Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša izdvojena tema

poruka: 6.051
|
čitano: 1.176.684
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
toxic kaže...

Ja bi napravio upgrejd sa svog rivala 310.

 

Jel bi to mogo biti Logitech G Pro Hero?

 

 Uzmi si rade logitech g305, ima isto kuciste kao g pro hero, ali je wireless. Jedino sto je malo tezi, ako ti to smeta to se rijesi ovim jednostavnim modom 

.

 

Ovaj battery converter se nade na ebayu po smijesnoj cijeni, ne znam da li ga ima nabaviti negdje kod nas.

 

Nemoj da te obeshrabri sto je wireless posto je logitech taj dio doveo do savrsenstva tako da nema nikakve razlike sa zicanim misevima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 11:11 (DonOscar).
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
DonOscar kaže...
toxic kaže...

Ja bi napravio upgrejd sa svog rivala 310.

 

Jel bi to mogo biti Logitech G Pro Hero?

 

 Uzmi si rade logitech g305, ima isto kuciste kao g pro hero, ali je wireless. Jedino sto je malo tezi, ako ti to smeta to se rijesi ovim jednostavnim modom 

.

 

Nemoj da te obeshrabri sto je wireless posto je logitech taj dio doveo do savrsenstva tako da nema nikakve razlike sa zicanim misevima.

 Hm, imaju cak i isti senzor?

Jel to najbolji senzor sto se nudi ili ipak postoji nesto bolje? Mislim nemam nikavih zamjerki za rival 310 ali imam osjecaj da to nije to... 

4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Da obadva imaju HERO senzor koji je trenutno i najbolji na trzistu. Evo ti i recenzija najpoznatijeg recenzenta za miseve pa si pogledaj, ne traje dugo. 

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
DonOscar kaže...

Da obadva imaju HERO senzor koji je trenutno i najbolji na trzistu. Evo ti i recenzija najpoznatijeg recenzenta za miseve pa si pogledaj, ne traje dugo. 

 a nist kupio si me :)

ionak me zica povremeno nervira.

Ne mogu pogledati isjecak na youtubeu na poslu sam a tamo nist nemrem osim napisat pokoji post na forumu, ne mogu cak niti reviewe gledat  osim ak se ne presaltam na mob.

Nego jel se moze koristiti i kao zicani?

 

Cemu sluzi ono sto si mi poslao da se moze kupiti?

Koliko sam vidio to nisu punjive baterije? Kako to najpametnije rijesiti ?

4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
toxic kaže...

 a nist kupio si me :)

ionak me zica povremeno nervira.

Ne mogu pogledati isjecak na youtubeu na poslu sam a tamo nist nemrem osim napisat pokoji post na forumu, ne mogu cak niti reviewe gledat  osim ak se ne presaltam na mob.

Nego jel se moze koristiti i kao zicani?

 

Cemu sluzi ono sto si mi poslao da se moze kupiti?

Koliko sam vidio to nisu punjive baterije? Kako to najpametnije rijesiti ?

 Nema zice uopce, ali nije niti potrebna kad ti sa baterijom u performance modu traje do 250 sati.

 

To ti sluzi da unutra ubacis manju i laksu AA bateriju za razliku od ove AAA koja je predvidena pa samim time i spustis tezinu misa ako zelis. Samo pazi da uzmes litijsku jer su one lakse od alkalnih, jedino sto ne bi znao da li postoje punjive litijske baterije. Evo za usporedbu tvoj rival 310 ima 88g, g pro hero ima 83g, a g305 ima 99g i sa tim modom sto sam ti linkao se spusti na 89g.

 

Ne bi bilo lose da si negdje isprobas misa jer spada medu manje miseve pa da vidis dal ti pase, cesto bude izlozen u Instaru u arena centru.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 11:34 (DonOscar).
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
DonOscar kaže...
toxic kaže...

 a nist kupio si me :)

ionak me zica povremeno nervira.

Ne mogu pogledati isjecak na youtubeu na poslu sam a tamo nist nemrem osim napisat pokoji post na forumu, ne mogu cak niti reviewe gledat  osim ak se ne presaltam na mob.

Nego jel se moze koristiti i kao zicani?

 

Cemu sluzi ono sto si mi poslao da se moze kupiti?

Koliko sam vidio to nisu punjive baterije? Kako to najpametnije rijesiti ?

 Nema zice uopce, ali nije niti potrebna kad ti sa baterija u performance modu traje do 250 sati.

 

To ti sluzi da unutra ubacis manju i laksu AA bateriju za razliku od ove AAA koja je predvidena pa samim time i spustis tezinu misa ako zelis. Samo pazi da uzmes litijsku jer su one lakse od alkalnih, jedino sto ne bi znao da li postoje punjive litijske baterije. Evo za usporedbu tvoj rival 310 ima 88g, g pro hero ima 83g, a g305 ima 99g i sa tim modom sto sam ti linkao se spusti na 89g.

 

Ne bi bilo lose da si negdje isprobas misa jer spada medu manje miseve pa da vidis dal ti pase, cesto bude izlozen u Instaru u arena centru.

 

 

 

 ma tih par grama reko bih ne znaci mi nist.. vise mi znaci senzor a i ovaj bezicni mi se fakat dopada...

6 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

s obzirom da dolazis sa Rivala, kad ces bit u ducanu pogledaj si G603, ergonomski ce ti bolje pasati, s obzirom da si koristio rival, nego G305, a nije puno skuplji

 

na G603 ti baterije traju mjesecima, a ne satima :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
3dfx kaže...

s obzirom da dolazis sa Rivala, kad ces bit u ducanu pogledaj si G603, ergonomski ce ti bolje pasati, s obzirom da si koristio rival, nego G305, a nije puno skuplji

 

na G603 ti baterije traju mjesecima, a ne satima :)

 Da ergonomija na g603 je slicnija, a g305 i g603 imaju identican senzor samo sto je g603 puno tezi tj 112g sa jednom baterijom i 136g sa dvije baterije. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 11:48 (DonOscar).
6 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
DonOscar kaže...

 Da ergonomija na g603 je slicnija, a g305 i g603 imaju identican senzor samo sto je g603 puno tezi tj 112g sa jednom baterijom i 136g sa dvije baterije. 

 slazem se, ako je imao Rival, pretpostavljam da drzi misa full palm grip, G305 je ambidex mis, i samim time je zajeban za palm grip

 

vise ce mu zglobovi patiti zbog ergonomije nego tezine :)

 

zato mu rekoh da proba oba u ducanu

 

imam G603 i rokam iskljucivo fps pvp igre, i nikad mi tezina nije bila problem, a imam slabasne rukice kao klinac

4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
3dfx kaže...

 slazem se, ako je imao Rival, pretpostavljam da drzi misa full palm grip, G305 je ambidex mis, i samim time je zajeban za palm grip

 

vise ce mu zglobovi patiti zbog ergonomije nego tezine :)

 

zato mu rekoh da proba oba u ducanu

 

imam G603 i rokam iskljucivo fps pvp igre, i nikad mi tezina nije bila problem, a imam slabasne rukice kao klinac

 Je slazem se sa svime zapravo, vidio sam ga da je komentiirao u apex temi pa reko ajd obicno ekipa za fps trazi malo lakse miseve. Ovo za ambi miseve imas pravo, meni recimo pasu, ali ima ljudi kaj su im cudni takvi misevi pa je definitivno najbolje da proba obadva ak bude u prilici. 

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
DonOscar kaže...
3dfx kaže...

s obzirom da dolazis sa Rivala, kad ces bit u ducanu pogledaj si G603, ergonomski ce ti bolje pasati, s obzirom da si koristio rival, nego G305, a nije puno skuplji

 

na G603 ti baterije traju mjesecima, a ne satima :)

 Da ergonomija na g603 je slicnija, a g305 i g603 imaju identican senzor samo sto je g603 puno tezi tj 112g sa jednom baterijom i 136g sa dvije baterije. 

 Sad koristim rivala, koristio sam i rival 300 prije toga.

Imam doma Hyperio Furya isto na drugom kompu takoder mi pase na ruku.

 

Prije sam koristio g9 koji mi je pasao na ruku i mx518 koji mi je isto pasao na ruku...

Jedini mis koji mi je bio katastrofa je Razer Lachesis od njega me ruka boljela u 3pm

4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Svi ti misevi sto si koristio su ergonomski i vise za palm grip pa si pripazi pri izboru kako je covjek gore napisao. Mozda ce ti ovaj g305 stvarno biti malo cudan il ti nece pasati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 12:02 (DonOscar).
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
DonOscar kaže...

Svi ti misevi sto si koristio su ergonomski i vise za palm grip pa si pripazi pri izboru kako je covjek gore napisao. Mozda ce ti ovaj g305 stvarno biti malo cudan il ti nece pasati.

 Na poslu drzim lenovo m00 nesto... nema palm grip pa me ruka ne boli... dakle kolko vidim dizajnom je to to..

 

Nego ak sam prosao kroz zalman fps gun i bio mi super onda mogu i kroz ovak nesto..

u svakom slucaju bacim oko jos na par tih miseva s hero senzorom pa cu vidjeti.

10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Jel ima mozda nekakav mod da se napravi weight reduction na G502 ? Mis mi je dosta tezi od prethodnog Roccat Kone Pure pa bi volio to rijesti ako se moze. Nasao sam na ytu nekakve "fixeve" ali to je sve nekakvo rezanje, busenje i sl...

 

Edit: za sad sam nasao da stavim tri utega u oblika U, i stvarno se osjeca da je precizniji i laksi za flickanje...

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 13:47 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
hahhaajaads kaže...

Jel ima mozda nekakav mod da se napravi weight reduction na G502 ? Mis mi je dosta tezi od prethodnog Roccat Kone Pure pa bi volio to rijesti ako se moze. Nasao sam na ytu nekakve "fixeve" ali to je sve nekakvo rezanje, busenje i sl...

 

Edit: za sad sam nasao da stavim tri utega u oblika U, i stvarno se osjeca da je precizniji i laksi za flickanje...

 kak vam mis moze biti pretezak.

sjecam se da sam g9 koristio s full uzetzima uvijek. Volio sam da bude cim tezi.

10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...

Jel ima mozda nekakav mod da se napravi weight reduction na G502 ? Mis mi je dosta tezi od prethodnog Roccat Kone Pure pa bi volio to rijesti ako se moze. Nasao sam na ytu nekakve "fixeve" ali to je sve nekakvo rezanje, busenje i sl...

 

Edit: za sad sam nasao da stavim tri utega u oblika U, i stvarno se osjeca da je precizniji i laksi za flickanje...

 kak vam mis moze biti pretezak.

sjecam se da sam g9 koristio s full uzetzima uvijek. Volio sam da bude cim tezi.

Ja ne kuzim kak ti ne osjetis, pogotovo ak igras u komadu vise sati u igrama gdje moras "flickat". Jucer/prekjucer sam igrao jednu igru po 12-13 sati, i nakon toga me dlan/ruka bolila da nije normalno dok se to kod Kone Pure nije dogadjalo. I koliko vidim G502 je tezak oko 120g sto je meni stvarno abnormalno previse, idealno bi bilo od 85-90g no koliko vidim nema bas modova da se to moze smanjit bar na 100...

 

Edit: ustvari sta ja pricam, nebi nit pogledao G305 pored Glorious Modela O, perfektan senzor, cak ~65g i cijena od 55-60€

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 14:06 (hahhaajaads).
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
hahhaajaads kaže...

Jel ima mozda nekakav mod da se napravi weight reduction na G502 ? Mis mi je dosta tezi od prethodnog Roccat Kone Pure pa bi volio to rijesti ako se moze. Nasao sam na ytu nekakve "fixeve" ali to je sve nekakvo rezanje, busenje i sl...

 

Edit: za sad sam nasao da stavim tri utega u oblika U, i stvarno se osjeca da je precizniji i laksi za flickanje...

 Kod wirelessa je lagani mod sa baterijom, a kod g502 nema bez rezuckanja i seruckanja. 

hahhaajaads kaže...

Ja ne kuzim kak ti ne osjetis, pogotovo ak igras u komadu vise sati u igrama gdje moras "flickat". Jucer/prekjucer sam igrao jednu igru po 12-13 sati, i nakon toga me dlan/ruka bolila da nije normalno dok se to kod Kone Pure nije dogadjalo. I koliko vidim G502 je tezak oko 120g sto je meni stvarno abnormalno previse, idealno bi bilo od 85-90g no koliko vidim nema bas modova da se to moze smanjit bar na 100...

 

Edit: ustvari sta ja pricam, nebi nit pogledao G305 pored Glorious Modela O, perfektan senzor, cak ~65g i cijena od 55-60€

 Da Model O je vrh, samo gdje ga nabaviti...

10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
DonOscar kaže...

 Da Model O je vrh, samo gdje ga nabaviti...

 Njemacka jedini izbor vjerovatno. A mozda i Uzishop, oni cesto znaju dobavljivat posebne dijelove/komponente za kupce...

4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Gledao sam njem shopove i nisam nasao, a pitanje kolko bi Uzi naplatio takvu muzicku zelju...

10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
DonOscar kaže...

Gledao sam njem shopove i nisam nasao, a pitanje kolko bi Uzi naplatio takvu muzicku zelju...

 Ima u casekingu, cca 72€ (530kn) sa dostavom u Hrv...

4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Maloprije gledao caseking i nisam nasao, valjda slovo fulao u trazilici... AJd to je jos i ok cijena sa dostavom za takav vrhunski mis.

4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
hahhaajaads kaže...

Jel ima mozda nekakav mod da se napravi weight reduction na G502 ? Mis mi je dosta tezi od prethodnog Roccat Kone Pure pa bi volio to rijesti ako se moze. Nasao sam na ytu nekakve "fixeve" ali to je sve nekakvo rezanje, busenje i sl...

 

Edit: za sad sam nasao da stavim tri utega u oblika U, i stvarno se osjeca da je precizniji i laksi za flickanje...

 koristim g502 sa svim utezima i da ti budem iskren mogao bih ih staviti i jos.
 frend mi je bio hvalio taj roccat kone no kad sam dosao u ducan i vidio to.
 u ruci osjecaj kao da drzim igracku poluproizvod. osobno ne volim lake miseve.

 upgrade sa g400 na g502 po gramazi je bio enormno dobar.

 kad izvadis sve utege i dalje ti je pretezak ?

4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Svakome pase drugacije i dosta ovisi sto se igra. Primjerice za fps igre gdje se koristi nizi dpi radi preciznijeg trackinga i brzeg flickanja i gdje se dosta mase sa rukom je bolje imati laksi mis, u nekakvim mobama gdje se igra sa visokim dpi i manje vise se sve odraduje iz zgloba je dobar i tezi mis, itd.

10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
bloodborne kaže...
hahhaajaads kaže...

Jel ima mozda nekakav mod da se napravi weight reduction na G502 ? Mis mi je dosta tezi od prethodnog Roccat Kone Pure pa bi volio to rijesti ako se moze. Nasao sam na ytu nekakve "fixeve" ali to je sve nekakvo rezanje, busenje i sl...

 

Edit: za sad sam nasao da stavim tri utega u oblika U, i stvarno se osjeca da je precizniji i laksi za flickanje...

 koristim g502 sa svim utezima i da ti budem iskren mogao bih ih staviti i jos.
 frend mi je bio hvalio taj roccat kone no kad sam dosao u ducan i vidio to.
 u ruci osjecaj kao da drzim igracku poluproizvod. osobno ne volim lake miseve.

 upgrade sa g400 na g502 po gramazi je bio enormno dobar.

 kad izvadis sve utege i dalje ti je pretezak ?

 Tako je, pretezak i dalje. Upravo sam maknuo i ova tri utega koji su kao trebali malo poboljsat gravitaciju ili tak nesto i dalje mi je pretezak, kone pure koji sam imao je imao 93g i bio mi je idealan sve dok nisam probao modanog g pro wirelessa od frenda. Njegov sa modom ima cca 61g i to je jednostavno savrsenstvo... Ne znam jel se jos moram priviknut (tek sam ga jucer dobio) ali za sad mi je li la

15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Sve ja to razumijem svi smo mi razliciti ali brate ja sam igrao po 10 sati u komadu s g9 s full utezima i nikad nista...

 

Sjecam se kad sam igrao stari cod 4 po turnirima cim tezi mis tim bolje zbog kontrole i tako su svi timovi funkcionirali.

 

danas mi to izgleda tolko prenapuhano da boli glava... nest ti 80 vs 110 grama

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ja sam takoder davno igrao cod4 s njim dok igrica nakon "pada" xfirea nije kompletno.umrla.

Mozda se moras samo priviknuti, ja sam igrao tipa cod kao fps igru full utezi 800dpi i sens ing 0.3, 0.4.

Bez akceleracija. Tak da je bilo "mucenja" ali taman. 

Meni je razlika bila enormona naspram g400 koji je letio po podlozi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Koji god bežični miš da koristite a da u njega idu AA ili AAA baterije.

 

- Litijske baterije su znatno lakše od Alkalnih

- AA bateriju se lako zamijeni s lakšom AAA, samo treba adapter (jeftino @eBay) ili smotati malo alu folije

- Punjive baterije su u pravilu teže

- Ako imate nekakve poklopce, pogotovo odolje, slobodno ih izbacite iz uporabe

 

Koristim G305 s jednom litijskom AAA baterijom (Varta) unutar AAA na AA adaptera. Miš je znatno lakši i centar mase više nije zabačen natrag kao s teškom alkalnom AA baterijom s kojom dođe.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Gdje si uzeo te vartine litijske? Jedino sam one panasonicove vidio ,ali cijena mi je malo previše za jednokratnu bateriju. Sad imam jedan eneloop pro  AA u g603 i to drži i drži ,ali možda bi volio ići na nešto lakše . 

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
protest431 kaže...

Gdje si uzeo te vartine litijske? Jedino sam one panasonicove vidio ,ali cijena mi je malo previše za jednokratnu bateriju. Sad imam jedan eneloop pro  AA u g603 i to drži i drži ,ali možda bi volio ići na nešto lakše . 

 Naručio paket od 4 komada s eBaya iz, mislim, Litve ili Estonije.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
191x7 kaže...

Koji god bežični miš da koristite a da u njega idu AA ili AAA baterije.

 

- Litijske baterije su znatno lakše od Alkalnih

- AA bateriju se lako zamijeni s lakšom AAA, samo treba adapter (jeftino @eBay) ili smotati malo alu folije

- Punjive baterije su u pravilu teže

- Ako imate nekakve poklopce, pogotovo odolje, slobodno ih izbacite iz uporabe

 

Koristim G305 s jednom litijskom AAA baterijom (Varta) unutar AAA na AA adaptera. Miš je znatno lakši i centar mase više nije zabačen natrag kao s teškom alkalnom AA baterijom s kojom dođe.

 upravo to sam jucer i ja isprobao.

uzeo sam onaj federcic mali s neke potrgane igrace i isprobao s aaa baterijom ali doma imam samo ugljicno nesto. navodno nisu dobre jer znaju iscurit pa sam vratio na AA bateriju.

Danas cu kupit AAa litijske i to je to.

 

inace mis mi je pun pogodak, jucer sam se igrao bar 4 sata i ruka mi na mjestu :)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice