Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.415.966
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...
analogni kaže...

 Ako te ne spasj taj print kabel, uvijek imaš pomoćnu varijantu 

 

https://highend-electronics.com/products/synergistic-research-25th-anniversary-power-cord-limited-edition

 

Nisam protivnik kabela al ovo je stvarno malo jača debilana, da imam printer koji štampa novce ne bi dao 20k dolara za nikakav kabel, a kamoli strujaš, uz to jebo komponentu kojoj treba kakav god kabel od 20k dolara da "prosvira", pa čak i puno manje od te cifre, pa za te pare složiš komplet novi odličan sistem izvor/pojačalo/zvučnici/ožičenje

 naravno, kvalitetan debeli kabel s kvalitetnim konektorima s dobrom silikonskom izolacijom i možda kakvim rf filterom, ali preko 500kn za strujni kabel su več mutne vode, a za 20k kuna složiš cjeli custom sistem od nule s mili spec komponentama, a za 20k baksa vec ulazi u vode custom drivera,elektrolita i tranzistora po narudjbi i mozda custom opampova i slicno uf to bi bilo zanimljivo.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Silikon kao izolator nije sam vrh, glede dialektričkih svojstava.

Više je pogodan zbog temperaturne i kemijske izdržljivosti i mehaničke podatnosti.

Teflon, pamuk, svila i naravno zrak (vakum) su možda malo pogodniji za Hifu kao izolatori.

 

A sa cijenama se ne trebamo puno zamarati.

Dakako, složiš solidan sustav i za 2K€ ( pogotovu u SH) a vrlo dobar i za 20 K€.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...
analogni kaže...

Jebga.

Ako roba ima kupca, onda badave mi tu lamentiramo.

Slično je i u modnoj, kozmetičkoj ili auto industriji......

 

 

Ma sve to stoji al treba negdje povuć crtu

 

Kad se već razbacuju nek izmisle strujaš od 10 hiljada eura po metru u rinfuzi, pa nek si ljudi to povuku kroz zid da "bude sve u kompletu", nek kabel bude skuplji i od kuće u kojoj žive ak ih to veseli, kak bi se reklo meni ni iz džepa ni u džep

 BTW poznam nekog tko je potegao od trafo stanice ala shunjatu kabel sebi do sistema!!Jebes ga,ima se,.meze se i covik je zadovoljan!

AUDIOFIL
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

 BTW poznam nekog tko je potegao od trafo stanice ala shunjatu kabel sebi do sistema!!Jebes ga,ima se,.meze se i covik je zadovoljan!

? ovo je ilegalno kod nas.

Pa i vani.

 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
volegradele kaže...

 BTW poznam nekog tko je potegao od trafo stanice ala shunjatu kabel sebi do sistema!!Jebes ga,ima se,.meze se i covik je zadovoljan!

? ovo je ilegalno kod nas.

Pa i vani.

 

 A nezz,sigurno nije radio na svoju ruku..mora je netko iz elektre to napravit!

 

AUDIOFIL
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Neki provukli milijune kn u svoj džep, pa nikom ništa....

 

Bitna je kvalitetna mreža i ako si negdje na repu iste ( daleko od trafostanice) i imaš pad napona i sl., samo te regenerator napona spasi od kerefeka za Hifu.

 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

 BTW poznam nekog tko je potegao od trafo stanice ala shunjatu kabel sebi do sistema!!Jebes ga,ima se,.meze se i covik je zadovoljan!

 

Meni je ovo bolesno, to je samo moje osobno mišljenje, al ne osuđujem čovjeka, njegovi novci, njegovo veselje

 

Mada me čisto zanima realizacija toga, i face radnika koji su vukli "Šunjatu" po stupovima do kuće, vj. veliki WTF skupa sa upitnikom iznad glave

 

Uz toliko muke, nadam se da su mu u trafostanici prištekali žnjore sa najskupljim Furutech, Oyaide ili sličnim štekerima

 

Samo j..o sve to, treba sad poradit na ožičenju od trafostanice do elektrane nekakvom egzotikom recimo dalekovodom od Nordost Odin kabela, a i naviklat rotor generatora u elektrani istim kabelom, pa onda "poslušat" kak taj rotor "svira", u slučaju da bu preoštro onda probat sa Van Den Hulom, normalno pustit prije svega da se i elektrana, i rotor, a i dalekovod usviraju

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Neki provukli milijune kn u svoj džep, pa nikom ništa....

 

Bitna je kvalitetna mreža i ako si negdje na repu iste ( daleko od trafostanice) i imaš pad napona i sl., samo te regenerator napona spasi od kerefeka za Hifu.

 kad kažeš regenerator valjda misliš konverzija u dc > mnogo kondenzatora> pa natrag u ac, da , puno jeftinija i bolja solucija od svih ostalih za ekipu koga zamara šporak mrežni napon, zapravo jedino rješenje.a za ove pličeg đepa moze proc sinus inverter i akumulator :D
ili jednostavno gledat da je smps napajan hifi i da ima aktivni pfc.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ne. Ponovo "stvori" uporabljiv AC napon :

 

https://www.psaudio.com/products/directstream-power-plant-12/

 

Ili nešto extra

 

https://www.stereophile.com/content/ps-audio-directstream-power-plant-20-ac-regenerator

 

Imao kolega na posudbi stariju  verziju PS-a.

Kad su u nedjelju susjede uključile pečnice napon je bio toliko loš da se ugasio preamp...

Dolaskom Elektre ( u tećem pokušaju) su riješili taj problem i vratio je Power Plant koji je do onda to držao pod kontrolom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 22:51 (analogni).
 
1 1 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Naravno.

Kolega u blizini, koji ima sustav od preko 1.000.000 kn ( da, milion !)

ima sve kabele od Transparent i to sa samog vrha. 

Sve u rangu s ostatkom sustava.

Ništa neobično.

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Ne. Ponovo "stvori" uporabljiv AC napon :

.

 zanimljivo.. molim objasni u detalje kako, iskreno neznam za drugi nacin osim konverzije u dc pa natrag.

11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Naravno.

Kolega u blizini, koji ima sustav od preko 1.000.000 kn ( da, milion !)

ima sve kabele od Transparent i to sa samog vrha. 

Sve u rangu s ostatkom sustava.

Ništa neobično.

 

Ak si čovjek to može priuštit i stvarno uživa u tome, neka, jedan od rijetkih sretnika

 

Al ova posebna spajanja na trafostanicu i takve stvari su mi sulude

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
analogni kaže...

Ne. Ponovo "stvori" uporabljiv AC napon :

.

 zanimljivo.. molim objasni u detalje kako, iskreno neznam za drugi nacin osim konverzije u dc pa natrag.

 Da.

Nisam si dobro protumačio tvoj prvi post u svezi toga.

Naravno da " Ponovo "stvori" uporabljiv AC napon" tako da onaj "prljavi" ulazni" pretvori u istosmjerni, pa onda to opet u (ovaj put "čisti") izmjenični.

Nema što "peglati" izmjenični.....

 

Izmjenični dobro "pegla" moj izlaz sa 264.000 uF...

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 0:14 (analogni).
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Nije lovacka,ajde bar nije bacio pare na samo zadnjih metar i pol!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
analogni kaže...

Ne. Ponovo "stvori" uporabljiv AC napon :

.

 zanimljivo.. molim objasni u detalje kako, iskreno neznam za drugi nacin osim konverzije u dc pa natrag.

 Da.

Nisam si dobro protumačio tvoj prvi post u svezi toga.

Naravno da " Ponovo "stvori" uporabljiv AC napon" tako da onaj "prljavi" ulazni" pretvori u istosmjerni, pa onda to opet u izmjenični.

Nema što "peglati" izmjenični.....

 

Izmjenični dobro p"pegla" moj izlaz sa 264.000 uF...

 Gukni golube,daj koju sliju..

AUDIOFIL
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Još je rano....Gogo........

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Još je rano....Gogo........

 ohoooooooo

AUDIOFIL
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

 Ajde, daj koju sliju. Daj da nam ispadnu oči. Ima nas.

 

Kad se malo izgugla dotični kapacitet najćešće se spominju samogradnje u A klasi i Pass klonovi više vrsta, sad koliko sam blizu... 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

https://atm-audio.com/product/epm-1/

 

Ima ih i tvorničkih.....

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

Nije lovacka,ajde bar nije bacio pare na samo zadnjih metar i pol!

 covik ima para dop*zdilo mu izmisljat "kako ti moze pomoc zadnjih metar" opravdanja i covik rjesia problem :D

jedno pitanje, jeli možda mjeri išta?

lol za 25W po kanalu je to debelo previše kapaciteta, al aj nemoze naskodit.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 8:53 (dabar_solta_V2).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

https://atm-audio.com/product/epm-1/

 

Ima ih i tvorničkih.....

 Koliko para za 25W po kanalu? Sorry, ali nadam se da ima čudo od zvuka, jer ovo mi izgleda bezveze. Dizajn nula za ovu cijenu.

 

Aj, bar je A klasa.

 

Live long and prosper.
11 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Pa i Luxman L550 je tu negdje bio cijenom, 20W po kanalu u A klasi, jedino kaj nije izlaz nego integrirac

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
volegradele kaže...
 BTW poznam nekog tko je potegao od trafo stanice ala shunjatu kabel sebi do sistema!!Jebes ga,ima se,.meze se i covik je zadovoljan!

A da ti to ipak malo provjeriš? Dupli vod do kuće, iz trafostanice... pa to ni ministri nemaju  :-)))

 

Možda unutar kuće, od poslije brojila poseban vod za hifi, to ljudi rade, to je OK, ali baš od trafostanice... i onda opet mora ići preko ili drugog brojila (o osiguračima poslije ne treba ni pričati) ili preko već postojećeg... 

 

Što on onda, ima i dvije HEP pretplate, kao "dupli" potrošač na jednoj adresi? Čudno je to, zbilja čudno... o tako nečemu se nije nigdje moglo pročitati ili saznati. Da ipak nije pomalo "lovačka priča" u pitanju? Onako, malo...

 

Sorry, možda griješim u svemu, samo mi izgleda tako :-)))

 Pa možda nije bašŠunjatu uzeo za potegnit, ali ima dobrih strujnih žica, puno kvalitetnijih od onoga što HEP koristi. Ako netko ima para, onda se HEPu može sve platit, zašto mu ne bi zamijenili kabel koji vodi od trafoa do njega doma, kao da je kabel oštećen. Da mu je bager slučajno prekinuo kabel, isto bi ga morali mijenjati. Naravno, to košta i to ne malo. 

 

Zašto ne imat i 2 dovoda struje, opdvojena? To je možda još i najbolje rješenje, HEPu objasniš da imaš podstanara i da ti treba drugo brojilo, te im to platiš. Podstanar ti bude pojačalo snage i njegovi rođaci (CD player, preamp, DAC...). Odvojen vod, posebna žica, kvalitetna žica, dobri spojevi, prava kvalitetna razvodna kutija, skupi osigurači, filteri i zaštite, pa dobri kabeli od razvodne kutije do potrošača bez prekida i "raskrižja" u zidovima, sve na kraju na dobre utičnice. Savršenstvo.

 

A i da je HEPu problem išta od ovoga napravit, kad imaš para, imaš i za jednu kuvertu, pa više ništa nije problem. Rješit će se, ljudi smo, nismo Bračani.

 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 Pa možda nije bašŠunjatu uzeo za potegnit, ali ima dobrih strujnih žica, puno kvalitetnijih od onoga što HEP koristi. Ako netko ima para, onda se HEPu može sve platit, zašto mu ne bi zamijenili kabel koji vodi od trafoa do njega doma, kao da je kabel oštećen. Da mu je bager slučajno prekinuo kabel, isto bi ga morali mijenjati. Naravno, to košta i to ne malo. 

 

Zašto ne imat i 2 dovoda struje, opdvojena? To je možda još i najbolje rješenje, HEPu objasniš da imaš podstanara i da ti treba drugo brojilo, te im to platiš. Podstanar ti bude pojačalo snage i njegovi rođaci (CD player, preamp, DAC...). Odvojen vod, posebna žica, kvalitetna žica, dobri spojevi, prava kvalitetna razvodna kutija, skupi osigurači, filteri i zaštite, pa dobri kabeli od razvodne kutije do potrošača bez prekida i "raskrižja" u zidovima, sve na kraju na dobre utičnice. Savršenstvo.

 

A i da je HEPu problem išta od ovoga napravit, kad imaš para, imaš i za jednu kuvertu, pa više ništa nije problem. Rješit će se, ljudi smo, nismo Bračani.

 

 

Normalno da nije Šunjata to je samo ovak radi slikovitosti opisa

 

Mene samo zanima jel taj čovjek prvo akustički sredio sobu, i koje uređaje ima da je išao na takav radikalan potez

 

I onda mu ovi u trafostanici te žičurine spoje nekakvim ko zna kakvim konektorima koji nisu "audiofilski", a i sad se postavlja pitanje jel ta žica ide po novom betonskom stupu, ili starom drvenom, siguran sam da ak je drveni da taj stup bolje zvuči, a i treba "poslušat" par stupova prije odluke, znam da sad zajebavam al jače je od mene 

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Neboj se za sobu i pratecu opremu,covik je veliki zaljubljenik u audio vec dugi niz godina!To su ozbiljne cifre u pitanju!!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...
Filox kaže...

 Pa možda nije bašŠunjatu uzeo za potegnit, ali ima dobrih strujnih žica, puno kvalitetnijih od onoga što HEP koristi. Ako netko ima para, onda se HEPu može sve platit, zašto mu ne bi zamijenili kabel koji vodi od trafoa do njega doma, kao da je kabel oštećen. Da mu je bager slučajno prekinuo kabel, isto bi ga morali mijenjati. Naravno, to košta i to ne malo. 

 

Zašto ne imat i 2 dovoda struje, opdvojena? To je možda još i najbolje rješenje, HEPu objasniš da imaš podstanara i da ti treba drugo brojilo, te im to platiš. Podstanar ti bude pojačalo snage i njegovi rođaci (CD player, preamp, DAC...). Odvojen vod, posebna žica, kvalitetna žica, dobri spojevi, prava kvalitetna razvodna kutija, skupi osigurači, filteri i zaštite, pa dobri kabeli od razvodne kutije do potrošača bez prekida i "raskrižja" u zidovima, sve na kraju na dobre utičnice. Savršenstvo.

 

A i da je HEPu problem išta od ovoga napravit, kad imaš para, imaš i za jednu kuvertu, pa više ništa nije problem. Rješit će se, ljudi smo, nismo Bračani.

 

 

Normalno da nije Šunjata to je samo ovak radi slikovitosti opisa

 

Mene samo zanima jel taj čovjek prvo akustički sredio sobu, i koje uređaje ima da je išao na takav radikalan potez

 

I onda mu ovi u trafostanici te žičurine spoje nekakvim ko zna kakvim konektorima koji nisu "audiofilski", a i sad se postavlja pitanje jel ta žica ide po novom betonskom stupu, ili starom drvenom, siguran sam da ak je drveni da taj stup bolje zvuči, a i treba "poslušat" par stupova prije odluke, znam da sad zajebavam al jače je od mene 

 Zašto misliš da nije osoba kupila i platila postavljanje pravih spojeva na prave kabele? Ako su mu mijenjali vod, siguran sam da su mu stavili "zlatne" priključke, koje im je on dao, ako je išao tako daleko. Naravno, atestirane, koji se smiju kkoristit po zakonu RH i propisima HEPa.

 

Zašto bi morao prvo sredit sobu? Ako ćemo logički, prvo se krene od sređivanja struje i dovoda u sobu, jer treba kopat zidove i sredit cijelu struju u stanu. Budi siguran da nije doveo poseban vod doma, a da je doma ostavio stare žice u zidu, niti je dopustio da se igdi prekida i račva žica na putu od razvodne kutije do utičnice. Znači sve se kopalo i provlačilo se gomila kabela. Znam, i sam sam radio točno to unutar stana. Valjda će tretirat sobu tek nakon gletovanja i pituravanja?   

 

A koje uređaje ima, bolje nam je da ne znamo, ako ima para i volje za ovako sređivat sustav. Svaka čast. On se ne mora brinit oko vanjskih utjecaja na zvuk.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ja imam poseban vod od razvodne ploce do dnevne sobe na koju je spojen amp i DAC!Jebes ga,nestalo para za potegnit od trafostanice!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Ma nije to moj amp. 

Moj ipak ima malo više snage i puno veći trafo.

 

A 25 W , ako se imaju zvučnici osjetljivosti cca 90 dB (ili više) bi bilo dosta za večinu naših soba.

Ionako (osim kratkih pikova) rijetko kad amp radi sa više od 5 W u praksi.

11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 Zašto misliš da nije osoba kupila i platila postavljanje pravih spojeva na prave kabele? Ako su mu mijenjali vod, siguran sam da su mu stavili "zlatne" priključke, koje im je on dao, ako je išao tako daleko. Naravno, atestirane, koji se smiju kkoristit po zakonu RH i propisima HEPa.

 

Zašto bi morao prvo sredit sobu? Ako ćemo logički, prvo se krene od sređivanja struje i dovoda u sobu, jer treba kopat zidove i sredit cijelu struju u stanu. Budi siguran da nije doveo poseban vod doma, a da je doma ostavio stare žice u zidu, niti je dopustio da se igdi prekida i račva žica na putu od razvodne kutije do utičnice. Znači sve se kopalo i provlačilo se gomila kabela. Znam, i sam sam radio točno to unutar stana. Valjda će tretirat sobu tek nakon gletovanja i pituravanja?   

 

A koje uređaje ima, bolje nam je da ne znamo, ako ima para i volje za ovako sređivat sustav. Svaka čast. On se ne mora brinit oko vanjskih utjecaja na zvuk.

 

Ma ne znam kaj da mislim više, meni je to extremno, al ponavljam ne osuđujem čovjeka pošto je to njegov novac i izbor, al normalno imam mišljenje o tome, koje je njemu nebitno

 

Samo po meni to sve džaba ak i trafostanica nije "audiofilska", ko ni elektrana i dalekovod, a ni stupovi nisu "audiofilski" 

 

Al sad za ozbiljno jedna stvar mi je sad pala na pamet, ak čovjek toliko pati na kvalitetnu struju, zakaj nije dao napravit izvor za hifi preko solarnih panela, uz to imao bi sve doma pod kontrolom, a i najkraća je moguća varijanta

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Tajo
Ne brini sve se moze napravit i bez podstanara,Nova privatna kuc,trafostsnica u blizini..nije to neka komplikacija..treba znat ljude,platit uslugu i gotovo..bez nula,uzemljenja i kvadrata..😉
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice