Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.401.858
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Sluša li netko od kolega i kolegica BluRay Audio snimke na svojim audio sustavima? Dakle, obično bude ISO, pa sa kakvog media playera, pa ako je još preko kakvog dobrog DACa prije izlaza na amp... snimke su obično "zvjerske"...

 .... ne, nisam se s tim ni susreo moram priznat.... ali isao sam sad pogledat, pa sam naiso na ovu tablicu (Ruski ne znam, na zalost) cini se najbolje snimljeni ili mozda najpopularnij sacd, dvd, bluray, bluraya ima svega nekoliko..... a kolko vidim nekako su sacd pa dvd glavni izbor.....http://m-music.ru/stats.php?forum=4&descr=ANY&sortby=rating&date=all_dates&lang=en&standalone=1

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Vaš audio kutak

IMHO, DSD (SA-CD) je jedini hi res format koji donosi pravo poboljsanje kvalitete, i velika steta sto nije zazivio vise. Al izdavacke kuce danas vise mare za lossy streaming servise gdje 90% ljudi slusa 128kbit mp3 nego ponuditi bolji format poput DSD ili hires PCM:( 

BR Audio je PCM ako se ne varam, 24/96 ili tako nesto?

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

 I Tallahassee, proradili zvučnici? :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.7.2019 21:03 (Zoki B).
10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

 I Tallahassee, proradili zvučnici? :)

 .... jos par dana.... da sam sam doma vec bi proradili.... ovak, samo lijepa mjuza, pa se moram strpit.... zao mi susjeda, nisu navikli na ovu tisinu....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Znam da nema do "pravih stalaka" al me zanima kaj mislite o ovin skulpturama u ulozi stalaka za zvučnike? Od masiva, jbg ne piše masa ali su sigurno preko 8 -10kg. Lijepo izgledaju, trebalo bi valjda i njih na šiljke i zvučnike na šiljke al bi lijepo izgledalo..

 

Visina je 50 i 75cm, ni vrit ni mimo i površina je 28x28cm

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Znam da nema do "pravih stalaka" al me zanima kaj mislite o ovin skulpturama u ulozi stalaka za zvučnike? Od masiva, jbg ne piše masa ali su sigurno preko 8 -10kg. Lijepo izgledaju, trebalo bi valjda i njih na šiljke i zvučnike na šiljke al bi lijepo izgledalo..

 

Visina je 50 i 75cm, ni vrit ni mimo i površina je 28x28cm

Fora izgledaju da.

Šiljci idu gore da fiksaju zvučnike, šiljci dole idu samo ako je zvučnik na betonu ili pločicama.

Ako je drvena podologa onda idu gumeni podlošci (Decoupling) jer želiš slušati zvučnik a ne pod:)

Možeš probati i gore staviti gume pa vidjeti kako će to raditi s obzirom da bi drvo moglo rezonirati ako se kutija ne anulira sama :)

 

Ima jako zanimljivih stalaka za zvučnike, meni su od Dynaudio fantastični:

 

https://sonusart.hr/brands/dynaudio/dynaudio-stand-10-stalak-za-zvucnike.html

 

pozz

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Tallahassee kaže...
Zoki B kaže...

 I Tallahassee, proradili zvučnici? :)

 .... jos par dana.... da sam sam doma vec bi proradili.... ovak, samo lijepa mjuza, pa se moram strpit.... zao mi susjeda, nisu navikli na ovu tisinu....

 Morat ćeš im onda priuštiti kvalitetno i glasno da guštaju kad se vratiš :)

9 godina
offline
Vaš audio kutak

Baš su mi ti stalci razlog da ne uzimam bookshelfe. Još 2000kn na cijenu zvučnika, ne hvala. Za puno stvari mislim da su precijenjene i igraju na ljudske emocije, a ti stalci su jedna od njih, nema tog materijala koji pravda ove bahate cijene.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Onak, bezveze pitanje...Kakav bi efekt naspam siljaka bio da su to prave knjige?
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Vaš audio kutak

HDmultimedia ima par vrlo dobrih snizenja ako nekoga interesira:

 

https://hd-multimedia.com/shop/kategorija-proizvoda/snizenja/

 

dajte nemojte ove elace pikat hvala :D 

 

I eto, ako netko treba pojačalo, ja prodajem svoje staro: https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/yamaha-rs202d-radio-pojacalo-garancija-oglas-29159103

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2019 12:20 (nhooydz).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Za onog što je pitao za gramofon...

Možda bi ovo bila zgodna i jeftina solucija:

 

https://hd-multimedia.com/shop/proizvod/dual-cs410-edifier-r980/

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Evo video u tom vremenu gdje se vidi da čak i gume ima gdje idu vijci za dynaudio zvučnike, na njihovim stalcima, tako da svakako može i guma npr doći ako se fiksira s vijcima.

 

 

Ako ne poklonik sam šiljaka da fiksaju zvučnik.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
nhooydz kaže...

Baš su mi ti stalci razlog da ne uzimam bookshelfe. Još 2000kn na cijenu zvučnika, ne hvala. Za puno stvari mislim da su precijenjene i igraju na ljudske emocije, a ti stalci su jedna od njih, nema tog materijala koji pravda ove bahate cijene.

 Ali ako ti je raspoloživi prostor malen što uzeti osim bookshelf zvučnika?

 Sve to stoji, ne demantiram ništa, samo meni osobno kažem - iskeširati još 30% cijene zvučnika (recimo da uzimaš neke od 3k kn) na neke basic basic stakle je apsurdno, meni, kao što su mi i apsurdni kablovi od 15,000kn, jedostavno mislim da sami stalci kao stalci jel stvar ne vrijede toliko i cijene ovdje za njih su bezobrazno bahate, opet kazem, znam da su potrebni itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Za tu cijenu stalaka to dodas i kupis floorstandere i dobijes i puniji zvuk..

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Vaš audio kutak

 

inked guy who loves tech, music, gaming, netflix and pussies.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Stigli Dynaudio Emit m20, iz kutije zvuče sirovo, no tu ima finog basa, ko da su samostojeći, da ih ne vidi čovjek mislio bi da su samostojeći zvučnici u sobi.

Visoki i srednji pršte samo tako, a sada usviravanje lagano da vidimo šta i kako.

Mogu ih vratiti za 2 tjedna ako želim.

 

Iako sam slušao doma usvirane koji su mi u mom sustavu radili fantastično, ovo za sada ne ulijeva povjerenje koliko je sve razbacano, no trebaju raditi:)

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2019 17:43 (Zoki B).
 
2 0 hvala 1
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Mislim da Zoki zasad vodi sa prinovama :D

 

http://sound-news.net/recenzije/stereo/zvucnici/samostojeci-zvucnici/item/1081-dynaudio-dm-3-7

 

Ja na ovo bacam oci, bit ce to teška odluka, sutra slušanje imam, nadam se da su uzasni. :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Whereof one cannot speak, thereon one must remain silent 
I placed the Focus 140s on 26"-high, aggregate-filled stands and faced 'em straight ahead with no, or extremely minimal, toe-in. This placed their tweeters at ear height for me. Then I waited. And suffered.

How come? Dynaudio had told me up front that the 140 requires lots of break-in. Unlike with many loudspeakers, however, breaking in the 140 for a long time did not result in a small difference between good sound and better. It was more like the difference between god-awful and astonishingly good. Out of the box, I found the 140 veiled, murky, and pretty hard to listen to. After about 100 hours of playing music, they might have actually sounded worse—fortunately, when it comes to pain, humans have short memories. But after the 140s had played 250 hours' worth of full-range, dynamically challenging music, I walked into the house after a day spent elsewhere and listened in amazement. I heard music—and I saw that it was good.

Considering how good the 140s sounded once I'd broken them in, I'm almost tempted to minimize how unimpressed I was by them at first. Almost. The problem is, given the scant hours of play any given demo speaker receives in a hi-fi shop, you may never hear a properly broken-in pair until you've taken them home and endured that long, heart-stopping trial by fire. If you buy a pair, hang in there. There's one heck of a payoff. Eventually.


Read more at https://www.stereophile.com/standloudspeakers/506dynaudio/index.html#MMBBweAxBcD2eTmu.99

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...

Mislim da Zoki zasad vodi sa prinovama :D

 

http://sound-news.net/recenzije/stereo/zvucnici/samostojeci-zvucnici/item/1081-dynaudio-dm-3-7

 

Ja na ovo bacam oci, bit ce to teška odluka, sutra slušanje imam, nadam se da su uzasni. :D

Pripazi dobro, kolika ti je soba da se ne zaletiš.

Ja sam u 16 kvadrata, emiti 20 kopaju toliko duboko da će parket počupati😁

Problem s dynaudio je da trebaju jak amp, nerjetko 2-3 x skuplje od zvučnika, googlaj nađe se o tome iskustva korisnika.

Moj Roksan K3 daje 220w na 4ohm koliko su emit20, tjera ih s lakoćom ali da su žedni, jesu, big coil diametar traži snage.

Ali je kada to zadovoljiš taj uvjet, milina.

Eo moji rade cca 4 sata i dosta su se smirili, iz kutije nisu znali šta bi, totalno rasulo. Ostavio da rade i otišao, već je sada bolje no tek nakon min 100 sati mogu suditi😀

9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Je, veca je od 20m2, ali gledam zbog ampa - onkyo a9070, cuo

sam bas da su zvjerke gladne. Sva sreca pa nude 2 tjedna fore u hd multimedia, budem probao i elace neke pa

cemo vidjet. 

 

I kutije su nove, neotvorene, u ducanu

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2019 23:17 (nhooydz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Zoki B kaže...
nhooydz kaže...

Mislim da Zoki zasad vodi sa prinovama :D

 

http://sound-news.net/recenzije/stereo/zvucnici/samostojeci-zvucnici/item/1081-dynaudio-dm-3-7

 

Ja na ovo bacam oci, bit ce to teška odluka, sutra slušanje imam, nadam se da su uzasni. :D

Pripazi dobro, kolika ti je soba da se ne zaletiš.

Ja sam u 16 kvadrata, emiti 20 kopaju toliko duboko da će parket počupati😁

Problem s dynaudio je da trebaju jak amp, nerjetko 2-3 x skuplje od zvučnika, googlaj nađe se o tome iskustva korisnika.

Moj Roksan K3 daje 220w na 4ohm koliko su emit20, tjera ih s lakoćom ali da su žedni, jesu, big coil diametar traži snage.

Ali je kada to zadovoljiš taj uvjet, milina.

Eo moji rade cca 4 sata i dosta su se smirili, iz kutije nisu znali šta bi, totalno rasulo. Ostavio da rade i otišao, već je sada bolje no tek nakon min 100 sati mogu suditi😀

 Drago mi je čut da su ti već bolji. Na kojim stalcima ih držiš?

 Evo jutros malo slušao, cijelu noć su radili skroz tiho, već je dosta, dosta bolje, polako se počinje osjećati fokusiranji zvuk. Bas više ne leta okolo nego je dubok, čvrst i definiran, srednji malo dreće još, visoki se smirili fino, mislim da zvučnici ostaju :D

Imam neke crap stalke, ako ovo ostane uzet ću od Dynaudio stalke:9

Sad sam na poslu, doma rade:)

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.8.2019 8:35 (Zoki B).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...

Je, veca je od 20m2, ali gledam zbog ampa - onkyo a9070, cuo

sam bas da su zvjerke gladne. Sva sreca pa nude 2 tjedna fore u hd multimedia, budem probao i elace neke pa

cemo vidjet. 

 

I kutije su nove, neotvorene, u ducanu

 Slušao sam Onkyo A-9070 sa Dynaudio 2/7, fino je to radilo.

Računaj da Dynaudio emit 20 s lakoćom popune prostor i do gotovo 30 kvadrata.

Je, ljepši su saamostojeći zvučnici ali se treba pomiriti s činjenicom da neće dobro raditi u manjim prostorima.

Ali svakako ako možeš probaj ih doma, samo se nemoj rasplakati kada ih čuješ, iz kutije će ti zvučati kao da si bacio novce no daj im vremena, proraditi će, već nakon 10tak sati se čuje poprilična razlika.

SVakako javi utiske:)

 

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Zoki B kaže...
Dead kaže...
Zoki B kaže...
nhooydz kaže...

Mislim da Zoki zasad vodi sa prinovama :D

 

http://sound-news.net/recenzije/stereo/zvucnici/samostojeci-zvucnici/item/1081-dynaudio-dm-3-7

 

Ja na ovo bacam oci, bit ce to teška odluka, sutra slušanje imam, nadam se da su uzasni. :D

Pripazi dobro, kolika ti je soba da se ne zaletiš.

Ja sam u 16 kvadrata, emiti 20 kopaju toliko duboko da će parket počupati😁

Problem s dynaudio je da trebaju jak amp, nerjetko 2-3 x skuplje od zvučnika, googlaj nađe se o tome iskustva korisnika.

Moj Roksan K3 daje 220w na 4ohm koliko su emit20, tjera ih s lakoćom ali da su žedni, jesu, big coil diametar traži snage.

Ali je kada to zadovoljiš taj uvjet, milina.

Eo moji rade cca 4 sata i dosta su se smirili, iz kutije nisu znali šta bi, totalno rasulo. Ostavio da rade i otišao, već je sada bolje no tek nakon min 100 sati mogu suditi😀

 Drago mi je čut da su ti već bolji. Na kojim stalcima ih držiš?

 Evo jutros malo slušao, cijelu noć su radili skroz tiho, već je dosta, dosta bolje, polako se počinje osjećati fokusiranji zvuk. Bas više ne leta okolo nego je dubok, čvrst i definiran, srednji malo dreće još, visoki se smirili fino, mislim da zvučnici ostaju :D

Imam neke crap stalke, ako ovo ostane uzet ću od Dynaudio stalke:9

ZokiB, pazi, zvučnike ne možeš usvirati na tihom slušanju, nema teorije!!! Pogotovo bas jedinicu.

 

To mora rondati, bas drive mora raditi punim pomakom, bass ovjes (guma) se mora razraditi kako treba i dobiti punu formu ekstruzija, a to NE možeš na tihom slušanju, nikako, jer su tada pomaci mali, vrlo mali, gotovo nevidljivi; dakle, logika i efektivno usviravanje je ili pustiti na nekoj srednjoj glasnoći glazbene numere sa puuuuno basa ili koristiti neki od specijaliziranih cd-a za usviravanje (na kojem su sve frekvencije) i to na "Repeat", naravno.

 Znam to Tajo, no u zgradi živim, tako da mislim da ti je sve jasno.

Ne mogu ih ostaviti da rokaju do besvjesti glasno, duže će trajati usviravanje ali doći će na svoje, nije lako kada si u zgradi :)

Vrti se elktronska glazba gdje ima apsolutno svega, od basa do visokih tak oda bude:)

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
.....nekad davno je bio clanak u hifi mediji, burn in zvucnika..... staviti ih face to face na centimetar dva, promjeniti polaritet jednom i pustiti ruzicasti sum, ne sjecam se kolko glasno..... jel se dobro sjecam? ima smisla?.....
the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Kako eletronska glazba nema basa??
Bez obzira na osobni odabir zvucnik ne razaznaje sto svira npr 20Hz bio to timpan ili elektronski bas.Stavi album Grace Jones Hurricane pa vidi kako ce se membrane razradit.Bitno je da svira nesto non stop na srednjoj glasnoci brzo ce to doc na svoje.
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
..... sad me j..... ako netko mozda ima taj broj, imam jos uvjek cd test "plocu" kako ga na pocetku nazivaju, ali vise ne i casopis.. na naslovnici je slika tog cd-a, i dam se sad kladit da je pisalo ruzicasti sum..... ima smisla i logike, tajo i svjestan sam da je do ovjesa zvucnika, ali eto..... siva zona, kao sto prodigy, godflesh, isis, ministry elektro/industrijal Imaju dovoljno basa, kvalitetnog basa.....
the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Poslušaj malo elektronike, nije sve tehnjava😁

 
2 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
.... nista, ne podjebavaj, radije plati rundu..... pivo ili gemist? fender ili elektroo? .... stvar ukusa.....
the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Vaš audio kutak

Tool napokon na streaming servisima.

More bit da se i Keenan rješava cd playera.

Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice