Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.291
|
čitano: 1.123.392
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ja imam sonyeve za 130 kn,bolje za te pare nema :D

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Kako mi se cini biti ce ove xiaomieve, budem jos mako googlao hvala na odgovorima :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

kako mi izgleda, čini mi se da u eurounitu imaju / ili će imati, napokon dostupno za kupnju dt880 premium, prije su imali samo dt990 premium

slušalice na popisu imaju dvije, svaka sa svojim serijskim brojem, pa pretpostavljam da bi moglo biti 32 ohma i 250 ohma, ne vjerujem da bi mogla bit verzija od 600 ohma

iako stoji da nisu dostupne, na njima je oznaka new added

e sad dal to znači da su u dolasku, ili da je moguće na zahtjev korisnika / kupca njih nabaviti direktno od proizvođača, ne znam...

očekivao sam veću cijenu iskreno, iako je i ovo dosta, a i normalno je da dt880 bude skuplji od dt990 i dt770

https://www.euro-unit.com/hr/headphones/beyerdynamic-dt-880-edition-1-detail

 

žulja me to u pm, em mi je eurounit blizu i u čakovcu gdje radim, od posla 1min vožnje, sve više me vuku otvorene slušalice...

malo je cijena visoka, ali ako će se jednog dana moć dt770 prodat za neku dobru cifru, ozbiljno bi razmotrio da ih pitam dal će ih imat ili bi ih mogli nabaviti...

pošto sennheiser i hd6xx serija su mi preskupi, morao bi se zadovoljiti sa njima, iako i dt880 dobiva odlične ocjene što se tiče zvuka 

 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Hm, ne znam koji su ti prioriteti ali posto posjedujes dt770 vjerujem da razumijes da 1200kn nije puno novca sto se tice iole dobrih slusalica. Razlika izmedju 770 i 880 je u tome sto na 880 gubis taj zabavni bassy zvuk koji je meni osobno odlican, 880 pokusavaju biti analiticke i pomalo su dosadne. To je moje iskustvo kad sam isprobavao obje. Plus 880 su semi open - velika razlika napram full open i time dobivaju na imaging kvaliteti. 

Na tvom mjestu bi radije skupljao pare za neki hd600 ako zelis analiticke slusalice sa tight low endom.

Ili prije svega pronadji svoj sound signature, ja sam godinama tvrdio da zelim analiticke slusalice a na kraju sam okorjeli basshead, volim taj masni fino ugodjeni low end :D

7 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Imam samsung gear circle,kupio ih nove na snizenju za 300 kn u trgovini.nedam ih za bubreg sam rekao odlicne su,baterija je 10h punim ih znaci 1 tjedno a zvuk je boli glava.preporuke od mene ako netko zeli bt sluske za male pare
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
fix kaže...

Hm, ne znam koji su ti prioriteti ali posto posjedujes dt770 vjerujem da razumijes da 1200kn nije puno novca sto se tice iole dobrih slusalica. Razlika izmedju 770 i 880 je u tome sto na 880 gubis taj zabavni bassy zvuk koji je meni osobno odlican, 880 pokusavaju biti analiticke i pomalo su dosadne. To je moje iskustvo kad sam isprobavao obje. Plus 880 su semi open - velika razlika napram full open i time dobivaju na imaging kvaliteti. 

Na tvom mjestu bi radije skupljao pare za neki hd600 ako zelis analiticke slusalice sa tight low endom.

Ili prije svega pronadji svoj sound signature, ja sam godinama tvrdio da zelim analiticke slusalice a na kraju sam okorjeli basshead, volim taj masni fino ugodjeni low end :D

 mah, vidit ću još, ovo je kako god samo neka ideja, tko zna što će bit u buduće i kako bi bila mogućnost za nadogradnju na nešto bolje

da se razumijemo, sa dt770 sam prezadovoljan, pogotovo nakon modanja sa damping kitom, ali opet, koliko sam po njima prčkao, ni ne sjećam se više kako su bile sa stock zvukom

za dt880 znam da su više analitičke slušalice, ali čim su (polu)otvorene zvuk bi mi mogao biti samo bolji, barem ja to tako vidim

trebalo bi probati pa viditi kako to funkcionira, a i jedan od razloga zašto me privlače je taj da lakše mogu čut što se oko mene događa, ako me netko zove ili treba za nekaj, je da je sa zatvorenima privatnije slušanje i drugima ne smetaš, ali taj bolji zvuk sa otovrenima me sve više privlači... 

 

volio bi svoje modane dt770 jednom usporediti sa stock dt770, da ih imam jedne kraj drugih i da se mogu sa njima igrat jedno dan dva, pa da vidim koliko ima razlike u zvuku nakon modanja

baš ću probati jednom usporediti svoje slušalice i bratove cloud 2 sa fiio e10k, jer zadnji put dok sam kod njega probao cloudice sa njihovom zvučnom, nekako mi je boomy previše, ali opet, imao sam ih svega 10 sek na glavi...

 

vidjet ćemo kako bude, u svakom slučaju, dt770 neće tako lako otić od mene 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
matija656 kaže...
baš ću probati jednom usporediti svoje slušalice i bratove cloud 2 sa fiio e10k

 

Ovu recenziju bi volio vidit...

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Otvorene slusalice uopce ne moraju zvucati bolje od zatvorenih, ne znam otkud je to doslo :D

 

Posto ostajes pri dt770 (zasto i ne bi, super su to slusalice), probaj ciljati na vecu kategoriju, Audio Tehnica ima dobrih analitickih slusalica u rangu do 2.5k kn, ili skupljati za hd600/650.

Nikako da napisem temu jer sam lijen slikati ali earbudsi kao npr K's 300 Samsara su na mojoj glavi debelo vise od hd650 koje nisam mogao prestati slusati, a kostaju niti 150eur :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
djigibao kaže...

Ovu recenziju bi volio vidit...

 ako budem bio u mogućnosti to jednom testirati, svakako da budem

jedino mi je malo problem što je on u zg, ja u čk, oboje radimo vikende pa se teško pogodimo da imamo slobodan dan zajedno i da smo sami u stanu kod njega, a i ima sina od 5 godina

fix kaže...

Otvorene slusalice uopce ne moraju zvucati bolje od zatvorenih, ne znam otkud je to doslo :D

 

Posto ostajes pri dt770 (zasto i ne bi, super su to slusalice), probaj ciljati na vecu kategoriju, Audio Tehnica ima dobrih analitickih slusalica u rangu do 2.5k kn, ili skupljati za hd600/650.

Nikako da napisem temu jer sam lijen slikati ali earbudsi kao npr K's 300 Samsara su na mojoj glavi debelo vise od hd650 koje nisam mogao prestati slusati, a kostaju niti 150eur :)

 morat ću još jedno vrijeme kako mi se čini ostati na dt770 (iako nije bilo planirano i sigurno mijenjanje) i odustati od bilo kakvog upgrade-a, jer sam jučer imao unfal sa autom...

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.3.2018 10:57 (matija656).
15 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav. S obzirom da mi na živce ide stalno nošenje slušalica od doma na posao i natrag odlučio sam da si uz svoje trenutačne AT ATH-30x uzeti još jedne ali malo kvalitetnije. Trebao bi preporuku nekih closed back slušalica sa kvalitetninim zvukom i po mogućnosti ipak malo jačim basom od trenutačnih ATH-30x (slušalice su super al sitnicu više bassa ne bi škodilo).

Cijenovni rang do 1500kn makar ako je velka razlika u kvaliteti išao bi i do 2000kn. Dućan i vrsta plaćanja mi je svejedno, nije problem naručit sa amazona i sl.

lol [eu]east: z0mbie
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Fostex t20rp mk3 (ili t50) definitivno, uf taj savrseni planar bass.. Mislim da su oko 1200kn, uzmes neke hm5 padove da budu udobne i osobno to je najbolje sto mozes dobiti za 1500kn, ma i 2500. Neki se kunu u Phillips fidelio x2 ali meni nisu bas sjele, ne bi bilo lose da poslusas obje..

Edit: isprike sad tek vidim da trazis closed, t20 su semi open i ne pustaju puno van a x2 su open, koliko smiju pustati i koliki ti je faktor izolacija? Nazalost do 2k kn osim mozda msr7 od at ne bi nista preporucio :(
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
fix kaže...
Fostex t20rp mk3 (ili t50) definitivno, uf taj savrseni planar bass.. Mislim da su oko 1200kn, uzmes neke hm5 padove da budu udobne i osobno to je najbolje sto mozes dobiti za 1500kn, ma i 2500. Neki se kunu u Phillips fidelio x2 ali meni nisu bas sjele, ne bi bilo lose da poslusas obje..

Edit: isprike sad tek vidim da trazis closed, t20 su semi open i ne pustaju puno van a x2 su open, koliko smiju pustati i koliki ti je faktor izolacija? Nazalost do 2k kn osim mozda msr7 od at ne bi nista preporucio :(

Ideja je da svoje ATH-M30X koristim na poslu a da nove slušalice imam doma u sobi tak da generalno izolacija mi nije toliko bitno. Jedini problem bi mogao biti što će mi se vjerojatno jako svidjet nove slušalice pa ću ih željet uzeti na posao povremeno. t20 se čine ok prema ovome kaj čitam dok fidelio su jako raznovrsna mišljenja. Msr7 su vjerojatno najbolji review-i kolko vidim i još su sad na akciji u sonus artu. Problem je što nisam nikad isprobao open back slušalice pa neznam razliku a nažalost ne vidim nigdje u hr dućan di bi mogao probati ova 2 modela koja si naveo. Sad dok malo istražujem čak su mi i HD650 zapele za oko makar su dosta izvan budžeta.

lol [eu]east: z0mbie
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
650 su iznimno detaljne i muzikalne slusalice, ali ako volis bass - izbjegavati, vrlo vjerojatno bi se razocarao kad bi ih prvi put cuo :) ali eto kroz ruke mi je prosla gomila slusalica i niti jedne ne rade vokale kao 650, obozavam ih zbog toga :) moj savjet je dogovoriti slusanje u nove boje zvuka u zg i isprobati sve sennove. Msr7 su ti isto malo bass anemicne tako da pazi i na to!
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
fix kaže...
650 su iznimno detaljne i muzikalne slusalice, ali ako volis bass - izbjegavati, vrlo vjerojatno bi se razocarao kad bi ih prvi put cuo :) ali eto kroz ruke mi je prosla gomila slusalica i niti jedne ne rade vokale kao 650, obozavam ih zbog toga :) moj savjet je dogovoriti slusanje u nove boje zvuka u zg i isprobati sve sennove. Msr7 su ti isto malo bass anemicne tako da pazi i na to!

Ma zapravo i nisam nešto previše lud za bassom al veći dio mladosti sam slušao house, techno, trance i sl. pa postoji velika šansa da će mi se opet vratit volja za to. Ugl, nisam niti znao za nove boje zvuka. Već si polako slažem izlet u Zagreb pa da posjetim njih i Sonus art te isprobam koje mi najviše odgovaraju. Hvala ti puno na pomoći.

lol [eu]east: z0mbie
9 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

S obzirom na sve nabrojano, baci oko na V-moda Crossfade M-100. Pokusavam napisati poruku vec 3. put i nikako da ubacim link pa evo ovako:

 

https://www.innerfidelity.com/content/bassheads-delight-v-moda-crossfade-m-100

 

Imas i na jutjubu recenziju na njegovom kanalu (iz nekog razloga ne mogu staviti taj link...).

49% motherfucker, 51% son of a bitch
14 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

U Sonus artu možeš isprobavati slušalice. Imaju ih izložene za isprobavanje. Imaju čak i kompjuter sa nekim dac/pojačalom. Znam da imaju izložene Grado sluške koje su najotvorenije moguće sluške. Blizu ti je nekih 500m dučan Nove boje zvuke pa tam možeš Sennheiserice isprobat, ak ih pitaš.

Life is great
11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
McNEKONTROLIK kaže...

evo još jednom pitanje pa ako netko ima preporuku bio bih zahvalan:
znači planiram kupiti bluetooth wireless slušalice.
1. za slušanje glazbe i gledanje filmova/serija na računalu (ništa posebno extra audiofilski ali da imaju dobar/pristojan zvuk, ako se to može naći za te novce)
2. za isto to ali na Sony android tv-u KDL49x8005c
mikrofon je poželjan i da su on ear/over ear kako li se već pravilno kaže :)
cijena cca 400kn / + 100-200kn ako su neke baš izrazito dobre a da su iznad tog cjenovnog ranga.
hvala unaprijed :D

 http://www.racunalo.com/edifier-w806bt-bezicne-bluetooth-slusalice-po-snizenoj-cijeni-na-tomtopu/

16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Nisam našao nikakve informacije o tim slušalicama na službenom sajtu... kao da ne postoje.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
10 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ljudi ajde pomoc pls

dali je itko isprobao samsungove gear iconx slusalice?

kakva je kvaliteta zvuka,baterija? Zelio bih si uzeti vidim da ih ima po 800kn,a bojim se da se ne zeznem ima li sta bolje za te novce,a da je bluetooth?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Evo mali update nakon što sam testirao slušalice. Bio sam u nove boje zvuka i Sonus artu. Originalno sam trebao probati hd650 i hd600 s tim da mi je primarno bio cilj da probam HD650. Ispalo da su taman prodali HD650 pa sam na kraju isprobao HD600, HD660s i Momentum over ear (ne znam ak je bio 2.0).
- HD600 su fantazija, zvuk je predivan jedino mi se bass nije svidio. I nije da je loš u smislu preslab nego jednostavno čudan i ne baš ugodan u bass heavy pjesmama (neki mix od deadmausa bio).
- HD660 su mi po svemu odgovarale ali dosta izvan mojeg budžeta nažalost.

- Momentum katastrofa iako možda sam njih trebao prve testirati a ne nakon HD660.

 

Zatim sam se zaputio u Sonus art da isprobam R70X (nije bio u mojem izboru al vidio sam neku ponudu na Muzikeru za 2100kn pa rekoh ajd da probam) i MSR7. R70x nisu imali u dućanu tako da sam na kraju isprobao samo MSR7 i neke Grado SR225E.

- MSR7 zvuk je čist ok, udobne slušalice iako mislim da baš i nisu vrijedne skoro trostruku cijenu od mojih A30X al možda je isto problem što sam ih testirao na mobu nakon HD660s s nekim skupim yamaha pojačalom.
- Grad SR225E neudobne, zvuk ništa posebno (osobno MSR7 mi bio čak bolji) ali nisam baš predugo testirao kad mi se na prvu nisu svidjele.

 

Uglavnom mislim da ću uzeti HD650 sa Muzikera pa ako mi se neće svidjet zamijenim za HD600 koje su mi stvarno super bile. Najviše me brine da neću biti razočaran razlikom između toga što ću svoje sluške uštekati direkt u pc naspram njihovog skupog pojačala. Ideja je da si kupim jeftinije pojačalo za par mjeseci al zasad ne ulazi u budžet. Isto mi žao što nisam imao prilike di isprobati Fidelio X2 i Fostex t20rp mk3 al posebice Fidelio jer po svim recenzijama mi se čini da bi mi najviše odgovarale. Da ih ima u Muzikeru možda bi i riskirao al baš mi se i neda zezati s amazon povratkom proizvoda.
Još sad vidim da je Fidelio x2 na amazon.es 1300kn sa shipping i nametima.

 

lol [eu]east: z0mbie
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2018 0:10 (death_zombi).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

hd650 shvati kao "topliju" verziju hd600, ja sam uletio u neki dobar deal i uzeo 600 i 650 i nakon nekog vremena se rjesio 600. Izvrsne slusalice (hd600) ali su malo previse "ciste i klinicke" za moj ukus. 650 ne promjeni zvuk drasticno ali doda maaaalkoc mesa u low endu da sve djeluje nekako prirodnije, a i prikriveni sam basshead pe eto :D

 

Ako si nekad u Zadru mozes doci isprobati hd650 i t20mk3, a vjerujem da ce se naci koji forumas sa X2 koji ce odvojiti pola sata da ih preslusas, NIKAKO kupovati ista prije slusanja, to ti je jasno :D

 

Sto se tice stekanja bilokakvih slusalica direktno u maticnu plocu (osobito high impedance kao sto kupujes) ja sam iskljucivo protiv toga, za male novce (kojih 100 eur i manje) se moze naci SMSL M3 koji ce rjesiti problem šuma i coil whinea koji ces skoro sigurno cuti, plus ako ides na varijantu Sennheisera razlika izmedju punokrvnog ampa i onog s maticne je neopisiva, maticna nikad nece moci iskoristiti vise od 10% potencijala slusalica i ako ces ih tako voziti preporucujem ti da uzmes nesto drugo. Nisam pobornik trosenja gomile novca na dac i pojacalo ali da do neke granice cujes benfit, to je itekako tocno.

15 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Zadar mi je skoro na drugom kraju svijeta hehe ali hvala svejedno :) . Išao sam sada na http://www.curiua.com i nakon što sam upisao Hd650 zabunom kliknuo na sliku od hd660s kad ono na amazon.it su 2640kn sta je niti 100kn skuplje od hd650. Tako da ću ipak njih uzeti jer stvarno sam bio očaran kvalitetom nakon što sam ih isprobao. 

Jasno mi da je bez prave opreme neću izvući očekivano iz njih al kroz par mjeseci mislim uzeti amp i dac tako da bi trebalo biti ok. Možda i bolje tako, bar ću imati konstantno oduševljenje svakom nadogradnjom :) (bar se nadam). Jesi isprobao možda FiiO E10K, ako jesi kakav je naspram SMSL M3. Ako ću financijski moći uzeo bi možda i schiit modi/magmi kombinaciju (200-250$).

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
death_zombi kaže...

...Jesi isprobao možda FiiO E10K, ako jesi kakav je naspram SMSL M3....

 ovo bi i mene zanimalo, jer već neko vrijeme si razmišljam da ga kupim, ali pošto već imam fiio e10k, ne želim srljati, jer ne znam dal bi što dobio sa njim i dal bi bilo bolje sve ukupno (po zvuku i mogučnosti vožnje slušalica od cca 300 ohma)

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
matija656 kaže...
death_zombi kaže...

...Jesi isprobao možda FiiO E10K, ako jesi kakav je naspram SMSL M3....

 ovo bi i mene zanimalo, jer već neko vrijeme si razmišljam da ga kupim, ali pošto već imam fiio e10k, ne želim srljati, jer ne znam dal bi što dobio sa njim i dal bi bilo bolje sve ukupno (po zvuku i mogučnosti vožnje slušalica od cca 300 ohma)

 

Do 100$ najbolji DAC/Amp combo po meni je FX Audio DAC-X6. Jos je i najjeftiniji od spomenutih i dode oko 65$. Isti DAC kao u M3 al velika prednost preko M3 i E10K je poseban adapter za struju umjesto USB-a te malo bolji ampovi opcenito. Dakle dosta slican zvuk, ali lakse ce se nosit s gladnijim slusama tipa K712, HD650 itd. 

 

11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
puls4R kaže...

Do 100$ najbolji DAC/Amp combo po meni je FX Audio DAC-X6. Jos je i najjeftiniji od spomenutih i dode oko 65$. Isti DAC kao u M3 al velika prednost preko M3 i E10K je poseban adapter za struju umjesto USB-a te malo bolji ampovi opcenito. Dakle dosta slican zvuk, ali lakse ce se nosit s gladnijim slusama tipa K712, HD650 itd. 

 

 

Jel odavde dolazi sa free poštarinom bez carine ?

 

https://www.shenzhenaudio.com/fx-audio-dac-x6-hifi-optical-coaxial-usb-digital-audio-amp-dac-decoder.html

 

Općenito iz te kineske trgovine kako ide kupovina ?

 

Vidim da ga se može naručit sa amazona i trgovina koj aprodaje je baš naslovljena na tu kinesku i piše free dostava.

 

https://www.amazon.com/gp/product/B072JJT7SF/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A2Q0JVLI22BSVA&psc=1

14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ne znam kakva je ta stranica, al imas tu https://www.fasttech.com/products/2117/10029613/6485600 ili https://www.gearbest.com/pro-audio-equipment/pp_360598.html?wid=21

Odaberes NL ili Swiss Post da smanjis rizik carinjenja, al uvijek postoji mogucnost da ce se desit makar meni jos nisu nijednu posiljku preko NL poste carinili. 

13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
puls4R kaže...

 

Do 100$ najbolji DAC/Amp combo po meni je FX Audio DAC-X6. Jos je i najjeftiniji od spomenutih i dode oko 65$. Isti DAC kao u M3 al velika prednost preko M3 i E10K je poseban adapter za struju umjesto USB-a te malo bolji ampovi opcenito. Dakle dosta slican zvuk, ali lakse ce se nosit s gladnijim slusama tipa K712, HD650 itd. 

 za taj dac sam isto upoznat da postoji

zeos mu je dao dobar review s obzirom na cijenu, a i meni osobno, isto kao i tebi, je prednost to što ima zasebno napajanje preko kabela, ne ide preko usb-a, pa sigurno može lakše upogoniti teže slušalice

i njega sam isto razmišljao da uzmem, ali sam malo ograničen sa prostorom i stolom, jer bi ga htio zaljepit ispod stola, da mi je nadohvat ruke, ali sve dok ne nabavim veći stol, neki veći dac/amp od e10k ili smsl m3 ne mogu uzet, jer sam tik do noge i nosača noge od stola

ne želim imati dac/amp na stolu, to mi mora biti zaljepljeno na rub stola, da mi bude nadohvat ruke s lijeve strane 

 

s obzirom da imam e10k, koji na high gainu bi mogao upogoniti 250-300 ohma slušalice, pokriven sam trenutno sa te strane (koliko toliko), samo bi morao prvo probati neke slušalice od 250 - 300 ohma na njemu da vidim kako bi to radilo
kako nemam nikoga tu gdje jesam da ima tko slušalice, koje nisu ganc nove (aka napravljen je burn in), jedina mi je opcija eurounit u čakovcu, pa da tamo pitam dal bi mi dali da probam dt880 ili dt990 od 250 ohma, da vidim kako će se ponašati

 

btw kad već pišem ovdje, što mislite, koliko bi mogao dobiti para za svoje dt770 ??

kupljene prošle godine u 1. mj, godina i pola još garancija, modane sa damping i mass loading kitom sa custom cans (mod se može skinut dolje bez ikakvih posljedica, i slušalice idu i tvorničko stanje za potrebe servisa i garancije), s obzirom na starost lijepo usvirane i u mint stanju

700 - 800 bi mogao dobiti, s obzirom da su nove tu oko 1000 kn, kak se gdje gleda jel ?

izgleda da u čakovcu imaju dt880 premium 250 ohma, i to me svaki dan sve više žulja, jer mi se čini da bi mi otvorene čak mogle i proć za korištenje doma...

jer njih sam prvenstveno htio kupiti, tj premium dt880, ali kako su imali samo dt880 pro (1.500 kn trenutno, onda mislim da je bilo oko 1.600), kupio sam dt770 jer su bile jeftinije (1.100 kn dok sam kupovao)...

premium bi htio više od pro jer su mi ljepše, manji clamp force (pritisak na uši po naški valjda), ravni kabel od 3m (pro ima onaj namotani, a takav kabel ne želim), a i bio bi upgrade zvukom od dt770 (zatvorene vs otvorene, iako mi je dt770 modan, vjerujem da bi osjetio razliku)

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
16 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

DT-880 su polu-zatvorene (ili otvorene, kako hoćeš), i zapravo puštaju iznenađujuće malo zvuka u odnosu na očekivanja.

250 verzija mi je radila sasvim solidno ukopčana ravno u ploču (ovisi o tome koju imaš, pa to uzmi s rezervom),

također sjajno u kombinaciji s Fulla 2,

tako da ni e10k ne bi trebao imati problema

(ako malo pročitaš po netu, kažu ljudi da prolazi).

 

 

Što se cijene 770 tiče ..

možeš ti slobodno tražiti koliko hoćeš, samo je problem ako nitko neće platiti 

Primjera radi, prodavao sam spomenute 880 relativno nedavno za ispod 1000 kn,

nije baš bilo zainteresiranih (osim nekakvih smiješnih ponuda, tipa 400, zamjena za škart tipkovnice, i slično ..

na kraju sam ih poklonio burazu).

 

 

Split your lungs with Blood and Thunder
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
fler kaže...

1. DT-880 su polu-zatvorene (ili otvorene, kako hoćeš), i zapravo puštaju iznenađujuće malo zvuka u odnosu na očekivanja.

 

2. 250 verzija mi je radila sasvim solidno ukopčana ravno u ploču (ovisi o tome koju imaš, pa to uzmi s rezervom), također sjajno u kombinaciji s Fulla 2, tako da ni e10k ne bi trebao imati problema (ako malo pročitaš po netu, kažu ljudi da prolazi).

 

Što se cijene 770 tiče ..

možeš ti slobodno tražiti koliko hoćeš, samo je problem ako nitko neće platiti 

3. Primjera radi, prodavao sam spomenute 880 relativno nedavno za ispod 1000 kn, nije baš bilo zainteresiranih (osim nekakvih smiješnih ponuda, tipa 400, zamjena za škart tipkovnice, i slično .. na kraju sam ih poklonio burazu). 

1. to je ono što me kod njih dosta i privlači

nisu kompletno otvorene, ali imaju prednosti iz oba svijeta (otvorenog i zatvorenog), imaju odličan soundstage i jako lijepo sviraju jer nisu kompletno zatvorene, a sa druge strane nebi trebale puštati toliko zvuka van kao otvorene, pa si koliko toliko izoliran zvukom (osim ako ga ne odvrneš da bude glasno), a ja kako slušam trenutno, u nekoj umjerenoj jačini, sumnjam da bi nekome smetalo, jer kao i što sam kažeš, ne puštaju puno van
a i to što si napisao da puštaju iznenađujuće malo zvuka van, i manje nego otvorene, mi je samo još veći poticaj da se natjeram da ih uzmem, jer svuda sam gledao, video i forumi, svi govore da puštaju zvuka dosta van, ali nigdje nisam našao neki video sa primjerom kako to zvuči

pošto ti veliš da puštaju iznenađujuće malo, ipak si ih imao i našem čoviku vjerujem više nego tamo nekom forumu, ovo mi je veliki plus i informacija, jer me tog sound leaka strah, tako da mi je ta informacija dobrodošla, i jedino mi još ostaje da odem u trgovinu i pitam da ih probam, da se uživo uvjerim koliko zvuka stvarno ide van

a i sa druge strane, izgleda da sam malo sazrio što se tiče preferencije zvuka, pa bi volio imati slušalice koje su malo ravnije frekvencijski, koliko god dt770 bile odlične, pogotovo nakon modanja, ipak nemaju mid range kako bi morao biti, malo pati na njima zbog v-shape frekvencije, a kako mi je trenutno sennheiser hd6xx serija van dohvata cijenovno, dt880 mi je najbolja opcija (trgovina i servis mi je blizu jer su oboje u istoj zgradi, trgovina je službeni dobavljač za beyer za cijelu hrvatsku)

 

2. što se tiče mogućnosti vožnje, i to sam se isto već dosta raspitao i gledao što i kako :)

jer da nemam e10k, nebi bi pomišljao da uzimam slušalice sa više od 100 ohma

na dosta postova po forumima i videima sam vidio da ljudi pišu da e10k može upogoniti 250 ohma bez problema na high gainu, a kad sam to vidio, znao sam da nebi pisali gluposti (nadam se)

jedino mi ostaje, kao što sam i prije rekao, da uzmem e10k i odem u trgovinu, pa da probam kako zvuči kombinacija, hvala bogu pa je mali i strpam ga u džep samo tako, a i trgovina mi je pola km od mjesta gdje radim

sa druge strane, slušalice nisam imao direktno uštekane direktno u matičnu već skoro pa 8 godina (6 godina usb zvučna, i zadnje dvije e10k), a pošto imam e10k, ne želim ni pod razno da štekam bilo koje slušalice u matičnu (iako mi je pod nogama i nadohvat ruke kako god, e10k mi je 10cm od mene zaljepljen ispod stola, em sa njim dobivam procesiranje zvuka van kompa i matične, volume knob i sl., da sad ne pišem, znamo koje su prednosti takvih stvarčica)

nedavno sam naletio i na video u kojem lik govori da je upario dt880 600 ohma i e10k, i da ih je mogao upogoniti bez kompliciranja do glasnoće koju je htio, tako da 250 ohma mora na njemu raditi kako god

 

3. kad si prodavao dt880 ??

jer sam neko vrijeme pratio oglase, ali nisam primjetio da je dt880 bio među njima, ili nisam u pravo vrijeme gledao...

i koji dt880 si prodavao, pro ili premium, i koliko ohma ??

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
16 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ako već imaš mogućnost probati prije kupnje - iskoristi ju, za svaki slučaj, pa vidi sam.

Iznenadio sam se što nije bio problem (mali stan, slušalice uglavnom koristim po noći),

pogotovo nakon pročitanoga po netu ..

ljudi često znaju pretjerivati (pogotovo u audio svijetu),

a i ovisi o uvjetima u kojima ih koristiš i glasnoći slušanja glazbe.

 

Krajem godine su bile u prodaji,

na PcEx tržnici ..

svakakvih uleta je bilo, ali nitko ozbiljan.

Na kraju su završile kao poklon,

nije mi se dalo natezati s cjenkanjem.

 

Ako ti nije problem polovno,

pogledaj eBay i možda mjesta tipa HeadFi forum,

često se zna naći solidna prilika.

Split your lungs with Blood and Thunder
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice