Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.415.374
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Iskreno, ne vjerujem da se na taj način može dobiti nešto zamjetno, pogotovo stoga što su sve novije kutije složene da više manje sebe anuliraju.

Moje mišljenje je da stalak treba biti čvrst i stabilan te odvojen od poda na odgovarajući način, guma ili šiljak.

Stalci kada su prazni zvone, što se više stavi pjeska manje zvone.

Pa ako stavljamo npr gume na dno stalka da ne slušam pod ili slično zašto bi slušao rezonanciju stalka koju gotovo svu ubiješ kada naspeš koliko ide pjeska?

Kuckao sam po stalcima dok sam nasipao pjesak i što je više pjeska manje rezonira stalak.

Šta, onda ipak želim slušati stalak?

Ili ne?

 

Bez ljutnje ali mislim da to nema smisla i siguran sam da neću čuti razliku:)

 

 

 

 

 
3 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
...

Kuckao sam po stalcima dok sam nasipao pjesak i što je više pjeska manje rezonira stalak.

..

 

 

 točno to, rezonantna frekv se smanjuje dok se na kraju ne umrtvi skroz šta i je poanta, a ne samo promjenit rezonantnu frekvenciju.

meni stalci za razglas užasno zvone, cjev ko cjev, sad me zanima dali je neko tu proba jeftine stalke ko ove napunit tim pjeskom, i dali mora bit baš kvarcni pijesak ili možda mogu napunit nule šta je starome ostalo od kad je radia zid .

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Jednostavno kupite zvucnike koji idu skroz do poda, vec su napunjeni cime trebaju bit napunjeni, samo se ustekaju i vozi misko xD
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Već me dugo muči na ebayu dok gledam zvučnike pa mi izbaci dosta toga u Italiji, povoljna cijena ali piše "Coppia diffusori". 

Mislim si jebote kaj prodaju kopije zvučnika, neke samogradnje ili kaj pa redovito preskačem. Ak su legalne kopije satova zakaj ne bi i zvučnici bili takvi, jel..

 

Danas se sjetio proguglat kaj znači Coppia Diffusori 

 

Coppia - Par

 

Diffusori - Zvučnik

 

Tak da to ne znači kopija zvučnika već par 

 

Tak da ipak su to sve originali kaj se prodaju na ebayu 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Već me dugo muči na ebayu dok gledam zvučnike pa mi izbaci dosta toga u Italiji, povoljna cijena ali piše "Coppia diffusori". 

Mislim si jebote kaj prodaju kopije zvučnika, neke samogradnje ili kaj pa redovito preskačem. Ak su legalne kopije satova zakaj ne bi i zvučnici bili takvi, jel..

 

Danas se sjetio proguglat kaj znači Coppia Diffusori 

 

Coppia - Par

 

Diffusori - Zvučnik

 

Tak da to ne znači kopija zvučnika već par 

 

Tak da ipak su to sve originali kaj se prodaju na ebayu 

 Toliko sam se smijao ovome da su me čudno gledali u uredu :D

 

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
Zoki B kaže...
...

Kuckao sam po stalcima dok sam nasipao pjesak i što je više pjeska manje rezonira stalak.

..

 

 

 točno to, rezonantna frekv se smanjuje dok se na kraju ne umrtvi skroz šta i je poanta, a ne samo promjenit rezonantnu frekvenciju.

meni stalci za razglas užasno zvone, cjev ko cjev, sad me zanima dali je neko tu proba jeftine stalke ko ove napunit tim pjeskom, i dali mora bit baš kvarcni pijesak ili možda mogu napunit nule šta je starome ostalo od kad je radia zid .

 Kaklva god bila cijev, čim je napuniš manje će zvoniti, ma stavi pjesak koji imaš, ja sam prve stalke prije više od 20godina punio pjeskom s rijeke kupe :)

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Funkcija stalaka osim sto stavljaju u ravninu zvucnike sa nasim slusnim aparatom je i da ne prenose dalje vibracije koje sam zvucnik radi,ubiti isto kao i sam kabinet zvucnika,so
bolje umrtvit samo podlogu jer kod bookshelf zvucnika i sam stakak "svira",punjenjem samim pjeskom se postize bolja apsorcija nepozeljnih vibracija.
Moram priznat da nikad nisam cuo nacin punjenja stalaka na naci koji je Tajo naveo a i ne vidim veliki razlog u svemu tome!
Osim sto ce cut nabolje promijene u sto stalak bude vise popunjen.
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
djigibao kaže...

Sta je po vama bolje za stavit pod zvucnik (floorstand) na laminat pod:

 

 

ISOACOUSTICS noge - izbor br. 1, ganantirano :-)))

Deflex Foculpods su za ispod komponenti (i to ne preko 20 kg mase 4 komada) i za eventualno za ispod standmount zvučnika, ali nisu za ispod podnih zvučnika. Pogotovo ne male noge, koje si ti kupio    

 

Kupio sam one vece koje si mi reko, svaki nosi 5kg...tannoy su 16kg.

https://www.analogueseduction.net/isolation/deflexmilty-foculpods-vibration-absorbers.html

 

Znaci bolje ih stavit na siljke?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2019 15:39 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
20 godina bavljenja hifi sam zakljucuo da nitko vise ne pretjeruje nego audiofili sa svojim fix idejama i sluhom poput šišmiša.Tolike sam apsurde vidio na svoje oci a jos toliko procitao po raznim casopisima i internet portalima da to nije normalno.Treba imat granicu u svemu pa tako i u ovom divnom hobiju.
Ali eto svako nek radi sto misli da je najbolje,osobno se ne bih previse zamarao s tim jel popunjeno do vrha ili fali dva prsta,ali to sam samo ja.
AUDIOFIL
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Ja sam samo doživio to da se puno ljudi osramotilo kad bi radili test nekih promjena, ali da ne znaš koja je koja, tipa pozicija zvučnika, dac ovaj, dac onaj. Najveća razlika se osjeti kad promjeniš zvučnike, pa onda pojačalo, pa dac.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Zoki B kaže...

Složio stalke, odlično su sjeli :)

Moji su isto made in  Denmark.

8kg sami svaki stalak i u svaki stalo 7kg kvarcnog pjeska ukupno 15kg po stalku.

Kolega Zoki B... hajde, malo edukacije, vidim da nije na odmet, jer, grešku si početničku načinio, u početnim koracima i ovako nema šanse da ju ispraviš... Dakle:

 

Kako kaže iskustvo ljudi koji koriste standmount zvučnike + stakle od šupljih materijala (čitaj: željeznih cijevi bilo kojeg profila i promjera) - NIJE dobro u startu napuniti sav prostor stalka pijeskom i zaboraviti na njega. NE!!!

 

Postoji šablona kako i koliko se puni stalak pijeskom, a sve prema slušnom iskustvu slušatelja (najbolje je čak i nekoliko njih), ali... ali, sa USVIRANIM zvučnicima, a ne kao ti s tvojima koji su još ispod čekića i koji zvuče kreštavo, tvrdo i ne zanm kako još sve nestabilno. Radiš početničku grešu, ljutio se sada ili ne, ali radiš!

 

Na usvirane, stabilne zvučnike se primjenjuje pravilo punjenja stalaka - PRVO se puni 1/4 volumena, pa se ostavi i sluša par dana, jer - svaki, ama baš svaki šuplji stalak ima neku rezonanciju i "eho" efekt (jer je šupalj) u prostoru, pa se zato postupa postepeno.

 

Dakle, prvo se puni do 1/4 prostora, pa sluša, kasnije do 1/2 volumena, pa opet sluša par dana (rezonancija i eho efekrt se postepeno smanjuje), pa do 3/4 volumena, pa sluša, pa opet dopuni do sada punog volumena i sluša... ali se bilježe rezultati koje čuješ (eho efekt se na jednoj punoći izgubi, a kasnije pun stalak može čak donijeti taman i zagasit zvuk, jer može negativno djelovati na njega).

 

Tada se stalak opet prazni... dakle, istoči se od punog do 3/4 volumena, pa da ne pišem sve - opet do praznog stanja (i pri tom sluša i bilježi rezultat i uspoređuje s ranijim iskustvom)... tek tada se (pod uslovom da su zvučnici kompletno razrađeni i USVIRANI) pristupa punjenju volumena stalaka pijeskom do mjere koja se pokazala na SLUŠNIM testovima kao najbolje zvučeča u sinergiji sa kutijama. Zato se radi pokusno punjenje, a NE odmah nafilati 7 kg pijeska i gotovo. Ti si postupak "obavio", pijesak ulio i gotovo... e, mislim da se varaš :-)))  ako ćemo iskreno i pošteno!

 

Svrha punjenja pijeskom nije samo "napunio sam i gotovo", nego na pravi i točan način umrtviti negativne efekte rezonancije i eha koju svaki, ali baš svaki šuplji stalak ima u određenom prostoru kad na njemu svira zvučnik. To je svrha punjenja kvarcnim pijeskom.

 

Da je svrha samo "napuniti i gotovo" - onda možeš zamiješati i beton u kanti, uliti u cijevi i "riješio si problem šupljine"... ali ne, nije to svrha. Svrha, smisao je ovo što sam napisao. I, to nije moja umotvorina, da bude jasno... samo prenosim davno stečena iskustva drugih, puno pametnijih i iskusnijih ljudi.

 

To ti je kao kad stežeš vijke na glavi motora/bloku iza generalke... postoji TOČAN raspred stezanja vijaka moment ključem, a ne kako koji i otprilike... to možda i znaš. Ako ne znaš - sada znaš :-)))

 

Eto, ako želiš malo naprednijeg znanja i iskustva koje ćeš sam sebi napraviti - primijeni ovo napisano. I to jest postupak koji traje, NE može se napraviti u 5 dana... potrebno je i do mjesec dana i puno strpljenja, ali, rezultat je uvijek dobar. Ja nemam ni plus ni minus od tvog zvuka, ali ti ćeš imati. Vjerju, isplatit će ti se, točnost i strpljivost je uvijek dobrodošla u svim opitima i pokusima, pogotovo što muku mučite s "lošim" prostorima, pa kad dovedete još 2 pasivno rezonirajuća šuplja tijela (čitaj: stalka) u prostor gdje vam je aparatura ... mislim da je sve jasno! Lp :-)))

 znači ti želiš reči da osjetiš na svom sistemu koliko posto ima pijeska u stalcima za zvučnike

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...

 znači ti želiš reči da osjetiš na svom sistemu koliko posto ima pijeska u stalcima za zvučnike

Kakav je to hifist koji to ne osjeti? Ja osjetim po zvuku kad trebam usisati pod.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
10 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

.... vidim, ide sve u k.... na uho, ajmo.... "Standarni ugođaj gitare idući od prve (najtanje) žice glasi: e, h, g, d, a, e. To znaći da svaka žica mora zazvučati po točno određenom tonu i pravoj “oktavi”..... kojem tonu, kojoj oktavi..... saugeri?....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Da dodam još malo komparacije Dynaudio emit m20 vs Focal aria 906 u mom sustavu.

 

Iako su Dynaudio radili sve skupa možda 70tak sati, ali ne na velikoj glasnoći nego relativno lagano, susjedi itd da se ne uplićemo opet u usviravanje zvučnika.

Znam da će na ovaj način proći puno više vremena dok skroz sjednu al fak it.

 

Ukratko, slušao sam SHADE juče, greatest hits, flac.

 

Slušao sam SHADE, kad sam pustio da svira stisno sam se jer sam znao kako je to zvučalo s Focalima, stisno sam se i čekao da me pogodi njen vokal i da se stresem jer sam u nekoliko navrata u 3 mjeseca pokušavao slušati na Focalima a nije išlo.

Šta se dogodilo?

Ništa, SHADE pjeva, ne dreči, ne ječi, žena pjeva.

 

Onda sam se ugodno smjestio, i SLUŠAO SHADE, bez drečanja na high mid tonovima, bez napinjanja i stezanja uha od straha da će me nešto napasti, sviralo je onako kako bi i trebalo.

S tim da sam znatno glasnije slušao nego s Focalima.

Također ima basa u njenim pjesmama što sam bio gotovo i zaboravio.

 

Kad sam kupio Focale, imao sam Marantz PM6005 amp, star cca 2 godine.

Nije radilo kako spada, nisam bio zadovoljan.

Prodao Marantza i uzeo rabljeni Onkyo A9070.

Nije radilo kako spada nisam bio zadovoljan.

Prodao Onkyo uzeo Roksan K3 integrated.

Nije radilo kako spada nisam bio zadovoljan.

 

Zamjenio zvučničke kablove.

Nije radilo kako spada nisam bio zadovoljan.

 

Zamjenio interconnect.

Nije radilo kako spada nisam bio zadovoljan.

 

Zamjenio Marantz CD player CD6006 za Pioneer network player N50a.

Nije radilo kako spada nisam bio zadovoljan.

 

Da se razumijemo, od kada sam stavio Arie, svaka zamjena je donesla poboljšanje, pojačalo Marantz > Onkyo poboljšanje Onkyo > Roksan poboljšanje, itd sve je donosilo poboljšanje.

No nisam bio zadovoljan, drečalo je na high mid tonovima, te je bas bio kao da netko nogom udara po kartonskoj kutiji.

Drečanje je bilo baš negdje u djelu gdje je skretnica odrađivala svoje, 2800Hz.

 

Iako sam pročitao milion reviewa da su Arie 906 fantastičan zvučnik, našao sam na par foruma, poljskih itd da se ljudi žale upravo na bas i upravo na high mid tonove i to točno u području skretnice.

Iako iz ovog posta možete vidjeti da sam ih zaista probao zadržati uvjeravajući sam sebe da nije do zvučnika i nadograđivajući sustav s drugim komponentama, ipak se na kraju ispostavilo da je.

Ne treba se zavaravati, kad se shebeš treba sam sebi priznati i rješiti kako možeš situaciju.

 

Čak i kada sam kontaktirao par trgovina za zvučnike pitali su me šta imate sada, rekoh Aria 906, pa kao to je jako dobar zvučnik, ovo ono, neki su čak i htjeli ako uzmem kod njih druge zvučnike uzeti Arie za neke pare.

 

Iz sveg navedenog mogu reći da nisam baš uvjeren koliko je to  dobar zvučnik, meni definitivno nikako nije odgovarao.

Možda je od svega ovoga kriv odabir ostalih komponenti, na kablove se neću referirati jer to nosi max5% dobitka/gubitka (mislim isključivo na analogne), možda nisam imao sreće sa uparivanjem opreme, možda, nije isključeno, ali mogu reći i čitajući na raznim forumima da su ljudi naletili na slične probleme kao i ja, mjenjajući sve komponente u pokušajima da zadrže Arie ali su na kraju završili sa zamjenom zvučnika i tek tada su bili zadovoljni.

Također bi napomenuo da sam ta iskustva našao samo za model Aria 906, za ostale jače (samostojeće) nisam ništa slično našao, osnosno bilo je nešto za youtube za 926 ali to je samo jedan na koji sam naletio.

 

Ovo je moje iskustvo, onako kako sam ja to doživio, svatko od nas i drugačije percipira ono što čuje stoga napominjem da je ovo moje iskustvo.

Dodao bi i da je soba poprilično tretirana te da nema jeke u njoj, i to sam radio, da.

 

Dynaudio mi toliko dobro rade da su dobili nove stalke, sad slušam muziku, ne slušam zvučnike i ne strepim kada će nešto zaječati da se stresem i dobijem želju da bacim sve kroz prozor.

I po stoti put, bas, lijepo je čuti finog i punog basa kada slušaš muziku i kada je to potrebno:)

 

 

 

 

 

 

 
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki sorry al vecu glupost nisam cuo. Zamjenio si tolko komponenti na zvucnicima koji nisu usvirani i to u tri mjeseca? Sta si ocekivao, da ce ih drugi amp ili kablovi nekim magicnim cudom usvirat instant? Ja imam focale nize klase od aria i trebalo im je oko godinu dana da se usviraju do kraja. I ti sad na temelju svog iskustva, ako se to moze nazvat iskustvom zakljucujes da arie nisu dobre. I ne, nisam defenzivan ni bias zato kaj imam focale nego zato kaj sad smatram da to nema smisla radit za nikakve zvucnike (prije godinu i pol sam i ja skoro napravio isto). A konkretno sta se tice sade, da, i kod mene je bilo u kurcu jako dugo, mid je kresto i bio posvuda ali sada je to potpuno druga prica. Sada kada su se niski usvirali do kraja i popunili tu "rupu" izmedu niskih i mida sve poravnalo i sade zvuci unreal. Mene je isto dosta mucilo i sustanje slova s kod pjevanja i visokima (bas je rezalo jako), a i to je u potpunosti nestalo s vremenom.

Koja je poanta jednim zvucnicima dati vremena kolko im treba, a druge otpisati prerano?
Zelim samo reci da si im trebao dati vise vremena i da dajem ruku u vatru da bi ostao sokiran kakva je zapravo razlika izmedu ne usviranih i usviranih. Posebice kod niskih na focalima, znaci cudo. Sest mjeseci sam imao jedne zvucnike, nakon sest mjeseci sam imao osjecaj kao da imam zvucnike klasu iznad, nakon jos sest mjeseci sam sjedio u cudu doma slusajuci opet zvucnike za klasu iznad. I to na entry lvl recieveru i kablovima od 10kn metar i to sve spojeno na komp hdmi kablom..

I to ti govori osoba koja je mislila da je usviravanje mit dok nisam kupio ove zvucnike i uvjerio se sam kolko zapravo dugo treba i koliki je zapravo to pomak u kvaliteti zvuka.. Mozda se ovi novi koje imas krace usviravaju, mozda upravo zbog toga nece bit velikih pomaka kao npr kod mene s focalima. Ali moje iskustvo s focalima je i vise nego pozitivno. Cak i u vidu elektronike koja je zvucala suplje i nikako, sada je to druga prica.

U prijevodu.. Ljudi, dajte zvucnicima dovoljno vremena..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 10:05 (Sale_ds).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sale_ds kaže...
Zoki sorry al vecu glupost nisam cuo. Zamjenio si tolko komponenti na zvucnicima koji nisu usvirani i to u tri mjeseca? Sta si ocekivao, da ce ih drugi amp ili kablovi nekim magicnim cudom usvirat instant? Ja imam focale nize klase od aria i trebalo im je oko godinu dana da se usviraju do kraja. I ti sad na temelju svog iskustva, ako se to moze nazvat iskustvom zakljucujes da arie nisu dobre. I ne, nisam defenzivan ni bias zato kaj imam focale nego zato kaj sad smatram da to nema smisla radit za nikakve zvucnike (prije godinu i pol sam i ja skoro napravio isto). A konkretno sta se tice sade, da, i kod mene je bilo u kurcu jako dugo, mid je kresto i bio posvuda ali sada je to potpuno druga prica. Sada kada su se niski usvirali do kraja i popunili tu "rupu" izmedu niskih i mida sve poravnalo i sade zvuci unreal. Mene je isto dosta mucilo i sustanje slova s kod pjevanja i visokima (bas je rezalo jako), a i to je u potpunosti nestalo s vremenom.

Koja je poanta jednim zvucnicima dati vremena kolko im treba, a druge otpisati prerano?
Zelim samo reci da si im trebao dati vise vremena i da dajem ruku u vatru da bi ostao sokiran kakva je zapravo razlika izmedu ne usviranih i usviranih. Posebice kod niskih na focalima, znaci cudo. Sest mjeseci sam imao jedne zvucnike, nakon sest mjeseci sam imao osjecaj kao da imam zvucnike klasu iznad, nakon jos sest mjeseci sam sjedio u cudu doma slusajuci opet zvucnike za klasu iznad. I to na entry lvl recieveru i kablovima od 10kn metar i to sve spojeno na komp hdmi kablom..

I to ti govori osoba koja je mislila da je usviravanje mit dok nisam kupio ove zvucnike i uvjerio se sam kolko zapravo dugo treba i koliki je zapravo to pomak u kvaliteti zvuka.. Mozda se ovi novi koje imas krace usviravaju, mozda upravo zbog toga nece bit velikih pomaka kao npr kod mene s focalima. Ali moje iskustvo s focalima je i vise nego pozitivno. Cak i u vidu elektronike koja je zvucala suplje i nikako, sada je to druga prica.

U prijevodu.. Ljudi, dajte zvucnicima dovoljno vremena..

Ne slažem se s tobom, 3 i pol mjeseca točno sam ih imao,i to bi trebalo biti sasvim dovoljno da propjevaju, cca 5 sati dnevno u prosjeku.

Da do kraja legnu može trajati i duže, ali da prorade poprilično bi 3 i pol mjeseca trebalo biti sasvim dosta.

 

Kako to da ovi Dynaudio iz kutije izvađeni prije točno 9 dana (zvučali su katastrofa)koji imaju puno, puno manje sviranja od tih Aria nakon tih 9 dana zvuče puno bolje nego te Arie?

Da da bi zvučnik sjeo kako spada treba proći određeno i to duže vrijeme.

Da se čuje karakteristika zvučnika dovoljno je da rade 10tak dana te da skupe cca 100njak sati rada, u nekim rijetkim slučajevima i do 500 sati što su Arije koje sam imao prošle?

Zašto se uvjek spominje 50 - 100 sati rada i od samih proizvođaća, u rijetkim slučajevima više, ali jako rijetkim?

Zašto se može naći na raznim forumima USER iskustva sa ovim što navodim?

Zašto ih svugdje hvale da su jebeni, misliš da recezenti imaju godinu dana kod sebe zvučnike pa onda daju review?

Mislim da je tu nešto drugo u pitanju.

Isto tako ,bez ljutnje, ali nisi imao te zvučnike doma na neko vrijeme pa neznaš.

 

Neka se Tajo slobodno uključi i kaže iskustva kod njegovog frenda koji ima Arie 906, ako želi naravno, pa ćeš čuti zanimljive stvari.

 

I dalje stojim iza svog mišljenja :)

 

 

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Mislis da recenzenti dobiju neusvirane zvucnike?
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 13:06 (Sale_ds).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Mislim da ne.

 

Evo ti za Aria:

 

https://www.manualslib.com/manual/842423/Focal-Aria-900-Serie.html?page=5

 

"
Breaking your speakers in
The Aria 900 range loudspeakers are complex mechanical assemblies which need a period of adaptation ("break-in")
to operate at their best and to become acclimatised to the temperature and humidity conditions of your environment.
This break-in period varies depending on the conditions in question and may last for some weeks. To facilitate break-
in, we recommend operating the speakers for approximately twenty hours consecutivelly. Once the loudspeakers'
characteristics have totally stabilised you will be able to enjoy your Aria 900's performance to the full"


O čemu mi onda ovdje pričamo?

 


Evo i jedan od kometara, odnosno usporedba Aria sa Excite X14:



    "Members
     111
    Exp.: 4 years and 4 months
    459 posts

 

    

Adam, I would give up Arie 906. Once before I bought x14 I also considered Arie 905/906. This is a fairly shallow sound with a strange bass, which reminds me a bit of pounding in a cardboard box :) The loudspeakers sound strongly in these speakers, the treble can tire after a while. In my opinion, they lack mass. "

 

Na žalost ovdje sam se prepoznao....

 

 

Kada gledaš testove sve super, no kada kopaš po svakavim forumima user iskustva malo je drugačije.

 

Opet ponavljam, ovo je moje mišljenje kojeg se držim, nakon više od 3 mjeseca su trebale već dobro raditi, no nisu.

Svatko ima pravo na svoje mišljenje, ovo što sam naveo je moje mišljenje bazirano na iskustvu od već nekoliko puta navedenog vremena sa navedenim zvučnicima.

 

Isto tako ja ne favoriziram niti jednu firmu, ja želim da mi oprema radi kako spada, nebitno focal, B6W i da dalje ne nabrajam, želim da mi to svira kako spada jer sam to platio.

I nisam osoba koja laže sama sebe i uvjerava, da sve je dobro, sve je sada ok.

Ne, nije valjalo i priznao sam sam sebi da nije valjalo.

Koliko je to ovdje ljudi napisalo i reklo da mu nešto ne paše?

Koliko sam pohvatao samo Goc je pisao da mu ne odgovara zvuk i to je priznao sam sebi tako i nama, isto kao što sam i ja ovdje napisao.

Teško je sam sebi a i drugima priznati da si se sjebo, ja evo jesam i apsolutno čvrsto stojim iza toga.

 

Mislim da sam s drugim zvučnicima to rješio, za sada je sve ok, još će sjesti ali ne očekujem da ću čuti da sjedne nakon godinu dana, treba sjesti puno prije, hebote već je za manje od 10 dana poprilično sjelo....

 

Bez ljutnje ali šta bi kupac trebao uzeti zvučnike, slušati kako krešte godinu dana i ako niti onda nije zadovoljan, uzeti druge pa slušati da krešte godinu dana i tako godinama slušati kreštanje dok ne nađe šta mu paše?

 

Mislim da nije baš tako zamišljeno....

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 11:21 (Zoki B).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Da dodam još malo komparacije Dynaudio emit m20 vs Focal aria 906 u mom sustavu.

 

Iako su Dynaudio radili sve skupa možda 70tak sati, ali ne na velikoj glasnoći nego relativno lagano, susjedi itd da se ne uplićemo opet u usviravanje zvučnika.

Znam da će na ovaj način proći puno više vremena dok skroz sjednu al fak it.

 

Ukratko, slušao sam SHADE juče, greatest hits, flac.

 

Slušao sam SHADE, kad sam pustio da svira stisno sam se jer sam znao kako je to zvučalo s Focalima, stisno sam se i čekao da me pogodi njen vokal i da se stresem jer sam u nekoliko navrata u 3 mjeseca pokušavao slušati na Focalima a nije išlo.

Šta se dogodilo?

Ništa, SHADE pjeva, ne dreči, ne ječi, žena pjeva.

 

Onda sam se ugodno smjestio, i SLUŠAO SHADE, bez drečanja na high mid tonovima, bez napinjanja i stezanja uha od straha da će me nešto napasti, sviralo je onako kako bi i trebalo.

S tim da sam znatno glasnije slušao nego s Focalima.

Također ima basa u njenim pjesmama što sam bio gotovo i zaboravio.

 

Kad sam kupio Focale, imao sam Marantz PM6005 amp, star cca 2 godine.

Nije radilo kako spada, nisam bio zadovoljan.

Prodao Marantza i uzeo rabljeni Onkyo A9070.

Nije radilo kako spada nisam bio zadovoljan.

Prodao Onkyo uzeo Roksan K3 integrated.

Nije radilo kako spada nisam bio zadovoljan.

 

Zamjenio zvučničke kablove.

Nije radilo kako spada nisam bio zadovoljan.

 

Zamjenio interconnect.

Nije radilo kako spada nisam bio zadovoljan.

 

Zamjenio Marantz CD player CD6006 za Pioneer network player N50a.

Nije radilo kako spada nisam bio zadovoljan.

 

Da se razumijemo, od kada sam stavio Arie, svaka zamjena je donesla poboljšanje, pojačalo Marantz > Onkyo poboljšanje Onkyo > Roksan poboljšanje, itd sve je donosilo poboljšanje.

No nisam bio zadovoljan, drečalo je na high mid tonovima, te je bas bio kao da netko nogom udara po kartonskoj kutiji.

Drečanje je bilo baš negdje u djelu gdje je skretnica odrađivala svoje, 2800Hz.

 

Iako sam pročitao milion reviewa da su Arie 906 fantastičan zvučnik, našao sam na par foruma, poljskih itd da se ljudi žale upravo na bas i upravo na high mid tonove i to točno u području skretnice.

Iako iz ovog posta možete vidjeti da sam ih zaista probao zadržati uvjeravajući sam sebe da nije do zvučnika i nadograđivajući sustav s drugim komponentama, ipak se na kraju ispostavilo da je.

Ne treba se zavaravati, kad se shebeš treba sam sebi priznati i rješiti kako možeš situaciju.

 

Čak i kada sam kontaktirao par trgovina za zvučnike pitali su me šta imate sada, rekoh Aria 906, pa kao to je jako dobar zvučnik, ovo ono, neki su čak i htjeli ako uzmem kod njih druge zvučnike uzeti Arie za neke pare.

 

Iz sveg navedenog mogu reći da nisam baš uvjeren koliko je to  dobar zvučnik, meni definitivno nikako nije odgovarao.

Možda je od svega ovoga kriv odabir ostalih komponenti, na kablove se neću referirati jer to nosi max5% dobitka/gubitka (mislim isključivo na analogne), možda nisam imao sreće sa uparivanjem opreme, možda, nije isključeno, ali mogu reći i čitajući na raznim forumima da su ljudi naletili na slične probleme kao i ja, mjenjajući sve komponente u pokušajima da zadrže Arie ali su na kraju završili sa zamjenom zvučnika i tek tada su bili zadovoljni.

Također bi napomenuo da sam ta iskustva našao samo za model Aria 906, za ostale jače (samostojeće) nisam ništa slično našao, osnosno bilo je nešto za youtube za 926 ali to je samo jedan na koji sam naletio.

 

Ovo je moje iskustvo, onako kako sam ja to doživio, svatko od nas i drugačije percipira ono što čuje stoga napominjem da je ovo moje iskustvo.

Dodao bi i da je soba poprilično tretirana te da nema jeke u njoj, i to sam radio, da.

 

Dynaudio mi toliko dobro rade da su dobili nove stalke, sad slušam muziku, ne slušam zvučnike i ne strepim kada će nešto zaječati da se stresem i dobijem želju da bacim sve kroz prozor.

I po stoti put, bas, lijepo je čuti finog i punog basa kada slušaš muziku i kada je to potrebno:)

 

 

 

 

 

 

 koliko sam ja shvatio ti mjenjaš komponente kao da kupuješ mobitele,koji  ima najbolje test rezultate taj kupiš,sa svojim iskusvom znam da zvučniku ili nekoj drugoj komponenti treba barem 500 600 sati da pokaže svoj pravi potencijal ,tek onda možeš razmišljati dali ćeš zadržati tu komponentu ili ćeš kupiti drugu,

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Vidim nisi sve pročitao....

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Pa nije tako zamisljeno. Ali neke firme usviravaju i prije pakiranja. A s druge strane tko bi uopce kupio zvucnike da pise da ima treba za usviravanje tipa 500h. Ljudi kupuju i zele uzivati u tome odmah, a ne za 500h, to je cinjenica. Slazem se da za neki osnovni break in treba krace ali isto tako smatram da se tek na duze staze pokaze ono pravo lice. Po mojoj racunici ovi moji su svirali cca 550h u 6mj dok se nije desila drasticna promjena. Meni je tip u ronisu rekao da im dam jako puno vremena i da cu se ugodno iznenadit i bome me nije lagao. Ali da kazem da na pocetku nisam bio skeptik lagao bih sebe, cak sam i razmisljao o zamjeni al sam svaki put rekao, ajde nek sviraju pa cemo vidjet. Ispalo je da stpljen spasen vrijedi u ovom slucaju. Isto tako mislim da ovisi i o tome sta slusas i koliko glasno i kolike su dionice slusanja. I naravno, vjerojatno je od proizvodaca do proizvodaca druga prica.

A kaj se tice recenzenata 100% sam uvjeren da ne dobiju neusvirane zvucnike, isto kako recenzenti procesora dobiju uvijek bolje primjerke, npr.

Sve u svemu meni je drago da si ti sad zadovoljan al isto tako miskim da ti je jako malo falilo da te arie prodisu kak spada.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 13:07 (Sale_ds).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Sale_ds kaže...

A kaj se tice recenzenata 100% sam uvjeren da ne dobiju neusvirane zvucnike


 .... vec sam nekoliko puta u recenzijama procitao, da su recenzenti sami usviravali zvucnike.... i naravno, dojmove prije i nakon toga....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Tallahassee kaže...
Sale_ds kaže...

A kaj se tice recenzenata 100% sam uvjeren da ne dobiju neusvirane zvucnike


 .... vec sam nekoliko puta u recenzijama procitao, da su recenzenti sami usviravali zvucnike.... i naravno, dojmove prije i nakon toga....

 Da, i ja. I na nekoliko plotova da pize pizda :D

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

U američkom Stereophileu često napišu kakve su kutije dobili, bude dosta precizno (Kutije su bile nove, kutije su bile usvirane)... ljudi / testeri napišu. U engl. časopisima nisam zapazio da vode računa o tome, ali američki stručnjaci napišu prilično detaljno. 

 E tajo tajo, razocarao si me malo kroz privatnu poruku, znas 

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sale_ds kaže...
Ali neke firme usviravaju i prije pakiranja. 

PR je snažno djelovao na tebe :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Jedino što sam ja ikada vidio i čuo da se usvirava na želju kupca je usviravanje kablova, to trgovina pruža kao uglavnom besplatnu uslugu.

Neki posebni uređaji koji usviravaju kablove.

Naravno kod nas nema toga, vani ima.

 

Ali provjereno znam da ljudi kupuju demo zvučnike da izbjegnu proces usvirvanja, mojih par frednova je tako uzimalo.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ja sam uzeo Opere stare pola godine,nakon prve note sam znao da je to to,ipak je velik korak bio sa bookshelf Infinity Kappa 200 na 2.5 stazni floorstander !Imao sam ih na probi jer sam htio vidjet kako ce reagirat sa prostorijom,istog dana sam zvao trgovca i rekao da su moji!Tako je bilo i sa NAD M3 i Pathos Logos ampom!

Jednom sam imao na probi doma zvucnicke kabele MIT Shoutgun i kad je dosao do mene lik koji ih prodavao nakon sto ih je skusao u sistemu kod mene nije mi ih htio ptodat :D
To mi je najjac iskustvo jer lik mi ih je doslovno ugurao u kesu da ih probam i rekao da mu doma prasinu skupljaju i da mu mogu platit kad god zelim i u koliko puta zelim,naravno ako mi sjednu u sistem!Sreli se slucajno u trgovini Dobar Zvuk po prvi put u zivotu!
Uglavnom nakon slusanca lik se ustao spakirao i nikad se javio vise nije,a ja cili tjedan mozgao kako da skupim 4500 kn i kako da se rijesim postojecih!😁
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Ja sam uzeo Opere stare pola godine,nakon prve note sam znao da je to to,ipak je velik korak bio sa bookshelf Infinity Kappa 200 na 2.5 stazni floorstander !Imao sam ih na probi jer sam htio vidjet kako ce reagirat sa prostorijom,istog dana sam zvao trgovca i rekao da su moji!Tako je bilo i sa NAD M3 i Pathos Logos ampom!

Jednom sam imao na probi doma zvucnicke kabele MIT Shoutgun i kad je dosao do mene lik koji ih prodavao nakon sto ih je skusao u sistemu kod mene nije mi ih htio ptodat :D
To mi je najjac iskustvo jer lik mi ih je doslovno ugurao u kesu da ih probam i rekao da mu doma prasinu skupljaju i da mu mogu platit kad god zelim i u koliko puta zelim,naravno ako mi sjednu u sistem!Sreli se slucajno u trgovini Dobar Zvuk po prvi put u zivotu!
Uglavnom nakon slusanca lik se ustao spakirao i nikad se javio vise nije,a ja cili tjedan mozgao kako da skupim 4500 kn i kako da se rijesim postojecih!😁

 

U ovom "hobiju" sam do sada upoznao toliko ajmoreć zanimljivih ljudi da me ovo tvoje uopće ne čudi. :D

10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Sale_ds kaže...

 Da, i ja. I na nekoliko plotova da pize pizda :D

 .... onako iz googla na prvu, ko za k... Dynaudio.... "These speakers DO change over the 1st few weeks as they loosen up and break in"...... https://www.stevehuffphoto.com/dynaudio-special-40-speaker-review-are-they-really-that-special/...... calm down, little girl.... malo vise citanja ne bi ti skodilo.... "Cijela se stvar otegnula iz činjenice da se zvučnici dugo usviravaju" https://tooloud.co/na-testu-kef-ls50-zvucnici/.....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 1:11 (Tallahassee).
10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

 ...f double post....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 1:13 (Tallahassee).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice