Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.291
|
čitano: 1.122.983
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
ZareCro kaže...

Dobro vece. Odlucio sam da kupim neke kvalitetnije te nakon istrazivanja najvise me privlace Beyerdynamic dt 770 pro 250 ohm (a i dosta su slicne Hyperx Cloud koje sam imao godinama) i mislio sam ih pogoniti s Fiio E10K. Sta mislite o ovoj kombinaciji i da li ih se isplati sada uzimati ili mozda za Uskrs (ako budu na snizenju)?

 

Planirao sam izdvojiti otprilike 250 EUR pa ako ima i bolja kombinacija slobodno preporucite.

 

EDIT: Trenutno u obzir dolaze samo slusalice zatvorenog tipa (u buducnosti planiram uzeti i neke otvorenog tipa), sluzile bi pretezito za glazbu i ponekad za gaming.

 s obzirom da imam "praktički" isti setup, evo ti iz prve ruke (dt770 80 ohma i e10k)

- ukoliko se odlučiš za dt770, a imaš e10k, preporučam ti da ideš odmah na 80 ohma

- e10k 80 ohma upogoni savršeno i lijepo se slaže sa njima, 250 ohma mu je malo problem jer je e10k rangiran za slušalice do 150 ohma

- ja sam na svom probao dt880 250 ohma, i pokrene on njih na high gainu, ali za tu ohmažu trebaš i malo bolje (ne nužno puno skuplje, samo jače) pojačalo, a to opet traži dodatne novce

- kupi si 80 ohma i to ti bude idealno za sparit sa e10k, a može i na mobu se pokrenut lako, pa je to isto plus, 250 ohma mora ić sa pojačalom skoro uvijek (osim ako mobitel nema neki bolji dac/amp u sebi, a ti su rijetki)

- iduće, možda tebi neće igrati ulogu, ali meni je, je to da 250 ohma ima 3m telefonski kabel (onak feder stil), dok 80 ohma ima ravni 3m kabel, pa ga je lakše ispod stola "sakriti" (meni je moj s donje strane stola sa čičak trakom proveden), kabel na 250 ohma bi možda mogao malo i vagati slušalice (iako sumnjam) jer je krači, a ima 3m kabla na toj dužini. 

- ukoliko ti se što pohebe/strga na njima, putem EuroUnit music shopa i njihovog servisa, možeš bez problema kupiti bilo koji dio za njih koji ti treba, direktno od proizvođača. Oni su službeni dobavljač za cijelu hrvatsku za Beyerdynamic, stacionirani u čakovcu. Više puta sam na taj način neke stvari naručio, uvijek prošlo bez problema, samo javiš kod proizvoda koji ti treba sa beyerove stranice, oni naprave ponudu za plaćanje, platiš i oni ti jave kad dođe da se dogovori preuzimanje (u trgovini ili da šalju poštom). Meni je to ogroman plus, pogotovo jer radim u čakovcu, pa mi je to pod nosom praktički

- veliki plus na njima mi je to što se jako lako otvore/rastave, pa su lako podobne za modanje i eksperimentiranje sa zvukom. Lako se može ubaciti u njih damping i mass loading kit sa custom cans uk, stavi se tkanine i slično (po izobru) ispred zvučnika da se ublaže više frekvencije. To stavljanje unutra pomogne za bolji zvuk, bass postane čvršći, prije stane, kontroliraniji je i zadrži sub bass reprodukciju, smanjuju se refleksije zvuka od plastike nazad u uho, čisti se zvuk te malo izvuče detalje iz mid range-a. Ublažavanjem viših tonova se otkrivaju dodatno detalji u mid range-u, koji su u stock slušalicama malo skriveni jer slušalice imaju malo jači bass i naglašen high end. Uglavnom, možeš ih lako modati za zvuk, što dodavanjem/vađenjem stvari iz njih. Ovo je tema gdje se opisuje to dodavanje materijala za bolji zvuk. Sa tim modanjem daju lijepu zvučnu sliku i ja sam prezadovoljan sa njima za zatvorene slušalice

- isto tako se može napraviti i modanje sa vanjske strane za udobnost, ovdje je moje iskustvo i tema u kojoj sam opisao mod za kožnu traku na headbandu. Taj mod je jako lako za napraviti, samo trebaš malo duže šarafe i kožnu traku, ne traži ništa posebno a puno pomogne u udobnosti na vrhu glave, barem meni je i ja sam prezadovoljan sa tim modom. Samo pazi na dužinu šarafa ukoliko to kreneš radit, da ne probiješ plastiku, ali ako se to i desi, lako naručiš novu putem servisa.

- ako znaš lemiti, može se napraviti i removable cable mod

 

Za neke druge opcije, imaš m40x i m50x (ovisno što preferiraš, m40x su u startu bolje), ali po meni je beyer superiorniji od njih zbog izrade kao tenk, lake popravljivosti (za sve, pogotovo ako znaš lemiti) i lakoće nabave rezervnih djelova

isto sam kao i ti imao cloduice prije dt770, i odlučio sam se za dt770 jer sam vidio kako su cloudice bile odlične buildom, a ove pošto ih radi švaba, mogu biti samo bolje

mislim da za do 1000 kn, robusnije slušalice od beyerovih nećeš naći, do 250 eura (cca 2000 kn) ne mogu dati mišljenje što uzeti, jer nisam probao neke zatvorene slušalice iz tog ranga cijene 

 

ako te još nešto zanima u vezi njih, pitaj slobodno, s obzirom da ih imam doma, nije mi problem dati savjet 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
16 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

BB otvorene slusalice do 1000kn?

DT 990 ili nesto drugo?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
djigibao kaže...

BB otvorene slusalice do 1000kn?

DT 990 ili nesto drugo?

 mislim da do 1000 kn dt990 je najbolji izbor, gledajući build i konstrukciju

modanje za high end se može primjeniti i za njih

mislim da bi se tu moglo ubaciti i sennheiser 558/559

znam da 559 je trenutno u linksu 700 kn, ali one nemaju soundstage kao dt990, drugačiji bass i više su mid orijentirane (kao večina sennheisera), pa ako bi se slušalice koristile za gaming tu i tamo, dt990 je u tom slučaju bolji izbor (jači bass za atmosferu, više frekvencije su malo jače za lakše pozicioniranje i sl.) 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ima u Mall.hr te Sennheiser 559 (620kn) samo pise da su zatvorene?

Greska?

 

Ne treba mi za igre, samo mjuza

 

EDIT:

Samo uz te slusalice treba uzet adapter sa 6.3mm na 3.5mm ili neki ovakav manji kabel (1.2m) 3.5mm na 3.5mm (slusalice imaju odvojiv kabel?).

 

https://www.mall.hr/audio-video-kablovi/anker-audio-kabel-anker-audio-cable-3-5mm-12m-crveni?src=sug&s=3.5mm

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 11:42 (djigibao).
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
djigibao kaže...

Ima u Mall.hr te Sennheiser 559 (620kn) samo pise da su zatvorene?

Greska?

 

Ne treba mi za igre, samo mjuza

 otvorene, mall.hr ima krivo napisano

i da, slušalice imaju odvojivi kabel

 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 11:42 (matija656).
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

E sad jos vezano za taj dodatni kabel.

 

Sennheiser 559 imaju na svom kabelu "3polni" jack (3 crne crte)

 Ako se zeli uzeti manji kabel onda on treba isto biti "3polni" ili moze biti i "2polni" (slike)?

"3polni" "3polni"
"2polni" "2polni"
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
djigibao kaže...

E sad jos vezano za taj dodatni kabel.

 

Sennheiser 559 imaju na svom kabelu "3polni" jack (3 crne crte)

 Ako se zeli uzeti manji kabel onda on treba isto biti "3polni" ili moze biti i "2polni" (slike)?

 e to ti sad ne znam točno, ali mislim da to nema veze...

 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
matija656 kaže...
djigibao kaže...

BB otvorene slusalice do 1000kn?

DT 990 ili nesto drugo?

 mislim da do 1000 kn dt990 je najbolji izbor, gledajući build i konstrukciju

modanje za high end se može primjeniti i za njih

mislim da bi se tu moglo ubaciti i sennheiser 558/559

znam da 559 je trenutno u linksu 700 kn, ali one nemaju soundstage kao dt990, drugačiji bass i više su mid orijentirane (kao večina sennheisera), pa ako bi se slušalice koristile za gaming tu i tamo, dt990 je u tom slučaju bolji izbor (jači bass za atmosferu, više frekvencije su malo jače za lakše pozicioniranje i sl.) 

 

Te DT990 ima samo sa 250 Ohm ili ima i sa manje?

Također imam FiiO E10k.

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
djigibao kaže...

 

Te DT990 ima samo sa 250 Ohm ili ima i sa manje?

Također imam FiiO E10k.

 

 dt990 imaš u 32, 250 i 600 ohma verziji

250 se najviše nalazi

32 je ne preporučljivo, dobro zvuče, ali što je veća ohmaža to ona više pomaže zvuku

600 ohma najbolje zvuče od njihovih verzija, ali traže dobro pojačalo...

 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Veliko hvala na opsirnom odgovoru. Nemam ni Fiio E10K, to jest mislio sam i njega kupiti. Sta mi preporucujes kupiti umjesto njega da bi pogonio dt770 250 ohma?

13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
ZareCro kaže...

Veliko hvala na opsirnom odgovoru. Nemam ni Fiio E10K, to jest mislio sam i njega kupiti. Sta mi preporucujes kupiti umjesto njega da bi pogonio dt770 250 ohma?

 mislim da bi ti ovo pomoglo, je ima zasebno dovod struje, nije napajanje putem usb-a

e10k i k3 su po specsima rangirani da ide max do 150 ohma

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 20:34 (matija656).
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
matija656 kaže...
ZareCro kaže...

Veliko hvala na opsirnom odgovoru. Nemam ni Fiio E10K, to jest mislio sam i njega kupiti. Sta mi preporucujes kupiti umjesto njega da bi pogonio dt770 250 ohma?

 mislim da bi ti ovo pomoglo, je ima zasebno dovod struje, nije napajanje putem usb-a

e10k i k3 su po specsima rangirani da ide max do 150 ohma

 Na tom uređaju je najlošija stvar izlaz za slušalice.

13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
igy kaže...

 Na tom uređaju je najlošija stvar izlaz za slušalice.

 s obzirom da se može nać jeftino, tj jeftinije od e10k, k3 i smsl m3, za te novce je i više nego dobar

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
7 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav,

 

Može preporuka žičnih in-ear slušalica do nekih 250 kn? Gledao sam par slušalica kao sto je soundmagic e10c i kz zs6, a pošto se još nisam odlučio zanima me mišljenje ili možda neke druge slušalice u tom cijenovnom rangu koje pružaju najvise sto se tice kvalitete izrade i kvalitete zvuka.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
igy kaže...
matija656 kaže...
ZareCro kaže...

Veliko hvala na opsirnom odgovoru. Nemam ni Fiio E10K, to jest mislio sam i njega kupiti. Sta mi preporucujes kupiti umjesto njega da bi pogonio dt770 250 ohma?

 mislim da bi ti ovo pomoglo, je ima zasebno dovod struje, nije napajanje putem usb-a

e10k i k3 su po specsima rangirani da ide max do 150 ohma

 Na tom uređaju je najlošija stvar izlaz za slušalice.

A nađi jeftinije a bolje?
Posebice s DAC.om koji je unutra i kvalitetom izrade (iznutra čisto, switchevi normalni, potencijometar normalan, DAC ok sređen, napajanje vanjsko, ali za tu lovu niti ne očekujem da bude normalni trafo, Alu kutija jako pristojno izvedena i adonizirana).
Govorimo o uređaju ispod 250/300kn (kad je akcija).

"To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering." Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 10:32 (gkelekov).
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
gkelekov kaže...

A nađi jeftinije a bolje?
Posebice s DAC.om koji je unutra i kvalitetom izrade (iznutra čisto, switchevi normalni, potencijometar normalan, DAC ok sređen, napajanje vanjsko, ali za tu lovu niti ne očekujem da bude normalni trafo, Alu kutija jako pristojno izvedena i adonizirana).
Govorimo o uređaju ispod 250/300kn (kad je akcija).

 naći nešto bolje, a za manje novce od fx dac-a, je dosta teško jer on je jeftiniji od nekih budget opcija, a te budget opcije su oko 100$ / 100€, ovisno kako naletiš, dal ganc novo ili polovno

taj dac za te novce nudi dosta toga - dobar dac, zasebno napajanje, 6.3mm jack, amp može i bolji ali za te novce se ne možeš žaliti, mogućnost prebacivanja jumpera unutar jedinice za high gain, prekidač za biranje izlaza naprijed, full rca izlazi straga za zvučnike ili što drugo (mislim da je fiksna glasnoća na njima, ali nisam siguran)

jednostavno za te novce ne može bolje, a sve da je malo bolje traži neko veće ulaganje...

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
"...full rca izlazi straga za zvučnike.."?

RCA prvo u neki amp pa onda u zvucnike, ne...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
djigibao kaže...
"...full rca izlazi straga za zvučnike.."?

RCA prvo u neki amp pa onda u zvucnike, ne...

 ovisi kakvi su zvučnici

recimo logitech z333 i slični njima, edifier 1280t, imaju svoju struju i svoju mogućnost kontroliranja glasnoće, pa je dovoljno rca kablove samo u njih i onda na zvučnicima kontrolirati glasnoću 

a ukoliko zvučnici nemaju takvu opciju, onda mora ić prvo u neko pojačalo, pa iz pojačala u zvučnike 

naravno to sad ovisi i kakve izlaze ima straga uređaj, dal je on varijabilan pa možeš na njemu pojačavati zvučnike ili je izlaz fiksan

sve to igra ulogu kako će se što skombinirati i dal treba nešto između uređaja i zvučnika, recimo neko pojačalo

meni je cilj kupiti fiio k3, koji ima varijabilni 3.5mm izlaz straga, zaljepiti ga ispod stola na rub da bude nadohvat ruke (kako imam trenutno i e10k), upariti to sa edifier 1280t jednog dana, i onda na k3 imam kontrolu za slušalice i zvučnike, tj sve na jednom mjestu, pa mi je to prednost
je da slušalice i zvučnici rade u isto vrijeme, ne utiša se izlaz straga ako uštekaš slušalice, pa ako hoćeš zvučnike moraš iskopčat slušalice da ih ne skuriš ili da stalno rade, ali to je manja zezancija
više mi je prednost kontrola svega na jednoj jedinici, a i 1280t imaju i daljinski, što mi je isto velik plus, čisto za neko lakše kontroliranje zvuka ako nisi u blizini kompa

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 12:15 (matija656).
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
matija656 kaže...

... full rca izlazi straga za zvučnike ili što drugo (mislim da je fiksna glasnoća na

njima, ali nisam siguran)...

Da fixna glasnoća je jer i tako treba biti (nema mogućnosti ali niti snage da se amplificira - ide na amp pa on to radi.)

Plus ako imaš volje/želje phones amp se da upgreadati da radi bolje (pločica je jako pregledno sređena i zato će biti jednostavan upgreade). Plus vidio sam na Aliexpress identične kutije (iste veličine i izgleda), pa se može i zasebni PSU složiti da to ima konačno snage (kako bi upgreade amp-a za sluške radio super)
Ugl uz malo truda svašta se da izvuč iz X6-ce.

 

Slažem se da za novce koliko košta teško da se išta može bolje dobiti. Uzeo ga i nisam požalio. (iako sam fulao za 2 tjedna kada je bio sale - bili su za 39$, ja platio 60$)

"To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering." Friedrich Nietzsche
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
gkelekov kaže...

Da fixna glasnoća je jer i tako treba biti (nema mogućnosti ali niti snage da se amplificira - ide na amp pa on to radi.)

Plus ako imaš volje/želje phones amp se da upgreadati da radi bolje (pločica je jako pregledno sređena i zato će biti jednostavan upgreade). Plus vidio sam na Aliexpress identične kutije (iste veličine i izgleda), pa se može i zasebni PSU složiti da to ima konačno snage (kako bi upgreade amp-a za sluške radio super)
Ugl uz malo truda svašta se da izvuč iz X6-ce.

 

Slažem se da za novce koliko košta teško da se išta može bolje dobiti. Uzeo ga i nisam požalio. (iako sam fulao za 2 tjedna kada je bio sale - bili su za 39$, ja platio 60$)

 da, to sam i ja čitao po forumima, da su ljudi kupovali drugačije čipove, rezistore i sl, te ih mijenjali za bolji / drugačiji zvuk, jer to se lako može napraviti na njemu s obzirom da je ploča dobro riješena i lako se dođe do nekih stvari

mislim da sam na headfi forumu čitao prije, netko je baš detaljno opisao što je radio i mijenjao, ali ne nalazim to trenutno...

ono, ništa posebno za posao, a dobije se bolji uređaj

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
10 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Moze preporuka nekih slusalica do 500kn...moze malo vise...Prvotno ce se koristiti za gaming i bilo bi dobro da imaju nelos mikrofon...ali moraju se povezivati preko USB-a jer 3.5mm ne rade....

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Preporuka nekih bt slušalica?
Ništa preskupo, ništa ekstremno.
Što jeftinije to bolje. Ako ide nešto do par sto kuna?
Za trčanje i vježbanje.

Nisam ekspert, zadovoljavaju me u potpunosti npr slušalice akg koje sam dobio uz S8.
Bilo bi super kad bi bile u potpunosti bežične, znači svaka u svoje uho s kutijicom za punjenje. Naglasak na trčanje, tako da je bitna ergonomija i da ne ispadaju.
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
mrba kaže...

Moze preporuka nekih slusalica do 500kn...moze malo vise...Prvotno ce se koristiti za gaming i bilo bi dobro da imaju nelos mikrofon...ali moraju se povezivati preko USB-a jer 3.5mm ne rade....

 

...onda rađe pitaj u ovoj temi - KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav ljudi, jel moze preporuka in-ear slusalica za mobitel do 250kn. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ova stranica je preko nekoliko puta spominjana, pa baci oko tu. Vjerujem da ćeš pronaći nešto što ti odgovara ukoliko ti je važniji zvuk od logo-a 

15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Prosli tjedan sam narucio TRN V80 pa cemo vidit kakve su.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
ACPWinters kaže...

Pozdrav ljudi, jel moze preporuka in-ear slusalica za mobitel do 250kn. 

 Ja sam jako zadovoljan sa Sennheiser CX 3.00 , na akciji su ti sad na mall.hr za nekih 189 kn. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Dok cekam svoje Trn v80, konto sam si jos jedne narucit pa prodat one koje mi se budu manje svidjele.

Dvojba je izmedu RevoNext QT2 i TinAudio T2.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Uzmi poštene Senhajserice i mirna bosna. K vragu i s tim kinezima 😁

Moj PC  
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Malo prije idem malo bezveze pogledati kaj ima na Massdrop-u i vidim neku oznaku [EU]. Da ne duljim, Massdrop je otvorio EU skladište i započeo eksperiment unutar EUnije s nekoliko proizvoda (nema Sennheinser u ovom prvom krugu). Uopće vijest nije baš nešto razglašena.

 

Vijest

 

All prices in this test have been adjusted to include VAT, shipping and handling, and will be in USD. Dostava unutar 5 radnih dana.

 

 

 

Davor - evo ti materijal za članak :)

 

Možda već ove godine vidimo Senn 6xx za 240$ ili tako nešto. Fingers crossed.

 

EDIT: ako će netko kupovati i treba napraviti acc, nudim besramno svoj referral link - Vi dobite 10$ off kada napravite acc, a ja dobijem 10$, ako nešto kupite.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2019 13:41 (null).
Moj PC  
14 0 hvala 14
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice