Subwoofer

poruka: 28
|
čitano: 6.037
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Subwoofer

pozdrav

zanima me jel se subwoofer od auta može priključit za komp?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Subwoofer

Na neko pojacalo..inace ne..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Subwoofer
brane47 kaže...

Na neko pojacalo..inace ne..

to vrijedi za pasivni...

ako je aktivni, onda može

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
14 godina
offline
Re: Subwoofer
brane47 kaže...

Na neko pojacalo..inace ne..

imam pojačalo od 150w za auto u garaži,zanima me zato što moj bratić ima bass reflex tubu spojenu sa kompom

13 godina
neaktivan
offline
Subwoofer

Bas i neznam da se aktivni subovi stavljaju u aute, ali to je tocno sto si rekao, znam..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Subwoofer
brane47 kaže...

Bas i neznam da se aktivni subovi stavljaju u aute, ali to je tocno sto si rekao, znam..

pa ako se proizvode i prodaju, onda se valjda i stavljaju :)

 

@autor:

možda je aktivni ili ima spojeno preko pojačala...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
13 godina
neaktivan
offline
Subwoofer

Aktivni su za kucna kina i kompove 5.1 itd..:)

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Subwoofer
TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
16 godina
offline
Re: Subwoofer
brane47 kaže...

Aktivni su za kucna kina i kompove 5.1 itd..:)

WRONG!

npr: nemaš blagog poima o slaganju muzike u autu (ili ti se pak neda zahebavat), a želiš imat malo jači bas u autu... onda jednostavno rukneš aktivni sub u gepek i spojiš žice po uputama (lol)

i eto ga...nemoraš posebno tražit pojačalo pa zvučnik pa kutiju etc etc

 

oh btw... jedino što mraš pazit jest napon ;) mislim da aktivni kućni sub neće baš radit na 12v ;)

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
16 godina
offline
Re: Subwoofer
luka94 kaže...

pozdrav

zanima me jel se subwoofer od auta može priključit za komp?

i još ovozaboravih ccc

može da naravno... tj kako su ti i rekli... pojačalo etc ili aktivni... no uglavnom moj savjet ti je ZAOBILAZAK auto zvučnika u prostorijama... nikad nije dobro radilo niti će ikad... mislim na zvuk!

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
14 godina
offline
Subwoofer

vidicu još,malo ću se raspitat u gradu,moram još svog bratića pitat kako je to spoijo

 

jel se to nemože po ovim instrukcijama spojit ????

http://www.ehow.com/how_4448174_subwoofer-computer-home-theater-system.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2011 13:39 (luka94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Subwoofer
brane47 kaže...

Aktivni su za kucna kina i kompove 5.1 itd..:)

 

Ma da, zašto onda ja doma imam pasivni sub u sistemu kućnog kina?  Da ga se odmah riješim ili bi prvo ipak htio čuti kako to kvalitetno radi pa da promijeniš mišljenje?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Subwoofer
movie kaže...
brane47 kaže...

Aktivni su za kucna kina i kompove 5.1 itd..:)

 

Ma da, zašto onda ja doma imam pasivni sub u sistemu kućnog kina?  Da ga se odmah riješim ili bi prvo ipak htio čuti kako to kvalitetno radi pa da promijeniš mišljenje?

  Jer u kucnom kinu (receiveru) imas pojacalo... -.-

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2011 20:46 (brane47).
16 godina
offline
Re: Subwoofer
24v kaže...

i još ovozaboravih ccc

može da naravno... tj kako su ti i rekli... pojačalo etc ili aktivni... no uglavnom moj savjet ti je ZAOBILAZAK auto zvučnika u prostorijama... nikad nije dobro radilo niti će ikad... mislim na zvuk!

Haha, začudio bi se kako dobar subwoofer za auto dobro radi u kući {#}

I kvalitetno i glasno.

 

A i klasični zvučnici također.

 

 

 

I obratno vrijedi {#}

 

 

Mana dobrog dijela auto subova i zvučnika su šarene membrane i ponekad za kuću totalno neukusan dizajn ali osim toga nema zapreka za korištenje auto zvučnika u stanu/kući.

Neću ulaziti u pravi HiFi (pod ovim smatram samo one malo jače stvari {#}) jer to je svijet za sebe što za aute što za prostorije.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
15 godina
offline
Re: Subwoofer
brane47 kaže...

niš mišljenje?

  Jer u kucnom kinu (receiveru) imas pojacalo... -.-

 

Ne!  Imam posebno pojačalo koje goni samo sabić pa sam time htio reći da je nebitno u sistemu kućnog kina da li je sabić aktivan ili pasivan.  Ustvari, bolji je pasivan jer na njega možeš staviti puno ozbiljnije i kvalitetnije pojačalo nego što se nalazi u aktivnim sabićima ...

13 godina
neaktivan
offline
Subwoofer

Covjece pa vecina kucnih kina su ti s ugradjenim pojacalima, a zvucnici onda moraju biti pasivni..

 

Aktivni zvucnik ti znaci da sam u sebi ima pojacalo, trafo, i bla-bla, neda mi se, te mu netreba nikakvo pojacalo..ne, ti imas pojacalo u kucniom kinu, ako nemas, onda to nije kucno kino..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Subwoofer
brane47 kaže...

Covjece pa vecina kucnih kina su ti s ugradjenim pojacalima, a zvucnici onda moraju biti pasivni..

a sam si rekao da su aktivni za kućna kina, sad kažeš da su pasivni...skaćeš sam sebi u usta...

ajde dosta trollanja...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
13 godina
neaktivan
offline
Subwoofer

E pa onda sam se zeznio, moja greska, sad sam vidio..ali ovoga drugog se drzim..i ne ne trollam, tebe nitko ne tjera da citas ista od ovoga..

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Subwoofer

ajde priznaj da neznaš o čemu pričaš i EOD

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
13 godina
neaktivan
offline
Subwoofer

Javio se pametni, necu se nazivcirat i dobit karton, jednostavno ignorirat..i tko si ti da se ja tebi opravdam znam li nesto ili ne?nepostam kao ti, bezveze trolas, umjesto da pomognes nekome, a to sto sam se ja zej*bo, ne znaci da neznam, nego se sad ti tu hoces praviti pametan, lega, procito sam na google-u sta je aktivni, a sta pasivni zvucnik, de oladi, i idi se zivciraj negdje drugdje..pozdrav

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Subwoofer

To i mene zanima..

Npr, posto imam zvucnike od Logija Z323 mogu li neki pasivni zvucnik spojiti na bas?

Zeppe :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Subwoofer

Da, ali zahtjeva neke modifikacije. Prvo treba izvuči elektroniku iz jednog od satelita koja služi za pojačavanje i šta već još ima unutra te to negdje izdvojiti. I nakon toga nekako izvaditi žice koje iz pojačala dolaze u zvučnike te njih spojiti na nove zvučnike.

 

Ili samo otvoriti oba satelita te žice koje idu u driver odspojiti i spojiti u nove zvučnike s tim da bi i dalje koristio onaj zvučnik di je potenciometar za pojačavanje i sl. iako on ne bi svirao.

 

Nije pametno stavljati dodatne zvučnike u paralelu na originalne zbog pada impedancije. Također zamjenski zvučnici neka budu iste ili veće impedancije kao i originalni.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Subwoofer
brane47 kaže...

Covjece pa vecina kucnih kina su ti s ugradjenim pojacalima, a zvucnici onda moraju biti pasivni..

 

Aktivni zvucnik ti znaci da sam u sebi ima pojacalo, trafo, i bla-bla, neda mi se, te mu netreba nikakvo pojacalo..ne, ti imas pojacalo u kucniom kinu, ako nemas, onda to nije kucno kino..

 

 

Zar ne bi ovo bilo krasno kućno kino s aktivnim zvučnicima kojima ne treba pojačalo već samo procesor?

 

http://www.meridian-audio.com/product-model/loudspeaker-systems/dsp8000-digital-active-loudspeaker.aspx

 

http://www.meridian-audio.com/product-model/loudspeaker-systems/sw5500-active-subwoofer.aspx

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Subwoofer
movie kaže...
brane47 kaže...

Covjece pa vecina kucnih kina su ti s ugradjenim pojacalima, a zvucnici onda moraju biti pasivni..

 

Aktivni zvucnik ti znaci da sam u sebi ima pojacalo, trafo, i bla-bla, neda mi se, te mu netreba nikakvo pojacalo..ne, ti imas pojacalo u kucniom kinu, ako nemas, onda to nije kucno kino..

Zar ne bi ovo bilo krasno kućno kino s aktivnim zvučnicima kojima ne treba pojačalo već samo procesor?

 

http://www.meridian-audio.com/product-model/loudspeaker-systems/dsp8000-digital-active-loudspeaker.aspx

 

http://www.meridian-audio.com/product-model/loudspeaker-systems/sw5500-active-subwoofer.aspx

Mislim da brane misli da je kućno kino ona mala plastična kutijica u kojoj mora biti sve... umjesto što je to proizvoljan broj komponenata koje otprilike oponašaju kino...

 

16 godina
offline
Subwoofer

Kućno kino može biti i set aktivnih zvučnika + DVD/BR player jer to uopće nije bitno. To što se kompleti tako nazivaju ne znači da ovo ostalo nisu "kućna kina". Doduše da se mene pita sam set zvučnika + reciver ne mogu biti bilo kakvo kino bez nekakve vrste ekrana, platna + projektora i sl. u kompletu xD

 

Postoji više kombinacija koje rade istu stvar tako da je potpuno nebitno kako se nešto zove, sve je to u konačnici isto, bar što se tiče dijela oko puštanja filmova.

Izvor može biti HTPC, DVD player, BR player, All in one reciver (ono što inače dođe u kućno kino kompletima).

Pojačalo može biti integrirano u svaki zvučnik posebno ili za svaki par, može biti u A/V reciveru, odvojeno ili u "kućno kino" reciveru.

Zvučnici mogu biti aktivni (ako svaki (ili par) ima svoje pojačalo) ili pasivni ako se koriste vanjska pojačala. Subwoofer kao posebni zvučnik također može biti ili aktivan ili pasivan + odvojeno pojačalo.

 

Doduše, korištenje aktivnih zvučnika je malo nezgrapno zbog balansa glasnoće ali je moguće, zašto ne.

 

Tako da mislim da se nema smisla prepucavati što je što jer neke bitne razlike baš i nema.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2011 19:40 (Vido).
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Subwoofer

e imam jedno pitanje ...malo je glupo :D

 

u kucnom kinu zvucnik koji je u subwooferu je bass....jel se moze bilo koji zvucnik koristiti kao bas ili? HVALA :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Subwoofer

Ne, ne moze se bilo koji zvucnik koristiti za niske frekvencije. Jedan visokotonac ne moze proizvesti frekvencije od 20–200 Hz koje subwooferi obicno sviraju. Generalno, zvucnik veci od 20 cm se vec moze iskoristiti za izradu subwoofera ( iako neki proizvodjaci rade subove sa 13 ili 16 cm driverima, u pravilu, oni ne mogu odsvirati toliko niske frekvencije kao  zvucnik veceg promjera ) .  Za izradu subwoofera ti je bitan frequency range zvucnika,osjetljivost(Sto je veca osjetljivost, trebati ce ti slabije pojacalo da dobijes "glasniji" zvuk ), te naravno, parametri zvucnika ( Qt, Qts, Qs, Fs, itd... ) .

 

 

16 godina
offline
Subwoofer

Crko ti je sub? Koliki je? Koje kućno kino? Možda možeš naći zamjenu.

Ako ne možeš napravi novi, samo povadi svu elektroniku (ako je ima) iz tog suba i preseli ju u novi koji ćeš sam napraviti.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice