Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.295
|
čitano: 1.124.928
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Imam trenutno Sony MDR V55 koje sam prije nekih 4-5 godina platio oko 600kn. S obzirom da nikad nisam imao bolje, s ovima sam prezadovoljan, jedino me malo smeta "pucanje" plastike prilikom skidanja stavljanja itd. Uglavnom mislim da je vrijeme da ih zamjenim pa bi molio preporuku za neke naglavne do nekih 700-800 kuna max, sad ako ima neki best buy za koju stotku vise ok..moze i u nekom ducanu vani ako imaju dostavu..
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Zin8 kaže...
Imam trenutno Sony MDR V55 koje sam prije nekih 4-5 godina platio oko 600kn. S obzirom da nikad nisam imao bolje, s ovima sam prezadovoljan, jedino me malo smeta "pucanje" plastike prilikom skidanja stavljanja itd. Uglavnom mislim da je vrijeme da ih zamjenim pa bi molio preporuku za neke naglavne do nekih 700-800 kuna max, sad ako ima neki best buy za koju stotku vise ok..moze i u nekom ducanu vani ako imaju dostavu..

 Te V55 su DJ style ( iako bas i nisu bassy ) ..pa pretpostavljam da bi i dalje nesto sa takvim zvukom ili se varam ? Daj malo vise detalja ..nisu sve slusalice istog zvuka . 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
10 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Father_Dougal kaže...
om-prat kaže... 

 Problem je šta bi i žično ima problem preporučit nešto za trening sa headbandom do te cifre....ja osobno bi iša na porta pro.

Imaš slučajno kakvi prijedlog za clip on ear? eGrado mi se pari zanimljiv, ali ne volim baš te neckband ludosti.

 Koss ima model SportaPro i KSC75 za sportsku namjenu, nisu skupe, a koriste isti driver kao i PortaPro - zvuk je za te novce pristojan.

 Ma razmislja sam o tome i narucija jedne KSC75 prije nego sam vidio odgovor. Ali u EU se i ne isplate nešto, KTXpro1 i SportaPro ovde dodu ka PortaPro dok su u US duplo jeftinije. Na Sporti mi se ne svida par stvari koje mogu izrast u potencijalni problem pa nisam tija riskirat s njima na slipo. Ionako su za ženu, a ona je gluva na starog....

13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Nalazim se sa čovjekom danas pa ću ih isprobat, na slikama je sve odlično, malo se farba i spužva istrošila na headbandu, nikaj strašno, 

naručit ću sa neta novu večeras ak ih uzmem, ne znam jel da uzmem od HD600 ak je spužva udobnija, može input ak je netko obje imao na glavi. 

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Absu kaže...

Nalazim se sa čovjekom danas pa ću ih isprobat, na slikama je sve odlično, malo se farba i spužva istrošila na headbandu, nikaj strašno, 

naručit ću sa neta novu večeras ak ih uzmem, ne znam jel da uzmem od HD600 ak je spužva udobnija, može input ak je netko obje imao na glavi. 

 Usporedba debljine 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Uzet ću od HD600 mislim, čini mi se udobniji, a i jeftiniji je na ebay-u, HD650 nema ispod 20$,

probat ću stavit beyerdynamic style što imam na Grado pa možda i njega uzmem ako je dobar.

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
14 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav svima!

Trenutno posjedujem Marshall Major 2 slusalice, a ono sto me zanima jeste da li bi nadogradnja na Marshall Monitor bila dostojna nadogradnja? Koliko je zapravo Monitor model bolji od Major II? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
unimatrix001 kaže...

 Te V55 su DJ style ( iako bas i nisu bassy ) ..pa pretpostavljam da bi i dalje nesto sa takvim zvukom ili se varam ? Daj malo vise detalja ..nisu sve slusalice istog zvuka . 

 Da budem iskren, nemam pojma kaj tražim.

Imao sam jednom, doduše davno, priliku probati od frenda neke također Sony ,ali nekakav bass edition i sječam se da su super pogotovo jer slušam hip hop, edm itd..

S druge strane, te naglavne u 99% vremena koristim doma di na kompu imam i zvučnu pa mogu u EQ podesit lagani bass boost, tako sam radio s ovima, i ja zadovoljan..

Nebi opet htio nešto previše bassy, ak se tak kaže, da nebude predominantan bass u pjesmama di netreba biti ( sjetim se onih auta di ekipa natrpa ogromne bassove pa trebama kosa pleše).. Ne znam jel od kakve pomoći, al ako nije problem predloži par best buy modela u tom cjenovnom rangu pa ćemo vidjet..

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.8.2017 18:13 (Zin8).
12 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
speedy56 kaže...
Del_Boy97 kaže...

 glasnije su ali imaju malo slabiji bas meni se čini

 

sve u svemu jako jako kvalitetne slušalice za mizeriju od love

Naručio sam ih pa ćemo vidjeti kad dođu

Ne očekujem punoo, samo da imaju zvuk barem blizu kao Zirconice i da drže neko vrijeme

 Stigle Remaxice 610D

Bas po meni nešto izraženiji nego na zirconicama (baš suprotno kod mene ), a viši tonovi malo onako....nedovoljno jasni po mom ukusu

No djeluju mi nešto kvalitetnije i plus mi je kaj imaju one tipke za pojačvanje glasnoće

 

Sve u svemu, za tu lovu i više nego ok

Zirconice mi imaju bolji zvuk, ove su mi bolje složene

14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Samo za informaciju, od nekoga tko je posjedovao hd600 i 650 (ostavio sam 650 jer su lakse za slusati i muzikalnije) padovi na slusalicama su IDENTICNI, jedina razlika uopce izmedju slusalica je padding na headbandu koji je nesto udobniji na 600 i plastika na cupsima (sjajna na 650, mat na 600).
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Almin94 kaže...

Pozdrav svima!

Trenutno posjedujem Marshall Major 2 slusalice, a ono sto me zanima jeste da li bi nadogradnja na Marshall Monitor bila dostojna nadogradnja? Koliko je zapravo Monitor model bolji od Major II? 

 Info?

12 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Pozdrav kolege

Kupio bih si jedne dobre slusalice za uzivanje u glazbi,nesto manje za igranje,izbor mi je pao na Sennheiser hd 650 ili 700,pa me zanima da li mi netko iz iskustva tko ih je poslusao moze reci da li mi se isplati dodati vise novaca i kupiti hd 700 ili ce mi hd 650 biti sasvim dovoljne?
Drugo pitanje koje me zanima je,te slusalice mi se svidjaju i zbog odvojivog kabela,kabel od 3m koji dolazi s njim mi je kratak,uzeo bih si neki dobar kabel od 5m za cijenu do 2000kn pa ako bi me netko mogao uputit di bih si to mogao pogledati?
Hvala unaprijed
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Shevshi kaže...
Pozdrav kolege

Kupio bih si jedne dobre slusalice za uzivanje u glazbi,nesto manje za igranje,izbor mi je pao na Sennheiser hd 650 ili 700,pa me zanima da li mi netko iz iskustva tko ih je poslusao moze reci da li mi se isplati dodati vise novaca i kupiti hd 700 ili ce mi hd 650 biti sasvim dovoljne?
Drugo pitanje koje me zanima je,te slusalice mi se svidjaju i zbog odvojivog kabela,kabel od 3m koji dolazi s njim mi je kratak,uzeo bih si neki dobar kabel od 5m za cijenu do 2000kn pa ako bi me netko mogao uputit di bih si to mogao pogledati?
Hvala unaprijed

 po meni bolje se drži hd650

one su neki middle ground trojca hd600, hd650 i hd700, po meni se ne isplati davati tu razliku za njih

što se tiče kabla, možeš pogledati ovdje - https://customcans.co.uk/s/s/index.php/cables/sennheiser-cables.html

i jedan video

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.8.2017 11:15 (matija656).
12 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Gledam usporedbe svugdje i recenzije,zao mi je sta ne zivim blizu Zagreba pa ih ne mogu osobno isprobati da cujem razliku,moram priznat da mi se kod Hd 700 nikako ne svidja sta u tom cjenovnom rangu slusalice ne daju premium feel i vidim da su se mnogi korisnici zalili sta je koristena plastika
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Shevshi kaže...
Gledam usporedbe svugdje i recenzije,zao mi je sta ne zivim blizu Zagreba pa ih ne mogu osobno isprobati da cujem razliku,moram priznat da mi se kod Hd 700 nikako ne svidja sta u tom cjenovnom rangu slusalice ne daju premium feel i vidim da su se mnogi korisnici zalili sta je koristena plastika

 Koje žanrove slušaš? Kakav zvuk voliš? Imaš li koje omiljene slušalice ili zvučnike?

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ja sam prije par dana uzeo HD650 i mogu ti ih definitivno preporučiti, zvuk je fantastičan,

kvaliteta izrade je dobra, ništa posebno al izdržati će dugo ako ih se ne našutava, srećom mogu se nabaviti svi dijelovi od Sennheisera ako nešto pukne.

Kabel nemoj uzimat tak skup, dovoljan ti je recimo ovakav sa ebaya: 20'  15' - nisam našao od 5m, 4.5m i 6m su. 

Ja sam uzeo polovne i dobio sam 3m Cardas kabla sa njima, zvuk je isti kao i na stock kablu i stock mi je bolji jel nije tolko krut i nefleksibilan kao Cardas tak da se njega rješavam.

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
7 godina
odjavljen
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Danas stigle dre beats studio wireless, i predobre su. Vise sam nego zadovoljan :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Za žanrove bih izdvojio da slušam najviše soundtracke iz filmova i igara,a od ovih ostalih stvari recimo ACDC,Linkin Park,Lana Del Rey.

Što se tiče zvučnika,slušalica,kupio sam si Bowers&Wilkins cm6 s2 zvučnike i njihov pv1d sub,u budućnosti ću sigurno još kupiti sve ostalo od njih da kompletiram b&w 5.1 setup,oni su mi stvarno omiljena marka za zvuk,prezadovoljan sam s njima.

Što se tiče slušalica gledao sam b&w slušalice p9 i beyerdynamic 1770 dt pro,one su mi isto bile u užem izboru,izbor je pao na hd 650 ili hd 700,kažem na žalost nemam mogućnost za poslušat bilo koje od njih,pa sam izbor suzio uglavnom uz recenzije i youtube,ali još ništa nije naručeno,tako da mogu pogledat detaljno još dan,dva sve do ponedjeljka dok ne naručim nešto od toga.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
P9 ne vrijede novaca koje traze za njih . Na stranu sav taj premium materijal nisu puno bolje od P7 ..tako da ne vrijede duplo . Da su 500 € aj...do 600 jos nekako .
. Za to sto slusas neke planarke bi ti sjele jako dobro .
People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Dobro veli unimatrix da bi ti planari sjeli, ja bi recimo ovo uzeo. Osobno imam HE 560 i prodao sam sennheiser HD 600 kad sam ih kupio.

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Shevshi kaže...
Pozdrav kolege

Kupio bih si jedne dobre slusalice za uzivanje u glazbi,nesto manje za igranje,izbor mi je pao na Sennheiser hd 650 ili 700,pa me zanima da li mi netko iz iskustva tko ih je poslusao moze reci da li mi se isplati dodati vise novaca i kupiti hd 700 ili ce mi hd 650 biti sasvim dovoljne?
Drugo pitanje koje me zanima je,te slusalice mi se svidjaju i zbog odvojivog kabela,kabel od 3m koji dolazi s njim mi je kratak,uzeo bih si neki dobar kabel od 5m za cijenu do 2000kn pa ako bi me netko mogao uputit di bih si to mogao pogledati?
Hvala unaprijed

 Sto se kabela tice javi se prodavacu s postavljenog linka kad odlucis sta ces kupiti i dogovorite se oko duzine . Kabeli su mu vrlo kvalitetni .

Ali znaj da , posto je iz Kine treba cekati bar 3 tjedna . 

Od njega i ja kupim kad mi treba . Osim za Audeze . Nema konektore , za sada :)

 

http://www.ebay.ie/usr/low20101020?_trksid=p2060353.m2749.l2754

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
12 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

To za planarke mi je rekao i prodavač iz Sonusa,bio sam tamo početkom godine,i u slušaoni su mu bile Audeze lcd-2,one su mi stvarno vrh isto

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Shevshi kaže...

To za planarke mi je rekao i prodavač iz Sonusa,bio sam tamo početkom godine,i u slušaoni su mu bile Audeze lcd-2,one su mi stvarno vrh isto

 LCD 2 se mogu naci sada po sasvim pristojnoj cijeni :) 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Preporuka nekih over-ear sluški (nebitno otvorene ili zatvorene) do 3000 za rock/metal i neki amp/dac za njih do 1000-1500  ili može drugačiji raspored budžeta ako je optimalnije

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.8.2017 1:22 (ministar).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
ministar kaže...

Preporuka nekih over-ear sluški (nebitno otvorene ili zatvorene) do 3000 za rock/metal i neki amp/dac za njih do 1000-1500  ili može drugačiji raspored budžeta ako je optimalnije

A što trenutno imaš?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Hd650 ili k712 (k7xx moze isto) sa smsl m6 ili schiit modi i magni, nesto manje od budzeta ali dobar odabir.
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ja bih rekao zadnje.

Twitter: @191x7
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
ilje2 kaže...

 Jos jedan glas za zadnje 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
9 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Count me in; zadnje!

49% motherfucker, 51% son of a bitch
Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice