Sharkoon FireGlider Review

poruka: 282
|
čitano: 82.328
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Sharkoon FireGlider Review

Evo, volio bi olakšat mnogima kupnju nekog gamerskog miša, pa ću napisat štogod o Sharkoon-ovom popularnom dečkiću.

 

Prije svega, ovaj laserski gamerski miš je popularan zbog izrazito prihvatljive cijene. Cijena mu je 199kn.

 

Specifikacije:

 

- Miš, koji je idealan za igrače koji se služe desnom rukom

- 7 tipki, od toga je na njih 6 moguče regulirat naredbu

- DPI tipka, koja mjenja boju (6 koraka (600-3600 dpi))

- MRR (mouse report rate) do 1000hz (black)

- Podržane verzije Windows-a (XP/Vista/Windows 7)

- težina miša varira o broju utega kojih ima ukupno 7 (max. 135g - min. 118g)

- Laserski senzor ( Agilent ADNS-6010)

- Spajanje (USB kabel duljine 1.8 m)

 

Boje:

 

Ovaj miš dolazi u dvije boje. Jedna je skroz crna sa mat površinom (osobno ga imam), dok je druga crno-crvena (vatrena kombinacija).

Vatrenog nisam probao, ali po svemu pročitanom, nešto je lošije izrade od crnog.

 

Pakiranje:

 

Miš dolazi u kutiji koju čete vidjet na slici. Pakiranje, dakle, nije ništa posebno (standard).

 

Unutar pakiranja nalazimo sljedeče:

 

- FireGlider miš

- mini CD sa softverom

- prijenosnu sharkoon torbicu

- rezervne klizaljke za podnožje miša

 

Softver:

 

Softver samog miša je vrlo jednostavan i ugodan za upotrebu.

 

U samom softveru možete podesit i funkcije samih tipki miša. Također se možete i poigrat s prilagodbama DPI-a koji dolaze u 6 koraka (tvornički 600-3600 dpi). 

 

O samom mišu:

 

Miš je nešto večih dimanezija. Tako da i na to obratite pažnju pri kupovini.

Meni primjerice leži odlično u ruci. Mada bi idealan bio za nešto veču ruku od moje.

 

Ono što je vama najbitnije, miš je vrlo ugodan za uptrebu. Zaista je nešto posebno i osobno sam jako zadovoljan njegovim mogučnostima. Vrlo ugodno sjeda u desnu ruku.

 

Miš je napravljen vrlo ozbiljno i vrlo kvalitetno ( i kotačić i ostale tipke).

 

U igrama/svakodnevnoj upotrebi se nosi vrlo dobro. Zbog prilično visokog DPI-a, svi čete nači neku svoju sredinu u raznoraznim kombinacijama.

 

Rad u igrama i nekim korisnim programima koju večina koristi (word,paint....), ovaj miš se ponaša izvrsno.

 

U igrama tipa COD (testirano), miš je i više nego izvrstan. Kao što sam naglasio več u jednoj od rečenica, zbog prilično visokog DPI-a, preciznost i kvaliteta uvog miša ne dolazi u pitanje.

Također bi naglasio, osobno često znam miša dignut malo od podloge, pa ga naglo vratit na nju. I tu se miš ponaša sasvim normalno. Dakle bez problema.

 

Svatko če nać neku svoju sredinu u svakodnevnoj upotrebi. Primjerice, moja kvalitetna sredina je nešto manji DPI (1200) u radu u OS-u (internet,word,paint itd.), dok je nešto veči DPI (1600) za mene bombončić u igranju (22'').

 

Što se tiče znojenja, tu se desi da pri dužem radu (igranju), ostaju tragovi i osjete se dok je miš u ruci. Bar je takva situacija, što se tiče ovih zimskih zagrijanih kučnih uvjeta. Ali oni se lako otklanjaju, te kao takvi ne predstavljaju nikakav problem.

 

Zaključak:

 

Vrlo kratak review za jedan vrlo dobar gamerski miš. Osobno sam doživio preporod, prešavši na FireGlider.

 

Zaista se osjeti prelazak sa nekog niskobuđetnog miša, na ovaj fini komad periferije.

 

Od same težine, ležanja u ruci, pa sve do njegovih performansi prilikom igranja.

 

Što reč, osim da je ovo izuzetan izbor za samo 199kn i zaista svaka preporuka. Za one koji nemaju namjeru potrošit previše novaca na periferiju, ovo je idealan izbor (ako je u redu reč da je 200kn manje od previše {#})

 

Samo bih naglasio, da bi u kombinaciji sa ovim mišem, zaista bilo šteta ne uzet neku finu podlogu.

 

U biranju podloge nisam nešto stručan, ali postoji dosta ljudi na forumu koji če rado pomoć.

 

Osobno sam uzeo STEELSERIES QCK (cijena 59kn) i zaista fino leži u kombinaciji sa navedenim mišem. Miš fino klizi po samoj podlozi i nema nikakvih poteškoča u radu.

 

Mjesta za kupnju:


Links

NH kompjuteri

 

 

SLUŽBENI LINK

 

crni crni
još malo crnog još malo crnog
pa još malo crnog :) pa još malo crnog :)
crno-crveni crno-crveni
softver softver
Od ove pa dalje, slike iz prve ruke Od ove pa dalje, slike iz prve ruke
utezi unutar miša utezi unutar miša
još malo utega još malo utega
U kutiji se ne nalazi sharkoon :)) U kutiji se ne nalazi sharkoon :))
pozadina kutije pozadina kutije
cd i torbica cd i torbica
ovdje vidimo i rezervne klizaljke ovdje vidimo i rezervne klizaljke
još malo iz prve ruke još malo iz prve ruke
miš u kombinaciji sa steelseries podlogom miš u kombinaciji sa steelseries podlogom
mjesto gdje stoje utezi mjesto gdje stoje utezi
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2011 14:09 (zabranjeniples).
Moj PC  
54 0 hvala 47
14 godina
offline
Sharkoon FireGlider Review

Zasad solidan rewiew, malo više opisa korištenja miša ne bi škodilo, kako se ponaša u brzim FPS-ovima, kako u sporijim, kako sa najnižim DPI postavkama a kako sa najvišim DPI postavkama, itd, itd, i ja bih te zamolio odmah i mali review podloge, dali imaš još nekog frenda sa nekim "boljim" mišem, pa da malo "isprobate" podlogu, jako me zanima kako se ponašaju te SteelSeries podloge?!

Nije Ivsa, nego bi treblo biti; Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sharkoon FireGlider Review

Bravo odličan review. Slažem se s Ivšom ovo je više preview samo da se vidi kako miš izgleda i kvaliteta istog. Ako ti nije problem mozes li otic u Paint i olovkom radit krugove. Zanima me ima li prediction.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Sharkoon FireGlider Review

Evo, dodane su još rečenica/dvije. Nažalost, nešto više o samom mišu od onoga što sam napisao, ne mogu reč.

 

Ovo je neki mini review, kakvih ima na stotine o miševima {#}.

 

Miš se ponaša dosta dobro. Kažem, dosta visoki DPI omodučuje svima da po svojoj prilici/ugodnosti namjeste i nađu neku svoju kvalitetnu sredinu.

 

Više o samoj podlozi pisao ne bih. Tu nisam neki znalac niti se želim previše petljat u to. Podloga stvarno im pregršt, a ima i ljudi na forumu koji znaju nešto više o njima.

 

Kažem ono što sam i napisao gore. Platneni STEELSERIES u kombinaciji sa ovim mišem djeluje i više nego dobro.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.12.2010 16:54 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Sharkoon FireGlider Review

Danas uzeo ovog glodavca i nakon prelaska sa Trust-a na Sharkoon vidi se da je to neki drugi svijet. Nisam još trčo sa njime u pucačinama, ali ja zadovoljan (pogotovo za cijenu od 199 kuna).

ššššš - možda su u šumi
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Sharkoon FireGlider Review
doktor1 kaže...

Danas uzeo ovog glodavca i nakon prelaska sa Trust-a na Sharkoon vidi se da je to neki drugi svijet. Nisam još trčo sa njime u pucačinama, ali ja zadovoljan (pogotovo za cijenu od 199 kuna).

A kad tek zaigraš s njim. Pa to je čista milina. Tek tu osjetiš pravi preporod prelaska na njega. I još uz to kad osjetiš svu njegovu udobnost u ruci.

 

Ma milina {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.12.2010 11:03 (zabranjeniples).
16 godina
offline
Sharkoon FireGlider Review

Igrao malo pucačinu i jednostavno miš je odličan (u usporedbi sa Trustovim - slka). Stvarno za 200 kuna odličan komad hardwarea. Naravno nisam se koristio kvalitetnijim pa nemogu sudit u tom pogledu, ali što se tiče uloženo/dobiveno; djeluje mi pun pogodak. Trčim kupit novi volan dok me drži oduševljenje novog hardwarea... {#}

ššššš - možda su u šumi
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Sharkoon FireGlider Review

Pohvala za review.

Evo samo jedan savjet - kod svake slike kod koje nemaš opis stavi tri točkice za opis (ili jednu, svejedno, bitno da nešto ima) da ti se slike lijepo sortiraju.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
13 godina
offline
Sharkoon FireGlider Review
Ja isto imam ovaj miš i podlogu i jako sam zadovoljan. Miš je definitivno bestbuy za 200kn
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Sharkoon FireGlider Review

Danas sam zaigrao Starcraft II i to je živi preporod nakon onog smeća od Trusta. Tko se god dvoumi dali dati 200 kuna za ovaj miš, a posjeduje neki trash neka to učini jer neće zažalit niti kune.

ššššš - možda su u šumi
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sharkoon FireGlider Review
Jel ovo cudo ima hyperscrolling( ono, scrollas jednom i on se vrti ogromno...)?
14 godina
offline
RE: Sharkoon FireGlider Review
N3N0 kaže...
Jel ovo cudo ima hyperscrolling( ono, scrollas jednom i on se vrti ogromno...)?

Nema!!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Sharkoon FireGlider Review
doktor1 kaže...

Danas uzeo ovog glodavca i nakon prelaska sa Trust-a na Sharkoon vidi se da je to neki drugi svijet. Nisam još trčo sa njime u pucačinama, ali ja zadovoljan (pogotovo za cijenu od 199 kuna).

Jos kad prijedjes na prave miseve koji e to prelazak u drugi svijet biti ;)

:)
14 godina
offline
RE: Sharkoon FireGlider Review
logic kaže...

Jos kad prijedjes na prave miseve koji e to prelazak u drugi svijet biti ;)

Jesu to Logitech ili ih ima i u nekim drugim taborima {#}??

16 godina
neaktivan
offline
RE: Sharkoon FireGlider Review

Heheheh

trik pitanje ;)

:)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Sharkoon FireGlider Review

Lijepo sise ( .)(. ) {#}  si se potrudio.

Čestitam.{#}

Još fali malo reklame: gdje kupiti?

mutikaša i probisvijet
14 godina
offline
RE: Sharkoon FireGlider Review
prle_zg kaže...

Još fali malo reklame: gdje kupiti?

Evo, dodan dva mjesta za kupnju, za koja ja znam.

Ako itko sazna di još ima, ja napravim mali update.

 

Hvala ti na obavijesti za ovo {#}

13 godina
offline
Sharkoon FireGlider Review

Miš je odlican za te pare {#}

Mozda ga i nabavim ali me jos odlicno sluzi moj Microsoft Optical Mouse vec 5 godina{#}

Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
offline
Sharkoon FireGlider Review

Ja bi rađe uzo razer imperator.. haha {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Sharkoon FireGlider Review
DuMe kaže...

Ja bi rađe uzo razer imperator.. haha  {#}

  Osim što je 300, 400kn skuplji ne vidim razloga zašto ga ne bi uzeo

13 godina
offline
Sharkoon FireGlider Review

btw..

 

Vidim da je Razer Abyssus sad na snizenju 200 kn..

Onda mislim da je bolje uzet razerov nego taj sharkoon za istu cijenu

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
RE: Sharkoon FireGlider Review
DuMe kaže...

Vidim da je Razer Abyssus sad na snizenju 200 kn..

Onda mislim da je bolje uzet razerov nego taj sharkoon za istu cijenu

To što na njemu piše Razer, ne znači i da je uvijek najbolji izbor.

 

Sharkoon je laserski miš, ima više tipki, ima mogučnost promjene težine (utezi) itd.

 

Ne kažem ovim da je Sharkoon bolji izbor, niti to mogu potvrdit iz prve ruke (nisam koristio Abyssus-a).

Ali želim reči da ne znači da je Razer bolja kupnja, samo zato jer na njemu piše Razer.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.12.2010 13:01 (zabranjeniples).
13 godina
offline
RE: Sharkoon FireGlider Review
zabranjeniples kaže...
DuMe kaže...

Vidim da je Razer Abyssus sad na snizenju 200 kn..

Onda mislim da je bolje uzet razerov nego taj sharkoon za istu cijenu

To što na njemu piše Razer, ne znači i da je uvijek najbolji izbor.

 

Sharkoon je laserski miš, ima više tipki, ima mogučnost promjene težine (utezi) itd.

 

Ne kažem ovim da je Sharkoon bolji izbor, niti to mogu potvrdit iz prve ruke (nisam koristio Abyssus-a).

Ali želim reči da ne znači da je Razer bolja kupnja, samo zato jer na njemu piše Razer.

Nisam na to mislio....

Nego mi se razer čini puno kvalitetnijim modelom, ovaj sharkoon da mu plastika nis ne valja i losije  je kvalitete

14 godina
offline
RE: Sharkoon FireGlider Review
DuMe kaže...

ovaj sharkoon da mu plastika nis ne valja i losije  je kvalitete

A to si zaključio iz čega??

 

Molim da mi daš linkove gdje je ta večina koja to tvrdi, ili si imao više komada pa znaš iz prve ruke??

15 godina
offline
Sharkoon FireGlider Review

Vjerovatno si na moju preporuku uzeo tu kombinaciju Sharkoon Fireglider + Steelseries QCK (najmanja), imam je osobno. Sve najbolje o to dvoje.{#}

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Battlestar Galactica 75 -The Bucket- and Battlestar Pegasus 62 -The Beast-
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Sharkoon FireGlider Review
Hyperion kaže...

Vjerovatno si na moju preporuku uzeo tu kombinaciju Sharkoon Fireglider + Steelseries QCK (najmanja), imam je osobno. Sve najbolje o to dvoje.{#}

{#} a nije na tvoju preporuku, ali vidio sam naknadno da ih imaš.

 

BTW. ja sam uzeo QCK klasičnu, ne mini.

 

Smješno mi je kad dođe jedan korisnik i kaže da mu je pukla plastika sam od sebe.

Odmah se javlja ekipa sa ne valja ovo ne valja ono, nekvalitetan itd.

 

Zaista sam puno čitao po netu prije nego sam uzimao miš. A trebao mi je komad za cca 200kn.

I zaista puno pohvala. Ali je također naglašeno da je Black noviji/mlađi brat onog vatrenog i da je nešto kvalitetnije izrade.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.12.2010 13:10 (zabranjeniples).
13 godina
neaktivan
offline
Sharkoon FireGlider Review

Sharkoon Fireglider Gdje ga ima kupiti u Zg i po kojoj cijeni unaprjed hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sharkoon FireGlider Review

www.links.hr

 

Po cijeni od 199kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sharkoon FireGlider Review

.......... Slučajni DP...............

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2010 15:25 (Vapor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Sharkoon FireGlider Review

hvala punooo

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice