Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 1.729
|
čitano: 117.523
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
10 godina
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
Filox kaže...
tajo1960 kaže...
...
Nemam niti volje niti želje niti ikakve potrebe objašnjavati nekome poput tebe razlike običe strujne žice i nekog audio conect kabela (ili zvučničkog kabela). ...
dabar_solta_V2 kaže...
strasno komplicirano za rec da za signal kabel ide koaksijalac da kabel ne bude antena, pa bar bi covik zna odakle pocet guglat. ...
...
Dobro prijatelju, jesi li ti normalan? Koakisjal je kabel za digitaliju, ne za spajat zvučnike...

a ekipe

https://benchmarkmedia.com/products/benchmark-rca-to-rca-coaxial-cable

pitanje za ove šta im odzvanjaju prostorije, jeste probali kakve open baffle kombinacije, recimo samo midrange open baffle..

Sad si mi da za mislit, ali to što si prikazao je neko jeftino smeće. Npr. ovdje nigdi ne mogu nać da je koaksijalac, ili sam previdija. Gledam i ove svoje kutije od kabela pa nigdi ne piše. Ali nebitno kolega, sve okay.

9 godina
Dead kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
Filox kaže...
tajo1960 kaže...
...
Nemam niti volje niti želje niti ikakve potrebe objašnjavati nekome poput tebe razlike običe strujne žice i nekog audio conect kabela (ili zvučničkog kabela). ...
dabar_solta_V2 kaže...
strasno komplicirano za rec da za signal kabel ide koaksijalac da kabel ne bude antena, pa bar bi covik zna odakle pocet guglat. ...
...
Dobro prijatelju, jesi li ti normalan? Koakisjal je kabel za digitaliju, ne za spajat zvučnike...

a ekipe

https://benchmarkmedia.com/products/benchmark-rca-to-rca-coaxial-cable

pitanje za ove šta im odzvanjaju prostorije, jeste probali kakve open baffle kombinacije, recimo samo midrange open baffle..

Sad si mi da za mislit, ali to što si prikazao je neko jeftino smeće. Npr. ovdje nigdi ne mogu nać da je koaksijalac, ili sam previdija. Gledam i ove svoje kutije od kabela pa nigdi ne piše. Ali nebitno kolega, sve okay.

Kolega Dead, hajde da nešto postavimo na zdrave, logične noge, kako to i dolikuje, jer vidim da je sva zbrka oko napisanoga.

Odgovaram tebi, jer mi je gore potpisani na "Ignore" u postavkama (uz još jednog kolegu, nebitno), pa ovako, da skratimo priče:

Jedan od odgovora, jako pametnog tipa je bio da (prije mog NE objašnjavanja kolegi Posmatrač), a od stanovitog ignoriranog lika ovdje, za signal kabel ide koaksijalni kabel?!?! Što god mu to značilo, a znači mu, u neku ruku dio odgovora i objašnjenja, ali... kako ono kažu - vrag je u detalju. Naime...

Pod pojmom KOAKSIJALAC se najčećše misli i podrazumijeva 50 ili 75-Ohm-ski kabel koaksijalne konstrukcije, dakle - vodič u drugom krugu žice ili neke izolacije (danas često staniol, nekad bio bakreni oplet). Dakle, nama poznati Koaksijalac, najčećše 75 Ohm-ski kabel koji je najčešće antenski kabel, pa se koristi kao video kabel ili što mi volimo reći Digitalni kabel (od nekog izvora digi signala do DAC-a). To je koaksijalac, pod tim imenom poznat u gotovo svim krugovima audio pučanstva.

Druga je stvar što se i analogni kabeli (interkonekti) MOGU svrstati, ali samo po svojstvima konstrukcije u KOAKSIJALNE kabele; dakle, i u tim je varijantama tehničke izvedbe konstrukcija koaksijalna (primjeri na slici), ali, te i takve kabele nikad ne zovemo koaksijalni kabeli, mada neki jesu po konstrukciji, ali ne i po tehničkoj namjeni, jer ne vode, što je nama uobičajeno, digitalni signal, nego analogni. To su jednostavno Interkonekti.

Dakle, u biti, u nekim okvirima može se reći da se za signal može koristiti "koaksijalni" kabel, ali ne u smislu 75 Ohm kabela, nego samo i isključivo (treba naglasiti) po konstrukcijskim karakteristikama, a što zapravo NITKO živ ne govori niti naglašava. U biti, to bi bilo i pogrešno reći, dakle - ispada da je gore potpisani slučajno "pogodio", ali, opet, ponavljam - to nema smisla niti se takav izraz koristi.

kao što nitko živ neće reći - idem kupiti kaučuk za bicikl, nego idem kupiti gume za bicikl. Mislim da je sada jasno. Ne moraš više gledati po svojim kutijama; imaš sasvim ispravne interkonekte, ali koji možda jesu kooaksijalne konstrukcije (tehnička izvedba).

EDIT posta:

malo se razonodi uz Etta Britt - The Jealous Kind

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 19:23 (tajo1960).
10 godina
tajo1960 kaže...

A eto vjerojatno postoje koaksijalne konstrukcije interkonekcija i zvučničkih kabela dok ovi doli moji sigurno tu ne pripadaju.

9 godina
Dead kaže...
tajo1960 kaže...

A eto vjerojatno postoje koaksijalne konstrukcije interkonekcija i zvučničkih kabela dok ovi doli moji sigurno tu ne pripadaju.

Tvoji nisu koaksijalne konstrukcije, očito :-)

Zvučničkih uglavnom isto nema, jer većina ide na helix sistem uvijanja, ili, pak, Kimber sa svojim modelima TC i sličnima, sa posebnim pletenjem, ali, moguće da se nađe, treba tražiti (koga zanima).

7 godina
Vaš audio kutak

Najsigurnije u ovom topicu je zanemarit sto Dabar govori!!

AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
Vaš audio kutak

Ljudi dajte mi pročitajte kaj piše na daljinskom pod brojem 3 koji označava jedan od dva takva digitalna ulaza 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 20:41 (gocc01).

0 0 hvala 0
10 godina
volegradele kaže...

Najsigurnije u ovom topicu je zanemarit sto Dabar govori!!

Ma nemoj tako kolega.

10 godina
gocc01 kaže...

Ljudi dajte mi pročitajte kaj piše na daljinskom pod brojem 3 koji označava jedan od dva takva digitalna ulaza 

Koaksijalac i digitalija nije upitno.

3 godine
Vaš audio kutak

djecja posla

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
Vjerovatno je losa akustika u ovoj prostoriji.:D
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 mjeseca
tajo1960 kaže...
Dead kaže...

Dakle, u biti, u nekim okvirima može se reći da se za signal može koristiti "koaksijalni" kabel, ali ne u smislu 75 Ohm kabela, nego samo i isključivo (treba naglasiti) po konstrukcijskim karakteristikama, a što zapravo NITKO živ ne govori niti naglašava. U biti, to bi bilo i pogrešno reći, dakle - ispada da je gore potpisani slučajno "pogodio", ali, opet, ponavljam - to nema smisla niti se takav izraz koristi.

kao što nitko živ neće reći - idem kupiti kaučuk za bicikl, nego idem kupiti gume za bicikl. Mislim da je sada jasno. Ne moraš više gledati po svojim kutijama; imaš sasvim ispravne interkonekte, ali koji možda jesu kooaksijalne konstrukcije (tehnička izvedba).

EDIT posta:

malo se razonodi uz Etta Britt - The Jealous Kind

Hvala. Jučer sam ko debil ostao i gledam i čitam i ne vjerujem što čovjek piše. Jednostavno sam ostao bez texta.

S obzirom da osoba uoprno zanemaruje moje zamolbe za nastavak normalnog razgovora, nakon što sam mu dao sve podatke koji su ga zanimali, mislim da je vrijeme da i ja upotrebim ignore opciju. Neki ljudi jednostavno vole trolat i pravit se blesavi.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2019 7:51 (Filox).
9 godina
volegradele kaže...
Vjerovatno je losa akustika u ovoj prostoriji.:D

Joj joj, kolega volegradele...  

Pa kako možeš staviti takvu sliku na forum? Lijepo je uvaženi član foruma "Father... nešto" nedavno napisao da te kupovina (vjerojatno i slušanje) lampaškog (pret)pojačala ne čini znalcem nago dudekom... (zato je i završio na Ignore listi kod mene), a ti se drzneš i pustiš fotku sa high quality podešenim akustik-komponentom prostora, ali u kojoj je... NE JEDNO - NEGO DVA lampaška pojačala (2 monoblok)... pa mislim...

Kako ti se takav propust mogao dogoditi? Hajde što smo i ti i ja dudeki što imamo hibride ampove doma, ali sada još i javno podstičeš svađu i (rasnu) mržnju... rasa Vacuum tube vs. rasa tranzistor, ha ha ha ha ha! Ili, samo... priznaješ li i ti na ovaj način da ti se "dudekovanje" nekako sviđa? He he, a vjerojatno i ogromnom broju inih korisnika i slušatelja Vacuum tube tehnologije širom svijeta ... koji zapravo još pojma nemaju da su dudeki... hm, čudno, nisam ni ja znao dok nisam ovdje posredno klasificiran kao takav... eto, hvala čovjeku na prosvjetljenju; sada barem znamo što smo.

A ja još samo kratko kažem u nastavku - I neka smo!!! Znamo i zašto smo! Ali ipak, fotka... hajde Focali (Sopra 3), ali, Vacuum tube monoblokovi... mislim, zbilja grozno      

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2019 9:09 (tajo1960).
5 godina
Vaš audio kutak

Jučer čitam članak na Too Loud za neko pojačalo, nećemo o kvaliteti/cijeni uglavnom pa je autor napisao da se sustav može isprobati sa Jamming od Bob Marleya In Dub. 

Reko ma mogu to moji Tannoyi odradit, pustim i ostao u šoku. Kad počne bas, prvih 5 najnižih nota basa, drmaju i tresu sobu i odmah notu iznad kao da se upali low pass filter i ugase se basevi. Wtf. Poslušao sam isto na slušalicama i kompletna bas linija se čuje ujednačeno i bez naglašenih nota/frekvencija. 

E sad, malo sam čitao o stojnim valovima i da je loša akustika sobe razlog za boomanje određenih frekvencija pa sam pomislio da su u biti te najniže note basa "loše" za sobu i da one bruje a ove koje se ne čuju da su kako trebaji biti. 

Ajd nek netko isproba na svom sustavu pa nek napiše. 

Znači ili su zvučnici overkill i dalje ili bi sobu trebalo akustički tretirati jer to boomanje imam oduvijek i sa svim zvučnicima. Ima neka formula za izračun te koje frekvencije izazivaju stojne valove u kojim veličinama soba.  

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.

0 0 hvala 0
8 godina
Vaš audio kutak

evo jos malo blasfemije :D 

svijetle 6L6ice 

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
gocc01 kaže...

Jučer čitam članak na Too Loud za neko pojačalo, nećemo o kvaliteti/cijeni uglavnom pa je autor napisao da se sustav može isprobati sa Jamming od Bob Marleya In Dub. 

Reko ma mogu to moji Tannoyi odradit, pustim i ostao u šoku. Kad počne bas, prvih 5 najnižih nota basa, drmaju i tresu sobu i odmah notu iznad kao da se upali low pass filter i ugase se basevi. Wtf. Poslušao sam isto na slušalicama i kompletna bas linija se čuje ujednačeno i bez naglašenih nota/frekvencija. 

E sad, malo sam čitao o stojnim valovima i da je loša akustika sobe razlog za boomanje određenih frekvencija pa sam pomislio da su u biti te najniže note basa "loše" za sobu i da one bruje a ove koje se ne čuju da su kako trebaji biti. 

Znači ili su zvučnici overkill i dalje ili bi sobu trebalo akustički tretirati jer to boomanje imam oduvijek i sa svim zvučnicima. Ima neka formula za izračun te koje frekvencije izazivaju stojne valove u kojim veličinama soba.  

Evo samo detalj tog clanka o tome:

"Dakle, u ovozemaljskom svijetu, ako želite čuti kako se Grandioso S1, ili bilo koje drugo pojačalo, ponaša u bas području, posegnite za albumom, Bob Marley & The Wailers, In Dub Vol. 1, gdje se nalazi dub verzija antologijske pjesme Jamming, ovdje navedene kao Jamming Version. Budete li čuli muljanje, stopljene bas frekvencije ili izostanak srednjetonskog i visokotonskog područja te konačno, izostanak široke i duboke pozornice, znajte da vam se pojačalo (a možda i čitav sustav, uključujući i prostoriju u kojoj slušate) nalazi u velikim problemima.

S druge strane, budete li čuli precizan, čvrst i snažan bas, široku i duboku pozornicu punu ‘reggae ukrasa’ u ostatku spektra, imate posla s vrhunskim pojačalom kao što je Grandioso S1. Nemojte ovo olako shvaćati i pomisliti da se radi o banalnom glazbenom materijalu. "

To sto ti se desilo si i sam najbolje opisao (i sam imam tih problema sa manjim zvucnicima od tvojih) kod mene se ista stvar desava i nema neka pomoci jer se (u mom slucaju) radi o malom prostoru (2,5m sirina, 2,3m visina i 5m duzina) gdje mi bass booma na lijevoj strani sobe konkretno 64-68Hz freq ali i sub bass, kojeg moji zvucnici ne mogu odsvirati, a radi se o 32-34Hz freq

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2019 11:58 (djigibao).
9 godina
gocc01 kaže...

Evo, testiram tvoju muku, doduše, uz podrumski sam komp pa nisam uz hifi setup, nego uz Edifier S2000 Pro zvučnike (aktivni), ali... zvuk je savršen! Navečer ću biti uz hifu, pa javim dojmove i učinak i odande...

Imam FLAC datoteku navedenog albuma, slušam sada po 4-5x navedenu stvar i - NEMA nikakvog bumija, mumljanja, nikakvih nedefiniranih tonova... ukratko - stvar zvuči ODLIČNO!!! OK, i moja je podrumska prostorija odlično dampirana i Ediji imaju odličnu elektroniku unutra, ali, ono što si naveo da si kod sebe čuo mi je bilo onako... fantastična priča, ali sada kad sam pustio, nekoliko puta zaredom... nema traga tvojoj muci.

Čini se da zbilja imaš jako problematičan prostor, što mi je zbilja žao; šteta. Posljedični problem - gotovo nemoguće naći odgovarajuću kombinaciju za dobar zvuk... dok probno isprobaš sve potencijalne kombinacije pojačalo-zvučnik-kabeli... proći će godine. Šteta, zbilja...

EDIT posta:

Izuzeno ambijentalan snimak; ogroman prostor glazbene pozornice, duboko, jako precizna zvučna slika, vrhunski rad produkcije; tonalno bogato... slušam glasno i uživam; svaka čast. Još jednom - što će reći gornja soba i setup u njoj - vidjet ćemo (čuti).

EDIT 2 posta:

Preslušao i u sobi na ozbiljnom hi-fi setupu... ponavlja se utisak i zaključak od prije (iz podrumske prostorije sa PC-a uz aktivne Edifier S2000 Pro zvučnike). I opet pišem: NEMA nikakvog mumljalja, muljanja, nestanka frekvencija, bumija... bilo čega što bi narušavalo kvalitetu koju sam čuo i na NFM-ima u podrumu; dakle - vrhunska produkcija uz odličan zvuk! 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 7:12 (tajo1960).
9 godina
djigibao kaže...
gocc01 kaže...

Evo samo detalj tog clanka o tome:

"Dakle, u ovozemaljskom svijetu, ako želite čuti kako se Grandioso S1, ili bilo koje drugo pojačalo, ponaša u bas području, posegnite za albumom, Bob Marley & The Wailers, In Dub Vol. 1, gdje se nalazi dub verzija antologijske pjesme Jamming, ovdje navedene kao Jamming Version. Budete li čuli muljanje, stopljene bas frekvencije ili izostanak srednjetonskog i visokotonskog područja te konačno, izostanak široke i duboke pozornice, znajte da vam se pojačalo (a možda i čitav sustav, uključujući i prostoriju u kojoj slušate) nalazi u velikim problemima.

S druge strane, budete li čuli precizan, čvrst i snažan bas, široku i duboku pozornicu punu ‘reggae ukrasa’ u ostatku spektra, imate posla s vrhunskim pojačalom kao što je Grandioso S1. Nemojte ovo olako shvaćati i pomisliti da se radi o banalnom glazbenom materijalu. "

To sto ti se desilo si i sam najbolje opisao (i sam imam tih problema sa manjim zvucnicima od tvojih) kod mene se ista stvar desava i nema neka pomoci jer se (u mom slucaju) radi o malom prostoru (2,5m sirina, 2,3m visina i 5m duzina) gdje mi bass booma na lijevoj strani sobe konkretno 64-68Hz freq ali i sub bass, kojeg moji zvucnici ne mogu odsvirati, a radi se o 32-34Hz freq

Skinuo flac, jedva čekam da dođem doma da testiram :)

5 godina
Vaš audio kutak

Znači sve pjesme koje sam ikad pustio imaju odličan i snažan bas ali i sve imaju određene frekvencije naglašenije i uz boom. Ok, to je nešto što se treba riješiti na razini prostorije. 

Ono što me kod ove Jamming zateklo je to što je bas nakon 5. note nestao, pretvorio se u onaj zvuk koji čini bas melodiju na samom početku stvari, prije nego sam bas počne. Ajde da prvih 5 tonova tutnja pa nastavi slabije ali ovo još nisam dozivio. Ostatak je stvari, srednjetonski i visokotonski u redu. 

Dal je moguće da soba u potpunosti eliminira frekvenciju? Onda bih to primjetio i prije, sigurno nije prvi puta da se ta nota/frekvencija reproducira u sobi. 

Na slušalicama nema booma niti je bas tako snažan kako je za očekivati kad kreneš sa slušanjem neke "in dub" verzije pjesme, ujednačen je kroz cijelu stvar. Probat ću snimit danas video i stavit na youtube. 

Primjetio sam da je zvuk na videu koji snimim sa mobitelom puno lošiji sad sa Tannoyima nego sa Zensorima. Isti mobitel, ista pozicija, ista kvaliteta mikrofona 24/96 stereo. 

Imam onaj video Nils Lofgren na youtubeu sa Zensorima i Onkyom i puno je bolja, detaljnija i čišća ta snimka nego sad sa Tannoyima. A reko mi lik u Planet Audio da su XT6F popularni u Japanu jer su odlični u malim prostorijama... Nekaj tu ne štima.

0 0 hvala 0
10 godina
Zoki B kaže...

A bogami ću i ja.

5 godina
Vaš audio kutak

Logitech zvučnici na poslu pali test Boba Marleya,  tko bi rekao. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
Zoki B kaže...
..

link?
jel to jamming instrumental verzija?

naša na jutubu, vidiš imam problem na jednim kutijama, dodaju bas na frekvenciji na kojoj nije u pismi. nažalost to znam odavna s grafova distorzija, a kvragu možda to i je cilj neke određene opreme

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2019 16:33 (dabar_solta_V2).
5 godina
Vaš audio kutak

Probao sam sad i ja flac, do sada sam slušao sa Deezer hifi i isti drek. Probao na B&O sluškama od mobitela i ok je, nema prenaglašenih tonova niti izostanka istih, valjda zato jer nema sobe 

0 0 hvala 0
9 godina
Vaš audio kutak

Jao kako dobro radi sa dacmagicom, na Roksan k3 i focal aria 906, sve izdvojeno i odvojeno, punchy i precizno te u konačnici i dodatni sub bas bez ikakve rezonancije, jako zadovoljan kako to dela, jao jao :D

Srednji lete okolo po sobi, pregršt zvuka, sve fokusirano i precizno, visoki znatno prisutni totalno nenametni.

Mislim da je za tu preciznost, dinamiku i  fokus najviše zaslužan prokleti Roksan, prokleto dobro radi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2019 17:43 (Zoki B).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
Vaš audio kutak

Imalo bi smisla da su ti tonovi koji oslabe frekvencije ispod one koju zvučnici mogu reproducirati, znači ispod 38Hz ali ne čuju se tonovi viši od tog prvog koji se čuje.. 

Možda je V30 i Sabre problem, primjetio sam da je analogni ulaz puno tiši od digitalnih. Jučer sam nakon dugo vremena slušao muziku sa playera preko optike i em je glasnije em je slušljivije, tjeralo me da pojačam. Sad ću prebacit sa moba na usb pa poslušat preko playera/optike.

1 0 hvala 0
10 godina
Dead kaže...
Zoki B kaže...

A bogami ću i ja.

Našao sam flac, ali nemam seedsa pa moram čekat.

6 tjedana
Imate neki savjet za solidne slusalice s mikrofonom do 300 kn..koristile bi se za online posao i povremeno za gaming

0 0 hvala 0
8 godina
Vaš audio kutak

testirao i ja Jamming version i meni super zvuci na Dynaudio bm5 mk3. sve lijepo definirano, bas ne bruji, iako je mrvicu glasniji onaj najdbublji ton na basu (ne dumi neg je samo glasniji) , e sad dal je to zbog moje prostorije ili je takva snimka tesko mi je procijeniti. taj efekt mi je jako poznat sa svirki s bendom di se to znalo desit basisti na bas pojacalu, jednostavno su mu neki tonovi na bas gitari bili glasniji.

ugl jako mi se svidja zvuk, sve je lijepo popunjeno-srednji , visoki, niski - stvarno milina. a i takav je aranzman da svaki instrument ima dovoljno svog prostora u mixu.

kome se da nek poslusa Puscifer-Galilelo i The Arsonist (naravno flac). meni lijep primjer moderne ali dobre i ne prenapadne produkcije (kako to danas najcesce nazalost biva).

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Madjo43 kaže...
Imate neki savjet za solidne slusalice s mikrofonom do 300 kn..koristile bi se za online posao i povremeno za gaming

Kriva grupa. Upiši u tražilicu foruma Slušalice za gaming i dobit ćeš nekoliko grupa koje se bave tim dijelom HWa.

5 godina
Vaš audio kutak

Znači : 

Skinem frequency generator i spojim se bluetoothom. 

Malo sam proucavao postavke na pojacalu, na -25 dB je 50% snage. Stavio sam na -15 i krenuo od 30Hz. 

Čuje se i ispod tih 38Hz i nema neke razlike između 36 i 39Hz osim promjene note. 

Bruji oko 58Hz, bruji oko 78Hz ali i urla na 124Hz, tu negdje. Na 78Hz su počela urlat i vrata od komode, spustim za 2Hz prestane. Oko 100Hz se bas čak i smanjio.

Ono kaj nisam očekivao, sjedim u svojem sweet spotu, znači po sredini, glava mi je od stražnjeg zida 30cm, od sredine linije zvučnika 270cm. Zvučnici su za cca 5-10° zakrenuti prema nutra, medusobno razmaknuti 220cm te od straznjeg zida udaljeni 40cm do membrane. 

Pustim oko 88Hz, fini bas, okrenem glavu prema lijevom zvučniku i počne mi boomat desno uho iz desnog zvučnika. Okrenem glavu prema desnom, počne boomat lijevi zvučnik u lijevom uhu. 

Izravnam glavu na sredinu i nema više booma, samo čisti bas. Tak sam malo vrtio glavom jer mi je bilo fora  

Sutra ću napravit neku tablicu, skroz je praktičan taj generator. 

0 0 hvala 0
10 godina
Madjo43 kaže...

Malo je skuplje, ali ovdje imaš odličnu ponudu.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice