Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.296
|
čitano: 1.125.311
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
irrelevant kaže...

KZ ATR  ja ih imam i mogu ih toplo preporucit, za razliku od KZ ATE koje takoder posjedujem ove imaju cisci i balansiraniji zvuk, kontroliraniji bass, vise detalja, siri soundstage, a jeftinije su :D
sto se tice KZ ZST pocetna serija nije valjala pa od tuda negativna iskustva, sad su ih popravili i jedne su od boljih u kz liniji in ear monitora
KZ ED9 su isto vrijedne spomena, ako trazis klasican dizajn, koje ne idu zicom oko uha

 Evo ja uzeo KZ ATR i vrhunske su za te novce.

 

Oblik je ful neobičan, ali brzo se privikneš i sviđa mi se kako sjede u uhu

11 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ekipa naso sam si ove slusalice: http://www.ebay.com/itm/1MORE-3-5mm-Triple-Driver-In-Ear-Headphones-with-In-line-Mic-and-Remote-/272485242332?hash=item3f7162d5dc:g:o6kAAOSw2GlXFRpF

koliko vidim trenutno su top za do 100 dolara.. Pa me zanima oce me ocariniti za ovaj iznos? Nisam dugo narucivao nesto izvan eu a oko 500 kn, pa ne znam kako to ide vise.. 

hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Avicii1 kaže...

Ekipa naso sam si ove slusalice: http://www.ebay.com/itm/1MORE-3-5mm-Triple-Driver-In-Ear-Headphones-with-In-line-Mic-and-Remote-/272485242332?hash=item3f7162d5dc:g:o6kAAOSw2GlXFRpF

koliko vidim trenutno su top za do 100 dolara.. Pa me zanima oce me ocariniti za ovaj iznos? Nisam dugo narucivao nesto izvan eu a oko 500 kn, pa ne znam kako to ide vise.. 

hvala

 na kupovinu izvan eu (barem koliko ja znam), sve iznad 200 kn se carini i ide gore na to pdv (nisam siguran za taj dio)

koji postotak cijene se računa na carini neznam

možda bi nekako izbjegao carinu da ti prodavač napiše manju vrijednost proizvoda, a i to bi trebao bit mali paket, pa bi možda i tako nekako prošlo 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

PDV ide na iznad 160kn, a carina iznad 140€. Ja sam jednom bio naručio in ear headphones skuplje od 300kn, bila je mala kutijica te mi nisu nista carinili.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ma da, koliko vidim sve ovisi oce li otvoriti paket na carini..  A koliko vidim pakiranje od ovih sluslica je ekstra veliko, otprilike kao ipad tako da vjerojatno ne gine otvaranje.. steta

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 23:10 (Avicii1).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ne znam gdje postaviti moje pitanje pa ću ovdje. Imam dijete od 2 godine pa ne mogu baš gledati filmove preko dana da je ne isprepadam tako da onda ugasim ton. Onda tek navečer žena i ja gledamo filmove, ali bez tona. Filmove gledam preko pc pa me zanima ima li nekih jeftinijih bežičnih slušalica za pc tu kod nas u Hr i može li se u isto vrijeme spojiti dva para slušalica? Znaći ne zanima me neka kvaliteta već samo da posluže za koji film navečer. Što jeftinije to bolje. Jel to onda na usb?

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 15:05 (mariclius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Moze preporuka in ear slusalica za glazbu. Treba mi za HTC M8.

 

Do 200kn. Moze ebay, amazon, njuskalo, trgovina, bilo šta. :)

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ja preporučijem Xiaomi Piston 3 koje koristim skoro godinu dana. Super sam zadovoljan. Ostane ti skoro pola te tvoje cifre, ak hoćeš tražit nešto skuplje do tih 200kn nek netko drugi preporuči provjereni kvalitetan drugi model.

Također sve ovisi kakvu vrstu glazbe preferiraš, ove moje nisu tolko bass orijentirane.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Rock zircon, odlicni IEMovi sa vrlo fun soundom i kvalitetnim low endom. Od svih IEMova koje posjedujem najdraze su mi, iako u pravilu mrzim IEMove i nacin na koji sjedaju u usi ali volim kupovati chi fi dragulje :)
Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Dal je netko slucajno bio u prilici isprobati JVC HA-SZ2000 (review)? Planiram ih nabaviti, a u nazad par dana se cak dvoumim između njih i AKG 7XX (trenutno se mogu nabaviti na Massdropu za 200$, nisam stavio original link jer je potrebna registracija da se vidi "drop")

Brain.exe has stopped working!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
ZeroC00l kaže...

Dal je netko slucajno bio u prilici isprobati JVC HA-SZ2000 (review)? Planiram ih nabaviti, a u nazad par dana se cak dvoumim između njih i AKG 7XX (trenutno se mogu nabaviti na Massdropu za 200$, nisam stavio original link jer je potrebna registracija da se vidi "drop")

 ja bih na tvom mjestu išao na akg 7xx, jer ipak je to akg i hvaljene su od jako puno ljudi

dobar build, otvorene, odličan zvuk, udobne

 

samo ako ideš kupovat sa massdrop-a, to će ti onda sigurno podleć i carini (bar si tak mislim)

jer massdrop je američki site, pa bi i izbog toga mogla i dostava bit dosta

ali možda sam u krivu, jer nisam ništa od tamo kupovao pa neznam kako im funkcionira slanje i dostava, tj od kud stvari dolaze

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Stvari se šalju iz amerike i platit ćeš carinu i PDV na proizvod i poštarinu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

AKG 7XX

Platit cu i carinu i PDV. Sad kolko je isplativije kupit neke sa njemackog Amazona za 300€+, ne znam (ako se ne varam vidio sam da imaju samo jedan par za skoro 400€ i pretpostavljam da je rabljeno). Problem je u tome sta je to Massdrop x AKG colab i jako ih je tesko nabavit. Iako, ove sluske su nasljednik (jeftinija verzija) AKG K702 65th Anniversary Edition (prema nekim forumskim postovima bolje) pa bi se isto tako dalo pricat o K702, K701...you get the point.

 

JVC HA-SZ2000

Ne znam dal ste citali review koji sam linkao, ako niste odvojite par minuta vremena. Prema onom sta sam procitao, jedino sta je zajednicko 7XX i SZ2000 je da su to slusalice. Ja nisam basshead, ja sam taj level davno nadisao. Ove sluske su moji mokri snovi.

 

Buduci da ne volim kupovati stvari na neviđeno a tako sam kupio Strix-ice (lagani zayeb), reko da vidim mozda je netko ponosni vlasnik jednih ili drugih pa da uz pivo razmjenimo dojmove. Ono sto znam je da zelim i jedne i druge.

Brain.exe has stopped working!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

K7xx (k702 65th anniversary) su ista situacija kao i sa sennheiser hd 6xx (HD 650), suradnja sa proizvođačima da se naprave slušalice koje su samo rebrand za massdrop, stave na tržište po jeftinijoj cijeni i da budu dostupne većem broju ljudi

Ako su ti ove jvc mokri snovi, onda si uzmi njih, najviše zbog toga da izbjegneš carinu i ostale gluposti koje će doć sa kupovinom K7xx sa massdropa
Ali koliko vidim ove jvc, ako kupuješ sa linka koji si stavio, su Japan import, tako da ti carina opet ne gine, a ako ih ima na Amazon.co.uk ili Amazon de, to ti je onda bolja opcija

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2017 14:23 (matija656).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Hahahah, bas si morao i 6xx spomenuti. Jedva sam se odgovorio od njih pred mjesec dana. Kaj se tice takvih "egzoticnih" stvari, ili ces platit carinu i bogavraga ili u startu veca cijena. Ima na Amazon UK 308£ link, a na njemackom 364€ link. Mislim da cu se strpit jos mjesec-dva ili ak uspijem izvest neku ludu kombinaciju, ionak moram prvo luksuznu limuzinu popravit do kraja. Iskreno, ne bih se cudio da zavrsim u Ronisu i kupim ovo ovo.

Brain.exe has stopped working!
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2017 13:46 (ZeroC00l).
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
ZeroC00l kaže...

Hahahah, bas si morao i 6xx spomenuti. Jedva sam se odgovorio od njih pred mjesec dana. Kaj se tice takvih "egzoticnih" stvari, ili ces platit carinu i bogavraga ili u startu veca cijena. Ima na Amazon UK 308£ link, a na njemackom 364€ link. Mislim da cu se strpit jos mjesec-dva ili ak uspijem izvest neku ludu kombinaciju, ionak moram prvo luksuznu limuzinu popravit do kraja. Iskreno, ne bih se cudio da zavrsim u Ronisu i kupim ovo ovo.

 btw si pogledao video review za jvc ??

osim ako si baš toliko zagrizao za njih pa da ih toliko hoćeš

po meni njih nema smisla uzimat naspram k7xx, ali treba vidjeti koliko bi akg bile sa carinom i ostalim

 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
11 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Ako je netko zainteresiran za slusalice Audio Technica MSR7 s noise cancelling opcijom neka mi se slobodno javi.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
matija656 kaže...
ZeroC00l kaže...

 

 btw si pogledao video review za jvc ??

 

 

 Zemljo otvori se... Da, prvo sam bio "Kod Z-a" i nisam nasao review. Sad me je sram.

 

Edit: guglam ove slusalice od kolege iznad; 40KHz?! Kaj je to za sismise napravljeno?

Brain.exe has stopped working!
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2017 8:03 (ZeroC00l).
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
ZeroC00l kaže...

 Zemljo otvori se... Da, prvo sam bio "Kod Z-a" i nisam nasao review. Sad me je sram.

 

razlika je nebo i zemlja 

zvuk na jvc videu zvuči kao da je zbog copyright-a smanjena kvaliteta, ali dok slušaš osjetiš da nije jer je zvuk stereo, ako je youtube prčkao po zvuku onda je mono sve

to se može primjetit u drugoj polovici k7xx videa, prva polovica je zvuk normalan, druga polovica je mono

jvc jednostavno zvuči mutno naspram k7xx

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2017 10:26 (matija656).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pogledao sam za SZ2000. Odma da napomenem. Z je BOG! EOD! Ali sa odabirom glazbe je masio ceo fudbal. To definitivno nisu "audiofilske" slusalice kojima je namjena slusanje "ozbiljne" glazbe (ovo je moje subjektivno misljenje), ja sam ih planirao nabaviti jedino i iskljucivo zbog house/electro/itd. zanra, pa ak treba nek stoje netaknute mjesec dana dok me ne uhvati zelja da slusam takvog tipa muzike, za sve ostalo tu su BX-i. Po pitanju djecjih bolesti (pucketanje plastike, headband i ostalo), genijalni inzenjer/i koji stoji/e iza dizajna su 110% antivaxxeri i mjesto im je na lomaci.

Brain.exe has stopped working!
12 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav audiofili.

Ponukan reportažom iz Buga (ožujak), zainteresirao sam se za bežićne slušalice. 

Preferirao bih Bluetooth pred RF verzijom i budget bi bio do 1000 kn.

Primarno bi se koristile za kućnu upotrebu, izvori zvuka PC, televizor, tablet, mobitel.

Namjena uglavnom gledanje video streaminga ala Netflix kad žena i dijete zaspu .

Preferiram Sennheiser, no nisam baš siguran može li nešto od njih naći u tom cjenovnom rangu...

Hvala unaprijed na prijedlozima 

Endure...and in enduring grow stronger
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
bežićne slušalice
Pixie_st kaže...

Pozdrav audiofili.

Ponukan reportažom iz Buga (ožujak), zainteresirao sam se za bežićne slušalice. 

Preferirao bih Bluetooth pred RF verzijom i budget bi bio do 1000 kn.

Primarno bi se koristile za kućnu upotrebu, izvori zvuka PC, televizor, tablet, mobitel.

Namjena uglavnom gledanje video streaminga ala Netflix kad žena i dijete zaspu .

Preferiram Sennheiser, no nisam baš siguran može li nešto od njih naći u tom cjenovnom rangu...

Hvala unaprijed na prijedlozima 

 

Ako imas Bug onda si vidio sve sta treba ili bi ti nesto pored toga?

 

BEST BUY:

Creative Sound Blaster Jam (500kn)

Zvuk: 8/10

Udobnost: 8/10

Prenosivost: 8/10

 

House Of Marley Liberate XLBT (999kn)

Zvuk: 7/10

Udobnost: 8/10

Prenosivost: 9/10

 

Audio Techica ATH-SR5BT (1189kn)

 

Zvuk: 9/10

Udobnost: 7/10

Prenosivost: 9/10

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: bežićne slušalice
djigibao kaže...

 

BEST BUY:

Creative Sound Blaster Jam (500kn)

Zvuk: 8/10

Udobnost: 8/10

Prenosivost: 8/10

 

 

Ali one imaju isključivo lossy prijenos, nemaju APTX.
Ne znam, kad bih kupovao bluetooth sluje, gledao bih na to, ne treba mi kompresija lossy signala u lossy signal.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
12 godina
neaktivan
offline
Re: bežićne slušalice
djigibao kaže...
Pixie_st kaže...

Pozdrav audiofili.

Ponukan reportažom iz Buga (ožujak), zainteresirao sam se za bežićne slušalice. 

Preferirao bih Bluetooth pred RF verzijom i budget bi bio do 1000 kn.

Primarno bi se koristile za kućnu upotrebu, izvori zvuka PC, televizor, tablet, mobitel.

Namjena uglavnom gledanje video streaminga ala Netflix kad žena i dijete zaspu .

Preferiram Sennheiser, no nisam baš siguran može li nešto od njih naći u tom cjenovnom rangu...

Hvala unaprijed na prijedlozima 

 

Ako imas Bug onda si vidio sve sta treba ili bi ti nesto pored toga?

 

BEST BUY:

Creative Sound Blaster Jam (500kn)

Zvuk: 8/10

Udobnost: 8/10

Prenosivost: 8/10

 

House Of Marley Liberate XLBT (999kn)

Zvuk: 7/10

Udobnost: 8/10

Prenosivost: 9/10

 

Audio Techica ATH-SR5BT (1189kn)

 

Zvuk: 9/10

Udobnost: 7/10

Prenosivost: 9/10

Htio bih još koji prijedlog mimo tih navedenih.

Creative me odbijaju jer su plastične i nema kabela za žično spajanje. Audio Tehnica nisu 1189 kn, već 1399, a to mi je ipak too much.

Čitajući Bug, već su mi zapele Marley XLBT za oko, no volio bih još pokoji model da mogu birati. Gledao sam ovih par modela, no ne znam jesu li dobre...

MEE audio Matrix 3

Pioneer SE-MS7BT-K

Sony MDR-XB650BT/B

SENNHEISER HD 4.40 BT

Endure...and in enduring grow stronger
14 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Vidio sam u zadnjem bugu testove slusalica i zapeo sam ja Jam Audio slusalice samo sto na sluzbenoj stranici uopce nisu oznaceni HMDX il kako vec nego imaju Jam Transit HX-EP 310 I HX-EP 315... a dalje sam naso da ove 310 zovu Fusion a ove druge Transit... sad uopce nisam siguran da je i slika iz bug-a tocna jer ime nije dobro napisano.... a glavnobme zanima koja je razlika izmedu 310 i 315 modela....koji je vise za vjezbanje, znoj i to?
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: bežićne slušalice
djigibao kaže...
Pixie_st kaže...

Pozdrav audiofili.

Ponukan reportažom iz Buga (ožujak), zainteresirao sam se za bežićne slušalice. 

Preferirao bih Bluetooth pred RF verzijom i budget bi bio do 1000 kn.

Primarno bi se koristile za kućnu upotrebu, izvori zvuka PC, televizor, tablet, mobitel.

Namjena uglavnom gledanje video streaminga ala Netflix kad žena i dijete zaspu .

Preferiram Sennheiser, no nisam baš siguran može li nešto od njih naći u tom cjenovnom rangu...

Hvala unaprijed na prijedlozima 

 

Ako imas Bug onda si vidio sve sta treba ili bi ti nesto pored toga?

 

BEST BUY:

Creative Sound Blaster Jam (500kn)

Zvuk: 8/10

Udobnost: 8/10

Prenosivost: 8/10

 

House Of Marley Liberate XLBT (999kn)

Zvuk: 7/10

Udobnost: 8/10

Prenosivost: 9/10

 

Audio Techica ATH-SR5BT (1189kn)

 

Zvuk: 9/10

Udobnost: 7/10

Prenosivost: 9/10

Je da samo sto su sjebali malo na kvadrat sa cijenom Audio Technica ATH-SR5BT dode vise oko 1600 kuna svuda a ne 1189 kn... da dodu toliko uzeo bi ih...

 

https://sonusart.hr/slusalice/audio-technica-sr5-bezicne-slusalice.html

1400 kn

https://www.alzashop.com/search.htm?exps=Audio%20Technica%20ATH-SR5

Iako 1039.33 Croatian Kuna + 45 Kuna shipping. To je vec blize ovoj bug cijeni.

12 godina
neaktivan
offline
Re: bežićne slušalice
Pixie_st kaže...

Htio bih još koji prijedlog mimo tih navedenih.

Creative me odbijaju jer su plastične i nema kabela za žično spajanje. Audio Tehnica nisu 1189 kn, već 1399, a to mi je ipak too much.

Čitajući Bug, već su mi zapele Marley XLBT za oko, no volio bih još pokoji model da mogu birati. Gledao sam ovih par modela, no ne znam jesu li dobre...

MEE audio Matrix 3

Pioneer SE-MS7BT-K

Sony MDR-XB650BT/B

SENNHEISER HD 4.40 BT

 A od ovih navedenih, ima tko ideju koje bi bile best buy?

Endure...and in enduring grow stronger
14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Evo uzeo sam Jam Audio Fusion....i mogu rec da sam super ugodno iznenaden sa zvukom...ljepo sjedaju u usne skoljke....i zvuk je dobar...imam Xiaomi Hybrid i mogu rec da neosjetim neku razliku osim da imaju bolje silikonske kapice, one od Xiaomi-ja su uzas stalno mi ispadaju iz usiju i zivcira me to... mislim da je najbolje kupit od memory pjene ili sam napravit od antifona od 3 i po kune u apoteci...ono kad zarokas u uho nemoze bog izvadit.... bas je jak i stvarno ljepo zvuce, posto preferiram elektronsku glazbu netrazim dlaku u jajetu u kvaliteti zvuka.... kad se stave nosaci za oko uha stvarno drze slusalice na mjestu malo sam probao skakati i nemicu se... naravno ceka se jos pravi test najvjerovatnije sutra idem na 10 km trcanja pa cemo vidjet kad dode znoj i kapa i tak to....kvaliteta izrade je ok... spojile su se od prve i odmah rokaju... za ove pare mislim da su stvarno best buy sluske...

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2017 23:06 (jocommb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
irrelevant kaže...

KZ ATR  ja ih imam i mogu ih toplo preporucit, za razliku od KZ ATE koje takoder posjedujem ove imaju cisci i balansiraniji zvuk, kontroliraniji bass, vise detalja, siri soundstage, a jeftinije su :D
sto se tice KZ ZST pocetna serija nije valjala pa od tuda negativna iskustva, sad su ih popravili i jedne su od boljih u kz liniji in ear monitora
KZ ED9 su isto vrijedne spomena, ako trazis klasican dizajn, koje ne idu zicom oko uha

Koje na kraju uzeti? Trebaju mi in-ear zatvorenog tipa za metal/rock glazbu do 200kn, ali ako su ovakav best buy zašto ne jeftinije. Tako da mi se ove ATR čine super. Kasnije si napisao:

irrelevant kaže...

KZ ZST trenutno no1 model na head-fi forumu u temi posvecenoj KZ slusalicama.

A delboj veli:

Del_Boy97 kaže...

zs3 bi kao trebale biti najbolje, onda dolazi nova generacija ate i ate-s

 

ali nikako nikako nemoj napravit gresku pa narucit lijepe ed-12 ili zst jer su jedino to, lijepe.

Koje na kraju uzeti i ima li im konkurencije, npr. kakve bi bile Rock zircon u usporedbi sa KZ? Može i zasebna preporuka nekih koje ne idu preko uha, makar sumnjam da bi me to smetalo. Eh da, bitno mi je i da ima čim manje ili nimalo smetnji doticajem kabla. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 23:07 (The_Fichek).
14 godina
online
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
The_Fichek kaže...

Koje na kraju uzeti i ima li im konkurencije, npr. kakve bi bile Rock zircon u usporedbi sa KZ? Može i zasebna preporuka nekih koje ne idu preko uha, makar sumnjam da bi me to smetalo. Eh da, bitno mi je i da ima čim manje ili nimalo smetnji doticajem kabla. 

 Koristim zircon i upravo sam isprobao i ništa se ne dešava kad se miče ili dotakne kabel, tj. sve radi normalno. Imam i Kz zst, ali ih nisam koristio, tj. samo sam ih isprobao dali rade. Zircon ti mogu preporučiti.

 

Najviše "budget" IEM-ova se preporuča: Kz zst, rock zircon, xiaomi piston3/hybrid. (u gearbest-u moreš naruciti sve navede)

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 23:19 (null).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice