Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.284
|
čitano: 1.118.263
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

@ unimatrix

 

Pa da, i ZMF ima raznih na izbor.

 

Onda su tu još npr. Stax i slični,

i totalne perverzije ovog tipa :)

Split your lungs with Blood and Thunder
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.4.2018 16:14 (fler).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
@matija
Focal ima u opciji kupnju i samih padova za Utopiu i Elear ...i to kosta prilicno . Za Elear originalni kostaju oko 200€ ...Utopia oko 300€
People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
unimatrix001 kaže...
@matija
Focal ima u opciji kupnju i samih padova za Utopiu i Elear ...i to kosta prilicno . Za Elear originalni kostaju oko 200€ ...Utopia oko 300€

    

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
matija656 kaže...
unimatrix001 kaže...
@matija
Focal ima u opciji kupnju i samih padova za Utopiu i Elear ...i to kosta prilicno . Za Elear originalni kostaju oko 200€ ...Utopia oko 300€

    

 Yup....bas tako 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
14 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

alcantra leather shure 1540 padovi su me dosli oko 60eur kad sam ih stavljao na t20 i bozje su, od prave koze sam probao samo lcd4 i nije da sam pao na dupe sad ali generalno preferiram dobru umjetnu kozu ispred veloura svaki dan, hd650 me ubiju s tim velurom...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
fix kaže...

alcantra leather shure 1540 padovi su me dosli oko 60eur kad sam ih stavljao na t20 i bozje su, od prave koze sam probao samo lcd4 i nije da sam pao na dupe sad ali generalno preferiram dobru umjetnu kozu ispred veloura svaki dan, hd650 me ubiju s tim velurom...

 ja bi volio te jastučiće probati na dt770

čitao  sam da idu gore, jer su veličinom gotovo kao i dt770 (blago su samo ovalni, ali idu gore), deblji su od stock platnenih koji dolaze na njima, i udobniji jer je bolja pjena/spužva unutra

samo što isto koštaju u pm...

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
9 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Evo jastucica koliko vas volja link. Blagoslovio ih je sam Bog Z.

49% motherfucker, 51% son of a bitch
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav svima. Prodajem on-ear slušalice Audio Technica ATH-SR5, pa ako je netko zainteresiran ili zna nekoga, neka se slobodno javi u PM za sve info.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

ja sam sa Ali-ja kupovao za 10€ brainwavz kopije za hifiman350 koje su mi bile neudobne

Life is great
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2018 23:36 (bruno03).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Jedno pitanje:

Čemu služi ovaj 3.5mm STEREO male na 3.5mm MONO female ili obrnuto adapter. Dali to pretvara stereo zvuk u mono, odnosno da se lijevi i desni kanal zvuka čuje u obje slušalice? To mi je potrebno jer katkad slušam podcaste na sluškama i imaju podjele govornika na lijevi i desni kanal. Što mi ide na živce.

Life is great
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
bruno03 kaže...

Jedno pitanje:

Čemu služi ovaj 3.5mm STEREO male na 3.5mm MONO female ili obrnuto adapter. Dali to pretvara stereo zvuk u mono, odnosno da se lijevi i desni kanal zvuka čuje u obje slušalice? To mi je potrebno jer katkad slušam podcaste na sluškama i imaju podjele govornika na lijevi i desni kanal. Što mi ide na živce.

 Može tome poslužiti

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.4.2018 18:42 (morrisoN).
13 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Prosle godine sam kupio AKG Y50 BT ,htio bi sad upgrade. 

 

Dao bi do 3000kn. Zelim da su wireless i da nisu preglomazne. 

 

Mislio sam uzet Bose quietcomfort 35. Ima netko neku bolju preporuku? 

l<l<l<l<l<l
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
intexuz kaže...

Prosle godine sam kupio AKG Y50 BT ,htio bi sad upgrade. 

 

Dao bi do 3000kn. Zelim da su wireless i da nisu preglomazne. 

 

Mislio sam uzet Bose quietcomfort 35. Ima netko neku bolju preporuku? 

 https://www.ebay.ie/itm/Sony-WH-1000XM2-Wireless-Over-Ear-Noise-Cancelling-Headphones/323191489228?hash=item4b3fb6c2cc:g:-E0AAOSwFHZaxlJu

 

 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

kako mi se čini da neću tako skoro prodati, ili uopće neću prodati svoje dt770, odlučio sam se još malo poigrati sa njima

jedna stvar je već neko vrijeme unutra, druga je u planu da se realizira jer si gledam opcije i mogućnosti

 

1. stvar je modanje zvuka još malo

ovaj put sam izvadio plastične prstenove sa vatom, koji stoje na poleđini zvučnika, van slušalica i ispunio unutarnji dio slušalica sa vatom

zvuk mi je bolji, opušteniji, više detalja u mid frekvencijama i čine mi se malo otvorenije i prostranije

vata je stavljena unutra prvenstveno zbog toga da smanjim količinu bassa u zvuku, jer bez prstena previše odzvanja unutra, ovako sa vatom ga ima dovoljno da lupi kad mora i da trese, ali nije da onako dumi, meni milina

izoliraju bolje, manje toga čujem oko sebe, što mi nije bio cilj, ali jbg, zvuk je bolji

 

2. stvar je planiranje kožne trake na headband - aka fostex t50rp comfort strap

nigdje nisam pronašao neki info o ovakvom modu, što mi je bilo malo čudno, jer bi se jako lako mogao napraviti

da se razumijemo, udobne su mi slušalice u pm, ali uvijek sam, i još uvijek imam osjećaj da na vrhu glave mi headband nema dovoljno kontakta, pa nakon nekog vremena ga osjetim

s obzirom da slušalice imaju u sliderima dva šarafa koji drže tu plastiku, javila mi se ideja da bi tu mogao našarafiti kožnu traku da vidim kako bi to moglo  funkcionirati, jer prostora ima samo tako za takav mod

danas sam napravio prvu verziju, sa tkaninom, čisto da vidim kako bi to moglo funkcionirati

tu sam mogao iskoristiti tvorničke šarafe, jer je tkanina tanka pa sam ih mogao normalno zategnuti, za kožu će mi trebati malo duži šarafi sa istim navojem, kojih 2-3mm duži koliko vidim (ovisno o debljini kože, što tanja to bolje)

možda si dam i isprintati 3d slidere, čisto da ove tvorničke ne shebem sa stalnim šarafanjem

izmjerio sam koliko bi trebala biti traka, odrezao, skinuo stock headband sa slušalica da ne smeta, namontirao, kabel na 3 mjesta fiksirao sa izolir trakom na ramo od glave da ne pleše

prvi dojmovi su odlični, bolje je raspoređena težina na glavi zbog veće površine kontakta

još moram jedino smisliti nešto kako bi zamotao metal od headbanda da nije to otvoreno stalno, možda sašiti neku tkaninu sa čičkom kao stock headband, samo da se to zamota i bok

dužinu trakice znam, samo moram nabaviti kožu, odrezati i izbušiti rupe, i nabaviti što mi treba za montiranje, prvenstveno šarafi

jako sam zadovoljan ovom idejom, i mislim da će to biti realizirano ubrzo 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
matija656 kaže...

kako mi se čini da neću tako skoro prodati, ili uopće neću prodati svoje dt770, odlučio sam se još malo poigrati sa njima

 

 Dobro ti se cini . Modanje kod vecine ljudi ne prolazi osim ako nije prijeko potrebno ( kao sto je slucaj sa npr Sennh. HD800 ) . 

Malo tko ce se uopce i odluciti kupiti tako nesto a mislim da si to shvatio tako da ti je opcija igranja jedino sto je preostalo . 

 

 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
11 godina
online
Slušalice za glazbu - tema za izbor

jebote ti si gorji nego kakva žena, samo one mogu tolko komplicirat u životu :) ali ajd vidi se da imas kreativnog duha pa pohvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Matija...mozda da si uzmes pleteni headband..onako..za zimske dane :) 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
roby27 kaže...

jebote ti si gorji nego kakva žena, samo one mogu tolko komplicirat u životu :) ali ajd vidi se da imas kreativnog duha pa pohvala.

 ma reko kad već vidim da neće od mene, idem onda nešto napraviti da mi budu još bolje :)

unimatrix001 kaže...

Matija...mozda da si uzmes pleteni headband..onako..za zimske dane :) 

 mogao bi i to uzeti, ali to se samo omota oko headbanda, where is the fun in that :)

razmišljao sam i o tome jedno vrijeme, ali sam bio neodlučan dal to, ili kožni headband koji je jedno vrijeme bio moguć za kupnju na ovoj trgovini, lik iz poljske je radio

nisam kupio jer je cijena bila skoro 500 kn za kožni headband, a 500 kn za tako nešto mi nije primamljivo

 

a i kako mi se čini trenutno, kožna traka mi je bolja i udobnija opcija, samo moram nabaviti materijal :)

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

isprike za dupli u startu

 

kožni comfort strap uspješno montiran :D

prezadovoljan sam, slušalice uopće ne osjetim na glavi gore zbog veće površine kontakta

širina trake je 4 cm da bude širine kao i plastični slideri, da se malo bolje uklopi u cjelinu

stavljena je tamno plava koža, 1mm debljine, jer crnu i od 2 mm debljine nisam mogao nabaviti, ali ako mi se bude dalo i ako budem uspio, nabaviti ću baš crnu pa da to bude malo ljepše, dal 1mm ili 2mm svejedno mi je sad kad znam koji šaraf ide unutra i koja dužina otprilike

fiksirano je sa iver šarafima, jer imaju navoj isti kao i tvornički, samo sam ih morao skratiti na dobru duljinu da ne probiju plastiku, i da ih mogu stegnuti kao i tvorničke dok je gore traka i podloška ispod njih

ako će mi se dati, skombinirati ću nešto za zamotati headband da nije metal samo tak okolo, ali možda i ostavim tako, vidjet ću još to, možda nabavim slidere od edition verzije, sa srebrnim dodacima pa da se sakrije barem ruka za štelanje

 

isprike ako sam kome dosadan, ali meni je ovo zabavno :)

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
7 0 hvala 1
11 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

pozdrav ekipa

 

zna li tko gdje nabaviti gumene čepiće za xiaomi pistons slušalice, ćerkica mi je izgubila jednu i sad su još sluške beskorisne

a bezveze mi je naručivati komplet nove slušalice kad se to opet može dogoditi

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
picajzla0707 kaže...

pozdrav ekipa

 

zna li tko gdje nabaviti gumene čepiće za xiaomi pistons slušalice, ćerkica mi je izgubila jednu i sad su još sluške beskorisne

a bezveze mi je naručivati komplet nove slušalice kad se to opet može dogoditi

 a vidi kolki je fi slušalica pa u skladu s time naruči nove čepiće

11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Del_Boy97 kaže...

 a vidi kolki je fi slušalica pa u skladu s time naruči nove čepiće

a tako sam i napravio, vidjet ćemo kad dođu

htio sam joj uzeti malo bolji pistons model, no nemaju ga u ljubistačnoj boji 

samo dok sam se ja sjetio kako će kažu čepići na engleskom.... 

13 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav,

 

tražim slušalice do nekih cca. 1100 kn i za oko mi je pao Beyerdynamic DT-770 80 Ohm verzija. Sad, budući da nemam DAC zanima me bi li išta dobio od recimo Fiio E10K u smislu kvalitete zvuka? S tim da nemam neki uber zvučni čip, bio bi u 90% slučajeva na Asus H61 jeftilen matičnoj. Također me zanima i glasnoća koju bi pretpostavljam dobio sa E10k, trenutno imam 32 ohm Sennheiserice koje i nisu nešto pretjerano glasne na 100% (poželjno bi bilo još malo).

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Ray0 kaže...

Pozdrav,

 

tražim slušalice do nekih cca. 1100 kn i za oko mi je pao Beyerdynamic DT-770 80 Ohm verzija. Sad, budući da nemam DAC zanima me bi li išta dobio od recimo Fiio E10K u smislu kvalitete zvuka? S tim da nemam neki uber zvučni čip, bio bi u 90% slučajeva na Asus H61 jeftilen matičnoj. Također me zanima i glasnoća koju bi pretpostavljam dobio sa E10k, trenutno imam 32 ohm Sennheiserice koje i nisu nešto pretjerano glasne na 100% (poželjno bi bilo još malo).

 evo ti iz prve ruke

imam dt770 80 ohma i fiio e10k

 

fiio ih tjera sa lakoćom, osobno, za neko normalno glasno slušanje ne prelazim kojih 4-5 ovisno o raspoloženju na kotačiću, za filmove i serije to ide na kojih 7, ovisno o snimci jer su one obično tiše, za ugodno slušanje sam obično oko 3 na kotačiću

to je sve na low gainu, high gain palim samo ako je film ili serija baš tih pa da normalno čujem

ako je snimka kvalitetna, dal pjesma ili video, slušalice na low gainu mogu bit bolesno glasne, na high gainu bez problema možeš zahebati uši ako te je volja

za muziku uvijek imam low gain, i bass boost na off je uvijek off jer ga dt770 ne treba 

po meni se isplati uzet fiio za njih, jer živnu sa njim, probao na svojoj matičnoj i na fiiu iste pjesme, fiio je muzikalniji i bolje zvuči, nije drastična razlika, ali sam ja osjetio

a i sa njim imaš prednost da procesiranje zvuka mičeš van kompa, što je meni velika prednost

 

 

što se tiče slušalica, osobno sam prezadovoljan

jako su mi prirasle, udobne i super zvuka za zatvorene, ali iskreno, kako zvuče u stock formi i sa dobrim burn in-om, ne sjećam se, jer imam ih modane sa damping kitom već neko vrijeme, od nedavno i sa vatom unutra

ali sa modovima za zvuk su mi još bolje i preferiram modove od stock zvuka, iako je garancija "izgubljena"

udobnost odlična, a poboljšana je sa stavljanjem kožnog comfort strapa, nakon stavljanja toga su mi dosta udobnije zbog više kontakt površine na vrhu glave, osjetim ih samo sastrane na glavi, gore ništa

 

sve u svemu, kao vlasnik te kombinacije, imaš debelu preporuku za taj kombo, pogotovo ako si spreman danas sutra izvuć još više detalja iz njih i bolji zvuk za gotovo smiješnu cijenu troškova

ako te još što zanima, slobodno pitaj pa ti napišem

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Ray0 kaže...

Pozdrav,

 

tražim slušalice do nekih cca. 1100 kn i za oko mi je pao Beyerdynamic DT-770 80 Ohm verzija. Sad, budući da nemam DAC zanima me bi li išta dobio od recimo Fiio E10K u smislu kvalitete zvuka? S tim da nemam neki uber zvučni čip, bio bi u 90% slučajeva na Asus H61 jeftilen matičnoj. Također me zanima i glasnoća koju bi pretpostavljam dobio sa E10k, trenutno imam 32 ohm Sennheiserice koje i nisu nešto pretjerano glasne na 100% (poželjno bi bilo još malo).

 Samo ne dopusti si da te matija656 nagovori na kupnju njegovih . 

Prirasle su mu ali bi ih se rijesio nekako da kupi druge 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2018 22:49 (unimatrix001).
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
unimatrix001 kaže...

 Samo ne dopusti si da te matija656 nagovori na kupnju njegovih . 

Prirasle su mu ali bi ih se rijesio nekako da kupi druge 

 moje neće samo tako uzet, pogotovo nakon ovoliko prčkanja po njima 

pustio me hype za mijenjanje 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
16 godina
odjavljen
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Sad je red da promjenis drivere . Ili kupis tweetere 😀🔥🎧🎧

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
unimatrix001 kaže...

Sad je red da promjenis drivere . Ili kupis tweetere 😀🔥🎧🎧

 nemam lemilicu, nisam nikad to radio 

a i sa takvim poslom bi sigurno nekaj zmrdao, nisam tak fine ruke ipak 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
12 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Trebao bih preporuku slusalica u rangu marley xlbt - koje sam izgubio

Cijena bi bila od 300-800 kn +\-

sto kvalitetnije i dobrog basa. I bluetooth je must posto nemam 3.5mm na mobitelu 😓

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav, imam jednu kolegicu iz Ogulina. Zamolila me za preporuku bezicnih slusalica, pa me zanima koje du najbolje do 400 kuna. Marka nije bitna , samo da se hvale i da nisu nakaradne. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice