Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.405.529
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
8 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Pozz, imam par ploca, i zelio bih ih, jel, slusat malo.
Sad me zanima sto treba za setup, vidio sam da neki gramofoni imaju build in pre amp (?), koje zvucnike itd... Procitao sam negdje da su all-in-one (?) jako losi, oni kao putni playeri, sto li. Hoce li se ploca ostetiti ako je odsviram na starijem gramofonu (imam jedan takav), postoje li razlike u plocama, iglama...? Nesto budget ako moze
:)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

Cek jel ti to non stop kupujes pa mijenjas ili sam te pomijesao sa nekim drugim clanovima!?Lipo odi u HIFI shop iskesiraj lovu dovuci doma i slusaj par dana i vrati,ja vrlo brzo znam jel mi zvucnik upgrade i jel mi odgovara,ali tek pravo lice dobijes nakon par tjedana!

A dosta nas tu mjenja i kupuje, ja sam sada sve složio i znam od prilike što ću uzeti, kada kupiš online preko weba možeš vratiit nakon 2 tjedna kupljeno ako ti ne odgovara.

Budem probao mada sam te zvučnike koje ciljam imao nedavno doma i rade fantastično, posudio od frenda, budem još vidio, hoću sad uzeti ono što mi paše i da je mir.

Nije neka exotika ali s Roksanom K3 ampom rade jako, jako dobro:)

 

10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
.... ima, audio technica at-lp60, 80 bucksa.... mozes ga spojit na kaj hoces.... ima preamp....
the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Tallahassee kaže...
..... jedno 20 cm od straznjeg zida..... idealno preporucaju pol metra.... ali vidis da je to za mene sf..... zanemari bijelu boju, pls.....

 A šta se može. Ne možeš bolje. Takvi su ti uvjeti. Izvučeš ono najbolje što možeš. Ako ti bas pati zbog blizine stražnjeg zida onda probaj ugurati spužveni čep otraga u bas reflex port.

 .... tnx.... to cu znati za kakvih 80 tak sati usviravanja.... za sad sam ok.... nisam ih jos probao potjerat na malo glasnije, tak da sam ok za sad.....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

 Čestitam kolega. Sudeći po mojim Excite X18 i tvoji bi trebali biti pun pogodak. Namjestio sam ih 25 cm od stražnjeg zida, bez toe in-a, a sa strane imaju više od metra prostora. Možda bi ih gurnuo i dalje od stražnjih zidova, ali ne mogu jer ne bi bilo prikladno za dnevnu sobu gdje je prometno. Iako, moram reći da sam probavao razne udaljenosti, ali ne osjećam neku veću razliku. Kako si ih smjestio, stalak, polica? Svaka čast. Nek te posluže dugo, dugo. Guštaj.

 .... jos nesto, malo vise.... iako zvucnik nije jos ni blizu "usviran".... ne znam kako tvoji x18 i koju mjuzu slusas, ali ovaj x14 je definitivno rock/metal zvucnik.... naime nakon evo vec nekoliko sati preslusavanja svakojakih cd-a i flacova, zakljucio sam da se ne snalazi najbolje sa jazzom i inzenzivno vokalnim i u visem podrucju snimljenim pjesmama.... ali zato bubnjeve, ritam sekciju i opcenito muziku srednjotonskog i dubljeg podrucja izvode odlicno.... blast beatove i zvucne zidove Napalma, Bolt Throwera i slicnih vrlo intenzivnih i glasnih bendova kontroliraju fenomenalno.... mislim, nevjerojatno da bolje kontroliraju siru zvucnu sliku sa vise "dogadjanja" nego jednostavniju....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Tallahassee kaže...
Dead kaže...

 Čestitam kolega. Sudeći po mojim Excite X18 i tvoji bi trebali biti pun pogodak. Namjestio sam ih 25 cm od stražnjeg zida, bez toe in-a, a sa strane imaju više od metra prostora. Možda bi ih gurnuo i dalje od stražnjih zidova, ali ne mogu jer ne bi bilo prikladno za dnevnu sobu gdje je prometno. Iako, moram reći da sam probavao razne udaljenosti, ali ne osjećam neku veću razliku. Kako si ih smjestio, stalak, polica? Svaka čast. Nek te posluže dugo, dugo. Guštaj.

 .... jos nesto, malo vise.... iako zvucnik nije jos ni blizu "usviran".... ne znam kako tvoji x18 i koju mjuzu slusas, ali ovaj x14 je definitivno rock/metal zvucnik.... naime nakon evo vec nekoliko sati preslusavanja svakojakih cd-a i flacova, zakljucio sam da se ne snalazi najbolje sa jazzom i inzenzivno vokalnim i u visem podrucju snimljenim pjesmama.... ali zato bubnjeve, ritam sekciju i opcenito muziku srednjotonskog i dubljeg podrucja izvode odlicno.... blast beatove i zvucne zidove Napalma, Bolt Throwera i slicnih vrlo intenzivnih i glasnih bendova kontroliraju fenomenalno.... mislim, nevjerojatno da bolje kontroliraju siru zvucnu sliku sa vise "dogadjanja" nego jednostavniju....

 Daj im 100njak sati i otvorit će se, budeš se iznenadio :)

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Zoki B kaže...
volegradele kaže...

Cek jel ti to non stop kupujes pa mijenjas ili sam te pomijesao sa nekim drugim clanovima!?Lipo odi u HIFI shop iskesiraj lovu dovuci doma i slusaj par dana i vrati,ja vrlo brzo znam jel mi zvucnik upgrade i jel mi odgovara,ali tek pravo lice dobijes nakon par tjedana!

A dosta nas tu mjenja i kupuje, ja sam sada sve složio i znam od prilike što ću uzeti, kada kupiš online preko weba možeš vratiit nakon 2 tjedna kupljeno ako ti ne odgovara.

Budem probao mada sam te zvučnike koje ciljam imao nedavno doma i rade fantastično, posudio od frenda, budem još vidio, hoću sad uzeti ono što mi paše i da je mir.

Nije neka exotika ali s Roksanom K3 ampom rade jako, jako dobro:)

 

 Ne znam jesam li propustio negdje, ali koji te sad model zanima?

 Trenutno Dynaudio emit m20, imao ih doma i slušao i jako, jako dobro rade s mojom opremom.

Poslušao bi i MA silver 200 sniženi su na 9000kn sada, AE309 itd da ne nabrajam sada sve, razlika je dosta u cijeni ali sada se neću zaletavati nego poslušati nekoliko opcija i uzeti što mi odgovara definitivno.

Dynaudio emit 20 su za sada favoriti jer sam ih imao doma i čuo kako fino rade, usvirane od frenda i oduševili su me.

Polako i ne žurim se, ostalo sam sve doveo u red sada želim odabrati zvučnike.

Roksan K3 ima dovoljno snage da može sve to gurati tako da to nije problem.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Te arie nisu ni usvirane do kraja kak spada. Mozda na pola. Ali ipak bookshelf i nije bas za elektroniku, pogotovo vez suba. Moj savjet ak se slusa elektronika bi definitivno bili beki floorstanderi. I da, focal bas i ne naginje elektronici, a od modernije glazbe najvise im pase pop. Na starijem popu sound stage je top topova. Naravno, nakon kaj se usviraju.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sale_ds kaže...
Te arie nisu ni usvirane do kraja kak spada. Mozda na pola. Ali ipak bookshelf i nije bas za elektroniku, pogotovo vez suba. Moj savjet ak se slusa elektronika bi definitivno bili beki floorstanderi. I da, focal bas i ne naginje elektronici, a od modernije glazbe najvise im pase pop. Na starijem popu sound stage je top topova. Naravno, nakon kaj se usviraju.

Moguće da nisu no možeš već sada vidjeti njihov karakter koji mi ne odgovara.

Probao sam i potrudio se da mi pašu no ne odgovaraju mi na žalost i stoga ih prodajem, neću lagati sam sebe, znam što hoću od zvuka ovo na žalost nije to što trebam...

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Jel novi idu tek kada se ovi prodaju ili prije?
Svakako se veselim tvojim novim bebicama 🙃
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
Jel novi idu tek kada se ovi prodaju ili prije?
Svakako se veselim tvojim novim bebicama 🙃

 Bumo videli, možda se oboje reši u jednom :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Da ne moram krovne prozore mijenjat vec bi dosao po njih xD.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2019 11:46 (Sale_ds).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sale_ds kaže...
Da ne moram krovne prozore mijenjat vec bi dosao po njih xD.

 Luđak

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
A gle, ionako je plan eventually imat te arie za zadnje, a floorstandere za prednje tako da zasto ne odmah ako je ovak korektna cijena i iako te ne znam, po piskaranju tu bi se reklo da su mazeni.

Samo moram do kraja ljeta rijesit faking prozore, a tu je i rega u osmom mjesecu i jos zenu vodim na nekakvo brdo u sloveniji, valjda...

Jel tak tesko bilo usviravat ih recimo do pocetka sljedece godine pa onda skuzit da to nije to?! XD
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sale_ds kaže...
A gle, ionako je plan eventually imat te arie za zadnje, a floorstandere za prednje tako da zasto ne odmah ako je ovak korektna cijena i iako te ne znam, po piskaranju tu bi se reklo da su mazeni.

Samo moram do kraja ljeta rijesit faking prozore, a tu je i rega u osmom mjesecu i jos zenu vodim na nekakvo brdo u sloveniji, valjda...

Jel tak tesko bilo usviravat ih recimo do pocetka sljedece godine pa onda skuzit da to nije to?! XD

 Aj poslo sam ti Pm pa vidi :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Nagovara me na grijeh...ccc xD
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

A gle, u redu je griješiti, bog to sve oprašta :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Lako za boga, al sta zeni rec xD...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

O da, to bi mogao biti problem:)

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sale_ds kaže...
Lako za boga, al sta zeni rec xD...

 

Kazes draga iznenađenje, povez na oči i odvezeš ju na sljeme i pitaš kako ti se sviđa slovenija (i usput šta kazes na dinamiku novih zvučnika) :D

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Pa ak prozori budu skuplji nego planiram mozda i zavrsi na sljemenu lol.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Meni je moja "bolja" polovica rekla da ako uzmem nove zvučnike mogu s njima spavati.

Rekao sam joj da mi je to sasvim ok jer su oni manje drveni u krevetu.

Onda cijeli dan nije razgovarala samnom.

Ne razumijem..... :)

 
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Hodas po tankoj liniji :D.

Ja sam svoj jednom rekao da se stisa jer nije focal i nije ju ugodno slusat na sto mi je rekla da sam supak i da si nabijem te focale tam di sunce ne sija. Al se opet navece uvukla u krevet slusat muziku pa sam joj i to utrljo na nos. Rekel sam joj, vidis kolko je ugodnije kad ne pricas xD..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Zoki B kaže... 

 Kolega, i Acoustic Energy AE309 izgledaju jako dobro, jako dobre recenzije, a vidim da su u Ronisa nekih 8500 kn. Također odgovaraju tvom tipu glazbe, "brzi" su, vrlo dobrog basa... A gloss black je predivan.

 Je vidjeh da, hvala na savjetu, samo moram dobro odvagnuti jer je soba samo 16kvadrata, no morat ću sve to poslušati a i  nebi gurao baš samostojeće zvučnike u tako mali prostor, moglo bi biti problema:)

Treba poslušati pa ocjeniti, bez toga ništa:)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Zoki B kaže...
Dead kaže...
Zoki B kaže... 

 Kolega, i Acoustic Energy AE309 izgledaju jako dobro, jako dobre recenzije, a vidim da su u Ronisa nekih 8500 kn. Također odgovaraju tvom tipu glazbe, "brzi" su, vrlo dobrog basa... A gloss black je predivan.

 Je vidjeh da, hvala na savjetu, samo moram dobro odvagnuti jer je soba samo 16kvadrata, no morat ću sve to poslušati a i  nebi gurao baš samostojeće zvučnike u tako mali prostor, moglo bi biti problema:)

Treba poslušati pa ocjeniti, bez toga ništa:)

 16 kvadrata je vjerojatno premalo za floorstandere. Drži se bookshelf zvučnika. Ali...nije na odmat sve preslušat.

 Yup, slažem se:)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Sve rečeno stoji Tajo😁

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Ekipa ove preporuka za programčić za planiranje prostora. Meni je puno pomogla. 

 

Najbitnije je izmjeriti prostoriju, dodati vrata i prozore na mjeru koja je potrebna, može se unijeti i visina. 

 

Nakon toga ima raznih vrsta namještaja, ukuca se dimenzija postojećih i zaključa. 

 

Nakon toga se samo vrti po sobi i isprobava gdje će što stati. 

 

Ovo je model kak je bilo kod mene a sad kreće razmještaj. 

 

Floor plan creator se zove aplikacija.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.7.2019 1:10 (gocc01).
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

.... svaki puta kad nadogradim sustav, nesto me tjera da pokusam naci sto zahtjevniju i bolje snimljenu (ne uvjek) mjuzu.... tak na bespucima interneta otkrijes najbrutalniji band na planeti Dragged Into Sunlight, ali i stonere koji imaju produkciju kakvu su Pinkici prije 20 - 30 godina samo mogli sanjati.... na ovim prostorima nista od toga ne mozete cuti, upgrejdati se, jer nase radio stanice ionako obitavaju radi njihovih placa.... cista poslastica za slusanje i testiranje....

 

Om - Gethesmane

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

 Moja je izdresirana. Niko im ne smi ni prić inače...najeba je. Piano lak uvik sjaji. Posjeduje posebne krpice samo za komponente i zvučnike.

 Ja svoje krpice sam koristim i ja sam taj koji rezi kad se netko priblizi xD

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Ekipa ove preporuka za programčić za planiranje prostora. Meni je puno pomogla. 

 

 

Fora, hvala na prijedlogu!

 

Dali znate neki software za simulaciju zvuka, gdje mogu modelirati prostoriju, definirati materijale, polozaj svega, unesti karakteristike zvucnika, i dobiti simulaciju odziva?

 

Sjecam se da sam prije cca 20-25 godina narucio taj software iz sumljivih izvora, dosao je na 3 CD-a, ali se ne sjecam imena, valjda postoji danas nesto slicno ...

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice