Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.395.143
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
minarelli kaže...
..

 kvazibalansirane kojima su xlr konektori stavljeni ko modni dodatak

edit: father, cemu dodatni pre na balansiranom sistemu?
CMRR modni dodatak? a  sjecam se da je bilo tu ekipe šta su otpajali hifi s uzemljenja radi common mode noisa.  balasnirani ustroj zapravo miče napajanje iz kruga u kojem je signal, zar to nije sveti gral audiofilima?

naravno može i balansirano bit loše ako je neko nešto krivo napravi, ima svega na tržištu, možda su koristili duplo jeftinije opampe jer im ih je trebalo više pa su na kraju dobili višu distorziju i šum u samom preampu pa je cmrr nebitan kad je ovaj šum prevlada, ali to i nije baš čest slućaj npr i behringer kojem u pro svjetu se često rugaju stavlja high end opampove u svoju low end opremu s kineskim elektrolitima u signalu. prioriteti su zajebana stvar.

možda misliš na simetrično vs kvazisimetrično, evo na linku objašnjeno ali nažalost treba pročitat sve.
http://www.douglas-self.com/ampins/balanced/balanced.htmŽ

 Čitaj pažljivije i smiri se, ne brzat.

 

Nigdi ne piše CMRR, nego XLR konektor. Ako nije balansirani ustroj, nego nakalamljeni konektori, a unutra tko zna šta i kako izvedeno...

 

Hvala na linku, sad imam šta radit na poslu.

Live long and prosper.
11 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Dabar mislim na ovo kaj Filox veli, znači kad na uređaj nebalansiranog ustroja proizvođač stavi xlr konektore "za nek se nađe", i koji u tom slučaju ne služe skoro ničemu

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

U bibioteci posudio ovu knjigu. Puno zanimljivog štiva za one koji bi htjeli sagledati audio i s one tehničke strane.

 

Imam je doma, još od srednje od prije nekih 15+ godina 

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

To je ono o čemu govorim, nema tvoj Krell jedan balansirani input, nego taj kvazibalansirani, ako griješim nek me neko ko bolje zna ispravi

 

Ovak izgleda zadnja strana jednog ful balansiranog uređaja, malo extreman primjer al uglavnom da se shvati poanta

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 

Mogu li pitat za par primjera, šta koristiš ili si koristio?

 

Uh, da se sjetim modela, koristio sam TASCAM CD player i kazetar; TASCAM CD-401 MK2 i Tascam 122MkII. CD je bio direktno spojen u deck.
Nisu dugo bili kod mene, poslije sam kupio običan deck sa Dolby S, jer mi je to bilo važnije.
Trenutno imam Genelec monitore, no nisu spojeni kako bi trebalo - imam prijelaz sa nebalansiranog na balansirani, plus nije puni +4 izlaz, pa nemam optimum S/N :)

 

dabar_solta_V2 kaže...

edit: father, cemu dodatni pre na balansiranom sistemu?

Pa više kao selektor ulaza nego kao pojačanje. Mokri san mi je naći preamp koji ima HDMI ulaze sa audio DACom (i passthrough) i balansirani izlaz sa volume kontrolom, koji mogu poslati direktno u monitore. Za kućnu upotrebu... :)
Denon ima par modela, no nema puni +4 izlaz nego je -10, za kućne komponente, nije prava profi komponenta.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 16:00 (Father_Dougal).
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

Dabar mislim na ovo kaj Filox veli, znači kad na uređaj nebalansiranog ustroja proizvođač stavi xlr konektore "za nek se nađe", i koji u tom slučaju ne služe skoro ničemu

  ne shvačam šta misliš kad kažeš podebljano, ne shvačam zašto mora bit ultra high end uređaj s napajanjem u drugoj kutiji da bi signal bia "pravi balansirani" uostalom šta po tebi znači pravi balansirani nije mi i dalje jasno pa se izjasni, molim nacrtaj mi.

btw imaš na onom linku i kako iskoristit balansirani input na uređaju koji nema balansirani izlaz a opet dobit donekle smanjenje common mode šuma.

father, ako nema napravi, ili daj nekome da ti napravi :D uostalom zašto ne uzmeš digitalni izlaz iz televizije u normalni dac s optickim/coax ulazom?

ih evo malo gledam okolo, u hdmi je izgleda zvuk ubačen ko dodatni feature, navodno jitter ogroman, za high end dac bi trebalo radit reclocking, plus izgleda da se radi forsirani resample na 48kHz, moglo bi se napravit ali definitivno bolje preskočit hdmi i uzet zvuk na izvoru. puno puno jeftinije a bolje češ proč.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 16:17 (dabar_solta_V2).
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
minarelli kaže...

Dabar mislim na ovo kaj Filox veli, znači kad na uređaj nebalansiranog ustroja proizvođač stavi xlr konektore "za nek se nađe", i koji u tom slučaju ne služe skoro ničemu

  ne shvačam šta misliš kad kažeš podebljano, ne shvačam zašto mora bit ultra high end uređaj s napajanjem u drugoj kutiji da bi signal bia "pravi balansirani" uostalom šta po tebi znači pravi balansirani nije mi i dalje jasno pa se izjasni, molim nacrtaj mi.

 

Pa "pravi" balansirani ustroj je taj sa slike, ne kužim kaj te sad muči da je to ultra HE uređaj, rekao sam da sam to stavio samo primjera radi, jer mi je eto baš taj prvi pao na pamet...

 

A kvazibalansirani uređaj bi bio, pa da sad npr. na svoje pojačalo nakalemim xlr input, a upravo to radi masa proizvođača

 

Nisam tip koji će pisat biblije objašnjenja, ko kuži kuži, ko ne nek se educira ako ga zanima

11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
minarelli kaže...

To je ono o čemu govorim, nema tvoj Krell jedan balansirani input, nego taj kvazibalansirani, ako griješim nek me neko ko bolje zna ispravi

 

Ovak izgleda zadnja strana jednog ful balansiranog uređaja, malo extreman primjer al uglavnom da se shvati poanta

 

 

 

 

 Hmmm po ovoj recenziji i manualu ne bih rekao.

 

https://www.stereophile.com/integratedamps/809/index.html

 

http://krellonline.com/assets/support/KAV300i_V000_MAN.pdf

 

Zato sam i rekao ...ako griješim...

 

Evo frend ima pojačalo od skoro 20kkn i isto nije balansiranog ustroja, a ima xlr konektore, jedan input, ne velim ja da se to ne smije spojit i tak slušat, al se ne iskorištavaju do kraja prednosti takve konekcije, odnosno kak je to zamišljeno

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Da, glasnije svira jer je balansiranom vezom duplo veći napon, 7.2 vs. 3.6v

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
ahaaa možda misliš da nije izlazna jedinica pojačala balansiranog ustroja, ni nemora bit da bi se iskoristile prednosti balansiranog interkonekta.

npr u jednom mojem pojačalu je na ulazu konverter u single ended i onda je cjeli preamp i vol kontrola single ended onda je na kraju preampa konverter u dvije "faze" s 180 stupnjeva razlike od kojih svaka feeda svoj kanal od kojih su dva onda briđ. nadam se da je pojašnjenje razumljivo.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

U bibioteci posudio ovu knjigu. Puno zanimljivog štiva za one koji bi htjeli sagledati audio i s one tehničke strane.

 ... Ima nešto i na netu od toga gosp. - KLIK

 

Btw:

Da li netko može reći ili zna ako je ovaj DAC ima ful balansiran XLR - SMSL SU-8?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 18:26 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...


father, ako nema napravi, ili daj nekome da ti napravi :D uostalom zašto ne uzmeš digitalni izlaz iz televizije u normalni dac s optickim/coax ulazom?

ih evo malo gledam okolo, u hdmi je izgleda zvuk ubačen ko dodatni feature, navodno jitter ogroman, za high end dac bi trebalo radit reclocking, plus izgleda da se radi forsirani resample na 48kHz, moglo bi se napravit ali definitivno bolje preskočit hdmi i uzet zvuk na izvoru. puno puno jeftinije a bolje češ proč.

Pa imam digitalni out iz telke kroz DAC na preamp, no kad ugasim telku i ostavim da samo glazba svira, nema glazbe :)
Kod mene je ovako, KODI media centar & NAS - analog out u preamp - out u monitore. Video ide direktno u telkač kroz HDMI. Imam još i TV Box, koji je isto tako spojen u telkač.

Kao što pretpostavjaš, šuma kablova. Ja bih ovako, KODI - HDMI u preamp - zvuk u monitore, video u TV. Realno, mogao bih kupiti neki receiver koji ima HDMI in (ionako samo stereo filam) ali nemaju svi pre out. A to mi treba. No opet, bezveze stoji cijelo pojačalo pod naponom.

Znam za probleme sa HDMIjem, no veći problem je WAF i količina žica. Jitter u HDMIju je ionako duboko ispod praga čujnosti.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
dabar_solta_V2 kaže...


father, ako nema napravi, ili daj nekome da ti napravi :D uostalom zašto ne uzmeš digitalni izlaz iz televizije u normalni dac s optickim/coax ulazom?

ih evo malo gledam okolo, u hdmi je izgleda zvuk ubačen ko dodatni feature, navodno jitter ogroman, za high end dac bi trebalo radit reclocking, plus izgleda da se radi forsirani resample na 48kHz, moglo bi se napravit ali definitivno bolje preskočit hdmi i uzet zvuk na izvoru. puno puno jeftinije a bolje češ proč.

Pa imam digitalni out iz telke kroz DAC na preamp, no kad ugasim telku i ostavim da samo glazba svira, nema glazbe :)
Kod mene je ovako, KODI media centar & NAS - analog out u preamp - out u monitore. Video ide direktno u telkač kroz HDMI. Imam još i TV Box, koji je isto tako spojen u telkač.

Kao što pretpostavjaš, šuma kablova. Ja bih ovako, KODI - HDMI u preamp - zvuk u monitore, video u TV. Realno, mogao bih kupiti neki receiver koji ima HDMI in (ionako samo stereo filam) ali nemaju svi pre out. A to mi treba. No opet, bezveze stoji cijelo pojačalo pod naponom.

Znam za probleme sa HDMIjem, no veći problem je WAF i količina žica. Jitter u HDMIju je ionako duboko ispod praga čujnosti.

 Uzmeš avr kao što sam ja, Sve pikneš u avr, a onda, volja ti nepojačano slati u monitore, volja koristiti pojačalo iz avr-a sa nekim pasivnim zvučnicima.
Zvuk iz TV-a (ako uopće koristiš) ARC-om ide kroz hdmi (jer je avr-tv dvosmjerna komunikacija) do avr-a, a dalje, kud ti volja.

morrisoN
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
minarelli kaže...

Dabar mislim na ovo kaj Filox veli, znači kad na uređaj nebalansiranog ustroja proizvođač stavi xlr konektore "za nek se nađe", i koji u tom slučaju ne služe skoro ničemu

  ne shvačam šta misliš kad kažeš podebljano, ne shvačam zašto mora bit ultra high end uređaj s napajanjem u drugoj kutiji da bi signal bia "pravi balansirani" uostalom šta po tebi znači pravi balansirani nije mi i dalje jasno pa se izjasni, molim nacrtaj mi.

 

Pa "pravi" balansirani ustroj je taj sa slike, ne kužim kaj te sad muči da je to ultra HE uređaj, rekao sam da sam to stavio samo primjera radi, jer mi je eto baš taj prvi pao na pamet...

 

A kvazibalansirani uređaj bi bio, pa da sad npr. na svoje pojačalo nakalemim xlr input, a upravo to radi masa proizvođača

 

Nisam tip koji će pisat biblije objašnjenja, ko kuži kuži, ko ne nek se educira ako ga zanima

 Full balansirani ustroj hifi komponenti je rijetkost i vecinom je rezerviran za visi razred,a to nazalost poprilicno kosta,ovo gore sto je kolega naveo je Dan D'agostino Momentum integrirano pojacalo koje slovi za jedno od najboljih ali naravno i cijena je suluda!Mislim da kosta oko 50K eura,rezervirano za Šeike i slicno!

AUDIOFIL
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Pitanje za vas koji se razumijete... Ako uređaj ima XLR balansirane konektore i ako je uređaj cijeli balansiran, da li to znači da onda ne može imati obične chincheve, nebalansirane? Ili može bit full-balans, a istodobno imat i nebalansirane ulaze/izlaze?

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
..

 Full balansirani ustroj hifi komponenti je rijetkost i vecinom je rezerviran za visi razred,...

 u veliku porciju cevapa se kladim da je bar dio di je volume kontrola single ended.


možda sam u krivu ali ovako gledam na problem.. u prije spomenutom pojačalu je baxandall volume kontrola rješena single ended a sve ostalo je balansiranog ustroja, zašto to, zato šta nema smisla sve imat balansirano s high end komponentama od par posto i onda očekivat od potenciometra da če tracking ostat u tih par posto, praktično nemoguče a ovako imam bolji tracking, a i pitanje je koliko je korisno, jer na ovaj način sam 100 posto siguran da mi pojačalo radi s obe polovice jednako tj da je izlazna jedinica balansirana bez obzira na "kvalitetu" ulaznog balansiranog signala tj neče mi ako su spojena oprema i kabel na neki način više na jednu stranu bolje radit pola pojačala i pojačavat šum i imam normalni single ended input tu automatski a da ne pričam da common mode noise ne pojačan ostaje u preampu ne ide na izlaznu jedinicu di bi i 1 posto razlike u gainu na izlazu jednog pojačala moglo taj noise na samom zvučniku pojačat do te mjere da ispadne nepotrebno svo to balansiranje prije i zapravo kontra produktivno.




11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

Btw:

Da li netko može reći ili zna ako je ovaj DAC ima ful balansiran XLR - SMSL SU-8?

 

Sumnjam, nisam detaljno promotrio, al kak sam naveo ja i tu kolege, u hifi-ju su ful balansiranog ustroja samo uređaji najvišeg ranga s laganim zadiranjem u šesteroznamenkaste cifre, al ti svejedno možeš iskoristit xlr konekciju, nitko to ne brani, treba probat, osobno bi je i sam isprobao da imam tu mogućnost bez obzira na ustroj, al jbg nemam

11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

Pitanje za vas koji se razumijete... Ako uređaj ima XLR balansirane konektore i ako je uređaj cijeli balansiran, da li to znači da onda ne može imati obične chincheve, nebalansirane? Ili može bit full-balans, a istodobno imat i nebalansirane ulaze/izlaze?

 

Može, npr. neki uređaji od Krella i Audio Researcha za koji proizvođač navodi da su fully balanced, imaju i xlr i rca priključke

 

Primjer

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
šta uopče znači "fully balanced" ako nije problem jer pokušavam shvatit i ne shvačam i dalje. hvala
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
šta uopče znači "fully balanced" ako nije problem jer pokušavam shvatit i ne shvačam i dalje. hvala

 Iznimno jednostavno pitanje i odgovor je DA ili NE.

 

Ako uređaj ima XLR i RCA konektore, da li je balansiran kako treba ili nije? Može li balansirani uređaj imati i "obične" RCA konektore? Znam da ima takvih uređaja, ali da li su oni balansirani kako treba onda?

 

Bez svađa, bez gluposti, samo jednostavno pitanje od nekoga tko se ne razumije. 

 

U biti, već sam i dobio odgovor, pa se ni ne trebaš zamarati, samo ti pojašnjavam na što sam mislio.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

 u veliku porciju cevapa se kladim da je bar dio di je volume kontrola single ended.


možda sam u krivu ali ovako gledam na problem.. u prije spomenutom pojačalu je baxandall volume kontrola rješena single ended a sve ostalo je balansiranog ustroja, zašto to, zato šta nema smisla sve imat balansirano s high end komponentama od par posto i onda očekivat od potenciometra da če tracking ostat u tih par posto, praktično nemoguče a ovako imam bolji tracking, a i pitanje je koliko je korisno, jer na ovaj način sam 100 posto siguran da mi pojačalo radi s obe polovice jednako tj da je izlazna jedinica balansirana bez obzira na "kvalitetu" ulaznog balansiranog signala tj neče mi ako su spojena oprema i kabel na neki način više na jednu stranu bolje radit pola pojačala i pojačavat šum i imam normalni single ended input tu automatski a da ne pričam da common mode noise ne pojačan ostaje u preampu ne ide na izlaznu jedinicu di bi i 1 posto razlike u gainu na izlazu jednog pojačala moglo taj noise na samom zvučniku pojačat do te mjere da ispadne nepotrebno svo to balansiranje prije i zapravo kontra produktivno.

Vidiš kako si sam sebi odgovorio i objasnio što je full-balanas, a što djelomično balansirani uređaji. Balansirani ulaz, izlaz, volume kontrola... Može bit sve, može bit dio... Sve znaš, sve razumiješ, ali nas zajebaješ malo, ha?   

Live long and prosper.
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

 ne, zato i pitam jer kolege govore da to nije to, u detalje sam objasni kako mislim da izgleda uređaj "full balansiranog ustroja". slucajno sam napravi jedan takav i koristim ga za kako bi rekli "referencu" u radioni, pa pitam za objašnjenje šta onaj misli kad opet kaže "full balansirani ustroj"  i kažem mu zašto mislim da je to nije tako opet u detalje a sad pazi onoga njemu se neda objašnjavat neka guglam

gradele, ne hvalim se znanjem, samo postavljam pitanja, primjeti da se ne hvalim ni s opremom nekom jer je zapravo nebitna za raspravu iako baš o tome raspravljamo možda mi jednostavno nije pojačalo "fully balanced" samo pitam da mi objasnite kako nije..

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 10:48 (dabar_solta_V2).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

 ne, zato i pitam jer kolege govore da to nije to, u detalje sam objasni kako mislim da izgleda uređaj "full balansiranog ustroja". slucajno sam napravi jedan takav i koristim ga za kako bi rekli "referencu" u radioni, pa pitam za objašnjenje šta onaj misli kad opet kaže "full balansirani ustroj"  i kažem mu zašto mislim da je to nije tako opet u detalje a sad pazi onoga njemu se neda objašnjavat neka guglam

gradele, ne hvalim se znanjem, samo postavljam pitanja, primjeti da se ne hvalim ni s opremom nekom jer je zapravo nebitna za raspravu iako baš o tome raspravljamo možda mi jednostavno nije pojačalo "fully balanced" samo pitam da mi objasnite kako nije..

 Vrhunski, sad još samo napravi jedno takvo pojačalo, balansirano, ali A ili AB klase, a ne D klase i onda imaš konja za trku. Minimum 20 kila težine i ja i ti možemo počet pričat o referentnim pojačalima.  

 

Live long and prosper.
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

 ne, zato i pitam jer kolege govore da to nije to, u detalje sam objasni kako mislim da izgleda uređaj "full balansiranog ustroja". slucajno sam napravi jedan takav i koristim ga za kako bi rekli "referencu" u radioni, pa pitam za objašnjenje šta onaj misli kad opet kaže "full balansirani ustroj"  i kažem mu zašto mislim da je to nije tako opet u detalje a sad pazi onoga njemu se neda objašnjavat neka guglam

gradele, ne hvalim se znanjem, samo postavljam pitanja, primjeti da se ne hvalim ni s opremom nekom jer je zapravo nebitna za raspravu iako baš o tome raspravljamo možda mi jednostavno nije pojačalo "fully balanced" samo pitam da mi objasnite kako nije..

 

Pa da, guglaj, ja sam već ranije napisao da nisam jedan od onih koji će nekome nekaj dokazivat, niti gubit svoje dragocijeno vrijeme na to, zanima me ova tematika, i volim raspravljat o tome, samo sa ljudima koje to isto zanima, i sa ljudima koji me ne traže da ja njima nekaj dokazujem, isto kak i ja te ljude ne tražim da oni meni bilo kaj dokazuju

 

Na svakom forumu di je nekakva audio tema se uvijek nađe jedan "prosvjetlitelj aka spasitelj", kojemu je iskustvo s hifi uređajima=0, ali zato odlično čita grafove, i on je uvijek u pravu, svakom loncu mora bit poklopac, jer valjda osjeća da mu je to životni poziv, da jadne ljude koje mi "obmanjujemo" svojim pisanjima izvede na pravi put, jer bi netko mogao postat paćenik, ako kupi pošteni hifi uređaj, zvučnik, nebitno..... a mi smo ga svojim "obmanama" na to "prisilili"

 

I vidim da te "hvaljenje" opremom baš jako muči, pa nek se ljudi hvale, ova tema služi i za to, meni je baš dobro vidit kad neko stavi slike dobrih audiouređaja i sistema, pa makar nisu moji, makar ih nikad neću imat jer su (pre)skupi, al mi je svejedno gušt pogledat kak si je neko to dobro posložio, a onima koje to "hvaljenje" smeta očito imaju osjećaj manje vrijednosti, ili su jalni, trećeg nema

9 godina
offline
Vaš audio kutak

Bleh, ne trazi covjek dokaze nego argumente, ne znam šta ste svi osjetljivi, umjesto da spojite tehničko znanje jedne osobe i iskustvo druge dosta ljudi se ponašaju kao balavci. Isto tako ako vozis ferrarija ne govori apsolutno nista o tvom znanju o autima, jedini razlog što bi se netko boji elektrotehničara, aka profesionalca, jest vlastita nesigurnost u silnu lovu za koju ste mogli djeci pruziti bolji zivot (karikiram, ne mislim da na nikoga od ljudi ovdje). 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 16:26 (nhooydz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Znači, da li po vama postoje ove tri (ili više) opcija:

- balansiran XLR

- full balansiran XLR

- "ko fol" balansiran XLR

 

 

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Da napravim digresiju u odnosu na raspravu, uzet Fiio k5pro, stiže kada stigne iz Kine. Mislim da se nisam puno zeznuo, kada dođe podnijeti ću izvještaj.
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...

...ako vozis ferrarija ne govori apsolutno nista o tvom znanju o autima...

 

S ovime se potpuno slažem s tobom, ali svejedno će se tom koji vozi ferrarija, a nema znanja o autima, kad tad ukazat neki "spasitelj" koji će ga prozvat debilom, jer bolje da je kupio daciju, isto ima 4 kotača, kužiš o čemu govorim

11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

Znači, da li po vama postoje ove tri (ili više) opcija:

- balansiran XLR

- full balansiran XLR

- "ko fol" balansiran XLR

 

 

 

 

 

Malo si pobrkao stvari, xlr je samo naziv konekcije, vrsta priključka

 

Znači imaš dvije vrste uređaja, potpuno balansiranog ustroja, to je uglavnom samo HE klasa, i nebalansirane uređaje(99% uređaja na tržištu)

 

S time, da neki nebalansirani uređaji imaju izvedenu xlr konekciju, odnosno tu opciju spajanja uz standardni rca(činč), jer je eto proizvođač tak odlučio

 

Nadam se da sam barem malo pomogao

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 16:43 (minarelli).
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Ne znam...

Ja koliko sam malo pročitao po netu svi navode da je balansiran XLR balansiran (i to je sasvim ok za "obične" korisnike), a ovi koji imaju samo XLR izlaz tek toliko da imaju ustvari nisu balansirani.

A sad vjerojatno ima i tih ful balasiranih HE uređaja koji koštaju ko sv. Petra ali mislim da to nije za nas smrtnike.

 

Npr. 

Ovaj DAC ima XLR izlaz ali nije "pravi", dok recimo SMSL SU-8 ima "pravi" XLR izlaz.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice