Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.402.131
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ja idem na party bez dizalica cak znam se i dobro nafumat,ali jebes ga to sam ja..proprler u guzici od malena!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Ja idem na party bez dizalica cak znam se i dobro nafumat,ali jebes ga to sam ja..proprler u guzici od malena!

 Sad će me svi krivo shvatit... Ništa dizalice, samo slike. Dr Albert Hofmann bi bio ponosan na mene.

Live long and prosper.
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Molim te objasni mi kako to uspijes, jedan moj frend ne moze izac iz stana 12h kada slusa hoffmana. :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...

Molim te objasni mi kako to uspijes, jedan moj frend ne moze izac iz stana 12h kada slusa hoffmana. :D

 E prvo Hoffman je Dustin, a Albert je Hofmann.   

 

Sve je stvar psihe, meni ti slušanje Alberta bude prirodno stanje, odnosno sad se ne osjećam normalno i ne izlazi mi se iz kuće. Onda je tu iskustvo, godine iskustva, pa priroda i psihodelic trance festivali, a ne techno i house partiji... Vjerojatno bih se upucao ili bacio s velike visine da završim na Ultri. Za takve gluposti služe dizalice, pa ne razumiješ ni šta slušaš ni zašto.

 

A Pink Floyd The Wall na Poljudu kad je bio... Auuuuu...

Live long and prosper.
16 godina
offline
Vaš audio kutak

...nisam vise u tim party vodama cca 15-20tak godina (do 2000god pohodio party-e po Puli - Valkana, Fort Bourguignon...)...

 

Zadnje sto mi je netko preporucio za poslusat (a da mi se svidjelo) je bilo ovo dole.

Kome se ne sviđa mjuza neka samo gleda mjesto gdje se party odrzao....

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže... 

Vjerujem da se može, samo... to bi izgledalo kao da nekim Bently-jem ideš po drva u šumu, ha ha, ili voziti rally tipa "blato i mulj" 

 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

Zadnje sto mi je netko preporucio za poslusat (a da mi se svidjelo) je bilo ovo dole.

Kome se ne sviđa mjuza neka samo gleda mjesto gdje se party odrzao....

 

 

Cercle je odličan kanal, lokacije su im bolesno dobre, pratim

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
sta se tice ovih modernih kontrolera sta sami namjestaju levele i sta su puni automatike, mislim da je to ok da dopustaju nekima ljudima koji se inace nebi bavili dj poslom jer im se neda ucit tehnicku stranu price i gubit vrijeme a kuze se u samu muziku puno bolje nego neko ko je svestran, jer su fokusirani na muziku i to je super.ugl bolje nego da je sve u clipu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
sta se tice ovih modernih kontrolera sta sami namjestaju levele i sta su puni automatike, mislim da je to ok da dopustaju nekima ljudima koji se inace nebi bavili dj poslom jer im se neda ucit tehnicku stranu price i gubit vrijeme a kuze se u samu muziku puno bolje nego neko ko je svestran, jer su fokusirani na muziku i to je super.ugl bolje nego da je sve u clipu.

 Naravno bez osjecaja i smisla za glazbu đabe ti sva tehnika i znanje na svit,ako ne znas osjetit publiku i kad sto trebas stavit!Ogromnu ljubav i poznavanje glazbe koju pustas trebas imat!A sto se tice Gette,covik jebeno zna svoj posal i koristi maksimalno tehnologiju,on ne ide na natjecanje tko je najbolje tehnicki potkovani DJ,covik uđe u studio i napravi hit,tako vec 10 godina radi i ocito ima svoju publiku i imat ce je i dalje.Osobno nije my cup off tea ali ima par jebenih stvari!

 

Poslusajte ovaj pocetak....ja sam ovo dozivio par puta..jeben osjecaj!!

 

 

AUDIOFIL
12 godina
offline
Vaš audio kutak

BTW ovo je my cup of tea!!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

...malo humora...

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 2
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

BTW ovo je my cup of tea!!

 cox je legenda, i vidi se sta radi i kako koristi tehnologiju, npr




12 godina
offline
Vaš audio kutak

Koji gospodin na 4 decka radi,sigurno do sad sam 10 puta bija na Coxa,ali moram i Moralesa pohvalit..uff kad se sitim!

 

Poglej dole old school DJ familiju

 

AUDIOFIL
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...


kad se kolega talahase uvati dobre produkcije i covera evo malo super produkcije bolje od originala od glena sa spectre media group

 ... njet... ovak nesto, pa ni onda nisu uspjeli skinut jednu od najboljih solaza ikad... mislim je audiphilic zvuk,al ipak... nije na nivou ko Delta Empire... Ibrahim rules in low fi... mislim, da velim da su ljudi slusali balade tipa Stairway ili Child in time, ali ko nije cuo Return to Serenity, propustio je...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2020 22:33 (Tallahassee).
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

Koji gospodin na 4 decka radi,sigurno do sad sam 10 puta bija na Coxa,ali moram i Moralesa pohvalit..uff kad se sitim!

 

Poglej dole old school DJ familiju

 

 10x si bio na Coxu u Hr?  daj lazes ;)  jel bio toliko puta osim par Ultri?

Za Moralesa sam zadnji put cuo da je pao u Japanu pa su ga jedva izvukli zivog :D

16 godina
offline
Vaš audio kutak

Vrlo zabavna podcast diskusija kod John Darka, oko USB i napononskih kablovlja:

https://darko.audio/2020/02/expert-opinion-paul-mcgowan-ps-audio/

 

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
bik kaže...
volegradele kaže...

Koji gospodin na 4 decka radi,sigurno do sad sam 10 puta bija na Coxa,ali moram i Moralesa pohvalit..uff kad se sitim!

 

Poglej dole old school DJ familiju

 

 10x si bio na Coxu u Hr?  daj lazes ;)  jel bio toliko puta osim par Ultri?

Za Moralesa sam zadnji put cuo da je pao u Japanu pa su ga jedva izvukli zivog :D

 Pa da i vise vjerovatno,bio sam na svim ULTRama do sad sve dane a i 41 godina za 2 mjeseca ide,bilo je Coxa i prije ULTRe!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Tallahassee kaže...
dabar_solta_V2 kaže...


kad se kolega talahase uvati dobre produkcije i covera evo malo super produkcije bolje od originala od glena sa spectre media group

 ... njet... ovak nesto, pa ni onda nisu uspjeli skinut jednu od najboljih solaza ikad... mislim je audiphilic zvuk,al ipak... nije na nivou ko Delta Empire... Ibrahim rules in low fi... mislim, da velim da su ljudi slusali balade tipa Stairway ili Child in time, ali ko nije cuo Return to Serenity, propustio je...

 Najbolja solaza ikad...jebote ja prvi put cua za ovu stvar...ima toga nemoj da moram izvlacit!

AUDIOFIL
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

..

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2020 3:08 (dabar_solta_V2).
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Nema ništa bolje nego kada se naždereš fažola ili kiselog kupusa ili jedno i drugo tkz. "Jota" E to je prava audiofilija za sva vrimena, a još kada se pravilno isprdiš i pokriješ malu jorganom kada najviše smrdi... e to novac ne more platit...

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
bik kaže...
volegradele kaže...

Koji gospodin na 4 decka radi,sigurno do sad sam 10 puta bija na Coxa,ali moram i Moralesa pohvalit..uff kad se sitim!

 

Poglej dole old school DJ familiju

 

 10x si bio na Coxu u Hr?  daj lazes ;)  jel bio toliko puta osim par Ultri?

Za Moralesa sam zadnji put cuo da je pao u Japanu pa su ga jedva izvukli zivog :D

 Prvi put je Cox bio u Hrvatskoj još 1998 (ili 99) u F1 klubu u Trogiru. Kakav party, na 3 flora, koliko dobrih DJeva, koji prostor... Čudo jedno. Bilo je vrhunski. Od tada je Cox zaljubljen u Hrvatsku i često dolazi radit partije.

 

https://www.klubskascena.hr/aktualno/fokus/18121998-carl-cox-je-vrtio-u-klubu-f1-trogir-neobican-flyer-je-obiljezio-taj-party-17122019

Imam još doma ovaj flyer

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2020 9:22 (Filox).
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Ja u zivotu nisam bio na partiju, prije 30-e moram jednom otici da dozivim i to. :D

 

Inače, mala reklamica, prodajem dobre sluske za jos bolje pare: https://www.bug.hr/forum/topic/prodaja-ostalo/prodaja-beyerdynamic-dt770pro-80-ohm/273555.aspx?page=0&jumpto=6068006&sort=asc&view=flat

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Sa balansiranih komponenti završili na partijima, ajmo sad malo o kabelima 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
bik kaže...
volegradele kaže...

Koji gospodin na 4 decka radi,sigurno do sad sam 10 puta bija na Coxa,ali moram i Moralesa pohvalit..uff kad se sitim!

 

Poglej dole old school DJ familiju

 

 10x si bio na Coxu u Hr?  daj lazes ;)  jel bio toliko puta osim par Ultri?

Za Moralesa sam zadnji put cuo da je pao u Japanu pa su ga jedva izvukli zivog :D

 Prvi put je Cox bio u Hrvatskoj još 1998 (ili 99) u F1 klubu u Trogiru. Kakav party, na 3 flora, koliko dobrih DJeva, koji prostor... Čudo jedno. Bilo je vrhunski. Od tada je Cox zaljubljen u Hrvatsku i često dolazi radit partije.

 

https://www.klubskascena.hr/aktualno/fokus/18121998-carl-cox-je-vrtio-u-klubu-f1-trogir-neobican-flyer-je-obiljezio-taj-party-17122019

Imam još doma ovaj flyer

 Znam, bio je nekih 6-7x u HR prije ovih Ultri, ja ga nisam nikako uspio uhvatiti jer se nije pojavio u kontinentalnoj Hr i uvijek je meni nesto iskrsnilo..

Ja sam generacija "pohoditelja" partyja kao i recimo djigibao ;), moje vijeme je bilo od 99-2009 aktivno po partyjima. Vrijeme valkani, future shocka, svih vecih partyja/festivala po slavoniji.

Ljudav prema glazbi je ostala (ne samo ta), tako ce biti do groba a ovo danas sto gledam te MEGAfestivale Ultre/Tommorowlande i sl je za mene teška komercijala i ne shvacam ozbiljno nego samo kao profit mašinu bez duše. 

 

 

 

Da ne budemo OT, trebalo bi pitati najboljeg majstora zvuka koji je radio ozvučenje Valkana koje kablove koristi  ;)

https://www.tportal.hr/showtime/clanak/posljednji-romanticar-zvuka-braco-radovic-u-ulozi-majstora-zvuka-na-6-stereotipu-20170619

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2020 10:07 (bik).
11 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Jbg zlatno doba elektroničke scene je prošlo vrijeme, ovo danas je više-manje cirkus

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2020 10:04 (minarelli).
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

Jbg zlatno doba elektroničke scene je prošlo vrijeme, ovo danas je više-manje cirkus

 Nije prošlo, samo vi ne znate za alternative. Ultre i slično su čista komercijala i lova, sa tim nekim svjtskim zvjezdicama i muzikom s radija i televizije. Alternativa tome su psihodelic trance festivali, koji postoje desetak godina po Hrvatskoj, nisu toliko medijski exponirani, a bude od 2-10.000 ljudi, savršena šuma, rijeka, sve stranci, opuštena atmosfera kao nikad nigdi...

 

Lost Theory (Gračac, ugašen), MO:DEM (Slunj), Freemental (Cres), Dragons Quest (Gračac)... Ima toga i traju po 7 i više dana. Hrana, WC, kamp, voda, tuševi, sve je organizirano i sve je s naglaskom na slobodu i ekologiju.

 

Muzika je totalna alternativa svemu što možete slušat na radiju i televiziji, ako želite nešto drugačije i originalno, s maximalnim doživljajem prirode i opuštene atmosfere, ovo su mjesta za vas.

 

Imaju odlične i velike razglase, sve grmi, a zvuk čist. Prava uživancija stat ispred zvučnika, a on te malo po malo gura nazad. Preporuka je imat čepove za uši ili slušalice za buku.  

Live long and prosper.
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Pošto sam polonik vocal housea i takve glazbe, meni je top event Defected Croatia u Tisnu, to je top label sa top producentima/izvođačima i nemre omašit :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
bik kaže...
Filox kaže...
bik kaže...
Da ne budemo OT, trebalo bi pitati najboljeg majstora zvuka koji je radio ozvučenje Valkana koje kablove koristi  ;)

https://www.tportal.hr/showtime/clanak/posljednji-romanticar-zvuka-braco-radovic-u-ulozi-majstora-zvuka-na-6-stereotipu-20170619

 

 

Baš poučan članak

 

Ovo mi je zanimljivo:

 

" Na pitanje je li mu lakše postaviti zvuk za rock ili techno, odgovara kako mu je svejedno jer razglas mora podnijeti sve. “Iako oprema više trpi, manje je brige oko techna jer imate samo dvije linije i dva monitora, za razliku od 50 mikrofona koliko ih ponekad zna biti na rock koncertu. Ipak, techno zahtijeva vrlo kvalitetan sistem "

 

 

I ovo:

 

" Ipak, unatoč svom trudu, priznaje kako ne postoji savršen sound system. 'Možeš se samo truditi da dođeš do savršenstva. No, u tom bi slučaju svi razglasi zvučali isto. Ne može se ni ljude savjetovati kakav bi razglas trebali imati kod kuće  jer sve je stvar ukusa. Ovdje ne postoji tajna, jedino u medicini i akustici 2 i 2 nisu 4', zaključuje ovaj posljednji romantičar zvuka "

 

Eto, a neki i dalje nek tvrde da sva pojačala, a i neke druge stvari zvuče isto...

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

 

Baš poučan članak

 

Ovo mi je zanimljivo:

 

" Na pitanje je li mu lakše postaviti zvuk za rock ili techno, odgovara kako mu je svejedno jer razglas mora podnijeti sve. “Iako oprema više trpi, manje je brige oko techna jer imate samo dvije linije i dva monitora, za razliku od 50 mikrofona koliko ih ponekad zna biti na rock koncertu. Ipak, techno zahtijeva vrlo kvalitetan sistem "

 

 

I ovo:

 

" Ipak, unatoč svom trudu, priznaje kako ne postoji savršen sound system. 'Možeš se samo truditi da dođeš do savršenstva. No, u tom bi slučaju svi razglasi zvučali isto. Ne može se ni ljude savjetovati kakav bi razglas trebali imati kod kuće  jer sve je stvar ukusa. Ovdje ne postoji tajna, jedino u medicini i akustici 2 i 2 nisu 4', zaključuje ovaj posljednji romantičar zvuka "

 

Eto, a neki i dalje nek tvrde da sva pojačala, a i neke druge stvari zvuče isto...

 

"I dalje koristi samo analogne komponente, odnosno AB klasu u kojoj rade i tranzistori. “Jako sam puno ulagao. I danas posjedujem 400 pojačala koje sam izradio, ali to sad nažalost ne vrijedi puno, jer svi hoće digitalnu opremu koja je i 10 puta lakša od analogne. Oprema se strahovito promijenila, no zbog te digitalije pravi zvuk je nestao”, žali se Radović, dodajući kako je uvijek tražio najbolje komponente bez obzira na cijenu."

 

Aha, eto, šta ja govorim.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
minarelli kaže...

Jbg zlatno doba elektroničke scene je prošlo vrijeme, ovo danas je više-manje cirkus

 Nije prošlo, samo vi ne znate za alternative. Ultre i slično su čista komercijala i lova, sa tim nekim svjtskim zvjezdicama i muzikom s radija i televizije. Alternativa tome su psihodelic trance festivali, koji postoje desetak godina po Hrvatskoj, nisu toliko medijski exponirani, a bude od 2-10.000 ljudi, savršena šuma, rijeka, sve stranci, opuštena atmosfera kao nikad nigdi...

 

Lost Theory (Gračac, ugašen), MO:DEM (Slunj), Freemental (Cres), Dragons Quest (Gračac)... Ima toga i traju po 7 i više dana. Hrana, WC, kamp, voda, tuševi, sve je organizirano i sve je s naglaskom na slobodu i ekologiju.

 

Muzika je totalna alternativa svemu što možete slušat na radiju i televiziji, ako želite nešto drugačije i originalno, s maximalnim doživljajem prirode i opuštene atmosfere, ovo su mjesta za vas.

 

Imaju odlične i velike razglase, sve grmi, a zvuk čist. Prava uživancija stat ispred zvučnika, a on te malo po malo gura nazad. Preporuka je imat čepove za uši ili slušalice za buku.  

 Ispravak netocnih navoda  .  Davno prije tih "zadnjih 10 godina" sam bio po psy/goa partijima u Hr.. mislim stvarno mi se neda to vise, niti si mogu to priustit uz obitelj posao obaveze. A bome mi niti nije alternativa jer cjenim iskljucivo Techno i House.

Ako uspijem 1x godišnje na pošten party to je onda Berlin, Exit ili kao što kolega gore preporucuje neki fini Hausić na moru koji mi se poklopio sa godišnjim. Nemoj krivo shvatiti, nemam nista proitiv psy , imam pijatelje koji zive za to ali moj đir nije.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice