Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.284
|
čitano: 1.119.773
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
null kaže...

Malo prije idem malo bezveze pogledati kaj ima na Massdrop-u i vidim neku oznaku [EU]. Da ne duljim, Massdrop je otvorio EU skladište i započeo eksperiment unutar EUnije s nekoliko proizvoda (nema Sennheinser u ovom prvom krugu). Uopće vijest nije baš nešto razglašena.

 

Vijest

 

All prices in this test have been adjusted to include VAT, shipping and handling, and will be in USD. Dostava unutar 5 radnih dana.

 

 

 

Davor - evo ti materijal za članak :)

 

Možda već ove godine vidimo Senn 6xx za 240$ ili tako nešto. Fingers crossed.

 

EDIT: ako će netko kupovati i treba napraviti acc, nudim besramno svoj referral link - Vi dobite 10$ off kada napravite acc, a ja dobijem 10$, ako nešto kupite.

 napokon da smo i to dočekali...

nadam se da bude ovo zaživjelo, da napokon i mi imamo malo neke povlastice i jeftinije cijene, a ne da samo ameri u tome mogu uživati...

daj bože da ovo prođe kao dobar test i da sa vremenom bude toga sve više za kupiti sa ove strane bare 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2019 17:14 (matija656).
10 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
ZeroC00l kaže...
Imam TRN i ne mogu reci da su me odusevile, mislim da ima boljih opcija (ne kazem da su lose, dapace). Do sad sam kupio 5-6 slusalica sa aliexpressa i nikad nisam platio carinu niti slicne gluposti. Pogledaj na audiobudget.com ako trazis sluske do 50ak €. Ako se odlucis za aliexpress mogu ti poslati linkove od par shopova, meni uredno dostavljaju u 8-10 dana.

Malo proucavam TRN V80 i naletim na ovaj post, makar iz 2018. Na koje bolje opcije mislis? TRN V80 mame za 26 dolara na Aliju, htio bi nesto tog cijenovnog ranga ili nesto skuplje, ako se stvarno isplati, s dobrim odvojivim kablom..

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2019 0:09 (The_Fichek).
16 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Klege, postoje li jeftine kineske slušalice (velike) koje su za preporuku, kao što postoje bezbrojne in ear slušalice jako dobrog zvuka za sitne pare?

 

Koristio bih ih sa računarom, ali me pre svega interesuje kvalitet zvuka, tako da bih se zadržao na najjednostavnijoj varijanti - 3.5mm konektor, bez mikrofona (mada, ako postoji neto jeftino, a stvarno dobrog zvuka, odstupanja od ovoga bi se mogla oprostiti). Na Aliju vidim dosta modela koji se mahom reklamiraju kao Bluetooth sa žičnom opcijom, što je nešto prema čemu imam zazor, jer, npr, Xiaomi Mi Bluetooth zvučnik ima 3.5mm audio ulaz, ali preko njega zvuči primetno gore nego preko bluetooth konekcije.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Ivan(4) kaže...

Klege, postoje li jeftine kineske slušalice (velike) koje su za preporuku, kao što postoje bezbrojne in ear slušalice jako dobrog zvuka za sitne pare?

 

Koristio bih ih sa računarom, ali me pre svega interesuje kvalitet zvuka, tako da bih se zadržao na najjednostavnijoj varijanti - 3.5mm konektor, bez mikrofona (mada, ako postoji neto jeftino, a stvarno dobrog zvuka, odstupanja od ovoga bi se mogla oprostiti). Na Aliju vidim dosta modela koji se mahom reklamiraju kao Bluetooth sa žičnom opcijom, što je nešto prema čemu imam zazor, jer, npr, Xiaomi Mi Bluetooth zvučnik ima 3.5mm audio ulaz, ali preko njega zvuči primetno gore nego preko bluetooth konekcije.

 Kinesko, jeftino, a s dobrim zvukom... Teško. Jako teško. Definiraj što je tebi jeftino. Ispod 100 kuna ili ispod 500 kuna? Ne možeš očekivat "jako dobar zvuk za sitne pare", to jednostavno ne ide. Može ti netko preporučit najbolje u nekom cjenovnom razredu, na primjer najbolje slušalice do 300 kuna, velike, bez mikrofona. Pa možeš imati najbolje za tu cijenu.

 

P.S.

 

Ima li tko ovdje da je kupio Audeze? https://www.audeze.com

 

Imaju magneplanar slušalice za manje od 1000Eura, nevjerojatno. Do nedavno takve slusalice nisu postojale ispod bar 2000 Eura... Zvuk je nešto posebno, neopisivo.

Live long and prosper.
10 godina
online
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Ivan(4) kaže...

Klege, postoje li jeftine kineske slušalice (velike) koje su za preporuku, kao što postoje bezbrojne in ear slušalice jako dobrog zvuka za sitne pare?

 

Koristio bih ih sa računarom, ali me pre svega interesuje kvalitet zvuka, tako da bih se zadržao na najjednostavnijoj varijanti - 3.5mm konektor, bez mikrofona (mada, ako postoji neto jeftino, a stvarno dobrog zvuka, odstupanja od ovoga bi se mogla oprostiti). Na Aliju vidim dosta modela koji se mahom reklamiraju kao Bluetooth sa žičnom opcijom, što je nešto prema čemu imam zazor, jer, npr, Xiaomi Mi Bluetooth zvučnik ima 3.5mm audio ulaz, ali preko njega zvuči primetno gore nego preko bluetooth konekcije.

 Superlux 669 i 668 su se vrtile po preporukama prije audiobudgeta, a imaš recimo i ISK HF 2010/2011(otvorene ili zatvorene) koje su ka i Hyperx Cloud klon Takstara 80.

10 godina
online
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Filox kaže...

 

Ima li tko ovdje da je kupio Audeze? https://www.audeze.com

 

Imaju magneplanar slušalice za manje od 1000Eura, nevjerojatno. Do nedavno takve slusalice nisu postojale ispod bar 2000 Eura... Zvuk je nešto posebno, neopisivo.

 Jel se zajebavaš? Pogledaj par postova gori na massdropu HIFIMAN HE4XX za 210 $(doduše proša drop), a ako se ne varam i Fostex ima 'jeftinih' planara.

5 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
om-prat kaže...
Filox kaže...

 

Ima li tko ovdje da je kupio Audeze? https://www.audeze.com

 

Imaju magneplanar slušalice za manje od 1000Eura, nevjerojatno. Do nedavno takve slusalice nisu postojale ispod bar 2000 Eura... Zvuk je nešto posebno, neopisivo.

 Jel se zajebavaš? Pogledaj par postova gori na massdropu HIFIMAN HE4XX za 210 $(doduše proša drop), a ako se ne varam i Fostex ima 'jeftinih' planara.

 Ne zajebajem se, nego nisam baš pretjerano u toku zadnjih godinu-dvije. Znači počeli su i jeftiniji modeli imat planare? Ludilo. Znam da su nekad takve slušalice bile preskupe za promislit o njima.

Live long and prosper.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Baci pogled u temu, procitaj zadnjih par stranica pa pitaj ponovo 

 

EDIT: sad sam sjetio posta od kolege null o Massdropu, vidim da se Davor jos nije oglasio postom niti clankom, pa jel ima itko da je narucio ista? Bas me zanima kakvo je stanje sa rokovima isporuke (na americkom je bilo cekanja i po par mjeseci)

49% motherfucker, 51% son of a bitch
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 13:12 (ZeroC00l).
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Filox kaže...
Ima li tko ovdje da je kupio Audeze? https://www.audeze.com

 

Imaju magneplanar slušalice za manje od 1000Eura, nevjerojatno. Do nedavno takve slusalice nisu postojale ispod bar 2000 Eura... Zvuk je nešto posebno, neopisivo.

 

om-prat kaže...
Jel se zajebavaš? Pogledaj par postova gori na massdropu HIFIMAN HE4XX za 210 $(doduše proša drop), a ako se ne varam i Fostex ima 'jeftinih' planara.

 

ZeroC00l kaže...

Bas me zanima kakvo je stanje sa rokovima isporuke (na americkom je bilo cekanja i po par mjeseci)

 

Eko kako je ekipa rekla Massdrop je poceo sa probnom verzijom za EU korisnike sa par proizvoda (ocekujemo svi da ce testni period uspjet i pretvoriti se stalni) i te HiFiMan su bile po 210$ (dostava free) i to cini se samo 50 komada (vec ih je 16 novih ponovo zatrazilo pa ce ako se skupi jos vjerojatno ce i stavit ponovo).

Također na stranici pise da je dostava oko 5 radnih dana pa nema smisla da se ceka par mjeseci (ako si ih narucio dok ih je bilo), nisam narucio samo iznosim misljenje.

 

BTW:

Recenzija Hifiman by Bug.hr

https://www.bug.hr/recenzije/hifiman-he-4xx-visoka-klasa-s-cijenom-za-smrtnike-6490

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
5 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ala šta sam na brzinu ostario. Sve čega se dotaknem, kasnim otprilike 3-5 godina sa zadnjim informacijama... Ništa, internet u ruke i čitat nove stvari.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
om-prat kaže...

 Superlux 669 i 668 su se vrtile po preporukama prije audiobudgeta, a imaš recimo i ISK HF 2010/2011(otvorene ili zatvorene) koje su ka i Hyperx Cloud klon Takstara 80.

 Hvala za preporuke!

 

Neka moja ideja je bila da bi se možda od kineza za 20-ak € moglo dobiti nešto slično onome što renomiranije marke prodaju za 50-60 i da bi me to zadovoljilo. Samostalnom pretragom sam došao do Superluxa 681B i Samsona 850. I jedne i druge su navodno super za te pare, ali je, koliko sam shvatio, 681B lošija verzija običnog (i skupljeg) 681 (koji je opet, koliko sam shvatio, nešto lošiji od 668), sa naglašenim V u frekvencijskom odzivu i baš velikim skokom na visokim tonovima, dok Samson pati od "sibilancije" i mahom kažu da je jako naporan za duže slušanje.

 

EDIT: Trenutno koristim Sennheiser HD 201, kome se kabl bukvalno raspada, tako da će uskoro biti vreme za prinudnu promenu. Inače, svestan sam ograničenja ovih slušalica, ali generalno u njihovoj reprodukciji nema ničega što vređa sluh (barem preko kompa, iz nekih drugih izvora zvuče dosta slabo i prazno, bez ikakvog basa). Nešto slično, ne obavezno savršeno, ali prijatno za slušanje, solidno balansirano, sa malo kvalitetnijim zvukom, za ne previše para je ono što tražim.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 16:22 (Ivan(4)).
5 godina
protjeran
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

meni je senheiser top sto se tice slusalica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Ivan(4) kaže...

 Hvala za preporuke!

 

Neka moja ideja je bila da bi se možda od kineza za 20-ak € moglo dobiti nešto slično onome što renomiranije marke prodaju za 50-60 i da bi me to zadovoljilo. Samostalnom pretragom sam došao do Superluxa 681B i Samsona 850. I jedne i druge su navodno super za te pare, ali je, koliko sam shvatio, 681B lošija verzija običnog (i skupljeg) 681 (koji je opet, koliko sam shvatio, nešto lošiji od 668), sa naglašenim V u frekvencijskom odzivu i baš velikim skokom na visokim tonovima, dok Samson pati od "sibilancije" i mahom kažu da je jako naporan za duže slušanje.

 

EDIT: Trenutno koristim Sennheiser HD 201, kome se kabl bukvalno raspada, tako da će uskoro biti vreme za prinudnu promenu. Inače, svestan sam ograničenja ovih slušalica, ali generalno u njihovoj reprodukciji nema ničega što vređa sluh (barem preko kompa, iz nekih drugih izvora zvuče dosta slabo i prazno, bez ikakvog basa). Nešto slično, ne obavezno savršeno, ali prijatno za slušanje, solidno balansirano, sa malo kvalitetnijim zvukom, za ne previše para je ono što tražim.

Ova dva modela su i robusnija i imaju odvojiv kabel. 681b nisam posjedova, ali vidim da se neki žale na kvalitetu izrade šta mi je za tu lovu donekle razumljivo. 

Najveći problem kod 669 i 668b bi ti mogla bit udobnost kod dužeg nošenja, daleko su od V odaziva jedino možda malo prenaglašene visoke, ali zato postoji eq.

 

Ima još par solidnih klonova samo problem je šta se vrte oko 40-50$ i relativno teško dobavljivi(moguće da ti opale porez i carinske troškove).

Neki su proizvedeni u istim tvornica recimo ISK i jedan model AKG-a(ne mogu se sad sitit koji, ali mogu provrtit).



 

6 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Može neka preporuka za in-ear slušalice za mobitel? Budžet mi je 400kn koji se da malo protegnuti.. Bitan mi je bass pošto slušam hip hop :). Su razer hammerhead V2 dobre za 350kn?  Hvala, lp

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Može link za neke provjereno solidne in ear slušalice za cca 100-150kn da rade na Xiaomi A2.

Ako mogu bit bežične još bolje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Tražio sam neke wireless slušalice i naručio Sennheiser HD 4.40 za 540 kn dok je akcija još danas u Mallu. Mišljenja? Ima tko? Ima li bolje do tog cjenovnog ranga? Po recenzijama se čine super za tu lovu.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2019 17:50 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav, kupujem curi poklon za rođendan i ona hoce slusalice. Sad trazim neke bezicne, mislim sa kablom ili da se moze odvojiti ( neznam kako to ide nisam u tome ) . Sad da nisu bas nesto glomazne, koristile bi se za muziku prvenstveno, nisu za igrice. Do 1000kn, ako bas ima nesto dosta bolje do 1200, 1300kn mogu se ispruzit. Hvala unaprijed.

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Također bih trebao preporuku za slušalice za glazbu/filmove do nekih 1000kn može i više ako ima nešto kvalitetnije :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav ekipa :)

 

Ja imam lagano offtopic pitanje... naime, kupio sam si slušalice Sennheiser HD 660S. Sad me interesira možete li mi preporučiti neki DAC uz koji bih ih mogao koristiti na laptopu i stolnom računalu (za sad ih samo pikam u pojačalo, tamo rade odlično).

 

Impedancija im je 150 ohma.

 

Hvala :)

Steam: tanelorn666, PSN: tane666, XBLA: tanelornius, Origin: tanelorn666
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Tanelorn kaže...

Pozdrav ekipa :)

 

Ja imam lagano offtopic pitanje... naime, kupio sam si slušalice Sennheiser HD 660S. Sad me interesira možete li mi preporučiti neki DAC uz koji bih ih mogao koristiti na laptopu i stolnom računalu (za sad ih samo pikam u pojačalo, tamo rade odlično).

 

Impedancija im je 150 ohma.

 

Hvala :)

 Običan focusrite 2i2 će biti dovoljan. Imam sluske od 250 ohma Dt990 i rade na Audient ID22 bez problema. Kako se bavim produkcijom glazbe svi koriste dt770 i focusrite 2i2. Tako da nemas frke.

Ako baš hoćeš pokazati da se ima para onda Apollo Twin. 

everyday i'm shuffling...
12 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
ZABORAVKOO kaže...

Također bih trebao preporuku za slušalice za glazbu/filmove do nekih 1000kn može i više ako ima nešto kvalitetnije :D

 DT 770 :), najbolje u svojoj ligi. Pogledaj nabavu mislim da su u eurounita najjeftinije.

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 14:17 (Luka123).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Tanelorn kaže...

Pozdrav ekipa :)

 

Ja imam lagano offtopic pitanje... naime, kupio sam si slušalice Sennheiser HD 660S. Sad me interesira možete li mi preporučiti neki DAC uz koji bih ih mogao koristiti na laptopu i stolnom računalu (za sad ih samo pikam u pojačalo, tamo rade odlično).

 

Impedancija im je 150 ohma.

 

Hvala :)

 

Pretpostavljam da trebas DAC/AMP onda, moja preporuka je Aune x1s, mozes spojiti komp na koaksijalni a laptop preko USBa, odlicno pojacalo. Vecina manjih pojacala nude samo jedan input, gledaj da imas minimalno 2 inputa pa da sve fino spojis i samo na pojacalu mjenjas input.

 

edit: evo link

https://www.auneaudio-europe.com/index.php/products/aune-x1s-pro-dac-es9038q2m-headphone-amplifier-32bit-768khz-dsd512-black.html

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2019 1:01 (fix).
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Luka123 kaže...
ZABORAVKOO kaže...

Također bih trebao preporuku za slušalice za glazbu/filmove do nekih 1000kn može i više ako ima nešto kvalitetnije :D

 DT 770 :), najbolje u svojoj ligi. Pogledaj nabavu mislim da su u eurounita najjeftinije.

 ako će se kupovati bilo što od beyera, onda eurounit je najbolja opcija za trgovinu gdje možeš kupiti u hrv

oni su službeni dobavljač i serviser za beyerdynamic u hrvatskoj, servis im je stacionirain u čakovcu u istoj zgradi gdje je i trgovina

preko njih možeš kupiti danas sutra bilo koji dio za slušalice za zamjenu (testirano više puta), direktno iz tvornice, što uvelike pomaže ako se mora zamjeniti neki dio koji je teško nabavljiv ili nije standardan da se može lako kupiti

a i da ne pričamo da su dt770 jako pogodne za modanje jer se lako otvore i nafilaju sa stvarima da bolje zvuče, ili izvana da budu udobnije :)

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
7 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Malo sam gledao i koliko sam razumio najbolje bi bilo za takve slušalice da imam amp i dac pa ako netko ima koji savjet to dvoje za oko 1000kn ako se može nabaviti?

 

I jel su bolje BeyerDynamic DT 990 Pro ili DT 770 Pro ?

 

3 BeyerDynamic DT 990 Pro
1 BeyerDynamic DT 770 Pro
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2019 0:12 (ZABORAVKOO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
ZABORAVKOO kaže...

Malo sam gledao i koliko sam razumio najbolje bi bilo za takve slušalice da imam amp i dac pa ako netko ima koji savjet to dvoje za oko 1000kn ako se može nabaviti?

 

I jel su bolje BeyerDynamic DT 990 Pro ili DT 770 Pro ?

 

 

Sto se tice DAC/AMPa u toj cjenovnoj kategoriji trazi kombinirano, primjer je micca origen, monoprice dacamp ili fiio e10k, nemam linkove ali sve je dobavljivo po amazonima.

 

sto se tice slusalica najbolje bi ti bilo otici probati, staviti par pjesama koje znas u dusu i napraviti procjenu. ali prije svega moras naci svoj sound signature, ja sam mislio godinama da sam basshead a zapravo je totalno suprotno :)

13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
ZABORAVKOO kaže...

Malo sam gledao i koliko sam razumio najbolje bi bilo za takve slušalice da imam amp i dac pa ako netko ima koji savjet to dvoje za oko 1000kn ako se može nabaviti?

 

I jel su bolje BeyerDynamic DT 990 Pro ili DT 770 Pro ?

 

 dva različita svijeta, dt770 su zatvorene, dt990 su otvorene

obje slušalice imaju v shape oblik frekvencije, što se jako dobro zna i svaki review govori o tome
za dt990 ne mogu govoriti kako se ponašaju jer ih nisam nikad koristio, ali su dosta slične dt770 (isti driver, ali je šalica slušalice drugačija pa od toga je i razlika, i dt990 navodno ima još više trebble-a od dt770)

dt770 od zatvorenih do 1000 kn mogu toplo preporučiti, odličan zvuk, puno detalja, dobar soundstage za zatvorene slušalice, jako udobne (pogotovo nakon par jednostavnih modova za to)

ako si spreman sa nekoliko jednostavnih modova, možeš još više izvuči iz njih, kako na području zvuka, tako i na području udobnosti, svi modovi koje na njima napraviš se mogu vratiti / izvaditi i one idu u stock formu, ali ja ih na svojima ne vraćam nazad nikako, bolje su mi ovako modane, a sa druge strane nisam imao još priliku da testiram stock dt770 dobro korištene i usvirane, sa svojim modanima, da vidim koja je razlika, ali nakon privikavanja na ove svoje, vjerujem da bi mi stock bile pre svijetle 

 

što se tiče DAC/amp

imaš dosta jeftinih opcija koje mogu poslužiti za korištenje
napominjem samo da dt990 nemaš u manje od 250 ohma (barem koliko ja znam), dok dt770 imaš 32, 80, 250 i 600 (ovaj zadnji model se užasno teško nalazi)

putem amazona na području europe (fr, uk, de, it) može se naći opcija kao recimo sabaj d3, smsl m3, fiio e10k, fiio k3, nuforce udac 3 od kombiniranih jedinica, a može se naći i samo poojačala i nekih jefitnih dac opcija (fiio d3 recimo), sve je stvar izbora

po meni, ako želiš kombinirano dac/amp, zbog lakšeg korištenja i njegove jednostavnosti i lakog prenošenja, e10k se savršeno slaže sa dt770 80 ohma, sad bi mu cijena mogla otići na dolje jer je izašao k3, ali opet ako je k3 vani, nema smisla kupovati stariji e10k, jer k3 je upgrade od e10k, pa zašto ne odmah iči na njega 

e10k i k3 mogu upogoniti 250 ohma (probao na svojem e10k 250 ohma dt880) na high gainu, i sviraju one, ali možda bi za 250 ohma trebalo nešto jače da ih upogoni kako spada, jer e10k i k3 su rangirani za slušalice do 150 ohma...

 

provjeri opcije, ima toga danas za kupiti dosta, samo se nemoj žuriti sa kupnjom, tako sam ja svojeg e10k upiknuo za 350 kn u varaždinu, a dan prije ga skoro kupio preko amazona za skoro 800...

ako ideš na dt770, uzmi 80 ohma, uzmi fiio k3 i bog te veseli (k3 mislim da imaš za kupiti na francuskom amazonu za kojih 800 kn, njemački i uk amazon ih imaju, ali nemaju dostavu u hrv, barem dok sam ja gledao za njega)

ako ideš na dt990 jedina opcija ti je 250 ohma, pa onda tu moraš gledat nešto drugo za pojačalo, ali onda već ulaziš u veći rang pojačala i dac-ovca, pa se može i cijena dosta povisiti, samo za te dvije stvari

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2019 9:08 (matija656).
12 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
ZABORAVKOO kaže...

Malo sam gledao i koliko sam razumio najbolje bi bilo za takve slušalice da imam amp i dac pa ako netko ima koji savjet to dvoje za oko 1000kn ako se može nabaviti?

 

I jel su bolje BeyerDynamic DT 990 Pro ili DT 770 Pro ?

 

 Ej, da ti neodgovaram na PM pogledaj gore što je kolega matija656 napisao . Ja imam dt990 PRO 250 Ohm i otvorene su (reference) i sve što je rekao je istina.
Najbolje da uzmeš 80 Ohma, dt770 PRO. Jer DT990 stvarno imaju treble dosta jak.
Za DAC, odnosno zvučnu karticu mogu ti preporučiti običan scarlett 2i2, zvuk na njoj za te pare je kristalan, tako da što se mene tiče DT770 80 Ohm i Scarlett 2i2, sasvim dobar kombo.

everyday i'm shuffling...
6 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
matija656 kaže...

 

provjeri opcije, ima toga danas za kupiti dosta, samo se nemoj žuriti sa kupnjom, tako sam ja svojeg e10k upiknuo za 350 kn u varaždinu, a dan prije ga skoro kupio preko amazona za skoro 800...

ako ideš na dt770, uzmi 80 ohma, uzmi fiio k3 i bog te veseli (k3 mislim da imaš za kupiti na francuskom amazonu za kojih 800 kn, njemački i uk amazon ih imaju, ali nemaju dostavu u hrv, barem dok sam ja gledao za njega)

ako ideš na dt990 jedina opcija ti je 250 ohma, pa onda tu moraš gledat nešto drugo za pojačalo, ali onda već ulaziš u veći rang pojačala i dac-ovca, pa se može i cijena dosta povisiti, samo za te dvije stvari

 

Prije nešto više od mjesec dana kupio sam Fiio K3 preko njihovog službenog EU shopa: https://fiio-shop.de/en/dac-with-amp/747/fiio-k3 . Cijena s besplatnom dostavom je 99€.
Ne znam može li K3 pogoniti zahtjevnije slušalice jer ga koristim s IEM slušalicama (Tin Audio T2 i CCA C10), ali meni je ovo totalni preporod nakon on-board zvučne. Gledao sam i Schiit Fulla 2 i Topping MX3 i SMSL AD18 koji su svi bili nešto skuplji od K3 i svi imaju više snage i još neke prednosti u odnosu na K3, ali sam se odlučio za Fiio jer mi je izgledao kompaktniji i ne zauzima puno mjesta (a i cijena je igrala ulogu). Schiit sam prekrižio jer sam negdje nabasao na video gdje ih lik sastavlja u tvornici i nije me se baš dojmio način izrade. Kasnije sam po forumima vidio da su se ljudi koji su ih rastavljali komentirali upravo loše i neuredne lemove na Fulli. Da sam imao veći budžet, možda bih se odlučio na Topping NX4 DSD koji je također kompaktan, a može upogoniti slušalice do 300 ohma. Doduše, ako ikad nabavim neke zahtjevnije i skuplje slušalice gledao bih svakako nabaviti i JDS Labs Atom amp, a ostavio bih K3 kao dac.

13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
macpala kaže...

 

Prije nešto više od mjesec dana kupio sam Fiio K3 preko njihovog službenog EU shopa: https://fiio-shop.de/en/dac-with-amp/747/fiio-k3 . Cijena s besplatnom dostavom je 99€.

vidiš, nisam ni znao da ga ima na tom shopu za kupiti
znam dok sam prije kojih 2-3 mj gledao raspoloživost njega i gdje se može kupiti, nije ga bilo na toj stranici za kupiti, samo sam nalazio na amazonu da ga ima 
super, znači može se i u europi kupiti preko službenog shopa, ipak je to bolja opcija nego da ideš kupovati preko amazona, barem meni 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
6 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ima ga i ovde po istoj cijeni: https://www.fiio.eu/product/fiio-k3/ ali ovo su neki Bugari. Sad, jesu li službeni ili ne, ne znam...

Ja sam se vodio po onoj "Nijemac je Nijemac"

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice