Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.284
|
čitano: 1.119.799
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Nisi rekao kakve bi slušalice. Preporučio bih ti Audio Tehnicu ATH-50x. To su dobre slušalice za glazbu. E sad. S obzirom da budžet nije velik nije baš za razbacati novce na sve jer nećeš ništa napraviti. Matične ploče pa i zvučne bez pojačala za slušalice često i nisu dobro rješenje za slušalice. Možda bi bilo bolje ili čekati s kupnjom, ili investirati u slušaluce, a po potrebi i na pojačalo.
15 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ako ćeš slušat glazbu u sobi gdje će povremeno ili stalno biti još netko, uzmi zatvorene slušalice i onda ti je preporuka Audio Tehnica ATH-50x ili ATH-MSR7 (koje imam osobno). Ako si uvijek sam možeš uzeti otvorene. One ti imaju dojam većeg sond stage-a, ali zbog otvorenosti nešto slabiji bas.

Svakako prije kupnje preporučam odlazak u specijaliziranu trgovinu gdje imaju zatvorenu prostoriju tako da možeš isprobati nekloliko slušalica.

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

želim zatvorene slušalice. ako je vjerovati reviewima na yt onda ath-m50x nisu puno bolje od ath-m40x. ATH-MSR7 su mi van buđeta. za sad sam na tome da kupim ath-m40x i onda za par mjeseci neki amp sa dac-om. ima li u zg koja takva trgovina s prostorijom za testiranje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Imaš kraj arene Audio Pro. Oni imaju baš sudio i ako nema gužve puste te unutra kolko hoćeš. Ja se unutra zadržao preko sat i pol samo sa 3 slušalice 

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
14 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Do 150eur m40x, sennheiser hd598 ili beyerdynamic dt770. Sve ce raditi bez beda na zvucnoj, ukoliko pocnes cuti sum, a vjerojatno hoces jer vecina racunala neki k* zuji unutra pocni stedjeti za vanjski dac/amp.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

m40x - dobre su da, definitivno bolje od m50x, ali da budu još bolje, traže brainvawz jastučiće koji su oko 200 kn (ne znam točno kako  im se kreće cijena trenutno) ako se dobro sjećam, stock imaju male jastučiće i pliće od 598 i dt770

 

598- odlične slušalice ako možeš imati otvorene, lagane i sennheiser kvaliteta

 

dt770- zatvorene, ali za gaming odlične zbog dobrog basa i iznenađujučeg soundstage-a za zatvorene slušalice, pogodne za modanje za udobnost i izvlačenje boljeg zvuka iz njih (damping i mass loading kit, front damping sa raznim materijalima i sl. za ublažavanje viših prekvencija), veliki i okrugli jastučići, vjerujem da su najudobnije od predloženih slušalica, bulid odličan, kao tenk su

 

 

danas sutra dok prišparaš neke novce, uzmi neki DAC/AMP, ima i jeftinijih dobrih (fx audio dac-x6, nuforce udac3, smsl m3, fiio e10k, na amazonu se mogu naći još neki u tom rangu, ovo su neki jeftiniji i poznatiji malo)

uzimanje tak nekog uređaja će ti sigurno pomoći sa kvalitetom zvuka, pogotovo jer mičeš procesiranje zvuka van kompa

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.7.2018 10:52 (matija656).
14 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
evuki kaže...

... ali bi volio Sennheisera i ekipu poslušat uživo prvo, ako se raspametim, imam malo lufta za povećat budžet...

 Ako ti se svide HD650, možeš pričekati da opet postanu dostupne na Massdropu HD6xx.. Ukupno sa carinom i ostalim troškovima dođu oko 1700kn.

To su ustvari prepakirane 650 i sa boljom cijenom :)

Samo što moraš malo dulje čekati na njih...

 

13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
dtdtdt kaže...

pozz,trenutno za slušanje glazbe koristim gaming slušalice koje su koštale 90kn,ok su pogotovo ako se u obzir uzme cijena ali htio bi nešto kvalitetnije jer sve više slušam glazbu. uložio bih od 100 do max 150 eura. tražim preporuku što kupiti,da li je s tim buđetom najbolje kupiti slušalice ili raspodijeliti novac na slušalice i pojačalo/zvučnu karticu. ako kupim slušalice od 150 eura hoću li moći iskoristiti sav njihov potencijal uz spajanje preko integrirane zvučne?

 

Ma uzmi Kingston HyperX Cloud, osim ako baš ne želiš neutralan, analitički zvuk. Ja sam brijao na audifilske slušalice i sve to (pikiram na massdropu Sennheiserice HD 58x al nikak da si racionaliziram to :))  ali ove već imam 2 godine i ne mogu biti zadovoljniji. Slušam glazbu u rasponu od klasike, jazz-a do death metala i za sve su fakat dobre. Preudobne su, nosim ih po cijeli dan dok radim i obično zaboravim da ih imam na glavi. Uz to, dobiješ ful opremu - kožne i sintetičke jastučiće, torbicu, mikrofon, produžni kabel, adaptere sve žive.... Realno više ništa ne treba.. Znale su se naći ispod 500kn na akcijama, ja ih platio oko 100 eura (verzija 1, bez DAC-a).

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2018 11:17 (Chronosus).
14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav,

 

Najbolji izbor slušalica do 300 kn.

Služilo bi primarno glazbu i filmove, pokoju igru... ( ništa strašno ),  nije bitan mikrofon.

 

Links/HgShop/Svijet Medija... 

Only God Can Judge Me
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 20:27 (jukiii).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

ATH-MSR7  Nove za 700kn sa ebaya. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
jukiii kaže...

Pozdrav,

 

Najbolji izbor slušalica do 300 kn.

Služilo bi primarno glazbu i filmove, pokoju igru... ( ništa strašno ),  nije bitan mikrofon.

 

Links/HgShop/Svijet Medija... 

 

https://www.conrad.hr/Studijske-slu%B9alice-HD-668-B-Superlux-Over-Ear-crna.htm?websale8=conrad-hr&pi=1244055

Salt n Pepa - Push It
14 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozz trebam pod hitno neke slusalice za glazdu...do 100kn

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Iako nisi napisao namjenu, a u temi za glazbu si stavio headsete...

Ako su za gaming i glazbu, ali samo na kompu, radi tvoje matične, uzeo bi Sharkoon.

Plantronics su lakse, sa boljom spužvicom za uši i nešto tiše ako je vjerovati tim specifikacijama, a imaju 3.5mm jack pa su okej i za druge uređaje bez usb-a.

 

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2018 10:42 (metallic).
14 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Da, ispričavam se... Da tako nešto, glazba i gaming light.. znači Sharkoon. Tako sam i mislia.. Hvala.
Koristilo bi se za Ideapad 510 Lenovo.
Only God Can Judge Me
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2018 10:27 (jukiii).
11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ajde javi dojmove u pravu temu ako uzmeš te Sharkoon jer imaju dobre preporuke na netu...

 

 

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Arci5 kaže...

Pozz trebam pod hitno neke slusalice za glazdu...do 100kn

LOL za te novce uđi u dućan i kupi prve na koje naiđeš.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
12 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav kolege audiofili,

 

trebam savjet oko kupovine in-ear slušalica. Dugogodišnji sam sljedbenik Sennheisera te planiram uzeti nešto od njih. 

Imam već 2 godine Sennheiser 4.40BT s kojima sam jako zadovoljan, no zbog ljeta (znojenja ušiju) i veličine, planiram uložiti u nove, manje, prenosivije slušalice.

Prije sam imao Sennheiser CX 300 II i LogiLink BT0044 te se i sad nećkam između žićnih i bežičnih. Budget mi je do 100 eura.

 

Ima netko ovdje da je vlasnik ili ima osobnog iskustva sa sljedećim modelima koji su mi zapeli za oko (uho):

 

1. Bežične CX 6.00 BT

2. MOMENTUM in-ear

3. CX 3.00

 

Hvala unaprijed

 

Endure...and in enduring grow stronger
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Je li itko ovdje naručivao Audio Gd NFB-11.28 pojačalo (ili bilo što od njih u biti)? Pitam radi naše carine, Audio Gd mi je mailom napisao ponudu i $401.6 bi me točno došao 11.28, ali ne znam koliku bi carinu na to lupili naši... S druge strane, otvoren sam i preporukama drugih pojačala u tom rangu (nemojte mi spominjati Schiit stack, svjestan sam toga), idealno amp+dac u jednom. Znači ne skuplje od cca 2500kn, maksimum maksimuma 3000kn. Za referencu, ovaj tjedan sam u procesu nabave slušalica, ali vrlo vjerojatno će biti Sennheiser 660s, odnosno 600 serija.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2018 15:39 (evuki).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

U zadnje vrijeme su mi Cloudice (1) pocele zveckat na desnoj strani kad slusam nesto sa puno bassa pa me zanima jel imao mozda neko takav slucaj? Pretpostavljam da je problem u driveru koji je malo olabavio

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
assassin 002 kaže...

U zadnje vrijeme su mi Cloudice (1) pocele zveckat na desnoj strani kad slusam nesto sa puno bassa pa me zanima jel imao mozda neko takav slucaj? Pretpostavljam da je problem u driveru koji je malo olabavio

Prije će bit da je upala dlaka od kose u driver. Uzmi jako svjetlo, pincetu i povećalo, skini spužvicu i pregledaj.

 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
assassin 002 kaže...

U zadnje vrijeme su mi Cloudice (1) pocele zveckat na desnoj strani kad slusam nesto sa puno bassa pa me zanima jel imao mozda neko takav slucaj? Pretpostavljam da je problem u driveru koji je malo olabavio

 Meni je to bilo od prvog dana na bijelom Cloud, naravno da sam odmah zamijenio.

 

Na ovome se najbolje čulo:

Twitter: @191x7
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Otvorio, izvuko par dlaka i rade ko nove! Hvala ekipa!

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
evuki kaže...

Je li itko ovdje naručivao Audio Gd NFB-11.28 pojačalo (ili bilo što od njih u biti)? Pitam radi naše carine, Audio Gd mi je mailom napisao ponudu i $401.6 bi me točno došao 11.28, ali ne znam koliku bi carinu na to lupili naši... S druge strane, otvoren sam i preporukama drugih pojačala u tom rangu (nemojte mi spominjati Schiit stack, svjestan sam toga), idealno amp+dac u jednom. Znači ne skuplje od cca 2500kn, maksimum maksimuma 3000kn. Za referencu, ovaj tjedan sam u procesu nabave slušalica, ali vrlo vjerojatno će biti Sennheiser 660s, odnosno 600 serija.

 

Odavde narucuj audio-gd, kakve amerike, kakve carine.

https://www.magnahifi.com/en/webshop/category/audio-gd

 

ili to ili R2R, nema druge opcije, eventualno Aune X1s +X7s koje ja koristim na svojim 650tkama i vrlo sam zadovoljan.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
fix kaže...
evuki kaže...

Je li itko ovdje naručivao Audio Gd NFB-11.28 pojačalo (ili bilo što od njih u biti)? Pitam radi naše carine, Audio Gd mi je mailom napisao ponudu i $401.6 bi me točno došao 11.28, ali ne znam koliku bi carinu na to lupili naši... S druge strane, otvoren sam i preporukama drugih pojačala u tom rangu (nemojte mi spominjati Schiit stack, svjestan sam toga), idealno amp+dac u jednom. Znači ne skuplje od cca 2500kn, maksimum maksimuma 3000kn. Za referencu, ovaj tjedan sam u procesu nabave slušalica, ali vrlo vjerojatno će biti Sennheiser 660s, odnosno 600 serija.

 

Odavde narucuj audio-gd, kakve amerike, kakve carine.

https://www.magnahifi.com/en/webshop/category/audio-gd

 

ili to ili R2R, nema druge opcije, eventualno Aune X1s +X7s koje ja koristim na svojim 650tkama i vrlo sam zadovoljan.

Opa! To je to, idealno! Puno hvala na linku. Naručujem 11.28 samo tako.

14 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
evuki kaže...
fix kaže...

 

Odavde narucuj audio-gd, kakve amerike, kakve carine.

https://www.magnahifi.com/en/webshop/category/audio-gd

 

ili to ili R2R, nema druge opcije, eventualno Aune X1s +X7s koje ja koristim na svojim 650tkama i vrlo sam zadovoljan.

Opa! To je to, idealno! Puno hvala na linku. Naručujem 11.28 samo tako.

 Također postoje i https://www.ip-sa.com.pl/AUDIO-GDhttps://www.audiophonics.fr/en/18_audio-gd

12 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ako netko traži istu stvar kao i ja, eto ideje, ali i prilike za vaše komentare.

 

Tražio sam bežićne slušalice, ali da ih se više može spojiti na isti izvor.

Prvo sam gledao bluetooth i toliko sam se namučio tražeći da je očito a je nešto takvo ne moguće ili prilično komplicirano.

 

Na kraju sam došao do ovog:

Sennheiser RS 120 II - baza i jedne slušalice.

Baza ima na sebi i punjač.

 

Sennheiser HDR 120 - samo slušalice, spajaju se bežićno na bazu.

Ili se pune preko baze ili im se mjenjaju baterije.

 

 

Moja ideja, kupiti 2 ili 3 komada slušalica s bazom (RS 120 II), pogotovo ako negdje naletim na kakvu akciju, postviti ih na zid da se sve pune, ali koristiti samo jednu bazu za emitiranje zvuka.

 

https://www.amazon.de/Sennheiser-FBA_RS-120-II-Funkkopfhörer-schwarz/dp/B005M17IZC

https://www.amazon.de/Sennheiser-HDR120-Kopfhörer-Schwarz/dp/B000EBPJCO

 

Eto, ako je nekome ovo pomoglo, baš mi je drago.

Ili netko ima ideju za bolju kombinaciju ili povoljniju priliku.

 

P.S. ima i noviji model ovih, pa nek si netko pogleda ako traži najnoviji model, ponuđen je na Amazonu pod prijedlozi uz ove. Ja sam ovo pisao s idejom o uštedi. A sigurno Sennheiser nije napravio loše slušalice.

Još ih nisam kupio, pa ne mogu reći ništa o kvaliteti.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Može preporuka nekih in ear da slusam preko moba muziku, do 25 dolara da ne placam carinu, molim vas 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
glikoprotein kaže...

Može preporuka nekih in ear da slusam preko moba muziku, do 25 dolara da ne placam carinu, molim vas 

 https://audiobudget.com/leaderboard/iem

Twitter: @191x7
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
glikoprotein kaže...

Može preporuka nekih in ear da slusam preko moba muziku, do 25 dolara da ne placam carinu, molim vas 

Xiaomi Piston 3, oko 10-15$. Jako jeftine a po kvaliteti ih često rangiraju s slušalicama od 50$ i više. Eventualno pripazi na loše kineske kopije.

ja
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice