Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.403.498
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Nema se sad..sam ti prodaj pa ces platit kavu xD
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
13 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

ima tko neki dac za posudit da testiram nes? 

 

imam osjecaj da DAC u ovoj mojoj zvucnoj (focusrite scarlett 2i4) nije bas adekvatan, al htio bi se u to uvjeriti. znaci ja doslovno necujem razliku u zvuku izmedju focusrite i direktno u mac mini. izlaz mac minija stvarno je dobar al mislim da bi eksterna zvucna od 1500kn ipak trebala dat nesto bolji zvuk.

a mozda i zvucnici nisu adekvatni za nesto bolje..

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

da ce ti bas netko samo tako posudit dac cisto sumnjam.Jbg ja da cujem kako svira Arcam na mojim zvucnicima sam morao dat 3 iljade kuna ;) . Ako si za kupnju daca ja prodajem svoj za 1200kn (posto si kolega forumas dam ti eto jos 100kn popusta). A to da ovisi i o drugim stvarima ovisi. Zvucnici kablovi,izvor,sama pjesma kao pjesma itd itd. 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
sseennoonn kaže...

da ce ti bas netko samo tako posudit dac cisto sumnjam.Jbg ja da cujem kako svira Arcam na mojim zvucnicima sam morao dat 3 iljade kuna ;) . Ako si za kupnju daca ja prodajem svoj za 1200kn (posto si kolega forumas dam ti eto jos 100kn popusta). A to da ovisi i o drugim stvarima ovisi. Zvucnici kablovi,izvor,sama pjesma kao pjesma itd itd. 

 

 

sve 5 , znam i sam da mogu isprobat nesto tako da to kupim. al mi se trenutno nedaje novce za nesto sto nisam siguran dali mi uopce treba.

 

pod ovo da ce netko samo tako posudit dac mislis zbog nepovjerenja? 

8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Naravno da. Tesko je posudit nekome koga ne poznas stvar koja ipak nesto vrijedi. Ujedno jedna moj kolega ima "teoriju". Zelis cut kakvo zvuci prije kupnje ? Plati. Daj 200-500kn i uzmes recimo na slusanje i vidis kako svira bilo to amp dac ili nesto drugo .Ako razumijes jel u smislu ja ti dam dac za 1000kn i dam ti dac za 3000kn da cujes razliku. Od toga jedino ti "profitiras" jer cuo si na svom sustavu 4000 tuđih kuna koje je netko platio da cujes ,onda vrijedi dati 200-500kn za tu "uslugu" jer znas na cemu si i kako to svira,i ujedno ako jel kupis npr taj dac onda ti se umanji za tih 500kn a ako ne onda nikome nista. Ti platio izgubio jesi novce ali nisi kupio dac za 3000kn da cujes samo kako svira,a ujedno znas ako ga i kupis aha tako zvuci to je to kupujem.  ja nemogu rec kako bi zvucao taj mac mini kod mene u sustavu direktno bez daca usporedbi ,ali znam da input iz mog kompa bananom iz maticne i ovog daca kojeg trenutno imam je nemjerljivo. 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
brada09 kaže...
sseennoonn kaže...

da ce ti bas netko samo tako posudit dac cisto sumnjam.Jbg ja da cujem kako svira Arcam na mojim zvucnicima sam morao dat 3 iljade kuna ;) . Ako si za kupnju daca ja prodajem svoj za 1200kn (posto si kolega forumas dam ti eto jos 100kn popusta). A to da ovisi i o drugim stvarima ovisi. Zvucnici kablovi,izvor,sama pjesma kao pjesma itd itd. 

 

 

sve 5 , znam i sam da mogu isprobat nesto tako da to kupim. al mi se trenutno nedaje novce za nesto sto nisam siguran dali mi uopce treba.

 

pod ovo da ce netko samo tako posudit dac mislis zbog nepovjerenja? 

 Posudim ja dac, nije problem, javi se na pp.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
sseennoonn kaže...

Naravno da. Tesko je posudit nekome koga ne poznas stvar koja ipak nesto vrijedi. Ujedno jedna moj kolega ima "teoriju". Zelis cut kakvo zvuci prije kupnje ? Plati. Daj 200-500kn i uzmes recimo na slusanje i vidis kako svira bilo to amp dac ili nesto drugo .Ako razumijes jel u smislu ja ti dam dac za 1000kn i dam ti dac za 3000kn da cujes razliku. Od toga jedino ti "profitiras" jer cuo si na svom sustavu 4000 tuđih kuna koje je netko platio da cujes ,onda vrijedi dati 200-500kn za tu "uslugu" jer znas na cemu si i kako to svira,i ujedno ako jel kupis npr taj dac onda ti se umanji za tih 500kn a ako ne onda nikome nista. Ti platio izgubio jesi novce ali nisi kupio dac za 3000kn da cujes samo kako svira,a ujedno znas ako ga i kupis aha tako zvuci to je to kupujem.  ja nemogu rec kako bi zvucao taj mac mini kod mene u sustavu direktno bez daca usporedbi ,ali znam da input iz mog kompa bananom iz maticne i ovog daca kojeg trenutno imam je nemjerljivo. 

 

ma super! drugaciji smo ljudi jbga..

 

ja sam forumasima (ne ovog foruma) znao posudit git pojacala koja vrijede puno vise nego dac za 1000-2000kn da si isprobaju. jednostavno mi je to bilo normalno, isto kak sam i ja znao posudit pedale da vidim jel mi to uopce treba. ni ja ni nitko nije trazio nikakve novce neg smo otisli na pivu poslje. to se valjda zove medusobno pomaganje ljudi koji dijele isti interes prema glazbi. a i uvijek se moze ostaviti neki polog kao garancija.

 

nek tvoj frend napravi biznis rentanja lol.

 

8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Ha sve to stoji da. I ja sam nosio i zvucnike eto zadnje i subwoofer  a i dac na probe bez ikakve naplate. Eventualno eto cuga. Nudio sam i ljudima da dodju cut kako svira kombinacija toga sto imam kod sebe doma isto ako sto sam i  nudio TV koji je covjek htio kupit (identicni)da dodje pogledat kod mene u kucnim uvijetima pa da zna sto ocekuje. Ni meni nije bas tak da dam nekome 500kn da eto cujem kak to pojacalo svira kod mene. Ok ima mi donekle nekog smisla al opet nitko od nas nema za djelit novce okolo da malo baci uho na to.Sto se tice posudbe tu malo jesam "strasljiv" i jbg nebi mi bas bilo svejedno dati dac od 500€ nekome koga ne poznam il da ne zivi negdje blizu mene. Nazalost previse ljudi je prevareno pa se danas puše i na hladno, Ali eto ako si u blizini dugog sela il se navratiš dajem ti priliku za čut između audio kartice integrirane u komp i externnog DAC-a da cujes ima li razlike.  Btw dečko koji mi je dao thumb down ,ja nisam rekao da ja imam takvu praksu nego primjer samo  koji je dvosjekli mač.  

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 14:36 (sseennoonn).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Nije meni htio ostavit sub na dva dana, a di ce nekom koga ne poznaje :D. Cak je i lagano rezo kad sam mu se priblizio ili primio daljinski :P kissy kissy :D
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 14:40 (Sale_ds).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Ne znam ja ko me odj***o  u startu dok sam pitao da donese na slusanje kutije :) ,ja sam sub donesao pa makar i na 4 sata  i jos ti ga davao na citav dan (jbg drugi dan bi i ja gledao filmove,taman fino Justice League i Jumanjija) pogledao. A i nesto ne stima kod tebe ,iste pjesme pustim totalno druga prica ,il soba il u ampu nadji i prouci kaj god da to radi kak bi trebalo :P 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Po meni ti przis taj sub previse. I ok, to je tvoja preferenca. Meni osobno ne fali puno, a to je pak moja preferenca. Ti si ga rokal na 44, a meni je bilo taman na 17 i sviralo je bas fino. Nemres ocekivat da druga marka zvucnika i druga marka pojacala, bez daca i bez "profi" kablova i u drugom prostoru svira isto ko tvoje nikako. Ja svoje jos trazim, razmjestam, a mora se sve jos debelo i usvirat..

Evo sinoc sam bas pomaknio stol i sve "centriro", slusam top pop albumi od 75 do 95 i di treba bit basa ima ga, di ga nema, nema i meni osobno bas fino. Ja nisam te zvucnike kupil za nabijanje vec vise za akistiku, enyu i tako. Da, slusam i ostalo al kaj se tice "ljepseg" slusanja imam preference na instrumente koje volim i zelim slusat i to je vecinom muzika bez puno basa.

Za trance i house mi je tak svejedno, to dobro svira i na starim jamo kutijama, a i vecina stvari bolje zvuci u 192 youtube kvaliteti nego u flacu. Jer je jednostavno previse toga utrpano da je zvucna slika za kurac i nije za drugo nego navinut. Tak nes kad pustis basa ima i previse..

Izmedu ostalog bil si sa mnom na slusanju i cul si kakvu sam muziku pofuro za demo. Bila je jedna stvar s malo vise basa i to je to..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 15:10 (Sale_ds).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Nigdje nisam procitao donesem ja zvucnike da se poslusa  i na tvojim komponentama :D  

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Nisi procital zato kaj sam ti rekel kad. Cekaj da se odradi to preseljenje, a onda lako za isprobavanje zvucnika. Napokon vikend kad imam mira i onda mi samo jos ti trebas xD. Mozemo na kavu sutra ak os..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Get a room, you two.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Vaš audio kutak

Pa kad se forumasi stisli nitko nece djelit svoje audio sustave,ako ne slikama, barem tekstom da se vidi tko kakve kombinacije ima kako je zadovoljan itd. 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Strah me s njim ostat sam u sobi, si lud. :D
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

može li savjet nekog audiofila koji je imao ili ima sličnu situaciju.

 

Naime, nedavno sam kupio novi tv koji nema (da skratim) Analog OUT već samo Optical OUT i HDMI OUT

Problem je što imam nekad kvalitetnu Tehniks liniju s odličnim zvučnicima pa sam kupio DAC za nekih 150 kn, dakle optički kabel iz tv-a ide u njega a chinc u receiver.

 

Danas ja to pokopčam kad ono krenu prvo je 5 minuta bilo sve OK, zatim neka zujanja kad sam gledao video s You tube , a zatim se počela pojavljivati i žuta slika na televizoru kod normalnih Tv programa i počelo je zujati i krčati i na liniji...

Čim sam iskopčao optički kabel sve ej to nestalo i tv radi normalno, kao i Receiver ali bez Tv-a ?!

 

Može li biti uzrok loš optički kabel ili nekvalitetan digitalno analogni konverter ?

 

Ne želim kupiti Soundbar pored dobrog HI FI-a

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaš audio kutak

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.7.2023 22:36 (bik).
Moj PC  
7 0 hvala 1
12 godina
offline
Vaš audio kutak

btw uvijek izbaci zvucnike ispred police koja stoji između,naravno ako se može!Budes dobio bolju zvucnu sliku,dubinu i fokus!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

@bik - kolika je prostorija u kojoj su ti zvučnici? Taj model 10.3 je zapravo 10.1 s produženom kutijom.

 

@gradele - bude nešto dobio, ali ne puno budući da mu se zvučnici nalaze samo u gornjem dijelu kutije. Najveći problem je što su preblizu zida pa, kao što kažeš, treba ih odmaknuti.

 

Inače ja sam nabavio cijeli novi setup, budete vidjeli šta :)

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Vaš audio kutak

Koji bi odabir bio dobar za pc zvuk...edifier 1280t alesis elevate 3 ili elevaye 4? Hvala..nekako sam odustao od genius 1250b... Cisto radi mozda bolje zvucne slike kod edifiera i alesisa....ili je totalno neisplativo dava od 500 do 700kn razlike naspram geniusa

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 15:08 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
explorer 4 kaže...

@bik - kolika je prostorija u kojoj su ti zvučnici? Taj model 10.3 je zapravo 10.1 s produženom kutijom.

 

@gradele - bude nešto dobio, ali ne puno budući da mu se zvučnici nalaze samo u gornjem dijelu kutije. Najveći problem je što su preblizu zida pa, kao što kažeš, treba ih odmaknuti.

 

Inače ja sam nabavio cijeli novi setup, budete vidjeli šta :)

 Kao sto rekoh izvuc zvucnike van okvira police između,bez obzira radilo se o velikim ili malim zvucnicima,bilo kakav besplatni pomak u hifi se jos bolje cijeni,ionako su pomaci u hifi minimalni ali na kraju veliki!!

AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
explorer 4 kaže...

@bik - kolika je prostorija u kojoj su ti zvučnici? Taj model 10.3 je zapravo 10.1 s produženom kutijom.

 

@gradele - bude nešto dobio, ali ne puno budući da mu se zvučnici nalaze samo u gornjem dijelu kutije. Najveći problem je što su preblizu zida pa, kao što kažeš, treba ih odmaknuti.

 

Inače ja sam nabavio cijeli novi setup, budete vidjeli šta :)

Prostorija je 5m x 3.5m. 

Ovo je najbolja pozicija koju si mogu priuštiti dnevnoj sobi, nasuprot mi je kutna garnitura i taman tako hvatam svoje idealo mjesto slušanja u sredini gdje inace sjedim/ležim.

Od zida mogu ici još max 5cm naprijed što cu i napraviti, više ne jer je tu prolaz za balkon i postoji mogucnost da ih netko neoprezan udari/prevrne pa bolje ovako na sigurnom ;)

 

15 godina
offline
Vaš audio kutak

Inace Wharfedale manual kaže ovako:

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vaš audio kutak

jel tko koristio od vas forumaša raspberry pi 3 kao izvor zvuka ? Natezem se sa tim malcem vec par dana i na pocetku radilo sad me pocel zaebavat ,na njemu je volumio program koji kontroliram prek mobitela a mjuzu vuce sa stika trenutno, Al malo malo pa mi dac nestane iz outputa i onda jedino kak upogonit opet je preko kompa "uc" u raspberry i tamo ga u postavkama ima .Weird problem al fora stvar za rokat muziku sa toga posto komp ne mora radit nego eto našikat stik sa flacovima i chill

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Ciscenje kuce, dio kada "skidas" prasinu sa zvucnika :D
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
3 0 hvala 1
8 godina
offline
Vaš audio kutak

Sad cu i ja morat krpicu i peri...zavuklo se izmedju ..trebat ce neka cetkica radit 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaš audio kutak

Na moju novu igracku se prašina može počet skupljati 

Jucer se počastio sa Onkyo TX-NR575E

 

 

Moj PC  
8 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

koliko para i gdje si ga uzeo?

 

btw gdje kupiti HDMI 2.0 kablove povoljno?

https://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_2_0/index.aspx

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Nisam koristio HDMI od njih ali imam optički i coax kabel, kvalitetno su napravljeni i rade svoj posao. UGREEN je brand. 

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice