Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.406.528
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
sad ne mogu nac nigdi, ali sjecam se da sam cita negdi o nekoj ne baš popularnoj tehnici za snimanje vokala na nacin da se osim glavnog mikrofona doda još jedan nekih 5-10cm iza prvog. e sad nema nekog smisla vokal stereo po internetima i internet ratnicima ali ko zna šta je ko i kako zamisli, iako je lako moguče da u sistemu imaš negdi kašnjenje na jednom kanalu, ko šta se znalo dogodit s nekim android mobitelima pa je zvuk na slušalice za povratit jer nisu u fazi kanali. to mi je nekako vjerojatnije nego da svaki drugi flac ima vokal promjenjen, i to samo vokal.

da ne budem off evo jedno pojacalo u d klasi ( ima i blutut ) koje je po ekipi s elektro foruma vjerovatno ok napravljen, pa ako se nekome riskira :D
https://fr.aliexpress.com/item/4000394517938.html
, iako se meni cini da ovo vec lagano ide u snake oil vode, ali izgleda kvalitetno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Pa odstupanje od takta je sasvim normalna pojava pogotovo kod live izvedbi,pa ima toga more cak i na studio albumima.Ja se ubio trazeci gresku u snimci a ono greska u ritmu dva glazbenika!Jebote sto mi napravi,satra sam usi i mozak trazeci gresku u stereo slici i samo reprodukciji!Faking bumbarov let,nije lako jednom drzat ritam a pogotovo dvojici da budu u syncu!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
sad ne mogu nac nigdi, ali sjecam se da sam cita negdi o nekoj ne baš popularnoj tehnici za snimanje vokala na nacin da se osim glavnog mikrofona doda još jedan nekih 5-10cm iza prvog. e sad nema nekog smisla vokal stereo po internetima i internet ratnicima ali ko zna šta je ko i kako zamisli, iako je lako moguče da u sistemu imaš negdi kašnjenje na jednom kanalu, ko šta se znalo dogodit s nekim android mobitelima pa je zvuk na slušalice za povratit jer nisu u fazi kanali. to mi je nekako vjerojatnije nego da svaki drugi flac ima vokal promjenjen, i to samo vokal.

da ne budem off evo jedno pojacalo u d klasi ( ima i blutut ) koje je po ekipi s elektro foruma vjerovatno ok napravljen, pa ako se nekome riskira :D
https://fr.aliexpress.com/item/4000394517938.html
, iako se meni cini da ovo vec lagano ide u snake oil vode, ali izgleda kvalitetno!

 Zasto mislis da ide u snake oli vode?Kosta vise od par dolara ili?

AUDIOFIL
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
sad ne mogu nac nigdi, ali sjecam se da sam cita negdi o nekoj ne baš popularnoj tehnici za snimanje vokala na nacin da se osim glavnog mikrofona doda još jedan nekih 5-10cm iza prvog. e sad nema nekog smisla vokal stereo po internetima i internet ratnicima ali ko zna šta je ko i kako zamisli, iako je lako moguče da u sistemu imaš negdi kašnjenje na jednom kanalu, ko šta se znalo dogodit s nekim android mobitelima pa je zvuk na slušalice za povratit jer nisu u fazi kanali. to mi je nekako vjerojatnije nego da svaki drugi flac ima vokal promjenjen, i to samo vokal.

da ne budem off evo jedno pojacalo u d klasi ( ima i blutut ) koje je po ekipi s elektro foruma vjerovatno ok napravljen, pa ako se nekome riskira :D
https://fr.aliexpress.com/item/4000394517938.html
, iako se meni cini da ovo vec lagano ide u snake oil vode, ali izgleda kvalitetno!

 koliko sam je do sad primjetio pojačala u d klasi nemaju torodijalni transformator nego neki manji hi freqventni 

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

klasa pojačala nema veze s tim koje je vrste mrežni transformator koji napaja izlaznu jedinicu dc naponom.

ništa posebno, layout na preampu, koji izgleda promišljen do detalja i odlicno napravljen, ali s ispilanim slotovima između jedinica ko da je high voltage pa mi malo blinka bullsh*t detector, inace ko se misli uložit u d-klasu, mislim da je ovo odlicna prilika, cak mi izgleda i pre jeftino!

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.12.2019 18:58 (dabar_solta_V2).
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Zasto itko isao uopce davati toliko para (4000+kn) za nesto o cemu nema pojma tj. neka nepoznata kineska firma kad ima poznatih i provjerenih firma koji za tu lovu daju dobre uređaje?

Npr. AUDIOLAB 8000P (recenzija)

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

U kojem smjeru da okrenem zvučnike ako hoću provocirat susjede iznad? Dal driver prema stropu ili port? Dal ga stavit bliže stropu ili svejedno? Dosadno mi je a nisu normalni iznad..

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

...ovako napravi...

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

Zasto itko isao uopce davati toliko para (4000+kn) za nesto o cemu nema pojma tj. neka nepoznata kineska firma kad ima poznatih i provjerenih firma koji za tu lovu daju dobre uređaje?

Npr. AUDIOLAB 8000P (recenzija)

 

 samo prenosim preporuku iskusnih forumaša s drugog foruma, o moguce vrhunskom proizvodu za jako male novce s obzirom sta je unutra gledano s elektronicke strane.
šta je unutra, pa vjerovatno najbolja komercijalna implementacija modernog texas instruments switching pojačala, vjerovatno overkill preamp(naim nac152 klon), debelo overkill dac za bluetooth, ogroman toroidni trafo s obzirom na reklamiranu snagu, oćito dosta vremena i mozganja uloženo u izgradnju cjelog uređaja..

btw stvarno odlican je taj audiolab, al to ne znaci da je ovaj loš šta san posla, probaj zrtvuj se za kolege forumaše pa napiši recenziju ili napravi video :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.12.2019 21:32 (dabar_solta_V2).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Cimet kaže...

....

Lega, nisam ni pametan ni nadaren ni bahat... ili čuješ ili ne čuješ. Stvar je koka svirkom sjebala, pravio se ti pametan kasnije ili ne, napravljena je druga noć koncerta gdje je ista koka odsvirala stvar uredno ispravno, ubacila se kako treba, nije izgubila ritam i gotovo. Sva tvoja filozofija nema blage veze sa stvarima. Ima li potrebe nabrajati sve ispade iza onog početka? Onaj tko ih čuje - čuje ih... tko ne - nije čuo ni sjebani početak, jbg. I oko čega da se dalje raspravljamo ti i ja?

 

Tvoj pojam blagog odstupanja se, kako se čini, pomalo kosi sa mišljenjem Bonamasse, producenata i slične stručne branše, dok je samo ta, sjebana stvar stavljena kao bonus na BluRay izdanje. Još nešto ti nije jasno? OK, naravno da imaš pravo slobodoumno tumačiti sebi "umjetničke slobode"

do beskonačnosti i natrag, ali... to nema efekta ovdje. Stvar je sjebana i ti se možeš postaviti na trepavice sa svojim objašnjenjima blagog odstupanja. Ne pije vodu.

 

...

 Ona svira koncerte sa Bonamassom a ti seruckas po forumu.... Bas mi ju je zao, cisti luzer ;)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Grozota 😂😂
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

... ne vjerujem... tajo, Bonamasa je bluzer, ne zna treshat... brzina mu nije vrlina, a ni tehnika pri tom... a s cim se zamaras ja ne vjerujem... ovak se trza, AMEN... ni trzalice nisu iste... malo se zaigro i otiso u nebrano grozdje...

 

 

 

 

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.12.2019 23:37 (Tallahassee).
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

... lol, uopce nije celsitica fulala, nego je on PREspor... da ne velim da mu grimasa na licu govori sve, ne da mu je tesko, nego jedva odrzava i to sto pokusava...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Mene je osobno ona odusevila puno vise od Bonamasse,njega sam se naslusao ali brate to sta ona radi ja ne viđam i ne slusam cesto!Violoncelo bez pragova svira na sluh puno teze od gitare!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...

 oko koje gluposti se ti zamaraš koga je uopče i briga  za takve greške ,moje pitanje je dali je tko od vas slušao tidal mqa i qobuz hi rez,i ako je dali je to stvarno toliko dobro koliko to dvoje glazbeni kritičari dižu u nebesa

 

Ja Tidal MQA, ali da ti iskreno kazem uopce ne cujem razliku u 80% stvari, dokle npr DSD je puno lakse cut. U ono malo sto cujem MQA, al sitnu razliku, ne bi dao ruku u vatru da je bolje, prije bi rekao drugacije pa radije slusam obicni 44/16 jer sam onda 100% siguran da MQA nije nesto z*sro. Kao da MQA napravi nesto sa pozirnicom i stereo slikom.

A mozda i podsvjesno ne zelim da MQA zvuci bolje jer znam da je to lossy format:)

 

Koji to glazbeni kriticari dizu hi res ili MQA u nebesa? Vecina proizvodjaca uredjaja je rekla da MQA degradira kvalitetu, ali su morali podrzati taj format jer su to kupci zahtjevali. Glazbeni kriticari obicno ne mare puno za format ili kvalitetu...

~~ sound sommelier ~~
13 godina
offline
Vaš audio kutak

Evo graf od mojih LCD-4z,pa ako se netko kuzi nek mi veli jel ok (posto sam ja tuka za te stvari)....

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Pitanje za CD ekipu.

 

Slučajno sam naišao na ovo: https://www.mofi.com/

 

Ima tko kakvih iskustava sa ovakvim izdanjima albuma? Ja sam totalno legalnim putem nabavio jedan dobar rip meni dragog albuma u ovoj izvedbi i mogu reći da je baš.. slušljivije? Dinamičije? Jel moguće to uopce? 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...

Pitanje za CD ekipu.

 

Slučajno sam naišao na ovo: https://www.mofi.com/

 

Ima tko kakvih iskustava sa ovakvim izdanjima albuma? Ja sam totalno legalnim putem nabavio jedan dobar rip meni dragog albuma u ovoj izvedbi i mogu reći da je baš.. slušljivije? Dinamičije? Jel moguće to uopce? 

 

MFSL? :) da dobra... preferiram njihove remastere/transfere od bilo kojih drugih.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
nhooydz kaže...

Pitanje za CD ekipu.

 

Slučajno sam naišao na ovo: https://www.mofi.com/

 

Ima tko kakvih iskustava sa ovakvim izdanjima albuma? Ja sam totalno legalnim putem nabavio jedan dobar rip meni dragog albuma u ovoj izvedbi i mogu reći da je baš.. slušljivije? Dinamičije? Jel moguće to uopce? 

 

MFSL? :) da dobra... preferiram njihove remastere/transfere od bilo kojih drugih.

 i kolega Bik lupi TD na ovo povise!

 

Imam doma dosta ripova od MFSL top zvuk,btw u  Rotary Audia se moze kupit MOFI ploce!

AUDIOFIL
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

 Iz ponude vidim da nude po stotinjak sacd-ova i vinila. Što si ti nabavljao? Da li direktno od njih ili je to izripani materijal?

Hoćeš da te lažem ili znaš već? :)
Njihova reizdanja Dire straitsa su mi odlični.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

 Zanima me koji format/medij si nabavljao?

FLAC?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
treba bi graf bez smoothinga, kalibrirani mikrofon i tretirana prostorija za pokazat tocne informacije.

moze bez tretirane prostorije ako se mjeri s prostorijom al to je vec ogromna razlika.

inace ti ispeglani grafovi su vjerovatno izvor cjele mrznje prema mjerenjima, koja su inace korisna, ali nekad su korisna samo prodavacima opreme ne i potrosacima.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

 Znači nisi kupovao kod njih. 

Nisam nigdje niti tvrdio da sam kupovao kod njih :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ispričavam se za nepotreban TD ; nakon čitanja Tajinih medikament postova uhvatila me kronična TD shizofrenija a pošto sve čitam na mobu nisam više razlikovao dobro od zla.
7 godina
offline
Vaš audio kutak

iss ima novi radio, zanimljivo žice izgledaju ko audiofilske lol

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

kolika skretnica ,ne znam kako zvuce,vjerovatno top,ali WAF faktor je vrlo nizak!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Nedavno je frend došao po savjet za hi fi opremu.

Oko 10 000kn za amp i zvučnike.

Prostor mu je 15 kvadrata.

 

Uporan ko mazga za samostojeće zvučnike.

 

Moj prostor je 16 kvadrata, slušao je dynaudio emit m20 kod mene i nije mogao vjerovati koliko basa imaju, ukratko oduševljen je bio ovreall sa zvukom i rekao da će ih uzeti te neki amp za 5000kn.

 

Uzeo je neke Wharfedale samostojeće i neki Rotel amp.

 

U sobi nema basa, samo mumljaju zvučnici, no zato u drugoj sobi koja je odvojena 5 metarskim hodnikom ima basa koliko hoćeš.

 

Zvuk je apsolutno smeće, nema prostora da se razvije zvuk, preveliki zvučnici za sobu.

 

Došao je kod mene i ponovno pao na dupe kako Emiti rade.

 

Komentar "koji sam ja hurac napravio, bacio sam pare"

 

Rekao je da će probati vratiti zvučnike.

 

Sada je rekao da će poslušati savjet i ne uzimati velike samostojeće zvučnike za malu sobu.

 

Ja sam se ispekao po tom pitanju zato i imam Emite u tako maloj sobi.

 

Ljepši su samostojeći zvučnici ali ljudi trebaju shvatiti što se gdje treba složiti, ali s vremenom skuže kad ih se opali po đepu, onda nauče školu.

 

Do tada ne slušaju savjete.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
volegradele kaže...

kolika skretnica,ne znam kako zvuce,vjerovatno top,ali WAF faktor je vrlo nizak!

Da, i kod mene je bio taj efekt... wow!!! Rijetko se sreće veća. OK, kad su čak dvije u pitanju, kod nekih proizvođača (recimo Canton, vršni modeli) - to je nešto drugo. Ali ovo... wow, još jednom, ha ha! Svaka čast!

 

Kad si spomenuo WAF faktor, he he... treba izdvojiti skoro 13.000 Eura, kupiti, dovući doma, pa "vidjeti" na licu mjesta    ili ostaju, ili skupa s njima letiš kroz prozor  

 

Btw, nisu mi jasni ljudi poput ovog vlasnika...  Wife Acceptance Factor ili ''WAF''  

 

OK, raspravlja o WAF faktoru, ali... nisu mi jasni ljudi koji "dovuku" ovakve mrcine od kutija, "nalijepe" ih na stražnji zid, ugave na malu površinu i onda... i onda još uglave 2 (dva) subwoofer zvučnika IZMEĐU velikih floorstand zvučnika i police - stolića sa punom bočnom površinom, a isto blizu stražnjeg zida, ali i "omeđene" sa 3 (zapravo 4, i dolje) strane... nije mi jasno kako ti ljudi razmišljaju o zvuku, o emisiji zvuka u prostor, kako to mora zvučati (i zvuči, osim što mora tutnjati).

Tu (čini mi se) mora biti psiho-efekt "nagruvaj što više" najviše izražen... OK, isprika amerikancu čije je to, koji je postavio video i vlasnik je svega pokazanog, koji pokušava opravdati sve to i reći da je to baš tako najbolje, ali... ali... nemam riječi dalje, zapravo... (a piše o "tihom" slušanju, ha ha). I, btw, baš me zanima koliko su puta psi (sa snimka) "digli nogu" na pokazane komponente... onako, kad ih nitko nije vidio, he he.

 Mene osobno ne brine WAF faktor ali ja osobno volim lijep interijer pa tako volim i zvucnike koji izgledaju lijepo.Danas na trzistu stvarno ima svega ali naravno da na kraju zvuk  samih zvucnika bih trebala bit prva stvaka prilikom izbora i naravno adekvata prostor u kojem je sami zvucnik!Bolje imat kvalitetniji manji zvucnik( bookshelf) nego grdosiju koja samo bumija!

I btw 2 subwoofera su puno bolja od jednog!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Pred nešto vremena sam morao ubiti dvadesetak minuta u Mesničkoj, pa sam svratio u Audio Cinema Art. Malo sam razgledao, no nisu me zanimali veliki zvučnici, odišao sam do dubljeg dijela dućana i našao mali ali zanimljiv sustav, TEAC CR-H 101 DAB i TEAC LS-301 zvučnici. Sustav je minijaturan, maltene stane na dlan (dobro, na dva dlana). Prodavač me zapazio, malo smo pričali, pa sam ga zamolio demonstraciju, jer me zaintrigirao zvučnik - malen, koaksijalnog dizajna. Stavio je CD, stisnuo play i otpuhali su moj stav o malim zvučnicima.

Ljudi, to vrijedi čuti.
Ovi zvučnici su više nego u stanju ispuniti prostor zvukom, i to kakvim! Finim, preciznim, ugodnim. Pao sam na dupe od iznenađenja. Predivno sviraju, krasni srednji i visoki, bas neočekivano dobar za tu veličinu. Ukoliko ćete imati priliku, preporučam da ih malo poslušate.

Z-Review imaju sound demo tih zvučnika:



Da budem jasan, ovi zvučnici neće zamijeniti velike zvučnike, no u prostoru u kojem veliki zvučnici nemaju što tražiti, ovi su dobra konkurencija izboru do 3k kuna.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2020 19:20 (Father_Dougal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

WAF faktor mi je bitan jer ko bi izdrža kvocanje lipše polovice. Ona mi je rekla da ne bi ušla u kuću u kojoj su zvučnici Wilson Audio WAMM Master Chronosonic. Od straha s obzirom da izgledaju zastrašujuće. Ali taj WAF faktor uopće nije problem zadovoljit. Toliko je lijepih primjeraka u svakoj kategoriji komponenata, u bilo kojem cjenovnom razredu da nije problem izabrati nešto dobro i u audio i u estetskom smislu.

 Daj Boze da se nađem u takvim problemima da moram birat između Wilson Audio WAMM... i Focal Grand Utopia!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice