdje kupiti onaj A4Tech x7

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.1.2011 22:54 (prototype sony).
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ako imas 300kn kupuj MX518!

Low life ! Alat ne cini majstora!
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

do 300kn kupi mx518

do 200kn Sharkoon Fireglider Black

naravno za ovakve miševe bi trebala i neka pristojna podloga

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Nek uzme MX518 i QCK+ podlogu. Izadje ga oko 310kn.

Low life ! Alat ne cini majstora!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Za miševe do 350 kn Fireglider je bog i batina. Ne vidim mu konkurenta sve do 400-ak kn.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša
Po performansama da ali po kvaliteti ne. Dosta se ljudi žali.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
explorer 4 kaže...
Po performansama da ali po kvaliteti ne. Dosta se ljudi žali.

Iskreno, ne znam gdje si naišao na dosta ljudi (molim link).

 

Svugdje je napomenuto (ako malo googlate), da je onaj vatreno obojan, stariji i slabije kvalitete.

Dok je ovaj crni, mlađi brat (noviji) kvalitetnije izrade.

 

Osobno imam crnog te ne vidim nikakve probleme ni sa škripom ni slično.

A miš leti gore dolje (igram online pa se malo iživciram {#}).

 

To što se 3-4 čovjeka žale, nije izravan pokazatelj na kvalitetu samog miša.

Isto tako mogu naič po razno-raznim forumima i na žalbu na logitecha ( a može se vidjet i na ovom forumu), razera i slično.

Zar to znači da oni ne valjaju??

 

I čisto me zanima. Od ovih što se žale na kvalitetu, koliko ih ima crnog.

 

IMHO, neka svako uzme što mu paše, ali ne priznajem govorkanja nekih ljudi.

Kao što kažem, osobno imam crnog, a i pročitao sam puno o navedenom prije nego sam ga uzeo.

I nemam nikakvih zamjerki. A o udobnosti samog miša u mojoj ruci ne trebam pričat ništa.

Dakle, meni odgovora. To ne znači da odgovara nekom drugom. Ali ovo drugo isto ne znači da je nekvalitetan.

Naravno, cijelo vrijeme pričam o crnom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2011 0:33 (zabranjeniples).
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša
Ma dobro crni sam držao u ruci i bolje je izrađen nego vatreni Al opet mi ne možeš rec da je kvalitetno napravljen. Pogledaj samo završni obradu neznam meni to nije nešto. Puno mi je bolje to uradeno kod mx 518 koji je 20 kn skuplji.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice