Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.291
|
čitano: 1.123.350
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Sta mislite o audio technica ath-m20x?

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2017 19:04 (mrbean).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
mrbean kaže...

Sta mislite o audio technica ath-m520x?

 da nisi možda malo pobrkao brojeve ??

m50x ili m20x ?

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
12 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ma jesam da, m20x sam mislio :D

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

nisam nikad nešto u vezi njih čitao ili gledao, tako da ne mogu tu nešto previše reć, ali trebale bi bit dosta dobre s obzirom na cijenu koju imaju 

baci pogled na koji video na jutubu za njih, vidim da ih ima dosta pa procijeni 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ne znam kakve su m20x ali imam m40x i fenomenalne su.

Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Hrco kaže...

Ne znam kakve su m20x ali imam m40x i fenomenalne su.

 Istina . Meni su osobno M40x bolje od M50x ...

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

I ovaj se slaže s tobom :)

 

A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
12 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Najveca "mana" je sto imaju fixni kabal i sto se mogu okretat samo za 15^ i ne mogu se sklopit za lakse prenosenje.

 

+naravno zvuk je bolji na m40

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Najbolje bi ti bilo poslušati cijelu seriju u Sonusartu ako možeš, 

ako si stisnut sa budžetom i ove su odlične za smiješnu cifru. 

A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Absu kaže...

Najbolje bi ti bilo poslušati cijelu seriju u Sonusartu ako možeš, 

ako si stisnut sa budžetom i ove su odlične za smiješnu cifru. 

 

+ 110kn za prijevoz...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

A u... kaj tolko naplaćuju...

A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Absu kaže...

A u... kaj tolko naplaćuju...

 zato jer muziker shop šalje stvari iz poljske, jer im je tamo sjedište

mislim da iznad 500 kn nema plaćanja dostave

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
13 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav!

Koje bi mi in ear slušalice preporučili za nekih 300 kuna?
Imam ove koje sam dobio uz mobitel, kad pojačam, nanose bol bubnjićima(doslovno)...

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
chutac kaže...

Pozdrav!

Koje bi mi in ear slušalice preporučili za nekih 300 kuna?
Imam ove koje sam dobio uz mobitel, kad pojačam, nanose bol bubnjićima(doslovno)...

? nemoj pojačavati.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
13 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ne, ne, ne mislim kada odvrnem, nego kada stavim na malo veću glasnoću.

Audio Technica slušalice kada pojačam, tih "udaraca" u bubnjić nema, koliko god pojačao, samo postane preglasno.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2017 11:43 (chutac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Panasonic RP-HJE125-K

 

Jeftine a dobre, ne zamaraju, imam 120-k verziju, oko 2 godine me odlično služe, šlampav sam sa in-ear pa uvijek jeftilene uzimam, ove mi iznenađujuće dugo traju.

Za nešto robusnije si pogledaj kaj nude Xiaomi i Brainwavz, imao sam jedan model od Brainwavz, jako dobar zvuk, kao tenk napravljene, svejedno sam ih uspio ubit :D.

A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
14 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

nakon 3 tjedna citanja revjuva, kopanja po internetu, pocevsi od obicnih bezicnih gaming slusalica s 7.1 surround zvukom (Asus Strix ROG, Logitech Artrmis G933, 533, 433), zicanih audiofilskih slusalica (Audio technica M50x, Bose, Sony, Pioneer, Sennheiser i slicno) AMP-ova, DAC-ova, externih zvucnih kartica, razno raznih novo starih tehnologija manipuliranja zvukom (3D zvuk (Ossic X slusalice), virtual surround simulator (TB Isone), binaural speaker simulator (ovo je vrh, dobiti na obicnim stereo slusalicama zvuk sa zvucnika vrijednih i po 325000 dolara za par >_< - Out of Your Head virtualna zvucna kartica ili hardware poput Smyth Realiser-a A16 ili A8 - 3D headphone processor koji je naravno daleko skuplji od softverske inacice :) ), napokon sam odlucio sto uzeti. Uglavno nagnjavih se strasno :). Uglavnom trebao bih slusalice prvenstveno za gledanje filmova i serija, a tek onda za muziku, najcescse neke live koncerte, epic ost music i klasiku s jedne strane, a s druge nesto malo brze (pop, disco, drum&bass). Odlucih se za Sennheiser RS 175 bezicne slusalice. Ono sto me zapravo interesira najvise, kako se te slusalice, ali i bilo koje druge audiofilske slusalice nose s ovim dodatkom, za demo bez da instalirate software mozete poslusati ovdje, mjerenja koja su napravljena sa pravim zvucnicima (preseti), mozete pogledati ovdje. Dakle oni koji su se vec naucili na zvuk svojih slusalica jako dobro, da li Vam taj dodatak koji radi samo na PC-u i na windowsima 64-bitnim, daje bolji zvuk nego na sto ste inace nauceni. Ja sam probao neke, ali na zvucnicima, program je napravljen samo za slusalice, a ja imam srotex ms neke za 40 kuna, tak da osjetim bolji zvuk, ali malo. Na zvucnicima (Logitech 2.1 X-230 sustav) s presetom recimo The Egyptian Theater zvuk me doslovce otpuhao od subwoofera, prije upotrebe pazljivo stisati subwoofer na 0 :), nisam uopce imao pojma da obicni zvucnici bez sub-a mogu dati isto tako jaki bass, ako imate lag u zvuku, namjestiti u playeru na -450ms, najcesce lag ide na 7.1 presetima. Prije upotrebe, namjestiti u playerima da Vam zvuk ide preko vase zvucne, jer ce virtualna kartica se nakeljiti na default audio rendering, pa kad ce te iskljuciti program necete imati zvuka, vec ce te morati rucno na svakom playeru namjestiti vasu zvucnu. Ako imate clipping, to se rjesava tako da u programu malo stisate EQ, te pojacate zvuk na svojim slusalicama ili na AMP-u ili DAC-u. Uglavnom zanimljiva tehnologija, ako se pokaze za filmove dobra, tako da dobijem prostoran zvuk na obicnim stereo slusalicama, onda cu kupiti i taj program (nema crackanog, barem ga ja nisam nasao), koji dodje daleko manje (150$ +25$ po presetu) nego slicni hardwerski proizvodi (po 2000-5000 funti).

Nesto vise o samom dodatku mozete procitati ovdje, izgleda da je support za program i vise nego dovoljan da se covjeku plati za trud ako se ispostavi da mozhete dobiti  zvuk pravog hi-fi-a na obicnim stereo slusalicama (ne kazem da slusalice nisu same po sebi lose, vec da se ne mogu mjeriti sa 50000 dolara vrijednim zvucnicima).

Naravno nije sve u filmovima, tako da imate i presete 2.0 poprilicno skupih zvucnika za slusanje same glazbe, ako Vam 2 minute nije dosta u trial verziji, mozete nakon 110 sekundi promijeniti preset i vratiti se brzo nazad, tada ce te imati novih 120 sekundi vremena da isprobavate program.

Program ima samo jednu "manu", sto su Vam slusalice, zvucna, DAC-ovi i AMP-ovi bolji, to ce naravno biti i vjerniji zvuk samih virtualnih zvucnika, za sada nemam gdje to isprobati, kada imam smecarske slusalice.

I da ne mjesati ovu tehnologiju sa obicnim dolby surroundom, zato se i odlucih za obicne stereo slusalice, citao sam jako mnogo sto se tice tog "vrtualnog surrounda", bolje je platiti kvalitetne audiofilske stereo slusalice, nego imati tako "prostoran" zvuk, a cijena takvih surround slusalica je i skuplja nego ovaj moj RS 175 kojeg mislim uzeti.

Gdje uopce nabaviti te slusalice najjeftinije, za sada samo u Linksu dodju 1900 kuna, ima li neka druga prodavaonica, gdje mogu to naci jos jeftinije, do sad sam maximalno davao za slusalice do 200 kuna, tako da sam recimo novi u audiofilskim vodama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Program ima preko nekoliko mana, pretjerano procesiranje zvuka i nerealan zvuk.
Postoji još nekoliko takvih sustava, dobar umjetni sustav je Dolby Headphone, a najbolji je binauralna snimka - da bi dobro zvučalo na slušalicama, mora se snimati posebnim mikrofonima. Među poznatijim snimkama je virtual barber shop.

 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Hvala :)

Nekako mi nerealno da slušalice od 60 kuna mogu dobro zvučati, ali budem probao :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
9 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
chutac kaže...

Pozdrav!

Koje bi mi in ear slušalice preporučili za nekih 300 kuna?
Imam ove koje sam dobio uz mobitel, kad pojačam, nanose bol bubnjićima(doslovno)...

Ja sam isto ovih dana tražio slično.

Nakon malo istraživanja, i dobrih review-a, uzeo sam ove.

 

Imaju čist zvuk, dobar bass... 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Father_Dougal kaže...

Program ima preko nekoliko mana, pretjerano procesiranje zvuka i nerealan zvuk.
Postoji još nekoliko takvih sustava, dobar umjetni sustav je Dolby Headphone, a najbolji je binauralna snimka - da bi dobro zvučalo na slušalicama, mora se snimati posebnim mikrofonima. Među poznatijim snimkama je virtual barber shop.

 

 Jesi probao demo na njegovim stranicama, dakle u programu bi trebao dobiti isti takav zvuk kakav je na demo stranicama, ako ga ne dobijes to znaci da je problem u tvojoj konfiguraciji. Moguce da imash neke audio procese ukljucene koji ti ne trebaju, a koji dodatno izoblicavaju zvuk, imas na onom linku za forum, gdje covjek objasnjava svima koji imaju problema takvih poput tvojega, ja sam sad na stranici 20/58 i ima stvarno dobrih informacija. Naime za normalno funkcioniranje programa ti treba minimalno i3 procesor, pogotovo za 8 kanalni zvuk. Naime to i je program koji je radjen binauralno, dakle sa mikrofonom u usima i snimljen svaki zvucnik posebno u najboljim uvjetima, pazeci na sirinu glave i velicinu usiju, naime sam autor kaze da zvuk ne mora sve zadovoljavati s obzirom da nemamo svi iste usi :), dakle nije klasicni surround (ako imas surround u slusalicama ukljucen, iskljuci ga). Recimo na demo stranici, meni ona zadnja stvar dole 2.0 audio, zvuci fantasticno, ali ga nemam s cime usporediti jer nemam original flac datoteku.

Dakle nesto ukratko ovakav odgovor bi dobio na strani 9 post 127 i 128.

Na stranici 18 post 266 imas mali review zadovoljnog korisnika, ali on ima daleko bolje slusalice nego prosjecan korisnik :).

Malo o programu s razlicitih stranica, dakle nije neki DSP bezvezni, ako ja dobijem relativno dobar zvuk na obicnim srotarskim slusalicama, na kojima inace ne mogu dobiti takav zvuk:

- The sound of the speakers is not synthesized. It replicates real speakers measured in real rooms.

- For the ultimate experience, you can have custom measurements done with your ears, for unparalleled realism.

-

The procedure is that Darin finds a room worthy of measurement; he puts special microphones into his ears at the entrance of the ear canal and sits at the focus of the sound system; a frequency sweep is made and recorded from each speaker; and then a whole bunch of math is done. The result is a specific DSP filter synthesizing the signal relationship between each speaker in the room and both your left and right ears. The "Out Of Your Head" software will turn on and off speakers as needed depending on the media your playing.
I dalje smatram da se to sve mozhe nastelat svakom po ukusu, cim dobijem svoje nove slusalice, prvo cu se morati malo nauciti na njihov zvuk, a tek onda probati ponovno s programom da vidim koja je razlika, nisu bezveze tamo hrpa audiofila s puno skupljim hardverom, super zadovoljna :)

 Evo jos jednog reviewa

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2017 9:17 (SethHka).
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Dakle, da sumiram - poslušao sam demo snimke, a kako nisam noob u audio industriji svega i svačega, I call bullshit na ovaj sustav, pogotovo što se vjernosti reprodukcije tiče. Cilj kojem bi se trebalo težiti jest visoka vjernost reprodukcije zvuka, a ne apliciranje DSPa na signalnom putu koji će nam simulirati neke zvučnike u nekoj sobi - pa čak niti tada taj zvuk nije stvarna reprodukcija tih zvučnika zbog razlike u zvuku bilo kojih dvaju različitih modela slušalica.

Kao eksperiment je vrlo zgodno, čak bih rekao da svoju primjenu ima u video igrama po pitanju surround zvuka, te reprodukciji filmova na slušalicama, da se dobije otprilike nekakav 3D doživljaj kakav bi se dobio da se može imati pravi surround sustav, no kvaliteta zvuka je loša, aplicirani efekt daje jednu nerealnu zvučnu sliku.

Za 149 DOLARA!!! koliko softver košta radije kupim kvalitetne slušalice i uživam u njima.  A što se audiofila tiče, o njima imam ne baš predobro mišljenje tako da... radije ne bih, dovoljno sam o tome pričao na forumu... :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Father_Dougal kaže...

Dakle, da sumiram - poslušao sam demo snimke, a kako nisam noob u audio industriji svega i svačega, I call bullshit na ovaj sustav, pogotovo što se vjernosti reprodukcije tiče. Cilj kojem bi se trebalo težiti jest visoka vjernost reprodukcije zvuka, a ne apliciranje DSPa na signalnom putu koji će nam simulirati neke zvučnike u nekoj sobi - pa čak niti tada taj zvuk nije stvarna reprodukcija tih zvučnika zbog razlike u zvuku bilo kojih dvaju različitih modela slušalica.

Kao eksperiment je vrlo zgodno, čak bih rekao da svoju primjenu ima u video igrama po pitanju surround zvuka, te reprodukciji filmova na slušalicama, da se dobije otprilike nekakav 3D doživljaj kakav bi se dobio da se može imati pravi surround sustav, no kvaliteta zvuka je loša, aplicirani efekt daje jednu nerealnu zvučnu sliku.

Za 149 DOLARA!!! koliko softver košta radije kupim kvalitetne slušalice i uživam u njima.  A što se audiofila tiče, o njima imam ne baš predobro mišljenje tako da... radije ne bih, dovoljno sam o tome pričao na forumu... :)

 Na kojim slusalicama si to slusao ako se smije znati, ja nisam dobio takav dojam da je zvuk los, ali kao sto rekoh prije, nisu sve usi iste. Ja o audiofilima nemam nikakvo misljenje, jer to nije ni tema razgovora, vec je tema slusalice i dobiti sto bolji zvuk iz njih, zato sam i pitao ovdje, jos netko probao program ili cu se morat sam gnjaviti s time kad mi u utorak stignu slusalice. I naravno da ne mozhes dobiti dobar zvuk iz slusalica ako imas lose slusalice, to je jedini minus u kojem se slazemo, dakle sto su bolje slusalice, to ce reprodukcija biti bolja (kao i kod svakih slusalica, neovisno koji se efekti upotrebljavaju sa strane), kad bi sve slusalice davale isti zvuk, onda nebi postojale high end slusalice od par desetaka tisuca kuna, vec jedne od 15 kuna i svi bi bili "zadovoljni" :).

I ne vidim zasto bi program bio skup ako zadovoljava nekoga, netko tko daje za audio opremu puno love i ako je zadovoljan presetima, to su mu novci kikiriki za dat da uziva u muzici i filmovima, i ja isto tako mogu rezimirati o nekim drugim stvarima da ne bi dao tolike novce, jer me te druge stvari ne interesiraju. Ako se tebi ne svidja, ne mora znaciti da ce nekom drugom biti lose, znas kako se kaze, 100 ljudi 100 razlicitih misljenja. Ako me sustav zadovolji radije dam 200 dolara za program i 2 preseta, nego 20000 kuna za sustav zvucnika s nekim pojacalom kojeg opet po noci necu moci slusati, jer svi spavaju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2017 23:52 (SethHka).
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
SethHka kaže...

 Na kojim slusalicama si to slusao ako se smije znati, ja nisam dobio takav dojam da je zvuk los

AKG K240, Sennheiser EH150 i Superlux HD669.

Probaj dolby headphone za filmove i igre, koliko znam, ASUS zvučne kartice (300-400 kn) ga imaju integriranog u driverima... navodno i neke Realtekice.
Prije vjerujem Dolbyju da obavi posao kako spada... :)

Ja mogu DH voziti isključivo u foobaru sa pluginom, no ne koristim ga, jer želim glazbu slušati onako kako je zamišljena.

I da se razumijemo, smatram kvalitetu zvuka u stereo modu lošom. Surround, tu može igrati igru sa velikim igračima radi simulacije zvučnog polja.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
16 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Proizvođači (kvalitetne) audio opreme uglavnom zanju što rade. Doslovno vrijedi pravilo "više para = više muzike" osim u pojedinim slučajevima.

Softverske obrade zvuka kao raznorazni alati "za poboljšanje" najčešće na zvuku rade nekakav efekt, a to često rezultira dodavanjem nepostojećeg u zvuk kao i oduzimanjem/promjenom nečeg prisutnog.

Uz sve to, dojam zvuka je još i individualan; svatko ima različit sluh, različitu obradu zvuka, različit dojam, različitu toleranciju kao i različite preferencije (što voli a što ne).

 

Caka je imati što bolju opremu i audio zapis u što boljoj kvaliteti. Softver ne može poboljšati nijedno od toga.

Jedino što, nekima, nije loše malo srediti equalizer, to si poštimate kako vam paše (netko voli manje basa, netko više, neke slušalice imaju naglašen bas, neke ne...).

Dakle, kupiš najbolje što možeš, koristiš najbolje audio zapise što možeš (što se tiče formata, kvalitete) i eventualno si poštelaš da ti zvuk bude ugodniji.

Nikakav, ama baš nikakav, softver neće stvarno poboljšati zvuk, samo ti ga može "uljepšati" što nije nužno pozitivno.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

HD201 vs HD202 vs Audio Technica m20x vs Koss KSC75 vs neke druge možda?

Gledam do 300 kn, slušao bih s mobitela, može i rabljene i s neta.

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-Blackberry 9900-Z1C-Lumia 630-Xperia E-OPO-HOX-Nexus 5-Nokia 6120-Nokia 5310
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.2.2017 16:13 (EZY-E).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
EZY-E kaže...

HD201 vs HD202 vs Audio Technica m20x vs Koss KSC75 vs neke druge možda?

Gledam do 300 kn, slušao bih s mobitela, može i rabljene i s neta.

 

Mislim da ti neke (ne znam tocno koji model) Superlux HD takodjer mogu uci u uzi izbor.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
djigibao kaže...
EZY-E kaže...

HD201 vs HD202 vs Audio Technica m20x vs Koss KSC75 vs neke druge možda?

Gledam do 300 kn, slušao bih s mobitela, može i rabljene i s neta.

 

Mislim da ti neke (ne znam tocno koji model) Superlux HD takodjer mogu uci u uzi izbor.

 Kakva je to marka naspram Audio Technica npr?

Sennheiser hd201 sam imao već i imale su dosta dobar zvuk ali hoću nešto bolje od njih.

Audio Technica m20x sam našao za 300 kn rabljene, isplate li se za tu cijenu?

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-Blackberry 9900-Z1C-Lumia 630-Xperia E-OPO-HOX-Nexus 5-Nokia 6120-Nokia 5310
9 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Mislim da do nekih 500-600 kn, a možda i više nema boljeg od Superluxa

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Callisto kaže...

Mislim da do nekih 500-600 kn, a možda i više nema boljeg od Superluxa

 

HyperX Cloud Core = Takstar Pro 80 400-450 kn

Superlux su kirvajski proizvod pored Cloudica.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice