UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000

poruka: 32
|
čitano: 30.870
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000

Ima li netko, odnosno kakva su vam, iskustva sa C-Lion (Centralion) UPS-ovima?

Zanimaju me modeli Blazer Vista 800 odnosno 1000.

 

Nije mi potreban nekakav dulji rad na bateriji, dovoljno samo da ima komunikaciju sa windowsima i da sve pozatvara i napravi siguran shutdown na vrijeme.

Dakle jesu li u stanju pravovremeno prebacivati deklariranu snagu i kakav im je software?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000

-zadovoljavajuće, navedene (niske) kriterije zadovoljavaju valjda svi uređaji.

-Klasično, nesmije biti laserski prn, jer bi zahtijevao cca 2000.

-Vjerojatno USB.

Jedino nisam siguran dali soft dobiješ -činimi se da ga treba downloadati, a može biti porblema s traženjem.

-ili obaviti kroz OSov PowerManager. Soft ima zgodan fičer, za više uređaja automatski ih mrežno vidi i kontrolira, tako da nije potrebno na svaki server/PC instalirati dovoljno je na jedan.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
protjeran
offline
RE: UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000

Naravno da Don ima, i svakako ih preporučuje...

 

Osobito 800VA i jače modele.

 

Evo moj review sa PCPlay foruma:

 

http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=95&t=37908

 

 

Namigiva

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
14 godina
neaktivan
offline
RE: UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000
Don Kihoty kaže...

Naravno da Don ima, i svakako ih preporučuje...

 

Osobito 800VA i jače modele.

 

 

Odlicno, info iz prve ruke.

Jos uvijek ganjas istu konfiguraciju kao na reviewu?

To je koliko bez upsa, cca 450-500W peak iz zida full load sve zajedno, ako imas cime mjeriti? Koji PSU imas?

Koliko minuta izdrzi pod punim opterecenjem?

Vidim na webu su RS232/USB veze, kod nas na dosta mjesta vidim podatak samo RS232, kakvo je stanje na tvom?

Baterija je nekih standardno dostupnih dimenzija?

14 godina
protjeran
offline
RE: UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000

Još uvjek istu konfu, iz zida LOAD potrošnja preko UPS-a,

dakle Prime95 i Furmark + HDTune (sve opterećeno dakle) iznosi manje od 430W,

ali to je sa monitorom, ADSL ruterom, mnogo periferije (Joystick, HDD, stickovi, 5.1 zvučnici, headset itd itd).

 

Dakle sam PC troši očito još bar 60-80W manje (toliko bar mora otići na LCD, ako ne i više).

 

Evo sličke:

 

IDLE SVE KOMPONENTE + SVA PERIFERIJA IDLE SVE KOMPONENTE + SVA PERIFERIJA
 
LOAD SVE KOMPONENTE + SVA PERIFERIJA LOAD SVE KOMPONENTE + SVA PERIFERIJA
 

Osobno nisam vidio ni jedan primjerak sa USB-om, tj. moj se spaja isključivo na PC sa RS232 serijskim portom,

te se dobije CD Key (koji je i na stranici proizvođača dostupan, jer je postao Open Source),

te sve radi kako spada.

 

Mogućnosti programiranja su ogromne, nisam sve isprobao. Ali odrađuje za ono što trebam.

(na netu su Tutorijali itd itd, dobije se i CD sa manualom)

 

Što se tiče kablova, dobiješ 2 komada, dakle za PC i monitor, a ja sam si dodao još jedan,

kojeg sam prerezao te nalemio na produžnu letvu, tako da mi i letva ide preko UPS-a

(ali sam si ostavio i mogućnost da mogu koristiti i samo iz zida, s tim da nisam radio nikakve

sklopke i releje na spoju kabla, tako da nikako ne smije biti i jedno i drugo priključeno, inače kabooom),

na koju spajam ostalu periferiju.

 

Uglavnom, 800VA je dovoljno.

Uređaj je priličnih dimenzija, evo sad izmjereno sa ručnim metrom,

dužina 33cm

širina 9cm

visina 14cm

 

Sve u svemu, za te pare, nemaš boljeg...

 

Dakle po onome iz zida, ovaj UPS bi mogao pogoniti dvije moje konfe, ali bez monitora.

 

EDIT: nešto kenja server sa slikama

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.6.2010 0:55 (Don Kihoty).
14 godina
neaktivan
offline
RE: UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000

 

Još uvjek istu konfu, iz zida LOAD potrošnja preko UPS-a,

dakle Prime95 i Furmark + HDTune (sve opterećeno dakle) iznosi manje od 430W,

ali to je sa monitorom, ADSL ruterom, mnogo periferije (Joystick, HDD, stickovi, 5.1 zvučnici, headset itd itd).

 

Super, u praksi je ovo neizvedivo, znaci i 800VA model mi je dosta. Jesi isprobavao mozda kako prebacuje na UPS pod takvim opterecenjem i koliko dugo izdrzi? Ne tjera ga PSU u overload kod prebacivanja?

 

 

Dakle sam PC troši očito još bar 60-80W manje (toliko bar mora otići na LCD, ako ne i više)

 

Ma mislim da se da naci modela i sa manje.

 

 

Osobno nisam vidio ni jedan primjerak sa USB-om, tj. moj se spaja isključivo na PC sa RS232 serijskim portomte se dobije CD Key (koji je i na stranici proizvođača dostupan, jer je postao Open Source),

te sve radi kako spada.

 

Vidim da Microline ima na skladistu i USB i RS232 verzije. USB je skuplja za cijenu USB/RS232 adaptera, a s obzirom da mi je ostao jedan jedini COM port (a i za njega trazim bracket kao ozebli Sunce) znaci moram i na to pazit.

 

 

Mogućnosti programiranja su ogromne, nisam sve isprobao. Ali odrađuje za ono što trebam.

(na netu su Tutorijali itd itd, dobije se i CD sa manualom)

 

Meni ne treba nista osim da bez obzira na opterecenje odradi shutdown, odnosno da mi ostavi vremena da sam pozatvaram aktivno ako sam vec u blizini. To valjda moze :)

 

 

Što se tiče kablova, dobiješ 2 komada, dakle za PC i monitor, a ja sam si dodao još jedan,

kojeg sam prerezao te nalemio na produžnu letvu, tako da mi i letva ide preko UPS-a

(ali sam si ostavio i mogućnost da mogu koristiti i samo iz zida, s tim da nisam radio nikakve

sklopke i releje na spoju kabla, tako da nikako ne smije biti i jedno i drugo priključeno, inače kabooom),

na koju spajam ostalu periferiju.

 

Uglavnom, 800VA je dovoljno.

Uređaj je priličnih dimenzija, evo sad izmjereno sa ručnim metrom,

dužina 33cm

širina 9cm

visina 14cm

 

Sve u svemu, za te pare, nemaš boljeg...

 

Dakle po onome iz zida, ovaj UPS bi mogao pogoniti dvije moje konfe, ali bez monitora.

 

Lijepo je da ne skrtare na kablovima. Steta sto nije i veci, da mogu staviti kuciste na njega :) Ovako cu morat nesto majmunirat jer sam kratak s prostorom.

Nije li mu 480W max? Pod takvim opterecenjem tesko da bi drzao dvije, ali u nekom normalnom radu vjerojatno bi. APC BE700G drzi dvije office konfe s LCDovima 15-20 minuta bez problema.

A sad idem smirit zivce, ne znam jesam li retardiran ili samo radim nesto krivo, ali ovo citiranje me ........ k'o mladog majmuna. Jedno 10 puta sam preuredjivao i uvijek nesto u banani. Nadam se da se sad svejedno kuzi.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.6.2010 13:30 (Dr.Ninja).
14 godina
protjeran
offline
RE: UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000

Što se tiče držanja u loadu, testirao sam sa 100% punom baterijom.

Isčupam kabel iz struje, i PC mi radi još nekih 6-7 minuta, što je super.

 

U idleu sigurno 2,5x više...

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
14 godina
neaktivan
offline
RE: UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000
Ma super!
14 godina
neaktivan
offline
RE: UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000

pozdrav,

kupio sam ovaj UPS C Lion Blazer pa buduci da nisam nasao nikakve web stranice ili support na netu molim vas za pomoc. 

Za sada mi se cini solidan uredjaj ali postoji problem sto kada poraste napon mreze preko cca 240 V uredjaj modulira napon i ulazi u AVG mode iz

kojeg pise da je output 210 V ???? to mi je cudno... premalo...

 

I taj AVG mode se ne moze regulirati nikako nazalost. bar mi se cini. jer bi radije imao 240 V nego 210.....

 

Pa me zanima da li je netko imao slican problem.   I jos je zanimljivo da kada je u AVG modeu baca overload nakon nekog veceg opterecenja kompjutera

ali na LCD ekranu pokazuje samo 50 % po onim kockicama.

16 godina
offline
UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000
Uvijek Vaš nikad svoj.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000

pozz evo imam vec neko vrijeme ovaj ups C-Lion Blazer Vista 800 USB, 800 VA/480W, AVR i ako mi netko molim vas moze reci kako se iskljucuje led svijetlo jer ubija me nocu, bio bih jako zahvalan

 

edit: sad sam i ja primjetio da prebacuje u AVR mode -.- voltage 241v input - 205v output -.-

load mi je 32% 

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic. http://db.tt/0iXs5Cx
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2013 10:44 (thabigjc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000

Kako isključiš plavo svjetlo? Skineš prednju masku i skineš zaslon. Druga metoda je, zalijepiš crnu izolir traku preko zaslončića. Treća metoda je - napraviš si pokrivač za prednju masku UPS-a ili nečime pokriješ. Samo mene zanima zašto ostavljaš upaljen UPS kada ideš spavati? To se ugasi komp, ugasi UPS i ne troši struju bespotrebno - skupa je.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000

a spor internet pa se skida i po noci ne svaki dan al kad se skida onda nemos spat -.-

al bit ce izolirka kak mi se cini, jer mi je ispod stola i da hocu nemogu ocitat lcd ak me sta zanima bez da micem sve zivo i vucem ga van...

tnx

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic. http://db.tt/0iXs5Cx
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000

Pa digni UPS na stol kao ja, ne zauzima puno mjesta i ne izgleda ružno.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000

Imam centralno grijanje na drva i potreban mi je UPS za pokretanje el. pumpe za vodu od 150 w. Zanima me kolike jačine treba biti UPS da bi pumpa radila 20 minuta nakon što nestane struje.  Naravno i gdje se najpovoljnije može nabaviti? Hvala na pomoći.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2013 11:56 (lemo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000
lemo kaže...

Imam centralno grijanje na drva i potreban mi je UPS za pokretanje el. pumpe za vodu od 150 w. Zanima me kolike jačine treba biti UPS da bi pumpa radila 20 minuta nakon što nestane struje.  Naravno i gdje se najpovoljnije može nabaviti? Hvala na pomoći.

Za to je dovoljan bilo koji, a što jači uzmeš to može više na bateriji izdržati.

Twitter: @191x7
10 godina
neaktivan
offline
UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000

191 x 7

Pitanje konkretno, općenit odgovor. Ima neka formula po kojoj se dobije vrijeme trajanja baterije? Ako je UPS od 480 W potrošač 150 W, koliko je vrijeme trajanja baterije?

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2013 7:35 (lemo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000

Pogledas specifikacije, kod svakog ups-a pise koliko mu baterija drzi npod opterecenjem 100%, koliko pod 50% i slicno. Ako pod 300W drzi 10 minuta pod 150w drzi skoro duplo.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000
Jučer sam stavio na punjenje (8 sati) ovaj UPS cyber power EX850E od 850 VA i 490 Wata koji mi je dao da probam prodavač u trgovini i savršeno radi. To znači da sam, prerezao dovod stalne struje na pumpu i na jednoj strani napravio utičnicu (žensko) i ukopčao sa utikačem od UPS-a to je jedna strana. Drugu stranu utičnica (žensko) na UPS-u u njega spojio drugu stranu kabla od pumpe preko utikača i za milo čudo radi perfektno. Ne samo pumpa, probao sam rade i drugi potrošači prikopčani na utičnicu UPS-a bušilica itd. Koliko dugo vremenski će raditi kada nestane struje sada isprobavam. Ja nisam rekao da stavljam bilo koji nego ovaj. http://eu.cyberpowersystems.com/prod...tems/ex/ex.htm
Hvala na pomoći !
10 godina
neaktivan
offline
Re: UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000
Samo želim prenijeti iskustva od ovog UPS-a CyberPower EX850E 850 VA i 490 W naime, jučer jednom i danas sam ga drugi put priključio na pumpu za vodu od cent. gr. na drva (kamin) nakon što se punio preko 8 sati. Pupma je radila na hladnu vodu neprekidno 36 min tako što je zadnjih 5 min UPS puštao zvukove kao znak upozorenja da je na kraju sa baterijom. Svaka mu čast koliko je izdržao, tako mi je nešto trebalo. UPS nisam ništa prerađivao, onakav kakav je, uzet iz trgovine napunjen i spojen od stalnog napajanja strujom preko UPS na pumpu. To je to.
14 godina
moderator
offline
UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000

Imam C-Lion Blazer Vista 600 i zanima me gdje u ZG najjeftinije naći bateriju?

 

12V, 7.2AH

151x65x94mm

Fiat Klub Hrvatska -- fiatisti.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000
XXX-Man kaže...

Imam C-Lion Blazer Vista 600 i zanima me gdje u ZG najjeftinije naći bateriju?

 

12V, 7.2AH

151x65x94mm

+1

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
16 godina
offline
UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000

Hm, u novom takvom UPS-u...

 

Edit: Inače, ja sam na svom popravljao tipku za paljenje. XD

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2013 21:50 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000
191x7 kaže...

Hm, u novom takvom UPS-u...

{#}{#}

Naravno da neću kupovat novi UPS za 400kn kad baterija dođe manje od 200kn...

 

Našao sam najjeftinije ovo:

http://www.chipoteka.hr/artikl/26467/baterija-akumulatorska-12v-72-ah-151x65x94-mm-multipower

Originalna ima u MagazinRS-u za 200kn

Fiat Klub Hrvatska -- fiatisti.hr
16 godina
offline
UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000

A jača? Zar se kupnjom jače baterije ne dobije jednostavno jači UPS?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000
191x7 kaže...

A jača? Zar se kupnjom jače baterije ne dobije jednostavno jači UPS?

Pa trebalo bi...

Al jača je drugih dimenzija (veća) i ne stane unutra.

 

A ako hoću da baterija stoji uz UPS uzet ću akumulator iz auta 60Ah i briga me ako nema struje xD

Fiat Klub Hrvatska -- fiatisti.hr
12 godina
offline
UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000

... meni sinoć Blazer 800 je počeo dimiti sa svim potrošačima isključenim, probao sam ako radi sa kompjuterom, radi ali čim ga izvadim iz struje ogasi se. Moguće da baterija krepala ili neš drugo?

095/8033306
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000

Blazer vista 800 ti neće biti dobar za centralno,ja sam pravio sa tim modelom,lampice na pumpi se upale i pumpa jako zuji ali ju ne vrti,ako se ne varam da je zbog toga što on daje pravokutni napon a pumpi treba sinusni

10 godina
offline
UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000

pozz forumaši trenutno danas tj. jutros mi je riknuo ups.Blazer vista 800.Ima 3 ili 4 godine da mi je trajao.Garancija je istekla.Dopustio sam sebi pravo pa sa ga otvorio i izvadio bateriju.E sada me zanima gdje ima kupiti takvu bteriju.Možete mi navesti linkove stranica?I još nesto ustvari nestalo je struje tj. trepnula komp.se izgasio i ups stalno bez prestanka pišta i piše 0 i fault.Šta to znači daq je otišla elektronika ili akumulator ima li koristi kupovat novi akumulator ili skroz novi ups? HVALA NA ODGOVORIMA UNAPRIJED!{#}

There is one thing play hard.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
UPS C-Lion Blazer Vista 800, 1000

Ja kupio onaj od 1400 VA i zbog loše struje,priključio na njega tv(plazma 107 cm),liniju,modem,blue ray,telefon,subwoofer i sve radi bez greške,opterećenje do 25%,bar tako piše :-)

Inače,još imam u kući Eaton Powerware 5110 1500 VA koji je na čekanju,jer ne mogu naći baterije.Vjerno me služio 5 godina i žao mi ga bacati,ali moram naći baterije za njega.

Ako itko zna gdje mogu naći baterije za taj model,a da ne koštaju sa shippingom koliko i novi C-Lion,bio bih zahvalan.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2015 10:32 (weks111).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice