Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.284
|
čitano: 1.117.528
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Imas li preferirani sound signature (bassy, vshaped, neutral) i koji ti je budzet?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Nemam ništa posebno, znači slušanje glazbe svi žanrova ovisno o raspoloženju,a budžet je negdje do 100 Eur.

7 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Koss porta pro, sennheiser px100 od on ear a definitivno akg k240 mk2 od over ear.
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
soniman kaže...

Nemam ništa posebno, znači slušanje glazbe svi žanrova ovisno o raspoloženju,a budžet je negdje do 100 Eur.

 mislim da bi ti audiotechnica mx40 bile dovoljne, ali ako netko ima nešto bolje neka predloži slobodno 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
14 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
unimatrix001 kaže...

 Ah..tu je odluka jasna ako biras izmedju to dvoje koje si naveo . Momentum ce ti dati prilicno vise bassa nego Shure . Iako osobno vise volim Shure zbog dizajna zvucno su prilicno flat ali izolacija im je bolja ( a i kabel je izmjenjiv )

 

Nekako mi je bezveze da Thomann za postarinu u Hr uzima 25€ ( free iznad 398 € ) a za Irsku samo 15 € ( preko 200 € je free )

jel su ti shure se215 dovoljno glasne , imam jos sony v55 i sony MH-EX300AP ali meni to nista nije dovoljno glasno ,bio sam na sistematskom imam dobar sluh (da ne bi mislili kako sam gluh) , dok su drugima npr. preglasne ...jel bi mozda trebao uzeti neki amp ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 0:16 (loky4i4).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
loky4i4 kaže...
unimatrix001 kaže...

 Ah..tu je odluka jasna ako biras izmedju to dvoje koje si naveo . Momentum ce ti dati prilicno vise bassa nego Shure . Iako osobno vise volim Shure zbog dizajna zvucno su prilicno flat ali izolacija im je bolja ( a i kabel je izmjenjiv )

 

Nekako mi je bezveze da Thomann za postarinu u Hr uzima 25€ ( free iznad 398 € ) a za Irsku samo 15 € ( preko 200 € je free )

jel su ti shure se215 dovoljno glasne , imam jos sony v55 i sony MH-EX300AP ali meni to nista nije dovoljno glasno ,bio sam na sistematskom imam dobar sluh (da ne bi mislili kako sam gluh) , dok su drugima npr. preglasne ...jel bi mozda trebao uzeti neki amp ?

 U usporedbi sa Sennh Momentum malo slabije ali meni opet sasvim dovoljno glasno . Ok...ne slusam preko mobitela vec neko vrijeme . Prije sam imao Fiio X3 ...( koji sam izgubio ) a sad slusam na Fiio X1 II . Za V55 znam da nisu nesto glasne...ove druge...pojma nemam . Nisam ih imao ni probao . 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
matija656 kaže...
soniman kaže...

Nemam ništa posebno, znači slušanje glazbe svi žanrova ovisno o raspoloženju,a budžet je negdje do 100 Eur.

 mislim da bi ti audiotechnica mx40 bile dovoljne, ali ako netko ima nešto bolje neka predloži slobodno 

 

 Kao sto kolega kaze, ATH m40x ili Sony MDR7506, tu su negdje cijenom.

 

Isplati se pogledati i poslusati Superlux HD668B ili HD669 (open i closed). Imao sam ih priliku poslusati na kratko i zvucale su cisto korektno za tu cijenu.

7 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Isto tako sam ima prilike cut superluks 668b zvuce stvarno dobro, ali ipak su mi draze "original" akg k240 jer nisu puno skuplje a neutralan je zvuk za razliku od superluksa koje imaju blago naglasen bas i visoke. Ustvari ko voli blagi loudness efekt bolje uzet superluks.
14 godina
odjavljen
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Sad sam gledao ove AKG k52. AKG k72, AKG k92. Ima li netko iskustva sa ovim slušalicama i za koje od ovih da se opredjelim.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
dabar_solta_V2 kaže...
Isto tako sam ima prilike cut superluks 668b zvuce stvarno dobro, ali ipak su mi draze "original" akg k240 jer nisu puno skuplje a neutralan je zvuk za razliku od superluksa koje imaju blago naglasen bas i visoke. Ustvari ko voli blagi loudness efekt bolje uzet superluks.

Kak to misliš, nisu puno skuplje? Sl su oko 250-300 kn, AKG su oko 700 kn.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
7 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Father_Dougal kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
Isto tako sam ima prilike cut superluks 668b zvuce stvarno dobro, ali ipak su mi draze "original" akg k240 jer nisu puno skuplje a neutralan je zvuk za razliku od superluksa koje imaju blago naglasen bas i visoke. Ustvari ko voli blagi loudness efekt bolje uzet superluks.

Kak to misliš, nisu puno skuplje? Sl su oko 250-300 kn, AKG su oko 700 kn.

ups, ja sam prije po godine uzea akg i to mk2 u onaj muziker i bile su 550kn a tad su superluks bile 300, sad su i tamo 700. sry nisan gleda misli san da je isto ostalo..

16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
dabar_solta_V2 kaže...

ups, ja sam prije po godine uzea akg i to mk2 u onaj muziker i bile su 550kn a tad su superluks bile 300, sad su i tamo 700. sry nisan gleda misli san da je isto ostalo..

Bit će da je bio neki popust. Dobre slušalice, precizne, ali fali basa.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
7 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Father_Dougal kaže...
....

Bit će da je bio neki popust. Dobre slušalice, precizne, ali fali basa.

moguće znam da su tad bile skuplje u našim dućanima.
to kažu svugdi di sam cita online al nisam primjetia,doduše koristim custom dac/pojaćalo.

14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Poz,ima li netko preporuku za earbudse sa kontroloma,kvalitetnije naravno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor
battlelog:http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/carrycopter/ youtube: https://www.youtube.com/c/carrycopterr
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ja imam i rade kontrole (ak misliš na ovih par  gumbića koje se nalaze na slušalicama). Ja ih koristim na Xiaomi Redmi 3 i šljaka sve kak treba.

Ove sluške ti nemaju tolko izražen bass kao recimo Rock Zircon tak da sve ovisi što očekuješ od slušalica i koju glazbu planiraš slušat.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Metal,prog rock itd.znači middle i treble uglavnom,ne patim za bassom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

da rade kontrole, ali bass je dosta jak pa ak ti to smeta nek neko drugi baci preporuku.. 

 

e da mislim da imam fejk verziju org mozda nemaju naglasen bass :DD

battlelog:http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/carrycopter/ youtube: https://www.youtube.com/c/carrycopterr
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 0:55 (kurt).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ima ko volju otvoriti neku temu tipa high end slušalice? Neke tipa 1000kn+(ipak je ovo hrvatistan) vidim da ipak ima ekipe s boljim stvarima. Volio bi više sudjelovati u raspravi, ali izgubim volju kad se većinom priča o in ear slujama od 50kn.

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
del4nec kaže...

Ima ko volju otvoriti neku temu tipa high end slušalice? Neke tipa 1000kn+(ipak je ovo hrvatistan) vidim da ipak ima ekipe s boljim stvarima. Volio bi više sudjelovati u raspravi, ali izgubim volju kad se većinom priča o in ear slujama od 50kn.

Postoje forumi koji se bave takvim hifi stvarima.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Mozda bi samo trebalo ovu temu preimenovati u "Najjeftinije ili sto je moguce jeftinije slusalice za glazbu, cijena manja od 500kn" 🤔 jer ocito vecina ljudi koja sudjeluje u raspravi trazi tocno to.
7 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Sint1 kaže...
.."Najjeftinije ili sto je moguce jeftinije ...

 zato sta je ovo normalan forum i većina ekipe je svjesna da su slušalice od 10kkn bolje od ovih od 500kn isto koliko onaj audiofilski lan kabel od 10k dolara sta je bolji od obicnog. pretjerujem malo al to je to.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2017 23:44 (dabar_solta_V2).
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ok drugovi, mislim kužim, malo sam padobranski upao. Shvaćam reakciju. Fora je u tome da je ova tema mrtva u hrvatskoj, ak znate forum na kojem se aktivnije priča o slušalicama(kvalitetnim) molim vas za link (naš forum, ne head-fi). Jako je malo ljudi koji slušaju muziku na ajmo reć high-end slušalicama. U hrvatskim krugovima je pojam Sennheiser HD 600 ili 650 i to uglavnom kod ljudi koji imaju vrhunske stereo sustave i to im je onak za po noći dok ukućani spavaju.

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Nemoj me krivo shvatit ali "high end" je u pravilu scam u audiu, bolje potrazi sta ekipa koristi u studijima za monitoring . Ulozi novce u pojacalo.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
dabar_solta_V2 kaže...
Nemoj me krivo shvatit ali "high end" je u pravilu scam u audiu, bolje potrazi sta ekipa koristi u studijima za monitoring . Ulozi novce u pojacalo.

 

Htio sam uci u raspravu ali u biti cu te samo pitati, da li si cuo (ne u trgovini na 10 minuta eventualno, nego kroz par dana poslusao) ikoje "high" ili "summit"-fi slusalice tipa hd800, elear, eikon, atticus, utopia, lcd2,3,4,x ili makar hd650?

 

Izgovorio si totalnu glupost (s oprostenjem) da se ulaze u pojacalo/dac koje puno manji impact ima nego kvalitetnije (i eventualno skuplje) slusalice.

 

Vec neko vrijeme razmisljam otvoriti temu i zamoliti za sticky, budem veceras/sutra jer sam taman htio baciti review i comparison hd600 i 650 jer su generalno najpopularnije (i najisplativije) slusalice na trzistu.

13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Slušalice definitivno imaju najveći utjecaj na zvuk. Nakon toga pojačalo(pogotovo ako se ubace i cijevna u igru) i onda izvor, no samo ako pričamo o kvalitetnom dacu ili zvučnoj ne nekom onboard rješenju(makar kažu da se to dosta popravilo ja nisam slušao).

Dugo vremena sam imao 4 komada po meni jako kvalitetnih slušalica, Hifiman HE 560, Sennheiser HD 600, Beyerdynamic DT 880 i Philips Fidelio X2. Sennheiser HD 600 sam prodao nakon nekoliko godina. I imam 3 diskretna pojačala za slušalice. Sve se čuje nažalost :)

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

došao mi Fiio A1 , tri seta postavki za bass ,ali ja ne vidim neke razlike u bassu ,samo glasnoci ,no to mi je i trebalo cisto da malo pojaca moje shure se215 ,tak da je sad sve super  

evo sad sam probao i na v55 ,za njih je dodalo uz glasnocu i  malo bass-a

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.6.2017 12:03 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Krivo si me svatia, lipo san napisa " high end" i spomenia lan kabel od 10k dolara, mislim da se zna na koje proizvode mislim s tim, isto tako sam reka coviku da gleda profi opremu ,tj tocno te sluse sta si navea ti, iako ja nebi nikad uzea hd800.A kad uzmes te profi sluse(kojih je vecina preko 100 oma) onda svatis da ti treba pojacalo.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
del4nec kaže...

Ok drugovi, mislim kužim, malo sam padobranski upao. Shvaćam reakciju. Fora je u tome da je ova tema mrtva u hrvatskoj, ak znate forum na kojem se aktivnije priča o slušalicama(kvalitetnim) molim vas za link (naš forum, ne head-fi). Jako je malo ljudi koji slušaju muziku na ajmo reć high-end slušalicama. U hrvatskim krugovima je pojam Sennheiser HD 600 ili 650 i to uglavnom kod ljudi koji imaju vrhunske stereo sustave i to im je onak za po noći dok ukućani spavaju.

 Imas forum na Audiofil.net pa se tamo zna malo ubaciti koja tema o slusalicama . Nisam dugo posjetio  forum ali baci oko 

 

http://www.audiofil.net/forum/

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice